Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.30. 17:32:03

bence0330 írta:
2024.03.30. 17:23:14
gránit írta:
2024.03.30. 13:02:59
Nem is a bevételekkel van gond.
Hát, a bevételek és kiadások arányával, gondolom. Meg annyira nem vagyok képben, de az FFP asszem nem is egy évet vesz csak figyelembe, hanem többet, nem? Vagy az a ligáéval nem így van?

Nem hinném, hogy a Liga szivatna minket, a liga kétharmadának vannak hasonló gondjai, mint nekünk. Egyszerűen csak idióta a szabály.
Mely csapatok költhetik a bevételük max egynegyedét fizetésre? Tényleg kíváncsi vagyok.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.30. 17:23:14

gránit írta:
2024.03.30. 13:02:59
Nem is a bevételekkel van gond.
Hát, a bevételek és kiadások arányával, gondolom. Meg annyira nem vagyok képben, de az FFP asszem nem is egy évet vesz csak figyelembe, hanem többet, nem? Vagy az a ligáéval nem így van?

Nem hinném, hogy a Liga szivatna minket, a liga kétharmadának vannak hasonló gondjai, mint nekünk. Egyszerűen csak idióta a szabály.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.03.30. 17:19:10

gránit írta:
2024.03.30. 15:55:31
Egyelőre valóban túlélő üzemmódban vagyunk.
Cancelo-t meg meg kéne tartani.
Remélem nem a kincstári optimizmus mondatja velem, de teljesen élvezhetővé és fejlődőképessé lehet tenni ezt a túlélő üzemmódot jelenleg nagy igazolások nélkül is.
Aztán amikor nagyon látszik, hogy mi hiányzik, akkor lehet megfelelően durrantani.

Egy kiegyensúlyozott, megfelelő perspektívát jelentő szakmai stáb kiválasztásával, az öltözőben "magabiztos nyugalmat" teremtő légkörrel akár kevésbé jelentős játékosállomány változással is mindez kivitelezhető.
Mentális hidegvér és magabiztos elképzelés, szerintem ez a jövő záloga. A játékosállomány alkalmasnak tűnik ahhoz, hogy képesek legyenek ehhez pozitívan alkalmazkodni.

Cancelo ügyben én úgy emlékszem, hogy viszonylag tiszták a viszonyok, max valami "változó" lett beépítve a BL szereplés függvényében, de ez csak rémlik, ugyanakkor az időnkénti kiszámíthatatlanságaival együtt is nagyon kell ő ide.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.30. 15:55:31

Peter írta:
2024.03.30. 13:36:17
gránit írta:
2024.03.30. 13:02:59
Nem is a bevételekkel van gond.
Kicsit előre spórulunk és jöhet majd Haaland.
Addig pedig túléljük valahogy.
Egyelőre valóban túlélő üzemmódban vagyunk. Egy ezeréves Lewandowskira, rapszodikus Ferranra és két tinire necces építeni a következő szezont.

Haalandot nagyon adnám, Deco tárgyalt is az ügynökével, szerintem arról, hogy ha a City komoly büntetést kapna (amit nem fog kapni), akkor örömmel várjuk. A szerződése csak 2027-ben jár le, de lehet, hogy egy nap még nálunk köt ki. Hogy addig is átlépjük a túlélő üzemmódot, valakinek jönnie kéne még előre, Dybala szeretne is jönni, és olcsón megszerezhetnénk. Kérdés, a klubvezetés leszerződtetné-e, esetleg mást, vagy marad a túlélő üzemmód. Egy vkp-csatár kombó jöhetne a nyáron, Cancelo-t meg meg kéne tartani. Én Torrét meg Riadot is visszahoznám mélységnek, de tavaszra a klubvezetés már azt is el szokta felejteni a kölcsönjátékosokról, hogy a világon vannak.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.03.30. 13:36:17

gránit írta:
2024.03.30. 13:02:59
Nem is a bevételekkel van gond.
Kicsit előre spórulunk és jöhet majd Haaland.
Addig pedig túléljük valahogy.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.30. 13:02:59

Nem is a bevételekkel van gond. Amikor arról van szó, hogy le vagyunk gatyásodva és üres a kassza, szoktam is jelezni, hogy nem a bevételeinkkel van probléma. A Liga a probléma, amit eddig sem érdekelt, mekkorák a bevételeink. Most sem érdekli őket. Nem ezen fog múlni.

Emellett azt is gondolom, mivel a saját számaikat ők sem nagyon veszik komolyan, attól azért nem kell tartani, hogy senki nem fog jönni. Eddig is gyakran volt szó arról, hogy úgyse jöhet senki, mert semmi pénzünk nincs, aztán folyamatosan jöttek az új játékosok (bár ez lehet egy wishful thinking a kizárólag La Masiára építők részéről). Itt nem konkrét számok vagy szabályok fognak dönteni, hanem önkényesen eldöntik majd, meddig nyújtózkodhatunk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.30. 10:59:02

bence0330 írta:
2024.03.30. 09:04:40
gránit írta:
2024.03.30. 01:33:25

Ezt mire alapozod?
Hát, most is valami 20M hiányzott, vagy mennyi. Kizártnak érzem, hogy ezt ne oldjuk meg a következő nyárra új szponzorral, 100 milliós aláírási bónusszal, stb.
Nagyon sok bevételi forrás lóg a levegőben. A Libero ugyan nem fog fizetni, de ha egy másik cég jelentkezik azért a részért akkor még akár ezen a nyáron is befolyhat a 40 millió, de jövő nyárra szerintem mindenképp számolhatunk ezzel.
Aztán ott van az Espai Barca projekt, ami hiába nem fog 100 %-on pörögni, de így is komoly gazdasági fröccs lehet, bár nyilván nem az egész érinti az FFP-t és hogy mekkora része lesz az első ütemben használható (hotel, jégpálya stb.) de a bevételt növelheti. És egy fél évig használható 60-70 000 befogadóképességű Nou Camp sem egy Montjuic.
A mezszponzor - kérdésből pedig ha jól jövünk ki, az már egy az egyben a bevételi oldalra megy.

Szóval vannak még lehetséges komoly bevételek, de komolyabb neveket akkor éri meg igazolni, ha már benne vagyunk az 1:1-ben.
Hiába adjuk el komoly összegért a kulcsjátékosokat nem tudjuk rendesen visszaforgatni, a csapat pedig csak gyengül. Araujoból is hiába csinálnánk 80-90 millió eurót, csak arra lenne jó, hogy gyengüljünk.

Középső védőkben szerintem megvagyunk. Koundé, Chris, Cubarsí, Araujo, Fayé ötös teljesen rendben lehet, (még akkor is ha esetleg Koundé és a dán más posztot tölt be és van sérült) ha Inigo távozik.
Egy újabb fiatal sem lenne egészséges. Legalábbis Fayét mindenképpen meg kellene tartani. Ha nem hozzuk fel, akkor a Lens, Lille vagy BVB vinni fogja. Az előbbi már két ajánlatot tett, ráadásul a MU megfigyelői pedig a válogatottban is kint voltak miatta.
Lenne egy mobilis minőségi közép-balhátvédünk 0 euróból.

Lewandowski tuti, hogy marad. A visszavonulása után is itt akar élni, az egész családja Barcelonában szeretne tovább élni. Pedig egy zsíros arab szerződés + a fizetése segíthetne a klubnak.

Én az idei nyárra még nem bízok komoly erősítésbe, max ilyen Alex Garcia-Wieffer, a következőben viszont már lehetnek minőségi erősítések. Addig kellene valahogy kihúzni és a kulcsjátékosokat megtartani.


Tudja amúgy valaki, hogy a Coutinho, Griezmann-féle igazolások amortizációja mikor megy ki? Már nem emlékszem hány évre írtak alá.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.30. 09:04:40

gránit írta:
2024.03.30. 01:33:25
bence0330 írta:
2024.03.29. 22:39:18
Az ffp keretünk tuti meg fog ugrani a következő nyárra
Ezt mire alapozod?
Hát, most is valami 20M hiányzott, vagy mennyi. Kizártnak érzem, hogy ezt ne oldjuk meg a következő nyárra új szponzorral, 100 milliós aláírási bónusszal, stb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.30. 01:33:25

bence0330 írta:
2024.03.29. 22:39:18
Az ffp keretünk tuti meg fog ugrani a következő nyárra
Ezt mire alapozod?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.29. 22:39:18

Ez így nyilván igaz, jelen helyzetben mindenképp csak akkor érdemes, ha olyan áron tudjuk, ami a risk/reward témában megéri. Persze ha nagy a hype, ilyen nehézkesen lesz, dunsztom nincs a szerződéséről, ha lejáróval 10+5, akkor pl meg kell próbálni. 1-2 év múlva ki tudja, milyen helyzetben leszünk a poszton, de főleg anyagilag. Ha mondjuk eladjuk Raphinhát és lesérül Yamal, máris égető kérdés lesz. Az ffp keretünk tuti meg fog ugrani a következő nyárra, és gondolom 1:1-be is beérünk addig, és máshogy lehet gondolkodni. Jelenleg egyetértek, az új edző(???) majd körbenéz, nyáron kierőszakolunk valahogy egy minőségi felnőtt középpályást + Gavi visszatér, illetve ha Felix/Cancelo nem marad, a helyére/helyükre valaki, és másban csak utánpótlásban vagy kölcsönbe adott játékosban gondolkodnék. Esetleg a kedvező buyback konstrukciók érvényesítésében.

A kölcsönökre is rá lehet menni jobban, mint a portugáloknál. Jelenleg sokminden szól egy-egy ilyen mellett, nincs igazolási költség, és ennyi fiatal mellett nem gond, ha ideiglenesen oldunk meg posztokat, szerintem legalábbis.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.29. 17:14:28

Messinho kapcsán nem az a lényeg mi a posztja, hanem az, hogy 16-18 éves és a héten épp ő az ügyeletes új Messi / Maradona / Pelé / Ronaldo.

Könyörgöm egyetlen felnőtt meccsen van 17 perce a brazil ligában, mi meg érte fizessünk, amikor kilóg a hátsónk a gatyából???
Ennél én még Guiuban is többet látok, neki már gólja van a Laligában és ingyen van és rendelkezésre áll.

Rendelkezésre áll Faye, Mbacke, Guiu, Torre, EG, Fati, Fort, stb stb mind ingyen, akik semmi vagy minimális lehetőséget kaptak a szezonban! Előbb ott nézelődjön már körbe egy következő edző mielőtt újabb brazil / török / üzbég csodatinire rárepülünk.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.29. 13:44:24

davi10 írta:
2024.03.29. 13:21:51
De amúgy igen, nagyon elszaladt a brazil játekosok PR-ja, tök jó, ha tenyleg ekkora király a srác, de azért ezeket fenntartásokkal kell kezelni.
Az, hogy valakinek felröppen a neve, még nem jelent leigazolást.

De szerintem a brazilok PR-ja nem most szaladt el, sőt a válogatott mélyrepülése miatt most nem is szalad, például itt is sokkal több fanyalgást olvasni, mint lelkendezést.
Azonban az átlagos szurkolóknak, de legalábbis egy nagy részüknek világszerte kezd elegük lenni az unalomig túlszervezett futballból, focit szeretnének látni, és úgy hiszik, hogy ahhoz Brazíliában terem a legjobb alapanyag. Valószínűleg terem is, bár nem olyan számolatlanul, mint a hatvanas, hetvenes években. Csak amikor a fiatalok átjönnek Európába, azt tapasztalják, hogy az edzők be akarják őket törni, és le akarják őket szoktatni az “öncélú” trükközésről.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.29. 13:38:45

No meg az, ha xy-t addig Neymar óta a legnagyobb tehetségnek tartanak, az logikailag nem zárja ki, ha egy azóta felbukkant z-t is annak tartanak, az csak annyit jelent, hogy nagyobb, mint ők. :) Fatit is a legnagyobb tehetségnek tartották a Masián, azóta meg Yamal a Messi óta kinevelt legnagyobb tehetség, és mindkettő alighanem igaz, vagy legalábbis jogos vélekedés volt, nincs ellentmondás.

Pár hónapja láttam pár videót a srácról, ő tényleg közelebb áll a cselgépekhez, lásd beceneve. Endricket és Roquét inkább hasonlították Ronaldohoz amúgy, Roquét meg annál is inkább Suarezhez, amiben van is valami.

Engem nem zavar, ha egy posztra túl sokan lennénk jók, legyen ez a legnagyobb gondunk 2-3 év múlva, ha beérnek, majd valakit eladunk jó pénzért. Vagy ha addig kinyírjuk az egyiket (jelenleg erre nyilván Yamal a toronymagas esélyes), akkor még mindig lesz másik. 1-2 így legalább tényleg fennmaradhat a rostán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.29. 13:21:51

Troym írta:
2024.03.29. 11:41:53
FcBarcelona1 írta:
2024.03.29. 11:30:57
Neymar óta a legnagyobb brazil tehetségnek tűnik
Múlt héten még Roque volt az, 2 hete meg Endrick.
Szerintem őket nem igazán hasonlította senki Neymar-hoz, ők mindketten inkább klasszikus gólvágók. De amúgy igen, nagyon elszaladt a brazil játekosok PR-ja, tök jó, ha tenyleg ekkora király a srác, de azért ezeket mindig fenntartásokkal kell kezelni.

Kicsit nehéz úgy keretet tervezni, hogy még nincs meg az edző jövőre. A kp talán a legégetőbb kérdés, de ott se mindegy kit hozunk, duplaszűrőzni akar-e az új edző, vagy egy klasszikus rombolós vkp-t.
Szerintem edzőtől függetlenül rámegyünk majd Aleix Garcia-ra, de a legnagyobb erősítés az lenne, ha Gavi 100%-osan tudna visszatérni. Az Ő harcosságát talán csak Fermin meg Roque tudja megközelíteni, és sokkal jobban tolta, amikor nem lett a baloson tökig feltolva.
Torre-nak tartok tőle, hogy nem igazán lesz hely, EG viszont kérdőjel, ha nem tudunk vkp-t igazolni, akkor még talán maradhatna is. De védőként semmiképp.

Hátra szerintem Inigo ki, Faye és/vagy Riad be és meg is leszünk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.29. 11:41:53

FcBarcelona1 írta:
2024.03.29. 11:30:57
Neymar óta a legnagyobb brazil tehetségnek tűnik
Múlt héten még Roque volt az, 2 hete meg Endrick.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.29. 11:30:57

Romano szerint nagyon jól haladnak a tárgyalások Estevao Willian leigazolása kapcsán. Most lesz 17. 18 éves kora után érkezhetne, az ügynöke André Curry, akivel nagyon jó a kapcsolat. Estevao (Messinho) nemrég kinyilvánította, hogy az FC Barcelona az álma.
Neymar óta a legnagyobb brazil tehetségnek tűnik, ezért örülnék a megszerzésének, de érdekes lesz, mert bal szélső az eredeti posztja, ahogy Yamalnak is, és az elvileg leigazolt, elég tehetségesnek tűnő Ibrahim Diarranak.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.29. 02:13:14

"Joan Laporta a héten adott egy interjút, amelyben elmondta, hogy nem az a klub elképzelése a nyári átigazolási időszakra vonatkozóan, hogy játékosokat adjon el."

Laportával megint egyetértek. Nem lehet nagyon eladogatni, így is borzasztóan szűk a keret. Nagyon bővííteni sem fogunk tudni, de szűkíteni nem lehet. A minimális bővítés lehet reális cél. A hátvédsor bővítését házon belül meg tudjuk talán oldalni, ha Riadot visszahívjuk. A cserekapus fronton nem tudom, hogy állunk házon belül a fiókcsapatokban, de erre a posztra kívülről is olcsón lehet igazolni. Vkp kell majd. A csatárkérdés nálam nagy kérdőjel, nagy zsákbamacska ez a csapatrész, a korosodó Lewandowskitól Felixig. Nyugodtabb lennék, ha itt is lennének kiszemeltjeink. Ősszel cikkeztek Santiago Gimenezről, azóta semmi. Mint másfél éve Nicolas Jacksonról, de tavaszra már semmi. Én egy tkp-t is igazolnék, de azt nem fogunk.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.28. 14:50:45

Olvasom a főoldali átigazolásos cikket, olvastam angolul is máshol, lényegében ugyanezt. Szerintem ez nem pontosan így van
Tudtommal:
De Jong fizetése 18-20 nettó, az 36-40 bruttó. Jelenleg 60%-os szabály van, nem 1a2-höz, és van valami külön szabály, ha olyan játékos távozik, akinek a fizetése a bértömeg 5%-át átlépi, akkor még több fizetés illeszthető be (70%?)
Szerintem De Jong eredeti szerződése már idén lejárna (5 év?) így elvileg amortizálták.
Persze lehet rosszul tudom, de mindenhol pörögnek a hírek, hogy el akarunk adni játékosokat, függetlenül attól, kiknek a nevei merülnek fel éppen. Gondolom kompenzálni kell Tebas eladási kényszeres nyilatkozatait.
Szóval tegyük fel érkezne Rabiot "ingyen" 8 milliós nettó, Aleix Garcia 10-15 millióért 4 milliós nettó fizetésért, lehet, hogy előrébb lennénk.
Persze ez csak játék a számokkal.
De elvileg terítéken van Dest, Eric Garcia eladása, Roberto, Alonso, Romeu távozása (erősíteni kellene ingyen a keretet), Fati el-, vagy kölcsönadása, és távozhat akár Christensen/Kounde, Raphinha is. Részesedhetünk Marmol (50%, Mingueza 50%, Todibo 20%) eladásából
Persze a cikk többi része igaz lehet, Laportáéknak ismét okoskodnia kell, mert jelenleg Cubarsi (Araujoval is tárgyalnak)új szerződését sem tudnák beilleszteni. A Liga is tehet a fiatalok túlhajtásáról, rövid keretről, jövőre sem lesz sokkal jobb a helyzet. A visszaköltözést a Camp Nou-ba decemberre tolták, és akkor is max 60%-os kapacitással.
Elnézést a hosszú hsz-ért
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.26. 13:56:23

bunga írta:
2024.03.26. 12:24:16
Szívesen olvasnék interjut Rafa Marquezzel, hogy a nála játszók, illetve az általa oda kinézett fiatalok között kikben lát stabil la Ligaba való játékost. Az, hogy mi hiányposzt, csak ennek ismeretében dönthető el. De ha Deco valakiben ezek közül nem lát fantáziát, akkor azt el kell adni, nem pedig gyarapítani a sorbanállást.
Egy interjút felesleges ezért csinálni. Sok játékosra felesleges terhet rakna, soknak meg az önbizalmát rombolná.
Ezt házon belül oldják meg. Xavi is rendszeresen követi az utánpótlást, egy Toni Fernandezt sem azért hívott fel mert megtetszett neki a neve vagy Guiu-t aki az Atleticben sem játszott.Tartják a kapcsolatot rendszeresen beszélnek, hívják fel őket edzésekre, kifelé nem kell erről senkinek tudnia. Látszik az azon is, hogy ki mennyit játszik vagy kit rendelnek fel edzésre, cserepadra.

A spanyol U19-es válogatott meccsének most lett vége az osztrákok ellen. A spanyolok nyertek 2:1-re, Fort kezdőként végig játszotta a mérkőzést, Guiu a 60. percben szállt be.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.03.26. 12:24:16

Szívesen olvasnék interjut Rafa Marquezzel, hogy a nála játszók, illetve az általa oda kinézett fiatalok között kikben lát stabil la Ligaba való játékost. Az, hogy mi hiányposzt, csak ennek ismeretében dönthető el. De ha Deco valakiben ezek közül nem lát fantáziát, akkor azt el kell adni, nem pedig gyarapítani a sorbanállást.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.26. 09:32:18

Annak kapcsán, amit a Roque topikban is nehezményeztem, akit a jövő emberének szerződtettünk az aktuálisan égető probléma befoltozása helyett:

"Vitor Roque volt az FC Barcelona egyetlen téli igazolása. Annak ellenére, hogy Gavi súlyos sérülése miatt a csapat igényei mások voltak, a klub sportvezetése és edzői stábja megegyezett a brazil csatár érkezésének előrehozásában, ahelyett, hogy egy középpályást szerződtettek volna. Ebben az is közrejátszhatott, hogy a klub Deco elmondása szerint egész egyszerűen nem talált Gavi profilú játékost a piacon."

Nem néztem utána Deco szavainak, de most adottnak veszem, hogy ezt mondta.
Ezek szerint ők is így gondolkodtak, viszont nem értem, hogy mi az, hogy Gavi profilú játékost nem találtak. Léteznek csapatok Gavi nélkül, mi is létezünk így, szerintem kb bármilyen stílus jó lett volna, csak kp-s legyen, és mondjuk ne fiatal, hogy rögtön be lehessen dobni. Xavi szerencsére bravúrosan megoldotta a középpályát úgy, hogy alig maradtunk ott, de ez egyrészt nagy mázli, másrészt meg kidőlhet bármikor még egy ember. Eleve van egy teszkós Gavink. Azt meg nehezen hiszem el, hogy ne találtunk volna egy olyan erős közepes valakit, aki akár fél év kölcsönre örömmel jött volna Barcelonába.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.24. 13:13:40

bence0330 írta:
2024.03.24. 11:46:37
Hát, többen gondoljuk így a fórumon, de alapvetően úgy látom, hogy a futballvilág általános véleménye is ez. Mondanám, hogy nézz meg pár highlightsot, de azt persze bárkiről össze lehet vágni jó dolgokat. Itt azért tudom ajánlani mégis, mert azért ő annyira extra, hogy még ott is látszik, hogy érinti a labdát, hogy lő, hogy cselez, hogy készít elő, sok a Messi-szerű megmozdulás is. KDB skilljeivel rendelkezik, csak jobb szerintem 1v1-ben, és még egy kicsit elegánsabb. Az elegancia a legjobb szó rá, legalábbis számomra. A sérülése előtt is simán a legjobb 21 éven aluli játékosként volt emlegetve csak az háttérbe szorította, de már egy éve egészséges, és azóta újra lenyűgöző. Szerintem jobb, mint Bellingham, sokoldalúbb. Persze majd bizonyítania kell egy igazi nagy csapatban is. De ebben a pillanatban én benne látom a leginkább korszakos játékost, akit ha beteszel egy csapatba, egyedül szintekkel emeli a színvonalát. Más poszt, de talán még Yamalnál is tehetségesebb. Persze remélem ez a véleményem megváltozik, mikor Yamal 18 fölé ér, akkorra fog kiderülni. :)

Csak számokkal: 28 gólpontnál jár 36 meccsen, támadóközéppályásként. De a sérülése előtt 18 évesen is hasonlókat hozott már, ez azért fontos szerintem, mert Alonso rendszerére is rá lehetne fogni a dolgot, de itt erről szó nincs.
Wirtz a posztján egyértelműen top 3. Ilyen idős KDB-t nem ismertem, de szerintem az ő szintjén mozog és 24-25 évesen ha nem jön újabb sérülés ott is lesz. . Nehéz itt felállítani sorrendet, életkor, bajnokság stb. plusz a Bayer mostanában kicsit megtévesztő. Frimpong is 8/8, Grimaldo 9/12 stb. Viszont az látszik, hogy a német külön dimenzió, de ennek megfelelően az ára is az Főleg, hogy bővn van még a szerződéséből, 100 %-os Golden Boy várományos stb. és a City is kivetette rá a hálóját. Nagyon sok minőségi játékost el kellene adni, hogy esély legyen rá. Ha valaki vinni is fogja az 100 millió fölött lesz. Egy Araujo-De jong duónak biztos mennie kellene, emellé még esetleg egy Raphinha. Aztán ki tudja hogy tud-e annyit adni, illetve aggasztó, hogy igaz rövid de nagyon sokféle sérüléssel küszködött már ilyen fiatalon.

Szóval Barca szurkoló ide vagy oda reális esély szerintem 1-2 %.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.24. 12:57:22

NovaProspekt írta:
2024.03.24. 11:30:09
Tényleg ilyen jó Wirtz? Kérdezem, mert azon kívül, hogy van ez a srác, nem tudok róla semmit.
Olyan játékos, aki miatt érdemes leülni meccset nézni, mert nem csak a sablont tolja. Mostanában sok B04 meccset nézek, és azt gondolom, amit Bence is írt, abban a csapatban ő az extra. A többiek simán jó játékosok, akiknek a teljesítményét erősen felhúzza Xabi Alonso remekül működő rendszere, de Wirtz más. Ő ott az agy, akit minőségben nem tudnának pótolni, ha távozna, bármennyire is tehetséges edző Xabi.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1940
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.24. 12:55:12

Értem. Köszi! :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.24. 11:46:37

Hát, többen gondoljuk így a fórumon, de alapvetően úgy látom, hogy a futballvilág általános véleménye is ez. Mondanám, hogy nézz meg pár highlightsot, de azt persze bárkiről össze lehet vágni jó dolgokat. Itt azért tudom ajánlani mégis, mert azért ő annyira extra, hogy még ott is látszik, hogy érinti a labdát, hogy lő, hogy cselez, hogy készít elő, sok a Messi-szerű megmozdulás is. KDB skilljeivel rendelkezik, csak jobb szerintem 1v1-ben, és még egy kicsit elegánsabb. Az elegancia a legjobb szó rá, legalábbis számomra. A sérülése előtt is simán a legjobb 21 éven aluli játékosként volt emlegetve csak az háttérbe szorította, de már egy éve egészséges, és azóta újra lenyűgöző. Szerintem jobb, mint Bellingham, sokoldalúbb. Persze majd bizonyítania kell egy igazi nagy csapatban is. De ebben a pillanatban én benne látom a leginkább korszakos játékost, akit ha beteszel egy csapatba, egyedül szintekkel emeli a színvonalát. Más poszt, de talán még Yamalnál is tehetségesebb. Persze remélem ez a véleményem megváltozik, mikor Yamal 18 fölé ér, akkorra fog kiderülni. :)

Csak számokkal: 28 gólpontnál jár 36 meccsen, támadóközéppályásként. De a sérülése előtt 18 évesen is hasonlókat hozott már, ez azért fontos szerintem, mert Alonso rendszerére is rá lehetne fogni a dolgot, de itt erről szó nincs.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése