Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.12. 12:16:58

soadroli írta:
2022.07.11. 22:55:15
Barcelona have serious interest in English talent Carney Chukwuemeka, he’s appreciated as player with huge potential.

The player is in the final year of his contract with Aston Villa and would be available for FIFA training compensation in January. (Fabrizio Romano)
Az jó, csak adjanak mellé egy hogyan ejtsük helyesen a nevét c. kiadványt is
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.12. 12:11:38

Subinho írta:
2022.07.12. 10:45:32


Sajnos TS-sel kapcsolatban valóban eltört vmi. Bravo távozása utáni szezonban gyenge volt, valszeg nagy volt rá a kezdő kapus mez, utána azonban szépen belejött, sokszor a legjobbunk volt! Aztán valami tönkrement benne, mert utóbbi időben sajnos tényleg nagyon gyenge megint.A Ream Madrid-os összehasonlítás nagyon jó. A BL döntőt gyakorlatilag a kapus nyerte meg, hihetetlen miket fogott. TS meg... Nem az ő nyakába varrom a gólokat, de azért bőven voltak fogható lövések, amiből sokra rá se mozdult. Volt egy idő, amikor top kapus volt, amikor nem értettük, miért nem ő véd a sérülésből visszatért Neuer helyett a válogatottban, de ez már elmúlt sajnos. Remélem összekapja magát, mert ha így folytatja jövőre simán lehet, hogy Inaki Pena lesz a kezdő a kapunkban.
Azért ez bőven túlzás és szerintem jogtalanul van ennyire lehúzva.
Kicsit olyannak érzem, mint amikor Dembélére fogják a liverpooli zakót.
Folyton a Frankfurt elleni meccs a példa, de olyanokat nem hallani, mikor úgy mentett pontot, hogy tizenegyest fogott vagy a Mallorca elleni utolsó perces bravúr, amikor a fél csapat a nyakába ugrott, mert kb. azzal tudtunk egy X-et hozni, hogy csak két példát említsek. És az sem mindegy, hogy milyen védelem van előtte.
Oblak is nagyon jó példa. A világ talán legjobb kapusa volt, de top 3 mindenképp, aztán kikoptak előle a védők, nyelte is a gólokat befelé, a hatalmas bravúrok is elmaradtak.
Vagy ott van Bravo, aki itt hatalmasat ment, aztán eligazolt és egy jó indulattal középszer lett.
A labdakihozatalokban is hatalmas érdeme van, sokkal nehezebb dolga lenne az egész csapatnak ebben.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.12. 10:45:32

sanika01 írta:
2022.07.11. 15:09:26
bence0330 írta:
2022.07.11. 13:49:32
Szerintem jobban megérezzük, ha 4 fogható lövés közül 3-at bekap egy frankfurt ellen, szemben a Reállal, ahol 4 ugyanilyen lövésből 1-et (sem) kapnak be, sok cím és sok-sok eurómillió a különbség a kettő között. És TS-nek több elpassza is volt a szezonban, ami gólhoz vezetett, szóval még csak ez sem stimmel, nem jön ki beadásokra, nem védi a távoli lövéseket, nem fogja a rövidet, kiejti a kezéből a labdát, ezekből mind kaptunk gólokat, elég csak 8-10 meccset visszamenni. Kb csak a közeli kézilabdás védései maradtak meg extrának, és 2 éve minden advanced statban a topligák végén kullog. De mindegy, tartom, hogy toronymagasan a leggyengébb posztunk lesz a az átigazolási szezon végére, hacsak nem kapja össze magát, amit Xavival nem tartok lehetetlennek, csak már nem bízom benne 2 év után.
De ha egy okés kapus is lenne, az sem elég egy Barcának, ha BL-ért meg bajnokságért megyünk, mert ugyanúgy fogunk kizúgni, mint a Frankfurt ellen, 4 lövésekből 3 góllal, és akkor mindegy, kik rohangásznak elöl, nem tudunk elég fejnehezek lenni, hogy ellensúlyozzuk a bakikat, max ha tényleg úgy dominálunk szét minden meccset, mint 1-2 hónapig tettük. Ez meg a BL-ben nem fog menni.
Abban egyetértek, hogy az utóbbi időben nincs olyan védési százaléka, valamint nincs annyi látványos védése ter Stegennek, mint az elején, amikor joggal mondta mindenki, hogy jó döntés volt Bravo helyett őt megtartani, de azért ne legyünk már vele igazságtalanok. Egy olyan védelem áll előtte évek óta, ami néha még a középcsapatok szintjét sem ütötte meg... Azért nem könnyű ilyen helyzetben kapusnak lenni és ez meg is látszik rajta. Szinte biztos vagyok benne, hogy egy jobban szervezett védelemmel ő is sokat fog javulni.

Ha már a Frankfurt elleni meccset emelted ki: az a 3 fogható lővés, amiből gól lett, arra én azt mondom, hogy abból 1 volt olyan lövés, amihez nem kellett volna óriási bravúr. És még nem is beszéltünk a mérkőzés további részéről, mert azért volt még néhány további hárítása... Vannak hiábi is, ez tény, kinek nincs? Igen, nekünk akik csak a tv elől nézzük a mérközéseket. Na, mi tényleg nem igazán vagyunk befolyással adott meccsekre.

De nem csak a Barcelona van ebben a helyzetben. Nézzük meg az Atleticot? Oblak a liga legjobb kapusa volt, aztán ahogy a csapatvédekezés, meg a védelem szervezettsége romlott, úgy jött a visszaesés. De ránézhetünk pl. a Juventusban Szczęsny hatékonyságára, vagy egy másik példa Alisson tavalyi vagy tavalyelőtti éve, pedig ott csak egyetlen elem esett ki a védelemből, Van Dijk, és máris romlott a kapus hatékonysága, az meg akár véletlen is lehet, hogy ez idő alatt többet lepkézett is. :)
Sajnos TS-sel kapcsolatban valóban eltört vmi. Bravo távozása utáni szezonban gyenge volt, valszeg nagy volt rá a kezdő kapus mez, utána azonban szépen belejött, sokszor a legjobbunk volt! Aztán valami tönkrement benne, mert utóbbi időben sajnos tényleg nagyon gyenge megint.A Ream Madrid-os összehasonlítás nagyon jó. A BL döntőt gyakorlatilag a kapus nyerte meg, hihetetlen miket fogott. TS meg... Nem az ő nyakába varrom a gólokat, de azért bőven voltak fogható lövések, amiből sokra rá se mozdult. Volt egy idő, amikor top kapus volt, amikor nem értettük, miért nem ő véd a sérülésből visszatért Neuer helyett a válogatottban, de ez már elmúlt sajnos. Remélem összekapja magát, mert ha így folytatja jövőre simán lehet, hogy Inaki Pena lesz a kezdő a kapunkban.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.07.11. 22:55:15

Barcelona have serious interest in English talent Carney Chukwuemeka, he’s appreciated as player with huge potential.

The player is in the final year of his contract with Aston Villa and would be available for FIFA training compensation in January. (Fabrizio Romano)
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.11. 19:56:31

FCBsteve írta:
2022.07.11. 19:35:07
Kellenek a csapatba a szélsők, Ferran már le is sérült... :(
Mondjuk ha jól értem, akkor ez egy külső vágás, nagy jelentősége remélhetőleg nem lesz. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.07.11. 19:35:07

Kellenek a csapatba a szélsők, Ferran már le is sérült... :(
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.11. 17:32:28

davi10 írta:
2022.07.11. 17:30:31
MessiNeymarSuarez írta:
2022.07.11. 17:00:56
Napi érdekesség:

A Manchester United CEO-ja épp Barcelonában jár, pont abban az étteremben ahová Alemany-ék gyűltek.(gerardromero)
Maguire to Barcelona done deal, here we go :D
Lehet, hogy áron alul adnák 60 misiért, hülyék lennénk nem lecsapni rá, hisz gyors, labdaügyes, minden megvan benne. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.11. 17:30:31

MessiNeymarSuarez írta:
2022.07.11. 17:00:56
Napi érdekesség:

A Manchester United CEO-ja épp Barcelonában jár, pont abban az étteremben ahová Alemany-ék gyűltek.(gerardromero)
Maguire to Barcelona done deal, here we go :D

Remélem csak a jövő évi Gampert szervezik, Frenkie-t békén kéne hagyni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.11. 17:00:56

Napi érdekesség:

A Manchester United CEO-ja épp Barcelonában jár, pont abban az étteremben ahová Alemany-ék gyűltek.(gerardromero)
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2022.07.11. 15:09:26

bence0330 írta:
2022.07.11. 13:49:32
Szerintem jobban megérezzük, ha 4 fogható lövés közül 3-at bekap egy frankfurt ellen, szemben a Reállal, ahol 4 ugyanilyen lövésből 1-et (sem) kapnak be, sok cím és sok-sok eurómillió a különbség a kettő között. És TS-nek több elpassza is volt a szezonban, ami gólhoz vezetett, szóval még csak ez sem stimmel, nem jön ki beadásokra, nem védi a távoli lövéseket, nem fogja a rövidet, kiejti a kezéből a labdát, ezekből mind kaptunk gólokat, elég csak 8-10 meccset visszamenni. Kb csak a közeli kézilabdás védései maradtak meg extrának, és 2 éve minden advanced statban a topligák végén kullog. De mindegy, tartom, hogy toronymagasan a leggyengébb posztunk lesz a az átigazolási szezon végére, hacsak nem kapja össze magát, amit Xavival nem tartok lehetetlennek, csak már nem bízom benne 2 év után.
De ha egy okés kapus is lenne, az sem elég egy Barcának, ha BL-ért meg bajnokságért megyünk, mert ugyanúgy fogunk kizúgni, mint a Frankfurt ellen, 4 lövésekből 3 góllal, és akkor mindegy, kik rohangásznak elöl, nem tudunk elég fejnehezek lenni, hogy ellensúlyozzuk a bakikat, max ha tényleg úgy dominálunk szét minden meccset, mint 1-2 hónapig tettük. Ez meg a BL-ben nem fog menni.
Abban egyetértek, hogy az utóbbi időben nincs olyan védési százaléka, valamint nincs annyi látványos védése ter Stegennek, mint az elején, amikor joggal mondta mindenki, hogy jó döntés volt Bravo helyett őt megtartani, de azért ne legyünk már vele igazságtalanok. Egy olyan védelem áll előtte évek óta, ami néha még a középcsapatok szintjét sem ütötte meg... Azért nem könnyű ilyen helyzetben kapusnak lenni és ez meg is látszik rajta. Szinte biztos vagyok benne, hogy egy jobban szervezett védelemmel ő is sokat fog javulni.

Ha már a Frankfurt elleni meccset emelted ki: az a 3 fogható lővés, amiből gól lett, arra én azt mondom, hogy abból 1 volt olyan lövés, amihez nem kellett volna óriási bravúr. És még nem is beszéltünk a mérkőzés további részéről, mert azért volt még néhány további hárítása... Vannak hiábi is, ez tény, kinek nincs? Igen, nekünk akik csak a tv elől nézzük a mérközéseket. Na, mi tényleg nem igazán vagyunk befolyással adott meccsekre.

De nem csak a Barcelona van ebben a helyzetben. Nézzük meg az Atleticot? Oblak a liga legjobb kapusa volt, aztán ahogy a csapatvédekezés, meg a védelem szervezettsége romlott, úgy jött a visszaesés. De ránézhetünk pl. a Juventusban Szczęsny hatékonyságára, vagy egy másik példa Alisson tavalyi vagy tavalyelőtti éve, pedig ott csak egyetlen elem esett ki a védelemből, Van Dijk, és máris romlott a kapus hatékonysága, az meg akár véletlen is lehet, hogy ez idő alatt többet lepkézett is. :)
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.07.11. 15:07:34

Troym írta:
2022.07.11. 12:30:03

Ha jól emlékszem FT kapcsán is 50m alatti összegekről lehetett hallani, gondolom azért lett 55, mert 4 részletben több év alatt fizetjük. Raphinha és bárki más esetén is erről lehet szó, bele van árazva teszem azt éves 10% infláció, meg hogy csak 3 év alatt fogjuk kifizetni. Jelenértékben tehát 50m körüli összeg, de a pénzromlás és a részletfizetés miatt lesz 65-70.
A BL helyezés elérése "került" +5m-ba Torres esetében, de, gondolom, ezt senki sem bánja...

Nem értem a sok panaszkodást, hogy jönnek/tervben vannak jó/klasszis játékosok???
Xavi kéréseinek figyelembe vételével alakul a csapat, van ahol gyorsabban (elől), van, ahol lassabban (hátul).

Nincs vége az átigazolásnak: két szélső védő Chelsea-ből "engedélyt kapott a távozásra, csak ki kell várni a helyettesítésük megoldását, addig a csapatnál maradnak", gondolom értsd Chelsea előszezoni túra... Középső védő abszolút tervben, középen pedig FdJ sorsa hamarosan eldől - ettől függ a folytatás...

Talán a korai szezonkezdet az egyedüli sürgető tényező, de azért elindulni el lehet a jelenlegiekkel + a most érkezőkkel!

ÉS: ha a vezetőség úgy látja, van x tíz/száz millió € elköltenivaló, akkor azt ebben az időszakban célszerű kimaxolni, hogy a következő szezon ne ezen múljon! Mindezeket most már kordában tartott fizetések mellett...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FCBsteve 2022.07.11. 15:13:13-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.07.11. 14:39:07

bence0330 írta:
2022.07.11. 13:49:32
Szerintem jobban megérezzük, ha 4 fogható lövés közül 3-at bekap egy frankfurt ellen,
Ha Busit és Albát nem tudta volna körbefutni a frankfurti gólpasszt adó gyerek, akit még Businak kézzel visszahúzni sem sikerült, mert arról is lemaradt, akkor talán se helyzet, se gól sincs....

Szerintem sincs TS-el semmi gond.

A gondok TS előtt vannak..... :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.07.11. 14:35:06

Andris írta:
2022.07.11. 12:18:30
Ha odaadunk bárkiért 50 milliónál többet, én tuti a kardomba dőlök. Ekkora hülyeséget még elképzelnem is nehéz lenne.
Es mindezt fizetjuk egy noname, angol, eppenhogy bennmarado csapat jatekosaert :lol:

Laporta pont olyan kókler hulye igazolasok terén mint anno bartomeu. Tok felesleges, kozepes jatekosokert fizet 50 milliokat. Legalabb vmi "brand" lenne a brazil, de szerencsetlen még az sem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2022.07.11. 14:43:06-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.11. 13:49:32

Chino írta:
2022.07.11. 13:17:26
Szerintem TS-el nincs semmi gond, sőt, ha egy lábbal gyengébb kapusunk lenne, azt nagyon megérezné a csapat.
Én inkább a centerposztot érzem karcsúnak. Van egy kicsit sem fiatal Auba és ennyi. Főleg, ha Depay megy, márpedig ezek után mindenképpen el kellene engedni.
Szélsőkből annyi van, hogy Dunát lehetne rekeszteni, középen viszont egy darab használható. Ha most Fatit vagy Torrest betuszkoljuk oda, nem leszünk sokkal előrébb. Persze nem 50 milliós Lewát gondolok optimálisnak, de legalább olyat aki Aubát úgy tudja helyettesíteni, hogy lényegesen nem romlik a poszt.
Nevekkel nem akarok dobálózni, de sokkal fontosabbnak érzem, mint hozni két jobbszélsőt.

De mindenekelőtt egy megfelelő belső védő lenne a legégetőbb.

Pedri régen megkapta a 8-ast, kb egy hónapja, még egy márkajelzése is lett vele (https://newsrebeat.com/opinion/22835.html), csak a mezzel most mutatták be.
Szerintem jobban megérezzük, ha 4 fogható lövés közül 3-at bekap egy frankfurt ellen, szemben a Reállal, ahol 4 ugyanilyen lövésből 1-et (sem) kapnak be, sok cím és sok-sok eurómillió a különbség a kettő között. És TS-nek több elpassza is volt a szezonban, ami gólhoz vezetett, szóval még csak ez sem stimmel, nem jön ki beadásokra, nem védi a távoli lövéseket, nem fogja a rövidet, kiejti a kezéből a labdát, ezekből mind kaptunk gólokat, elég csak 8-10 meccset visszamenni. Kb csak a közeli kézilabdás védései maradtak meg extrának, és 2 éve minden advanced statban a topligák végén kullog. De mindegy, tartom, hogy toronymagasan a leggyengébb posztunk lesz a az átigazolási szezon végére, hacsak nem kapja össze magát, amit Xavival nem tartok lehetetlennek, csak már nem bízom benne 2 év után.
De ha egy okés kapus is lenne, az sem elég egy Barcának, ha BL-ért meg bajnokságért megyünk, mert ugyanúgy fogunk kizúgni, mint a Frankfurt ellen, 4 lövésekből 3 góllal, és akkor mindegy, kik rohangásznak elöl, nem tudunk elég fejnehezek lenni, hogy ellensúlyozzuk a bakikat, max ha tényleg úgy dominálunk szét minden meccset, mint 1-2 hónapig tettük. Ez meg a BL-ben nem fog menni.

A többiben egyetértek, egy 9-es nagyon jó lenne. Nem a létszükséglet kategória, mint egy belső védő, mert Depaynak nem igazán kényszerposzt, és legalább ő is szóhoz jutna, megérdemelné, de jó lenne. Szélső alatt én nyilván a szélsővédőt értettem, csak nem írtam ki. :) Azpilicueta 2 poszt in 1 akcióban pl. baromi jó üzlet, korával együtt is. Belső védőre kiváncsi leszek, a két célpont szerintem is elúszott. Én nagyon hiszek Minguban, gondolom ha nem jön senki, akkor marad, és majd néha bizonyíthat.

Azért egy Araujo-Christensen-Azpi-Piqué-Mingueza-Garcia már nem lenne vészes. Nem tökéletes, de nem vészes. Fogalmam sincs, hogy a két K esetleges elvesztése után milyen nevek forognak még a piacon, akik nem ilyen EG meg Lenglet féle szintet adnának...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.11. 13:21:29

bence0330 írta:
2022.07.11. 12:52:44
Az 55+x semmi egy ilyen kaliberért, a posztján a jelenlegi legkeresettebb játékosért, ha 5-6 éven keresztül meg van oldva vele a jobbszélső poszt, bőőőven vissza fogja hozni az érte kifizetett pénzt. És ennek elég komoly esélye van. De ha nem jönne be, őt, 50 misiért tuti, hogy tovább lehet adni. Örüljünk, hogy jelenleg van jóvé, örüljünk, hogy nem Abdékat kell nézünk ahogy erőlködnek, hanem olyan játékost, aki meccseket tud eldönteni, és látványosan játszik. Nyilván jó lett volna, ha kiesik a Leeds és 25 körül jöhetett volna, de ez a rohadék brazil benntartotta őket, ez is mindent elmond a mentalitásáról. Meg vagyok róla győződve, hogy akik nem értik a dolgot, azok kb még összefoglalóban sem találkoztak vele.
Én csak hátradőlök, és élvezem majd a játékát, más meg bosszankodhat közben az árán. :) Remélem az amerikai túra valamelyik meccsén már játszhat is, akkor megéri majd bekapcsolni valami streamet.

A két CFC-s szélső közül legalább egy jöjjön, lehetőség szerint Azpi, és akkor középső védőt is kaptunk. Még egy középső védő jöhetne, és megvagyunk, és szerintem ha TS nem támad fel a hamvaiból, akkor már csak a kapusposztunk miatt nem leszünk esélyesek egy szebb BL menetelésre, ott 2 éve nagyon el vagyunk maradva minden elittől, sőt, erősebb középcsapattól, és a Reál meccseken pl. láthattuk, milyen jelentősége van ennek. Pena szerintem nem elég komoly szint ahhoz, hogy megkapja a lehetőséget, és nem látom, hogy hoznánk valakit, pedig elvileg Xavi eléggé szeretné, sőt, tőle mehetett is volna TS, csak ő meg kizárólag a BM-be hajlandó elvileg, oda meg még nem fér be 1-2 évig. De mindegy, domináljuk le a meccseket, és akkor nem lesz annyira gázos a helyzet, meg még TS is összekaphatja magát fejben és fizikálisan.

Nem tudom, volt-e már, ha igen, akkor bocsi, de Pedri elvileg hivatalosan is megkapta a 8-ast. :)
Egyet tudok sok dologgal érteni, azzal amit írtál. Egy valóban klasszis jobbszélső mindenhol jól jön, csak kérdés, hogy valóban ekkora zsetont kell e kifizetni a jelenlegi általános gazdasági környezetben és egy annyira anyagi gondokkal küzdő klubnak, mint amiben mi vagyunk.
TS-nek miért kellene feltámadnia hamvaiból? Bőven hozta azt, amit egy jó kapustól elvárhatunk. Ja, hogy vannak hibái? persze, ha egy kapus hibázik jó eséllyel gól a vége. Persze elől a töketlenség miatti hibák a csatároknál annyira nincsenek számon kérve. Nekem úgy tűnt, hogy TS igencsak frusztrált volt már sokszor a védelmünk katasztrofális teljesítménye miatt, hogy állandóan szemtől szemben hozták rá a labdákat, mert mindenki lekontrázott bennünket. Nehéz ám olyankor egy akkora kaput védeni...
Jó hogy keresünk csatárokat, akikkel bőven meglennénk elöl jelenleg is, ahelyett hogy végre megoldanánk a középső védő, jobbhátvéd, balhátvéd posztokat, mert sem Dest sem Alba, sem Pique nem megoldás már ott, ahol BL nyerés van vizionálva. És akkor még a cseréikről nem is beszéltem. Akik pedig képben vannak, jelenleg nm vagyok meggyőződve arról, hogy pl. Christensen olyan nagyon jó volna. De szeretnék tévedni, sajnos úgy néz ki a Ferran T. setében sem tévedtem. De adjunk még neki esélyt.
És ami még az átigazolásban nekem szemet szúrt. FDJ kihagyása a MU-val való eszmecsere az ő kihagyása mellett! Milyen dolog ez?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.11. 13:17:26

bence0330 írta:
2022.07.11. 12:52:44


A két CFC-s szélső közül legalább egy jöjjön, lehetőség szerint Azpi, és akkor középső védőt is kaptunk. Még egy középső védő jöhetne, és megvagyunk, és szerintem ha TS nem támad fel a hamvaiból, akkor már csak a kapusposztunk miatt nem leszünk esélyesek egy szebb BL menetelésre, ott 2 éve nagyon el vagyunk maradva minden elittől, sőt, erősebb középcsapattól, és a Reál meccseken pl. láthattuk, milyen jelentősége van ennek. Pena szerintem nem elég komoly szint ahhoz, hogy megkapja a lehetőséget, és nem látom, hogy hoznánk valakit, pedig elvileg Xavi eléggé szeretné, sőt, tőle mehetett is volna TS, csak ő meg kizárólag a BM-be hajlandó elvileg, oda meg még nem fér be 1-2 évig. De mindegy, domináljuk le a meccseket, és akkor nem lesz annyira gázos a helyzet, meg még TS is összekaphatja magát fejben és fizikálisan.

Nem tudom, volt-e már, ha igen, akkor bocsi, de Pedri elvileg hivatalosan is megkapta a 8-ast. :)
Szerintem TS-el nincs semmi gond, sőt, ha egy lábbal gyengébb kapusunk lenne, azt nagyon megérezné a csapat.
Én inkább a centerposztot érzem karcsúnak. Van egy kicsit sem fiatal Auba és ennyi. Főleg, ha Depay megy, márpedig ezek után mindenképpen el kellene engedni.
Szélsőkből annyi van, hogy Dunát lehetne rekeszteni, középen viszont egy darab használható. Ha most Fatit vagy Torrest betuszkoljuk oda, nem leszünk sokkal előrébb. Persze nem 50 milliós Lewát gondolok optimálisnak, de legalább olyat aki Aubát úgy tudja helyettesíteni, hogy lényegesen nem romlik a poszt.
Nevekkel nem akarok dobálózni, de sokkal fontosabbnak érzem, mint hozni két jobbszélsőt.

De mindenekelőtt egy megfelelő belső védő lenne a legégetőbb.

Pedri régen megkapta a 8-ast, kb egy hónapja, még egy márkajelzése is lett vele (https://newsrebeat.com/opinion/22835.html), csak a mezzel most mutatták be.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2022.07.11. 13:22:11-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.11. 12:52:44

Az 55+x semmi egy ilyen kaliberért, a posztján a jelenlegi legkeresettebb játékosért, ha 5-6 éven keresztül meg van oldva vele a jobbszélső poszt, bőőőven vissza fogja hozni az érte kifizetett pénzt. És ennek elég komoly esélye van. De ha nem jönne be, őt, 50 misiért tuti, hogy tovább lehet adni. Örüljünk, hogy jelenleg van jóvé, örüljünk, hogy nem Abdékat kell nézünk ahogy erőlködnek, hanem olyan játékost, aki meccseket tud eldönteni, és látványosan játszik. Nyilván jó lett volna, ha kiesik a Leeds és 25 körül jöhetett volna, de ez a rohadék brazil benntartotta őket, ez is mindent elmond a mentalitásáról. Meg vagyok róla győződve, hogy akik nem értik a dolgot, azok kb még összefoglalóban sem találkoztak vele.
Én csak hátradőlök, és élvezem majd a játékát, más meg bosszankodhat közben az árán. :) Remélem az amerikai túra valamelyik meccsén már játszhat is, akkor megéri majd bekapcsolni valami streamet.

A két CFC-s szélső közül legalább egy jöjjön, lehetőség szerint Azpi, és akkor középső védőt is kaptunk. Még egy középső védő jöhetne, és megvagyunk, és szerintem ha TS nem támad fel a hamvaiból, akkor már csak a kapusposztunk miatt nem leszünk esélyesek egy szebb BL menetelésre, ott 2 éve nagyon el vagyunk maradva minden elittől, sőt, erősebb középcsapattól, és a Reál meccseken pl. láthattuk, milyen jelentősége van ennek. Pena szerintem nem elég komoly szint ahhoz, hogy megkapja a lehetőséget, és nem látom, hogy hoznánk valakit, pedig elvileg Xavi eléggé szeretné, sőt, tőle mehetett is volna TS, csak ő meg kizárólag a BM-be hajlandó elvileg, oda meg még nem fér be 1-2 évig. De mindegy, domináljuk le a meccseket, és akkor nem lesz annyira gázos a helyzet, meg még TS is összekaphatja magát fejben és fizikálisan.

Nem tudom, volt-e már, ha igen, akkor bocsi, de Pedri elvileg hivatalosan is megkapta a 8-ast. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.11. 12:37:14

Troym írta:
2022.07.11. 12:30:03
Andris írta:
2022.07.11. 12:18:30
Ha odaadunk bárkiért 50 milliónál többet, én tuti a kardomba dőlök. Ekkora hülyeséget még elképzelnem is nehéz lenne.
Ha jól emlékszem FT kapcsán is 50m alatti összegekről lehetett hallani, gondolom azért lett 55, mert 4 részletben több év alatt fizetjük. Raphinha és bárki más esetén is erről lehet szó, bele van árazva teszem azt éves 10% infláció, meg hogy csak 3 év alatt fogjuk kifizetni. Jelenértékben tehát 50m körüli összeg, de a pénzromlás és a részletfizetés miatt lesz 65-70.
A 20 millió könnyen lehet, hogy ki sem lesz köhögve, mert az teljesítménytől függ. Ezt pedig nem tudjuk mihez lett kötve. Lehet, hogy Aranylabda, mint anno azt hiszem André Gomes esetében volt, vagy Bl győzelem/döntő stb. Szóval az 55 a fix ár.
A többi opcionális.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.07.11. 12:30:03

Andris írta:
2022.07.11. 12:18:30
Ha odaadunk bárkiért 50 milliónál többet, én tuti a kardomba dőlök. Ekkora hülyeséget még elképzelnem is nehéz lenne.
Ha jól emlékszem FT kapcsán is 50m alatti összegekről lehetett hallani, gondolom azért lett 55, mert 4 részletben több év alatt fizetjük. Raphinha és bárki más esetén is erről lehet szó, bele van árazva teszem azt éves 10% infláció, meg hogy csak 3 év alatt fogjuk kifizetni. Jelenértékben tehát 50m körüli összeg, de a pénzromlás és a részletfizetés miatt lesz 65-70.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.11. 12:18:30

Ha odaadunk bárkiért 50 milliónál többet, én tuti a kardomba dőlök. Ekkora hülyeséget még elképzelnem is nehéz lenne.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2022.07.11. 12:14:59

soadroli írta:
2022.07.11. 09:10:31
Raphinha feels his move to Barcelona is "imminent". Final verbal proposal: €72m guaranteed, with all details included. Leeds are set to accept once it will be official bid.

Raphinha was pushing with Leeds in the last 48h: he only wanted Barça, his biggest dream. (Fabrizio Romano)
aztakutyamindenit! nincs pénz...ja vagy mégis? illetve most a €72M nem tűnik esztelen pénzszórásnak egy játékosért? :roll:
Gondolom, ezek után, Dembele még ingyé sem fog kelleni, mert a fizetési sapkába sem fogunk beférni. Ja, és Joules Kunde is ejtve lesz, mert kizárt, hogy ezek után akár egy pták is maradt a kasszában.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.11. 11:07:37

A Goal és a Sport szerint Azpilicueta leigazolása sincs messze, mintegy 8 millió euroba fájna, és Alonso esetében sem nagyon akarnak 10 fölé menni. Sanos a tulajdonosváltás nem tett jót az ügynek, eddig úgy volt, hogy ingyen fogják engedni, figyelembe véve hogy meddig volt a klub játékosa és csapatkapitánya, de Boehly az automatikusan egy évvel meghosszabbodott szerződését ki akarja használni.

Én kicsit félek attól, hogy ezeket a Raphinha-Lewa-Dembélé transzfereket részben egy esetleges FDJ eladás fedezne.
Habár a Guardian és a Sport is lehozta, hogy ha a holland távozik, Silva lenne a cél, akinek a City lejjebb srófolta az árát, az angol lap 60 milliót ír. Pep azt nyilatkozta mikor megkérdezték ezzel kapcsolatban, hogy mióta itt edzősködött olyan játékosokkal nem akar együtt dolgozni akik máshol szeretnének játszani, Mendes pedig állítólag felvette a kapcsolatot a klubvezetéssel, hogy engedjék el. Xavi ráadásul nagyon szeretne egy Pedri-Silva kp-t.
Most kerül majd sor egy Xavi-FDJ találkozóra, aminek a holland jövőjének megbeszélése lenne a célja.
Viszont Remélem ezek után nekiesünk a kh-projektnek, mert ez most a legsürgetőbb. Ráadásul Koulibaly is hajlik, hogy maradjon Nápolyban, így a B-verzió is kezd elszállni, a közvetítési jogok 15 %-a a hónap második felében realizálódhat.

Ha egy Dest-Depay-Braithwaite sort el tudnánk adni, egy 40-50 millió akár be is jöhetne, ami Raphinha árát hellyel-közzel fedezhetné, csak egyikük sem nagyon akar menni.

Endrickkel lassan elkezdődnének a tárgyalások. Két hét múlva betölti a 16-ot és szabad lesz az út, a Real és a PSG lesz az elsőszámú konkurencia, ami felénk billentheti a mérleg nyelvét, hogy már régóta legyeskedünk a Palmeiras és a játékos körül, különböző konstrukciók is ki lettek dolgozva. 3 éves, maximális szerződést kapna, 2 évig, 18 éves koráig maradna Brazíliában és utána jönne Barcelonaba. Reméljük nem a pénzt választja, nem egy szimpla brazil csodatini a gyerek. Hosszútávra megoldhatná a centerproblémánkat.
Látom megelőztek. :D :D

Egy ilyen kerettel azért sztem minden fronton esélyesek lehetnénk, csak hát bilibe ér a kezünk.
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... 2-14051546
Forca Barca!!!!
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2022.07.11. 11:06:22

bence0330 írta:
2022.07.11. 01:27:54
Lewa kapcsán merült fel bennem egy olyan dolog, hogy 1-2 évre ugye nem kérdés, hogy remek 9-es lesz még, de egyre többet nézegetem ezt az Endrick gyereket, akire fenjük a fogunk (mint ahogy kb minden más nagycsapat), és hát brutális az a srác, hihetetlen módon emelkedik ki minden meccsen a környezetéből, mindegy hogy épp fiatalokkal vagy felnőttekkel játszik, osztálykülönbségek vannak, én amióta focit nézek (akkor Messi már erősen berobbanóban volt) nem láttam ehhez fogható jelenséget, hogy úgy lő akár 4-6 gólokat, hogy másnak hozzá sem kell nagyon érni a labdához közben. Asszem Chino szokta megemlíteni néha. Tényleg a brazil Ronaldóhoz lehet hasonlítani a stílusát, de kis Messi is van benne. Lehet, hogy valami ilyesmi lesz a hosszútávú terv, csak őt egyelőre nem lehet elhozni. Vagy ha nem is ő, valami hasonló fiatal fenegyereket akarunk majd 1-2 év múlva, és addig a lengyellel kitöltjük az időt, és mellette majd jól fel lehet hozni egy ilyen srácot.
Endrick most július 21-én tölti be a 16. életévét, ekkor írja első profi szerződését, illetve innentől lehet majd vele és a klubjával hivatalosan is tárgyalni. Viszont legkorábban csak 18 éves korában jöhet Európába. A Psg, Real, illetve mi vagyunk a srácnak a legkomolyabb kérői, de nagyon nagy verseny van érte, tényleg az utóbbi 20-25 év legtehetségesebb 9-esének van kikáltva a gyerek. Elvileg már hónapok óta puhítjuk, építjük a kapcsolatokat a klubjával és a környezetével, mindent megteszünk annak érdekében hogy minket válasszon majd a srác, és lehetőleg még ezen a nyáron szeretnénk megállapodni és aláírni vele egy előszerződést, melynek értelmében 2024 nyarán csatlakozna hozzánk.
V I S C A E L B A R C A
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.07.11. 09:10:31

Raphinha feels his move to Barcelona is "imminent". Final verbal proposal: €72m guaranteed, with all details included. Leeds are set to accept once it will be official bid.

Raphinha was pushing with Leeds in the last 48h: he only wanted Barça, his biggest dream. (Fabrizio Romano)
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.11. 08:52:08

visca el barca írta:
2022.07.11. 06:35:38
Megint elol levo jatekosokra szabjuk el a penzt, mikozben hátra legalabb 2, de inkabb 3 vedo kellene... Laporta is pont olyan fogalmatlan hulye mint az elodje. Remelem még lewandowskit is megvesszük 60 millioert, es jovere nezhetjuk ahogy az alba garcia, pique, sr kvartett nyeli a triplakat az osasuna kaliberek ellen.
Lesz abból azért Alba-Araujo-Christensen-Dest is, már csak az ittlévők alapján is, és nincs még vége a dolognak. Nem mondom, hogy engem sem fog kirázni a hideg, ha SR-t fogom látni, de az sztem elég ritka eset lesz. Szerintem jön még minimum egy középső és egy szélső védő, csak ők olcsóbban, de az sem tragédia. Elöl mindig is drágábbak lesznek a játékosok, egy ilyen kalibert ilyen korban meg kell fizetni, de cserébe a jobboldallal egy ideig nem kell foglalkozni. Hidd el, hacsak nem omlik össze a mez súlyától, fogsz tőle látni olyan dolgokat, amiért megéri leülnöd a kanapéra este, irgalmatlanul penge játékos, sokkal régebb óta képzeltem el itt, mint mielőtt elkezdtek jönni a hírek több, mint fél éve írtam, hogy miért nem tudunk ilyen játékosokat leigazolni. És volt is, aki egyetértett rögtön. Csak így, hogy meglett, már ő is gáz. És a tudása mellett amúgy harcos, akaratos, szerel, védekezik, nagyon komplett a fapofa gyalogkakukk Dembéléhez képest, nagy közönségkedvenc lesz, ha jól illeszkedik be, ráadásul egy újabb olyan minőségi játékos lesz itt, aki él-hal a klubért. Ahogy lejjebb is idézték szegény CFC-s szurkolót. :D


Engem inkább az érdekel, hogy ez milyen hatással lesz Dembélére. Raphinha egyszerűen jobb nála (mint ahogy látható is, hogy kiért kapkodnak 70-ért, és kiért még 0-ért sem), feleslegesnek érzem a jelenlétét, de nem bánkódom, ha Xavinak ilyen típusú választási gondjai lesznek. Neki lesz egyáltalán kedve maradni így? Vagy akarni fogjuk egyáltalán, esetleg inkább megoldjuk Ferránnal?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése