Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.06. 09:57:58

Ha Araujo kidőlt tényleg hónapokra, akkor szeritem még télen kell valahogy középhátvéd posztra valaki.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.06. 09:25:32

Így van, olyan nem lesz, hogy mindenki mindennel elégedett. Még Pep idejében is voltak olyan játékosok, akik érthetetlen, miért kerültek ide, Lucho idejében szintúgy.
Alves vs a jobb oldal téma: többször olvastam már Azpilicuetát, akinek nyáron lejár a szerződése Londonban, haza akar jönni, állítólag érdekel minket is. Ha őt meg lehetne szerezni nagyon jó lenne. Dest nagyon gyenge, nem véletlen, hogy Xavi jegeli, Alves meg, szép és jó, hogy itt van, de ez csak a nosztalgia miatt jó.
Olvastam többször, hogy Laporte-ra is rá akarunk repülni, ha ez igaz, akkor azért egy Alba-Laporte-Araujo-Azpilicueta négyes elég erős lenne!
Persze ehhez meg kell szabadulnunk hátul a ballaszttól: Umtiti, Lenglet, Dest, Mingueza.
Umtiti: soha a büdös életbe nem fog elmenni, mert tudja, nem hogy 20 milliót, de még kettőt sem fog sehol keresni. Az 7,2 milliárt Ft/év!!! Azért az nagyon sok pénz. Ennyiért én is ülnék még 3 évet a lelátón.
Lenglet: ő talán még akar játékos lenni, valami apróért eladhatjuk, de ha bevállalja az 5. védő szerepét, tőlem maradhat is.
Dest: belőle láthatunk valami pénz félét. Láthatóan bárkit betesz Xavi, csak nem őt, mielőbb el kellene adni, mielőtt leépül.
Mingu: nekem ő nem üti meg a szintet. Hajt, küzd, de nagyon sok hibával. Eladni sztem nem fogjuk, de mehetne kölcsönbe nyugodtan.
A középpálya a sok fiatallal rendben lesz, látszik a fény, Coutinhot kell elengedni minél előbb, mindenkinek ez lenne a legjobb. Nem játszik, cserébe magas a fizuja.
Elől nagy kérdések vannak.
Dembelé marad? Remélem nem, felesleges, besült jó párszor (ha épp nem sérült). A helyére igazoltuk Torrest.
Fati felépül? Ha igen visszanyeri a formáját, vagy ő lesz az új Dembelénk? Bal oldalon tud játszani Depay, jobb is lenne ott, de akkor kell ugye egy igazi center.
Haaland vagy valaki más? Én inkább a valaki mást mondanám. Nem kellene belemennünk egy 100+ milliós licitbe, plusz 20+ milliós fizetésbe. Nem engedhetünk meg magunknak még egy Griezman üzletet. Ráadásul volt már nekünk nagy nevű besült 9-esünk Ibrahimovic személyében.
Ha valaki más, akkor ki? Felröppent Morata neve. Remélem csak viccként :) Mindenesetre a Juve nem akarja elengedni (hálistennek). Moratánál vannak azért jobb lehetőségek. Ha lényeg h spanyol legyen, akkor nem hinném, hogy Morenot ne lehetne elhozni a Villarealból. Utóbbi 2 meccsét véletlenül néztem, elég jól muzsikált. Nem Haaland, de azért Moratánál jobb.
Illetve felmerült korábban Haller neve az Ajaxból. Nem nagyon ismerem a munkásságát, de az biztos, hogy f#ssa a gólokat. BL csoportkörben 10 gól! Mi mennyit is rúgtunk? Mármint a csapat... :shock:
Értem én, hogy most mindenki Haalandot akarja, de tényleg bele kell menni egy ekkora licitbe csupasz hátsóval???
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.01.06. 08:22:34

visca el barca írta:
2022.01.06. 08:08:30
Akkor mar csak a neto, umtiti, mingueza, lenglet, puig, demir, collado, (dembele) pakktol kell szabadulni.
Az a baj, hogy hiába szabadulnál meg tőlük, nem nagyon lehet majd fellélegezni, mert az új igazolások között is lesznek olyanok, akiktől már néhány meccs után szabadulni akar a szurkolók egy része, én például Haalandnak nem örülnék annyira, mások Ferran Torres leigazolását nem értik, megint másokat meg Moratatól kerülgeti a frász. Mindig lesz utánpótlás, mármint a fölösleges pénzkidobás miatti mérgelődésben.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.06. 08:13:00

Szép és jó, hogy Dani visszajött, örülök neki, tök jó látni őt megint Barca mezben. De, azért látszik rajta, hogy már túl van a fénykorán, biztosan sokat segít a pályán, az öltözőben, az edzésen, de rá sem nagyon lehet építeni, még a következő szezonra sem. Remélem a háttérben nem csak a 28. támadó játékos érkezése a téma, hanem a jobb oldal is, mert Roberto és Mingueza sose volt oda való, Dest meg állandóan sérült és ha minden igaz Xavi sem rajong érte. Szóval ha van lyukas része a csapatnak, az a jhv poszt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.06. 08:08:30

Úgy néz ki egy ballasztól megszabadulunk, coutinho gerrard kivansagara az ev vegeig az aston villaba mehet kolcsonbe. (sport.es)

Akkor mar csak a neto, umtiti, mingueza, lenglet, puig, demir, collado, (dembele) pakktol kell szabadulni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.05. 19:26:36

davi10 írta:
2022.01.05. 18:57:26
Pjanic lesz akkor a megoldás :D
Amúgy adná magát Puig, de nem hiszem, hogy bárki fizetne érte pár misinél többet.

Depay-t meg nem értem, szerintem simán tudna szintet lépni a felépülése után, akár középen is. Szerintem egy Fati - Depay - Dembele támadótrióval ha nem is lennénk (lettünk volna) BL-esélyesek, de nagyon más lenne a sztori.
De valószínűleg ez a 2 éves szerződés (amihez azt hiszem Ő ragaszkodott) lesz a lényeg, egyedül nyáron lehetne érte rendes pénzt kapni.
Én sajnálnám ha menne, mert a baloson nagyon jól nézett ki, és én még mindig nem érzem olyan biztosnak Fati-t.
Puignak mindenképp mennie kéne, persze ha neki ez a semmi elég, akkor maradjon, 5. számú középpályásnak remek a mostani szintjén is. :D Legalább nem kell igazolnunk, de neki akkor végleg annyi, ha ez már nem történt meg...
Nyilván arra gondoltam, akiért igazi komoly pénzt lehetne kapni, és a szerintem kb 200 misiért sem eladó Araujon kívül ez a 4 középpályásunk felel meg ezeknek a feltételeknek. Depayért is szerintem valahol 15-20 körül fognak fizetni max. Én is sajnálni fogom, elképesztően jól indult. Van még egy tavaszunk, hogy kiderüljön, normális középpálya előtt, meg csatártársakkal mit tud hozni. Még lehet, hogy az ő kedve is megjön, ki tudja. Aztán az is lehet, hogy csont nélkül ki lesz szorítva a balszélről, ahol jól érzi magát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.05. 19:09:32

Grimaldo írta:
2022.01.05. 17:59:08
Csak józan ésszel végig gondolva mekkora biznisz a sportgyártónak, hogy fizet 100x millió eurót, hogy egy csapatnak legyen a mezszponzorra, majd még x millió euroért legyártja a mezeket és minden merchet, hogy a klubnak ingyen átadja és ők eladják. A vöröskereszt se ennyire nagylelkű.

A legjobb esetben is csak minimális összeget kapnak a klubbok, ezért nem éri meg senkit leigazolni.
Az igazság közelebb van ehhez, de nem teljesen bagatell összegekről beszélünk. Az eladott mezekből a klubok nagyjából 7-15 százalékos részesedést kapnak, a Barcelona 2019-ben eladott szűk kétmillió mezt. Ez nagyságrendileg olyan 10-15 millió eurós bevétel lehet a klub számára az összes mez után közvetlenül a sportszergyártótól. De ha nem lennének mezek, akkor nem jönne be a mezszponzori illeték sem, az pedig a Barcelona esetében 55-60 millió körül mozog éves szinten csak a főszponzortól. Ez persze bőven nem elég a keret bérére és a legnagyobbak fizetését sem fűti ki önmagában. Messze nem. Még mindig a klub a legnagyobb brand, nem pedig a játékosok.

Másrészt némileg lehet belőle következtetni arra, hogy mekkora kiesést okozhat például Messi távozása ezen a téren - a visszaeső mezeladásokból alig pár millió eurót, ha egy új szponzor sokkal kisebb összegért hajlandó szerződni a mezre (ami nem valószínű), akkor többet.
(kapcsolódó linkeket nem rakok, mert több is van)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.05. 18:57:26

bence0330 írta:
2022.01.05. 16:20:04
Én továbbra is beáldoznék egy ilyen nagy igazolásért egy középpályást, de Gavit semmiképp, és Nicot sem nagyon, vagy csak igazi nagy pénzért. Nálam ez továbbra is DJ vagy Pedri lenne. Mindkettőért kár lenne, mert Pedri szerintem Xavi alatt egész mást mutat majd, mint nálunk tavaly, DJ meg tapasztalt playa, és ilyen is kéne (bár közben meg nem vezér sajnos).
Pjanic lesz akkor a megoldás :D
Amúgy adná magát Puig, de nem hiszem, hogy bárki fizetne érte pár misinél többet.

Depay-t meg nem értem, szerintem simán tudna szintet lépni a felépülése után, akár középen is. Szerintem egy Fati - Depay - Dembele támadótrióval ha nem is lennénk (lettünk volna) BL-esélyesek, de nagyon más lenne a sztori.
De valószínűleg ez a 2 éves szerződés (amihez azt hiszem Ő ragaszkodott) lesz a lényeg, egyedül nyáron lehetne érte rendes pénzt kapni.
Én sajnálnám ha menne, mert a baloson nagyon jól nézett ki, és én még mindig nem érzem olyan biztosnak Fati-t.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.05. 18:48:46

LG írta:
2022.01.05. 17:50:00
Inkább én is olyanokban gondolkodnék, akik még nem futottak be igazán, de komoly lehetőségek vannak benne. Írtátok, hogy a Barcába kellenek a sztárok. De ha megnézzük, hogy kik voltak a top sztárjaink mondjuk az ezredforduló óta, mondhatjuk, hogy a többségük itt teljesedett ki igazán.
Ez teljesen jó taktika lenne, ha itt lenne még Messi. Mellette lenne ideje pl egy Adeyeminek hogy felfusson. És igen, valóban itt teljesedett ki pl Dinho, akinek kellett egy fél szezonnyi akklimatizálódás, de Rivaldo már az első meccsén parádé volt, Messi meg lényegében átvette a stafétát Dinhotól. Sajnos nagyon szegényes a futballvilág, ilyen Haalandra kell vadászni nehogy más elvigye, meg egy "Henry light" Mbappé számít a jövő csúcstámadójának...Nem is tudom, hogy pl a fentebb említett Adeyemi mellett ki lehet még az a játékos, akiben sok van, elhozható, és itt robbanthat...
Amúgy Vlahoviccsal úgy vagyok, hogy várjunk még vele. Jovic is brutál szezon után árazta be magát egy komoly csapatban.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.05. 18:45:45

LG írta:
2022.01.05. 17:50:00
De ha megnézzük, hogy kik voltak a top sztárjaink mondjuk az ezredforduló óta, mondhatjuk, hogy a többségük itt teljesedett ki igazán.
Ha már Haalandról beszélünk, nyáron lesz 22 éves.
Az ő karrierje - persze, ha van benne több - jelenleg még sehol sem teljesedett ki igazán. Nem ért csúcsra egyelőre sehol. Szóval akár nálunk is kiteljesedhetne, ahogy a korábbi sztárjainkkal történt.

Azt a véleményemet nem rejtem véka alá, hogy a Xavi előtti Barcelonával való összeboronálási elképzelésekre én is flegmán legyintettem, mert nem teszetosza oldal és visszapassz csapatba való.
Xavi érkezésével viszont változtak a szakmai körülmények és az általa elképzelt játékba már beilleszthető szereplőnek gondolom.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.05. 17:59:08

LG írta:
2022.01.05. 17:50:00
Én biztos vagyok benne, hogy az, hogy valaki a mezeladásokból visszahozza az árát, csak legenda.
Soha nem fogom megbocsátani a magyar médiának, hogy ezt a nettó ostobaságot behozták a köztudatba. :D

Csak józan ésszel végig gondolva mekkora biznisz a sportgyártónak, hogy fizet 100x millió eurót, hogy egy csapatnak legyen a mezszponzorra, majd még x millió euroért legyártja a mezeket és minden merchet, hogy a klubnak ingyen átadja és ők eladják. A vöröskereszt se ennyire nagylelkű.

A legjobb esetben is csak minimális összeget kapnak a klubbok, ezért nem éri meg senkit leigazolni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.05. 17:50:00

Én biztos vagyok benne, hogy az, hogy valaki a mezeladásokból visszahozza az árát, csak legenda. Akkor mindneki venné a 100 milliós embereket, hiszen úgyis pluszba jönnek ki. :D A Juve CR-projektjét is kudarcként könyvelik el. Valószínűleg túl nagy áldozatot hoztak érte, mi is könnyen így járhatunk egy újabb sztárigazolással.

Inkább én is olyanokban gondolkodnék, akik még nem futottak be igazán, de komoly lehetőségek vannak benne. Írtátok, hogy a Barcába kellenek a sztárok. De ha megnézzük, hogy kik voltak a top sztárjaink mondjuk az ezredforduló óta, mondhatjuk, hogy a többségük itt teljesedett ki igazán.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.05. 16:52:10

bence0330 írta:
2022.01.05. 16:20:04
Chino írta:
2022.01.05. 16:09:16
...Én mondjuk egy Vlahoviccsal "is" beérném. Azért van egy Fatink (akárki akármit mond én nagy bizom a srácban) és ki tudja Torres hogy fog szerepelni, szóval az is megoldódhat hamarosan, ami miatt olyan pozícióban voltunk...
Én egyenesen őt látnám ebben a pillanatban a lehetőségeink alapján jobb megoldásnak. Ugyanolyan erőcsatár, nem sokkal gyengébb kiadásban... Az ára hasonló lenne, de gondolom egyelőre még értelmes fizuért menne bárhová, meg ilyen mértékű bónuszokról sem beszélnénk. És akkor eltűnne a rizikófaktor, hisz az értéke csökkenni szerintem nem fog, túl lehetne adni rajta vészhelyzet esetén, és nem is aprópénzért. És közben nem evett meg fizuból meg főleg a bónuszokból soha vissza nem kapható módon brutális összegeket.

A merketingértéke persze jóval kisebb, bár szerintem majd szép lassan zárkózni fog. Meg nagyon komoly klubok fognak licitháborúba kezdeni érte tavasz vége felé, ez is csak akkor lenne lehetőség, ha ő direktben ide szeretne jönni, mint állítólag Haaland.
Egyébként én is így gondolom, de ha leírtam volna, hogy a szerb közel ott tart ahol Haaland nem lettem volna népszerű.
Ő inkább amiatt nincs annyira a középpontban én nem vadásznak úgy rá mert egy Fio-ban játszik. Helyesebben cipeli az egész csapatot a hátán. Termetéhez képest nagyon gyors, talán a Milan ellen volt hogy megindult a kezdőkör körül és olyat szlalomozott, hogy a védelem csak nézte. Emellett kreatív és a lövőtechnikája is klasszis. Lenne egy új remek szabadrúgáslövőnk, a fejjátéka pedig adja magát egy 190 centis csatártól. De szerintem felejtős. Akkora összeget, amibe fájna Laporta csak egy befutott, neves világsztárért adna.
Persze közel sem biztos, hogy beválna, ha mégis elhoznánk de jó álmodozgatni. :D
Nem kis üzletet csináltak vele az olaszok. Megvették alig 2 millióért most meg túladnak rajta vagy hetvenért.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.05. 16:20:04

Chino írta:
2022.01.05. 16:09:16
...Én mondjuk egy Vlahoviccsal "is" beérném. Azért van egy Fatink (akárki akármit mond én nagy bizom a srácban) és ki tudja Torres hogy fog szerepelni, szóval az is megoldódhat hamarosan, ami miatt olyan pozícióban voltunk...
Én egyenesen őt látnám ebben a pillanatban a lehetőségeink alapján jobb megoldásnak. Ugyanolyan erőcsatár, nem sokkal gyengébb kiadásban... Az ára hasonló lenne, de gondolom egyelőre még értelmes fizuért menne bárhová, meg ilyen mértékű bónuszokról sem beszélnénk. És akkor eltűnne a rizikófaktor, hisz az értéke csökkenni szerintem nem fog, túl lehetne adni rajta vészhelyzet esetén, és nem is aprópénzért. És közben nem evett meg fizuból meg főleg a bónuszokból soha vissza nem kapható módon brutális összegeket.

A merketingértéke persze jóval kisebb, bár szerintem majd szép lassan zárkózni fog. Meg nagyon komoly klubok fognak licitháborúba kezdeni érte tavasz vége felé, ez is csak akkor lenne lehetőség, ha ő direktben ide szeretne jönni, mint állítólag Haaland.

Vagy most kéne melegében lecsapni Lukakura a botránya után. :D Rövid ideig olyan hírek is voltak, hogy gyorsan túl akarnak adni rajta még télen, de szerintem megnyugszanak a kedélyek.

Depayon nem csodálkozom, ő tuti átverve érzi magát. Aprópénzért jött ide önként, és eltűntek alóla az okok, amiért így tett. Ő nem lesz itt sokáig.

Én továbbra is beáldoznék egy ilyen nagy igazolásért egy középpályást, de Gavit semmiképp, és Nicot sem nagyon, vagy csak igazi nagy pénzért. Nálam ez továbbra is DJ vagy Pedri lenne. Mindkettőért kár lenne, mert Pedri szerintem Xavi alatt egész mást mutat majd, mint nálunk tavaly, DJ meg tapasztalt playa, és ilyen is kéne (bár közben meg nem vezér sajnos). 4 ilyen középpályással már meglennénk Busi nélkül is, de akkor is fontosabb lenne egy igazi gólvágó, bármennyire érvágás lenne a 4 fiatal közül bármelyik távozása. Még Fati jelenlétében is. Elképzelni egy Fati - nagynév - Torrest elöl egy egy évet azóta is érett Masiás kp előtt eléggé idilli állapot lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.05. 16:09:16

bence0330 írta:
2022.01.05. 14:13:32
Szerintem van most egy olyan gondolkodás, hogy megpróbálják megfékezni az igazi mélyrepülést. Ha most spórolunk, eladunk mindenkit, és még Torreseket sem veszünk, akkor könnyen lehet, hogy a BL-hely sem lenne meg 1-2 évig. Az meg már igazi spirált kezdhetne el, és tényleg simán lekerülhetnénk Milan-Arsenal szintre. Ennek próbálja most tán még adósságokkal rizikózva is az elejét venni Laporta, mert azt ő is látja, hogy ifikkel nem megyünk a BL helyezésért - legalábbis csak velük nem. Főleg elöl kell igazi gólvágó, nem is egy.
Most megpróbáljuk rövidtávon kicsit visszaszerezni a nívónk, olyan klub maradni, akihez még érdemes igazolni. Nagycsapat státuszban maradni (visszatérni), vagy legalább ennek a kategóriának az aljára. Hosszútávon meg majd valahogy megoldjuk a lóvét, ahogy korábban írták, mezeladások, látogatottság, ésatöbbi, azért baromi nagy klub vagyunk, ha nem lesznek féléves stadionbezárások, kikeveredhetünk még belőle.
Ezt adom, de az a probléma, hogy ez az utóbbi két év hatalmasat rombolt a klubon, amiből most próbálunk felállni, és ahhoz, hogy ténylegesen sikerüljön sajnos/nem sajnos szükség lesz egy sztárra, de hogy Haaland lesz-e azt nem tudom. Több mint 100 millát kellene kipengetni érte, ami a gazdasági helyzetünket tekintve nem igazán reális. Raiola sem fog csak szívjóságból lemondani a prémiumáról, inkább azt tudom elképzelni, hogy shaftelnek valamit Laportával a háttérben és valahogy kiokoskodják a megoldást.
Sajnos Barto nagy pöcegödörben hagyott minket, az hogy kiürítette a klub pénztárcáját, hátrahagyta a nagy fizetéseket, hiteleket most nagyon visszaüt. Ehhez még hozzájön, hogy a stadion, múzeum zárva volt, kaptunk egy Koemant stb..
Rossz belegondolni hol lennénk, ha nem jött volna ez az új, fiatal generáció.

Haalanddal én úgy vagyok, hogy nagy meglepetésként érne ha leigazolnánk, de amennyi hír van csak nem zörög a haraszt. Ha egy Mendes lenne az ügynöke kb. zéró százalékot adnék neki, de így talán lehet valami. Továbbra is csak úgy tudom elképzelni, ha valakit "beáldozunk", az viszont fájni fog.
Én mondjuk egy Vlahoviccsal "is" beérném. Azért van egy Fatink (akárki akármit mond én nagy bizom a srácban) és ki tudja Torres hogy fog szerepelni, szóval az is megoldódhat hamarosan, ami miatt olyan pozícióban voltunk.

Érdekes, hogy Depay kicserélte az insta profilját. Eddig Barca mezben pózolt, most egy semleges ruhában és a bemutatkozásából is kihagyta a Barcát. Valami lehet a háttérben.

A Neto ügy is érdekesen alakul, este többet fogunk tudni, de lehet, hogy őt is sikerül elsózni.

A bértömeg csökkentésen pedig Laportáék tovább dolgoznak, most SR kaphatna egy hosszútávú szerződést, ami sokat kivenne a fizetésekből.

Allegri azt nyilatkozta, hogy ha nem sikerül télen egy csatárt igazolni Moratát semmiképp sem engedi el. Ekkor boronálta össze a média Icardival, mert neki lépnie kell Párizsból egyrészt a játéklehetőség, másrészt az FFP miatt. De tényleg nem értem, hogy Laportáék hogy gondolkodhatnak Moratával. Van valami trükk a tarsolyukban, hogy sikerüljön regisztrálni, mert még Torressel is egy helyben toporgunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.05. 15:56:52

sanika01 írta:
2022.01.05. 15:43:30
Én meg pont egész nap azt hallottam a rádióban, az AS-ra hivatkozva, hogy megszületett a megállapodás a 3 csapat között Morata jövőjéről, s csatlakozik a Barcához. :))
Eddig valóban az volt a sztori az AS szerint, hogy 95%-ban kész a megállapodás.
Most meg:
“Alvaro Morata won’t leave Juventus, he will stay at the club. I had a face-to-face meeting with him and told him: ‘you’re 100% staying'”
"He is very important. I spoke to him face-to-face and told him that he will not be leaving. Case closed."

Érdekes, de ezek szerint nincs ez még lezsírozva. Ebből úgy tűnik, Morata lépne, de Allegri nem akarja elengedni.

Destet meg most az Atleticoval boronálták össze épp.
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2022.01.05. 15:43:30

Guille írta:
2022.01.05. 15:41:06
Örömteli hír, miszerint Allegri lenyilatkozta, hogy kizárt, hogy Morata most elmenjen.
Remélhetőleg így lészen.
Én meg pont egész nap azt hallottam a rádióban, az AS-ra hivatkozva, hogy megszületett a megállapodás a 3 csapat között Morata jövőjéről, s csatlakozik a Barcához. :))
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.05. 15:41:06

Örömteli hír, miszerint Allegri lenyilatkozta, hogy kizárt, hogy Morata most elmenjen.
Remélhetőleg így lészen.
DVTK oldboy
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.01.05. 15:24:42

2022.01.05. 15:37:44

Samper írta:
2022.01.05. 08:03:50
Számomra a további igazolásoknál előbbre való lenne Gavi és Araujo új szerződése. Az igaz, hogy kellenének új szélsőhátvédek, de őket esetleg meg lehetne találni fiatalok között, akár a saját utánpótlásban, akár jól kiszemelve idegenből.
Teljesen egyetértek. Végre látszanak fiatal tehetségek, köztük saját nevelések (Gavi, Nico, Ez Abde, Balde stb.) akikben benne van a Barca DNS. Ezeket nem lenne szabad veszni hagyni néhány nagy név miatt. Sokat veszítettünk már nagyokkal. Pl. nem vitattam soha Griezman tudását, de egyszerűen nem Barca szint, de ott van az általam szintén nagyra becsült Memphis, akit egész idényben nem lehetett annyiszor megtalálni (helyzetbe hozni) mint Jutglát két meccs alatt. És még lehetne sorolni. Szerintem lehet, hogy a BL megnyerése még nem reális cél a fiataloknak, de a legutóbbinál jobb BL szereplés már tartósan igen
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.05. 14:13:32

Szerintem van most egy olyan gondolkodás, hogy megpróbálják megfékezni az igazi mélyrepülést. Ha most spórolunk, eladunk mindenkit, és még Torreseket sem veszünk, akkor könnyen lehet, hogy a BL-hely sem lenne meg 1-2 évig. Az meg már igazi spirált kezdhetne el, és tényleg simán lekerülhetnénk Milan-Arsenal szintre. Ennek próbálja most tán még adósságokkal rizikózva is az elejét venni Laporta, mert azt ő is látja, hogy ifikkel nem megyünk a BL helyezésért - legalábbis csak velük nem. Főleg elöl kell igazi gólvágó, nem is egy.
Most megpróbáljuk rövidtávon kicsit visszaszerezni a nívónk, olyan klub maradni, akihez még érdemes igazolni. Nagycsapat státuszban maradni (visszatérni), vagy legalább ennek a kategóriának az aljára. Hosszútávon meg majd valahogy megoldjuk a lóvét, ahogy korábban írták, mezeladások, látogatottság, ésatöbbi, azért baromi nagy klub vagyunk, ha nem lesznek féléves stadionbezárások, kikeveredhetünk még belőle.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.05. 14:09:44

Peter írta:
2022.01.05. 12:41:17
Laporta nem fogja magát meghazudtolni, nem fog megelégedni racionális alapokon nyugvó szerethető és mégis eredményes fiatal csapattal. Sztár nélkül elképzelhetetlen lenne Laporta éra.
Ebbe a képletbe és a körülmények összességébe is simán belefér Haaland.
Egy ilyen lehetőséget, mint ez a 75 millás kivásárlás csak akkor fogunk kihagyni, ha esetleg Haaland valamiért nagyon nem akar Barcelonába jönni.
Maga a Barcelona elképzelhetetlen sztár nélkül. Minden korszakot meghatározott egy-egy szupersztár, igazából a Rivaldo távozás -Ronaldinho érkezés között volt legutóbb olyan szezon (2002-2003), ahol nem volt igazi zaszlóshajó (Bocs Kluivert, bocs Riquelme) .Ide mindig kell a sok klasszis mellé egy olyan figura, aki lázba hozza a közönséget, akiért érdemes kimenni a stadionba. Mondjuk e szempontból Haaland sem megoldás, de ha az eddigi tempóban termelne, az akár trófeákat is jelenthetne. Ha lesz rá esély, meg kell próbálni idehozni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.05. 13:59:05

Kell egy húzónév, de Laporta pont nem az volt aki évente hozott valaki 100 millióért. 7 év alatt hozott 2-3 nagy sztárt, azért ez nem akkora szám. Ebből Ronaldinho és Henry szerintem vállalható, az egyetlen hiba Ibra volt. Még esetleg Alves volt a sztár kategória, de ő is abszolút bevált.
Haaland egy 21 éves gólerős csatár, aki az egyik legjobb marketinggel rendelkezik. Csak mezeladásokból visszajönne a vételára jelentős része és szerintem minimum 7-10.000-el növelné a nézőszámot is. Ha meg abszolút nem jön be, akkor is eladható annyiért, amennyibe kerül.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.05. 12:41:17

Laporta nem fogja magát meghazudtolni, nem fog megelégedni racionális alapokon nyugvó szerethető és mégis eredményes fiatal csapattal. Sztár nélkül elképzelhetetlen lenne Laporta éra.
Ebbe a képletbe és a körülmények összességébe is simán belefér Haaland.
Egy ilyen lehetőséget, mint ez a 75 millás kivásárlás csak akkor fogunk kihagyni, ha esetleg Haaland valamiért nagyon nem akar Barcelonába jönni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.05. 12:32:09

Lewa valóban jó ellenpélda, de ő maradt a Bundes Ligában. Ott azért nyíltabb foci van, a kisebb csapatok is próbálnak támadgatni, nem pedig beparkolják a buszt, aztán csípnek, rúgnak, harapnak, mint Spanyolországban. Haaland remek játékos, lehet, hogy megbírkózna a helyzettel, de biztos, hogy nehezebb dolga lenne, mint ami most van.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.05. 11:57:25

LG írta:
2022.01.05. 11:04:27
Persze lehet úgy is nézni, hogy Haaland annyira jó, hogy minden kockázatot megér, mert vele akkora fellendülés jön, hogy jönni fognak a sikerek és a pénz is dőlni fog. Csakhogy ebben én egyáltalán nem vagyok biztos. Lehet, hogy totális bukta lesz, mint a legutóbbi sztárigazolásaink (írtam is, hogy szerintem nem ő a mi emberünk) És akkor mi lesz?
Szerintem már így is a tűzzel játszunk.
Na igen, azért van kockázat a gyerekben, hiába néz ki baromi meggyőzőnek.
Alapból nem jut eszembe olyan 100+-os, vagy 100 környéki igazolás, akire egyértelműen azt lehet mondani, hogy megérte a pénzét (talán ha inflációval számolunk akkor CR a Real-nak). És ha megnézzük azért be lehet fürödni a Dortmund játékosokkal. Most így hirtelen csak Lewa ugrik be, aki ugyanazt, vagy még jobbat hozott egy nagyobb csapatba, mint a Dortmundban. És ő ráadásul ingyen is volt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése