Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.13. 12:33:17

Chino írta:
2022.07.13. 12:16:36
Most gondoljunk bele, mi lenne ha Araujo vagy Koundé közül az egyik kiesik, már nagyot gyengülünk, ha mindketten rossz belegondolni.
Ha felteszem, hogy jön Koundé, vagy egy másik relatíve minőségi középső védő, akkor 4 minőségi ember lesz a posztra: Araujo, Koundé, Christensen, és nagy eséllyel Azpilicueta. Ez majdnem CFC-City szintű merítés lenne, még akkor is, ha Azpi behozásával a szél gyengülne. És akkor ott van egy vészcserének teljesen jó Piqué, talán egy szerintem nagyon ígéretes Mingueza, és egy borzasztó Eric.

A nagy költekezés meg szerintem elég jól átgondolt dolog- Azért most nem tizesekeseket meg secondstrikereket veszünk 150-ért a szélre, mer' csak. Valaki írta, milyen ésszel van minden összerakva, minden posztra két minőségi, de minimum okés játékos a cél (nem biztos, hogy mindenhol összejön), de ehhez hozzátenném, hogy a nagy részük hosszútávú beruházás. Ha ezek a játékosok (Christensen, Koundé, Kessié, Raphinha, esetleg a reménységek (Torre, Demir) közül legalább egy bejön, akkor sokáig nem kell nagy pénzeket kiadni ezekért a posztokért.

A kp-ra DJ helyett tuti jönne valaki, ha ő elmenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.13. 12:16:36

FCBsteve írta:
2022.07.13. 10:53:25
Chino írta:
2022.07.13. 10:26:20

Nyilván van olyan ami (szerintem) nem a legjobb húzás. Raphinha drágán + Dembélé egyszerre, 50 milliós Lewa, egyelőre megakadt eladások, de jóval több a pozitívum. De persze ez csak saját vélemény.
Nem értem, miért látjuk rossz húzásnak Raphinha/Dembélé páros leigazolását???

Egyrészt, ha a dolog időbeli dinamikáját nézzük, Dembélé akkor mondott igent, mikor már a Raphinha tárgyalás a végfázisban volt - tehát, ha nem akartunk volna klasszis jobb szélső nélkül maradni, Raphinha kellett... Látva a klub iránti lelkesedését, sztem ő hosszú távon marad...
Dembélé-re lehetett volna nemet mondani, de (ki is emelte valaki) más stílusú játékos, a variációs lehetőségek bővülnek, mindkét oldalon bevethető, Xavi alatt fejben/ játékban/motivácíóban jobb lesz, főleg, hogy érettebb is lett... És "lássuk mi lesz belőle" két évre írt alá.... +a legfontosabb: Xavi ragaszkodik hozzá!!!
+Lewa...

Ha majd a Dembi / Lewa (Auba) / Raphinha trió (négyes) ontja a gólokat, akkor biztos nem lesz panasz - már csak a rövidítést kell majd kitalálni... ;)
Fati-ról (Torresről) nem is beszélve!

Mindenki kicsit bővített kerettel megy neki az ismeretlen, VB-s szezonnak...

Azzal sem értek egyet, hogy "ráérnénk lassabban haladni", "kis pénzeket költeni, majd a fiatalok", "nem kell most még eredmény", stb. Volt, aki a forradalmat hiányolta...
Szerintem egy ennyire átalakított keret egy (de legalább 3/4) forradalom, jó arányban lennének minden korosztálybeliek, sikereket megélt játékosok is vannak - illetve kellenek a jó eredményekkel járó bevételek...
Ha Xavi jól sáfárkodik a kerettel (vegyük hozzájuk a még várt védőket is), akkor nem a BL csoportkörös továbbjutás kéne a szint legyen!
Csak éppen ezzel más, fontos csapatrészek láthatják kárát. Egy Torres/Raphinha-Fati/Depay/Torres-Lewa/Auba/Depay szerintem bőven minőségi sor lenne. Ha Raphinha helyett Dembélé jött volna, akkor pláne több a variációs lehetőség és egy ordas nagy összeg maradt volna más csapatrészek megerősítésére, de inkább a bértömegre. Lewa fizetése nem lesz gyenge, ahogy Raphinha se 2 millióért játszik, Dembélé is hiába csökkentette 40 %-kal, akkor is magas fizetés. És akkor még nem beszéltünk Braith-ről akinek esze ágában sincs menni. Talán kihozunk egy kölcsönt aminek a felét állhatjuk.

És akkor ehhez jön hozzá, hogy De Jongnak most ki kell köhögni a korábbi tartozást, ha elmegy és valahogy itt marad a fizetés pedig még a középpályára is muszáj hozni valakit.

Hátulra pedig ha Koundét 50-55 millióért meg is tudnánk szerezni szintén magas bértömegű játékos.

És ha a bő keretnél tartunk VB stb. miatt, ha előlről 3 játékos kiesik még mindig bőven van minőség és nem kényszerposztokon. Most gondoljunk bele, mi lenne ha Araujo vagy Koundé közül az egyik kiesik, már nagyot gyengülünk, ha mindketten rossz belegondolni.

A középpályán szintén vagyunk 2 posztra Gavi-Pedri-Nico- talán valaki/De Jong-Kessié-Sr mögé Kessié/Busquets. Ha innen elmegy De Jong és nem sikerül egy minőségi embert hozni egy ilyen szezonra elég karcsú és nagyon könnyen lehet, hogy pont a Dembélé/Raphinha duó torpedózza meg.

Azért elkölteni 170+Dembélé+?+a kisebbek (MA, Azp) úgy hogy sok pénzt a távozókból nem nagyon lehet beszedni nem gyenge. Ha jók vagyunk és rávehetjük a távozásra Destet+Depayt bejöhet 40 és De Jongból 80, de azzal kinyírjuk a kp-t.
De még nem is ez a legnagyobb gond, hanem ha az eddigi rekord magas bérköltségre rájön egy Raphinha, Koundé, Lewa + kp/De Jong emelt+Christensen, Kessié+Azpi+Alonso mit akarunk? Ja és akkor nem beszéltünk Araujo és Gavi emeléséről.
Az eladásokból pedig megszabadulhatunk max az egyik játékosétól.
Nagy eséllyel az lesz, hogy megszabadulunk De jongtól és ennyi, kifújt idénre, mert így kizárt, hogy tartani lehessen az FFP-t és regisztrálni a játékosokat. Eddig is csak a fél csapat fizetéscsökkentésével tudtuk.

Ha azt mondod, hogy kicsit bővített kerettel nekimenni a szezonnak ne csak a támadószekcióra gondolj.
És ha majd ontják a gólokat lesz hurrá, oké, de ha majd átrohannak rajtunk vagy a védelem nem lesz elég magabiztos és nyeljük a gólokat, akkor is hurrá lesz?
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.13. 12:13:05

Cseri írta:
2022.07.13. 11:59:32
Aztán, ha Xavi megkapja, akiket akar, felkell kötni a bugyit, és eredményt produkálni jó gyorsan.
Én ettől félek a legjobban. Nyilván remek edző, intelligens ember, jó pedagógus, de más megmentőembernek lenni és más győzelemre vezetni a csapatot ilyen fiatalon úgy, hogy ilyen nyár után már lesz bőven győzelmi teher. Megrettenni nem fog a feladattól, csak az nem biztos számomra, hogy fel fog-e tudni nőni hozzá ilyen gyorsan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.13. 11:59:32

Számomra már az is pozitívum, hogy azon lehet beszélgetni, hogy ki/kik a felesleges igazolás(ok). Korábban még az is a levegőben volt, hogy senki nem jön a csapathoz. Ezeknek a nagy összegű igazolásoknak- ha létre jönnek-, üzenet értéke van, hogy Barca újra tényező a piacon, nem az a lúzer, lecsúszó csövesgyász, mint amiről szóltak a hírek.
Aztán, ha Xavi megkapja, akiket akar, felkell kötni a bugyit, és eredményt produkálni jó gyorsan.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.07.13. 11:57:58

A kispad így fog kinézni, Ferran, Dembele, Auba, Depay, kicsit erősnek tűnik, így a fiataloknak nem sok lehetőséget fognak kapni.
Nem tudom, hogy akarják így csökkenteni a béreket. Szerencsére nem is az én dolgom, ezt megoldani.

Középpálya is kész.
Védelmet kell rendbe rakni még és akkor indulhat a játék.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.07.13. 11:55:53

MatyiG írta:
2022.07.13. 06:39:05
Szerintem itt sok embernek bilibe lóg a keze. :mrgreen:
Azért elég részletesen kifejtettem, hogy ebből miért nem lehet valóság.
Teljesen tisztában vagyok azzal, hogy Piqué,Busi,Alba,SR mindenek előtt.
Busi nélkül nem lesz középpálya, majd 0-2-nél bejön Kessié.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2022.07.13. 12:01:46-kor.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.13. 11:44:24

FCBsteve írta:
2022.07.13. 10:53:25
Chino írta:
2022.07.13. 10:26:20



Ha majd a Dembi / Lewa (Auba) / Raphinha trió (négyes) ontja a gólokat, akkor biztos nem lesz panasz - már csak a rövidítést kell majd kitalálni... ;)
Fati-ról (Torresről) nem is beszélve!

Igen, csak az a kérdés, hogy az megszerzett ,, öntött ,, gólok nagyobb számúak lesznek-e, mint a hátul bekapottak...
Mert hátul nagyon nem vagyunk meg, ezt kár is volna vitatni. Nem valami veretes igazolások vannak oda terítéken.
És ugye a középpálya, ami a védekezés szempontjából is érdekes
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.13. 11:40:31

Azért azt se felejtsük el hogy az idő ellenünk dolgozik, és nem élhetünk meg örökre a "Mi vagyunk a Barcelona" imidzsből.

Akik most jönnek, azok a Pep-féle Barcán nőttek fel, ezért a beütődés hogy ők képesek ide jönni alacsonyabb fizetésért is, különben egy Raphinha-féle helyzetben nincs sok észérv amellett hogy miért jöjjön egy sok évnyi botrányos, pofáraesős, gazdaságilag is kérdéses Barcába a nemrég BL-t nyerő Chelsea helyett főleg ha még a fizetése is alacsonyabb.

Ellenben az elmúlt 5-6 évben ha egy kissrác bekapcsolta a Barca komolyabb meccseit akkor vagy megállt a fejlődésben, vagy maximum Stockholm-szindrómaszerűen alakulhat ki az a vágya hogy egyszer a Barcában játsszon, mert Messi alakításain kívül nem sok szép történt eredményben és játékképben se, csak sorozatos leégések, Roma-Anfield- 8-1-PSG elleni stb, emellett a klub nagyon kérdéses megoldásaival, erkölcsi értékrendjével, 0 koncepciójával, botrányaival volt tele a sajtó, és a fél világ erről beszélt, kevés érvet lehetett felhozni hogy miért ide és ne a sorozatban így vagy úgy de BL-t nyerő(ha meg épp nem de akkor sem szétalázva kieső) Real legyen az álom.

Még egy Endrick talán látott már életében valamit abból hogy milyen az igazi Barcelona(2015), de Pep-érában még örült ha a pelenkáról leszokóban volt, és ez ha akarjuk ha nem egyre távolabb lesz, és ha évekig még ülünk az ügyön a középmezőny fele kullogva akkor annyit fog az újaknak mondani a Pep-féle Barca mint egy Fatinak a 97-es Dortmund-Juventus kombó.


Amúgy Dembele szerintem jó lépés, megversenyeztetik Raphinhával és ha a brazil kerekedik felül akkor jövőre egy értelmes szezonnal, megfelezett fizuval sokkal kelendőbb lesz a francia mint most.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.07.13. 10:53:25

Chino írta:
2022.07.13. 10:26:20

Nyilván van olyan ami (szerintem) nem a legjobb húzás. Raphinha drágán + Dembélé egyszerre, 50 milliós Lewa, egyelőre megakadt eladások, de jóval több a pozitívum. De persze ez csak saját vélemény.
Nem értem, miért látjuk rossz húzásnak Raphinha/Dembélé páros leigazolását???

Egyrészt, ha a dolog időbeli dinamikáját nézzük, Dembélé akkor mondott igent, mikor már a Raphinha tárgyalás a végfázisban volt - tehát, ha nem akartunk volna klasszis jobb szélső nélkül maradni, Raphinha kellett... Látva a klub iránti lelkesedését, sztem ő hosszú távon marad...
Dembélé-re lehetett volna nemet mondani, de (ki is emelte valaki) más stílusú játékos, a variációs lehetőségek bővülnek, mindkét oldalon bevethető, Xavi alatt fejben/ játékban/motivácíóban jobb lesz, főleg, hogy érettebb is lett... És "lássuk mi lesz belőle" két évre írt alá.... +a legfontosabb: Xavi ragaszkodik hozzá!!!
+Lewa...

Ha majd a Dembi / Lewa (Auba) / Raphinha trió (négyes) ontja a gólokat, akkor biztos nem lesz panasz - már csak a rövidítést kell majd kitalálni... ;)
Fati-ról (Torresről) nem is beszélve!

Mindenki kicsit bővített kerettel megy neki az ismeretlen, VB-s szezonnak...

Azzal sem értek egyet, hogy "ráérnénk lassabban haladni", "kis pénzeket költeni, majd a fiatalok", "nem kell most még eredmény", stb. Volt, aki a forradalmat hiányolta...
Szerintem egy ennyire átalakított keret egy (de legalább 3/4) forradalom, jó arányban lennének minden korosztálybeliek, sikereket megélt játékosok is vannak - illetve kellenek a jó eredményekkel járó bevételek...
Ha Xavi jól sáfárkodik a kerettel (vegyük hozzájuk a még várt védőket is), akkor nem a BL csoportkörös továbbjutás kéne a szint legyen!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.13. 10:48:01

Chino írta:
2022.07.13. 10:26:20
Nyilván van olyan ami (szerintem) nem a legjobb húzás. Raphinha drágán + Dembélé egyszerre, 50 milliós Lewa, egyelőre megakadt eladások, de jóval több a pozitívum. De persze ez csak saját vélemény.
Oké, de ez is olyan negatívum (lenne, mert Lewa-üzlet még sehol sincs), hogy "Jajj, ne, két nagyon jó, ráadásul nagyon különböző játékosunk lesz jobbszélre!" "Jajj ne, a világ talán legjobb 9-ese túlárazva lesz nálunk!"

Ettől még nyilván a megítélésed szerint lehet ez negatív, mert mondjuk szerinted nem éri meg, de nekünk, nézőknek nem lesz rossz, az tuti. Azt meg ők tudják, megoldható-e anyagilag, és mikor, mibe kell befektetni azt a lóvét. Ne felejtsük el azt sem, milyen típusú és hány éves játékos nyerte meg a Reálnak a BL-t (Oké, Modric, Vini, Courtois sem dísznek voltak ott, de na), ha ott Depay van, kétlem, hogy túljutnak már a PSG-n, és most ezzel nem Depayt becsültem le. Jelenthet Lewa hatalmas különbséget, ha idejön 2-3 évre, a 3. évben meg jön fel mellette ideális esetben Endrick. És ha idejönne, végre egybeesne az érdekünk és szurkolhatnánk hogy nálunk szerezzen aranylabdát. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.13. 10:26:20

MatyiG írta:
2022.07.13. 06:39:05
Szerintem itt sok embernek bilibe lóg a keze. :mrgreen:

Chino: Araujot kifelejtetted. :)
Nem feletettem ki, ha figyelmesen olvastad én Araujo párjáról beszéltem. Christensen kicsit rejtély számomra és biztosan jó játékos, amennyit láttam belőle, de én őt inkább amolyan tipikus harmadik számú védőként tudnám elképzelni, nem egy klasszis belső védő páros tagjaként. Egy Araujo-Koundé duó szerintem simán top 3 lehetne világszinten, és hosszú évek óta ez a csapatrész a leggyengébb pontunk. Ráadásul két fiatal játékosról beszélünk, akik nem 2-3 évre lehetnének megoldás.

A Chelsea elkezdett kutakodni Koulibaly iránt és nagy szerepet, plusz jóval nagyobb pénzt ígért a szenegálinak, úgyhogy nem elképzelhetetlen, hogy mégis elhagyja Olaszországot. És ott van még a harc De Ligtért a Bayernnel. A francia így kicsit kiesett a képből, ami nekünk nagyon jól jöhet, elkerülhetünk egy licitháborút. -Fabrizio Romano
Bár ehhez valószínűleg meg kell várni a BS 15 %-ának értékesítés, hogy legyen miből gazdálkodni.

Azért sok pozitív dolog is van az idei átigazolási szezonban. A két olcsó szélső védő, Kessié és Christ. ingyen leigazolása, klasszis kh-ért harc, Xavi az az eedző aki mondjuk felismerte Lenglet alkalmatlanságát és, hogy gondolkodunk további fiatalokban, akiket jó konstrukcióban hoznánk, mint mondjuk Araujo vagy Pedri. Jött Pablo Torre , komoly érdeklődés van Chukwuemeka-ért, kész tervvel lesben állunk, hogy Endrick betöltse a 16-ot. Olyan játékosok, akiknek nagy esélyük van, hogy klasszisok legyenek és nem egy nagyon nagy "HA", akikre inkább az az esély, hogy lehet belőlük max. egy csere.
Persze ez még csak az irány, de jjó esély van, hogy teljesüljenek ezek a dolgok.

Nyilván van olyan ami (szerintem) nem a legjobb húzás. Raphinha drágán + Dembélé egyszerre, 50 milliós Lewa, egyelőre megakadt eladások, de jóval több a pozitívum. De persze ez csak saját vélemény.
Forca Barca!!!!
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2022.07.13. 09:17:50

kapuera írta:
2022.07.13. 07:00:23
érte kapott lové, illetve felszabaduló bértömeg min. 2 emberre elég! Ennek fényében nálam mehet ( rengeteg fiatal van helyette, akit szívesen elnéznék ).
Hogy a kecske is jól lakjon, meg a káposzta is megmaradjon:
FDJ marad, te meg nézz ifimeccset.

A személyeskedést továbbra sem tűri a fórumszabályzat. -md :wink:
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.13. 08:29:32

messideco írta:
2022.07.13. 08:21:21
Raphinha ma repül Barcelonába, véglegesíteni az átigazolását :O

Fabrizio Romano honnan szerzi ezeket az információkat? Üldözi az ügynököket, lehallgatja őket, vagy mi? :D
Pegasus :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.07.13. 08:21:21

Raphinha ma repül Barcelonába, véglegesíteni az átigazolását :O

Fabrizio Romano honnan szerzi ezeket az információkat? Üldözi az ügynököket, lehallgatja őket, vagy mi? :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.07.13. 08:12:04

vedelem IS erositve lesz
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.07.13. 07:51:07

messideco írta:
2022.07.13. 07:12:24
Fabrizio Romano már benyomta a here we go - t Raphinha kapcsán. 58 millió euró + bónuszokkal 67-re emelkedhet.

2010-ben David Villa a világ legkeresettebb csatára volt, akkor ő most mennyit érne szerintetek?
100-120at szerintem megérne Villa.

Raphinha nekem nem kellene 60-70ért. Egy 50ben maximalizálnám. Annyira nem égető,inkább a védelemre költeném.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.07.13. 07:12:24

Fabrizio Romano már benyomta a here we go - t Raphinha kapcsán. 58 millió euró + bónuszokkal 67-re emelkedhet.

2010-ben David Villa a világ legkeresettebb csatára volt, akkor ő most mennyit érne szerintetek?
"And my heart will leave you never."
kapuera
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:20:07

2022.07.13. 07:00:23

FDJ szerintem megy… Kapunk érte 60m ajrót, illetve a fizetése ettől a szezontól duplázódik: 9m - 18m ajróra! Továbbá a bonúszókkal kb. egy sikeres év után elzsebelne 7,5m-t. Nem hiába akarták csökkenteni a bérét! Ha nem megy bele, érte kapott lové, illetve felszabaduló bértömeg min. 2 emberre elég! Ennek fényében nálam mehet ( rengeteg fiatal van helyette, akit szívesen elnéznék ). Továbbá a vezetőség tárgyal Busi/ Alba/ Pique fizetéscsökkentéséről! Szerintem meg lesz a pénz Raphi-ra, Koundéra! Egyenlőre Pjanic, Umitit, Neto aki k..va felesleges! Az ő bértömegük elég egy csatárra és kész is lenne a csapat! Lewat nem hoznám. Keresnék egy olcsóbb megoldást. Jövőre se azt várom, hogy BLt, bajnokságot és kupát nyerjen a csapat. Csak legyen esélyünk egy Liverpoolt igen is megszorítani, vagy ne 20 pontos hátránnyal rajtoljunk! Rengeteg a fiatal, szerintem megérdemelnek még türelmet a jelenlegi gazdasági helyzetben. Szerintem valami ilyesmi lesz a kezdő: Ter- Alba - Aru - Kounde - Chris- Busi - Gavi- Pedri - Raphi- Auba- Torres (Chris tud jobb hátvédet is tolni :), tavaly pl Aru is ott nyomta :) )
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.07.13. 06:39:05

Szerintem itt sok embernek bilibe lóg a keze. :mrgreen:

Chino: Araujot kifelejtetted. :)
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.07.13. 02:50:09

Peter írta:
2022.07.13. 00:18:25
TS - Cristensen, Araujo, Kounde - Pedri, de Jong, Kessié, Gavi - Raphi/Dembi, Auba, Fati
Ettől libabőrös lettem. Ezzel a kezdővel szerintem több helyen is lenne keresnivalónk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.07.13. 00:18:25

Troym írta:
2022.07.12. 23:31:39
Amúgy tudom nem lehet csak 18-22 éves játékosokat hozni,
De, lehetne. A mostani alkalom is tökéletesen megfelelő lenne ehhez, de úgy tűnik Xavi sem fogja meglépni.
A nosztalgiát kedvelőknek Istenkáromlás lenne egy innovatív felfrissített Barca mondjuk 3-4-3 felállásban:

TS - Cristensen, Araujo, Kounde - Pedri, de Jong, Kessié, Gavi - Raphi/Dembi, Auba, Fati

TS lehetne a kezdő csk.
Ez a váltás már forradalmi lenne és megspórolnánk 1-2 évet.

A valóságban ettől azért nem kell félni, marad a katalán mag, Frenkie pedig ki lesz pöckölve és jön Lewa.... :mrgreen:
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.07.13. 00:16:42

Chino írta:
2022.07.12. 23:41:44

Koundé idén mindenképpen megy, ha nekünk nem sikerül elviszi a Chelsea. Umtitire nem lehet számítani, minden valószínűséggel menni is fog, most is csak a Rennes edzője torpedózta meeg. Piqué 36 éves lesz, a térde nem egészséges, rajta kívül van egy EG é Christensen. Ráadásul végre lenne egy minőségi belső védő párosunk, ami már régóta hiánycikk. Az már csak egy plusz, hogy ballábas. Hosszútávra jönne egy minőségi belső védő. Szerintem a nyár legfontosabb igazolása lenne.

Raphinhaval kapcsolatban egyetértek, Dembélé maradásával én sem tartom indokoltnak vagy éppen a franciát nem kellett volna tartóztatni. Ahogy Lewaval kapcsolatban is osztom a véleményed. Bár inkább én azt mondanám, hogy nem egy 34 éves játékost kellene 50 millióért hozni.

Az, hogy Nicoval mi lesz nem tudhatjuk, ahogy azt sem, hogy Kessiére mennyit és hol számít Xavi.
És Desttel sem tudjuk mi lesz, lehet, hogy a Sevilla pont őt vonná bele az üzletbe, korábban Monchi és Yuste között volt róla tárgyalás. SR pedig akár maradhat Jolly Jokernek, ha Azpi belső védőt játszik, vagy rotációban.
Lesz 55-60 meccs plusz világverseny, kelleni fognak a pihenők.
Ne feledjétek el, hogy kb. bajnoki szünet helyett világbajnokság lesz. A játékosok úgy ki lesznek facsarva, hogy sorban jönnek majd a sérülések.
Most a jelek szerint 4 szélsőnk lesz két posztra:
Balra Fati, jobbra Raphinha és mindkét oldalon tud játszani Ferran és Dembelé. Mind a négyen más stílust képviselnek, ezért nagyon jó lehet variálni őket az ellenfél ismeretében, akár meccs közben is oldalt váltva.
Tartaléknak pedig ott van Collado, aki viszont jobb oldali támadó középpályásként is használható.
Középre is kell Auba és Lewa, rotálódni. Lewát én sem erőltettem volna ennyiért, de amit adni tud az Suarez óta hiányzik.
Háttal át tudja venni, meg tudja tartani, le tudja passzolni, a kapu előtt pedig gyilkos, lábbal, fejjel.

A középpályán megvagyunk: Pedri és Torre kreatív, veszélyes.
Gavi és Kessié meg nem áll, kemény és ha kell technikás.
Elvileg Xavi bepróbálja Nico-t Busi rotációnak, La Masian CDM volt.
Ha De Jong marad, akkor lehet egy Kessi-FdJ double pivot kísérlet is, ahol meg kell szálnunk a középpályát masszív, gyors, labdabiztos CDM-ekkel.

Hátra Koundé nagyon kell.
Piquenek nem csak térd, hanem ágyéksérülése is van, ami nem igazán latszik javulni, most sem edzett a többiekkel. Neki már csak csereszerep jut szerintem.
Araujó-Koundé egy egymást tökéletesen kiegészítő atom páros lenne, cserének Christensen és Garcia. Több, mint jó.
Ami nagyon kellene Azpi tapasztalata jobbra és Alba mögé valaki, mondjuk Azpi oda is jó és Dest is, ha maradna. Xavi Robertot jobbra szánja Alves mintájára hamis pivotnak.
Szóval én Alonsot nem biztos hogy hoznám idén.

Szerintem ez egy nagyon ígéretes keret és elég jó aggyal van összerakva. Látszik, hogy ez Alemany munkája.
Jó a mélység, minőségi váltóemberek (szándékosan nem csere), mert itt sokszor taktikától függően lesz valaki kezdő, más csere.
Változatos játékosprofilok, több pozíciós játékosok.

5 csere, meccsenként mondjuk 4 a középpályán és támadásban épp elég játékidőt tud adni mindenkinek.

Most kell egy jó alapozás és Xavinak sokat fejlődni a játék menedzsmentben, belenyúlásban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.12. 23:41:44

MatyiG írta:
2022.07.12. 21:58:30
Koundé idén még fölösleges, jövőre jöhetne Piqué helyére. Vele már öten lennénk hátul középen, az baromi sok.

Ahogy Rapinha ÉS Lewa is fölösleges, ha Dembélé ÉS Depay marad, mert úgy meg elöl lennénk heten, minek? :)

Inkább a két szélsőhátvéd posztot erősítsük meg.

Ha FdJ ÉS Dest marad, illetve jön Azpili, akkor ugyanúgy Nico is kegyvesztett lesz, mert SR menne fel középpályára inkább gondolom.
Koundé idén mindenképpen megy, ha nekünk nem sikerül elviszi a Chelsea. Umtitire nem lehet számítani, minden valószínűséggel menni is fog, most is csak a Rennes edzője torpedózta meeg. Piqué 36 éves lesz, a térde nem egészséges, rajta kívül van egy EG é Christensen. Ráadásul végre lenne egy minőségi belső védő párosunk, ami már régóta hiánycikk. Az már csak egy plusz, hogy ballábas. Hosszútávra jönne egy minőségi belső védő. Szerintem a nyár legfontosabb igazolása lenne.

Raphinhaval kapcsolatban egyetértek, Dembélé maradásával én sem tartom indokoltnak vagy éppen a franciát nem kellett volna tartóztatni. Ahogy Lewaval kapcsolatban is osztom a véleményed. Bár inkább én azt mondanám, hogy nem egy 34 éves játékost kellene 50 millióért hozni.

Az, hogy Nicoval mi lesz nem tudhatjuk, ahogy azt sem, hogy Kessiére mennyit és hol számít Xavi.
És Desttel sem tudjuk mi lesz, lehet, hogy a Sevilla pont őt vonná bele az üzletbe, korábban Monchi és Yuste között volt róla tárgyalás. SR pedig akár maradhat Jolly Jokernek, ha Azpi belső védőt játszik, vagy rotációban.
Lesz 55-60 meccs plusz világverseny, kelleni fognak a pihenők.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.07.12. 23:31:39

Aki szerint sok lehet a támadó, annak azért jelezném, hogy nem csak Fati egy nagy kérdőjel, de gyakorlatilag Dembele se egy életbiztosítás, mert ugyanannyira sérülékeny, Auba meg azért csak 33 éves. Mondjuk nálam Depay maradna, Lewa meg nem jönne, de kétségtelen Xavi tudja mit akar a csapattól, elhiszem, hogy az ő fejében Lewa kell a csapatba.
Amúgy tudom nem lehet csak 18-22 éves játékosokat hozni, de nálam sokkal jövőbemutatóbbnak tűnik, ha már valami nagyágyú nem jön ki a keretből valamelyik posztra, akkor inkább egy Aston Villás 18 éves Chukwuemeka esetén áldozunk akár 15-25m Eurót, mint egy 27 éves Soler esetén, aki legjobb esetben is 1-2 évig fog hozni egy elfogadható szintet és megy kb egy olasz középcsapathoz..
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.07.12. 23:09:39

bence0330 írta:
2022.07.12. 22:51:33
Bevallom férfiasan, nem láttam játszani ezt a Raphi srácot és gyakorlatilag Tőled van róla a legtöbb infóm.
Ha csak a fele is beválik annak amiket írtál, jó fogásnak tűnik.
Tuchel sem akarhatta véletlenül, szóval hajrá Raphi.... :lol:
Válasz küldése