Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.09.23. 13:34:36

Nem is értem a Barcelona játékosait, hogy a francban nem tudnak legalább 40 éves korukig ugyanolyan jó szinten játszani és hogy merészelnek egyesek katalánoknak születni.
Persze, a messziről jött lehúzó emberek egyeseknél mindig nagyobb tiszteletnek örvendenek, tiszta professzori magasságok.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.23. 13:17:20

Ez a "Dembelé távozása" cikk - a megjelent tartalmában és formájában - szerintem teljesen szükségtelen. Ezen a sztorin elegánsan túl kellett volna már lépni. Meg sem nyitottam, bele se olvastam, de a lenti vélemények után rávett a kíváncsiság.

Az éremnek mindíg két oldala van és a fociban bizony mindíg minden mindennel összefügg. Bevallom, elsőre nem értem a cikk üzenetét, maximum felületesen a népszerűségi vonatra felszállást olvastam ki belőle.
Egy pillanattal később viszont hirtelen mély vízzel szembesültem, az érem másik oldalával

"Dembélé távozása miatt az egyik legjobban csalódott Xavi volt."....innetől ugyanakkor a cikk, akarva vagy akaratlanul, de Xavi elképzeléseit, ha tetszik szakértelmét, munkáját minősíti.

"Ez csalódást okozott Xavinak, aki hitt a játékos hűségében"....a munka nyelvén ez annyit jelent, hogy a vezető bizony nem megfelelő döntést hozott.

Szóval mélyebb ez a víz, mint amilyennek a felszínén látszik.
csababarca írta:
2023.09.22. 23:03:08
(Gondolom majd arról is születik cikk, hogy mennyivel gyorsabb, direktebb a kp, mint Busival volt. Jah nem.
Pedig ez is hozzájárul a statisztikákhoz, jócskán.)
Jelentkezem az előttem szólóhoz, kiegészítve azzal, hogy az utóbb 6- 7 év legendás védelmének változása, hogyan hatott a csapat későbbi fejlődésére, tisztelettel!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.23. 02:43:12

csababarca írta:
2023.09.22. 23:03:08
Számomra az a döbbenetes, hogy elment, de mèg rugdossuk.
Tényleg nem értem erre mi szükség van.

Ilyen statot az elmúlt 10 évből bármelyik szezonbsn tucatnyi távozóról lehetett volna írni, mégse tették.

Remélem ez volt az utolsó ilyen jellegű cikk róla, nem kell vele foglalkozni.
Elment, akik itt vannak eddig jók, ennek örüljünk.

(Gondolom majd arról is születik cikk, hogy mennyivel gyorsabb, direktebb a kp, mint Busival volt. Jah nem.
Pedig ez is hozzájárul a statisztikákhoz, jócskán.)
Rugdossa a fene. Megjelent egy cikk, erre reagáltam, amúgy valami pár nappal ezelőtti említésig teljesen elfelejtettem már a fickót.
Csak örülök, és tényleg brutál számok ezek, összevetve Dembélé 0/0/0-jával. Nem mellesleg nem véletlenül ilyen a közmegítélése, amilyen. Van ennek az egésznek egy sztorija is, Xavi kvázi lehozta a lelátóról, kb a világ legjobb szélsőjének titulálta és eképpen is beszélt róla, felkarolta, stb, aztán csendben a hátsó ajtón kisurran Párizsba. És ez csak a sztorijának a vége. Előtte 4-5 évig gyakorlatilag alig tett bármi jelentőset hozzá az eredményeinkhez, pláne a lényegi szakaszban. Talán egyedül Xavi érkezésekor, de igazából Traoré is tökugyanazokat a számokat hozta percarányosan már akkor is. És ha az egybehangzó véleményeknek hiszünk - tévedhetnek is persze, de nem zörög a haraszt - akkor ezért a rengeteg fizuért még professzionálisan sem volt nagyon hajlandó viselkedni évekig.
Valahogy ebben az egészben minden gázos nekem, kb az elejétől a végéig. Őszintén nem tudok még egy játékost mondani Barca-mezben, akinek az egész sztorija ennyire unszimpatikus lett volna, még ha most félre is teszem azt, amiről nem tehet, mondjuk a magas árát és fizetését, sőt, még ha félreteszem azt is, amiről félig tehet csak, vagy nem tudjuk, milyen mértékben, a sérülékenységét. De persze a közmegítélésébe ezek is belejátszanak pluszban, ha igazságos, ha nem, én ezeket még félig félre tudom tenni.

Busquets távozására nyilván ugyanekkora szükség volt, ezzel egyetértek. Szerintem kb egyenértékű előrelépés volt minőségben a két játékos távozása, csak Busiról azért nem néznék meg ilyen hangvételű cikket, mert ő letett pár dolgot az asztalra, és legendaként, korrekt módon hagyta el a klubot. Viselkedésben, hozzáállásban megfelelő koráig a szintjét nézve semmi sara nem volt soha, hogy a végén Xavi túl sokat használta, hát arról ő nem tehetett. Dembéléhez képest szerintem 0%-ban szolgált rá "rugdosásra". Remélem róla nem lesz ilyen cikk, akkor sem, ha a játék szintjében tényleg olyan előrelépés volt legalább, mint a francia távozása. (Pedig a helyettese egy Romeu lett, és nem egy Rodri.)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.22. 23:03:08

Számomra az a döbbenetes, hogy elment, de mèg rugdossuk.
Tényleg nem értem erre mi szükség van.

Ilyen statot az elmúlt 10 évből bármelyik szezonbsn tucatnyi távozóról lehetett volna írni, mégse tették.

Remélem ez volt az utolsó ilyen jellegű cikk róla, nem kell vele foglalkozni.
Elment, akik itt vannak eddig jók, ennek örüljünk.

(Gondolom majd arról is születik cikk, hogy mennyivel gyorsabb, direktebb a kp, mint Busival volt. Jah nem.
Pedig ez is hozzájárul a statisztikákhoz, jócskán.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.22. 22:07:51

Döbbenetes volt a Dembélé-s cikket olvasni, hogy milyen számokat hoztak le helyette a játékosok minden meccset figyelembe véve. Ez a 9+5 a legjobb egész szezonjai környéki számok, és ezek még csak a támadóstatok, mennyivel jobb a letámadásunk és a védekezésünk is nélküle, még a kis tini Yamal is okosabban segít be hátra, nemhogy a másik kettő. Oké, hogy egy jó része nem tétmeccs volt, de nem is MLS klubok ellen toltuk, hanem igazi topcsapatok ellen. Mai napig nem tudom elhinni, hogy ennyiért megszabadultunk tőle, azt gondoltam, ha valaha távozik, azt lejáró szerződéssel vagy fél év sérülés után fogja megtenni 0-5M körüli összegért, addig meg teljesen jogtalanul a padon üldögél Torres/Raphinha, és alig kap lehetőséget Yamal. Szerintem mindhárom jelenlegi játékos többet ad, mint ő, összességében. Örülök, hogy Xavi félreismerte.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.09.15. 20:11:06

Chino írta:
2023.09.14. 22:32:33


Télen inkább eladni. Ha most igaz a hír, ami hirtelen felröppent kell egy játékoseladás Roquehoz, de ezt az elnökség nem nagyon akarja, hanem inkább szponzori szerződést az LFF alapján.
A Sport azt írja, hogy a vezetés hivatalosan is felvette a kapcsolatot Felix Tainta-val, Nico Williams ügynökével, hogy nyáron ide igazoljon. Ingyen jönne és állítólag Baldeval, Gavival és Yamallal kifejezetten szoros kapcsolatot ápol, ami megkönnyítheti.
Ha ingyen meg tudnánk szerezni, az nem semmi dobás lenne.
A jelenleg nem nagyon tudunk eladni senkit van vagy 19 játékosa a felnőtt keretnek. Meg ugye azok, akik kölcsönbe vannak. Na belőlük nagy pénz nem lesz. Egyedül Raphinha lehet az, akit el lehetne sózni, de már így is kevesen vagyunk.
A kis Williams nekem tiszta Dembelenek tűnik, csak olcsóbban, ami szerintem nem lenne rossz üzlet. De olyan sok idő van még a szezon végéig, hogy korai ezen agyalni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.15. 09:03:12

Fabrizio szerint az uruguayi kp csodagyereknek, Fabricio Diaznak úgy néz ki megvan az új csapata: Al Gharafa...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.14. 22:32:33

Kovbal88 írta:
2023.09.14. 20:38:41
Deluigi írta:
2023.09.14. 14:00:21

le akarnak szoritani az Almeria szintjere mind jatekosok, mind fizuk szintjen

hihetetlen
Ha van bevétel, főleg profit nem tudom,hogy lehetséges ez. Amugy a 270 millió se kevés bár a PSG-ben lassan Mbappé egymaga keres ennyit.
Fontos lenne már télen igazolni, megnézni, hogy dolgozik Deco.
Télen inkább eladni. Ha most igaz a hír, ami hirtelen felröppent kell egy játékoseladás Roquehoz, de ezt az elnökség nem nagyon akarja, hanem inkább szponzori szerződést az LFF alapján.
Deco idáig is benne volt néhány szerrződés zsírozásában, Roque sem biztos hogy lett volna nélküle. Gülert egyedül csinálta, amivel nem lett volna ha gond, ha a Real nem dob rá közel kétszer annyit.
Bár ha nincs Alemany, akkor valószínűleg Cancelo helyett Fresneda lett volna.

Kívánom, hogy váljon be Deco, de Laporta legjobb "igazolása" szerintem egyértelműen Alemany volt.

A Sport azt írja, hogy a vezetés hivatalosan is felvette a kapcsolatot Felix Tainta-val, Nico Williams ügynökével, hogy nyáron ide igazoljon. Ingyen jönne és állítólag Baldeval, Gavival és Yamallal kifejezetten szoros kapcsolatot ápol, ami megkönnyítheti.
Ha ingyen meg tudnánk szerezni, az nem semmi dobás lenne.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.09.14. 20:38:41

Deluigi írta:
2023.09.14. 14:00:21
davi10 írta:
2023.09.14. 13:45:32
Arra mondjuk kiváncsi lennék, hogy a tavalyi 650-ből hogy lett idénre 270.
le akarnak szoritani az Almeria szintjere mind jatekosok, mind fizuk szintjen

hihetetlen
Ha van bevétel, főleg profit nem tudom,hogy lehetséges ez. Amugy a 270 millió se kevés bár a PSG-ben lassan Mbappé egymaga keres ennyit.
Fontos lenne már télen igazolni, megnézni, hogy dolgozik Deco.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.14. 18:25:02

Ez a 270 millió eurós limit a fizetéskre, ez most komoly? Úgy, hogy a Real Madridnak 727 milliónál húzták meg?


https://barcauniversal.com/official-bar ... -february/

Éves szinten még nagyjából stimmelne is a 270 milliós limit, de a szerződések teljes időtartamára vonatkozó kifizetések 270 milliónál meghúzva a lehetetlen kategória.

A függetlenségi népszavazás idején merült fel, hogy a Barcelona a francia bajnoksághoz is csatlakozhatna, azt gondolom, hogy az elnökségnek el kellene gondolkodnia a váltáson. Nem tudom, igaz-e a hír, elég sok forrás lehozza, a komolyabbak is. Ez konkrétan a lehetetlen kategória, ha igaz.

https://en.as.com/soccer/laliga-cuts-th ... sevilla-n/
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.14. 15:23:06

Chino írta:
2023.09.14. 14:15:06
davi10 írta:
2023.09.14. 13:45:32
Arra mondjuk kiváncsi lennék, hogy a tavalyi 650-ből hogy lett idénre 270. Meg akkor hogy lettek a játékosok beregisztrálva? Meg miről szólt a tervezet, amit a Liga pár hónappal ezelőtt elfogadott? :D

Az Atleti-nek nagyobb, akik tavaly csont nélkül kiestek a BL csoportkörben és a ligában is csak 3.-ok lettek :D
Addig még sok minden történhet. Nagyban függ, hogy milyen szezont zárunk. Egy Bl negyeddöntő könnyen benne lehet, főleg szerencsés sorsolás esetén, ami nagyban növeli a bevételeket, és szerintem egy Fati/Torres eladás is benne lehet. Főleg az előbbi. Nálunk ezek a kölcsönök egyenlők a távozással, habár most egyértelműen a bércsökkentés miatt lett elküldve, de a többi "átadott" tuti lapátra kerül. Ha egy jó szezont fut az ára is felkúszhat és FT is úgy tűnik jó irányba halad.

Nico Williamsről pletykáltak és most is feljött a neve a spanyol sajtóban. Neki ha jól tudom jövőre lejár a szerződése, ingyen pedig nagy fogás lehetne. Plusz Kimmich jövője is kérdéses. Már idén nyáron is kicsit rezgett a léc, de jövőre lejáró szerződésű lesz, ha nem hosszabbít a Bayernnek utolsó lehetősége lesz valamennyi pénzt csinálni belőle és nem 80 milliókat. Legutóbb azt nyilatkozta, hogy egyelőre a Bayernre fókuszál, de még szívesen kipróbálná magát egy másik bajnokságban. Ezt mindenki értse úgy ahogy akarja, viszont Xavinak is nagy vágya.

De ez még nagyon távoli, rengeteg dolog közbeszólhat. Itt van Felix esete is, vele sem tudni mi lesz. Ha nem válik be, lehet, hogy megy ő is az arabokhoz, ellenkező esetben lehet újabb kölcsön, akár vétel stb.
Úgyis pörögni fognak még nevek, télen is jön még egy hullám, ami viszont közel biztos, hogy januárban érkezik Roque, ami felboríthatja, hogy kire lesz szükség és kire nem. Még halkan azt is megkockáztatom, hogy ha a brazil rendben lesz, Lewa egy zsíros fizetésért még elmehet pár évre levezetni az arabokhoz. Nekik úgyis csak a név számít
Roque mai hír szerint tuti nem jön télen.

A költségkeret meg lehet nem 270, hanem majd mondjuk 380 millió lesz (mindegy), de még az is 50-70-90 millió bércsökkenés lenne, szóval itt nem bevásárlásról fog szólni a következő 2-3 év. (Amúgy Fati bérének nagy része már nincs ebben a 400 valamennyi milliós jelenlegi keretben, így ez a mai hír kb azt jelenti, hogy még 3-4 játékos eladása szükséges a jelenlegi keretből, hogy elérjük az előírást.
Valahol várható volt, hogy fele akkora jegybevétel mellett további költségcsökkentés szükséges.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.14. 14:15:06

davi10 írta:
2023.09.14. 13:45:32
Troym írta:
2023.09.14. 13:12:17
Nyugodtan lehet mindenki, jövőre se jön senki.
ha jól olvastam ma kihirdette a Liga a pénzügyi kereteket és a mienk 270 millió, a mostani 400 valahánnyal szemben, ami 50%-al több. Jövőre még a színes TV-ket is eladják és bárki jön, az is max ingyen lesz.
Arra mondjuk kiváncsi lennék, hogy a tavalyi 650-ből hogy lett idénre 270. Meg akkor hogy lettek a játékosok beregisztrálva? Meg miről szólt a tervezet, amit a Liga pár hónappal ezelőtt elfogadott? :D

Az Atleti-nek nagyobb, akik tavaly csont nélkül kiestek a BL csoportkörben és a ligában is csak 3.-ok lettek :D
Addig még sok minden történhet. Nagyban függ, hogy milyen szezont zárunk. Egy Bl negyeddöntő könnyen benne lehet, főleg szerencsés sorsolás esetén, ami nagyban növeli a bevételeket, és szerintem egy Fati/Torres eladás is benne lehet. Főleg az előbbi. Nálunk ezek a kölcsönök egyenlők a távozással, habár most egyértelműen a bércsökkentés miatt lett elküldve, de a többi "átadott" tuti lapátra kerül. Ha egy jó szezont fut az ára is felkúszhat és FT is úgy tűnik jó irányba halad.

Nico Williamsről pletykáltak és most is feljött a neve a spanyol sajtóban. Neki ha jól tudom jövőre lejár a szerződése, ingyen pedig nagy fogás lehetne. Plusz Kimmich jövője is kérdéses. Már idén nyáron is kicsit rezgett a léc, de jövőre lejáró szerződésű lesz, ha nem hosszabbít a Bayernnek utolsó lehetősége lesz valamennyi pénzt csinálni belőle és nem 80 milliókat. Legutóbb azt nyilatkozta, hogy egyelőre a Bayernre fókuszál, de még szívesen kipróbálná magát egy másik bajnokságban. Ezt mindenki értse úgy ahogy akarja, viszont Xavinak is nagy vágya.

De ez még nagyon távoli, rengeteg dolog közbeszólhat. Itt van Felix esete is, vele sem tudni mi lesz. Ha nem válik be, lehet, hogy megy ő is az arabokhoz, ellenkező esetben lehet újabb kölcsön, akár vétel stb.
Úgyis pörögni fognak még nevek, télen is jön még egy hullám, ami viszont közel biztos, hogy januárban érkezik Roque, ami felboríthatja, hogy kire lesz szükség és kire nem. Még halkan azt is megkockáztatom, hogy ha a brazil rendben lesz, Lewa egy zsíros fizetésért még elmehet pár évre levezetni az arabokhoz. Nekik úgyis csak a név számít
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.09.14. 14:00:21

davi10 írta:
2023.09.14. 13:45:32
Arra mondjuk kiváncsi lennék, hogy a tavalyi 650-ből hogy lett idénre 270.
le akarnak szoritani az Almeria szintjere mind jatekosok, mind fizuk szintjen

hihetetlen
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.14. 13:45:32

Troym írta:
2023.09.14. 13:12:17
Nyugodtan lehet mindenki, jövőre se jön senki.
ha jól olvastam ma kihirdette a Liga a pénzügyi kereteket és a mienk 270 millió, a mostani 400 valahánnyal szemben, ami 50%-al több. Jövőre még a színes TV-ket is eladják és bárki jön, az is max ingyen lesz.
Arra mondjuk kiváncsi lennék, hogy a tavalyi 650-ből hogy lett idénre 270. Meg akkor hogy lettek a játékosok beregisztrálva? Meg miről szólt a tervezet, amit a Liga pár hónappal ezelőtt elfogadott? :D

Az Atleti-nek nagyobb, akik tavaly csont nélkül kiestek a BL csoportkörben és a ligában is csak 3.-ok lettek :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.14. 13:12:17

davi10 írta:
2023.09.14. 12:37:23
A Mundo szerint Dani Olmo és Bernardo Silva is kapott az új szerződésébe egy "Barca"-záradékot, mindkettőt lehetőségünk van 60-60 misiért hozni.

Ha ez igaz, akkor biztos vagyok benne, hogy Silva hiába lesz már 30 jövőre, Xavi akkor is mindent meg fog mozgatni érte.

Dani Olmo meg szerintem nem ér 60-at.
Nyugodtan lehet mindenki, jövőre se jön senki.
ha jól olvastam ma kihirdette a Liga a pénzügyi kereteket és a mienk 270 millió, a mostani 400 valahánnyal szemben, ami 50%-al több. Jövőre még a színes TV-ket is eladják és bárki jön, az is max ingyen lesz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.14. 12:37:23

A Mundo szerint Dani Olmo és Bernardo Silva is kapott az új szerződésébe egy "Barca"-záradékot, mindkettőt lehetőségünk van 60-60 misiért hozni.

Ha ez igaz, akkor biztos vagyok benne, hogy Silva hiába lesz már 30 jövőre, Xavi akkor is mindent meg fog mozgatni érte.

Dani Olmo meg szerintem nem ér 60-at.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.07. 15:44:42

Troym írta:
2023.09.07. 14:03:34
Egyébként egy ilyen spórolós nyár után mire lehet számítani jövő nyáron?
Komoly távlatokban gondolkozol.
Viccet félretéve, szerintem minden adott ahhoz, illetve csak a csapaton és Xavin múlik, hogy szép legyen az ősz, kicsit meg lehessen nyugodni és majd a tavaszi események ismeretében már lehet reálisabban tervezgetni. Elvileg lineárisan emelkedő pályára helyezhetné magát a klub mind anyagi, mind szakmai vonalon. A meredekség mértékére tippelni nem mernék, de emelkedni kell.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.09.07. 14:45:11

Messa írta:
2023.09.07. 10:03:31
A válasz egyértelműen nem, ennyit Romeu is bármikor lejátszik mint amennyit ők tudnak. Semmi értelme nincs sztem ilyen kaliberű játékost hozni, erre jó a kopasz. Ha megsérül, akkor meg vannak egyéb opciók a csapatból, azért ha ő kiesik pár meccsre azt azért illene tudni megoldani. Bár lassan ott tart Xavi hogy Romeu a játékunk alfája és omegája, pedig mikor felröppentek az első pletykák vele kapcsolatban, nem igazán arról lehetett hallani hogy őt kulcsembernek szánjuk. :D
Ne már! Az Atletic cs.k.-ját Xavi a bajnokság kezdete óta felhozta a seniorok kispadjára, úgyhogy se itt, se ott nem játszott. Ő - Marc Casado - történetesen vk. Nem lehet vele megoldani, ha Romeu pár meccsre kiesik? Egy olyan előszezon után, amikor Xavi kedvére kipróbálhatta?
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.07. 14:03:34

Egyébként egy ilyen spórolós nyár után mire lehet számítani jövő nyáron? Végleg helyreállítottuk az FFP-t? Vehetünk valakit akár pénzért is? 1-1 FFP szabály alatt leszünk? Milyen lehetőségeink lesznek? Vagy még mindig marad a zavarosban halászgatás és talán 1-2 ingyen igazolás? Gondolom a legfontosabb Balde és Yamal megújítása lesz, mert 2024-ben járna le a szerződésük.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.09.07. 10:03:31

NovaProspekt írta:
2023.09.06. 17:37:57
Jorginho vagy Guido Rodríguez lehetnek opciók sztem (nem tudom, beljebb lennénk-e velük), az ő szerződésük 2024-ben lejár.
A válasz egyértelműen nem, ennyit Romeu is bármikor lejátszik mint amennyit ők tudnak. Semmi értelme nincs sztem ilyen kaliberű játékost hozni, erre jó a kopasz. Ha megsérül, akkor meg vannak egyéb opciók a csapatból, azért ha ő kiesik pár meccsre azt azért illene tudni megoldani. Bár lassan ott tart Xavi hogy Romeu a játékunk alfája és omegája, pedig mikor felröppentek az első pletykák vele kapcsolatban, nem igazán arról lehetett hallani hogy őt kulcsembernek szánjuk. :D
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.06. 20:26:49

Olvasgatva az előzményeket,

piaci rést látok a statisztikai oldalak területén:
Alapvetően védekező játékosok támadó statisztikái vs támadó játékosok védekező statisztikái.

Az utóbbi időben minden igazolásunk olyan kellemesen indul, hogy remek játékos, több poszton is kíválóan használható. Akik nincsenek már itt, azokra is érvényes volt.
Cancelo remek jhv, ezt a posztot kerestük. Xavi első mondatának a második fele már arról szólt, hogy remekül képes baloldalon is helytállni.
Lewa mezőnymunkája példaértékű, ez klassz dolog, becsülendő. Münchenben a gólszerzés volt az elsődleges feladata, ahol megfelelően kiszolgálták, a mezőnymunkát pedig elvégezték azok, akiknek az volt az eredendő feladatuk.
....és lehetne sorolni tovább a neveket, de felesleges.

Értem én, hogy univerzális a világ, de azért általában bármilyen csapat (munka, sport, hobby, katonák, rendőrők, tűzoltók, orvosok ....) akkor működik a leghatékonyabban csapatként, ha annak minden tagja a saját helyén és saját szerepében nyújtja a legjobbat.
A suliban is az énektanár csak végszükség esetén helyettesített matekot..... :mrgreen:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.06. 18:07:04

Az uruguayi vkp gyerekkel mi van? Úgy tudom nem jött végül.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.06. 17:43:41

Nagybarcelona írta:
2023.09.06. 17:09:26
Állítólag a Mundo Deportivo szerint januárban vkp-st keresünk.
Bár így lenne, de 17 perccel az átigazolási időszak vége után szerintem ez egy kacsa, főleg, hogy pl Deco nyaral, Xavi és Balde szerződése még nincs meghosszabbítva, Yamalé sem stb. És akkor még ott az elefánt a porcelánboltban, hogy mi legyen Roqueval.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.09.06. 17:37:57

Nagybarcelona írta:
2023.09.06. 17:09:26
Állítólag a Mundo Deportivo szerint januárban vkp-st keresünk.
Összehasonlítás szinte lehetetlen, mert mások a stílusok.
Ha szerelèst nèzzük,
Palhinha, Casemiro, Guido Rodriguez akik eszembe jutnak statok alapján.
Jorginho vagy Guido Rodríguez lehetnek opciók sztem (nem tudom, beljebb lennénk-e velük), az ő szerződésük 2024-ben lejár. A többiek, akiket írnak mind ilyen 2027-ig vannak leszerződve. Ott majd benyögi a klubjuk, hogy akkor 100 misit kérünk, ami a mi oldalunkon nyilván nem fog működni.

Edit.: ha ebben gondolkozik a klub, akkor maradni fog a 4-4-2 amúgy.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.06. 17:09:26

Állítólag a Mundo Deportivo szerint januárban vkp-st keresünk.
Összehasonlítás szinte lehetetlen, mert mások a stílusok.
Ha szerelèst nèzzük,
Palhinha, Casemiro, Guido Rodriguez akik eszembe jutnak statok alapján. Ami nem biztos, hogy jó is lenne hozzánk. Règóta szerettem volna egy Davids fèle pitbullt itt látni, de ez itt esèlytelen. Palhinha szerelhet 4* átlagban meccsenkènt, (legmagasabb a top 5 bajnokságban)ha simán elmennek mellette. 1,4* cselezik ki meccsenkènt átlagban. Ez Frenkienek 0,5 volt. Araujo a legjobb ezen tekintetben, 0,1* mennek el mellette meccsenkènt. 10! Meccsen egyszer. Labdakihozatalban ès progresszív labdafelvitelben De Jong az egyik legjobb a világon, erről többször cikkeztek. Ezèrt is mernèm Frenkiet tartósan kipróbálni azon a poszton. De egyszerűbb ráfogni, hogy nem jó ott ès pont. Kell új vkp-s. Gondolom Zubimendi az álom, aki 0,3-al szerel többet vkp-kènt, mint Frenkie kp-kènt, ráadásul nem is egy szint a Sociedad ès a Barca, ahol előbbiben kell is vèdekezni, míg a Barca meccsek 90%-án az lenne a cèl, hogy gólt szerezzünk, nem pedig az, elkerüljük, hogy kapjunk.
Válasz küldése