Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.06.25. 19:16:39

Alfa írta: Üdv a klubban :D . Végre valaki aki megért [-o< . Én is amikor lehet a fiatalok beépítését preferálom. Én nem hiszem , hogy Pogba megérne 80 millát úgy , hogy mellé évente 12-őt keresne. Én vagy felhoznám Halilovicot vagy visszahoznám Denist . Szerintem egy próbát megérne és ha esetleg nem jönne be akkor sincs nagy gond mert télen lehetne erősíteni ( igaz itt gond lehet a leigazolt játékos esetleges BL-ben való szereplése ) plusz azért a középpályánk Xavi nélkül sem gyenge , legalábbis annyira nem , hogy egy félszezont ne lehessen végignyomni velük. Én nagyon nem fogok örülni ha leigazoljuk a franciát ( és ha még Xavi mezét is megkapja [-X ). Én nagyon nem szeretném ha rászoknánk az évenkénti egy nagy igazolásra nem akarok egy madrid 2.0-nak szurkolni .
Pontosan erről van szó. Én azért kezdtem el a csapatnak szurkolni, mert láttam, h mernek a fiatalokhoz nyúlni. Nem szeretném, ha ez a tendencia megszakadna, és 80 millios igazolásokra építenénk. Az a madridi bohócok szokása.Sajnos azonban utóbbi 2 évben (Neymar és Suarez) igazolásával kezdjük felvenni a madridi tempót. Számomra sokkal fontosabb, h megmaradjon a klub identitása, mint a kupák száma.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.06.25. 19:03:03

Messias2 írta:Sziasztok!
Új felhasználó vagyok. 2006 óta követem a csapatot.
Mindig utánpótlás párti voltam, tehát mindig szkeptikus voltam a nagy igazolásokkal kapcsolatban, ezért most is inkább a B-ből hoznék fel embereket a nagy csapatba a Pogba féle igazolások helyett.
Üdv a klubban :D . Végre valaki aki megért [-o< . Én is amikor lehet a fiatalok beépítését preferálom. Én nem hiszem , hogy Pogba megérne 80 millát úgy , hogy mellé évente 12-őt keresne. Én vagy felhoznám Halilovicot vagy visszahoznám Denist . Szerintem egy próbát megérne és ha esetleg nem jönne be akkor sincs nagy gond mert télen lehetne erősíteni ( igaz itt gond lehet a leigazolt játékos esetleges BL-ben való szereplése ) plusz azért a középpályánk Xavi nélkül sem gyenge , legalábbis annyira nem , hogy egy félszezont ne lehessen végignyomni velük. Én nagyon nem fogok örülni ha leigazoljuk a franciát ( és ha még Xavi mezét is megkapja [-X ). Én nagyon nem szeretném ha rászoknánk az évenkénti egy nagy igazolásra nem akarok egy madrid 2.0-nak szurkolni .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.25. 17:52:02

Bob_Marley írta:
palesz77 írta:
Gyors stat az idei évben adott hosszú labdákból, jó és rossz egymás után.
Koke: 58-96
Verratti: 129-69
Gündogan: 110-56
Rakitic: 76-27
Xavi: 95-24
Kroos: 201-41
(Clasie: 183-114 :mrgreen: )
Ezen a staton meglepődtem, nem gondoltam volna, hogy ilyen drasztikus a helyzet. Meccsek nézése közben ez nem tűnt fel. Gyakorlatilag ez a 33%-os hatékonyság siralmas. Pedig előttem van nem egy szitu, mikor kiugaratás, vagy keresztlabda és mind pontos. :D A többi részét meg megegyeztünk tegnap, hogy más aspektusban nézzük ezt a játékot és a játékosokat. Én a divatos szóval robotfocistákat szeretem, te meg valami szentimentális oknál fogva a "cselgépeket".
Ez sokakkal így van, egy-egy szép vagy látványos megmozdulás jobban megmarad, mint a rossz megoldások. Főleg ha az ember kicsit elfogult. :D Azt, hogy cselgépek kellenek szerintem senki sem mondta, inkább azt, hogy kreatív ember legyen, többet tudjon villanni, váratlan megoldásokat "húzni". Ini pl. tipikus példája ennek nálam. Nem egy Ronaldinho kell a kp-ra, de egy ilyen stabilabb ember ott van már Rakitic személyében. Ezért érzem túl defenzívnek és sablonosnak a kp-t Koke-val. Az ára pedig neki is az egekben.
HungaroBarca írta:Nekem egyébként itt most az a nagy kérdés hogy itt ugye páran mondták hogy Pogány nem cserének hanem Ini úgymond,, kivezetéseként''jönne ide nem azonnali kezdónek, magyarul Ini-vel cserélnék a helyüket a kezdőben. No akkor ebben az esetben addig meg van hogy Iniesta a Padon ül míg Pogba játszik de mi az akkor ha Iniesta kirukkol egy szuper jó formával és Pogba padon fog ülni? Tudom én is hogy erre kevés az esély de mégis mi van akkor ha ez lesz? Ja és mik a vélemények Denisről? egy két meccsét láttam de nagyon nem nézek Sevilla meccset ha valaki mondaná róla valamit azt megköszönném.
Pogba-t nem úgy kellene elképzelni, hogy egy poszton ott van Inivel és valamelyikük csere. A francia rakitic helyén is bevethető, a válogatottban is játszott hasonló szerepkörben. így a horváttal is lehetne rotálni. Ha ő Fent lehet egy Rakitic-Pogba és Pogba-Ini páros is, elsődlegesen viszont ini lenne a csere. Ezzel nekem az egyetlen (és komoly) problémám Rafinha mellőzése lenne.
Én nagyon bízok benne, a B-ben és a Celtaban is megmutatta, hogy milyen játékos. Legalábbis számomra nagyon meggyőző. Nem sokan vannak akik nálam jobban szeretnének fiatalokat látni a csapatban, de a csapat érdeke az első. Persze nem ilyen folyamatos 80-100 milliós igazolásokkal. Alba helyén például szívesen látnám többször Grimaldot, aki a B-ben szerintem a legnagyobb tehetség. Viszont Alba jelenleg szvsz top 3-as balhátvéd és jó korban is van.

Suarez-zel nekem vannak fenntartásaim. A kicsiknél nagyon durva volt amit leművelt és a Sevilla-ban sem lógott ki negatív irányban, viszont a játékstílusa szerintem túl offenzív. Lehet, hogy azért mert ilyen pozícióban játszatták mindkét csapatban (a City-ről nem tudok nyilatkozni) Nagyon technikás, nagy lövő, nem lóg a nyelve 60 perc után, lehet, hogy képes játszani azt amit idén Ini. Viszont nem biztos, hogy jó ötlet Rafinhaval együtt használni. Azzal a játékidővel nem biztos, hogy mindketten jól járnak. Valaki mellett le kell tennie a voksát LE-nek, ahhoz pedig mindkettejüknek idő kell és akkor SR-ről még nem beszéltünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.06.25. 16:36:50

Sziasztok!
Új felhasználó vagyok. 2006 óta követem a csapatot.
Mindig utánpótlás párti voltam, tehát mindig szkeptikus voltam a nagy igazolásokkal kapcsolatban, ezért most is inkább a B-ből hoznék fel embereket a nagy csapatba a Pogba féle igazolások helyett.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.06.25. 15:10:47

Erxy írta:Deulofu :arrow: Everton
hivatalos, 6 millio euroert. van ra visszavasarlasink is
Visszavásárlásival korrekt összeg, így örülök neki. Sok sikert számára a továbbiakban!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.06.25. 15:05:09

Deulofu :arrow: Everton
hivatalos, 6 millio euroert. van ra visszavasarlasink is
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.06.25. 14:53:46

visca el barca írta:palesz, annyira ráfeküdtél a hírekre, hogy úgy érzem az átláthatóság jegyében lassan aktuális lesz egy átigazolási heat map :D citromsárga akiről csak heti egy hír van, narancs akiről 2-3, vörös meg akiről naponta 8x írnak :D :mrgreen:
Én kb. márciusig excelben vezettem a neveket, hétről hétre írtam posztok alapján :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.25. 14:48:24

palesz77 írta:
Gyors stat az idei évben adott hosszú labdákból, jó és rossz egymás után.
Koke: 58-96
Verratti: 129-69
Gündogan: 110-56
Rakitic: 76-27
Xavi: 95-24
Kroos: 201-41
(Clasie: 183-114 :mrgreen: )
Ezen a staton meglepődtem, nem gondoltam volna, hogy ilyen drasztikus a helyzet. Meccsek nézése közben ez nem tűnt fel. Gyakorlatilag ez a 33%-os hatékonyság siralmas. Pedig előttem van nem egy szitu, mikor kiugaratás, vagy keresztlabda és mind pontos. :D A többi részét meg megegyeztünk tegnap, hogy más aspektusban nézzük ezt a játékot és a játékosokat. Én a divatos szóval robotfocistákat szeretem, te meg valami szentimentális oknál fogva a "cselgépeket". Tetszik nem tetszik a mai foci totálisan átalakult (rengeteget fejlődött az elmúlt 10-15 évben), ma a legfontosabb a gyorsaság, fizikum, pontosság. Felkészültebbek a csapatok, sokkal több tudatos elem van, s több párharc. Mi is egy begyakorolt játékot játszunk, s főleg középpályán elengedhetetlen a taktikai utasítások betartása. Én ehhez mérten Koke-t ideálisnak látom, mert minden benne van, ami elvárható lenne.

Viszont hozzáteszem, hogy most valóban ideális alkalom lenne hozzányúlni a Rafinha, Roberto, Suarez stb vonalhoz, s a nagy igazolást el kéne felejteni. Ebben maximálisan egyetértek veled, hogy rengeteg pénzeket dobálunk ki játékosokra (tudjuk ki kezdte ezt el. :D ). Én ezt mindig fel is hozom, aztán lsd most én is dobálom a Koke meg a Pogba neveket. :D Mondjuk én alapból ha drágák nem hoznám egyiket se, ahogy Neymar vagy Suarez esetében is vélekedtem. Most nem igazolhatunk, ideális lenne a fiatalok játszatása.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.06.25. 16:15:37-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.25. 14:40:58

danianevem írta:
Erxy írta:allitolag Iborra Bartomeu spanyolorszagban jatszo kulfoldi kozeppalyasa akit le akar igazolni.
Iborra spanyol, vagy nem? Bár a katalánokhoz képest külföldi. :D
Mellé még nem is 20 év alatti, amiről eleinte szó volt. :D Barto hatalmasat robbantott ezzel az előszerződéssel.. :lol:
visca el barca írta:palesz, annyira ráfeküdtél a hírekre, hogy úgy érzem az átláthatóság jegyében lassan aktuális lesz egy átigazolási heat map :D citromsárga akiről csak heti egy hír van, narancs akiről 2-3, vörös meg akiről naponta 8x írnak :D :mrgreen:
Tessék, több órán át nézegettem a híreket, és az alapján rangsoroltam, csak olyan sok pletyka van, hogy egyszerűbb volt országokat bejelölni.. :mrgreen:
Erxy írta:Deulofeu valtasa meg ma hivatalos lehet, hogy meddig lesz ra visszavasarlasink nem teljesen tiszta, ellentmondasos hirek vannak
Legtöbb helyen két évet írnak rá ahogy nézem, az úgy reálisnak is tűnik nekem.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.06.25. 14:38:55

danianevem írta:Iborra spanyol, vagy nem? Bár a katalánokhoz képest külföldi.
sry, jogos, bocs :oops:

Deulofeu valtasa meg ma hivatalos lehet, hogy meddig lesz ra visszavasarlasink nem teljesen tiszta, ellentmondasos hirek vannak
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.25. 14:18:45

Erxy írta:allitolag Iborra Bartomeu spanyolorszagban jatszo kulfoldi kozeppalyasa akit le akar igazolni.
Iborra spanyol, vagy nem? Bár a katalánokhoz képest külföldi. :D
visca el barca írta:palesz, annyira ráfeküdtél a hírekre, hogy úgy érzem az átláthatóság jegyében lassan aktuális lesz egy átigazolási heat map :D citromsárga akiről csak heti egy hír van, narancs akiről 2-3, vörös meg akiről naponta 8x írnak :D :mrgreen:
Kapcsolati hálóval átláthatóbb lenne.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.25. 13:36:49

Denis Suarez (21) will stay on loan at Sevilla this summer. Fifa has confirmed he can't be registered now, only in January.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.25. 13:32:30

palesz, annyira ráfeküdtél a hírekre, hogy úgy érzem az átláthatóság jegyében lassan aktuális lesz egy átigazolási heat map :D citromsárga akiről csak heti egy hír van, narancs akiről 2-3, vörös meg akiről naponta 8x írnak :D :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.06.25. 13:29:01

danianevem írta:Ne csak offoljak: Iborra meg Kovacic nevét dobták be a lapok
allitolag Iborra Bartomeu spanyolorszagban jatszo kulfoldi kozeppalyasa akit le akar igazolni.

Deulofeu meg 99% hogy megy az Evertonhoz, 6 millio euroert, 3 evig lesz ra visszavasarlasink.
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.25. 13:24:07

Ne csak offoljak: Iborra meg Kovacic nevét dobták be a lapok. A horvátot már egyszer cáfolták, szerintem kifogytak a nevekből és újra leadják a korábbi cikkeket...
palesz77 írta:(Bár belátom, hogy ha Verrattit hoznánk el most, akkor örülnék mint majom a farkának, és nem érdekelne, hogy van ilyen opció is, pedig ott is benne lenne ez a rizikó..:D )
Tudom, hogy lefutottuk, épp ezért is csodálkoztam, hogy olyat írtál, hogy ha még Ini épp jó formában is lenne, akkor is jobban megérné hosszabb távon Pogbát játszatni, vagy bármilyen fiatalt.
Ennyi elfogultság belefér tőled is, tőlem is. :D
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2015.06.25. 12:57:34

Morgan Schneiderlin szvsz tökéletes igazolás lenne a kp-ra, igaz, nem olvastam sehol, hogy érdeklődne iránta a Barca, inkább az angol topklubok vinnék.
Padot is tűrné szvsz, mélyítené a kp-t és kreatív, de mégis hasznos játékos és nem is lenne drága.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.25. 12:53:58

szerk.:
Monchi (sports director Sevilla): "Denis Suarez will stay at Sevilla for one more season. That's our wish and that's what his contract says"

Egy latin szappanopera nem ilyen fordulatos komolyan, mint ez a Suárez ügy.. :lol: Kíváncsi vagyok holnap mi lesz róla a legújabb fejlemény.
danianevem írta:Nem hinném, hogy esetleges egyezség után csak úgy egyből utalnák Marrottáék számlájára az x milliót. Gondolom most írnának egy előszerződést, olyan záradékkal, hogy esetleg vissza lehessen mondani a transzfert, ha netalán az orvosi stáb alkalmatlannak találná egy év múlva...
Ja, gondolom valami hasonló biztos van. De mi van, ha mondjuk jövőre Rafinha szintet lép, és Samper is totál berobban, melléjük meg D.Suárez tökéletes kiegészítővé növi ki magát? Ilyen miatt is értettem, ezek után nem mondhatja gondolom azt a vezetőség, hogy "ja bocs, mégse kell", pedig akkor felesleges lenne 80 millióért. Jó, ez elég utópisztikus feltételezés, de érted mit akarok mondani szerintem.. :D
(Bár belátom, hogy ha Verrattit hoznánk el most, akkor örülnék mint majom a farkának, és nem érdekelne, hogy van ilyen opció is, pedig ott is benne lenne ez a rizikó..:D )
danianevem írta:Ezt a kört meg már lefutottuk párszor. :D
Tudom, hogy lefutottuk, épp ezért is csodálkoztam, hogy olyat írtál, hogy ha még Ini épp jó formában is lenne, akkor is jobban megérné hosszabb távon Pogbát játszatni, vagy bármilyen fiatalt. Ez szerintem a Matyis témára ugyanúgy igaz, és a kapusra is - mint ahogy annál írtad is. Csak ezért fura tőled ilyet olvasni, mert a jelenlegi szituknál meg nem így vélekedsz, ahogy Pogbánál tennéd.

Abba meg én is bízok, hogy az eredménykényszer így a triplázás után nem lesz akkora, plusz Laporta is az ifik felé nyitottabb lesz ismét, ezért nem rúgatná ki Luchot 1 év kupamentes szezon után, és hagyna időt beépíteni Bartráékat.
danianevem írta:Tőlem biztos nem olvastál ilyet. :D ... Bár megjegyzem, szerintem sem ugyanaz, hogy Perez a 2000-es évek elején indokolatlanul magas árakon igazolgatott, mint hogy mostanra már a sok újgazdag csapatnak is köszönhetően "felhígult" a piac.
Azt tudom, ezt nem is neked céloztam, lehet félreérthető volt. Csak tovább vittem a gondolatmenetem fejben. :D

Amúgy igaz az is, hogy jobban elszabadultak az árak manapság, viszont bőven lehet látni okos igazolásokat is, 80-85 milliós igazolásra meg nem nagyon emlékszem még ezen a piacon sem rajtunk és a Realon kívül.. "Felnőttünk" szép lassan melléjük költekezésben sajnos, nincs ezen mit szépíteni.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2015.06.25. 13:00:33-kor.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.25. 12:12:18

palesz77 írta:Először is, ezért nem kéne 1 évvel előre játékost igazolni..
Nem hinném, hogy esetleges egyezség után csak úgy egyből utalnák Marrottáék számlájára az x milliót. Gondolom most írnának egy előszerződést, olyan záradékkal, hogy esetleg vissza lehessen mondani a transzfert, ha netalán az orvosi stáb alkalmatlannak találná egy év múlva...
palesz77 írta:Másodszor pedig magyarázd már meg nekem, hogy ezen a gondolatmeneten haladva miért is logikus és jobb nekünk, ha Matyi kezd Bartra helyett? :-k :D
Ezt a kört meg már lefutottuk párszor. :D Enrique kérésére jött a francia, megbízik benne, különösebb panasz nem lehetett rá, sőt. Ráadásul arányaiban véve nem játszott sokkal kevesebbet Bartra, mint egy évvel korábban, amikor kvázi harmadik számú védő volt. Én Ter Stegennel vagyok így, mint te Marckal, de mi alapján küldte volna padozni Bravot, ha a chilei a bajnokság legjobb kapusa volt? Ráadásul idén még minden egyes pontvesztés után a fejét követelték, értelemszerűen "szorult helyzetben" jobban bízik a sajátjaiban, jövőre válik el igazán, mennyire bízik az ifikben, mert most már "sikeredző" státuszba lépett. Vélhetően több türelem lesz irányába, akár a média, akár a vezetőség részéről.

Egyébként erős feltételezés volt a részemről Iniesta esetleges formajavulása a mostani komolyabb fizikumot igénylő szerepkör mellett, szerintem realitása nem nagyon lenne.
palesz77 írta:4-5 éve még fikázás ment a Real felé, hogy mi kineveljük a sztárokat, ők meg csak leigazolják az aktuális felkapott neveket...
Tőlem biztos nem olvastál ilyet. :D Mathieure sokalltam a 20 milliót, mert jobb alkupozícióban volt a csapat szerintem. Suárez vagy Neymar esetében sem az összeggel volt bajom, hanem az uruguayi helyett védőt hoztam volna, de az idő Luchoékat igazolta. Bár megjegyzem, szerintem sem ugyanaz, hogy Perez a 2000-es évek elején indokolatlanul magas árakon igazolgatott, mint hogy mostanra már a sok újgazdag csapatnak is köszönhetően "felhígult" a piac.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.25. 11:26:31

mahitoo írta:Én ehhez a témához most szóltam hozzá először. Bartrával kapcsolatban futottam egy pár kört, de azt befejeztem, mint ahogy ezt is. Téged viszont nem értelek, ha idegesít a "sírás", akkor hanyagold a témát. És gondoltam, hogy lesz megjegyzés az apás dologra is. =D>


nem neked írtam amit, hanem általánosságban, nem tartom nyilván, ki hányszor "sírt". hanyagolni meg nehéz, mert egyszer beírja valaki, aztán 1 hétig ez a téma, minden 2. hsz erről szól. apás dologra persze hogy tettem megjegyzést, hisz fogalmam sincs olyan élethelyzetről amit Te vázoltál. csak gondoltam, attól h apuka tuningolja a kisfiút még szegénykém lehetne annyira életképes h maga döntsön. apukának (ha már ennyire "szidod") gondolom uis csak a pénz számít, azt meg lássuk be előbb vagy utóbb itt is megkapták volna (bájernben ha jól láttam 80-at kap, 1-2 éven belül itt is meg lett volna neki, aztán bizonyíthatta volna h tényleg annyira pótolhatatlan világklasszis e mint azt sokan írják itt)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2015.06.25. 12:50:48-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.25. 11:13:18

Pogba témába kezdek beletörődni, ennyi hír már baromi gyanús. Anno Touréról se hittem volna - ha előtte annyit látom, mint Pogbát -, hogy nem fog kilógni innen a lomhasága miatt, aztán mégis a kedvenc Barcám alapembere volt. Szóval annak ellenére, hogy nem akarom Pogbát itt látni, relatíve tiszta lappal fog indulni nálam - inkább úgy mondom, hogy semleges leszek irányába, max pozitívan csalódok.

Viszont komoly kétségeim továbbra is vannak vele kapcsolatban. Ebben a gólban benne van minden, amitől leginkább "tartok". Egy az, hogy itt rohadtul nem lesz ideje ilyen megoldásokra, ha lőni is akar majd 10 ember között kell megtalálnia az utat a kapuig, nem még nézik is 5m-ről, ahogy felpörgeti magának, majd szép lassan lövésre emeli a lábát. Ez nem az olasz liga lesz, Bl-ben meg még egyáltalán nem szolgált rá arra, hogy 80 millió körüli összegbe kerüljön, szóval nekem baromi nagy zsákbamacska a gyerek. A másik meg ami engem zavar benne - nyilván a 80 millión és a 12 milliós fizun kívül amit kér -, és igazából semmi köze a játékhoz, azok a megnyilvánulásai - javarészt a gólörömök. Eszméletlenül antipatikus figura nekem a gyerek, hogy nem tud nagyképű pofavágás nélkül örülni egy góljának se kb.. :roll: Az meg már csak hab lesz a tortán, ha mindezt '6'-os mezben fogja eljátszani, akkor keresztülhányom a TV-t..
danianevem írta:Ha Ini jobb teljesítményt tudna lehozni, akkor rossz igazolás lenne, de ez fenn áll a többi esetleges érkezőnél is. Bár azt kétlem, hogy hosszú távon ne lenne jobb egy fiatal tehetség kezdene (akár Pogba, akár más igazolás, akár saját nevelés) és Iniből meg egyfajta be-beugró játékos lenne, mint idén Xaviból.
Először is, ezért nem kéne 1 évvel előre játékost igazolni.. Ki tudja mi lesz addig? Lehet Pogba benyel egy súlyos sérülést, és sose lesz már olyan, mint előtte. Na mindegy, minden nyáron robbantani kell már a bombát nálunk úgy látszik, még jó, hogy 4-5 éve még fikázás ment a Real felé, hogy mi kineveljük a sztárokat, ők meg csak leigazolják az aktuális felkapott neveket..

Másodszor pedig magyarázd már meg nekem, hogy ezen a gondolatmeneten haladva miért is logikus és jobb nekünk, ha Matyi kezd Bartra helyett? :-k :D
danianevem írta:itt elolvashatod angolul. Ezt az ellentábor nem hangoztatja, bár palesz bedobta a polkorrektség jegyében. :mrgreen:
Látod milyen jó fej vagyok.. :mrgreen:
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.25. 08:42:43

HungaroBarca írta:...
A Pogány az Pogba lenne? Igazából mindegy. Nyilván csak spekulálunk a katalán lapok hírmorzsái kapcsán, s azok alapján, ha a francia érkezne, akkor 2016. nyarán jönne. Nyilván a kapitány lesz benne a korban, meg egyébként is inkább balközépen/bal szélen játszik a Juventusban a francia. Ha Ini jobb teljesítményt tudna lehozni, akkor rossz igazolás lenne, de ez fenn áll a többi esetleges érkezőnél is. Bár azt kétlem, hogy hosszú távon ne lenne jobb egy fiatal tehetség kezdene (akár Pogba, akár más igazolás, akár saját nevelés) és Iniből meg egyfajta be-beugró játékos lenne, mint idén Xaviból. Pogbáról már készítettek egy elég hosszú elemzést is, hogy passzolna-e a Barcába és (ugye mivel jó lenne :D ) miért is lenne jó. Valamennyi fontos aspektusára kitérnek benne, szóval elég hosszú cikk, ha ugrani akarsz van konlúzió a legvégén: itt elolvashatod angolul. Ezt az ellentábor nem hangoztatja, bár palesz bedobta a polkorrektség jegyében. :mrgreen:

Suárez ősszel még alapember volt Sevillában, tavaszra már kiszorult a kezdőből, illetve kevesebbszer játszott. Amennyire én láttam jól kezdett, aztán beleszürkült, de tavasszal már egyáltalán nem követtem a meccseiket.
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.06.25. 08:22:42

Nekem egyébként itt most az a nagy kérdés hogy itt ugye páran mondták hogy Pogány nem cserének hanem Ini úgymond,, kivezetéseként''jönne ide nem azonnali kezdónek, magyarul Ini-vel cserélnék a helyüket a kezdőben. No akkor ebben az esetben addig meg van hogy Iniesta a Padon ül míg Pogba játszik de mi az akkor ha Iniesta kirukkol egy szuper jó formával és Pogba padon fog ülni? Tudom én is hogy erre kevés az esély de mégis mi van akkor ha ez lesz? Ja és mik a vélemények Denisről? egy két meccsét láttam de nagyon nem nézek Sevilla meccset ha valaki mondaná róla valamit azt megköszönném.
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.25. 05:40:49

Chino írta:
HungaroBarca írta:
Rivaldo11 írta:Ha kp, akkor meg egyszerű: Döntsünk, milyen típusú játékosra van szükség. Sok név kering, de igazából jelenleg a padra kéne ember...
Nem bontanám meg alapból a Busi-Ini-Rakitic hármast. Jó az egyensúly, nem kis szerepük van az MSN szárnyalásában is.
Ok, értem mire gondolsz de akkor hozzál föl egy- két olyan játékost aki minőségi és el is bírja a cserepadot mert akkor egyáltalán nincs értelme beszélni a Koke-Verratti-Pogba hármasról és társaikról mert számomra elég nehéz elképzelni bármelyiküket is a padon...
Ezek a nevek nem cserepadra jönnének, hanem jövőre Ini helyére, így egy Pogba (csak példa) lehetne Rakitic-el, akiket Inivel folyamatosan lehet rotálni, így lenne egy baromi jó kp. amit lehetne forgatni.


LE egyik erős fegyvere a kiszámíthatatlanság. Minthogy a MSN adott és ott csak kényszerből kellhet rotálni, éppen a középpálya az, amelyben a meglepetésre kell a lehetőség. Ezért oda még kéne két extraklasszis - és nem is egyforma szerepkörű.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.25. 03:37:16

HungaroBarca írta:
Rivaldo11 írta:Ha kp, akkor meg egyszerű: Döntsünk, milyen típusú játékosra van szükség. Sok név kering, de igazából jelenleg a padra kéne ember...
Nem bontanám meg alapból a Busi-Ini-Rakitic hármast. Jó az egyensúly, nem kis szerepük van az MSN szárnyalásában is.
Ok, értem mire gondolsz de akkor hozzál föl egy- két olyan játékost aki minőségi és el is bírja a cserepadot mert akkor egyáltalán nincs értelme beszélni a Koke-Verratti-Pogba hármasról és társaikról mert számomra elég nehéz elképzelni bármelyiküket is a padon...
Ezek a nevek nem cserepadra jönnének, hanem jövőre Ini helyére, így egy Pogba (csak példa) lehetne Rakitic-el, akiket Inivel folyamatosan lehet rotálni, így lenne egy baromi jó kp. amit lehetne forgatni.
A csere az érdekes dolog lesz. Rafinhara lehet építeni, ha egy kicsit több bizalmat kap, mentálisan is jobban a top-on lehet. És akkor meg lehet húzni egy SR/Masch-Busi cserét is, így utóbbi is felléphet Rakitic helyére.
Suarez ügye pedig megint fordult egyet. Korábban is ezt mondták, aztán Deulofeu "visszatérésével" nyílt lett az út. Az viszont jónak tűnik, hogy Douglas kell nekik. Amúgy amiatt sem aggódnék, ha januárban jönne, neki azért nem lenne itt túlságosan új, csak a BL-ben nem játszhatna. Télen amúgy sem hinném, hogy egy Rafinhanál vagy Suareznél jobb játékost tudnánk igazolni, azt meg pláne nem, hogy, ha hozunk valakit nyáron az várna januárig. Inkább az lehet majd a gond, hogy Emery így nem nagyon számol majd vele, aztán a fél szezont a padon csücsüli végig.

danianevem írta:
mahitoo írta:

Vebnek igaza van abban, hogy ha valahol felmerül a neve, akkor ezt a "papa rábeszélte", meg az "előrébb lennénk vele" kört mindig lefutjuk.
Ezt a Thiago-témát meg le kéne zárni, mert csak a marakodás megy. Mondjuk a "papa rábeszélte" duma mellett legalább annyira megy az árulózás.
Volt jobb lehetősége, élt vele és ennyi.
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.25. 03:33:04

HungaroBarca írta:
Rivaldo11 írta:Ha kp, akkor meg egyszerű: Döntsünk, milyen típusú játékosra van szükség. Sok név kering, de igazából jelenleg a padra kéne ember...
Nem bontanám meg alapból a Busi-Ini-Rakitic hármast. Jó az egyensúly, nem kis szerepük van az MSN szárnyalásában is.
Ok, értem mire gondolsz de akkor hozzál föl egy- két olyan játékost aki minőségi és el is bírja a cserepadot mert akkor egyáltalán nincs értelme beszélni a Koke-Verratti-Pogba hármasról és társaikról mert számomra elég nehéz elképzelni bármelyiküket is a padon...
Ezek a nevek nem cserepadra jönnének, hanem jövőre Ini helyére, így egy Pogba (csak példa) lehetne Rakitic-el, akiket Inivel folyamatosan lehet rotálni, így lenne egy baromi jó kp. amit lehetne forgatni.
A csere az érdekes dolog lesz. Rafinhara lehet építeni, ha egy kicsit több bizalmat kap, mentálisan is jobban a top-on lehet. És akkor meg lehet húzni egy SR/Masch-Busi cserét is, így utóbbi is felléphet Rakitic helyére.
Suarez ügye pedig megint fordult egyet. Korábban is ezt mondták, aztán Deulofeu "visszatérésével" nyílt lett az út. Az viszont jónak tűnik, hogy Douglas kell nekik. Amúgy amiatt sem aggódnék, ha januárban jönne, neki azért nem lenne itt túlságosan új, csak a BL-ben nem játszhatna. Télen amúgy sem hinném, hogy egy Rafinhanál vagy Suareznél jobb játékost tudnánk igazolni, azt meg pláne nem, hogy, ha hozunk valakit nyáron az várna januárig. Inkább az lehet majd a gond, hogy Emery így nem nagyon számol majd vele, aztán a fél szezont a padon csücsüli végig.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése