Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.08. 22:39:56

bence0330 írta:
2023.03.08. 22:10:37
gránit írta:
2023.03.08. 22:01:29
Visszatérve a középszerekre való pénzkidobásokra, ebben a szezonban is volt egy ilyen eset, Minguezát elengedtük, és jött helyette a szerintem rosszabb Koundé, 55 millió euróért és évi 13 millió eurós fizetésért...
...Lesérül, aztán csodálkozunk, hogy nincs egy rendes befejezőnk.
Azért nem tűnik úgy, hogy felfelé lógna ki Vigóból. Nem mondom, hogy rosszabb, mint EG, de egyik sem megfelelő szint.
Az eladott/kölcsönadott játékosok közül talán Abde mutat valamit. Nico egy érdekes kérdés, mert Gattuso számomra nem igazi edző, így abban a csapatban a teljesítmények is nem összehasonlíthatóak.
Depay távozása meg érzékeny veszteség, cserébe regisztráltuk - bírósági segítséggel is - Gavit, aki csapat szempontjából fontosabb.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.08. 22:35:26

bence0330 írta:
2023.03.08. 22:10:37
gránit írta:
2023.03.08. 22:01:29
Visszatérve a középszerekre való pénzkidobásokra, ebben a szezonban is volt egy ilyen eset, Minguezát elengedtük, és jött helyette a szerintem rosszabb Koundé, 55 millió euróért és évi 13 millió eurós fizetésért...
Mingueza nálam toronymagasan a Xavi-Laporta éra legnagyobb bakija volt, Depaynál is jóval rosszabb szerintem. Egy teljes meccsett kapott tavaly összesen belső védőként, és a szezon egyik legbrutálisabb védőteljesítményét rakta le az asztalra, szerintem Araujo jobb napjait is ütötte azokkal a hatalmas 35 km/h-ás szerelésekkel, okos labdakihozatalokkal, és még az sem volt elég. :( Xavit sajna lassan lehet csak meggyőzni, nem túl bátran próbálkozik (Baldé remek példa), és jobb bekként tekintett rá, mert annak kapta. No nem mintha ott sem lett volna jobb Bellerinnél meg SR-nél... Előtte lévő évben, mikor ment a nagy veretlenségi sorozatunk Koemannal, atombiztos párost alkottak Arával. Sőt, továbbmegyek, akkoriban itt a fórumon is egyben, egy szinten emlegettük őket, aztán ugye átkerült a jobbosra... Koundéval összehasonlítani még hagyján, de pl. ha nem Garciának vagy Piquének kellett volna begagyognia az Inter meccseken, hanem neki, most alighanem a BL-ben lennénk. Mert hogy náluk szintekkel jobb, az kb nem is kérdés.
Ezért nem aggódok én az anyagi helyzet miatt. Koundé-kra érdekes módon mindig van 50 milliónk. Lesznek igazolások, csak kérdés, hogy kik. Az idei bértömegből meg felszabadult Piqué és a közeljövőben remélhetőleg felszadul Busquets fizetése, ez a kettő nem kis részét teszi ki a bértömegnek. Nagy pénzek szabadulnak fel. A kérdés tényleg az, hogy kik fognak érkezni, meg hullanak-e még ki csontvázak Bartomeuék szekrényéből, amikre újabb büntetést szabhatnak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.08. 22:10:37

gránit írta:
2023.03.08. 22:01:29
Visszatérve a középszerekre való pénzkidobásokra, ebben a szezonban is volt egy ilyen eset, Minguezát elengedtük, és jött helyette a szerintem rosszabb Koundé, 55 millió euróért és évi 13 millió eurós fizetésért...
...Lesérül, aztán csodálkozunk, hogy nincs egy rendes befejezőnk.
Nem kell lesérülnie sem, elég, ha kinyírjuk anélkül heti kettőször 90 perces kőkemény letámadással mindent végigjátszva 34 évesen. A csapatnak kb még jót is tett, hogy összeszedett egy kis sérülést, meg neki is. Depay ugyebár de jó lenne, ha itt lenne.
Mingueza nálam toronymagasan a Xavi-Laporta éra legnagyobb bakija volt, Depaynál is jóval rosszabb szerintem. Egy teljes meccsett kapott tavaly összesen belső védőként, és a szezon egyik legbrutálisabb védőteljesítményét rakta le az asztalra, szerintem Araujo jobb napjait is ütötte azokkal a hatalmas 35 km/h-ás szerelésekkel, okos labdakihozatalokkal, és még az sem volt elég. :( Xavit sajna lassan lehet csak meggyőzni, nem túl bátran próbálkozik (Baldé remek példa), és jobb bekként tekintett rá, mert annak kapta. No nem mintha ott sem lett volna jobb Bellerinnél meg SR-nél... Előtte lévő évben, mikor ment a nagy veretlenségi sorozatunk Koemannal, atombiztos párost alkottak Arával. Sőt, továbbmegyek, akkoriban itt a fórumon is egyben, egy szinten emlegettük őket, aztán ugye átkerült a jobbosra... Koundéval összehasonlítani még hagyján, de pl. ha nem Garciának vagy Piquének kellett volna begagyognia az Inter meccseken, hanem neki, most alighanem a BL-ben lennénk. Mert hogy náluk szintekkel jobb, az kb nem is kérdés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.08. 22:01:29

bence0330 írta:
2023.03.08. 16:10:10

itt van most a Xavi-effektus, alighanem egy spanyol bajnoki címmel meg 1-2 helyi kupával is igazolva. Sokaknak vonzó emocionális okokból is, azért is sikerült jól az előző nyár
Ez tényleg nagyon sokat számít. Tavaly nyáron is olyan igazolásokra tettünk szert, akik mehettek volna máshova, de ők a Barcelonát akarták.

Visszatérve a középszerekre való pénzkidobásokra, ebben a szezonban is volt egy ilyen eset, Minguezát elengedtük, és jött helyette a szerintem rosszabb Koundé, 55 millió euróért és évi 13 millió eurós fizetésért. Ezért nem kell annyira aggódni az anyagi helyzet miatt. Az egyik legnagyobb bevételű klub vagyunk. 50 milliós igazolásokra most is volt pénz. Több is. Két lejárt szerződéses és két nagy igazolás most is simán beleférne. Ha persze tovább szívatnak minket az igazolásokkal, mint télen, az baj lesz, remélhetőleg nyáron ez nem lesz probléma. Mert akármilyen rosszul gazdálkodtak Bartomeuék, több 50 milliós igazolásra tavaly is volt keret. Ettől nem kell félni, és ehhez hozzájönnek az ingyenesek is. Én inkább attól tartok, hogy középszereket hoznak, vagy egyáltalán nem hoznak senkit a hiányposztokra. Az megnyugtató, hogy legalább még egy csatárt akar Laporta, mert Lewandowski egyedül nem elég. Lesérül, aztán csodálkozunk, hogy nincs egy rendes befejezőnk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.08. 18:31:54

Troym írta:
2023.03.08. 18:22:32
bence0330 írta:
2023.03.08. 16:10:10

Ebben a brazil ifiben messze nem látok annyit technikailag, mozgásban, mint sok másikban hasonló korú latinamerikaiban,
A brazil kapitány behívta a felnőtt válogatottba, azért az csak mutat valamit. U20 Copa America legjobbja is volt.
Úgy legyen, mert már több forrás, pl. Romano szerint is annyira előrehaladott az ügy, hogy gyakorlatilag már csak a helyi FFP-be való beillesztése a kérdéses. Kicsit akkor is ijesztő, mert lutrit már egy ideje nem igazoltunk (azaz amikor igen, akkor azt nagyon olcsón, nem kockáztatva).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.08. 18:22:32

bence0330 írta:
2023.03.08. 16:10:10

Ebben a brazil ifiben messze nem látok annyit technikailag, mozgásban, mint sok másikban hasonló korú latinamerikaiban,
A brazil kapitány behívta a felnőtt válogatottba, azért az csak mutat valamit. U20 Copa America legjobbja is volt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.08. 16:10:10

gránit írta:
2023.03.08. 15:27:32
Évről évre jöttek-mentek a játékosok, egymásnak adták a kilincset, és évről évre fizettünk, ami összességében több százmillió euró. Tavaly nyáron egész jól halásztunk a lejárt szerződéses játékosok között, így egy nagyobb igazolásra is maradt keret Lewandowskival.
Laporta azért nem Barto, illetve itt van most a Xavi-effektus, alighanem egy spanyol bajnoki címmel meg 1-2 helyi kupával is igazolva. Sokaknak vonzó emocionális okokból is, azért is sikerült jól az előző nyár, Kessié bár nem váltja meg itt a világot, de mostanra már itt is hasznos, és ő nagyobb pénzért mehetett volna akárhová, de ide akart. Chris is, Raphinhát is 10-15 misivel rövidebben kaptuk meg emiatt. Ez a hatás szerintem bőven meglesz nyáron megint, akár ingyenesek között halászva, akár egy kis kedvezmény egy adásvételre, esetleg alacsonyabb fizu, mint mshol, stb.

Ebben a brazil ifiben messze nem látok annyit technikailag, mozgásban, mint sok másikban hasonló korú latinamerikaiban, én még bízom egy Aubában, Lewy mellett bőven elég lenne, és akkor következő évben még mindig igazolhatunk egy új nagyágyút, aki addig felemelkedik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.08. 15:27:32

Nagybarcával és Péterrel is teljesen egyetértek. Több helyzetet kellene kialakítanunk, ebben a csapatrészben erősödni kellene. Raphinhára a nagy hibaszázaléka ellenére ezért nem tudok nagyon haragudni, mert a Valencia ellen is neki voltak egyedül kiugratásai. Camp Nou99 kommentjével is egyetértek, és sajnos nem valószínűtlen, hogy miközben a sanyarú anyagi helyzetről beszélnek, simán elvernek megint egy csomó pénzt középszerekre, akik pár évet lesznek legfeljebb a klubnál. Az ilyen csapongó transzferekre elképesztő pénzeket adtunk ki a közelmúltban, rengeteget csapongtunk. Coutinho, Griezmann, Paulinho, Arthur, Vidal stb-stb-stb. Évről évre jöttek-mentek a játékosok, egymásnak adták a kilincset, és évről évre fizettünk, ami összességében több százmillió euró. Tavaly nyáron egész jól halásztunk a lejárt szerződéses játékosok között, így egy nagyobb igazolásra is maradt keret Lewandowskival.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.08. 15:08:09

gránit írta:
2023.03.08. 12:35:41
ez bizony azoknak a sara, akik a csapat motorjai kellenének hogy legyenek.
Éppen emiatt írtam tegnap azt, hogy reform nélkül nem fogunk rátalálni a visszaútra európába.
A példádból kiindulva egy motor akkor jó, ha megbízható (labdabiztos), strapabíró (bírja a nyomást), pörgős, lendületes, intenzív....és kreatív.
Jelenleg rendelkezünk négy középpályással, azt sajnos vegyük figyelembe, hogy egyik sem rendelkezik csereszabatos pótlással, de ez van jelenleg.
De Jong, Pedri, Kessié, Gavi
Én ebben a motorban bíznék, mert ez négyhengeres és háromhengeres összetételben is teljesíti a jó motor követelményeit.

Xavi a főnök, ő más motorra esküszik.

A szezon elejétől kezdve én már egészen biztosan de Jong origóban gondolkoztam volna.
Kessié labdabiztos, jó fizikumú...
Pedri kreatív, ügyes
Gavi mindenből van benne valami
Ezt a fenti négyest nyomattam volna és nyomatnám, hogy összecsiszolódjanak

Busi megfelelő játékpercekhez jutna megfelelő rotálással illetve cserékkel, de - szerintem - origóként már nem képes olyat adni a csapatnak, ami egy origótól elvárható lenne.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.03.08. 14:36:54

Nagybarcelona írta:
2023.03.08. 13:49:23
Chino írta:
2023.03.08. 13:02:44
Állítólag nincs messze Vitor Roque leigazolása. Találtak kiskaput, hogy le lehessen igazolni. Többek között felvetődött a kölcsön plusz kötelező vételi opció, amivel el tudnák tolni a kifizetést, esetleg néhány milliót kiköhögni és a többit egy évvel később. Ennek az a hátránya, hogy akkorra már kicsit megemelkedhet az értéke. Jelenleg 30 plusz 5 millió változó.
Örülnék ha itt lenne Tigrinho, lehet, hogy hosszú időre megoldódna a 9-es probléma.
Valaki árulja már el, mit látnak ebben a srácban? 36 meccs 5 gól 2 gólpassz a brazil bajnokságban. 30-40 millióèrt. Videók alapján is semmi extra. Depay ès Auba nem kellett ingyen...
Majd meglátjuk, vagy nem.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.08. 13:49:23

Chino írta:
2023.03.08. 13:02:44
Állítólag nincs messze Vitor Roque leigazolása. Találtak kiskaput, hogy le lehessen igazolni. Többek között felvetődött a kölcsön plusz kötelező vételi opció, amivel el tudnák tolni a kifizetést, esetleg néhány milliót kiköhögni és a többit egy évvel később. Ennek az a hátránya, hogy akkorra már kicsit megemelkedhet az értéke. Jelenleg 30 plusz 5 millió változó.
Örülnék ha itt lenne Tigrinho, lehet, hogy hosszú időre megoldódna a 9-es probléma.
Valaki árulja már el, mit látnak ebben a srácban? 36 meccs 5 gól 2 gólpassz a brazil bajnokságban. 30-40 millióèrt. Videók alapján is semmi extra. Depay ès Auba nem kellett ingyen...
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.03.08. 13:30:11

Chino írta:
2023.03.08. 13:02:44
Állítólag nincs messze Vitor Roque leigazolása. Találtak kiskaput, hogy le lehessen igazolni. Többek között felvetődött a kölcsön plusz kötelező vételi opció, amivel el tudnák tolni a kifizetést, esetleg néhány milliót kiköhögni és a többit egy évvel később. Ennek az a hátránya, hogy akkorra már kicsit megemelkedhet az értéke. Jelenleg 30 plusz 5 millió változó.
Örülnék ha itt lenne Tigrinho, lehet, hogy hosszú időre megoldódna a 9-es probléma.
Azért várjunk még azzal, tény hogy a srác nagyon akar jönni. Azért ehhez lesz még a ligának is egy-két szava az biztos. Tebas nem a barátunk az 100%,fog ő még nekünk sok bosszúságot okozni a nyáron.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.08. 13:02:44

Állítólag nincs messze Vitor Roque leigazolása. Találtak kiskaput, hogy le lehessen igazolni. Többek között felvetődött a kölcsön plusz kötelező vételi opció, amivel el tudnák tolni a kifizetést, esetleg néhány milliót kiköhögni és a többit egy évvel később. Ennek az a hátránya, hogy akkorra már kicsit megemelkedhet az értéke. Jelenleg 30 plusz 5 millió változó.
Örülnék ha itt lenne Tigrinho, lehet, hogy hosszú időre megoldódna a 9-es probléma.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.08. 12:40:21

gránit írta:
2023.03.08. 11:09:55
barcamessi írta:
2023.03.08. 11:05:10

Egyébként meg az én meglátásom szerint egy vérbeli támadó középpályás baromira hiányzik innen
Bingó. Nagyon kellene egy ilyen, de nem tudom, ki, mert másoknál sem nagyon látok manapság ilyet. Persze ezért fizetnek irdatlan pénzekért játékosmegfigyelőket.
Szerintem is egy tkp-s hiányzik legjobban a keretből. Pedri ès Dembele kidőlèsèvel senki nincs aki helyzeteket teremtsen. Max Raphinha próbálkozik. Nyáron örültem volna Solernek Pedri mellè/mögè, 18 millióèrt ment a PSG-be. Torreban a tavalyi szezonja alapján pedig lenne lehetősèg, de nem játszik. Wirtz nagy tehetsèg, lehozták, hogy Barca szurkoló, de esèly nem sok lenne rá. Ha az Inter vinnè Kessiet èn megpróbálnèk egy Kessie-Calhanoglu cserèt, ha lehet majd nyáron regisztrálni. Ingyen ment az Interbe, nem is èrtem mièrt nem került szóba velünk, pedig mèg a Leverkusenben nyilatkozta, hogy a Barca az álma. Láthattuk ellenünk a BL-ben 1 gól, 2 gólpassz a 2 meccsen. Ez az ève kicsit gyengèbb, de így is jó kulcspasszokban ès szerelèsekben is. Bernardo Silva 80+ millió, semmi esèly rá, ès sosem èrtettem mièrt sztárolják annyira.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.08. 12:35:41

Nem "rendszeresen" dominálnak ellenünk. A Ligában ezek a döcögős meccsek is beleférnek. De ezeken a meccseken is látszik, hogy sokszor nincs világos képünk arról, mit is akarunk játszani, még akkor sem, ha 65%-ban nálunk van a labda. Amikor eljön az a néhány meccs, ami megmutatja, hol tartunk Európában, akkor már nem ússzuk meg a büntetést. Amúgy még a manchesteri első félidőben is mi voltunk fölényben, vagy inkább a Manchester volt nagyon gyenge, mert helyzeteket mi sem dolgoztunk ki. Örülhettünk, hogy Baldét tök feleslegesen megráncigálták, egyébként szinte biztosra veszem, hogy enélkül elhal az akció. De akkor sem tudtuk kihasználni az ellenfelünk gyengeségét, mert mi magunk sem tudtuk, mit akarunk játszani. A második félidőre meg teljesen elfogytunk, és ahogy az ellenfél elkezdett összeszedettebben játszani, már elvesztettük a fonalat. Az odavágón is helytálltunk, az még egy elég pörgős meccs is volt ráadásul, amit bírtunk tempóval, de ott sem igazán tudtuk, mit akarunk, és amikor a ManU megrázta magát, ott is csak kapkodtuk a fejünket.

A BL csoportkörön meg nincs mit szépíteni, a négy releváns meccsünkön szereztünk három gólt. Nem bőgtünk le, sőt, Pedri szabályos gólt is szerzett volna, ha Fati nem nyúkál bele kézzel a labdába. De hát azon a meccsen is vagy 70%-ban birtokoltuk a labdát, és nem tudtunk egy gólt begyömöszölni. Nem bőgtünk le, de kevesek voltunk.

70%-ban birtokoltuk a labdát az Inter ellen, és kettő kaput eltaláló lövéssel zártuk a meccset... Nem tudtunk helyzeteket kialakítani még úgy sem, hogy egykapuztunk, és ez bizony azoknak a sara, akik a csapat motorjai kellenének hogy legyenek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.03.08. 12:44:56-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.08. 12:18:10

gránit írta:
2023.03.08. 11:45:11
Na, hát van itt optimizmus bőven :D

Én közel sem látom így, nagyon sokszor játszunk elképzelés nélkül, teljesen esetlegesen. Lewy és a védelem azért sokszor megmentett minket ebben a szezonban.
Vannak kevésbé jó meccsek, ez így van. Nem mozog a fogaskerék és pont ilyenkor villanni, mint ahogy mondtad is Lewynek vagy Dembélének, Raphoinhának, ami meg szokott lenni.
Viszont Te nem ilyen meccsről beszéltél, hanem hogy rendszeresen a mi térfelünkön tartják a labdát és dominálnak. Ez minden csak nem a realitás
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.08. 11:45:11

Na, hát van itt optimizmus bőven :D

Én közel sem látom így, nagyon sokszor játszunk elképzelés nélkül, teljesen esetlegesen. Lewy és a védelem azért sokszor megmentett minket ebben a szezonban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.08. 11:38:17

gránit írta:
2023.03.08. 11:17:08
Nem is a bajnokságról beszéltem elsősorban, bár ott is vannak nagyon nyögvenyelős meccseink, akkor is, amikor egészségesek. Amúgy lehetnek még ők nagy játékosok, lásd lentebb.
Az Inter ellen sem bekkeltünk, sőt sokkal veszélyesebbek is voltunk mindkét meccsen és a Bayern elleni első meccsen sem játszottunk alárendelt szerepet, sőt!
Nyögvenyelős meccsei kinek nincsenek? A Realnak kb. duplaannyi mint nekünk. Nemzetközi szinten ők bezzeg blablabla. De megnézném mi folyna a fórumon, ha egy Lipcsétől kikaptunk volna meg Shaktarral X-elünk mint ők. A németek balf...ságának köszönhették az első helyet. Egy Bayern-Inter csoportban azért megnéztem volna őket.

Pedri pedig már bőven nem tehetség. Nem az életkorát kell nézni, hanem a játékát. Az, hogy most 24 vagy 20 évesen játszik ilyen éretten és kiugróan jól teljesen irreleváns. Ugyanúgy megsérülhetett volna idősebben is. Kétszer történt ilyen, nem kiugró, Gavinak másfél év alatt semmi, pedig mindketten rengeteget játszanak.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.08. 11:17:08

Nem is a bajnokságról beszéltem elsősorban, bár ott is vannak nagyon nyögvenyelős meccseink, akkor is, amikor egészségesek. Amúgy lehetnek még ők nagy játékosok, lásd lentebb.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.08. 11:15:02

gránit írta:
2023.03.08. 11:01:12
Troym írta:
2023.03.08. 10:53:02

Amúgy meg apróhalnyit nem fontos, hogy a fiatal srácok mit csináltak, vagy nem csináltak a VB-n, attól a Barcának se nem több, se nem kevesebb a helyzete.
Csak sajnos mi is sokszor pont olyan meccseket játszunk, mint a spanyol válogatott. Mert pont ez a csapatrész határozza meg leginkább a játékunkat. Sőt, nem a spanyol válogatottból kell a Barcelonára következtetni, hanem fordítva. Teljesen mindegy, ki a jobbhátvéd, amíg az ellenfél tartja a labdát a térfelünkön, és dominálni tud ellenünk. Mondjuk most legalább tényleg van egy jó védelmünk, ebben mindenképp előreléptünk.
Te úgy beszélsz folyton erről, mintha folyamatosan így játszanánk.
Volt egy precedens, amikor egy szinte B-csapattal játszottunk a mindenkit bevethető Reallal idegenben, ráadásul idegenben, meg fél órát egy másik meccsen emberhátrányban.
Még az OT-on sem ez volt a jellemző, a bajnokságban meg pláne nem domináltak a mi térfelünkön.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.08. 11:09:55

barcamessi írta:
2023.03.08. 11:05:10

Egyébként meg az én meglátásom szerint egy vérbeli támadó középpályás baromira hiányzik innen
Bingó. Nagyon kellene egy ilyen, de nem tudom, ki, mert másoknál sem nagyon látok manapság ilyet. Persze ezért fizetnek irdatlan pénzekért játékosmegfigyelőket.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.03.08. 11:08:54

Ha eladnák Koundet, Ericet, Albat,Robertot, Busit,Kessiét,Torret,Ferrant és Fatit, alighanem senki se csodálkozna, hogy miért pont őket.
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2023.03.08. 11:05:10

Szerintem is egyértelmű, hogy a középpályára is feltétlenül kellene az erősítés. Bár 1000% hogy nem lesz belőle semmi.
Ügyes gyerek a Pedri is meg a Gavi is, de baromi fiatalok még, normális helyeken ebben az életkorban kezdik el beépíteni egyesével az ilyen ügyes gyerekeket a középpályára, mi meg már 2 éve folyamatosan tőlük várjuk a megváltást minden meccsen. Nekik 1-2 évig rotálva, egymást váltva kellene játszani normális esetben, úgy hogy mellettük van másik 2-3 rutinos ember a pálya közepén. Ehhez képest orrba-szájba nyomatva vannak, nem csoda hogy Pedri egyre többet sérült. Vannak mind a kettőnek kifejezetten jó, néha parádés meccseik, tehát a tehetség megvan bennük, de a jelenlegi helyzetben nem tudnak még kiegyensúlyozottan, minden meccsen jól játszani, így felesleges szerintem csodát várni tőlük. 3-4 év múlva is még baromi fiatalok lesznek mindketten, addigra talán szereznek annyi tapasztalatot és tudnak fejlődni annyit, hogy elmondhassuk, hogy valóban top futballisták, és a nagy meccseken is döntő faktor lesz az ő játékuk.

Egyébként meg az én meglátásom szerint egy vérbeli támadó középpályás baromira hiányzik innen, aki ki tudná szolgálni minőségi labdákkal az elöl lévőket, nem mellesleg eltenne egy szezonban legalább 15 gólt is, és nem jön zavarba hogyha 1-1-ezni kell a támadó harmadban, mert jelenleg ebben baromi gyenge az összes középpályásunk, hogy egy jó csellel létszámfölényt tudjanak kialakítani.
Nyilván semmi esély rá hogy elhozzuk bármelyiket is, de egy De Bruyne, Bernardo Silva típusú játékos hiányzik baromira erről a középpályáról szerintem.
V I S C A E L B A R C A
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.08. 11:01:12

Troym írta:
2023.03.08. 10:53:02

Amúgy meg apróhalnyit nem fontos, hogy a fiatal srácok mit csináltak, vagy nem csináltak a VB-n, attól a Barcának se nem több, se nem kevesebb a helyzete.
Csak sajnos mi is sokszor pont olyan meccseket játszunk, mint a spanyol válogatott. Mert pont ez a csapatrész határozza meg leginkább a játékunkat. Sőt, nem a spanyol válogatottból kell a Barcelonára következtetni, hanem fordítva. Teljesen mindegy, ki a jobbhátvéd, amíg az ellenfél tartja a labdát a térfelünkön, és dominálni tud ellenünk. Mondjuk most legalább tényleg van egy jó védelmünk, ebben mindenképp előreléptünk.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.08. 11:00:21

Jelenleg egyetlen "szent tehenet" látok és az Lewy, mert minden meccset végigjátszik, akkor is, ha ő a leggyengébb. Na ez meg tuti nem fog változni, amíg nincs még egy 9-es a keretben.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése