Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.05.29. 16:02:42

pogbával kapcsolatban megint répaméregetőset fogunk játszani a madriddal, hogy aztán elvigye a párizs... lehet, h érdemesebb lenne több más zsugást elhozni azért a kiló körüli összegért, amibe végül kerülni fog a gyerek. mondjuk itt nem kifejezetten gündoganra gondoltam... mivel meglehetősen szimpatikusnak találtam a bvb idénybeli "feltámadását", ezért elég sok meccsüket láttam mostanában, hát sztem gündogan semmi extrát nem csinált, az árnyélkoláson kívűl. mint akinek tele van a töke az egésszel... ettől mondjuk bőven lehet ő is a meccs embere a holnapi kupadöntőjükön, bár sztem akkor mindenki 1700%ot fog nyomni, tekintettel klopp uccsó meccsére. ha már onnan akarnék venni valakit, az kagava lenne a kpályáról. megbízható, jól nyomja, eszméletlen munkabírása van és a labda sem zavarja. bár ha jobban belegondolok, egyiket sem nagyon tudnám elkpzelni a barcában egy xavi helyén....
jó, h vannak erre emberek, h eldöntsék.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.29. 16:01:52

Chino írta:...Az előrejáték a kulcs ebben a pozícióban.... Gündögan inkább irányító, Xavi féle típus. Nem tudom mennyire lenne hatékony Ini helyén.
na most itt azért elég nagy ellentmondást érzek.

mellesleg sztem már közel sem annyira az előre, mint inkább a "hátra" játék (védekezés) a kulcs a kp-n. idén sztem jóval kevesebb kulcspassz ment a kp-ról előre mint eddig. messi hátra jön és ő osztogat, vagy neymar meg suarez megcsinálja magának a helyzetet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.29. 15:19:50

Az egyértelmű, hogy Pogba nem ér ennyit, ez vitathatatlan. A reális ára, még a mai piacon is 50-60 millió körül van. 80-100 milliókat felesleges kiadni érte. És lehet, hogy itt mindenki el van ájulva Verrattitól, de ő benne is elég nagy kockázat van. Nem játszott még igazán ilyen poszton (legalábbis én nem láttam, aztán lehet, hogy mégis). Az előrejáték a kulcs ebben a pozícióban. Lagalábbis, hogy támadásban és védekezésben is hozzá tudjon tenni a csapat játékához. Ezért felesleges ilyen Coutinho-kat dobálni. Másik dolog, hogy nem sokkal lenne olcsóbb, mint Pogba. A PSG-nek esze ágában sem lenne eladni, ráadásul tavaly hosszabbított. Harmadjára pedig úgy néz ki ő sem akar váltani és mi sem mozdultunk rá, szóval felesleges is koptatni emiatt a szánkat.

Gündogan más tészta. Nagyon jó kvalitású kp. Viszont amennyit én láttam belőle, inkább irányító, Xavi féle típus. Nem tudom mennyire lenne hatékony Ini helyén.

Erről a sportingos Cedric Soárez-ről tud valaki valamit. Egy meccsét láttam, a franciák ellen, bár az válogatott volt, nem tudom a klubcsapatában milyen. Elvileg utána is érdeklődünk. 23 éves, lejár a szerződése, az összes korosztályos válogatottat végigjárta, szóval csak nem olyan kutyaütő.
Ha valaki ismeri írhatna néhány gondolatot róla.
Forca Barca!!!!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.05.29. 14:33:31

nincs meg kiirva az idopont, hivatalosan meg az elnokvalasztas sincs.
bl donto utan lesz majd csak.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.29. 14:31:47

bár ez itt picit off, de nem tudja valaki mikor lesz pontosan az elnökválasztás?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2015.05.29. 14:24:38

Cseri írta:és valljuk be, azok a játékosok,akiket Enrique kért,beváltak.
Csak hogy azok a játékosok akik érkeztek a nyáron nem Bradia hozta össze, hanem Zubiék :D
(vagy én értettem félre valamit)
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2015.05.29. 13:36:55

MessiFan írta:Egyébként lehet a választások után az új elnökség "elzavarja" Braida bandáját, és az új sportigazgatónak esze ágában nem lesz Pogbát megvenni ilyen összegért, vagy úgy egyáltalán.
Persze jelenleg még nem ez a helyzet, de emiatt nem tudok nagyon belemélyülni a témába.
Láttam játszani eleget, nagyon szeretem a játékát, de én is jobban el tudnék képzelni egy Verrattit az az igazság. Ha választani kéne kire költsem el az átigazolásra szánt összeg 80%-át, akkor az olaszra szavaznék.
Több (finoman szólva) vitatható döntése volt az elnökségnek,de Braida ide hozatala nem tartozik közéjük.Ő egy minden hájjal megkent rutinróka,aki mindent tud a bizniszről. Lehet itt vitatkozni,hogy "A" játékosa a jobb vagy "B" ,de Ők azokat spílereket keresik,akiket az edző akar,és valljuk be, azok a játékosok,akiket Enrique kért,beváltak.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.05.29. 13:08:07

visca el barca írta:hát, ha választani kellene egy gündogan között 20 millióért, 4-5 millás fizetéssel, meg egy 100 millios pogba közül, aki 10-12 millát kér, sztem minden értelmes ember a törököt választaná...
20 milláért a német, vagy 100 milláért a francia, én is a törököt választanám :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.29. 12:44:58

hát, ha választani kellene egy gündogan 20 millióért, 4-5 millás fizetéssel, meg egy 100 millios pogba közül, aki 10-12 millát kér, sztem minden értelmes ember a törököt választaná...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2015.05.29. 13:13:13-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.29. 12:44:36

danianevem írta:
Bob_Marley írta:Se Koke nem jó se ő, ki a jó? :D
Nem személyeken múlik, játékstíluson. "Kettészakadt" a fórum ebből a szempontból. Az egyik oldal maradna a mostani brusztolósabb, közvetlenebb játékot játszó középpályánál, a másik oldal pedig visszafordulna a labdabiztosabb, labdajáratós középpálya felé.
Ráadásul azt hiszem Iniesta idei játéka körül is sok a félreértés. Amíg Xavi gyakorlatilag kimaradt, Ini egyáltalán nem találta a helyét. Xavi visszatérése után kicsit változott a helyzet, de a játéka ingadozó maradt. Ezzel szemben egész évet tekintve nem lehet tudatos középpálya - játékról beszélnünk: a múlttal ellentétben ez volt a leggyengébb csapatrészünk. A jövőt illetően meg túlzottan Pogbára koncentrálódott a vita. Ősszel nagyobb szerep juthat Rafinhanak, végképp középpályárs kerülhet Masche - és akkor mindjárt más a középpályánk, mint az egy robusztus - egy tikitakás képlet.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2015.05.29. 12:41:51

Egyébként lehet a választások után az új elnökség "elzavarja" Braida bandáját, és az új sportigazgatónak esze ágában nem lesz Pogbát megvenni ilyen összegért, vagy úgy egyáltalán.
Persze jelenleg még nem ez a helyzet, de emiatt nem tudok nagyon belemélyülni a témába.
Láttam játszani eleget, nagyon szeretem a játékát, de én is jobban el tudnék képzelni egy Verrattit az az igazság. Ha választani kéne kire költsem el az átigazolásra szánt összeg 80%-át, akkor az olaszra szavaznék.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.05.29. 11:58:14

Úgy gondolom, hogy a Barca játékának a megítélésben is vannak különbségek a fórumon (az egyik példát lentebb idézem), ezért a véleményem bővebb kifejtése előtt leírom, hogy én mit gondolok a csapat jelenlegi játékáról és ezt összehasonlítom a Juventus játékával Pogba szempontjából.

Véleményem szerint a csapatunk tényleg átment direktebb, brusztolósabb, kevesebb rövid passzos játékba, de nem abban a formában, ahogy ezt lent 'danianevem' említette. A csapat tény, hogy brusztolósabb, mint tavaly, de amennyiben ezt a középpályát összehasonlítjuk más csapatokéval máris látszódik, hogy mégsem teljesen. A középpálya feladatai ki vannak egyenlítődve, mert amíg Rakitic tényleg a brusztolós szerepkört hozza, addig Iniesta sokkal kreatívabban tud mozogni. Kis területen, ez tény, de a legszembetűnőbb a játéka akkor, amikor nem játszik. Akkor senki sem játssza be azt a területet, amit ő, és máris meghalt a játékunk, mert az ellenfél védelmi vonalán nincs megtartsa vagy megjátssza a labdát - rettentő gyorsan -.

Kicsit vonatkoztassunk el a Barcától, és nézzük meg mit játszik a Juventus. Azt előre leszögezném, hogy Pogbát jó képességű, erős, jól lövő, technikás játékosnak tartom, aki lomha és lassú fejben, ezenfelül nem ülnek a kulcspasszai és kell neki a terület. Tehát az olasz csapat alapvetően két csatárral és két felfutó szélsővel játszik, amivel a védelmi vonalat alapvetően sokkal inkább leköti, és az ellenfél sokszor kénytelen nem terület, hanem emberfogást alkalmazni. Emiatt a középpályások előtt - Vidal, Pogba - megnyílik a terület, és az olasz védők gyengesége miatt az erősségei még jobban kijönnek, a gyengeségeiket pedig valamilyen szinten emiatt kompenzálni tudják. A francia azért tündököl annyira a Juventusban, mert van területe, a francia válogatottban pedig a visszavontabb szerepköre mellett pedig azért játszik gyengébben, mert egy csatárral, elmozgásokkal nem feltétlen van meg a terület, csak ha ő is érzi a rövid passzos, gyors játékot.

Pogbát azért lenne nagyon nehéz (véleményem szerint lehetetlen, de ha jön remélem tévedek) integrálni a Barca játékába, mert nem képes megélni azon a területen, amin Iniestának kell. Kontráknál sokkal lassabban juttatja tovább a labdát, nehezebben fordul. Támadásépítésnél, labdatartásnál pedig nem elég kreatív, és lomha is, ezért a játék belassulna és kiszámíthatóbb lenne. A nulla terület miatt pedig a lövéseit is ritkábban tudná kihasználni, hiába van több terület a korábbi Barca játékhoz képest, ez a Juventus teremtette területekhez a középpálya részére csekély. Rakitic posztjára talán elmenne a játéka, de oda felesleges, a horvát is bőven bejátssza azt a posztot.

Összegezve Pogba egy jó játékos (aki nem ér annyi pénzt, szerintem ez nem vita tárgya, ezért tartom túlértékeltnek), de nem a Barcába. Angliában, Olaszországban tényleg klasszis, de neki kell mások által nyitott rengeteg terület, hogy tudása kijöjjön. Itt is lenne neki valamennyi, de nem elég.
danianevem írta:Nem személyeken múlik, játékstíluson. "Kettészakadt" a fórum ebből a szempontból. Az egyik oldal maradna a mostani brusztolósabb, közvetlenebb játékot játszó középpályánál, a másik oldal pedig visszafordulna a labdabiztosabb, labdajáratós középpálya felé.
Ehhez pedig annyit, hogy ahogy fentebb említettem a csapat játéka csak a régi önmagához képest nevezhető brusztolósnak, jelenleg ez bőven ki van balanszolva. Éppen ezért reménykedem benne, hogy egy fürge, jól látó játékost igazol a csapat Iniesta helyére, hogy a jelenlegi helyzet megmaradjon.
Pogbával ez a játék túl brusztolós lenne. Tény: megoldható, hogy járható legyen a pogbás út is, de akkor a csapat játéka drasztikusan elütne attól, amit én elvárok és amit szeretek, így részemről az az út nem járható. A Barca-stílus elveszne...

Jó hosszú lett, na... :D


A jobbhátvéd témához: Aurier nagyon jó játékos, talán egyedül neki vagy De Marcosnak örülnék Alves helyett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2015.05.29. 12:51:31-kor.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.29. 11:38:42

Barcelona's right back plan: renew Alves, sign another full back to compete with him, let Montoya and Douglas leave (permanent or loan) [md]

Barcelona are still interested in Monaco right back Fabinho (21). He could join even if Alves signs a renewal. [md]

Ezek után még inkább csodálkoznék, ha nem hosszabbítania Alves..
Jack Napier írta:Egy kicsit elvonatkoztatva a Pogba dillemától... nem tudom,hogy az ő neve volt-e már bedobva(ha igen megköszönném a tájékoztatást) de RB posztra Aurier szerintem alkalmas lehetne.
Erre meg tegnap elfelejtettem válaszolni. Szóval, te vagy az én emberem, egyetértünk.. :D Én is örültem volna az elefántcsontpartinak, de a PSG idén szerezte meg végleg magának, kétlem, hogy eladnák.
danianevem írta:Nem személyeken múlik, játékstíluson. "Kettészakadt" a fórum ebből a szempontból. Az egyik oldal maradna a mostani brusztolósabb, közvetlenebb játékot játszó középpályánál, a másik oldal pedig visszafordulna a labdabiztosabb, labdajáratós középpálya felé.
Ez mondjuk így nem igaz, mert attól még, hogy én kreatív embereket akarok látni a középpályán, nem feltétlen mennék vissza a Pep team stílusához.. De nem is erősíteném tovább a "robot" vonalat, kell a kreativitás is középre, hogy Messi - lekopogom - esetleges sérülése vagy formahanyatlása esetén ne haljon meg teljesen a támadójátékunk kreativitása. A mostani csapatnak is csak jót tett, amikor Rakitic vagy Ini god modeban tolták egyes napjaikon, és adtak néhány gólpasszt,vagy gólpassz értékű labdát.. Én meg örülnék, ha ezek mindennaposak lennének a középpályásainktól.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.05.29. 09:25:02

Értem amiket leírtok. De egyrészt szerintem mi, szurkolók eléggé minimálisan látunk bele a pénzügyi dolgokba. Másrészt ezek spekulációk, rendre ""ha"-val kezdődő érvelések. Én bírom Pogbát, de szerintem sem ide való, de nem az ára miatt. Azonban, ha 100 millióért leigazoljuk (nem hiszem, de tegyük fel, első "ha") utána pedig beválik és megvan oldva évekre a kp-kérdés (második "ha"), akkor kit fog érdekelni, hogy mennyibe került?
Tudom, hogy az egész "érvelésem" spekuláció, de csak azt akartam érzékeltetni, hogy az éremnek két oldala van.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.29. 08:37:22

Bob_Marley írta:Se Koke nem jó se ő, ki a jó? :D
Nem személyeken múlik, játékstíluson. "Kettészakadt" a fórum ebből a szempontból. Az egyik oldal maradna a mostani brusztolósabb, közvetlenebb játékot játszó középpályánál, a másik oldal pedig visszafordulna a labdabiztosabb, labdajáratós középpálya felé.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.05.29. 08:35:56

a Barca játékos-üzleti malőrjei sajnos pusztán üzleti szempontból is elég ütősek voltak... az utóbbi időkből még talán (ha le vakarjuk róla a bírósági részt) Neymar az egyetlen akinek egy esetleges későbbi eladása - tisztán üzletileg - rentábilis lehet. Suarezre már ugyanez nem biztos a többi esélytelen (Messit hagyjuk az külön kategória lenne), az ismert nagy buktákat meg csak mementóként lehet felhozni...(Csigri-től Ibrán át....) szóval a szemléletváltás ugyancsak beérett, ezért is várom kíváncsian az elnök választást és a tilalom feloldását.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.29. 07:40:10

A klub 600 milliós befektetést tervez eszközölni. Ez azt jelenti, hogy 200 milliós banki kölcsön mellett 200 milliót nagyrészt a játékosokra szánt összegből kell elvenni. Nem azt mondom, hogy nem lesz pénz igazolásokra, de pár évig a klub nem engedhet meg magának egy Ibra-féle bukást, jól meg kell nézni, hova megy az a pénz. Évi durván 100 millió áll rendelkezésre igazolásokra(ha nagyon kell). Akárhogy nézem, Pogba kb a teljes összeget felemészti. Persze jöhet most azzal valaki, hogy részletfizetés, de másoknak is fizetni kell a részleteit. Továbbá, egyes játékosok nem hajlamosak elszállni(Suarez), Pogba viszont(ha csak az ügynökét nézem, már akkor is el fog szllni magától, ha ennyiért jön).

Amúgy, amiint már említettem, nem az ára miatt nem akarom ide Pogbát, csak rá akartam világítani, hogy a vételár több szempontból is számít: gazdasági és pszihológiai okok.
A Fifa egy szégyen
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.05.29. 06:22:11

én, mint a pogba fanhadsereg egyik tagja bedobok még egy negatívumot

mino raiola. isten mentsen minket, hogy ez az ügynek ismét a barcelona közelébe kerüljön
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.29. 05:36:45

S.Agüero írta:
kanty írta:Soha nem értettem, hogy a szurkolóknak miért számít egy játékos ára. A mi zsebünkből veszik ki a pénzt? Nem. Hát akkor? Nekünk az számít, hogy a csapat jó legyen? Igen.
És ezt most nem Pogba-kampány miatt írtam, csak úgy általánosan.
Már csak azért is, hogy ne tudják mondani, hogy felvásárolunk mindenkit, bármi áron. :D

Egyébként meg nyilván azért, mert abból a klub is jobban jön ki, abból a pénzből több értelmes játékost lehet venni.
Szerintem tényleg hülyeségre vall, ha egy szurkoló magán a játékosok vételárán rugózik. Az már nem hülyeség, ha összehasonlítja, hogy ennyi pénzért kit vagy kiket lehetett volna megvenni. És végképp nem hülyeség, ha azon spekulál, hogy egy új játékos hová kerül a fizetések rangsorában és aggódik, hogy ez feszültségeket fog okozni.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2015.05.29. 02:34:27

noname írta:
ALEXDP írta:
A legtöbb hangosan hőbörgő teljesen korrekten megindokolta a véleményét. Ha túl okosnak tartod magad a fórumhoz, ajánlom a madridistát.
Csak ehhez, és csak annyit, hogy itt a legtöbb és a hőbörgő azért jelent egyfajta szűrőt, remélem így érthetőbb, mire gondoltam.

Az eltérő gondolatok IS tartják mozgásban a fórumot, szerintem, ha valamivel kapcsolatban nem egyezik a véleményünk, az nem "magamattúlokosnak" tartás.

A madridistás részt meg ez egyszer nem veszem magamra.
És az igazi egyébként is a madridomon zajlik már...
Respect
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2015.05.29. 01:01:01

kanty írta:Soha nem értettem, hogy a szurkolóknak miért számít egy játékos ára. A mi zsebünkből veszik ki a pénzt? Nem. Hát akkor? Nekünk az számít, hogy a csapat jó legyen? Igen.
És ezt most nem Pogba-kampány miatt írtam, csak úgy általánosan.
Ugyanígy vagyok ezzel én is.
Ha valaki esetleg azért aggódna, mert csődbe megy a csapat, azt sem feltétlen értem, mert nem hinném, hogy bárki is ismerné a klub anyagi helyzetét, másrészt bődületesen nagy pénz van a fociban, ezek az 50-60-70 stb milliók nekünk nevetségesen sok, a top csapatoknál viszont nem számít, mert ha beválik visszatérül úgyis (és nem mezeladásból).
A közvetítési jog, licensz szerződések brutális bevételt jelent a Barcelonának.

Persze nem kell eszetlenül költekezni, nem egyszer dobott a Barcelona ki az ablakon 10-20-30 milliókat, de most úgy tűnik jó az igazolási politikánk, én bízok benne, hogy akárki érkezik akármelyik pozícióra, az meg fogja érni az árát és a fizetését is.

Egyébként remélem Alvesnek is megadják azt a nem tudom mennyi pénzt amennyire annyira vágyik, vagy ha nem, menjenek rá De Marcosra :D Bár sajna az ő neve nem merült eddig fel.
Rendkívül univerzális játékos, támadásban, védekezésben egyaránt hasznos, és viszonylag fiatal is, 26 évesen van tapasztalata bőven.
Megkérnék az árát, de meg is érné szerintem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.29. 00:37:09

kanty írta:Soha nem értettem, hogy a szurkolóknak miért számít egy játékos ára. A mi zsebünkből veszik ki a pénzt? Nem. Hát akkor? Nekünk az számít, hogy a csapat jó legyen? Igen.
És ezt most nem Pogba-kampány miatt írtam, csak úgy általánosan.
Már csak azért is, hogy ne tudják mondani, hogy felvásárolunk mindenkit, bármi áron. :D

Egyébként meg nyilván azért, mert abból a klub is jobban jön ki, abból a pénzből több értelmes játékost lehet venni.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.05.29. 00:31:09

Soha nem értettem, hogy a szurkolóknak miért számít egy játékos ára. A mi zsebünkből veszik ki a pénzt? Nem. Hát akkor? Nekünk az számít, hogy a csapat jó legyen? Igen.
És ezt most nem Pogba-kampány miatt írtam, csak úgy általánosan.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.29. 00:23:49

Nem neked írtam hanem általánosságban. Gundoganban egyetértünk ezt írtam is, hogy ár/értékre ő lenne a legjobb a megoldás. Pogba 100 millió annyit nem ér, bár jó képességű játékos így tovább kell lépni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.29. 00:13:40

Bob_Marley írta:100 milliót nem ér ez tiszta sor.
De annyit kell fizetni érte. :D Ezért nem értem, hogy miért utána futunk..
Bob_Marley írta: Se Koke nem jó se ő, ki a jó? :D
Nálam az eddig szóba kerültek közül Gündogan lenne a nyerő - Verrattin kívül, de ő pletyka volt csak -, leírtam már többször is, hogy miért. Ha alakítana Lucho a középpályán, és más feladatköröket osztana ki, akkor nem biztos, hogy őt hoznám, de jelenleg őt tartom legésszerűbb megoldásnak.

Kokeról meg sokszor leírtam már a véleményem, én igen komálom a srácot - aláírásomban sem véletlenül van :D -, úgy gondolom eléggé tisztában is vagyok a képességeivel, de jelenleg nem ő kéne szerintem nekünk. Rakiticcel ketten már sokak lennének "antikreativitásban", mert habár mindketten képesek nagy labdákra, alapvetően ez nem a fő erősségeik egyike - ergo nem lehet meccsenként elvárni 1-1 nagyobb lasztit tőlük. Az meg szerintem nem jó út, hogy 100%-ban az MSN aktuális formájától függ a támadójáték kreativitása.. Plusz Koke 60 milliós árcédulája hasonló túlzás, mint Pogba 90 körülije.
Bob_Marley írta:Messi irányít meg adja a mélységi labdákat, egy középpályás erős kell legyen, labdát szerezzen olvassa a játékot és jól helyezkedjen. Ezeket Pogba megtudja oldani, mert arrébb tenni nem igen lehet és megvan hozzá a passzkészsége. Nagy megindulásokat felesleges várni tőle, az 1-1 meccsen egy szitu, ami jól kijön és extra, de nem ez a feladat sem Iniestának sem Rakiticnek se másnak.
Jelenleg ez tiszta sor - sajnos -, de olvastam már olyat, hogy Pogba cselező képessége az egyik fő ok, hogy jöjjön, meg hogy védelmeket tud megbontani vele. Ami érzésem szerint nagyon nincs így, Ini pótlására alkalmatlan lenne - mármint olyan értelemben, hogy azt elvárni tőle, amit Initől szeretne látni a nép.
Bob_Marley írta:Viszont az költői túlzás, hogy egy semmi lenne Pogba, mert mondom még egyszer Vieira a srác, csak még atletikusabb.
Egy szóval nem mondtam, hogy az lenne. Írtam is, hogy elég technikás - a középpályán sokszor tisztára tudja magát játszani rész nekem ezt takarta, ha nem lett volna egyértelmű :D -, passzjátékával alapvető bajok nincsenek, csak az utolsó passzok terén, fizikumban, védekezésben és rúgótechnikában top. Csak szerintem nekünk most nem ő kéne ennyiért. Harmada áron elhoznám, mert amiket te is írtál feljebb, azokat megoldaná simán, az 30-at megérne - bár az utolsó passzok minősége miatt a 30-nál is kicsit húznám a szám, de más dolgaival tudná ezt kompenzálni -, de ennyi pénzért semmi esetre se kéne egy olyan játékos, akinek mindössze ennyi szerepet szánnánk. Pedig az ára változatlan marad, mindegy mi mit mondunk..
Válasz küldése
cron