Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.06.09. 00:43:20

Tromort77 írta:Gameiro oké, hogy egy posztra jó, de mellette Suarez is elfér a szélen, vagy ha ég a ház akkor elférnek mnidketten középen. Nolito meg nem az a hátáról is bepattan típus, pedig az kellene igazán. Mert a helyzeteket a kp-n kívül Messi is meg Neymar is megtudja teremteni, de olyan hiányzik aki az MSN góltalansága esetén is tud segíteni, illetve rotálni lehet vele az MSN-t. Na most bajosan állnánk ki Neymarral, Messivel meg Nolitoval, míg Gamerio bármelyik kettő mellé befér. Nálam elsőszámú opció és okos vétel lenne, úgyhogy bízom benne.

Én speciel inkább nézném Messit középen, mint Gameirot szélen. Ha Suarez kiesik egy időre vagy rotáljuk, azokat a meccseket simán lehozzuk a Bolhával, évekig játszottunk így. pár meccset bőven kibírnánk olyan szintű minőségbeli különbség nélkül, szemben Gameiroval a szélen. Ketten pedig úgysem játszanak középen, ez felejtős.

Ez a seggéről is bepattan a labda pedig kicsit túl van spilázva. Kettőjüket nem tudjuk igazán összehasonlítani, mert Gameiro majdnem kétszer többet játszott, mivel a Sevilla sok szinten érdekelt volt, de vegyük a bajnokságot. Ott Gameiro 31 meccsen lőtt 16 gólt és adott 4 gólpasszt. Nolito 29 meccsen lőtt 12 gólt és adott 7 gólpasszt.
Néhány dolgot vegyünk hozzá hogy tisztább legyen a kép. Utóbbi komoly sérülése miatt közel 400 perccel kevesebbet játszott és a 12 góljából 1 volt tizenegyes. Gameiro több idő alatt lőtt 16 gólt, amiből 4 volt büntető. Ezt csak azért írom mert itt nem ők rugdosnák, így kijön egy 1(!) gólos különbség, illetve +3 assist Nolito javára. De a legfontosabb mégis az, hogy Gameiro egy center, míg Nolito szélső. Ráadásul látszólag beleillik a játékunkba, ismeri Lucho, az ő kérésére jönne, nagyobb lenne a variációs lehetőség és mezőnyben is többet tudna adni.

Ezek a szempontok amik nálam legfőképp Nolito mellett állnak. Az már csak hab a tortán, hogy kb. félárban lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.06.09. 00:39:27

palesz77 írta: Mondjuk ha Mariano és Vidal lenne a jobboldalért felelős, SR meg maradna a középpályán, akkor rohadt sokan lennénk oda.. Ini-Busi-Rakitic alap, Rafinha-SR-Arda-Denis meg a középpálya tartaléka. Ha támadó érkezik, Denis nem hiszem, hogy annyit szerepel majd elől - alapból se szerepelne sokat, nagy forgatás most se lesz -, nem sok értelmét látnám ennek megmondom őszintén.
Vidalt kiveszed az egyenletből (ahogy LE tette), és már mindjárt más a leányzó fekvése :)
Tromort77

2016.06.08. 23:45:47

Gameiro oké, hogy egy posztra jó, de mellette Suarez is elfér a szélen, vagy ha ég a ház akkor elférnek mnidketten középen. Nolito meg nem az a hátáról is bepattan típus, pedig az kellene igazán. Mert a helyzeteket a kp-n kívül Messi is meg Neymar is megtudja teremteni, de olyan hiányzik aki az MSN góltalansága esetén is tud segíteni, illetve rotálni lehet vele az MSN-t. Na most bajosan állnánk ki Neymarral, Messivel meg Nolitoval, míg Gamerio bármelyik kettő mellé befér. Nálam elsőszámú opció és okos vétel lenne, úgyhogy bízom benne.

Marquinhos mellett meg nálam semmi nem szól. PSG-ben sem kezdő kh, baromi vékony, nulla izom és drága. Ha jobb oldalra akarunk embert akkor oda vannak jobb opciók. Egy nem kész játékosért 60 milla elég vicc kategória lenne.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.08. 23:33:45

Barcelona full back Adriano (31) wants to leave on a free transfer, but Barcelona are for now not willing to let him go. [md]

Ez vicces lenne mondjuk, elengedünk 4 játékost ingyen a nyáron kb, de őt, akiért max 1-2 milliót kaphatunk, meg meggátoljuk a távozásban a pénz miatt.. :lol:

Barcelona only want to sign Celta winger Nolito (29) if transfer fee is less than 18M buyout fee. Sevilla's Gameiro still first option. [md]

Tök logikus ez meg. Egy év van köztük, Nolito fele annyi, több posztra lenne megoldás, Lucho 1,5 éve kb őt akarja. Nehéz döntés, remélem Gameiro jön kivásárlási áron.. :roll:
roby122 írta:...
Mondjuk ha Mariano és Vidal lenne a jobboldalért felelős, SR meg maradna a középpályán, akkor rohadt sokan lennénk oda.. Ini-Busi-Rakitic alap, Rafinha-SR-Arda-Denis meg a középpálya tartaléka. Ha támadó érkezik, Denis nem hiszem, hogy annyit szerepel majd elől - alapból se szerepelne sokat, nagy forgatás most se lesz -, nem sok értelmét látnám ennek megmondom őszintén.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2016.06.08. 22:35:08

Nem fogjátok elhinni, de a Barcelona az utolsó pillanatban leállította az Adriano-transzfert, mondván, hiába állapodtak meg Taréval arról, hogy dacára a 2017-ig szóló szerződésének, ingyen elengedik a játékost, ők azért mégis kérnének egy kis pénzt.
Így értelemszerűen ma nem szállt le Rómában, pedig a sajtó egyöntetűen ezt várta.


Egy lazios oldalon olvastam, nemtudom mennyi valóságalapja van. :D
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.06.08. 22:08:18

Marianoval így önmagában nem lenne gond, ha Vidal lenne a kezdő, mert Douglast úgysem fogja használni, pedig azért neki is megadtam volna a lehetőséget.
De ha Vidal dobbant, vagy megint nem fog vele foglalkozni Lucho, már pedig gyanítható, hogy így lesz, akkor meg érthetetlen egy ilyen Mariano féle igazolás. Sr-ről meg már elmondtam a véleményem. Kell venni egy fiatal tehetséges Jhv-et, nem kell erre sajnálni a pénzt, nem akarom elhinni, hogy pont 60 milliónk van igazolásokra, ilyen nincs. :D
És itt most nem arról van szó, hogy egy sztárt szeretnék látni csilliárdokért, de könyörgöm, ott van Cancelo fiatal fejlődőképes, Mario Gaspar, Fabinho, ne egy Mariano legyen itt a kezdő, akit a Sevilla fedezett fel alig 1 éve, mert az kész vicc lenne akkor, ennyi erővel maradhatna Douglas is. Persze ez csak pletyka, de a fő kérdés itt az lesz, hogy mennyire fog számolni Vidallal.

KH posztra meg annyi, hogy Vermaelen valószínűleg lécel, Mathieunak még 1 éve lesz(várhatóan), Mascheranoba kezdőként még 1 év szerintem(ő is ezért gondolkodhatott a távozásban). Ehhez mérten kell igazolni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.08. 19:44:09

Tobias88 írta:Hát, jó lett volna a MU transzfer előtt vásárolni, mert a 38 millió euró Bailly-ért iszonyatosan sok (transfermarkt 8ra értékeli). És a két klub pénzügyi színvonala hasonló, így nálunk is feljebb viszi ez az árakat :?
Annyi volt a kivásárlási ára, Macnhesterben meg mint tudjuk nem működik rendesen a fax ( :mrgreen: ) és időt spóroltak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.06.08. 18:59:44

Hát, jó lett volna a MU transzfer előtt vásárolni, mert a 38 millió euró Bailly-ért iszonyatosan sok (transfermarkt 8ra értékeli). És a két klub pénzügyi színvonala hasonló, így nálunk is feljebb viszi ez az árakat :?
94:39 6 - 1
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.08. 18:41:00

Lemost amugy a hirek szerint adnank is vissza meg egy evre kolcsonbe. Ugyhogy a fejlodesben - mar ha lesz ugye - nem allna meg emiatt. Az ujonnan erkezo meg nalam 3. szamu opcio lenne nyilvan, max egyenlo percek Matyival. Legyen az barki.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.06.08. 18:26:39

palesz77 írta: Én amúgy minél többet agyalok Marquinhoson, annál kevésbé érzem úgy, hogy ő lenne a jó döntés. Félreértések elkerülése végett, nagyot nyerhetnénk vele, és lehet hosszútávon senki nem emlékezne a magas árára. De ha most nagy kakiba vagyunk, akkor tényleg luxus ennyit kiadni egy emberért, inkább néznék körül máshol, és vennék több embert az árából. Mint ahogy a vezetőség is teszi úgy néz ki - Umtiti és Lemos -, lehet fele pénzből 2 hasonlóan jó játékost nyúlunk.. Nyilván bőven benne van, hogy nem, de logikusabb ez az út most szerintem.
Én most nagyon szembe megyek veled, ami ezt a védőkérdést illeti. Igazából itt van egy Piqué-Masch duó, aki egy évig úgy tűnik még biztos kezdő, amellett ott a szent tehén Matyi. Ha Umititi jön, akkor is kérdés hányadik lesz a rangsorban, mert egy frissen igazolt, nem túl rutinos és kicsit zsákbamacska védőről komoly játékperc kell, hogy valóban kiderüljön mit is tud. És akkor még ott van Lemos, akit ki tudja mennyiért hoznánk, de mennyit játszana! Igaz nem sokat láttam játszani, de nem tűnt egy csiszolatlan gyémántnak és ha egy Las Palmasban nem sikerül a kezdő szintet megütni, itt sokkal kevesebb lehetőséggel erősen kétséges. Mellesleg a másik igazolástól venné el a helyet. (Mondjuk 4 kh bőven elég lenne, ha pedig még egy ilyen szezont lehoz vagy komolyan látszik a fejlődés akkor majd inkább felhoznám Tarínt, mint hogy egy rakat pénzt kiadjunk egy Lemosért.)

A franciának akkor lenne értelme, ha egyértelműen Matyi elé jönne és komoly szerepet kapna, hogy tudjuk hol kezelni. 2 év múlva már Masch-ot pótolni kellene és azt nem egy félmegoldással kellene. Első számú cserének tökéletes lesz, de akkor már Matyi nem lesz tényező és kellene egy kezdő szintű játékos. Ergo egy éve lesz, hogy verekedje magát a kezdőbe. Ha nem üti meg a szintet, vagy erőltetünk egy 34 éves Mascheranot vagy egy csereszintű Umititi-t és várjuk a nagy áttörést, de ami a legvalószínűbb újból kezdődik a kh-keringő, sanszos, hogy még drágább/gyengébb célpontokkal.
Én emiatt nem vagyok biztos, hogy ő lesz az emberünk, legalábbis hatalmas kockázat azon a poszton, de ellenkező esetben én leszek az első aki a megköveti. (már ha egyáltalán jön) Csak sajnos az is sokat elmond, hogy a 23-as francia keretbe is csak úgy került be, hogy Matyi és Varane kiesett. Persze nagy divat ez a "hozunk franciáktól olcsón és nagy játékos lesz" hozzáállás, de ez nemhogy nem törvényszerű, de nem lehet rá építeni, ráadásul nem is olcsó.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.08. 18:12:27

Én nem tartok ettől a Mariano ötlettől én is azon a véleményen vagyok, hogy SR beugrósnak jó jhv pozícióba, de nem szabad ott elpazarolni. Az ő erősségeit szélső poszton kevésbé lehet kihasználni és nincs meg hozzá a gyorsasága fizikuma hogy vigye ezt a posztot. Nagy SR fan vagyok, ott is tud játszani, mert egy intelligens képzett focista, aki tudja milyen játékhelyzetben mit kell csinálni, mert ez a legfőbb erénye, hogy magas a játékolvasás képessége, de attól függetlenül egy-egy posztnak vannak "elvárásai" és ezeknek hosszútávon nem tud szerintem megfelelni. Neki a helye a középpálya közepén van, a védelem előtt amolyan Busi szerepkörben. És emiatt egy Mariano ötlet nem elvetendő, hogy be legyünk biztosítva Vidal-Mariano pakkal.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.08. 18:09:15

azt se értem amúgy h mi ez a nekünk sosincs pénzünk senkire rinyálás ami itt folyamatosan megy. csóró klubok nem vesznek 90 millióért suarezt meg 80 (90-120 :mrgreen: ) millióért neymart.

jól írta LG, azoknak akik pár éve szurkolnak a csapatnak, ezerszer fontosabb hogy az, hogy 100 millióért vegyünk vmi éppen aktuális túlárazott hülyegyereket (pogba), mint az, hogy az összes pénzszóró klubot rommá aláztuk az elmúlt 10 évben.

ha kiírnátok szavazásba, hogy jövőre is legyünk bajnokok, vagy inkább vegyük vmi trendi hülyegyereket 100 millióért, hogy havernak tudjak vele FB -n villogni lenne nagy meglepődés a szavazás végeredménye láttán
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.08. 17:58:28

Hát, amúgy lehet ez a helyzet.. :lol:

Barcelona want to pay at most 10M fixed for Las Palmas centre back Mauricio Lemos (20). A first bid of 4M + 8M was rejected. [sport]

Motmár nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki ez a srác meg mit tud.. :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.08. 17:52:14

ez amúgy nagy troll hozzáállás :mrgreen: pont olyan mint mikor egy ferrari után ácsingózol, aztán rájössz h sosem lesz rá pénzed, akkor elkezded bemagyarázni magadnak, hogy nem is baj, mert drága a fenntartása, meg úgyis minden 2. újgazdag ilyennel járt és tkp. nem is annyira jó autó. aztán mikor megveszed a fhoslágent és beáll melléd egy matt fekete ferrari a pirosnál, akkor meg elsírod magad
True story bro :lol:

Egyébként a legjobb az lenne, ha Umtiti is jönne, meg MArquinhos :mrgreen: De ezt csak akkor, ha Verma és Masch is lelép.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.08. 17:38:48

palesz77 írta:Én amúgy minél többet agyalok Marquinhoson, annál kevésbé érzem úgy, hogy ő lenne a jó döntés.
:mrgreen:

ez amúgy nagy troll hozzáállás :mrgreen: pont olyan mint mikor egy ferrari után ácsingózol, aztán rájössz h sosem lesz rá pénzed, akkor elkezded bemagyarázni magadnak, hogy nem is baj, mert drága a fenntartása, meg úgyis minden 2. újgazdag ilyennel járt és tkp. nem is annyira jó autó. aztán mikor megveszed a fhoslágent és beáll melléd egy matt fekete ferrari a pirosnál, akkor meg elsírod magad :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.06.08. 17:37:03

Szerintem a Barca igazolási politikájával van probléma és nem a piaci árakkal.
Pl itt a Real visszaviszik a Juvétól Moratát 30 ért majd eladják legalább 50 ért és máris 80 csak 80 ba lesz nekik Pogba.

És itt a Barca eladja ingyen Dani Alvest a Juvénak, amely csapat lazán tudna érte pengetni 15-20 körül, majd néz a helyére valakit és máris nincs pénz Pogbára.

Amíg a legnagyobb neveink, Henry, Villa , Xavi, Abidal,Alves ingyen-szinteingyen távoztak nincs miről beszélni.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.06.08. 17:09:23

itt a fórumon is totál ellentétes meglátások jönnek elő akár egy SR. témában is ezért mondtam korábban: ami a dolgok eredője, rákfenéje, mikéntje, kulcsa....(ahogy tetszik) nem más mint : Lucho, LE., Luis Enrique.....
segítsetek ki : lehetett hiteles indokot hallani arról (tőle!) miért kellett pl. Bartrát elengedni? megindokolta egyszer is LE. hogy miért nem játszatja a frissen nagy reményekkel és nem olcsón!) megvett Vidalt? (na igen, volt valami sóder, hogy nem edz rendesen!?) a sportigazgató ha jól emlékszem nyilvánosan kijelentette, hogy szeretné ha Douglas játszana....mintha az edzője nem egészen ezt gondolná...
szintén az ő szájából hangzott el hogy ...nagyon jó a védekezési rendszerünk, a statok. is ezt igazolják...
nem is értem miről megy itt a nagy játékos kavalkád.. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.08. 16:06:17

Pedig hosszútávon szerintem az általad leírt a trend fog diadalmaskodni. Egyszerűen lehetetlen, hogy ez a pénzes lufi ne pukkadjon ki egyszer, elég megnézni most minket. Az utóbbi évtized toronymagasan legsikeresebb csapata vagyunk, aztán számolni kell a garast, hogy tudjunk mindenhova embert hozni. Bár aztán ki tudja, de ott a München például, ők se feltétlen a legnagyobb nevekre mennek rá általában, és milyen üzleteket kötnek. Például Coman vagy Douglas Costa is, totál zsákbamacskák lehettek külső szemlélőknek, aztán tessék. Vagy Kimmich, lehetne sorolni. Az, hogy mi nem ezt az utat járjuk most épp, nem azt jelenti, hogy nem is lehetne, mert akkora csapat vagyunk..
Ezt hasonlóan gondolom én is. Ilyen szempontból Rakitic volt hatalmas fogás nálunk, de emlékszem, a fórum egy jelentős része, hogy irtózott tőle anno. És itt érkeztünk meg a problémához, az baj, a szurkolók nagy része, és a média nem ilyen igazolásokat akar látni, hanem a lehető legnagyobb megszerezhető nevet a posztra, ez itt a jvh-es szavazásnál is megmutatkozott, de azt hiszem, a világ más tájékain sem gondolkodnak máshogy a szurkolók, sőt, rengeteg tini, akik az utóbbi 10 éven belül csatlakoztak, még inkább ezt az irányt képviselik.

Persze ha hozunk egy kisebb nevet, és beválik, akkor elcsendesednek egy időre, de ha nem, akkor egyből támadni fogják a vezetőséget, és Luchot. Ez is nagyon jól látszik a fórumon, hogy szurkolók telhetetlenek, hiába az elmúlt évek sikerei.

Talán ennek tükrében nem meglepő, hogy Guardiola is 2 gyengébb év után tudott robbantani, mikor nem voltak akkora elvárások, és nyomás, majd Luis Enrique szintén egy visszafogottabb időszak után triplázott az első évében. És az a baj, Luchon is azt látom, hogy egyre kevesebbet mer kockáztatni, és egyre inkább közvéleménynek akar megfelelni, ezért küldi fel a gálakezdőt Eibar (Bob kedvéjért :mrgreen: ) szintű csapatok ellen is.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.08. 15:47:01

Lassan nyitok egy gasztro topicot.. :mrgreen:
LG írta:Épp ezért nem szabadna az utánpótlást hanyagolni, illetve a játékosok megfigyelését, és még akkor lecsapni vkire, mielőtt még hype miatt brutálisan felmegy az ára. Persze az eredménykényszer miatt nálunk kész játékosok kellenek, ezért ez utóbbi lehetőség szinte kivitelezhetetlen.
Pedig hosszútávon szerintem az általad leírt a trend fog diadalmaskodni. Egyszerűen lehetetlen, hogy ez a pénzes lufi ne pukkadjon ki egyszer, elég megnézni most minket. Az utóbbi évtized toronymagasan legsikeresebb csapata vagyunk, aztán számolni kell a garast, hogy tudjunk mindenhova embert hozni. Bár aztán ki tudja, de ott a München például, ők se feltétlen a legnagyobb nevekre mennek rá általában, és milyen üzleteket kötnek. Például Coman vagy Douglas Costa is, totál zsákbamacskák lehettek külső szemlélőknek, aztán tessék. Vagy Kimmich, lehetne sorolni. Az, hogy mi nem ezt az utat járjuk most épp, nem azt jelenti, hogy nem is lehetne, mert akkora csapat vagyunk..
MQuCsabi írta:A kenyér amúgy is szemét kaja. :mrgreen: De, ha találunk jó minőségű, teljes kiörlésű kenyeret, ami nem csak részben az (MArquinhos) , azért nem szabad sajnálni a pengőt.
Én amúgy minél többet agyalok Marquinhoson, annál kevésbé érzem úgy, hogy ő lenne a jó döntés. Félreértések elkerülése végett, nagyot nyerhetnénk vele, és lehet hosszútávon senki nem emlékezne a magas árára. De ha most nagy kakiba vagyunk, akkor tényleg luxus ennyit kiadni egy emberért, inkább néznék körül máshol, és vennék több embert az árából. Mint ahogy a vezetőség is teszi úgy néz ki - Umtiti és Lemos -, lehet fele pénzből 2 hasonlóan jó játékost nyúlunk.. Nyilván bőven benne van, hogy nem, de logikusabb ez az út most szerintem.

És azt se lehet modnani, hogy nincs merítési lehetőség, max kész játékosokból nincs - de még Marquinhos se az ugye. Tehetség van most bőven, csak azokból a csapatokból akiket nézek ott van Christensen vagy Koulibaly, de Tah gyereket is istenítik sokan, aztán ő se nagy név még. Bennük lenne a rizikófaktor bőven - meg ki tudja mennyibe fájnának, lehet meg se érné egyik se, mert 40 körül kérnének értük -, de ilyen igazolásokkal legalább mindenhol meg tudnánk erősíteni a csapatot - és nem sokkal lennének nagyobb zsákbamacskáká szerintem. Mondjuk szerintem a kis brazilra nem is kell számítani, a PSG túl sokat fog kérni, mi meg kiszállunk az alkudozásból majd, pont mint 2 éve. Én legalábbis erre számítok.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.08. 15:33:16

A kenéyr amúgy is szemét kaja. :mrgreen: De, ha találunk jó minőségű, teljes kiörlésű kenyeret, ami ne mcska részben az (MArquinhos) , azért nem szabad sajnálni a pengőt.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.08. 15:19:24

Petr írta:
LG írta:A kenyeres hasonlatodhoz: de másnak is van hasonló minőségű kenyere, csak olcsóbban, akkor meg hülyeség ennyit kifizetni érte.
Ez igaz, de a vásárló dönti, el, hogy ő melyiket szereti jobban, és hogy ér-e neki ennyit :). Ahogy látjuk ér.
Ez igaz. Ráadásul az esetünkben a vásárlónak (MU) olyan anyagi lehetőségei vannak, hogy ha mégsem ízlik a kenyér, akkor vesznek egy másikat (tehát ha nem válik be, akkor jövő nyáron megint jöhet egy 40-50 milliós védővásárlás).

A mi szempontunkból csak annyi ezzel a baj, hogy az ilyen vásárlók jelentősen növelik a kenyér árát, és mi nem vagyunk annyira elengedve, hogy minden nap kenyeret vegyünk (esetünkben minden nyáron egy komolyabb kiadás védőre).

Épp ezért nem szabadna az utánpótlást hanyagolni, illetve a játékosok megfigyelését, és még akkor lecsapni vkire, mielőtt még hype miatt brutálisan felmegy az ára. Persze az eredménykényszer miatt nálunk kész játékosok kellenek, ezért ez utóbbi lehetőség szinte kivitelezhetetlen.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.06.08. 15:06:52

LG írta:A kenyeres hasonlatodhoz: de másnak is van hasonló minőségű kenyere, csak olcsóbban, akkor meg hülyeség ennyit kifizetni érte.
Ez igaz, de a vásárló dönti, el, hogy ő melyiket szereti jobban, és hogy ér-e neki ennyit :). Ahogy látjuk ér.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.08. 14:59:44

Tromort77 írta:Az, hogy egy oldal mennyire becsül fel egy játékost és mit diktál a piac az teljesen más.
Van pár milliód, de nem ettél 3 napja és nekem van kenyerem akkor bizony tejelni fogsz. Minden annyiba kerül amennyit el kérnek érte. Nyílván nem ér 40 millát, de manapság aki egyeneset tud a labdába rúgni az 20-nál kezdődik.
A kenyeres hasonlatodhoz: de másnak is van hasonló minőségű kenyere, csak olcsóbban, akkor meg hülyeség ennyit kifizetni érte.
Tromort77

2016.06.08. 14:49:37

Az, hogy egy oldal mennyire becsül fel egy játékost és mit diktál a piac az teljesen más.
Van pár milliód, de nem ettél 3 napja és nekem van kenyerem akkor bizony tejelni fogsz. Minden annyiba kerül amennyit el kérnek érte. Nyílván nem ér 40 millát, de manapság aki egyeneset tud a labdába rúgni az 20-nál kezdődik.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.08. 14:37:40

Chino írta:
LG írta: A transfermarkt szerint 8 milliót ér, és a Villarreal tavaly 5,7M-ért vette. Kicsit kerestek rajta. :lol:

Ennek fényében Umtitiért a 25M, vagy Marquinhosért 50-60 millió sem sok. Sajnos ilyen napokat élünk, fiatal, tehetséges védő, akinek még évek vannak hátra szerződéséből, mostanában ennyibe kerülnek. :(
A transfermarkt manapság még megközelítőleg sem éri meg alapul venni. Lehet, hogy a korrekt árakat írják, de ha annyiért meg tudnánk venni ezeket 60 millióból minőségben fel tudnánk tölteni a keretet. Maximum mi ilyen áron adjuk el a játékosokat. De Marquinhos 30 millió, Umititi 15, Bellerin 18, Gameiro 15 millió és sorolhatnánk. Kb ezek a normál árak, de mindegyikre 10-20 milliót rá kell rakni, mert a csapatuk ennyiért nem adja el.
Igen, de azért az arányokat érdemes nézni. Pl. Umtiti 15M ér szerinte, ha kiadunk érte 25M-t, az még elég korrekt a mai viszonyok között. De a MU egy 8 milliósért ad ki 40M-t, azért ez még ma is nevetséges, szerintem. 5x ár, a Villarreal segget csinál belőlük. :lol:
Válasz küldése