Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.05.12. 22:13:01

És nehogy azt mondd már, hogy az RM-nél nincs kreativitás a középpályán? Modric és Kroos akkor mi, ha nem kreatív középpályás? :D
Igen, de ehhez hozzátartozik, hogy ezért alkalmaznak egy verőembert, Casemiro személyében. Nálunk

(((sajnos)))
ilyen nincs.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19558
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.12. 20:10:04

Nem lettek rosszabb játékosok, én nem is feltétlenül igazolnék oda. N'Zonzival az "identitás" se változna, mert jó passzkészséggel rendelkezik. Ott lenne Iniesta mint kreatív emberke a padon, Rakitic a meló, Busquets mint ész és jöhetne erő. Ellenféltől, eredménytől függően lehetne variálni és lehetne lépni. Most nem igazán tudunk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.05.12. 19:55:47

S.Agüero írta:Hiába várod ezt, egy Barca nem fogja ezt játszani, akármennyire is szeretnéd. Legalábbis nem hiszem. Mikor játszottuk ezt utoljára?
Továbbra sem ez volt a gond a középpályával, hanem az, hogy egyszerűen nem volt középpályánk, mert Rakitic ki lett téve a szélre, így eltávolodtak a játékosok egymástól, nagyobb hibával, lassabban járt a labda. Szimplán egy N'Zonzival ez nem fog megoldódni. :)
Szerintem Bob inkább arra gondolt, hogyha felíveli az ellenfél a labdát, akkor lesz, aki felveszi a versenyt a támadókkal. Plusz ott vannak a szögletek is.

Egyébként egyetértek veled, kiegészítve azzal, hogy egy periódus sem volt a szezonban, amikor a kezdő kp. hármasunk mindegyike egészséges volt és jó formában is játszott. Ini szezonja majdnem teljesen kuka (túlzok nyilván, de ennyi sérüléssel...) Rakitic és Busquets is komoly formahanyatláson ment át. Ezt még kiegészítjük azzal, amit Te is írtál, hogy Rakitic nem is a posztján játszott többségében, megkapjuk az egyenlet eredményét: sikertelenség.

Taktikai váltás is kell az új játékos mellett, sőt, az előbbi még fontosabb is. Rakitic nem lett rosszabb játékos, Iniesta meg talán a nyári alapozáson rendbe jön. Ha ez a kettő tényező rendben lenne, már nem lenne itt akkora gáz.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.12. 19:34:51

És N'Zonzi meg ráadásul nem hiába volt hónap játékosa sem a Ligában, 30 centihez adalék, hogy a legtöbb és legjobb százalékban nyeri a fejpárbajokat (mikor néztem így volt, lehet azóta változott, de top) hát könyörgöm mekkora segítség lenne már. Juventus ezt tolta, hogy lőtték fel a labdákat és fejelte le Mandzukic.
Hiába várod ezt, egy Barca nem fogja ezt játszani, akármennyire is szeretnéd. Legalábbis nem hiszem. Mikor játszottuk ezt utoljára?
Továbbra sem ez volt a gond a középpályával, hanem az, hogy egyszerűen nem volt középpályánk, mert Rakitic ki lett téve a szélre, így eltávolodtak a játékosok egymástól, nagyobb hibával, lassabban járt a labda. Szimplán egy N'Zonzival ez nem fog megoldódni. :)

És nehogy azt mondd már, hogy az RM-nél nincs kreativitás a középpályán? Modric és Kroos akkor mi, ha nem kreatív középpályás? :D

Ez olyan, mint mikor leírtad, hogy Gumbaut miért volt érdemesebb behívni a csapatba, mint Sampert, merthogy ő magasabb... :D Oké, most ez túlzás, de a lényeg ugyanaz.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.12. 19:27:59

Samper írta:Minden csapat, amelyiknek lehet tudni, hogy ki lesz őszre az edzője, előbbre tart a felkészülésben és a tárgyalásokban, mint mi. Jól kicselezzük magunkat. De legalább végül legyen jó edzőnk - nem afféle majd csak lesz valahogy. Az a jó edző, akinek sztárjaink előtt is van respektje.
Ne reménykedj. Lenyilatkozták, hogy Luchora való tekintettel nem neveznek meg jelöltet. Nyár előtt nem tudjuk meg és azt sem, hogy az új edzőnek van e beleszólása a keret kialakításában, vagy sem. Ez valamiért "hadititok".:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19558
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.12. 19:15:01

Chino írta:
Bob_Marley írta:Dembele nagyon kiforratlan, szertelen játékos semmiképpen nem hoznám olyan összegért, ami felmerült (?), eladásokban meg ekkora mozgás szerintem sem lesz.
Ugyanezeket N'Zonzi és Fabinho érkezésével meglehetne oldani és ketten együtt 75-ből kijönnek és lehetne variálni 3-4-3 vagy 4-3-3 felállást is, plusz pihentetni is lehetne. Grátiszba, hogy jönne egy belső védő vagy Semedo vagy más ha az eladások úgy jönnek össze az plusz. Csapatot sem kellene felforgatni, frissítés is jönne (kit érdekel hogy 29 éves N'Zonzi, legjobb korban van, a csapatunknak most kell nyerni mikor 30 körül és csúcson van Pique-Busquets-Messi, nem 3 év múlva) és fizikálisan is erősödnénk. Szerintem nagyon kézenfekvő megoldások lennének. Arda-t pl nem is adnám el, maradjunk ennél a szónál, hogy backup. :D jobbat nem igen találnánk.
Lehet, hogy jó korban van, de nem igazán ilyen típusú játékosra van szükség. Kell a kreativitás, gyorsaság, támadó szellem a középpályára. Az egy dolog, hogy stabil, meg jól védekezik, de Rakitic-csal meg Busival lehet, hogy combos kp lenne, de iszonyat statikus. Egy Verratti, Thiago (vagy pl. ahogy Gündogan tolta a Dortmundan) pont a stabilitást tudná megadni, úgy hogy előre is pluszt tud adni. Láttuk mi a különbség, ha mondjuk egy Gomes típusú játékos van Neymarék mögött és milyen ha egy Ini. Nyilván van különbség N'Zonzi és AG között, de a stílusuk inkább egymásra hajaz, mint a fentebb említettekre.
Az hogy 30 centivel alacsonyabb nem a világ. Ini sem volt magasabb, mégis tökéletesen illett/illik a csapatba. Hiányzik az a játékintelligencia, passzkészség ami Ini után űrt hagy. És lehet, hogy az olasz nem egy csúcsnéger és dönt mindenkit le a lábáról, viszont érzi a passzsávokat, rengeteg labdát szerez és nagyon harcos.
Kreativitás nélkül agyhalott a kp-nk, ami nagyon nem jönne jól, idén is sok bajunk volt vele. Nem azt mondom, hogy N'Zonzi nélkülöz minden játékintelligenciát, de nekünk nem ilyen ember kellene. Ha Busit kellene helyettesíteni azt mondanám ő a tökéletes választás, de ahol nálunk most hiány van azt nem N'Zonzi oldaná meg.
Azért nem tudok veled egyetérteni, mert körbe kell nézni máshol, nincs annyi "kreativitás" máshol és mégis előrébb vannak. MSN jobb formát mutat mint pl a BBC (sérülések is benne vannak) és bedarálnak mindenkit. Egy Monaco szétfutja az ellenfeleit egy Juventus "kreatívabb" mint mi? Megvan a puskapor előre, hátulra meg erőre nincs meg. Nekem az ilyen Coutinhokkal pont ez a bajom, hogy csak orrnehezek lennénk vele.
Rohadtuk nem ezen múlik, s a kulcs, hogy labdát kell szerezni, ráadásul N'Zonzi kiválóan passzol is, támadó harmadban is felismeri magát.
A támadószellem sokkal inkább átterelődik a támadókra. Nem ildomos Xavi-Iniesta sort felhozni példának, mert jó pár éve volt és a foci abba az irányba megy, hogy kőkemény btb középpályások, gyors támadás, gyors szélsők. "Tilitolizni" már nem igen lehet eredményt elérni, tényleg csak a fenti példák, de lehetne mondani pl most az EB-t is, franci kp sor? Wales? Portugália?
Ez kell, ebben erősödnünk kell véleményem szerint, mert pl azt írod nem jelent a 30 centi, hát egy szögletnél azért de. :D
Győzni akarunk vagy szépen meghalni, kérdés nélkül első nálam. Nem futottunk rossz idényt idén sem, de pont azért maradt benne, mert egy CHiellini lefejel minket, egy Ramos begyötri egy Depor két gól betuszkol stb.
És N'Zonzi meg ráadásul nem hiába volt hónap játékosa sem a Ligában, 30 centihez adalék, hogy a legtöbb és legjobb százalékban nyeri a fejpárbajokat (mikor néztem így volt, lehet azóta változott, de top) hát könyörgöm mekkora segítség lenne már. Juventus ezt tolta, hogy lőtték fel a labdákat és fejelte le Mandzukic.
Kép
Kép
Kép
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.05.12. 18:15:18

PCsabi írta:Arda 30, Rafinha 25, akkor Dembele hogy lehet 40? :-k
Rafinha apja azt mondta hogy a gyerek nem akar elmenni tőlünk,az egész csak kitaláció. És mivel ő a managere lehet neki hinni szerintem.
De szerintem a max az tényleg 30 misi lenne amit kapnánk érte se inkább kevesebb.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.12. 17:56:07

Minden csapat, amelyiknek lehet tudni, hogy ki lesz őszre az edzője, előbbre tart a felkészülésben és a tárgyalásokban, mint mi. Jól kicselezzük magunkat. De legalább végül legyen jó edzőnk - nem afféle majd csak lesz valahogy. Az a jó edző, akinek sztárjaink előtt is van respektje.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.05.12. 17:37:29

Arda 30, Rafinha 25, akkor Dembele hogy lehet 40? :-k
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.05.12. 17:02:39

Én Vidalt nem adnám el több okból kifolyólag sem:
1./ Egyrészt nem tudnánk érte pénzt kérni, mert mi a Barca vagyunk, és fél évet padozott miattunk, utána fél évig sérült volt, uh ennek szellemében egy kiló krumpliért elengednénk.
2./ Neki szerintem főleg LE-vel volt, illetve lehetett valami személyes konfliktusa. Két rossz meccs után totál el lett felejtve, holott pl Gomes minden meccsen hasonló szintet hozott, de ő nemhogy keretben volt, hanem sok esetben kezdő is volt. Szóval lehet az új edzőnél kifutja azt, amiért hoztuk!
3./ Mindannak ellenére, hogy LE látványosan mellőzte, és egyszer egy kupameccsen játszatta, ott nagyot játszott. Az élet úgy hozta, hogy be kellett vetni ismét, és iszonyat jó meccseket hozott le. Gólokat lőtt, gólpasszokat adott, és szerintem ha ő van, akkor ez a 3 védős rendszer az ő jobb szélen való játszatásával még jobb lehetett volna! A lényeg, hogy nagyot küzdött, és nem tudom mikor láttam embert annyira örülni Barca mezben a góljának, mint őt!
4./ Azt senki nem vitatja, hogy nem védő, de kisebb csapatok ellen simán elég lehet ő is, míg ha kicsit erőszakosabb lenne, meg jobban helyezkedne, több is lehetne. Szóval cserének bőven jó, a többit majd meglátjuk. De nekem ne próbálja beadni senki, hogy Bellerin jobb, mint ő, mert max az árában előzné meg!
5./ Továbbra is tartom,. hogy akár már idén is egy nagy fegyver lehetett volna a 3 védős rendszerben. Jövőre is hasznos lehet, ha alkalmazzuk néha ezt a szisztémát, de akkor is, ha behúz Messi irányítani, vele számolhatunk az ő helyén is. Úgy lehetne jobb oldalunk, és azt láttuk, hogy támadni jobban tud, mint védekezni...Messi így nem csak balra dobálhaná a felfutó Albanak a forintos labdákat, hanem Vidalnak is. Azon a poszton tuti jobb, mint Arda, aki igazából csak Ney helyén jó, oda meg egy Deu/Munir valamelyike bőven megfelelő!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.12. 16:51:58

Nero. írta:Jajj mar megint egy csomo noname jatekos akit ugy kell kiguglizni es meg a valogatottjukba se fernek be. Ne vicceljunk mar hogy tovabb akarjuk higitani ezt a keretet.
Akkor vegyuk meg csak Verrattit vagy Coutinhot, a jobbost meg megoldjuk meg egy evig SRel meg Vidallal...
Engem sose ezek a noname igazolások zavartak.Sokkal inkább az amikor egy tulhypeolt alanyért kifizet a klub 50 milliót aztán kis túlzással a padra se fér.Na ezek szerintem sokkal dühítőbbek mint az hogy Douglas 10 millió mért 4 meccset játszott.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.05.12. 16:41:39

Akinek van ideje, kedve, energiája és elég infója, hogy a média szerint kiket szeretnénk leigazolni, írjon már egy kezdő 11-et róluk. Oké kapus nem kell, azt talán nem mondtak. Kíváncsi lennék :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.12. 16:31:37

Ha minden igaz, akkor már Rijad Mahrezért is bejelentkeztünk.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.12. 16:00:24

Bob_Marley írta:Dembele nagyon kiforratlan, szertelen játékos semmiképpen nem hoznám olyan összegért, ami felmerült (?), eladásokban meg ekkora mozgás szerintem sem lesz.
Ugyanezeket N'Zonzi és Fabinho érkezésével meglehetne oldani és ketten együtt 75-ből kijönnek és lehetne variálni 3-4-3 vagy 4-3-3 felállást is, plusz pihentetni is lehetne. Grátiszba, hogy jönne egy belső védő vagy Semedo vagy más ha az eladások úgy jönnek össze az plusz. Csapatot sem kellene felforgatni, frissítés is jönne (kit érdekel hogy 29 éves N'Zonzi, legjobb korban van, a csapatunknak most kell nyerni mikor 30 körül és csúcson van Pique-Busquets-Messi, nem 3 év múlva) és fizikálisan is erősödnénk. Szerintem nagyon kézenfekvő megoldások lennének. Arda-t pl nem is adnám el, maradjunk ennél a szónál, hogy backup. :D jobbat nem igen találnánk.
Lehet, hogy jó korban van, de nem igazán ilyen típusú játékosra van szükség. Kell a kreativitás, gyorsaság, támadó szellem a középpályára. Az egy dolog, hogy stabil, meg jól védekezik, de Rakitic-csal meg Busival lehet, hogy combos kp lenne, de iszonyat statikus. Egy Verratti, Thiago (vagy pl. ahogy Gündogan tolta a Dortmundan) pont a stabilitást tudná megadni, úgy hogy előre is pluszt tud adni. Láttuk mi a különbség, ha mondjuk egy Gomes típusú játékos van Neymarék mögött és milyen ha egy Ini. Nyilván van különbség N'Zonzi és AG között, de a stílusuk inkább egymásra hajaz, mint a fentebb említettekre.
Az hogy 30 centivel alacsonyabb nem a világ. Ini sem volt magasabb, mégis tökéletesen illett/illik a csapatba. Hiányzik az a játékintelligencia, passzkészség ami Ini után űrt hagy. És lehet, hogy az olasz nem egy csúcsnéger és dönt mindenkit le a lábáról, viszont érzi a passzsávokat, rengeteg labdát szerez és nagyon harcos.
Kreativitás nélkül agyhalott a kp-nk, ami nagyon nem jönne jól, idén is sok bajunk volt vele. Nem azt mondom, hogy N'Zonzi nélkülöz minden játékintelligenciát, de nekünk nem ilyen ember kellene. Ha Busit kellene helyettesíteni azt mondanám ő a tökéletes választás, de ahol nálunk most hiány van azt nem N'Zonzi oldaná meg.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.12. 15:51:25

Nero. írta:Jajj mar megint egy csomo noname jatekos akit ugy kell kiguglizni es meg a valogatottjukba se fernek be. Ne vicceljunk mar hogy tovabb akarjuk higitani ezt a keretet.
Mondta Nero. Umtiti leigazolásakor. :mrgreen:

Davinson Sánchezt már tavaly is hozni akartuk - úgy ahogy Marlont -, érdemes megnézni az EL-ben az Ajax színeiben, nem hiszem, hogy ennyire háborognál után. Yerri Mináról szintén sokszor volt szó az elmúlt 1 évben, róla nem nagyon tudok nyilatkozni, Uruguay ellen bivaly volt az biztos. Semedo se először kerül szóba, a Portugáloknál most a legfelkapottabb jobbhátvéd, Pep is akarja, BL-ben is elég jól vitézkedett ahogy olvastam róla. Dortmund ellen láttam is, ott tényleg jó volt. Pereira meg a Nice jobbhátvédje, és jelenleg az egyik legjobb a posztján a francia bajnokságban ha minden igaz.Többit meg szerintem ismered te is.

Amúgy közülük max a jobbhátvéd jönne kezdőbe, a kh-ek közül Mathieu helyére jönne valaki, már ha Marlonnal nem "éri be" a vezetőség. Még talán Masch helyett, ha távozni akar, de ez lehet csak párunk heppje.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.12. 15:48:23

Nero. írta:Jajj mar megint egy csomo noname jatekos akit ugy kell kiguglizni es meg a valogatottjukba se fernek be. Ne vicceljunk mar hogy tovabb akarjuk higitani ezt a keretet.
Akkor vegyuk meg csak Verrattit vagy Coutinhot, a jobbost meg megoldjuk meg egy evig SRel meg Vidallal...
Ítélkezel úgy, hogy szinte nem is láttad őket játszani... :D

"Noname"-ek közül egyik sem a kezdőbe jönne amúgy Kristop szerint. :wink:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.12. 15:28:16

Jajj mar megint egy csomo noname jatekos akit ugy kell kiguglizni es meg a valogatottjukba se fernek be. Ne vicceljunk mar hogy tovabb akarjuk higitani ezt a keretet.
Akkor vegyuk meg csak Verrattit vagy Coutinhot, a jobbost meg megoldjuk meg egy evig SRel meg Vidallal...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.05.12. 15:21:34

Chino írta:A kolumbiairól meg Mináról honnan van a forrás, mert nagyon biztos vagy bennük.

mindketto kolumbiai amugy :D

minarol ev elejen cikkeztek sokat, a 9 millio mindenhol stimmel
espn, goal.com, mundo (spanyol)
az nem tunik biztosnak, hogy most telen majd, vagy csak 2018 nyaran
hivatalos a palmairas oldalan

davinson sanchez pedig kabe mindennapos hir. hacsak beirod a nevet a keresobe es moge, hogy barcelona milliot kidob. tavaly nyaron megakartuk venni apropenzert, aztan a be csapatban jatszatni, de o inkabb (okosan, teszem hozza) elment az ajaxba es vegigtolta full kezdokent az evet, es a csapat legjobbjanak valasztattok ott. jonnek is a hirek folyamatosan, hogy meg mindig akarjuk, csak mostmar a felnott csapatba.
Chino írta:Dembelét amúgy honnan vetted? Volt valami forrás? A Dortmund kötve hiszem, hogy eladná, ha igen akkor sem kapnánk meg 60 alatt.
dembele tavaly nyaron:
Not now, because I want to grow and be a protagonist every Sunday. But one day I will play for Barcelona."

mundo(spanyol), barcablaugranes, bleacherreport
nem mondom, hogy mind a leghitelesebb, meg hogy tuti jon, de hogy erdeklodunk, es o is bir minket az biztos. a 60 millio meg szerintem nem lenne, legalabbis iden meg nem.
palesz77 írta:Ezért miért? :D
hat, az ekezetek hianya miatt felreertheto. de arra gondolom pont, amit csinaltok, hogy szedjétek szet, amit irtam. ravilagitani a hulyesegekre, a hibakra, esetleg vitatkozni vele :D
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19558
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.12. 15:05:27

Dembele nagyon kiforratlan, szertelen játékos semmiképpen nem hoznám olyan összegért, ami felmerült (?), eladásokban meg ekkora mozgás szerintem sem lesz.
Ugyanezeket N'Zonzi és Fabinho érkezésével meglehetne oldani és ketten együtt 75-ből kijönnek és lehetne variálni 3-4-3 vagy 4-3-3 felállást is, plusz pihentetni is lehetne. Grátiszba, hogy jönne egy belső védő vagy Semedo vagy más ha az eladások úgy jönnek össze az plusz. Csapatot sem kellene felforgatni, frissítés is jönne (kit érdekel hogy 29 éves N'Zonzi, legjobb korban van, a csapatunknak most kell nyerni mikor 30 körül és csúcson van Pique-Busquets-Messi, nem 3 év múlva) és fizikálisan is erősödnénk. Szerintem nagyon kézenfekvő megoldások lennének. Arda-t pl nem is adnám el, maradjunk ennél a szónál, hogy backup. :D jobbat nem igen találnánk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.12. 14:58:02

ennyi embert nem fognak eladni, ez csak álom. sztem max 3 távozó lesz (matyi, meg a DS/arda/AG/rafi pakkból 2), meg lesz 3 érkező, remélhetőleg egy combos kp-s, egy jobb bekk, meg vmi tök értelmetlen igazolás (balbekk)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.12. 14:49:42

Szerintem Vidal nem megy, nem is szeretném személy szerint, kelleni fog egy támadó szerkezetbe. Ráadásul elkötelezett is. Kérdés, az új edző mit lép?

Masch-nál én is azt érzem ,hogy utolsó szezonja, nem véletlen vállalta el mégis azt a büntetőt. Abban a pillanatban is azt éreztem ,hogy ezzel tette fel a pontot. Esetleg, ha Juvéba megy, ők tisztes árat adhatnak érte.

Nagyon várom a nyarat, remélem mindenki jól kipiheni magát, mert ez így idén nagyon siralmas volt összességében.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.12. 14:47:56

kristop írta:mostmar en is leirom a sajat, de valamennyire a realitasok talajan mozgo (legalabbis hireket koveto) wishful thinkingemet a nyari jatekosmozgasokrol. azzal szamolok, hogy a 75 millios igazolasi keretunk lesz, ha nem, akkor kis modositast kell belevinni.

tavozok (110 millio):
arda - 30 mill - o a legpiackepesebb azok kozul, akikre nincs szuksegunk
rafinha - 25 mill - faj a szivem, de ugytunik o se nalunk fogja befutni a karrierjet
masch - 15 mill - birom ot, idealis harmadik ember, de ugy erzem ez az utolso szezonja nalunk
munir - 14 mill - ugyes gyerek, de paco 100% maradni fog, igy nincs helye
vidal - 10 mill - ot is birtam iden, kar a serulesert, de jobbhatved tuti erkezni fog a helyere
tello - 6 mill - ideje lenne mar tovabbadni rajta, ennel tobbet nem fogunk kapni
mathieu - 5 mill - szep volt, jo volt, szukseg volt ra, de lejart az ideje nalunk
vermaelen - 5 mill - vissza angliaba, egy watford/westhamnek ez apropenz erte
denis suarez - kolcson - azt beszelik ot csak kolcsonadnank, nem remenytelen
douglas + masip - 0 - no komment

erkezok (182 millio + telen 9 millio):
davinson sanchez - 25 mill - benne szinte biztos vagyok, egy igazi allat
deulofeu - 12 mill - felek be fog sulni, de adjuk meg a lehetoseget neki, van benne potencial
yerry mina - 9 mill - rola azt beszelik, hogy mar done deal, viszont csak 2018 januar elsejen fog erkezni. kulonleges jatekos, magasabb, mint pique vagy mathieu, de labdaval is ugyes
dembele - 40 mill - tudom, tudom, de kell a jobbszelso, messi kozepen lesz, o egy neymar a masik oldalon. 15ert ment tavaly, el kell tudni hozni ennyiert, jateklehetoseget igerni, kesz
verratti - 80 mill - thiago lett volna a tokeletes, de hosszabbitott, es valaki kell. vannak fenntartasaim vele kapcsolatban, de elkepesztoen jo jatekos az biztos, nehez lesz elhozni
nelson semedo vagy ricardo pereira - 25 mill - potencial. amint latszik nem a bellerin/cancelo vonalat kepviselem jobbhatvedben. fiatalok, gyorsak, technikasok, akikbol aztan lehet kesobb elsoszamu is, de egyelore nem sirnanak, ha nem alapkezdok. backup plan: aurier.

a keret pedig igy nezne ki (22 fo + 2):
kapus: ter stegen, cillessen
jobbhatved: sergi roberto, semedo/pereira
kozephatved: umtiti, pique, davinson sanchez, marlon (teltol pluszba yerry mina)
balhatved: alba, digne
vedekezokp: busquets, samper (de ot lehet elpasszoljuk + par millio)
kozepsokp: iniesta, rakitic, verratti, gomes, alena
szelsok: messi, neymar, dembele, deulofeu
kozepcsatar: suarez, paco

felallast tekintve nincs tul nagy meglepetes, meccstol fuggoen 3-4-3at es a 4-3-3at valtanam, mindket megoldasra vannak megfelelo embereink

elobbi valami ilyesmi:
TS - davinson, pique, umtiti - busquets, rakitic, verratti - messi - dembele, suarez, neymar

utobbi pedig:
TS - sergi roberto, pique, umtiti, alba - busquets, iniesta, verratti - messi, suarez, neymar

a cel a felesleg kikukazasa, kicsit a csapat fiatalitasa, es a pad megerositese. masodik csapattal is siman kialhassunk, mint a real, es serules eseten se essunk panikba. balhatvedet en nem hoznek, ha megis jon, akkor backupot es amennyiert digne megy el, ha meg jobbat, akkor egy az egyben albara. verratti + dembele az igazi kemeny dio, egesz nyaras transfer saga incoming (a kis francia szemelyes alom lenne).

szedjetek szet.
Az tuti, hogy nem lesz ekkora játékosmozgás se eladás, se vétel szinten. Masch-ot nem hiszem, hogy eladnánk. A kolumbiairól meg Mináról honnan van a forrás, mert nagyon biztos vagy bennük. Akiket te eladásra szántál annak a fele, ha megy, de az is kölcsönbe max. Ha adunk is el, 100%, hogy zacskó szotyiért. Tuti, hogy Mathieu és Veramelen is ingyen menne. Ahogy Denis és Munir is, de ők inkább kölcsönbe. Rafinhaból bejöhet jó esetben 10 millió, Arda pedig kb. 20 és akkor jól jártunk. Vidal bőven maradhatna. Tökéletes lehetne csere jh-nak, Robi meg mehet fel kp-ra, bármelyik posztra.
Az eladásból -ha tényleg elmegy ennyi ember, amit kötve hiszek- bejöhet 45-50 millió. Sajnos nincsenek igazán piacképes játékosaink eladósorban. A Real egy Jamesból kétszer annyit kap, mint mi 5 játékosból.

Dembelét amúgy honnan vetted? Volt valami forrás? A Dortmund kötve hiszem, hogy eladná, ha igen akkor sem kapnánk meg 60 alatt. És nem is érzem szükségét. Amikor én láttam játszani, akkor is inkább baloson vagy amolyan hamis 9-esben játszott. Nem annyira égető, hogy az igazolási pénz felét rá költsük Ha sikerülne 5-6 ballaszttól megszabadulni és megvenni mondjuk egy Verratti+Fabinho/Semeda/Aurier duót már nagyon jó nyarat zárhatnánk.

Plusz jövőre valószínűleg Alena is többet járna fel, azt meg egy Rakitic-Ini-Verratti (?)-Suarez-Rafinha-Arda-Gomes- SR nyolcas mellett nem lehet, így legalább 4-5 embernek távoznia kell.
2 igazolással már szinte minden poszton meglennénk cserékkel is, amihez még egy Deulofeu/Munir csatlakozhatna.

Ha tényleg igazak a pletykák miszerint AG dobbanthat, abból befolyhatna még egy kis pénz és hely is felszabadulna. Egy Juveban én simán el tudnám képzelni a portugált. Az a foci szerintem feküdne neki. Nem olyan ügyetlen, de ehhez a szisztémához nagyon kevés. Mind fejben, mind fizikailag lassú, ez pedig itt elengedhetetlen.
A vezetőségnek le kell nyelnie a békát, ha 20 millióért menne, akkor menjen annyiért.

Arra viszont kíváncsi leszek, hogy az új edző kikre fog igazán számítani.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.12. 14:37:18

kristop írta:...
Az teljesen rendben lenne amit leírtál, csak annyi a baj, hogy a feltételezett távozó játékosok Ardaval és Rafhinaval együtt se érnek 70 milliót.

Arda 30 múlt alig játszik max. 20 Rafhina alig játszik két nagyon komoly sérülés max. 10-12.Mach 30 múlt hatalmas a fizetése jó ha el tudjuk adni.Tello aki mindenhol besült, Vermaelen az uvegember, Douglas Masip és Matyi összesen nincs 20.Munir meg 12-ért nem kell a Valenciába...Másnak se fog.Sajnos látatlanban mondom max. Ha 50 pluszt ki tudunk sajtolni ha mindenkit eladunk aki szóba került.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.12. 14:30:25

kristop írta:szedjetek szet.
Ezért miért? :D Olyan 75-80%-ban adom amit írsz, 1-2 dolgot csinálnék én máshogy - Gomes el, SR középpálya javarészt, Palencia csere jhv ha kell, Mina felesleges lenne Marlon miatt -, de amúgy szerintem ez egy jó keretfrissítés lenne tényleg. Csak az eladás/vétel oldal lett nem túl reális szerintem, sajna ennyiért nem fogjuk elboltolni azokat, akik mennek, Dembélé meg pl 60 alatt nem hiszem, hogy megállna, még úgy se, hogy a Dortmund nagyon gyenge eladásokban.

Valószínű az lesz amit írsz amúgy, hogy sima 4-3-3-hoz veszünk embereket most, Dembélét meg szerintem 1 évre rá próbáljuk meg csak elhozni. Pedig ez a 3-3-1-3 vagy 3-4-3, kinek hogy tetszik, szerintem nagyon jó fegyver lehetne megfelelő kerettel hozzá. Én reménykedek még, hogy ezt nem engedjük el végleg, mert sokszor lehetne haszna szerintem.
S.Agüero írta:Ha már FM-ezünk, akkor én így alakítanám a keretet:
Azt azért nem fogom hagyni, de ez szerintem teljesen a realitás talaján mozgott tényleg a hírek alapján, az ilyen belefér. Mármint Kristopé.. :mrgreen: De ettől ne lelkesüljön be mindenki, és írjon fantasy kezdőket majd, mert azt még mindig nem lehet. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.12. 14:27:06

Nekem ez tetszene, bár 1-2 játékosról nincs sok infóm közülük, de tetszetős, próféta szóljon belőled! :mrgreen:

Ha már FM-ezünk, akkor én így alakítanám a keretet:

Távozók:
Mathieu, Rakitic(40M), Arda(25M), Gomes(25M), Rafinha(15M), Denis kölcsönbe.
Ez 105 millió, plusz 75 hozzájönne, az 180, ebből lehetne gazdálkodni.

Érkezők:
Bellerín(50M), Verratti(80M), Marlon(5M), Saúl(45M), Samper vissza.

Bellerínhez nem ragaszkodom, felőlem jöhet a helyére más is, de nem igazán tudok tökéletes embert oda.

Keret:
MAtS/Cillessen - Bellerín/Vidal ; Piqué/Masch ; Umtiti/Marlon ; Alba/Digne - Busi/Samper ; Verratti/Saúl ; Ini/SR - Messi/Paco ; Suárez/Paco ; Neymar/Paco
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2017.05.13. 15:52:03-kor.
Válasz küldése