Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.20. 13:52:36

Andris írta:
2023.11.20. 13:39:48
Ha nem tudunk olyat igazolni, aki még 5-7 év múlva is ott lesz a csapatunkban minden valószínűség szerint, akkor felesleges sebtében költekezni.
A kutyát nem érdekli, hogy ez a mostani szezon egy árnyalattal jobb vagy rosszabb lesz. Gavit pótolni úgyse tudjuk.
Azért kell hozni valakit, mert ilyen szűk kerttel borítékolható Pedri/ Frenkie tavaszi sérülése is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.20. 13:39:48

Márpedig én házon belül oldanám meg, kivéve ha úgy látjuk, hogy van olyan igazolási lehetőség, ami hosszútávú és garantált siker.
Ha nem tudunk olyat igazolni, aki még 5-7 év múlva is ott lesz a csapatunkban minden valószínűség szerint, akkor felesleges sebtében költekezni.
A kutyát nem érdekli, hogy ez a mostani szezon egy árnyalattal jobb vagy rosszabb lesz. Gavit pótolni úgyse tudjuk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.20. 11:25:02

Laportáèk fèle kiskapukról írtam a Xavi topicba tegnap.
Gavi sèrülèsèről, ès kp-s igazolásról a hátország topicba, mert most különösen èrzèkenyen èrint a La Liga (ès RFEF) ostobasága.

Legfrissebb hír, Roque (elvileg Barca játèkos) fèl èvre kölcsönbe èrkezhet, gondolom a fizetèsèt állná a jelenlegi csapata, ha már fizetünk egy zsáknyi pènzt.

Ezèrt kellenek a kiskapuk, ha már a spanyol futballal foglalkozó szövetsègek fullba nyomják a ...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.20. 09:31:03

gránit írta:
2023.11.20. 09:18:22
Elől Lewandowski, Roque, Ferran és Guiu, két kezdő, két tartalék.
Ez akkor lenne igaz, ha Lewandowski formája nem lenne annyira hullámzó, és ha Roquénak nem lennének beilleszkedési-akklimatizálódási gondjai. De én egyikre sem vennék mérget, ezért megpróbálnám Felixet itt tartani, ha van rá mód.
Vkp.-ként a 18 éves Gabriel Moscardót próbálnám megszerezni, ha lenne rá esély.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.20. 09:18:22

Jobbhátvéd szerintem nem kell. Három belső védővel állunk fel, Cancelo előttük játszik.

Vkp, és tkp kellene. Felixet elengedném szezon végén. Elől Lewandowski, Roque, Ferran és Guiu, két kezdő, két tartalék. Sérülések miatt egy igazolás még oda is kellene. Lesérül két ember, és megint a fejünket vakargatjuk.

Vkp nagyon kell, már nagyon régóta. Előtte Cancelo, Pedri, Gündogan, és egy játékmesterre, szervezőre szükségünk van.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.20. 08:19:49

Kölcsön kell venni valakit, aztán kész. Vagy Christensent feljebb tolni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.20. 08:15:40

Szerintem ezt házon belül sehogy nem tudjuk megoldani, hogy jól jöjjünk ki belőle. Ha Raphinha vagy Cancelo veszi át Gavi helyét a kp-t, lyukas lesz a jhv poszt, sőt a bhv is mert Cancelo a csere hátvédünk oda is, nehogy már 3 posztot ő fedjen le. Raphinha helyét meg Yamal tudja átvenni, de Pedri és Gavi után nem kellene a 3. gyereket is kicsinálni azzal, hogy akkor május végéig minden meccsen nyomnia kell.

Hozni kell kp-t, nem csak Gavi sérülése miatt, azt gondolom hogy Pedri se fogja kibírni a teljes szezont, és akkor Gundogan is nagy kérdés, mert a csávó eddig se pihent, és így megint nem is fog, ezt így nem lehet csinálni. Jön majd még a király kupa is, gondolom azt se fogjuk annyira elengedni, hogy egy full ifi csapat menjen ki. Igazolni kell, ez most fontosabb, mint Roque.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.11.20. 07:17:30

keszuljetek, mert gundogan lesz a kovetkezo. 32 evesen az se pihen soha semmit. igazolni nem fogunk, marad de jong, pedri, ilkay, romeu meg fermin. meg ne feledjuk a titkos fegyverunket a capitanok capitanojat sem. bar nem tudom ő mikorra épul fel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 00:31:41

Hát azért nem mindegy, valamit lépni kell, nem beletörődni. Nyilván amit enged az a nyomorult FFP. Szerintem HA max 1 korrekt játékost tudunk télen hozni:

1: B-ifi. Az a gond, hogy Casado ott ül minden meccsen a padon, de Xavi sosem veti be, pedig aztán volt gond a középpályán. Ha Romeut hamarabb küldi be jelen formájában, akkor sajna nem bízik benne, és nem látom, ez mitől változna. Persze ettől még megtörténhet. Darvich, Bernal, Prim?
2: Hozunk egy jó jó középpályást. Nem kell KDB-Rodrinak lennie, de nem is Romeu. Valami De Paul vagy hasonló szint. Itt most Gavi miatt szerintem az is oké lenne, ha ideiglenesen gondolkodnánk, és egy 30-32 éves, még nem öreg, de már diszkontárú ember is lehetne.
3: Hozzuk Roquét, Ferrán/Yamal jobbszél, és Raphinha sok esetben középpályás lesz, ahol eleve sokkal jobb, már nyilván ha megtalálja a formáját. Esetleg Felix is mehetne ide, csak neki abszolút nincs helyettese a balszélen, minőségtől függetlenül sem. Oké, Torres, de ő ott a leggyengébb.
4: Cancelot beépítjük középre (Christ is lehetne, de ha eddig nem kapott egy meccsen sem vkp poszton lehetőséget, kétlem, hogy most fog) És akkor Koundé lesz a jobboson leginkább ilyen esetekben.
5: Gyakrabban tolunk 4-2-3-1-et, főleg, ha kiesne még egy kp, a támadósorunk meg teljesen ép.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.20. 00:14:02

Szerintem felesleges ilyen foltozgatásokat csinálni, fogadjuk el a sorsunkat.
Hosszútávra építkezünk, nem arra, hogy idén minden áron bajnokok legyünk.
Reménykedjünk hogy Gündogan, Pedri és Frenkie egészségesek maradnak mostmár.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.19. 23:38:42

bence0330 írta:
2023.11.19. 22:48:45
Azt tudja valaki, hogy is van az a szabály, amivel szezon közben lehet igazolni, mik a feltételek? (Ahogy Braith-et hoztuk pár éve.)
legeloszor pozitiv kell legyen a FFP

jelenleg semmi eselyunk igy igazolni

most olvasom, hogy a spanyol szovetseg megszuntette ezt a lehetoseget
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deluigi 2023.11.20. 11:37:28-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.19. 22:48:45

Hát akkor januárban szerintem Roque ugrott, kötelező lesz hozni egy középpályást. És azért nem is a gyengébbek közül. Nyilván nem látunk bele a dolgokba, de amíg minden nap más hír jön a brazilról, addig azt feltételezem, hogy már önmagában határeset, nemhogy más érkezővel együtt. Remélem tudunk egy minőséget kukázni lejáró szerződéssel pár misiért. Guiu meg kapjon néha lehetőséget.

Azt tudja valaki, hogy is van az a szabály, amivel szezon közben lehet igazolni, mik a feltételek? (Ahogy Braith-et hoztuk pár éve.)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.17. 12:29:34

soadroli írta:
2023.11.17. 12:22:01
BREAKING: FC Barcelona have decided to POSTPONE Vitor Roque's arrival to next summer. Decision made. @relevo
3 napja mondta Deco, hogy hozni akarjuk amint lehet :D

Idő közben amúgy lett egy Guiu is, lehet nem rossz ötlet Őt próbálgatni idén. Persze ahhoz Lewy-t néha le kéne hozni
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.11.17. 12:22:01

BREAKING: FC Barcelona have decided to POSTPONE Vitor Roque's arrival to next summer. Decision made. @relevo
Kép
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.16. 15:31:31

Olvasom, hogy a Feyenoordból figyeljük Wieffert vkp-nak.

A PSV úgy nèz ki megvásárolja Destet, èl a 10 milliós opciós jogával. Nèzem a PSV-t, van ez a Veerman srác, vkp-kènt 21 meccs 4 gól 10 gólpassz mindent figyelembe vève. Bajnokságban 8,44 Whoscored-on, 6* meccs embere. 2 èvben adott már a bajnokságban szezononkènt 10-10 gólpasszt, most 7-nèl jár, meccsenkènti 4,9! kulcspasszal.

Tud róla valaki valamit? Most lett holland válogatott Frenkie sèrülèse miatt, de már 25 èves.

Romeunál valószínűleg jobb lenne, bár gondolom nekünk mèg Destet beleszámítva is elèrhetetlen 20-30 millióèrt, talán jövő nyáron. Nekem jobb opciónak tűnik, mint a mostanában bedobált lutri brazil tehetsègek vkp-nak, Zubimendi, Kimmich pedig 70+ milliók.
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2023.11.11. 16:20:15

https://sportposzt.com/romeu-nem-valt-b ... t-a-barca/
Állítólag a Reál is figyeli a srácot.🙂😉
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.09. 23:00:27

Chino írta:
2023.11.09. 16:33:36
Nico Williamset folyamatosan emlegetik, mint kiszemelt célpontot a bal szélre. Szerintem vele nagyot lehetne fogni, főleg, hogy jövőre lejár a szerződése is, gondolom a fizetése sem lehet valami egetverő.
Felixet úgyis kizárt, hogy megtartsuk, legjobb esetben egy újabb kölcsön jöhet szóba, immár gondolom nem is ingyen.
Jó lesz oda Fati. 11 meccsen 4 gól 1 gólpassz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.09. 16:33:36

Center téren már korábban volt szó Santiago Gimenezről, ha minden igaz kapcsolatfelvétel is volt, de a Feyenoord csak egy vagyonért szabadulna meg tőle, ha egyáltalán eladná. Szerintem aki elviszi jó esetben 60 milliónál olcsóbban nem fogja megúszni.

Nico Williamset folyamatosan emlegetik, mint kiszemelt célpontot a bal szélre. Szerintem vele nagyot lehetne fogni, főleg, hogy jövőre lejár a szerződése is, gondolom a fizetése sem lehet valami egetverő.
Felixet úgyis kizárt, hogy megtartsuk, legjobb esetben egy újabb kölcsön jöhet szóba, immár gondolom nem is ingyen.

Nagybarcelona írta:
2023.11.09. 15:56:21
Mindig felmerül a kèrdès milyen játèkosra van szüksègünk. A vèdelem szerintem nagyjából kèsz. Èpítkezzünk tovább.

Egy olyan kp-t igazolnèk, aki elèg kreatív ès tud gólpasszokat adni. Erre áldoznèk nagy pènzt.

Kimmich, Wirtz, Xavi Simons.

Ha lesznek helyzeteink, valószínűleg a gólok is jönni fognak.
Egy Wirtzet mindenki szeretne, ha lesz fölös 100 milliónk talán még sikerül is megszerezni.
XS már nagyon rég nem középpályásként játszik, az Eindhovenben is többnyire szélsőt vagy hamis kilencest/kilencest játszott. Nem véletlenül volt olyan gólerős.

Kimmich Xavi prioritása volt, de esélytelen volt megszerezni. Jövőre már lejáró szerződésű lesz, hosszabbítani nem akar és talán anyagilag is sikerül valamit javulni, akkor még lehet sansz rá.
Forca Barca!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.09. 16:02:58

Védelmet bontani tudó játékosok nélkül ez csak maszatolás lesz továbbra is. Doku pl számunkra is jó választás lehetett volna, hasonló profil kellene, ráadásul mindkét szélre.
Ennyire kilátástalan támadójátékot nem tudom mikor láttam utoljára a csapattól.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.09. 15:56:21

Mindig felmerül a kèrdès milyen játèkosra van szüksègünk. A vèdelem szerintem nagyjából kèsz. Èpítkezzünk tovább.

Egy olyan kp-t igazolnèk, aki elèg kreatív ès tud gólpasszokat adni. Erre áldoznèk nagy pènzt.

Kimmich, Wirtz, Xavi Simons.

Ha lesznek helyzeteink, valószínűleg a gólok is jönni fognak.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.03. 13:32:50

Elfér az a két kilences egymás mellett, nincs azzal gond, sőt. Most is jól jön, ha valaki fellép a középcsatár mellé. Amikor Fermin fellépett Torres mellé, vagy amikor a Villarreal ellen de Jong fellépett Lewandowski mellé, és utóbbinak már csak le kellett gurítania a labdát. A gólok többségét a sűrűből szerezzük, nem baj az, ha van ott két kilences.

Lewandowski meg nem biztos, hogy marad. Erre a szezonra még maradt, még érzett magában egy top szezont. Ki tudja, a következő szezont bevállalja-e, főleg, ha kap egy giga ajánlatot. Ha nem marad, akkor mindenképp kell ember. Meg vkp. Csereszélsőket meg kukázunk aprópénzért, ahogy eddig is tettük. A Firpók, Dougles-ek, Aleix Vidalok, Digne-ek jönnek-mennek. A kezdőbe egy vkp mindenképp kell majd a következő szezonra, de a sérülések miatt törekedni kell a minél bővebb keretre, más posztokon is.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.03. 12:22:27

Ha valami miatt akarnánk támadót hozni, szerintem pont oda csak 30+ os kéne. Fiatal támadókból egyrészt van elég, másrészt látszik mennyire hektikus a teljesítmény. Én továbbra is értetlenkedem minek kéne, ha van Lewa, FT, jön Roque, van Raphinha, Yamal, jöhet vissza Fati ez 6 támadó. Felixet direkt nem számolom, remélem nem öntünk ki rá 50-100 milliót, hogy aztán megint 2-3 millióért vegyünk szűrőt.
De ha minden kötél szakad és még kell egy 7. támadó is, akkor minimum egy Luuk de Jong kéne, aki elvan a padon és tud segíteni, ha néha játszik. Amúgy a fickó 18 meccsen 14 gól + 8 gólpassz ebben a szezonban, szerintem iszonyú nagy hiba volt nem megszerezni előző nyáron.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.03. 11:44:21

Troym írta:
2023.11.03. 10:52:04
bunga írta:
2023.11.03. 09:59:11
Viszont igenis kellene egy jó középcsatár, mert Lewa már kifelé tart a top európai fociból.
Nem ezért jön Roque? Minek még egy 9-es?
Roque még nincs itt, még nem gyógyult fel és még nem tudni, hogy hogyan adaptálódik az európai focihoz. Felixnek meg még nincs ára. Az lehet olyan magas, hogy nem tudjuk, vagy nem akarjuk kifizetni. Őt is helyettesítheti egy robbanékony fiatal.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.03. 11:36:50

Bal hátvèd cserènek Alex Vallet írják. Szerintem ha ő nem, Miranda is elèg lenne, lejár a szerződése. Jhv-nek ott van Julian Araujo, Dest de tudtommal Minguezara is van opció, ha a 2 előbbit eladnánk, elvileg Arnau Martinezt figyeljük règóta. Alonso ès Roberto szerintem utolsó èvèt tölti itt.
Szerintem a klubnak a támadó kèrdès nem prioritás, jön Roque 30(40)+ 30 millióèrt, valószínűleg Lewa marad mèg egy èvet, azután lehet majd menni egy komolyabb nèvre, ha addigra engedi a La Liga.
Hojbjerg szerintem nagyon jó jelölt lenne, kedvelem a játèkát, Moretto szerint az Atletico 20 milliót ajánlott èrte a nyáron. Kimmichre, vagy Zubimendire nem hiszem, hogy lesz(engedik) 60-80 millió ezen a nyáron. Először jó lenne házon belül nèzelődni, vègre kezdhetne ott De Jong tartósan, Christensent is megnèznèm ott. Marc Bernalt nagy tehetsègnek tartják, de mèg csak 16 èves.
Állítólag a Girona bal szèlsőjèt Saviot ès Nico Williamset figyeljük, valószínűleg bal szèlre keresünk embert Felixtől függetlenül, állítólag Xavi gyors, jól cselező szèlsőt szeretne, bővíteni a repertoárt. Gondolom Fatièrt várnánk nagyobb pènzt a nyáron. Lenglet alig játszik, Dest ès J. Araujo elèg jó szezont fut, Estanis Pedrosa kölcsöne kötelezővè vált 3 millióèrt, Garcia beszámítható lenne Savio/Arnau árába.
Nyáron lehet megint nem engednek majd igazolni, mert nem várok nagy bevètelt, Felix ès Cancelo is függőben.
A tèli átigazolási szezon nagy kèrdèse, mi lesz ha megèrkezik a 40 millió a Barca Studios újraèrtèkesítèsèből, hiszen elvileg ezèrt nem engedtek igazolni/regisztrálni a La Liga hivatalos közlemènye alapján. Vagy jön egy újabb indok.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.03. 11:25:58

Troym írta:
2023.11.03. 10:52:04
bunga írta:
2023.11.03. 09:59:11
Viszont igenis kellene egy jó középcsatár, mert Lewa már kifelé tart a top európai fociból.
Nem ezért jön Roque? Minek még egy 9-es?
Hát ez az. Lewy, Roque, Torres, Guiu. Sok topcsapat megirigyelné még jövőre is, ha Lewy már egy fokkal gyengébb lesz. Sőt, ha Torres formában marad, még Roque nélkül is meglennénk valahogy, nemhogy még egy center érkezzen pénzért. Ha előre akarunk valakit, akkor egy csere balszélső nem ártana, Felix nem bírja azért ezt a terhelést csere nélkül, nagyon kifulladt. Abde kár, hogy nem akart maradni, nem egy top játékos, de nem lenne rossz csere.

Ezzel az egésszel amúgy is meg kell várni az év végét, ezen a poszton rengeteg a változó. Lewy sem 100%, hogy marad, Roquéról nem tudjuk, mikor érkezik, ha télen, akkor nyárig lehet, hogy kialakul róla egy sejtés, hogy elég lehet-e itt elsőszámú centernek is akár. Közben Guiu remélem kap majd párszor lehetőséget, akár még ő is berobbanhat. Szóval ez most egy 3-4 változós történet, amivel nem is igen lehet kalkulálni.

Deluigi: Kimmichet ezért nem hoztam példának. :) Óriási verseny lenne érte, ha nem hosszabbítana. Persze ha kiderülne róla is, hogy Barca drukker vagy gyerekkori példaképe Xavi, akkor lenne rá esélyünk akár. Máshogy nem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése