Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Atthis
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:22:33

2021.07.17. 12:01:04

Lenglet botrányosan rossz volt idén, nem egyszer volt olyan meccs, hogy 0 nyomás alatt, gyengébb csapatok ellen hozott össze büntetőt, kiállítást vagy csak valami kapitális hibát, szerintem, ha valakit, őt gyorsan elkell küldeni. Persze volt 1-2 stabil meccse is, de a gyakori inkább az előbbi volt. Laporte, De Ligt vagy Koundé mind jobb választás lenne a helyére, Garcia pedig nagy kérdés még nekem... A Griezmann - Saul cserének nagyon örülnék, bár az ATM-et erősítenénk vele, de simán jól járunk mi is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6658
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.17. 09:58:38

Nem értek ezzel egyet, hogy Lenglet-t kimosdassuk azzal, hogy a rendszerünk rossz. Semelyik rendszernél nem fér bele, hogy az utolsó ember bénázik. Pláne nem ennyit.
Digne-vel se állítanám párhuzamba, Ő egy csereember volt, aki igaz, hogy szürkébb volt, de legalább nem ártott. Lenglet kifejezetten ártalmas, nekem úgy rémlik, hogy Pique is sokkal elfogadhatóbb volt, amikor nem mellette játszott.

@sansz te pedig olvass vissza pár hetet/hónapot, TS is kapott idén rendesen...

Közben Monchu-t eladtuk a Granada-nak ismeretlen összegért. Van rá visszavásárlási opciónk, illetve, ha továbbadják, a vételár fele a miénk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.07.17. 09:54:27

mess2009 írta:
2021.07.17. 09:09:16
végre egy normális értékelés Lenglet-ről, max. egyetértek. ha itt elindul egy "hógolyó" dagad, dagad...... ilyen volt Digne is anno és lám máshol stabil jó játékos. bár ne legyen igazam, de Garcia nagyra tartott új szerzeményünk semmi olyat nem mutatott eddig ami Lenglet elé tenné. ellentét: Puig ezt a gyereket meg úgy ajnározzák itt mint egy nagy ígéretet, nos itt sem ártana kissé jobban támaszkodni a realitásokra.
Mondjuk EG jobboldali hátvéd, nem is Lenglet helyére érkezett. Fiatalabb is, kevesebb tapasztalattal, messzebb juthat (lehet nem fog).

Puig pedig valóban nagy ígéret. De egyelőre csak ennyi.
més que un club
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.17. 09:09:16

sansz írta:
2021.07.16. 00:00:52
dani87 írta:
2021.07.15. 16:44:32
Ha a Lenglet-Pique-Robeto hármasból 2 itt marad (vagy mindhárom), én nem fogok Barca meccset nézni.
Elegem van ebből a beltenyészetből már nagyon. Dobjuk ki a francba őket, akár pereskedjünk is, de hogy itt maradjanak, továbbra is olyan összegekért, aminek más csapat az ötödét se adná meg nekik, és csak rombolják a csapatot a teljesítményükkel, arra nincs semmilyen magyarázat.
Fel nem tudom fogni, miért fontosabb ezeknek a léhűtőknek itt tartása, mint egy normális csapat felépítése és újra a komoly címekért versenybe szállás...

Alba még képes jó teljesítményre, Busi kicsit erőre kapott (bár 1 évnél többet nagyon neki se adnék már), velük még nincs nagy gond (bár ha valóban ütőképes csapatot akarunk csinálni, akkor el kell kezdeni az ő utódjaik keresését is.)
Akkor javaslom,még idejében keress más hobbit a focinézés helyett, mert szerintem kettő itt fog maradni. :)

Amúgy a három közül Lenglet valami 3-4 M körül keres, ez jóformán más topligában is aprópénz és tudom mennyien utálják,de egyáltalán nem rossz védő. A rendszerünk rossz. A felkapott belga és holland védők is hibáztak annyit az eb meccseken,mint ő. Érdekes módon kevesen pedzegették,hogy Ter Stegen is milyen komolyan visszaesett az előző idényben. Nem bánom,hogy az ő topicját nem fröcsögik tele, de sok gólunkról tehetett ő jobban,mint bármelyik védőnk és a nagy mentéseiből se volt sok. Volt amikor jóformán a bajnokság neki volt köszönhető, most elég nagy a váltás. Nyilván a térdműtétek és a nagy zakók az önbizalmon nem segítenek. Ha nem tér vissza a formája,akkor aztán tényleg mindegy,hogy Lenglet játszik e vagy sem.
,
végre egy normális értékelés Lenglet-ről, max. egyetértek. ha itt elindul egy "hógolyó" dagad, dagad...... ilyen volt Digne is anno és lám máshol stabil jó játékos. bár ne legyen igazam, de Garcia nagyra tartott új szerzeményünk semmi olyat nem mutatott eddig ami Lenglet elé tenné. ellentét: Puig ezt a gyereket meg úgy ajnározzák itt mint egy nagy ígéretet, nos itt sem ártana kissé jobban támaszkodni a realitásokra.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.17. 07:09:48

A mai foci legnagyobb átka a játékosok ügynökeinek kártékony szerepe. Ők az azonnali pénzben érdekeltek bármi áron, míg a játékosnak sokrétűek lennének az érdekeik. A klubok meg ki vannak szolgáltatva ennek a ragadozó bandának. Éppen elég lenne, ha a játékosoknak egy-egy szerződésben segítő ügyvédei lennének, akikkel a kapcsolat az aláírással végetér.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.07.16. 17:06:02

🔴 Griezmann and Coutinho, the two most expensive signings in Barça's history, already know that they have to leave.
🔵 Dembélé's injury has changed plans. Either he renews or he won't play.
[Diario Sport]
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.16. 09:51:32

sansz írta:
2021.07.16. 09:20:48


A másik kettő eladható, pláne Alba. A Barcán kívül azért vannak még csapatok,amik nem a jövőt építik és mindkét játékosnak viszonylag jó éve volt és EBn is elég jól szerepeltek.
Esetükben az éves fizujuk felszabadulása adna sokat és ha nem is sokat,de valami az eladásból is lehetne.
De nem hiszem,hogy őket bárki el akarná adni.
komoly csapatokba nem kellenek már, egy polccal a top csapatok alattiak meg nem tudják megfizetni őket.
kvázi eladhatatlanok.

Busit pár éve egy Cityben el tudtam volna képzelni, de a klónja már ott van, felesleges.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6658
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.16. 09:35:18

visca el barca írta:
2021.07.16. 05:55:04
recrea írta:
2021.07.16. 05:50:04
Árulja el nekem valaki, h mikor váltunk meg utoljára 30 év feletti játékostól úgy, h pénzt is kaptunk érte?
Tavaly suarezert kaptunk 7 milliot :P
Vidal-ért meg Rakitic-ért is kaptunk valami 1,5 milliókat :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.16. 09:20:48

recrea írta:
2021.07.16. 05:50:04
Mindig megmosolyogtató, amikor valaki Busi, Pique, Alba eladását vagy piacképességét említi :)

Árulja el nekem valaki, h mikor váltunk meg utoljára 30 év feletti játékostól úgy, h pénzt is kaptunk érte?
Pique eladhatatlan,márcsak azért is mert jövendőbeli elnökúr nem váltana,ez biztos.

A másik kettő eladható, pláne Alba. A Barcán kívül azért vannak még csapatok,amik nem a jövőt építik és mindkét játékosnak viszonylag jó éve volt és EBn is elég jól szerepeltek.
Esetükben az éves fizujuk felszabadulása adna sokat és ha nem is sokat,de valami az eladásból is lehetne.
De nem hiszem,hogy őket bárki el akarná adni.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.16. 08:47:52

barca0417 írta:
2021.07.15. 23:12:38
LG írta:
2021.07.15. 22:58:39
Joao Felix? Tipikus túlfújt portugál, szégyen, hogy egyáltalán szóba került a neve. #-o
Egyetértek, mindegy hogy pénzben melyik mennyit ér, nekünk Saúlra sokkal nagyobb szükségünk lenne mint Joao rá.
Örültem már hogy halad az ügy, erre kitalálunk valami hülyeséget megint. Ne már...
És ha az egész csak tárgyalási taktika? Nem akarják mutatni, hogy Saul mennyire kell nekünk, és érdemi ráfizetést kérnek?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.16. 06:06:47

visca el barca írta:
2021.07.16. 05:55:04
recrea írta:
2021.07.16. 05:50:04
Árulja el nekem valaki, h mikor váltunk meg utoljára 30 év feletti játékostól úgy, h pénzt is kaptunk érte?
Tavaly suarezert kaptunk 7 milliot :P
Nyertél, ez kimaradt nekem :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.16. 05:55:04

recrea írta:
2021.07.16. 05:50:04
Árulja el nekem valaki, h mikor váltunk meg utoljára 30 év feletti játékostól úgy, h pénzt is kaptunk érte?
Tavaly suarezert kaptunk 7 milliot :P
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.16. 05:50:04

Mindig megmosolyogtató, amikor valaki Busi, Pique, Alba eladását vagy piacképességét említi :)

Árulja el nekem valaki, h mikor váltunk meg utoljára 30 év feletti játékostól úgy, h pénzt is kaptunk érte?
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.16. 00:00:52

dani87 írta:
2021.07.15. 16:44:32
Ha a Lenglet-Pique-Robeto hármasból 2 itt marad (vagy mindhárom), én nem fogok Barca meccset nézni.
Elegem van ebből a beltenyészetből már nagyon. Dobjuk ki a francba őket, akár pereskedjünk is, de hogy itt maradjanak, továbbra is olyan összegekért, aminek más csapat az ötödét se adná meg nekik, és csak rombolják a csapatot a teljesítményükkel, arra nincs semmilyen magyarázat.
Fel nem tudom fogni, miért fontosabb ezeknek a léhűtőknek itt tartása, mint egy normális csapat felépítése és újra a komoly címekért versenybe szállás...

Alba még képes jó teljesítményre, Busi kicsit erőre kapott (bár 1 évnél többet nagyon neki se adnék már), velük még nincs nagy gond (bár ha valóban ütőképes csapatot akarunk csinálni, akkor el kell kezdeni az ő utódjaik keresését is.)
Akkor javaslom,még idejében keress más hobbit a focinézés helyett, mert szerintem kettő itt fog maradni. :)

Amúgy a három közül Lenglet valami 3-4 M körül keres, ez jóformán más topligában is aprópénz és tudom mennyien utálják,de egyáltalán nem rossz védő. A rendszerünk rossz. A felkapott belga és holland védők is hibáztak annyit az eb meccseken,mint ő. Érdekes módon kevesen pedzegették,hogy Ter Stegen is milyen komolyan visszaesett az előző idényben. Nem bánom,hogy az ő topicját nem fröcsögik tele, de sok gólunkról tehetett ő jobban,mint bármelyik védőnk és a nagy mentéseiből se volt sok. Volt amikor jóformán a bajnokság neki volt köszönhető, most elég nagy a váltás. Nyilván a térdműtétek és a nagy zakók az önbizalmon nem segítenek. Ha nem tér vissza a formája,akkor aztán tényleg mindegy,hogy Lenglet játszik e vagy sem.
Piqué már jól keres, de nála inkább ugyanaz van,mint Messinél. Ha most tudnák fizetni a béreket semmi baj nem lenne ezzel a részével. A fő gond,hogy közel olyan a fizuja,mint fénykorában, miközben a teljesítménye elmarad. Két-három éve már szépen le kellett volna építeni a játékperceit. Kevés játékperccel,kevés fizuval szerintem amúgy nem lenne rossz. Hátul nincs vezér és bármennyire idegesítő tud lenni Piqué, sokszor jól jött a vezér alkata.
SR meg pláne nem hiányozna nekem, de az sem túl fair mikor mindent az ő nyakába varrnak. A fizetése magas, de nem az extrém kategória, van sok jó tulajdonsága is. Fele fizuval ő teljesen rendben lenne olyan cserének,ha Dest megsérül, vagy Busi és a helyettese elfárad. Nagy csapatok ellen egyáltalán nem szint (de ellenük ki? :) ), alacsony fizuval, beugrónak teljesen rendben van.
Azt aláírom,hogy tényleg baj,ha mindhárman alapemberként játszanának, ezt meglátjuk,szerintem nem fognak.
Viszont el kéne felejtenünk ezeket a bármi áron elzavarjuk stratégiákat. Két dologgal szúrunk ki magunkkal középtávon: Az egyik,hogy fizufelezés néven megadjuk a teljes fizut csak hosszabb időre elosztva, a másik,hogy élő szerződést dobunk ki,hogy évek múlva fizessük ki a perköltséggel együtt. Ez még rosszabb annál is,mikor Lajost a Madridnak adtuk úgy,hogy még a fizujába is beszálltunk. Pedig azt hittem ez a legalja.

És ha már Albát mondtad, szerintem pont őt kéne eladni, nem azért,mert rosszabb,mint SR,hanem mert ő piacképes és sokat is keres. A játéka sokat ad,de sokat el is vesz,szerintem nem pótolhatatlan. Busi 60 perces játékos, látszólag nincs is baja a paddal, de ha jönne Saul lehet érdemes volna eladni. Nem a jövő embere és a jó EB szereplése miatt szerintem lenne vevő. Mondjuk a helyébe nem akarnék elmenni.

Szóval el lehetne küldeni embereket, SRt pláne, de nem minden áron.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.15. 23:34:01

bence0330 írta:
2021.07.15. 10:59:50
Sonoma írta:
2021.07.15. 10:37:09
Ugyanez az értetlenség fogott el. SR marad? Mivel meggyőzte Koemant, hogy még mindig jó?
Marad a katalán bagázs. Ennyit a nagy megújulásáról.
A Piké-SR-Messi vonal megint átjáróház lesz az ellenfél kontráinál.
Szép jövő.
Ebben az egészben az a legdurvább, hogy ha valaki nem olyan jó edző, talán nem veszi észre, hogy SR már kicsit topa, lassú, bizonytalan. Oké. Mármint nem az, de még fel tudom fogni. De amikor kvázi azon megy el egy bajnokság, hogy beállítja 3-1-nél, és konkrétan kapunk róla két gólt pár perc alatt, az annyira ordít már, hogy nem lehet nem észrevenni... akkor a Levante ellen azt hittem, hogy oké, hogy ezt megszívtuk, de ez legalább SR 100%-os búcsúlevele volt...
Ezt nem lehet nem észrevenni. Ezt egy közepes edzőnek is szúrnia kellene a szemét a másodedzőjével együtt.
Piké még SR olyan lassúak lettek, mire megfordulnak, a spiler2 már az ismétlést adja.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.15. 23:27:47

Barca_10 írta:
2021.07.15. 14:17:59
MessiNeymarSuarez írta:
2021.07.15. 13:34:25
Azért egy Pedri-Saul-De Jong középpályát megnéznék hogy mit képesek alkotni együtt :D
Amiből lesz egy Busquets-Pedri-roberto szeptember végére :lol:
Nem gond, mert Piké-Lenglet- Umtiti trió mögöttük védekezik majd. Fedezik a hátukat, ha hibáznak. :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.15. 23:14:29

barca0417 írta:
2021.07.15. 23:12:38
LG írta:
2021.07.15. 22:58:39
Joao Felix? Tipikus túlfújt portugál, szégyen, hogy egyáltalán szóba került a neve. #-o
Egyetértek, mindegy hogy pénzben melyik mennyit ér, nekünk Saúlra sokkal nagyobb szükségünk lenne mint Joao rá.
Örültem már hogy halad az ügy, erre kitalálunk valami hülyeséget megint. Ne már...
Most olvastam, ez valami vicc? Most minőségtől teljesen függetlenül, Felix posztja konkrétan egy az egyben ugyanaz, mint Griezé, aki már eleve felesleges arra a posztra... :D Kis túlzással ők ketten kvázi a 2 leginkább second striker a világon. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.15. 23:13:38

LG írta:
2021.07.15. 22:58:39
Joao Felix? Tipikus túlfújt portugál, szégyen, hogy egyáltalán szóba került a neve. #-o
Sajnos nalunk az osszes elnok betegesen szerelmes a csatarokba. Tokmindegy van e szukseg rajuk, azokat hozzák...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.07.15. 23:12:38

LG írta:
2021.07.15. 22:58:39
Joao Felix? Tipikus túlfújt portugál, szégyen, hogy egyáltalán szóba került a neve. #-o
Egyetértek, mindegy hogy pénzben melyik mennyit ér, nekünk Saúlra sokkal nagyobb szükségünk lenne mint Joao rá.
Örültem már hogy halad az ügy, erre kitalálunk valami hülyeséget megint. Ne már...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.15. 22:58:39

Joao Felix? Tipikus túlfújt portugál, szégyen, hogy egyáltalán szóba került a neve. #-o
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.15. 18:17:25

Pikét mint díszpolgárt még megértem hogy megtartjuk de SR-t még katalánként se tartanám meg. Még egyszer, az embert LE a legnagyobb fanatikus aki a Real játékosokat kiutálta a válogatottból, aki imádja a Barcát, akinél még a Barcában SR alapember volt és akkor még jól is tolta... na még ő se vitte ki magával az EB-re. Inkább nem vitt senkit és kisebb kerettel utazott mint hogy őt elvigye. Igaz Saúlt se vitte de az most nem lényeg.
Most az a lényeg hogy SR = gyenge játékos, aki bár saját fiunk de fejlődni már nem fog, a szurkolók se szeretik (max a helyiek), a teljesítménye 0, sérülékeny is, és relatív magas a fizuja. El kell köszönni ezt nem lehet nem belátni. Koeman újabb hülyesége.


Saúlnak örülnék, Griezmann mehet. LG köszi hogy elmagyaráztad mit értettem leépülés alatt, teljesen ahogy írod.

Davi10, te írtad hogy szerinted 3-5-2 lesz. Remélem nem, mert akkor Depay-Messi páros lenne elől, vagy Aguero-Messi. Egyik se tetszik.
Fati-Depay-Messi 3ast még megnézném, talán Depay és Fati elég agilisak hogy váltogassák a helyüket és összezavarják a védőket. Aguero-val megint csak totyogás lenne :D
Persze ha Fati rendben lesz.. Ha nem, akkor ja Depay-Messi és széljáték rá lesz bízva Albára meg Destre/Emersonra, padon Aguero és Fati mint támadók. Griezmannra és Dembelére semmi szükség, egyik esetben sem mert nincs posztjuk. Viszont támadó még mindig kéne. Trincaot lehetett volna megtartani.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.07.15. 17:00:22

Barca_10 írta:
2021.07.15. 16:32:16
Igen, úgyis DJ és Pedri lesz, de a magam részéről szétadnék egy Saul-De Jong-Puig kp-t.
Btw ez hogy roberto marad... úgy hallottam Laportánál fejek fognak hullani a vereségek után, na a csikókkal 5 hónapig nem vertek meg minket, visszatért a két lúzer és a PSG lecidáztatott minket otthon, a bajnokságot pedig nyert helyzetből bebuktuk. Ez is egy mintapolitikusi beszéd volt semmi több.
Laportéval mi a helyzet? Lekerült az asztalról?
Sose hullottak fejek, volt itt 2 elég égő kiesés, meg aztán a Bayern mészárlása is. Suarez volt az egyetlen bűnbak, plusz ugye Messi, a többi selejt meg kitölti a szerződését, most már kevesebb fizetésért, ami rengeteget fog számítani a pályán, amikor játszani kell.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.07.15. 16:44:32

Ha a Lenglet-Pique-Robeto hármasból 2 itt marad (vagy mindhárom), én nem fogok Barca meccset nézni.
Elegem van ebből a beltenyészetből már nagyon. Dobjuk ki a francba őket, akár pereskedjünk is, de hogy itt maradjanak, továbbra is olyan összegekért, aminek más csapat az ötödét se adná meg nekik, és csak rombolják a csapatot a teljesítményükkel, arra nincs semmilyen magyarázat.
Fel nem tudom fogni, miért fontosabb ezeknek a léhűtőknek itt tartása, mint egy normális csapat felépítése és újra a komoly címekért versenybe szállás...

Alba még képes jó teljesítményre, Busi kicsit erőre kapott (bár 1 évnél többet nagyon neki se adnék már), velük még nincs nagy gond (bár ha valóban ütőképes csapatot akarunk csinálni, akkor el kell kezdeni az ő utódjaik keresését is.)
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.07.15. 16:32:16

Igen, úgyis DJ és Pedri lesz, de a magam részéről szétadnék egy Saul-De Jong-Puig kp-t.
Btw ez hogy roberto marad... úgy hallottam Laportánál fejek fognak hullani a vereségek után, na a csikókkal 5 hónapig nem vertek meg minket, visszatért a két lúzer és a PSG lecidáztatott minket otthon, a bajnokságot pedig nyert helyzetből bebuktuk. Ez is egy mintapolitikusi beszéd volt semmi több.
Laportéval mi a helyzet? Lekerült az asztalról?
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.15. 15:29:04

davi10 írta:
2021.07.15. 15:03:08
Az lehet, de ez az ominózus védősor a Levante ellen állt össze, amikor lehozta a félidőben Araujo-t, pedig (látszólag) semmi baja nem volt, és SR mellett ott volt még a padon Mingueza és Umtiti is, illetve De Jong-ot is hátra lehet rakni.

Nekem az égvilágon semmi nem indokolja ezt a védőhármast, akkor maradjon 2 belső védő és Alba meg Dest menjen hátrébb, de ez maga az öngyilkosság. Veled is sokat vitáztam anno, mert nekem nem volt sok bajom Koeman-nal, de az a húzása volt az, ahol már én is elbizonytalanodtam, hogy kell-e nekünk jövőre is.

btw duplára majd figyelj kérlek.
Bocsi, figyelni fogok!
Araujo ha jól emlékszem, sérülésből jött vissza. Amúgy úgy rémlik, az volt az első elég jó meccse, szerintem sem kellett volna lehozni, de ha le kellett, tökéletesen egyetértek, maradjon két védő. Persze, sok húzása preferenciakérdés volt inkább, amin lehetett vitázni, de volt pro és kontra érv. Ilyen volt Busi helye ősszel, vagy Puig esete, ilyen volt Messi, Dembélé, Griezmann játékperceinek a mennyisége, helye, Pedri túljátszatása, 4-2-3-1 vs 3-5-2/3-4-3, de még akár Braithwaith balszélsősége jódarabig, ésatöbbi, lehet sorolni. De ez tényleg durva volt, a világon mindenki megmondta volna előre, hogy gólt fogunk róla kapni. Talán ősszel a Madrid ellen voltak még ilyen egyértelműen rossz húzásai, amikor mindenki fura helyen játszott, és a végére se védő, se középpálya nem maradt, csak kb 7 csatár - ezt illettük sokan "fifázás" címszóval.

Ezek a döntések el tudnak tűnni sunyin az ember szeme elől, mert semmi nem garantálja, hogy ha húz valami evidensen rosszat - lásd SR ügy - abból ténylegesen nagy gáz lesz ilyen rövid idő alatt. Simán megúszhattuk volna kis szerencsével, de attól még ugyanúgy rossz döntés lett volna. Nagyon sajnálom, hogy az az eset ezek szerint nem bírt döntő jelentőséggel SR (meg legalábbis nálam RK) távozása ügyében. Azért ott mindketten csúnyán leszerepeltek (oké, SR csak csinálta, amit rábíztak), és Koemant is amiatt rúgták végül ki konkrétan majdnem, vagyis az lett volna az utolsó csepp a pohárban. Már csak maga miatt is fura, hogy így ragaszkodik valakihez, akit a klub ki akar paterolni, és majdnem a saját bukását is okozta.
És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a kp bőven megvan nélküle is, valljuk be, még Pjanic is többet tud, mint ő. Illetve a jobbszélre is ketten vannak, tehát még szerintem számszerűleg sem indokolja sokminden a maradását.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése