Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.31. 23:53:19

Őszintén kétlem, hogy igaz lenne a hír. Szerintem szimplán a 974. ember, akivel szóba hoztak minket a nyáron.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.31. 23:44:25

Akkor lenne maximum értelme, ha lépne Mathieu és Mascherano is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.31. 23:27:19

inigo? Mi a francnak? Umtiti teljesen jo. Kifizetunk megint egy rakas penzt feleslegesen
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2017.05.31. 21:59:07

S.Agüero írta:MD | A katalán lap szerint Valverde "bevásárlólistáján" szerepel Inigo Martinez neve is, mint lehetséges középhátvéd. A 26 éves védő nemrég hosszabbított 2021-ig a Real Sociedaddal, akinek piaci értékét 15 millió euróra becsüli a mértékadó transfermark.de oldala. A vezetőséget a védőmunkája és az agresszivitása győzte meg a leginkább. Kivásárlási ára 32 millió euró a hírek szerint.
Helyes, en mar akartam hozzank par eve. Gyors, fiatal es ismeri a ligat. Mathieu helyett johetne siman csak kar, hogy most hosszabitott.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.05.31. 21:55:20

S.Agüero írta:MD | A katalán lap szerint Valverde "bevásárlólistáján" szerepel Inigo Martinez neve is, mint lehetséges középhátvéd. A 26 éves védő nemrég hosszabbított 2021-ig a Real Sociedaddal, akinek piaci értékét 15 millió euróra becsüli a mértékadó transfermark.de oldala. A vezetőséget a védőmunkája és az agresszivitása győzte meg a leginkább. Kivásárlási ára 32 millió euró a hírek szerint.
:? :? hát nem is tudom

Marlon megvételéről semmi hír? Igaz Június végéig él asszem a kölcsön tehát addig ráér
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.31. 21:19:02

MD | A katalán lap szerint Valverde "bevásárlólistáján" szerepel Inigo Martinez neve is, mint lehetséges középhátvéd. A 26 éves védő nemrég hosszabbított 2021-ig a Real Sociedaddal, akinek piaci értékét 15 millió euróra becsüli a mértékadó transfermark.de oldala. A vezetőséget a védőmunkája és az agresszivitása győzte meg a leginkább. Kivásárlási ára 32 millió euró a hírek szerint.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.31. 20:16:13

A helyzet továbbra is az hogy Iniesta helyére kell valaki a kezdőbe. Bárki azt gondolja hogy ez a kölyök majd megoldja a posztot? Megígérem hogy 31ig nem verem ki a hisztit de nekem ez a transzfer is azt mutatja, hogy elfogyott a lé. Félmegoldásokra, zsákbamacskàkra van lóvé, komoly nevekre nincs.

Amugy ha egy ilyen gyerek 40, akkor Arda Turan miert ne lehetne 30-35, vagy Rafinha egy 20as?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.31. 20:01:55

S.Agüero írta:20-ért oké, de 40-ről szóltak a hírek... :D
van egy olyan mese, hogy álmai klubja a barca és anno olyan szerződést kötött a nizzával, hogy ha nekünk kell akkor feleződik a kivásárlási ára.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.31. 19:44:33

20-ért oké, de 40-ről szóltak a hírek... :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.31. 19:36:40

megmondom őszintén, utálok vkit egy pár perces videó alapján megítélni (nem is tettem még eddig sztem soha), de ha ez a seri gyerek 20-ért hozható, egy percet nem gondolkodnék rajta.

https://www.youtube.com/watch?v=FFWTYEC1pFg&t=558s" target="_blank

egyedül Bob-nak nem ajánlom a videót, mert ő tuti gutaütést kap a sok sarkazástól :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.31. 19:28:59

Initom írta:VEB én szerintem a Chelsea idén ebben a felállásban tolta + azért a Juvéé se sokban különbözik ettől :)
Plusz a Tottenham is játszott hasonlót, amikor 343-ban jatszottak.
recrea írta:És ebben mi lenne az új gyerekek? :D

Messi meg Neymar eddig is oda ment, ahova akart, annyi, h Neymar sokszor ment szélre, és cseszte használni Albát vagy Digne-t.
Hát, a jobboldal más lenne például, nem Rakitic vagy Gomes menne ki Messi helyére amikor ő hátrébb lép, hanem a jobbhátvéd, és a középpályás a helyén maradna. Neymar se lenne annyit szélen labda nélkül, most rengetegszer ő húzza szét a pályát.

Amúgy nyilván semmi korszakalkotó megoldás nincs ebbe, de szerintem arra nincs is szükség, csak hogy a kirakós darabkái a helyükre kerüljenek. Ez meg belegondolva szerintem lehetne egy módja.
visca el barca írta:half-space te jó ég :D öreg vagyok én már ehhez, írd inkább, hogy klasszikus karácsonyfa formáció, 4-3-2-1. ugye erre gondoltál? (max a 2 ember picit kintebb játszik, a két szélső kp-s előtt)
Én se szeretem amúgy ezeket a szakis kifejezéseket dobálni, de erre nem tudtam más szót használni, nem tudom van-e magyar megfelelője. :D

Erre meg igen is a válasz meg nem is. Így konkrétan ahogy a képen van szerintem soha nem állna fel a csapat, védekezni máshogy védekeznénk, abba biztos vagyok, támadásba meg máshogy néz ki ugye. Úgyhogy végülis lehetne így is hívni, de a pályán úgyis máshogy nézne ki. És akkor hasonló lenne az alap ahhoz, mint ahogy a Chelsea játszott - meg a Tottenham is valamilyen szinten. A Chelseaben David Luiz is feljebb ment sokszor, amolyan visszavont középpályáshoz hasonló szerepkörben segíteni a támadásépítést, ezt a szerepét Busi szerintem le tudná hozni - még jobban is -, védekezésben meg úgyis máshogy nézne már ki a történet, nem neki kéne a 16-osról kifejelgetni a beíveléseket. A középpályára meg azért kéne mélységi arc szerintem, hogy az 5 fős támadóalakzat mögött biztosítsák a területet ahogy tudják. Azt meg lehet mondani, hogy nem feltétlen kell hogy művészek legyenek ezen a két poszton ilyenkor, de taktikai szempontból sokkal jobb lenne, ha akkor már olyan ember jönne, aki minden irányba patent. A Chelseaben is sokszor kellett Cesc játéka ahhoz, hogy felülkerekedjenek az ellenfélen, a munka mellett sose baj, hogyha valaki előre is pluszt tud adni - szerintem ez a jövő inkább, nem feltétlen a fizikálisan patent középpályások. Amúgy a már felmerült Herrera erre a szerepre is simán passzolna, Seri első blikkre nem annyira tűnt keménynek, de a harciasság pont nem egy tanulhatatlan tulajdonság. De ide a jelenlegiek közül Gomes is jobban illene szerintem, SR is, Samper szintén, de Busi is ha úgy van, és Ininek se hiszem, hogy gondot okozna, csak pihentetni kéne rendesen azért, az biztos. (És Dahoud is egyenesen tökéletes lett volna rá, kőkemény 12 millióért.) Én most így belegondolva látok ebben fantáziát, de fotelhuszárként ugye könnyű mondani ilyeneket, a pályán nyilván ennél bonyolultabb a helyzet. :D
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.05.31. 17:31:41

visca el barca írta:
Initom írta:VEB én szerintem a Chelsea idén ebben a felállásban tolta + azért a Juvéé se sokban különbözik ettől :)
off

hát nagyon nem, még csak hasonlóban sem :D
a cselzi szinte végig 3 belső védővel játszott 3-4-2-1-t, ritkábban 3-4-3-at
a juve meg sok formában tolta, de leginkább 4-2-3-1-ben, meg a klasszikus 3-5-2-ben.

a klasszikus verzió az a cafu, stam, nesta, maldini - gattuso, pirlo, seedorf - rui costa, kaká - sevcsenko verzió volt, amit azért csinált meg, mert annyi brutálisan jó középpályása volt, hogy a 4-4-2-es gyémántba egyszerűen nem tudta őket berakni és inkább levett egy csatárt a pályáról (többnyire inzaghit) csak hogy kaka is beférjen vhogy. én nem akarok hülyeséget mondani, de ha jól rémlik 2001-2-3 környékén így nyertek bl-t
Sorry én a 2. felállásra gondoltam :D de azt meg most látom,hogy nem 3-4-2-1 szóval inkább hagyjuk :lol: :lol: :lol: :lol:
Abi & Tito
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.31. 17:20:04

Initom írta:VEB én szerintem a Chelsea idén ebben a felállásban tolta + azért a Juvéé se sokban különbözik ettől :)
off

hát nagyon nem, még csak hasonlóban sem :D
a cselzi szinte végig 3 belső védővel játszott 3-4-2-1-t, ritkábban 3-4-3-at
a juve meg sok formában tolta, de leginkább 4-2-3-1-ben, meg a klasszikus 3-5-2-ben.

a klasszikus verzió az a cafu, stam, nesta, maldini - gattuso, pirlo, seedorf - rui costa, kaká - sevcsenko verzió volt, amit azért csinált meg, mert annyi brutálisan jó középpályása volt, hogy a 4-4-2-es gyémántba egyszerűen nem tudta őket berakni és inkább levett egy csatárt a pályáról (többnyire inzaghit) csak hogy kaka is beférjen vhogy. én nem akarok hülyeséget mondani, de ha jól rémlik 2001-2-3 környékén így nyertek bl-t
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.05.31. 17:08:09

visca el barca írta: ez amit nem értek. azt írod, szélről nehezebben tudna lövőpozícióba kerülni.

nézzük most mi van: 4-3-3-ban is középen kalimpál egész meccsen, legtöbbször úgy indítja a támadást, hogy kis túlzással elveszi a jobb oldali belső középpályástól a labdát is, meg a területet, ergo kell neki nem tudom hány métert menni míg eljut lövőpozícióba, vagy kulcspasszhoz. miután sosem fociztam, fogalmam sincs ez hány méter, de megnéztem, hogy a nou camp 105 m hosszú, tehát a felezőtől ahonnan indul, míg eljut a 16-osig, van 36,5 méter amit megtesz. ha megteszi, mert itt mint lentebb írtam így 3-4 emberrel küszködik folyamatosan. ha visszatérnénk a normális 4-3-3-hoz, ahol tényleg jobb oldalt van, rakiticnak (illetve annak a pozíciónak) is lenne levegője, meg a jobb bekknek is, és ketten csak feltudnák hozni a labdát, úgy, hogy messi nem 50-55 méterre a kaputól kapja meg a labdát hanem csak mondjuk 30-35-re, és itt nem egy fél csapaton, csak egy jobb bekken, meg max egy kisegítő kp-son kellene átverekednie magát és 10 méternyi cikázás után már ott is lenne a 16-oson. ergo ami energiát megspórol(hatna) támadásba, azt nyugodtan mozgósíthatja védekezésben. és ebben a rendszerben, a széslő hátvéd, meg a jobb oldali belső kp-s is nyugodtan be tudna neki segíteni, de azért az utóbbi években feltűnően neki sem büdös a védekezés.
Pont az a gond, ha az lesz, mint ami idén is volt, hogy alig van a széleken, ezzel elveszi a teret a jobbra helyezkedő kp-ás elöl, illetve alapvetően leszűkíti a rendelkezésre álló területet. Ha pedig idén sem sikerül normális jobb bekket igazolni, akkor teljesen veszélytelenek leszünk arról az oldalról.
A sebessége pedig láthatóan megkopott, oké, nem borzasztó a dolog, mert így is gyors még, de már nem ugyanaz. Pláne ha egy Dembelé/Neymar/Douglas Costa típusú szélsőhöz mérjük, akik világklasszis szélsők. Nézz meg pár videot Messiről 2010 környékéről (+/- 2 év) meg 2014től. Látszik a különbség az indulósebességben. Ez pedig azt eredményezi, hogy a "normális" 4-3-3-ban a szélről indulva, nem középről, kevésbé tudná beverekedni magát lövőpozícióba, rendre kiszorítaná az ellenfél a szélre, ahol jóval kevesebb helye lenne megindulni, kevesebb lehetősége passzolni. Alves sincs már ott mellette, akivel régen nagyon tudtak duettezni. Egy Rakitic meg képtelen ilyen stílusú összjátékra, de a szóba kerülő jobb-bekkek sem kimondottan Alves-alkatok.

Ahogy lentebb is írtam, nem irigylem Valverde-t.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.05.31. 16:35:37

VEB én szerintem a Chelsea idén ebben a felállásban tolta + azért a Juvéé se sokban különbözik ettől :)
Abi & Tito
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.31. 16:29:47

És ebben mi lenne az új gyerekek? :D

Messi meg Neymar eddig is oda ment, ahova akart, annyi, h Neymar sokszor ment szélre, és cseszte használni Albát vagy Digne-t.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.31. 16:20:28

half-space te jó ég :D öreg vagyok én már ehhez, írd inkább, hogy klasszikus karácsonyfa formáció, 4-3-2-1. ugye erre gondoltál? (max a 2 ember picit kintebb játszik, a két szélső kp-s előtt)

Kép

és akkor itt neymar meg messi is szabadon járhatna kelhetne amerre a kedve tartja. viszont ide a 3 kp-shoz sztem nem kell két kreatív ember, elég egy is. kérdés mondjuk, hogy egy ilyen rendszerbe elférne-e "hátra" egy coutinho. sőt, én még azt is megkockáztatom, hogy egy ilyen rendszerben sem ney, sem messi nincs annyira kitolva szélre, a kp-sokhoz is sokkal közelebb vannak, ergo még csak mélységi irányítóra sem lenne 100%-ban szükség. nem mondom hogy egy rakéta-busi-SR kp olyían elvetélt ötlet lenne, azért mind3-an érteneke a labdakihozatalhoz, egyik sem olyan technikai/taktikai analfabéta mint mondjuk a portugál gyerek. és velük a védekezéssel sem lenne probléma

ma már amúgy sztem senki nincs aki ilyenben tolná, pedig támadásban brutális formáció

Kép
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.31. 16:19:07

palesz77 írta:...
Nem tudom.Csak azt mondom ha átállunk 4-2-3-1 akkor több gáz lesz.Messi bemegy ACnek akkor ki lesz a jobb szélső.Hozzni kell alapból egy jobb bekket, meg egy jobb szélsőt.Egy komplett új oldal.A másik mi lesz Iniesta szerepe?Ki lesz a szűrő?Busquets ehhez a feladathoz nem elég melós.Szerintem ehhez a felálláshoz legalább 4 nagyon combos igazolás kell.Egy szélső egy szélső védő egy vkp meg fazonszabász kp.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.31. 15:59:45

visca el barca írta:lehet te meg én vagyunk a vakok, de sztem most is ugyanúgy rohangál a pályán mint 5 évvel ezelőtt.
Szerintem 90 percen keresztül már nem tudna ugyanúgy rohangálni mint anno, de persze lehet ez nem igaz.

A többivel amúgy egyetértek, hogy lehet Busi is kevés lenne erre a szerepre, és hogy Ininek se lenne helye ebben a felállásban annyira. 4231-ben legalábbis, 343-ban megoldható lenne, csak akkor nem kéne jobbhátvéd ugye. Bár aztán lehet csak azért mondjuk ezt, mert még nem láttuk máshogy működni, pedig úgy is fenntartható lenne, szerintem ez sose fog kiderülni. :D

A 433 meg - ami szerintem továbbra is lesz - ahogy írtad akkor lenne fenntartható ezzel a mostani Messivel, ha szerzünk egy olyan jobbhátvédet. Ezzel is egyetértek, csak nem tudom, hogy találunk-e ilyet, aki bejátssza szinte az egész oldalt oda-vissza. Plusz nálam még mindig az a gond ezzel, hogy Messi mennyire lesz hajlandó ott játszani. Lucho megmondta, hogy Messinek nem mondja meg hol játsszon, ő ott van ahol lenni akar - bár a Clásicon legutóbb szerintem bőven kapott instrukciókat -, én őszintén kétlem, hogy Valverde ezzel fog nyitni, hogy "rendre utasítja" Messit.

Most amúgy ezek miatt a hsz-ek miatt agyalgatok, és egy "köztes" megoldásnak azt tudom én még elképzelni, hogy Messi a half-spaceben helyezkedne alapjáraton - mostaninál nem lenne sokkal jobban a szélen -, a Neymar szintén hasonló, de meccsek alatt meg igazából a 16-os előterét ketten lefednék, sokszor közel játszva egymáshoz - abból úgyis csak profitálni szoktunk -, a két szélső oda-vissza befutkosná az oldalt és biztosítanák a széljátékot, a középpályán meg hátrébb vontan lenne a 2 kreatívabb ember, és Busi a Pep érát idézve visszalépne a védelem elé kicsivel. Ezzel egybevágna az is akár, hogy mélységi irányító félét keresünk, csak ott keményen kéne szűrni is, Verratti ezért lenne piszok jó. Plusz Digne "kérdése" is, mert ehhez egy Alba féle arc kell tényleg, aki oda-vissza fel tudja szántani a pályát. (Chelsea és a Tottenham is hasonlót játszatott támadásban amúgy idén általában.)
(szerk.: lényegében hasonlót vázoltál te is amúgy VEB ha jól értem. :D )

Na mindegy, nem akarok nagyon átmenni fantasybe, meg ahogy írom közben is mindig valami más ugrik be. Lényeg a lényeg, nagyon kíváncsi leszek, hogy mit talál ki Valverde. Baromira várom már az új szezont. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.31. 15:05:45

állítólag most már inigo martinez is célpont. morcos leszek ha miatta vagy laporte miatt umtiti kiszorul :?
Chino írta:Annyit szerintem nem vesztett Messi a sebességéből, hogy szélről indulva vesztene a hatékonyságából, főleg, hogy sokkal kötetlenebb szerepben lehetne, mint mondjuk Neymar
igen. én sem értem, hogy miért írták itt többen is (pl. palesz, crixus) h már megkopott a sebessége meg nem tudna rohangálni. lehet te meg én vagyunk a vakok, de sztem most is ugyanúgy rohangál a pályán mint 5 évvel ezelőtt. 29 éves, ne tegyünk már úgy mintha 40 éves tottiról beszélnénk, akinek néha már az 5 méteres sprintek is nehezére estek. továbbra sem hinném, hogy a középen való birkózás kevesebb energiájába kerülne. amúgy azt is jól látják sokan, ha most átmegyünk 4-2-3-1-be, még kevesebben lesznek középen és ehhez a játékhoz már buszkecc sem lesz alkalmas, mert akkor ide, két 'csúcsnigger' kell, akik ketten 4-5 ember melóját látják el. most felteszünk egy buszkecc-rakitic szűrő párost (vagy AG, SR, tökmindegy - szűrni egyik sem tudna úgy ahogy itt kellene) előttük meg az eddigi 3 ember helyett 4 lesz, tényleg csak az nem rohan át rajtunk aki nem akar. ezt max úgy lehetne orvosolni, hogy a szélső hátvédek soha nem mennek át a felezőn, de hát az meg nem a mi játékunk. ráadásul ebben a rendszerben iniestának sincs helye, max ha messi néha kimegy jobbra és ő játszana lajos mögött.
továbbra is a 4-3-3-at tartanám a legjobbnak, úgy hogy messi a jobboson van, de mint ahogy chino is írta nem annyira mint neymar odaát, viszont ehhez kell egy elit jobb bekk, aki alves módra tolja. ehhez a rendszerhez csak két új ember kellene (jobb bekk, középső kp-s), a 4-2-3-1-hez meg rögtön minimum 3, arról nem is beszélve, hogy ebben az esetben egyből feleslegessé válna egy rakat középpályásunk. én nem vagyok szakember, de van vmi mondás, hogy az a a jó edző aki a kerethez igazítja a taktikát és nem a taktikához a keretet.
crixus írta:Szélről sokkal nehezebben tudna lövőpozícióba kerülni és kevesebb passzlehetősége lenne, mint középről. Nem is beszélve arról, hogy nem tudna már úgy visszaérni az ellenfél felfutó szélső bekkjeivel, mint ahogy korábban amikor szélsőt játszott, vagy ahogy most Neymar játszik.
ez amit nem értek. azt írod, szélről nehezebben tudna lövőpozícióba kerülni.

nézzük most mi van: 4-3-3-ban is középen kalimpál egész meccsen, legtöbbször úgy indítja a támadást, hogy kis túlzással elveszi a jobb oldali belső középpályástól a labdát is, meg a területet, ergo kell neki nem tudom hány métert menni míg eljut lövőpozícióba, vagy kulcspasszhoz. miután sosem fociztam, fogalmam sincs ez hány méter, de megnéztem, hogy a nou camp 105 m hosszú, tehát a felezőtől ahonnan indul, míg eljut a 16-osig, van 36,5 méter amit megtesz. ha megteszi, mert itt mint lentebb írtam így 3-4 emberrel küszködik folyamatosan. ha visszatérnénk a normális 4-3-3-hoz, ahol tényleg jobb oldalt van, rakiticnak (illetve annak a pozíciónak) is lenne levegője, meg a jobb bekknek is, és ketten csak feltudnák hozni a labdát, úgy, hogy messi nem 50-55 méterre a kaputól kapja meg a labdát hanem csak mondjuk 30-35-re, és itt nem egy fél csapaton, csak egy jobb bekken, meg max egy kisegítő kp-son kellene átverekednie magát és 10 méternyi cikázás után már ott is lenne a 16-oson. ergo ami energiát megspórol(hatna) támadásba, azt nyugodtan mozgósíthatja védekezésben. és ebben a rendszerben, a széslő hátvéd, meg a jobb oldali belső kp-s is nyugodtan be tudna neki segíteni, de azért az utóbbi években feltűnően neki sem büdös a védekezés.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.31. 14:35:09

Feast4 írta:Oké de ha nem megy ki jobb szélre kell egy jobb szélső.Duli lesz a nagy fegyver akkor?Nem.tartom nagy ötletnek ha jobb szélső és szélső hátvéd is kell egyből.
Mert te arra számítasz, hogy Valverde megint kiteszi jobb szélre? Ezt most minden rosszindulat nélkül kérdezem, mert én speciel nem nagyon látok rá esélyt, főleg az után, hogy ilyen jól megy neki a szervezés középen. Csabával értek ebben egyet, pedig egyáltalán nem vagyok az a vérmes Messi fan. De ha már van egy ilyen kaliberű játékos a csapatban, úgy kéne kialakítani a játékot, hogy amíg itt van, a legjobban ki tudjuk használni a képességeit.

De egyetértek az alattam szólókkal, hogy ez hogy is nézne ki pontosan, az nagyon nagy kérdőjel még.. Én a 3 védős rendszerben látnám a megoldást, amit Pep is játszatott anno a végén, és amit nzxtpo is felvázolt, de annak is sok hátránya van, és sok kérdőjel merül fel ott is. Valverde komoly feladat előtt áll az biztos, remélhetőleg azért őt választották, mert egy jó kész ötlettel állt elő.
pep71 írta:Seri-t látta valaki több meccsen keresztül is játszani? Aki igen, elmondhatná, hogy miért is akarja elvileg ennyire leigazolni a Barca :D
Én már elkezdtem okosítani magam, megnéztem pár meccsét. Gondolom azért kell ő a vezetőségnek, mert akarnak egy fazonszabászt a középpályára, aki mélységből kontrollálja a játékot. Ami lényegében Xavi távozása óta hiányzik, mert Ini se teljesen ez a karakter, Rakiticék meg főleg - és SR sem. Játékstílusa miatt kézenfekvő volt Verratti, de elnézve hogy játszik, Seri is érthető opció szerintem. Nagyon hasonlít a kis olaszhoz, csak ahogy én vettem észre nincs azon a szinten - de legalább gólerősebb. Úgyhogy ha csak a játékstílust nézzük, én örülnék neki, labdabiztos, jól lát, nyomás alatt is elég jól játszik, de én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ezt Barca szinten is hozni tudná. Nekem ennyire nem tűnt jónak, de ha jönni fog, akkor abba lehet reménykedni, hogy egy jobb környezetben még jobban kivirágzik majd. Az, hogy 25 évesen került a köztudatba szerintem nem jelent sokat, ezen a poszton még később is jön el egy játékos pályájának a csúcsa általában.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.31. 14:23:48

pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.05.31. 14:21:41

Seri-t látta valaki több meccsen keresztül is játszani? Aki igen, elmondhatná, hogy miért is akarja elvileg ennyire leigazolni a Barca :D
Sergi Roberto-ról meg sokan megfeledkeznek szerintem, mert ha végre tényleg igazolna a klub egy igazi jhv-et, akkor ő simán kezdő középpályássá nőhetné ki magát és nem kéne Seri-ket igazolni 40 m-ért, amikor házon belül is van egy ügyes,gyors,jól passzoló, hajtós kp.
Szerintem SR pont meg tudná oldani a robotoló munkát is Busi mellett, de közben elég kreatív is és 1v1-ben is nagyon jó, tud létszámfölényt is teremteni.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2017.05.31. 14:12:46

MessiNeymarSuarez írta:Esetleg 4-4-2, vagy 4-3-1-2?
4-4-2t nem tudom hogy képzelted el, nekem nem áll össze a fejemben.

4-3-1-2 Neymart feltolva csatárba, Messi mögöttük? Nem lesz tőle jobb a jobboldalunk, Suarez jobban be lenne korlátozva szerintem.

3 védős rendszer
Itt meg az a bajom, hogy mi lenne Albával (Dignével)? Illetve Ini lenne a még mindig Messi után a legtöbbet támadó kp-s, így továbbra is hangsúlyosabb lenne a baloldalunk. Nyilván az igazolások más variációs lehetőségeket adhatnak, de én a jelenlegi keretből nem tudnék összehozni olyan játékrendszert, felfogást stb. amivel orvosolhatnánk ezeket a kérdéseket.

Szerintem várjuk meg az új érkezőket. :)
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.31. 14:10:12

palesz77 írta: Szélen a felfutó hátvéddel vissza kell menni általában a támadóknak, Neymar is rengetegszer csinálja, 90 percen keresztül is ha kell. Messi ezt nem teszi meg, általában ő az, aki Suárezzel elől középen megkezdik a letámadást, de nagyon ritkán jönnek lényegesen hátrébb - Lajos többször azért. 4231 féle felállásban pedig főleg kell a védekezés a szélsőktől is, mert a középső középpályások közül ha egy valaki kilép szélre, akkor 1 ember marad középre - meg az általad felvázolt esetben a visszazáró Messi, de én ezt nem érezném túl életbiztosításnak - ami elég harmatos. Azt végülis lehetne, hogy az egyik hátsó ember kilép szélre, és középről Coutinho visszazár annak helyére, talán még ez lenne a leg életszerűbb, de általában azért inkább a szélsők mennek vissza.
Alves távozása azért nagy mértékben befolyásolta Messi helyzetét is. Amikor jött Lucho kirakta Messit szélre és tudott virgonckodni, Rakitic meg többet törődhetett a védekezéssel. Sokat ütközött, labdát szerzett. Idén már láthatjuk mennyivel feljebb játszott, mint korábban. Szerintem simán meg lehetne oldani, hogy Messi a jobboson legyen, persze nem olyan pozícióban , mint Neymar "odaát".
Ha egy másik szélsővel játszanánk azt nem bírná el a csapat. Így is sokszor orrnehéz. Messi hiába lenne a kp. tengelyében védekezésben nem nyújtana többet, mögé kellene egy ember Busival párban, így meg meghalna a középpályánk. Nem hiszem, hogy működhetne egy ilyen 4-2-3-1, főleg felfutó szélsővel.
Annyit szerintem nem vesztett Messi a sebességéből, hogy szélről indulva vesztene a hatékonyságából, főleg, hogy sokkal kötetlenebb szerepben lehetne, mint mondjuk Neymar.

Kíváncsi vagyok Valverde megpróbál-e a taktikában valami radikálisabbat húzni vagy marad-e a 4-3-3-nál, ami szerintem simán működhetne tovább egy klasszis, megfelelő középpályással.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése