Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.27. 10:50:44

Troym írta:
2022.01.26. 21:30:17
Nekem egy 55 milliós Torres igazolás is full kacsa lett volna akár decemberig. Szóval nehéz hitelességről beszélni. Öszinten a nyár után ki hitte el, hogy ennyiért veszünk valakit télen? Én azt gondoltam ősszel, hogy esetleg 185 db részletre megveszik Cabralt 15 millióért vagy kidobják a keretböl Cavanit és akkor idejöhet kölcsönbe.

Ha az a kérdés:

Dembele vs. Morata?

Ki mit mondana? Hosszabbítson a gyalogkakukk, vagy hozzuk ide a világjáró cserecsatárt?
Kettejük közül én csak azért szavaznék a francia srácra (már ha reális igényekkel képes előállni), mert Morata szintjét hozza Depay elől, BW meg csere, sokkal nem hiszem, hogy előrébb jutnánk plusz a spanyol csatárok nem szoktak beválni. Talán Villa az egyetlen kivétel, de rajta is buktunk 3 év alatt 40 milliót.
De szívem szerint egyiket sem látnám itt, ha akár csak egy Adeyemi, Jonathan David megszerezhető lenne. (nagyobb nevekkel nem dobálózok)
Én nem tudom mikor jöttek a hírek először, hogy Torresért megyünk, de emlékeim szerint voltak bőven konkrét információk. Pl Guardiola nyilatkozott, mikor kérdezték róla, illetve volt megerősített találkozó Txiki és a Barca között, meg ilyenek, nem?
Alapetően a Mundo, a Sport meg a twitterhuszárok esetében nehéz hitelességről beszélni. Amit megírnak, annak a 99%a nem jön létre, de nem ez az érdekes, hanem hogy szerintem a 99ből 95nek alapja sincseen, semmi. Nem szabadna illúzióinknak lenni, az újságnak címlap kell. Minden nap menetrendszerűen új név. A mai pl Grimaldo. :lol:
A twitterfiókoknak meg követők kellenek.
Egyébként én szerintem 15-17 éve olvasom minden nap szinte a Mundot, a Sportot, és a Marcát. A cikkek hangvételén és megfogalmazásán nagyon sokszor lehet érezni, hogy minek lehet valóban alapja, és minek nem.
Természetesen lehet, hogy abból a 90 névből, ami az elmúlt négy hétben szóban forgott, címlapon (online címlapon) volt, valóban volt-van kapcsolat legalább 15 játékossal, hacsak nem 20.. de a lényeg, hogy nem azt kell találgatni szerintem, hogy milyen a hitelessége egy-egy forrásnak, hanem végigolvasni a konkrét ügyet, és aztán mérlegelni, hogy itt most valami volt-e, ami tényleg sejteti vagy valaki aki tényleg forrásnak tekinthető. Ha nem, akkor addig kár is foglalkozni vele. Nyugodtan vissza lehet olvasni ebben a topikban, 1000 játékosról kilett már tárgyalva hogy éppen jó lenne-e nekünk vagy sem, mert épp keringett a név a sajtóban. Egyik se igazolt hozzánk.
Persze beszélgetni erről érdemes, de szerintem két esetben szabadna átmenni a rostán valaminek a tisztelt társaságnál: konkrét megnevezett releváns forrás és/vagy minimum erősen sejtető bizonyíték van, vagy pedig egyértelműen olyan játékos, akinek a posztja és a képességei prioritássá tehetik számunkra, azaz van némi realitása.
Szerintem pl a felmerült nevek közül Kessié abszolút nem ilyen. Azpi például lehet ilyen.
Még egy pointer: ha valaki neve felmerül, és az illető véletlen épp szabadügynök lesz nyáron, akkor máris jó eséllyel elkönyvelhetjük, hogy teljesen alaptalan találgatás. Nyilván vannak szabadügynökök, akik után megyünk (akár már most), de alapvetően ez jól leszűkíti a kört az "újságírók" számára. Nem is kell a hasukra ütni igazán, egy szűkebb halmazból kiválasztanak minden nap / minden héten 1-2t, és mivel szabadügynök, és a Barca meg konkrétan szegény mint a templom egere, rögtön hitelesnek is tűnik, hiszen logikusnak tűnik, pedig semmi alapja nincs valószínűleg (10ből 9szer nincs).
No mindegy, értem, hogy szeretünk (én is) beszélgetni igazolásokról, potenciális játékosokról, friss hírekről, sőt mi lenne ha típusú sztorikról is. De azért egy kis forrás és tartalomkritikát kéne szerintem gyakorolni a fórumozóknak, mielőtt beraknak ide egy nevet és cikket. Legyen, ami nem ugorja meg az ingerküszöböt, akkor se, ha a benne lévő név érdekes lenne. Ezt természetesen mezei fórumozóként írom, objektív alapokon nyugvó fórumszabályokat erre amúgy is lehetetlen lenne hozni.


Morata vs Dembelé: nekem egyértelműen Dembelé. Semmi értelme idehozni akármilyen minimális pénzért sem Moratat, ha Dembelé megy, akkor sem, úgyhogy nekem nem is kérdés, ha a kettő közül kell dönteni.
Egyébként meg ez a morata ügy is olyan, hogy csak kitalálták az újságírók, nem? Nyilatkozta Xavi vagy Alemany hogy megyünk érte? vagy legalább azt, hogy középcsatárt keresünk konkrétan? Látta már bármelyik érintettet bárki legalább a másik országába elutazni tárgyalni? Szerintem mindre nem a válasz.
Ettől még leeht, hogy így van, de én úgy látom hogy csak egy tőlünk teljesen független ügy miatt került újra felszínre a Morata ügy, holott a Juve vagy Morata ügynöke(?) lenyilatkozta, hogy marad a seggén, nem megy sehova. Ez pár napja volt szerintem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.26. 22:41:57

Meglestem kicsit a főoldali cikkben szereplő brazil srácot. Hát, azért ő mozgásra tényleg kiemelkedik a sok dél-amerikai tehetség közül... :shock: A főoldali gólja is szenzációs volt, de láttam pár szólót tőle, tényleg játszi könnyedséggel oldja meg őket és rakja el a végén a kapuba a lasztit. A cikk szerint figyeljük, de nem tudom, mennyire jelent ez szoros megfigyelést.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2607
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.26. 21:30:17

Nekem egy 55 milliós Torres igazolás is full kacsa lett volna akár decemberig. Szóval nehéz hitelességről beszélni. Öszinten a nyár után ki hitte el, hogy ennyiért veszünk valakit télen? Én azt gondoltam ősszel, hogy esetleg 185 db részletre megveszik Cabralt 15 millióért vagy kidobják a keretböl Cavanit és akkor idejöhet kölcsönbe.

Ha az a kérdés:

Dembele vs. Morata?

Ki mit mondana? Hosszabbítson a gyalogkakukk, vagy hozzuk ide a világjáró cserecsatárt?
Kettejük közül én csak azért szavaznék a francia srácra (már ha reális igényekkel képes előállni), mert Morata szintjét hozza Depay elől, BW meg csere, sokkal nem hiszem, hogy előrébb jutnánk plusz a spanyol csatárok nem szoktak beválni. Talán Villa az egyetlen kivétel, de rajta is buktunk 3 év alatt 40 milliót.
De szívem szerint egyiket sem látnám itt, ha akár csak egy Adeyemi, Jonathan David megszerezhető lenne. (nagyobb nevekkel nem dobálózok)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.26. 21:28:59

Cseri írta:
2022.01.26. 21:07:22
Novanak szerintem igaza van, átigazolási időszak van, ne legyen probléma, hogy bedobjuk a megfelelő topicba a friss pletykákat! Az is igaz, hogy nem árt szűrni az infókat,mert van bőven a valóságtól elrugaszkodott hírmorzsa.
És azt még is ki mondta, hogy ne dobjátok be? :D
Én azt mondtam, érdemes helyén kezelni egy egy pletykát, amit még hírnek is nehéz nevezni. Pláne túlzás rögtön taktikát építeni, meg azon gondolkozni, hogy Xavi hogy fogja rotálni Moratát Haalanddal. De kinek mi.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.26. 21:07:22

Novanak szerintem igaza van, átigazolási időszak van, ne legyen probléma, hogy bedobjuk a megfelelő topicba a friss pletykákat! Az is igaz, hogy nem árt szűrni az infókat,mert van bőven a valóságtól elrugaszkodott hírmorzsa.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.01.26. 21:04:26

baas11 írta:
2022.01.26. 20:21:50
Kessie mit tud amugy ? Ugye nem egy Gattuso ..!!!?
Mint egy Vidal ? vagy neki egy minőségibb verziója Casemiro, Fernandinho, Jorginho, Essien stb..?
Nem kell aggódni, nagyon távol áll Gattusótól. Nem egy roboló játékos. Barcelona viszonylatban inkább Touré, mint Busquets tehát jelentene változást. Jól passzol és olvassa a játékot, de ez nem abba merül ki, hogy passz sávokat lefülfeli, hanem területben szerel, vagy blokkol. Erős, fürge és hosszan is meg tudja indítani a támadást, tehát nem az a fajta, aki csak megkeresi a legközelebbi kreatív játékost.

Szerintem Kantéhoz hasonlítható, de nincs azon a szinten még.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.01.26. 20:21:50

Kessie mit tud amugy ? Ugye nem egy Gattuso ..!!!?
Mint egy Vidal ? vagy neki egy minőségibb verziója Casemiro, Fernandinho, Jorginho, Essien stb..?!
-
(Nem nagyon láttam )
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.26. 20:03:00

viszont ne tagadjátok, h alig várjátok, napi 30 oldalfrissítést nyomva, h milyen szaftos pletyókat rakunk be ide mi, naiv twitter-hívők :mrgreen:

egyébként meg kell tanulni kritikusnak lenni a forrásokkal szemben. ha vmit megír egy goal.com, The Sun, az nyilván egyből kuka. ha megírja egy Mundo vagy Sport, az a klub vágyálmait jelenti. ha megírja egy TV3, RAC1, akkor ott lehet sejteni, h vmi van is a háttérben, de attól persze nem biztos, h materializálódik bármi. viszont egyfajta információ ezekben is van, leszámítva az elsőként említett bóvli forrásokat.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.26. 19:56:55

Troym írta:
2022.01.26. 18:36:06
Nem értem az újságírói híreken fanyalgókat.
Hát felhívnám én is pl Xavit, de nem tudom a számát.
Amúgy ezeknek a pletykáknak jelentős hányada részben igaz, mert ha pl a Barca keres tudomisén balhátvédet, akkor gondolom van egy prioritási lista, de egyazon időben kezdenek el egyezkedni 4-5 csapat balhátvédjeivel. Csak gondolom valahol a másik csapat kér sokat, vagy maga a játékos, vagy nem akar költözni stb. De elég béna működés lenne, ha egyszerre csak egy játékossal és csapattal lennének képesek tárgyalni. Ha ezt beszorozzuk a mindenki által említett 4-5 hiányposzttal, akkor egyszerre 30-40 játékossal is tárgyalhatnak.
Az hogy egy újság megírja, hogy tárgyalnak, az nem fix infó. Újság=el kell adni a hírt :D Kb az ilyen híreknek, amiket ide be szoktatok rakni a 10%-a ha igaz. De nyugodtan nézd meg hogy egy átigazolási időszak alatt mennyi hírt hoz le mondjuk a sport és a végére ebből mennyi lesz valós.
Az pedig hogy bedobnak 40 nevet amiből ténylegesen tárgyalunk mondjuk 3-mal, az nem azt jelenti hogy a többi 37-el is tárgyaltunk, csak nem jött össze. Én is tudok neked írni egy 20 fős listát bhv-ből vagy kh-ból akikkel nyáron össze fognak minket hozni, közben meg lehet a közelébe se mentünk a játékosnak. Pedig én aztán nem vagyok újságíró.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.26. 19:56:15

grgly50 írta:
2022.01.26. 19:08:31
Troym írta:
2022.01.26. 18:36:06
Nem értem az újságírói híreken fanyalgókat.
Hát felhívnám én is pl Xavit, de nem tudom a számát.
Amúgy ezeknek a pletykáknak jelentős hányada részben igaz, mert ha pl a Barca keres tudomisén balhátvédet, akkor gondolom van egy prioritási lista, de egyazon időben kezdenek el egyezkedni 4-5 csapat balhátvédjeivel. Csak gondolom valahol a másik csapat kér sokat, vagy maga a játékos, vagy nem akar költözni stb. De elég béna működés lenne, ha egyszerre csak egy játékossal és csapattal lennének képesek tárgyalni. Ha ezt beszorozzuk a mindenki által említett 4-5 hiányposzttal, akkor egyszerre 30-40 játékossal is tárgyalhatnak.
Bocs, de ezt meg én nem értem: "Nem értem az újságírói híreken fanyalgókat. "
"Fanyalog – ‘kelletlenkedik, kényeskedve húzódozik valamitől, derogál, átall, lenéz, nincs ínyére"
Melyik kommentből érzel ki ilyet? Én ilyet nem szűrtem ki, pedig szinte mindet olvasom.

Sokan vannak pedig ilyenek, de a legtöbbnek azért van alapja, főleg ha már egy jó ideje több helen egyöntetűen cikkeznek róla. Torres igazolása is egy "ilyen pletykával" kezdődött pl.

Troym írta:
2022.01.26. 18:06:42
Ugyan csak részben kapcsolódik hozzánk, de mi lesz ha marad Dembelé és így nem jön Morata? A juve nem a másik csapat volt súlyos pénzügyi gondokkal? Hogy fér bele Vlahovic a keretbe? (Átigazolási, fizetési) vagy nekik belefér? Ide meg gondolom úgy jöhetne Morata, ha Dembelé menne. De Tagliafico esete sem egyértelmű, őhozzá szükséges eladni?
Ha marad Morata, akkor nem megy Vlahovic, ilyyen egyzerű, bár kétlem, hogy a Juve meg tudná szerezni. Több szempontból is nagyon bajos számukra.
Nem tudni, mennyi pénz marad még a regisztrációra, de ha Dembélé elmegy vagy hosszabbít, akkor megoldóik vagy SR-rel megcsinálják amit Umtitivel. Persze lehet, hogy Cou után maradt még szabad összeg, nem hiszem, hogy Tagliafico akkora bére lenne. Bár nem tudom kölcsönjátékosoknál is ugyanúgy számít-e.
Forca Barca!!!!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.26. 19:08:31

Troym írta:
2022.01.26. 18:36:06
Nem értem az újságírói híreken fanyalgókat.
Hát felhívnám én is pl Xavit, de nem tudom a számát.
Amúgy ezeknek a pletykáknak jelentős hányada részben igaz, mert ha pl a Barca keres tudomisén balhátvédet, akkor gondolom van egy prioritási lista, de egyazon időben kezdenek el egyezkedni 4-5 csapat balhátvédjeivel. Csak gondolom valahol a másik csapat kér sokat, vagy maga a játékos, vagy nem akar költözni stb. De elég béna működés lenne, ha egyszerre csak egy játékossal és csapattal lennének képesek tárgyalni. Ha ezt beszorozzuk a mindenki által említett 4-5 hiányposzttal, akkor egyszerre 30-40 játékossal is tárgyalhatnak.
Bocs, de ezt meg én nem értem: "Nem értem az újságírói híreken fanyalgókat. "
"Fanyalog – ‘kelletlenkedik, kényeskedve húzódozik valamitől, derogál, átall, lenéz, nincs ínyére"
Melyik kommentből érzel ki ilyet? Én ilyet nem szűrtem ki, pedig szinte mindet olvasom.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2607
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.26. 18:36:06

Nem értem az újságírói híreken fanyalgókat.
Hát felhívnám én is pl Xavit, de nem tudom a számát.
Amúgy ezeknek a pletykáknak jelentős hányada részben igaz, mert ha pl a Barca keres tudomisén balhátvédet, akkor gondolom van egy prioritási lista, de egyazon időben kezdenek el egyezkedni 4-5 csapat balhátvédjeivel. Csak gondolom valahol a másik csapat kér sokat, vagy maga a játékos, vagy nem akar költözni stb. De elég béna működés lenne, ha egyszerre csak egy játékossal és csapattal lennének képesek tárgyalni. Ha ezt beszorozzuk a mindenki által említett 4-5 hiányposzttal, akkor egyszerre 30-40 játékossal is tárgyalhatnak.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.26. 18:21:34

Ez is egy újságírói hír!!!

"13:20 Girondins de Bordeaux Minguezát akarja
A Barça az idő ellen dolgozik, hogy könnyítse csapatát , és ennek következtében a bérét is, hogy el tudja vállalni azokat a szerződéskötéseket, amelyeket Xavi szeretne ezen a téli piacon. Az egyik szereplő, akit a culé entitás hozott a piacra, Óscar Mingueza. Az elmúlt néhány órában a Girondis de Bordeaux kifejezte érdeklődését az átigazolása iránt , és a két fél értékeli ezt a műveletet. "

"17:15 Meunier, a Barça-pályán
Gerard Romero a „Jijantes FC” című Twitch-csatornáján felfedte a Barcelona lehetséges lépését a jelenlegi téli átigazolási piacon, a Borussia Dortmunddal kötött megállapodást Thomas Meunier és Sergiño Dest közötti cseréről ."
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2607
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.26. 18:06:42

Ugyan csak részben kapcsolódik hozzánk, de mi lesz ha marad Dembelé és így nem jön Morata? A juve nem a másik csapat volt súlyos pénzügyi gondokkal? Hogy fér bele Vlahovic a keretbe? (Átigazolási, fizetési) vagy nekik belefér? Ide meg gondolom úgy jöhetne Morata, ha Dembelé menne. De Tagliafico esete sem egyértelmű, őhozzá szükséges eladni?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.26. 17:23:34

Zsolti írta:
2022.01.26. 17:07:06
Kessie nagy fogas, ill. ha jonne, abban az esetben a FDJ/Nico/Gavi/Pedri pakkbol minimum 1-tol elkoszonnek.

Ts
Aspi-Araujo-Sule-Tagliafico/Gaya
Kessie-DJ-Pedri
Torres-Depay-??

Azert ez mar egy komolyan veheto csapat lenne.:)
Gavi nálam kb az egyetlen érinthetetlen játékos Araujon, meg a friss mivolta miatt Ferranon kívül. Ő tudja egyedül gyorsítani elöl a játékot, 1v1-ezni. A többiben egyetértek.

Kessié érdekes váltás lenne a reszketeg Busquets helyett, hirtelen egy évszázadot modernizálódna a játékunk.
Kicsit tartottam a dologtól, mert tavaly Pedri módra túltolták, minden meccsen játszott kb, még többet futva, mint a mi kölykünk, Olimpián megsérült + formán kívül került. Szeptembertől úgy novemberig csak kereste magát, sok hibával játszott, meccsek mentek el rajta, tán még a BL csoportkijutás is... de november második felére - decemberre szerencsére megtalálta a közel tavalyi formáját, többször lett a meccs embere is, a hibák meg lassan kiszorultak a játékából. Ha ezt tartja, baromi nagy fogás lenne. Egy szinte elnyűhetetlen tank, aki nagyon stabilizálja a védelmet is, jókor áll vissza közéjük, stb. A fizikai ereje mellé ráadásul nem társulnak brutális megoldások, inkább tényleg csak lepattintja magáról a szerencsétlent, aki épp nekimegy. A labdát meg nem lehet tőle elvenni.

Amúgy meg amikor letáborozunk a 16-os elé, akkor egy Busquetsnél gólképesebb játékost is kapnánk, ha nem is egy gólgyár, de mer lőni. Nagyon stabil büntetőrúgó is.

Érdekességképp az utolsó Afrika kupa előtti Seria A meccsén 1-2 edzés után 10-est játszott, mert baj volt a poszton. Senki nem értette az edzői döntést. Két gólt vágott, korrekt mozgások után. Szóval bevethető egy sorral előrébb is, ha úgy hozza a szükség, vagy legalábbis fel lehet küldeni, ha baj van.

Hátulról a büdös életben nem fog szervezni, bár szerintem Busuqets-re hiába mondjuk, hogy a motor, de a motor üteme baromi lassú volt, azt még lehet, hogy fel is pörgetné az elefántcsontparti, ki tudja. Azt a pár szemfüles lőtt passzát nem fogja pótolni, amit Busquets tudott, ez tény, de ez legyen a legnagyobb gondunk.

Én örülnék neki, na, és kellene a csapatba. Andrist is értem, aki szerint nem a kp a prioritás, mert ott tényleg megvagyunk, és szerintem is csak akkor jöjjön, ha valaki megy, és nem okoz felesleges űrt a kasszában. Kb minden más poszt hiányosabb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.26. 17:16:57

Zsolti írta:
2022.01.26. 17:07:06
Kessie nagy fogas, ill. ha jonne, abban az esetben a FDJ/Nico/Gavi/Pedri pakkbol minimum 1-tol elkoszonnek.

Ts
Aspi-Araujo-Sule-Tagliafico/Gaya
Kessie-DJ-Pedri
Torres-Depay-??

Azert ez mar egy komolyan veheto csapat lenne.:)
A kérdőjelek helyére Fati, és jók is vagyunk, a padunk is elég korrekt lenne. Csak Fati tényleg kérdőjel szóval azért valaki kelleni fog előre.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2022.01.26. 17:07:06

Kessie nagy fogas, ill. ha jonne, abban az esetben a FDJ/Nico/Gavi/Pedri pakkbol minimum 1-tol elkoszonnek.

Ts
Aspi-Araujo-Sule-Tagliafico/Gaya
Kessie-DJ-Pedri
Torres-Depay-??

Azert ez mar egy komolyan veheto csapat lenne.:)
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.01.26. 16:38:49

A Kessié gyerek tökéletes igazolás lenne, ha tudnánk finanszírozni a bérigényét. Ezt jelenleg én nem látom a hírek alapján. Busi ideje lejárt, cserének tökéletes 1-2 évig. SR-t elhajtanám azonnal. Jelenleg nincs a csapatban ütköző, védekező középpályás, Gavi csinálja ezeket, de többnyire besárgázza magát, fizikálisan nem neki való.
Én ősz óta nézem a gyereket, mert szponzorálták itt a fórumon. Nem voltak jó meccsei, nem ájultam el a játékától, de fizikálisan valóban brutális, párharcot nemigen veszít. Van spiritusz a játékában.Nálunk éppen egy ilyen játékos hiányzik.
Amennyiben az európai elitet utol akarjuk érni, egy ilyen típusú játékos kell a középpályára, mellé egy 9-es, jobbhátvéd, 1 belső védő.Ennyivel simán visszazárkóznánk.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.01.26. 16:36:55

Barcaforever írta:
2022.01.26. 16:10:13
Áthozom ide:

A SPORT szóbeli megállapodásról ír Kessievel. :shock: =D> :D De jó lenne újra egy robbanékony tankot látni vkp-ban.

Kíváncsi lettem volna ha a párizsi pad helyett Wijnaldum minket választ, akkor Busit padoztatná Xavi?? A holland azóta szerintem mindenhova menne, csak nem Párizsba.(a szóbeli megállapodásról jutott eszembe)
Most láttam Xavi-val egy barca-s interjút, 90 mperc-es volt, különböző kérdéseket tettek fel neki, az utolsó pedig az volt, hogy ki volt a legjobb csapattársa/barátja a barcánál valaha. A válasza pedig Busquets volt. Zseni a fickó amúgy, imádom, hogy milyen esze van a focihoz, de már fizikailag már nagyon lassú, sajnos, jobb alternatíva jelenleg nincs amúgy, de biztos nehezen padoztatná szvsz.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.26. 16:21:33

Andris írta:
2022.01.26. 16:14:50
Barcaforever írta:
2022.01.26. 16:10:13
Áthozom ide:

A SPORT szóbeli megállapodásról ír Kessievel. :shock: =D> :D De jó lenne újra egy robbanékony tankot látni vkp-ban.

Kíváncsi lettem volna ha a párizsi pad helyett Wijnaldum minket választ, akkor Busit padoztatná Xavi?? A holland azóta szerintem mindenhova menne, csak nem Párizsba.(a szóbeli megállapodásról jutott eszembe)
Szerintem Wijnaldum nem véletlen nem játszik párizsban, én eleve nem értettem hogy mi olyan nagy szám benne, akkor se mikor le akartuk igazolni. Szerintem itt is padozna Busquets javára, max nem annyit esetleg.

Kessiéről lentebb már beszélgettünk valamennyit. :) Nem tartom valószínűnek, hogy
a) egy szó is igaz az információból
b) valóban szeretnénk a rendkívül szűkös és egyelőre még nem is létező erőforrásainkat pont középpályás igazolására pazarolni
c) szerintem nálunk robbanékony tank még sose tudott kibontakozni, semmilyen edzőnél, sem erős sem gyenge csapatban
d) nekem nincs is igényem erre, de ez már személyes vélemény, nekem már örökre a technikailag képzett, labdával és nem fizikummal domináló emberek lesznek a középpályás etalonok
Egy vkp-re nagyon szükség lenne, mert Busquets nagyon gyors ellenfél ellen, PSG, Bayern dupla 0.

Mert Touré, mint robbanékony tank, nem vált be nálunk? :shock:
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.26. 16:16:11

Egy Süle, Azpi, Kessié hármas ingyen nagyon jó lenne, de ha csak egyet vagy kettőt megszerzünk közülük, annak is nagyon fogok örülni. Ha igazak a hírek, hogy nyáron jóval magsabb lesz a fizetési sapkánk, akkor a regisztrációjukkal sem lenne gond.
c) szerintem nálunk robbanékony tank még sose tudott kibontakozni, semmilyen edzőnél, sem erős sem gyenge csapatban
Azért Touré nagyon is jó volt Rijkaard alatt, majd Pep első szezonjában is. Valverde alatt Vidal és Paulinho is jól ment, pedig aztán ők sem tipik Barca-DNS kp-k voltak. Mégsem velük volt a nagy baj, hanem a tipik Barca-DNS emberekkel....
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 16:14:50

Barcaforever írta:
2022.01.26. 16:10:13
Áthozom ide:

A SPORT szóbeli megállapodásról ír Kessievel. :shock: =D> :D De jó lenne újra egy robbanékony tankot látni vkp-ban.

Kíváncsi lettem volna ha a párizsi pad helyett Wijnaldum minket választ, akkor Busit padoztatná Xavi?? A holland azóta szerintem mindenhova menne, csak nem Párizsba.(a szóbeli megállapodásról jutott eszembe)
Szerintem Wijnaldum nem véletlen nem játszik párizsban, én eleve nem értettem hogy mi olyan nagy szám benne, akkor se mikor le akartuk igazolni. Szerintem itt is padozna Busquets javára, max nem annyit esetleg.

Kessiéről lentebb már beszélgettünk valamennyit. :) Nem tartom valószínűnek, hogy
a) egy szó is igaz az információból
b) valóban szeretnénk a rendkívül szűkös és egyelőre még nem is létező erőforrásainkat pont középpályás igazolására pazarolni
c) szerintem nálunk robbanékony tank még sose tudott kibontakozni, semmilyen edzőnél, sem erős sem gyenge csapatban
d) nekem nincs is igényem erre, de ez már személyes vélemény, nekem már örökre a technikailag képzett, labdával és nem fizikummal domináló emberek lesznek a középpályás etalonok
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.26. 16:10:13

Áthozom ide:

A SPORT szóbeli megállapodásról ír Kessievel. :shock: =D> :D De jó lenne újra egy robbanékony tankot látni vkp-ban.

Kíváncsi lettem volna ha a párizsi pad helyett Wijnaldum minket választ, akkor Busit padoztatná Xavi?? A holland azóta szerintem mindenhova menne, csak nem Párizsba.(a szóbeli megállapodásról jutott eszembe)
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.26. 13:37:14

MessiNeymarSuarez írta:
2022.01.26. 08:52:23
Andris írta:
2022.01.25. 23:31:27

Az egyetlen valódi konkrétum az összes átigazolási hír közül, hogy Dembelé ügynöke ezúttal valóban megérkezett és jelen van Barcelonában, minden valószínűség szerint tárgyalni jött a Barcával, mi másért repült volna oda ma. A Sport említi, hogy Dembelé szeretné ha találkozhatna Laportával, és személyesen beszélgethetnének a helyzetről.
Számomra több mint érthetetlen, egyenesen nevetséges, hogy ez eddig nem történt meg.
Valószínűleg azért, mert a napokban az ügynöke a Chelsea-nél járt tárgyalni, ahol benyögték az elvárásaikat és kaptak egy olyan reakciót hogy: :lol: :lol: :lol:
Így már lehet hogy sokkal szimpatikusabb a Barca ajánlata.

Azpiliqueta hiába 32 éves, válogatott kerettag, vezéregyéniség ami nálunk hiányszakma, bőven benne lehet 2 jó év és a JHV poszton amúgyis gyér a kínálat
és emellett belsővédőként is bevethető.
Azpi szerintem is jó lehet 2 évig.
Elvileg 3 éves szerződést kínálnánk neki. A hátsó szekcióban mindenhol bevethető és a Chelsea-vel visszautasított minden hosszabbítási ajánlatot. Szerintem 10 év után egy másik csapatban szeretné befejezni a pályafutását, amihez Spanyolország adná magát és 32-33 évesen a fizuja sem lenne sztem túl magas.
Nyilván van sok olyan játékos aki elvileg nyáron ingyen igazolható, de az aláírási összeget, illetve a magas fizetést azért állni kell és közel sem biztos, hogy tényleg elmenni. Egy Rüdiger pl. adná magát, de nekünk esélyünk sincs rá. Főleg, hogy Christensennek is lejár a szerződése. Lenne egy 38 éves T Silvajuk meg egy Chalobach-juk. A dán pedig szintén nem nagyon akar maradni.
Ráadásul szerintem le is mondtak már a spanyolról, mert nagyon rámentek Destre.
MessiNeymarSuarez írta:
2022.01.26. 08:52:23
Kessié teljesen más stílust képvisel, lehet hogy pont a klasszik Yaya-féle védekező középpályás szerep hiányzik nagyon tőlünk, ezáltal az előtte lévők is jobban fókuszálhatnának a támadásépítésre.
Plusz ebben De Jong esetleges eladása is benne lehet ha nyárig Xavi nem tudja beilleszteni és nem találja meg magát.

A nyáron nem tudom hogy fognak alakulni a pénzügyek, de gyanítom hogy a nézők és a bevételek visszatérésével, az új mezszponzor(idei 30millió helyett 80 körül) segítségével sokkal több mozgásterünk lesz

Messi: Hát igen, érdekes hogy félig közellenség lett és ő fogott vissza minket, aztán így hogy elment a szezonbeli fő cél hogy a bajnokok ligája helyezés valahogy meglegyen :mrgreen: Jobban járt ő is a váltással, meg mi is olyan szempontból hogy elkezdhettük a megújítást, a probléma hogy a sikerkorszak csapatának fele utód nélkül ment el, és Iniestáék közvetlenül nem adhatták át a tudásukat, pedig lehet hogy tudnának mit tanítani a mostani srácoknak.
Kessiére szerintem nyáron vadászidény lesz, sok nagy klub ki fogja vetni rá a hálóját. Ha igaz is a hír nem hiszem, hogy az esélyesek között lennénk.
Messi nem hiszem, hogy közellenség lett, igazából jókor ment el. Az, hogy most ilyen impotensek vagyunk gólszerzés terén az inkább szerencsétlenség, mint Messi hiánya. Úgy indultunk neki a szezonnak, hogy lesz egy Dembélé-Fati-Aguero-Depay sorunk, ami kiegészülhet Braithwaite-tel. Így egy kicsit más lett volna a leányzó fekvése és nem hiányoztak volna annyira Messi góljai. Most pedig ki tudunk állni Jutgla-LDJ-Abde sorral. Abból az 5 emberből akire építettük volna a támadójátékot egy sincs. Ez nem Messi hiányából fakad, és az sem, hogy olyan pozícióban vagyunk amilyenben, de lehet, hogy ő is többet ülne otthon vagy az orvosiban mint amennyit játszana. Plusz Koeman se tett túl jót a csapattal.


A Tagliafico hír pedig egyre hitelesebbnek tűnik. Ha ezt nyélbe tudnák ütni Alemany-ék az újabb plusz pont lenne a vezetőségnek. A következő nyáron pedig ott lesz ingyen Gayá, akire Laporta már feni a fogát.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2607
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.26. 13:34:21

Süle távozik idény végén. (Hivatalos, Kahn megerősítette) Tuti megpróbálnám megszerezni, ha már egyszer Barca drukker a srác. Pont hasonló felépítése és erősségei / gyengeségei vannak mint Piquének, így meglenne hosszabb távon aki pótolhatja Gerardot.
Válasz küldése