Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2023.08.10. 14:16:34

Sporton írják, hogy a német céggel nagyjából teljes lett a megállapodás, holnap vagy pénteken jön a hivatalos bejelentés és utána meglesznek a regisztrációk a meccsre.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.08.10. 14:15:21

Megint felröppent Neymar neve a sajtóban. Szerintem semmi realitása a visszahozatalának, se a idehozatalra nincs meg a pénz a fizetéséről nem is beszélve. Szabadulna tőle a PSG ő is jönne szívesen a hírek szerint de szerintem ez az állapot így is fog maradni. Majd ő is eligazol a szaúdi ligába giga-mega pénzért.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.10. 14:07:29

Cseri írta:
2023.08.10. 13:13:34
Állítólag a tegnapi,keretet érintő találkozón Pablo Maffeo neve merült fel a jobboldalra. Relatíve olcsón megszerezhető 6-8 millióról szólnak a hírek ill. a fizuja sem magas. Én nem ismerem a munkásságát,de gondolom SR-nél gyorsabb és fordulékonyabb. :)
Az is eldőlni látszik,hogy a brazil srác januárnál előbb nem jön.
Őt kb 3x beirtam már ide. Én nagyon kedvelem a stílusát. Agilis és technikás, hátul pedig kemény. Vele csak annyi a gond, hogy fejben Gavi 2, 60 percig felszantja a pályát, utána látványosan kidurran, mint a lufi.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.10. 13:18:18

Kovbal88 írta:
2023.08.10. 12:09:36
bence0330 írta:
2023.08.10. 02:58:15

Valahogy zárjuk le, és akkor már tényleg alig marad selejt. Legalábbis csak olyan selejt marad, akit Xavi akart, kivéve Garciát és Destet.
Még Alonsotól kell megszabadulni. De nem méz ki rosszul. Dest régen nem volt rossz az előre fele játékban.
Dembele, Kessie árából, azért jó lenne egy használható játékost megszerezni.
Először aa regisztrációkat kellene rendbe tenni, Dembélé, Kessié, jó eséllyel Lenglet (plusz Busquets, Alba) távozásával elég komoly bértömeg szabadul fel. Ha marad elég pénz vásárolni és regisztrálni, szerintem az Cancelora lesz fordítva.
Roque még a kakukktojás, de azt gondolom a téli érkezése is teljesen rendben lenne.
De még van közel egy hónap a szezonból sok minden lehet, viszont komoly sztár nem hiszem, hogy érdemben szóba jöhetne, akiért versenyezni kellene, úgyhogy sok mindenkiről nem maradnánk le.
Szerintem teljesen rendben van a keret, persze vannak még lyukak, de azt nem lehet ilyen körülmények között, egyszerre pótolni. Jövőre elég kb. két komolyabb játékos, de egyelőre így sem olyan vészes a helyzet.
Ami keresztbe tehet azok a sérülések, ha azt redukáljuk sok mindenre képes lehet a csapat.

Akikre kíváncsi leszek, azok a kicsik, még ha csak az U19-ben vagy Atleticben. Körvonalazódhat, hogy bizonyos posztokra sürgősen kell-e ember vagy lehet számítani a közeljövőben. Alarcon (őt pl. kedveli Xavi), Darvich, Yamal, Valle, Fort, Fermin L., Guiu, Fayé esetleg mégnézni az Atleticben vagy az U19-ben Guille Fernándezt.
Nyilván a többségnek van még ideje, de kiderülhet hogy lehet-e majd alapozni rájuk. (Yamal, Fati, Gavi sem 18 évesen jött)
Forca Barca!!!!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.10. 13:13:34

Állítólag a tegnapi,keretet érintő találkozón Pablo Maffeo neve merült fel a jobboldalra. Relatíve olcsón megszerezhető 6-8 millióról szólnak a hírek ill. a fizuja sem magas. Én nem ismerem a munkásságát,de gondolom SR-nél gyorsabb és fordulékonyabb. :)
Az is eldőlni látszik,hogy a brazil srác januárnál előbb nem jön.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
raszab
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.06.17. 21:38:33

2023.08.10. 13:06:37

Kovbal88 írta:
2023.08.10. 12:09:36
bence0330 írta:
2023.08.10. 02:58:15

Valahogy zárjuk le, és akkor már tényleg alig marad selejt. Legalábbis csak olyan selejt marad, akit Xavi akart, kivéve Garciát és Destet.
Még Alonsotól kell megszabadulni. De nem méz ki rosszul. Dest régen nem volt rossz az előre fele játékban.
Dembele, Kessie árából, azért jó lenne egy használható játékost megszerezni.
Nem fogalmaznál kulturáltabban? A selejt sértő és méltatlan kifejezés.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.08.10. 12:09:36

bence0330 írta:
2023.08.10. 02:58:15

Valahogy zárjuk le, és akkor már tényleg alig marad selejt. Legalábbis csak olyan selejt marad, akit Xavi akart, kivéve Garciát és Destet.
Még Alonsotól kell megszabadulni. De nem méz ki rosszul. Dest régen nem volt rossz az előre fele játékban.
Dembele, Kessie árából, azért jó lenne egy használható játékost megszerezni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.10. 04:24:28

Andris írta:
2023.08.09. 22:49:20
Sztem ugyanaz lesz a galakezdo vedelem, ami tavaly.
A hátsó alakzatban bizonyára az a sor lenne az alap, ami tavaly a legütőképesebb volt, de nagyon sérülékenyek vagyunk. A gálakezdőből tavaly is rendre kidőlt valaki, rá is fáztunk, amikor erre sor került. Koundénak emiatt valószínűleg sokszor középen kell majd lennie, így nem csoda, ha sokan szeretnének egy igazolást a jhv posztra Roberto helyett. Christensen-Araújo-Koundé a bajnokságban valóban jól muzsikált, de a folyamatos sérülések miatt nem kockáztathatjuk meg a tavaly tavaly történteket. Addig OK, hogy ha mindenki egészséges, ők hárman játszanának, de számolni kell azzal, hogy gyakran nem lesznek azok. Ha a bérkeretbe nem fér bele igazolás, necces lesz ott kihúzni a szezont.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.10. 02:58:15

A sport/barcauniversal/egyéb források szerint Lenglet ügy kb így áll:

A Tottenham leigazolt egy középhátvédet, van de Ven-t. Ettől még érdekelné őket Lenglet, de 5+5-nél többet nem hajlandók adni érte, mert szerintük ők már elég sokat vállaltak fizetése átvételével is, amit valahol meg is értek. Mi kötjük az ebet a karóhoz a 15-el (de szerintem végül engedünk). Közben a Juve, a Napoli és a Milan is figyelemmel kiséri a dolgokat, de szerintem mind többedik cserének szánja, úgyhogy többet ők sem kínálnának. Lenglet elvileg teljesen elvetette a szaúdi kirándulást.

Valahogy zárjuk le, és akkor már tényleg alig marad selejt. Legalábbis csak olyan selejt marad, akit Xavi akart, kivéve Garciát és Destet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.09. 22:49:20

Fernando: Akkor inkabb errol volt itt szo, nem egeszen ugyanazt gondoljuk a harom kozepso vedos felallasrol. Szerintem a modern, offenziv jellegu labdarugasban nem letezik 3 kozepso vedos, ket szarnyvedos felallas. Es nem is szeretnem viszont latni, ez nekem tulajdonkepp nekem egy ot vedos rendszer, ami meg az eddigieknel is defenzivebb csapatot eredmenyezne, nekem nem venne be a gyomrom. Ezen felul nincs is emberunk, sot szerintem a piacon sincs ember, aki ilyesmiben reszt tudna venni megfelelo minosegben, jobbszelen.

Osszel, nagyon az elejen lehettek (sot voltak) Koundes probalkozasok a szelen, de az nehany meccs lehetett. A VB ota egesz biztosan nem toltott Kounde osszesen 20 percet az ellenfel terfelen, nem hogy Raphi laban.. :D
Es amit irtam, az tovabbra is all, egyaltalan nem vonal mellett vedekezett, egyaltalan nem ment fel, nekem ez 100% viztiszta kozephatved melo. Csak max nem abban a felallasban, amiben te jonak gondolod.

Granit: mar mondtam, leirtam reszletesen: szerintem egy fel gondolat erejeig se szabad kiindulni az eloszezonban latott poziciokbol, itt sose a nyero/bevalt/jol mukodo dolgok vannak probalgatva, azokat nincs ertelme. Sztem ugyanaz lesz a galakezdo vedelem, ami tavaly.

Roque gyerek eljoveteleert egy centtel se adnek mar tobbet, csak h elobb jojjon. Hacsak nem adunk el meg valakit (Abde, Fati, Raphi) anyagi kenyszerbol.
Megleszunk Dembele nelkul is, igy legalabb mindenki tobb eselyt, utolso eselyeket kaphat. Nem kell eroltetni a brazil tinit, a meglevoket se vagyunk kepesek regisztralni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.09. 21:17:35

bence0330 írta:
2023.08.09. 20:21:36
gránit írta:
2023.08.09. 20:14:43
Emellett mindegy is, hogy Koundé tavaly hol játszott, most úgy néz ki, középen lesz rá szükség, és sajnos nem elképzelhetetlen, hogy gyakran kell majd ott helyettesítenie. Kérdés, hogy Robertót szeretnénk mellette nézni, vagy igazolunk oda valakit. Az csúnya lenne, ha Fresneda 18 millióért nem férne bele. Mondjuk ha neki is évi 9 milliós fizetést adnánk, mint Martineznek, úgy azért nehéz...
Évi 9 (játékos oldaláról 4,5) misi alatti fizuért nem sokan mennek olyan nagynevű csapatba, mint a miénk. Annak tényleg a bértábla aljának kell lenni, ha kicsit is versenyképesek akarunk maradni. Ennél max újoncok, ifik kereshetnek kevesebbet. Szerintem Roque sem fog ennél kevesebbet zsebrerakni, és ez teljesen rendben van, főleg a nettó 10-es plafonnal.
Már hogy lenne az alja? Évi 9 milliós bért ha megszorozzuk legalább 25 játékossal, az több mint 200 millió euró. Egyetlen évre. A legtöbb szerződést meg 4-5 évre kötjük. A teljes bérkeret túl nagy ezzel, és ezek csak a bérek.

9 millió nagyon nem a bértábla alja, a legtöbb csapatnál a legteteje. Néhány csapatnál a felső-közép keres ennyit. Nálunk sok szerződés most is túl van méretezve, így nehezen fér be bárki a keretbe.

Roque évi 3,5 millióval már oké. Az nagyjából reális. 3-5 között kellene lennie a legtöbb játékosnak, csak a nagy húzónevek esetében szabadna ettől elrugaszkodni, mint Lewandowski, ter Stegen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.09. 20:51:21

bence0330 írta:
2023.08.09. 20:21:36
gránit írta:
2023.08.09. 20:14:43
Emellett mindegy is, hogy Koundé tavaly hol játszott, most úgy néz ki, középen lesz rá szükség, és sajnos nem elképzelhetetlen, hogy gyakran kell majd ott helyettesítenie. Kérdés, hogy Robertót szeretnénk mellette nézni, vagy igazolunk oda valakit. Az csúnya lenne, ha Fresneda 18 millióért nem férne bele. Mondjuk ha neki is évi 9 milliós fizetést adnánk, mint Martineznek, úgy azért nehéz...
Évi 9 (játékos oldaláról 4,5) misi alatti fizuért nem sokan mennek olyan nagynevű csapatba, mint a miénk. Annak tényleg a bértábla aljának kell lenni, ha kicsit is versenyképesek akarunk maradni. Ennél max újoncok, ifik kereshetnek kevesebbet. Szerintem Roque sem fog ennél kevesebbet zsebrerakni, és ez teljesen rendben van, főleg a nettó 10-es plafonnal.
Cury és Deco most tárgyal a Paranesevel, hogy már most nyáron jöhessen, ha mégsem sikerül, akkor a szezon végén januárban érkezhet. A fizetésében 3,5 millióban egyeztek meg, ami teljesítményarányosan emelkedhet.
Mondjuk hullafáradtan nem tudom mennyi hasznát vennénk idén.

Közben Edu Sánchezt leigazoltuk az Atleticbe. 18 éves támadó szellemű balhátvéd, elég jókat írnak róla. Kíváncsi vagyok kit fog használni Marquez, elég sokan vannak már a posztra, köztük pl. Alex Valle.

Kicsit off, de a legfrissebb hírek szerint, Araujo sérülése nem komoly, már a Getafe ellen játszhat.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.09. 20:42:10

Roque fizetése olyan 3,5 millió lesz a cikkek szerint. Szerintem ennyit adnak a fiatal játékosoknak. Fresneda bére se lenne több. Gondolom ez bruttó 6-7.
Inigo leigazolása és bére nekem még mindig talány. Hogy ment át például az orvosin? Legújabb hírek szerint csak szeptemberben térhet vissza, de még az se biztos.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.09. 20:21:36

gránit írta:
2023.08.09. 20:14:43
Emellett mindegy is, hogy Koundé tavaly hol játszott, most úgy néz ki, középen lesz rá szükség, és sajnos nem elképzelhetetlen, hogy gyakran kell majd ott helyettesítenie. Kérdés, hogy Robertót szeretnénk mellette nézni, vagy igazolunk oda valakit. Az csúnya lenne, ha Fresneda 18 millióért nem férne bele. Mondjuk ha neki is évi 9 milliós fizetést adnánk, mint Martineznek, úgy azért nehéz...
Évi 9 (játékos oldaláról 4,5) misi alatti fizuért nem sokan mennek olyan nagynevű csapatba, mint a miénk. Annak tényleg a bértábla aljának kell lenni, ha kicsit is versenyképesek akarunk maradni. Ennél max újoncok, ifik kereshetnek kevesebbet. Szerintem Roque sem fog ennél kevesebbet zsebrerakni, és ez teljesen rendben van, főleg a nettó 10-es plafonnal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.09. 20:14:43

Emellett mindegy is, hogy Koundé tavaly hol játszott, most úgy néz ki, középen lesz rá szükség, és sajnos nem elképzelhetetlen, hogy gyakran kell majd ott helyettesítenie. Kérdés, hogy Robertót szeretnénk mellette nézni, vagy igazolunk oda valakit. Az csúnya lenne, ha Fresneda 18 millióért nem férne bele. Mondjuk ha neki is évi 9 milliós fizetést adnánk, mint Martineznek, úgy azért nehéz...
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.09. 19:43:00

Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.09. 17:57:40
Az igazolások előtt pl. sztem prioritás lenne Gündogant regisztrálni, vagy mehet ingyen Isten hírével, neki ez ugye benne foglaltatik a megállapodásban. Egyre inkább affelé tendál a helyzet, hogy örüljünk annak ami van, nem lesz érkező.
Szerintem is ez a verzió van. Regisztrációk legyenek meg, aztán ha derült égből beesik valami big biznisz értékesítés,azt követően talán jön még valaki.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.09. 19:02:51

davi10 írta:
2023.08.09. 18:37:13
Barça Atlètic (€4.45m) have now spent more money on transfers in this summer window than the first team (€3.40m).

:D

Az éjjel közben Vitor Roque-ék tizenegyesekkel kiestek a Libertadores kupából, úgyhogy az újságokban megint felmerült a kérdés, hogy elengedi-e az Atletico.
A hivatalos bejelentésben nagyon simán mondták a 2024 nyarát, kiváncsi leszek, hogy jöhet-e előbb.
Szerintem ha egy nagyon picit ráígérnénk még... 3-4 misit, vagy valamit... nekik kisebb már a tét, nekünk meg szerintem nagyon kéne még egy gólvágó, még akkor is, ha Fati és Torres talán most belejött.
Az tuti, hogy maga Roque nagyon fogja presszionálni a saját klubját is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.09. 18:58:42

Nem kell visszaneznem a meccseket, emlékszem rá, hogyan védekeztünk és tamadtunk (remélem jol 😀). Az, hogy Kounde vedekezesnel behuzodott nálam csak egy taktikai elem, nem 3 belső védő. Területet védekezünk nagyjából Rijkaard óta, nem állunk rá senkire, kivéve az El Classicon Araujo Viniciusra. Nálam a 3 belső védő az, mikor van egy klasszikus soprogeto hátul, aki beton előtte picivel a két oldalán 1-1 kh, a két szélén pedig a felezovonal magasságú két szélső futó. Ha emlékszel a 2010es évek derekán mondjuk a Juvera, az fedte le ezt q játékot nagyjából. Kounde tavaly tamadasnal nagyon sokszor játszott a vonal mellett, néha egymás lábára is léptek hol Dembelevel, hol Raphinhaval. Az nálam kicsit ad hoc volt ami ott ment. Baloldalt pedig ahogy írtam Balde tavasszal bejatszotta az egész baloldalt, de csak úgy, hogy valaki a kp-rol visszaert. Vagy de Jong vagy Gavi. Utóbbi a 60. perctől lépni nem bírt, jöttek is a sárgák.

Szerintem masszív lenne egy Kounde-Araujo-Chris hármas abban a felállásban amit írtam, ehhez viszont nagyon kellene egy jobboldali szarnyvedo. Utoljára ilyen probalkozast meg Koemannal láttam, talán 3-4 meccsen. Volt, hogy bejott (Soci 1-6), volt, hogy nem.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.09. 18:37:13

Barça Atlètic (€4.45m) have now spent more money on transfers in this summer window than the first team (€3.40m).

:D

Az éjjel közben Vitor Roque-ék tizenegyesekkel kiestek a Libertadores kupából, úgyhogy az újságokban megint felmerült a kérdés, hogy elengedi-e az Atletico.
A hivatalos bejelentésben nagyon simán mondták a 2024 nyarát, kiváncsi leszek, hogy jöhet-e előbb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.09. 18:10:34

Fernando írta:
2023.08.09. 17:49:04
Hatalmas a kulonbseg a 3 belsovedos felallas es akozott, hogy Balde felfutkos mert de Jong visszazar. En meg ezt nem gondoltam, hogy meg kell magyaraznom. Abszolut jobbhatved volt Kounde tavaly. Ebbol is adodtak a velt vagy valos problemai.
Akkor lehet, hogy azt kene tisztazni, hogy mikent definialjuk a harom vedos felallast.
A reszletei a feladatkoroknek itt is nyilvan nagyban fuggenek attol, hogy a csapat tobbi resze, a poziciok es feladatkorok hogy vannak megalkotva, de egy egyszerusitett summat szerintem lehet adni.

Nalam a kozephatved dolga szinte kizarolag vedekezes.
A tamadasepitesben a felezovonalnal sokkal jobban fel nem lepes, a felfele passzok, a hatrajatszas eseten a kapus passzzonajaba valo visszazaras.
A labda nelkuli vedekezesben pedig a 16os vonalan es azon beluli vedekezes, harom vedo eseten a ket oldalso embernek ez nem azt jelenti, hogy vegig az otoson tomorulnek egymas nyakaban. A dupla szelsos ellenfeleknel, jatekhelyzeteknel (pl tamado es felfuto szelso vedo is erkezik) esetleg az oldalvonal fele valo kilepes masodik vedekezokent, de ez ritka eset.

Mig a szelso vedo, negy vedos rendszerben nalam egyertelmuen a partvonal mellett helyezkedik es vedekezik, a tamadasepitesben komoly feladatkore van, egyertelmuen fellep, akar helyvaltassal az ellenfel alapvonalaig is. A beadasok egy resze ra van bizva, de masodik hullamos emberkent is erkezik, ha inkabb passzjatekrol beszelunk.

Ha most elkezded visszanezni a tavalyi meccseket, akkor azt fogod latni, hogy normal meccs szituban (pl nem hatranyban jatszunk) Kounde egyaltalan nem az oldalvonalon vedekezik, maximum nagyon alkalmi szinten, elvétve.
Tamadasokhoz egyaltalan nem lep fel, alig hagyja el a terfelunket, es akkor sem igazan vesz reszt igazan az epitkezesben, ha veletlen feljebb tolodik.

Nalam egy kozephatvedre altalanosan jellemzo feladatkort kb 10/10 ellatott tavaly Kounde, a meccsek nagyreszen.
Ugyanezt a kepet ha szelso vedo szemuveggel nezem, akkor kb 2/10.

Baldehoz kepest sokszor Busi, FdJ, Gavi, Kessie, Pedri, es meg Raphi is hamarabb zart vissza. Alapvetoen elegge totalis csapatvedekezest toltunk tavaly, es nem is akarmilyen eredmennyel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.09. 17:58:25

Fernandóval értek egyet. Nagyon nem mindegy, hogy egy tömör, három középhátvédes rendszerben játszunk, még visszazáró emberekkel a szárnyakon, vagy a belső védő ki vannak tolva a szélre.

A legnagyobb problémánknak a belső védős helyzetet látom. Ahogy kidőlnek a kezdőbe szánt embereink, jönnek a problémák. Ezek személyi problémák. Tavaly ez is ki ejtett minket a csoportkörből. Inigo is sérült, nem túl biztatóak a hírek. Hogy jhv érkezzen vagy belső védő, attól függ, Xavi milyen rendszerben akar játszani. De a jelenlegi helyzet nem egy életbiztosítás.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.09. 17:57:40

Az igazolások előtt pl. sztem prioritás lenne Gündogant regisztrálni, vagy mehet ingyen Isten hírével, neki ez ugye benne foglaltatik a megállapodásban. Egyre inkább affelé tendál a helyzet, hogy örüljünk annak ami van, nem lesz érkező.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.09. 17:49:04

Hatalmas a kulonbseg a 3 belsovedos felallas es akozott, hogy Balde felfutkos mert de Jong visszazar. En meg ezt nem gondoltam, hogy meg kell magyaraznom. Abszolut jobbhatved volt Kounde tavaly. Ebbol is adodtak a velt vagy valos problemai.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.09. 17:42:57

Szerintem sokkal nagyobb jelentossege van a formacionak (a gyakorlati reszeinek es kovetkezmenyeinek), mint annak, hogy kik vannak az adott pozicion. Ettol meg lehet, hogy adott esetben serules miatt valtanank, de lattuk tavaly, hogy sokszor Alonso volt a beugro kozephatved, es inkabb meghagytuk Balde meg a kozeppalyasok szabadsagfokat ahogy voltak. Nem volt jo, de sztem rosszabb lett volna atallni negy vedore, Robival es Baldeval. Egy embert kicserelni adott feladatkorben sokkal kisebb alkalmazkodast es pluszt kivan meg az egesz csapattol, mint egy formaciovaltas, igy nem csak az a kerdes, hogy konkret poziban egy serult Araujo helyen vajon mennyire jo egy Garcia pl.
Iden itt van pluszban Inigo, bar fogalmam sincs mennyire bizhatunk benne, de meggyozodesem, hogy nem azert igazoltuk, hogy meg cserenek is masodik szamu legyen. Ha ez igy van, akkor a logikus ok szerintem a harom khv rendszerrel valo tervezes. Kulonben nem pazaroltunk volna erre anyagi kereteket.

Ha Balde serul meg, akkor sokkal nagyobb rest erzek a kereten, mint ha barmelyik a top3 kozephatvedunkbol.

Sokak iromanyaimbol ( es most abszolut altalanossagban mondom, senkire konkretan nem gondolva) idonkent nagyon hianyzik a rendszerben valo gondolkodas, csak ugy beszelunk formaciokrol, posztokrol, jatekosokrol, mintha szinte semmilyen hatassal nem lennenek egymasra, egyszeru behelyettesithetosegkent gondolva mindenfele valtozasra es lehetosegre. Nem tudom elegszer leirni, hogy egy iszonyatosan komplex csapatjatekrol, es a csapatot illetoen egy olyan organizmusrol beszelunk, ahol minden es mindenki hatassal van minden mas elemre.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.09. 17:32:36

Mivel Araújo és Christensen is sérültek, és nagyon gyakran megsérülnek, állandó védősorról aligha beszélhetünk. Valakinek mindig be kell majd szállnia a padról. Koundéra sokszor lesz szükség középen, így ha nincs rendes jhv (Desttel pedig nem számolunk), megint nézhetjük Robertót a szélen. Így vagy jhv kell még, vagy középhátvéd, és akkor Koundé mehet a szélre. Faye mondjuk nem sok lehetőséget kapott a felkészülési meccseken, inkább őt láttam volna szívesen, mint Garciát.

A három középhátvédes felállást támogatom, de ehhez túlságosan sérülékenyek vagyunk. Ahhoz kellene még ember. A BL-ben nem állhatunk ki egy Garcia/Alonso-Koundé-Roberto-sorral. Akár három középhátvéddel állunk fel, akár szélső bekkel, érkeznie kellene még valakinek.
Válasz küldése