Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2014.12.06. 11:24:41

" Guardiola féle "Barcastílus" már a multé, ha másból nem hát abból ahogy maga Guardiola műveli manapság."

Ti Hogyan látjátok Guardiola miben változtatott most a Barca stílusához képest?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.12.06. 08:25:51

ezt hiába ragozzuk.: a PSG elleni meccsre némi sors-segédlettel, csúcsosodott a Zubizarreta féle menedzsment totális alkalmatlansága:
1 LE.
2 Vermalen
3 Douglas
4 Montolya
5 Alves
prémiumként még a magam részéről:
nem Fabregast adom el hanem Busquets-t, és nem Alexist hanem Pedrot
esetleg felismerem, hogy a Guardiola féle "Barcastílus" már a multé, ha másból nem hát abból ahogy maga Guardiola műveli manapság.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2014.12.06. 03:08:20

üdv. hát ezt idén jól összehozta a Barca vezetőség és LE, über királyul igazoltak védő posztra és ennek hála (hacsak el nem törlik a tiltást) jövő télig nézhetjük ezt a balf.sz Douglast meg ha marad csillagászati összegért akkor Alvest (mert ugye ennek a nyomorultnak nem jó Montoya és ezért elmegy), vagy még valószínűbb h Adiranoval fogunk jobbhátvéd posztján szerencsétlenkedni, mert ugyan bírom őt, de nagyon nem az ő posztja. ha meg Vermaelen miatt igazolhatunk akkor is kit, mert ugye elvileg csak spanyolból jöhetne játékos és itt a ligában én csak 2 olyan játékost tudok mondani aki megütné azt a szintet ami elvárható lenne nálunk ők pedig Carvajal vagy Juanfran, de őket meg nem valószínű h eladnák főleg nem nekünk. számomra egyértelműen Montoya lenne a megoldás és nem is értem h miért nem kap bizonyítási lehetőséget, szerintem itt másról lehet szó, mint arról h nem megfelelő a támadásoknál, mert azon az egy szem meccsen amit játszott a Bilbao ellen állítom a csapat egyik legjobbja volt és rendszeresen felfutott a szélen (és nem mellékesen vissza is ért a kontráknál), úgyhogy én szerintem itt valami összezördülés lehet a háttérben mert azt még a vak is látja h messze jobb Martin mint Douglas és mégis a brazil van előrébb LE-nél a rangsorban.
mvik
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.12.06. 01:33:14

Teljesen mindegy, hogy kit igazolunk addig ameddig a lentiekhez hasonló nevek közül lehet választani... Már legalább két éve nem nyúltak hozzá úgy ehhez a csapathoz, ahogyan kellett volna. Várható volt, hogy Alves, Xavi és Puyol pótlását rövid időn belül pótolni kell majd, erre fel csak távozóink voltak az idei nyárig, idén nyáron pedig rossz elképzelések alapján középszerű játékosok érkeztek az adott posztokra.
A legnagyobb probléma viszont az, hogy identitása nincs a csapatnak. Ameddig a Rijkaard- éra alatt az egyéni teljesítmények, a könnyed latinos foci volt a "névjegy" (ameddig megvolt a motiváció a húzóembereknél), addig Pep alatt ez a precíz, gyors támadásépítés, labdabirtoklás volt.
Most mi van? Meddő mezőnyfölény, lassú, körülményes, pontatlan játék. A csapatvédekezésünk javult valamicskét, a motiváció is nagyobb tavalyhoz képest (az év végi kudarcok után mondjuk ez a legkevesebb), de stílusunk nincs, ahogy kezdőnk sem. A Messi-Neymar-Suárez-Iniesta négyes jól hangzik, de ha nem jó a taktika, akkor abból egyénieskedés lesz, ami vagy bejön vagy nem. Az az ötlet pedig, hogy két védekezőbb feladatkörökkel felálló középpályásunk van, támadó szellemű szélső bekkek mellett pedig az Alves-Rakitic-Busquets tengelyen bukik meg, mert ameddig a brazil nem megfelelő produkciót nyújt előre, addig Busquets ugyanolyan pocsék hátra... Rakitic meg nem megfelelő összekötőkapocs, mert bár borzasztó hasznos a védekezésben, labdaszerzésben, de a támadásépítésben középszer, amit nehezen/nem bír el a csapat az előbbiek mellett, pláne ha az előtte lévő négyesből is hiányzik valaki, ráadásul a horvátnak igazi alternatívája sincs, így nagyon pihentetni sem lehetne emellett a játékrendszer mellett. Ahogy az MSN-nek sincs alternatívája, mert Pedro és (egyelőre) Munir nem megfelelő szintet hoz idén. A középhátvéd téma pedig hab a tortán.
Visszatérve a stílushoz. A stílust az edzőnek kell adnia. Kellene, normális esetben. Velünk viszont nagyon elszaladt a ló, mert nem aszerint választunk edzőt, hogy ki tudna sikeres csapatot csinálni a Barca-ból, hanem, hogy ki tudná továbbvinni Pep hagyatékát. Az pedig már régen rossz, ha az edzőnek kell alkalmazkodni és úgymond megköti a klub. Persze itt nem szélsőségekről beszélek, a Barca-tól mindig a látványos támadófoci az elvárt, de ennek a "hogyan-ja" a nem mindegy. Ne akarjunk úgy játszani, mint 4-5 éve, azt a csapatot másolni, utánozni, mert annak nem lesz jó vége. Egyrészt a játékoskeret sem alkalmas rá, másrészt az ellenfelek azt már betűről betűre ismerik. Ennek ellenére ezt tesszük. Sok jót nem is várok már a PSG ellen sem, utána sem... Majd talán ha ez a vezetőség elmegy... :roll:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.05. 20:38:04

Feast4 írta:Allan Nyom és Joao Pereira van teritéken perpill. Kíváncsi leszek. Mind a kettő egy futóbolond szörnyállat. Pengésnek egyáltalán nem nevezném őket.
"Biztosan nem tudok több játékidőt adni neki. Van két jobbhátvédem (Antonio Barragán és Joao Cancelo), akik jobbak, mint Joao, ezért az lenne a legjobb, ha elengednénk őt a téli átigazolási szezonban" - A Valencia edzője.

Azért ez komoly ajánlólevél.. :lol:

Montoya ugye 100%, hogy távozik - remélem a Leverkusenbe -, közben meg Alvesről is megjelentek hírek, lehet a Münchenbe igazol. Az a része kifejezetten tetszett a cikknek, hogy "Daniel Alves nyáron elhagyja a Barcelonát, ez szinte deklarálható, mivel a klub sem tárgyal újabb kontaktusról a védővel, sem a védő nem forszírozza a maradását". Remélem tényleg nem tartjuk meg, bár ha nem igazolhatunk a nyáron, akkor szerkezetváltás kell ahhoz, hogy egy szem Douglassal ki tudjuk húzni a szezont - Adama time! :mrgreen:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3538
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.12.05. 20:22:11

Allan Nyom és Joao Pereira van teritéken perpill. Kíváncsi leszek. Mind a kettő egy futóbolond szörnyállat. Pengésnek egyáltalán nem nevezném őket.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.01. 16:20:20

messideco írta:Mustafit szívesen elnézném a csapatban, de még hír kapcsán sem merült eddig fel.
Amit eddig láttam tőle, az alapján azt gondolom, 8 milla körüli összeget nekünk is megért volna...
...Már persze ha akkor is 8, ha mi vagyunk a kérők....
Rivaldo-A Legnagyobb.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.12.01. 16:07:09

Capon írta:Tehát ha Verma 5 hónapra kidől, akkor igazolhatunk.
Meglepne ha élnénk a helyzettel, pedig lenne mit orvosolni a hátsó alakzaba.
Még az esélyt is megkapnánk az utolsó utáni alkalmat, hogy cselekedjünk, de nem fogunk. :(
Laporte alighanem kiváló megoldás volna.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.12.01. 09:32:54

Mustafit szívesen elnézném a csapatban, de még hír kapcsán sem merült eddig fel.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.11.30. 16:25:41

visca el barca írta:épp ezért veszem 100%-ra, hogy alvessel hosszabbítani fognak. a vezetőség majd csak egy évet akar pluszba rádobni, a brazil viszont bőven van olyan helyzetben, hogy kizsaroljon egy 3 éves szerződést csillagászati fizetéssel.
Ez látszik a legvalószínűbb forgatókönyvnek, csak le ne sérüljön, mert akkor még jobban meg leszünk lőve.
palesz77 írta: Én nem csodálkoznék rajta, ha jövőre Adamat tolnánk a jobboldalon ezerrel. Ha meg nem működne a dolog, akkor télen igazolhatnánk akár valakit oda, addig meg Adrianoval kihúzzuk valahogy - na meg Douglassal. Persze ez sanszos, hogy csak az én fejem szüleménye.. :D
Ha most nem igazolunk, akkor elég sanszos, hogy a B-ből akarnak valakit felhozni jövőre, viszont engem egyik fiatal védőpalántánk sem győzött meg mostanában.


Egy ilyen nyár után ahol szinte csak a védő kérdést kellett volna megoldani, most olyanokról kell beszélnünk, hogy:
Alves vajon marad-e, ha igen akkor minek?
Montoya nem kell az edzőnek.
Douglas no comment.
Adriano akár csak 2 hétig is tudna-e valakit pótolni anélkül hogy lesérüljön?
Verma ugyan csak no comment.
stb.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3538
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.11.30. 16:21:12

visca el barca írta:
Capon írta:Lehet igazad van.
Én azt látom, hogy Alvesnek nincsen alternatívája. Fene sem tudja mit akar jövőre, megy vagy marad. Már azt se tudom melyik esetben járnánk jobban.
Adriano akit el tudnék ott képzelni meg sajnos nagyon sérülékeny, ő két meccset játszik 3 hétig sérült utána + 3 hétig külön edzésmunkát kell végeznie.
Montoya nem kell az edzőnek, ezt most elég világosan közölte.
Douglas pedig nálam nem opció, ő maga sem tudja szerintem, hogy mit keres itt és hogy került ide.
épp ezért veszem 100%-ra, hogy alvessel hosszabbítani fognak. a vezetőség majd csak egy évet akar pluszba rádobni, a brazil viszont bőven van olyan helyzetben, hogy kizsaroljon egy 3 éves szerződést csillagászati fizetéssel.

Szerintem ő tölünk megy vissza brazilhonba. Nem tudunk igazolni, Douglasról semmit sem tudunk igazából. 3 meccs, talán? Nagyon remélem most a kupába játszik, mert Adrianoban jobb oldalon annyira nem bizok. És a BL-ben jobban kéne az elős hely mint az utóbbi években bármikor,A Chelsea, a Dortmund és a Bayern se lenne jó nekük perpill. És ha jövő nyáron se vehetünk senkit akkor ez a keret marad és ezek a problémák úgyanúgy meglesznek.

És mivel elszúrtuk az átigazilást védő terén sajna, nincs mit tenni velük kell megoldani. Alves simán kizsarolhatja ebben a helyzetben a +2+3 évet.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.30. 16:10:15

Capon írta:Én azt látom, hogy Alvesnek nincsen alternatívája.
Én nem csodálkoznék rajta, ha jövőre Adamat tolnánk a jobboldalon ezerrel. Ha meg nem működne a dolog, akkor télen igazolhatnánk akár valakit oda, addig meg Adrianoval kihúzzuk valahogy - na meg Douglassal. Persze ez sanszos, hogy csak az én fejem szüleménye.. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.30. 15:56:32

Capon írta:Lehet igazad van.
Én azt látom, hogy Alvesnek nincsen alternatívája. Fene sem tudja mit akar jövőre, megy vagy marad. Már azt se tudom melyik esetben járnánk jobban.
Adriano akit el tudnék ott képzelni meg sajnos nagyon sérülékeny, ő két meccset játszik 3 hétig sérült utána + 3 hétig külön edzésmunkát kell végeznie.
Montoya nem kell az edzőnek, ezt most elég világosan közölte.
Douglas pedig nálam nem opció, ő maga sem tudja szerintem, hogy mit keres itt és hogy került ide.
épp ezért veszem 100%-ra, hogy alvessel hosszabbítani fognak. a vezetőség majd csak egy évet akar pluszba rádobni, a brazil viszont bőven van olyan helyzetben, hogy kizsaroljon egy 3 éves szerződést csillagászati fizetéssel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.11.30. 15:39:05

Lehet igazad van.
Én azt látom, hogy Alvesnek nincsen alternatívája. Fene sem tudja mit akar jövőre, megy vagy marad. Már azt se tudom melyik esetben járnánk jobban.
Adriano akit el tudnék ott képzelni meg sajnos nagyon sérülékeny, ő két meccset játszik 3 hétig sérült utána + 3 hétig külön edzésmunkát kell végeznie.
Montoya nem kell az edzőnek, ezt most elég világosan közölte.
Douglas pedig nálam nem opció, ő maga sem tudja szerintem, hogy mit keres itt és hogy került ide.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.30. 15:31:13

Ritka rossz döntés lenne a vezetőség részéről, ha télen hoznának egy védőt. Saját magukból csinálnának hülyét. Szerintem nem véletlen LE nyilatkozata, hogy nem akar bekket igazolni...

Nyáron jött Vermaelen eddig 10 millióért, meg Douglas 5-ért, ha hoznak egy újabb középszerű/ használhatatlan bekket, akkor legalább egy 10-est megint le kell adniuk érte. Sőt, ha legalább olyat hoznak, akiből még lehet is valaki, akkor még többet mondjuk 20-at. Ha jól számolom, legjobb esetben is 25 milliós kiadásnál tartanának úgy, hogy jön/jött 3 játékos, de egyik sem nevezhető igazi erősítésnek...

Koncepció nélküli, ad hoc igazolások sora után már így is a fejüket követelik, még egy rizikót a helyükben nem vállalnék. Bár hibázzanak megint, hátha elmozdítják őket a pozíciójukból.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.11.30. 15:12:53

Tehát ha Verma 5 hónapra kidől, akkor igazolhatunk.
Meglepne ha élnénk a helyzettel, pedig lenne mit orvosolni a hátsó alakzaba.
Még az esélyt is megkapnánk az utolsó utáni alkalmat, hogy cselekedjünk, de nem fogunk. :(
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.30. 10:37:15

Samper írta:Ha pont most sikerülne megvenni Laportet, akkor hajrá. És van pár nevünk, akit símán el lehetne adni.
Miért kéne nekünk Laporte? Mert ő is magas és nem túl fordulékony, mint a Bartra-Pique-Matyi hármas, és rohadt drága? Nem rossz gyerek, van is benne potenciál - bár most ősszel Messi rendesen alázta -, de inkább egy más stílusú védő kéne nekünk szerintem, ha feltolt védelmünkbe csak lassú magas játékosok lennének, annak nem lenne jó vége..
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.11.30. 08:52:10

Ronaldinho&Barca írta:Szerintem marhaság lenne közülük bárkit is leigazolni. Majd vissza tér a belga, ha pedig nem térne vissza, akkor nyáron jöhetne erősítés. Bartra utóbbi időben jó formát mutat, mikor ha nem most kéne megkapja a játékperceket? Erre igazoljunk egy középcsapatbéli védőt, pár millióért? Felesleges.

Ha pont most sikerülne megvenni Laportet, akkor hajrá. És van pár nevünk, akit símán el lehetne adni.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4483
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.11.29. 13:55:41

Szerintem marhaság lenne közülük bárkit is leigazolni. Majd vissza tér a belga, ha pedig nem térne vissza, akkor nyáron jöhetne erősítés. Bartra utóbbi időben jó formát mutat, mikor ha nem most kéne megkapja a játékperceket? Erre igazoljunk egy középcsapatbéli védőt, pár millióért? Felesleges.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.29. 13:46:58

Nos, mik ezek az újabb spekulációk? Igazolhatunk, vagy mi?
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.11.29. 13:40:55

Most nem ezért vagy azért de ne mondjátok már hogy csak Hummels árkategóriás védő jó csak ide.
Jó nyilván egy Nyom nem lenne megoldás a védelembe levő gondokra,de nem hiszem el hogy valahonnan nem lehet kukázni egy olcsó és jó játékost,most csak hogy egy példát mondjak ott van Vidic szerintem senki nem hallót róla mielőtt a Manchesterbe igazolt volna és róla is kiderült hogy nem is olyan rossz védő.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.29. 12:33:04

messideco írta:...
De mi a francért akarnánk most Verma helyére védőt venni? Így is van 4 középhátvédünk.. Akkor még megérteném, ha Lucho csak kényszerből játszatná Maschot védőként ennyit, mert kell egy gyors, mozgékony ember is hátra, de ez a Laporte, Fontás vonulat ugyanúgy semmire nem jó kontrák ellen, úgyhogy semmi logikát nem látok benne..

Szerintem csak példányszámnövelő cikkek ezek, végre van min spekulálni, most kihasználják..
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2014.11.29. 12:14:32

Egyedül Inigo Martínezt érzem erősítésnek, aki gyors és magas is viszonyítva a védőinkhez. Ilyen Lopok meg Jesus Gamezek kukába valók. Komolyan mit akarunk mi egy 34 éves játékostól?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.11.29. 11:56:10

Ezt most állítólag belső informátorok hozták:
Fontás kb. 4 millió euró
Hector Moreno kb. 7 millió euró. Kétlem, hogy az Espanyol pont nekünk elengedné.
Aymeric Laporte: itt valószínűleg gond lesz a magas ár, ergo FIFA Fair Play miatt
Miranda: bitch please, az Atletico nem fogja egyik legjobbját az egyik közvetlen ellenfélnek eladni...
Ez a sport.es infója volt.

Mundo: Laporte, Inigo Martinez, Pareja és Otamendi - Inigo okés lenne, Bartrával el tudnám képzelni hosszú távon 8)

Vegyük meg Hummelst és kész, úgy is süllyedőben van a dortmundi hajó... :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.29. 11:20:30

visca el barca írta:minek kellenének ilyen töltelék játékosok? vagy 4 középső védőnk, egyik sem szupersztár, de többé kevésbé jól ellátják amit le kell.
Twitteren azt olvastam, hogy a klub nem gondolkozik ilyen opciókban. Nem is értem minek kéne egy gyengébb kaliberű bekk, tökéletesen megvagyunk a mostani 4-essel is, ha meg annyira ég a ház, akkor egy Ié-t is be lehet dobni hátra, kétlem, hogy egy másodvonalas védőnél sokkal rosszabb lenne..
Vakmacska írta:Most, hogy Monty el akar menni, és Alves is dobbantani fog, egyedüli védőnk Douglas lesz.
A vicc az egészben az, hogy még egy rohadt fotó sem jelent meg róla, semmit nem tudni a fickóról. Mintha nem is létezne.
Hát normális dolog ez?
Lucho meg Rakitic is nemrég pozitívan nyilatkoztak már róla - ami sokat nem jelent, de legalább szó volt róla -, edzésfotókon is rajta van rendszeresen, mit vársz még? Azon kívül, hogy a kispadon és/vagy a pályán lássuk.. :mrgreen:

Amúgy ha nem hosszabbítunk Alvessel, akkor el kéne kezdeni lassan kipróbálni a srácot - de ha igen, igazából akkor is -, ha beleszokna a játékba egy dolgos kiegészítő szintet szerintem tudna hozni, a semminél meg az is jobb lenne..
Válasz küldése