Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.28. 19:46:07

LG írta:
2022.01.28. 17:29:35
Nekem ez a hozzáállás nagyon messze van a tudatos építkezéstől. Ha zsákbamacskákat hozunk, akkor legalább fiatal tehetségek legyenek, ne olyanok, akik már valahol beárazták magukat, és csak vakon reménykedhetünk, hogy itt talán jobbak lesznek. :roll:

A másik meg, hogy Xavit meg Laportát emlegetitek, hogy ők akarják, akkor biztos jó lesz, mert ők aztán nem tévednek. Én ebben sem hiszek. Laporta eddigi főgásai finoman szólva sem sziporkáznak. Xavi pedig tudom, hogy mekkora kedvenc a fórumon, nem is alaptalanul. De edzőként még sem villantott akkora dolgokat, hogy feltétel nélkül kellene bízni benne. Pl. engem az a tény, hogy továbbra is stabilan tervez a bukott bandával (mert az én szememben a 8-2 óta azok), elbizonytalanít abban, hogy tényleg ő a megfelelő ember ide. Még akkor is, ha pl. Koemanhoz képest előrelépésnek gondolom én is, de a holland nagyon alacsonyra tette neki a lécet.
Na de most komolyan.

Még egyszer fussunk neki.

Laporta megtudta tavaly nyáron 2021-ben, hogy 90 misi a fizu sapka. Ahhoz hogy egyáltalán indulhassunk az első osztályban, azonnal el kellett küldeni a magas fizuval rendelkezők 90%-kat. Ezt a folyamatot odáig jutatta hogy hamarosan csak SR marad akinek magas a fizuja.
Mivel így érdemben erősíteni nem lehetett, hanem ellenkezőleg, a keretet kötelező volt gyengíteni, ezért pár hónap alatt akkorát fordult a világ hogy a reális cél a BL indulás lett.

Jelenleg ez nincs meg. Logikus következtetés, hogy tél van, átigazolási időszak, tehát erősítsünk, hogy meglegyen a kitűzött cél.
Elküldött és próbál elküldeni mindenkit (vagy hosszabbítani mint Umtitivel) akinek továbbra nagy a fizuja, mert ez gátol minket a céljaink elérésében.

Viszont, ha tovább gyengíti a keretet, akkor már tényleg nagy lesz a baj.

Jelenlegi bevethető támadók, akik első osztályúak, licensszel és szerződéssel: Ferran Torres (most jött, bravó hogy sikerült egyáltalán elhozni és alacsony fizuval megkötni a szerződést több évre!!!) és Luuk De Jong. Ennyi. A többi sérült vagy B-s, 3ad osztályú játékos.
Nyilvánvaló, hogy támadókra van szükség a keretben, többre, jobbra. De fizut nem tudunk adni több misit, mert a fizusapka így is ki van centizve.

Nem azért igazoltuk le Dani Alvést mert nincs jobb a piacon, vagy mert nincs rá pénz. Hanem mert a fizusapka szab gátat. Utóbbi kettő között az a különbség hogy pl nyáron már lesz pénz, 400 misis sapka lesz, de most még nincs. Xavi szavaival élve, elkötelezett emberek kellenek, akik kb 0 gázsiért játszanak, ez a szabály.
Alvés, Ferran, Adama. Ők voltak hajlandóak jönni.

Ha Haaland minden álma az lenne hogy jöjjön, és ott ülne a Camp Nou előtt, a Dortmund is ingyen odaadná, de Haaland ragaszkodna egy 9 misis fizuhoz, akkor nem tudnánk regisztrálni is leigazolni.

Olyan hasonlatott hozni hogy nem elég jó de kipróbáljuk, akkor ennyi erőből kipróbálhatnánk bárkit... ilyet felesleges.

Nem arról van szó hogy ki akarunk próbálni valakit.

Arról van szó, hogy meg kell harcolni a BL helyért, és ehhez új emberek kellenek, akik hajlandóak kb 0 EUR-ért fél évet itt focizni és bízhatunk benne hogy kiköpik a két tüdejüket is hogy meglegyen a BL hely.




Minden másra nyáron kell visszatérni, mint Süle, Azpi, Haaland, Kessie, balhátvéd, Pique lecserélése, Busi lecserélése stb.


A Bayern 8-2 elleni kezdő:

Marc-André ter Stegen :!:
Nélson Semedo
Gerard Piqué :!:
Clément Lenglet
Jordi Alba :!:
Sergi Roberto
Sergio Busquets :!:
Frenkie de Jong :!:
Arturo Vidal
Lionel Messi
Luis Suárez

Padon Griezmann, Firpo, Dembelé, Puig, Fati, Rakitic...

Azt állítani hogy Xavi, aki még nem töltött egy nyarat a csapat élén, ragaszkodik és stabilan tervez a 8-2-vel megbukott emberekkel, az butaság.
Ezt nem állíthatjuk. Egészséges védőnk alig van, EG már felépült és játszhatna Pique helyett, de egyelőre Pique idén nem szolgált rá hogy lecseréljük. Majd évvégéig eldől hogy mennyit pihen, mennyi időt kap EG és Mingu, de ők jövőre is max cserék lesznek, nem lehetnek alapkezdők. Egyelőre Pique helye adott.

Albán se kell vitatkozni mert a keretben nincs még egy balhátvéd, szóval Xavin számonkérni hogy miért játszik elég hülyeség lenne.

Busiban bízik, ezt látjuk, de egészséges kp sorunk se volt még, hogy akár egy meccsre is mindenki egészséges lenne.. de ha lesz is, akkor is Busi fog játszani igen szerintem is, ami szerintem is probléma. De igazából, csak akkor lesz probléma ha jövőre is ő vezeti majd ki a csapatot az öltözőből.

FDJ nem nyújt extrát, de nem hiszem hogy rá bukottként kéne gondolni.

A többiek el lettek küldve, el lettek takarítva vagy elmentek maguktól.

Az egész keret teljesen kicserélődik 3 év alatt. A kövi nyáron jó eséllyel már csak 1, de max 2 ember fog maradni abból a kezdőből, Mats-n kívül.

Ha nem lát valaki építkezést, akkor ott a valakivel van a baj.


Kényszer helyzetben vagyunk, és ingyen hozunk valakit aki elég lehet a BL helyre. Ez a max amit ki lehet hozni a helyzetből.

Nem azért hozzuk hogy jövőre kezdő legyen, vagy azért hogy kipróbáljuk hátha bejön. Kell valaki akivel megvan a 11 ember akit kiküldünk focizni mert jelenleg nincs elég akit nevezhetünk. Ekkora a baj igen, a sapka miatt. A sapkából meg leginkább Dembelé lóg ki, szóval ha 30 gólt rakott volna el, akkor is bajt jelentene, de akkor talán maradhatna, de így, esélytelen hogy megtartsuk mert miatta nincs mozgásterünk változtatni a kereten ami a vaknak is nyilvánvalóan gyenge, de maxon van a fizu sapka, tehát nem lehet rajta változtatni, amig nem csökken a fizuja a szerencsétlennek vagy nem megy el. Ez vele a baj, nem az hogy nem lövibe a helyzeteit.

Ha hajlandó lett volna jan 1-el hosszabbítani, akkor 100% hogy már 3 embert hoztunk volna, balhátvédet csatárt és szélsőt. Azért nem tudtunk erősíteni mert ez a szerencsétlen ki akarja tölteni a szerződését, és ezzel meglövi a teljes építkezést. Annyi nincs benne hogy miután mindenki, de mindenki vagy elment vagy lemondott a fizujáról körbe nézzen és rájöjjön hogy ő maradt egyedül aki makacskodik. Mindenki más vagy elment vagy beállt a sorba.

Alemany meg igenis jól csinálja, és logikus a munkája, már csak annyi kell hogy valahogy Dembelét kitegyék. Ha hosszabbított volna az is jó lett volna, de ilyen közjáték után szerintem ő nem kivánatos személy a Barca létesítményeiben.
Döntésével még ha minden joga meg is volt hozzá, de tönkretette a teljes téli átigazolási ablakunkat, és rengeteget rontott a BL esélyeinken, és ezáltal a nyári építkezésünkön is.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.01.28. 18:41:13

Barça have fully ruled out signing Morata. [RAC1]
Akkor jöhet Aaubameyang.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.28. 18:19:46

LG írta:
2022.01.28. 17:29:35
Ahogy mondod, Trincaot sem tartom nagyra, és ehhez nem kell néznem azt, amit Angliában mutat. Nálunk egyértelműen kevés volt, még csereszintre is. Aztán kiemelhetitek nekem néhány jobb meccsét, összességében akkor is elhasalt.

Adama mellett meg az az egyik nagy érvetek, hogy azért gyenge, mert egy gyenge támadójátékú csapatban játszik, de itt majd erősebb társak mellett megtáltosodhat. Rajta kívül viszont ez még igaz egy csomó másik támadóra, akkor próbáljuk meg őket, hátha jók lesznek, nem? Értem én, hogy ínséges időket élünk meg, de ne legyen már olyan alacsonyan a léc, hogy mindenkit megróbálunk, aki olcsó és kicsi benne a kockázat, hátha beválik. Nekem ez a hozzáállás nagyon messze van a tudatos építkezéstől. Ha zsákbamacskákat hozunk, akkor legalább fiatal tehetségek legyenek, ne olyanok, akik már valahol beárazták magukat, és csak vakon reménykedhetünk, hogy itt talán jobbak lesznek. :roll:

A másik meg, hogy Xavit meg Laportát emlegetitek, hogy ők akarják, akkor biztos jó lesz, mert ők aztán nem tévednek. Én ebben sem hiszek. Laporta eddigi főgásai finoman szólva sem sziporkáznak. Xavi pedig tudom, hogy mekkora kedvenc a fórumon, nem is alaptalanul. De edzőként még sem villantott akkora dolgokat, hogy feltétel nélkül kellene bízni benne. Pl. engem az a tény, hogy továbbra is stabilan tervez a bukott bandával (mert az én szememben a 8-2 óta azok), elbizonytalanít abban, hogy tényleg ő a megfelelő ember ide. Még akkor is, ha pl. Koemanhoz képest előrelépésnek gondolom én is, de a holland nagyon alacsonyra tette neki a lécet.
Szerintem mire levetkőzte a gátlásait, simán erős csereszint lett a Barca mezében is, csak és kizárólag a 3-5-2 miatt ment el, mert ott tényleg nem volt helye Griez-Dembélé-Messi mellett, ami nem csoda. De ez nézőpont kérdése, oké, szerinted nem volt szint, elfogadom. De attól még gólképes játékos volt, ezt kb kár tagadni.

20 évesen portugál bajnokságban lőtt 8 gólt és adott 8 gólpasszt 1600 perc alatt. Ez nagyon jó szám, kvázi 100 percenként 1 gólpont, és annyira azért nem gyenge az a bajnokság. Az mindenképp látszik a statból, hogy érzi a kapu előtti a dolgokat, magát a kaput is.
Nálunk úgy, hogy az első 2-3 hónapban látványos beilleszkedési gondjai voltak, 1300 perc alatt 3/2, ami nem valami jó, de ha onnan nézzük, amikortól nem ijedt kiskutyaként kóválygott, akkor ez olyan 500 perc alatt 3/2 lenne. És csak 21 éves, tehát ennél csak jobb lett volna.
Aztán PL, 945 perc alatt 0/0. Közben azért kapott játéklehetőséget, így bár nem néztem Wolves meccseket, de feltételezem, hogy még fejlődnie is kellett. Ez azért nagyon beszédes, látszik, hogy mennyire nem kóser szélsőnek lenni egy Wolves-ban. Nem hiszem, hogy van ezen mit magyarázni.

Traoré meg azért nem egy a 100 játékos közül aki nem lő gólokat, de reménykedünk, hogy majd nálunk fog, ne már. 2 igen fontos mutatóban egész Európa abszolút első játékosa, így Traoré egy olyan nem túl gólképes játékos, akinek megvannak a képességei, és megvan benne a potenciál, hogy sokkal jobb számokat hozzon (bár én a gólpasszokat várnám tőle, a 19/20-as szezonjában kegyetlen jól készített elő, ott kb novemberől láttam a meccseik többségét, nagy %-ban pont miatta).
És ez a másik, hogy nemrég hozott már komoly szezont, szóval nem egy elképzelhetetlen dolog most sem.
És ha ezt a potenciált nem lehet kiaknázni, és nem lő gólokat, nem hoz 9 gólpasszos félszezont, akkor még mindig ott van a tempója, amivel felturbózza a meccseket, és a cselei. Ez önmagában elég jó alap, mint ahogy Dembélét is 0 stattal idén kulcsjátékosnak tekinthettük a támadószekcióban, mert akkora szerepe volt a veszélyteremtésben.

És azért van egy mentalitása is. Ő nem le akar futni valakit, mint Dembélé, hanem kinézi magának a túlsó szögletzászlót, és akkor is el akar oda rongyolni, ha közben kalasnyikovval lövik a pálya széléről. Évekig nem volt ilyen játékosunk, most Gaviban megvan, nem árt szerintem még egy. Legyen egy kis tűz. Mindenkire jó hatással lehet, ha egy izomkolosszus, focista szinten alamizsnáért széttépi a pályát előttük. Ki a franc nem meri majd követni? :D

Nyugi, szerintem sem ő lesz a csúcstámadó, de amilyen lehetőségeink vannak, ez a plafonunknál is magasabb szint lehet, ha bejön. Nem 90 perces játékos volt, mikor néztem, szerintem most sem az, úgyhogy kapnak majd a helyén esélyt Abdéék, össze lehet majd hasonlítani a kettőt, és az ő fejlődésük is folytatódhat.

Se Laportáékra, sem Xavira nem mondta senki szerintem, hogy tökéletesek. Én sem. Csak azt, hogy alaptalan totál hülyeségeket nem fogunk látni tőlük. Ezt tartom is. Lesz mindig értelmes és logikus elképzelésük, kit hozzanak, és nem úgy, mint Bartoéknak, akiket sem az edző elképzelése nem érdekelte, sem sportszakmai okok, csak szimpi lett Griezman (haja?) és akkor jöhetett 100+-ért. Meg a többiekkel ugyanez történt.
Ettől még lesznek besült dolgaik, mint ahogy ez is lehet az.
Xavi ragaszkodása az öregekhez pl. nekem sem szimpi, szerintem nem bírja el érzelmileg ezt a témát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.01.28. 18:42:18-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.28. 17:42:37

Közben a Mundo szerint immáron Auba a favorit a 9es pozira, feltéve ha Dembelé lelép. Nem rossz ötlet, szívesebben nézném, mint Moratát.
Elég villámléptű trió lenne a Ferran-Auba-Adama hármas.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.01.28. 17:42:06

Ha már felhozódott a Bayern M.
Ott azért vannak gyors játékosok.
Elől Coman, Sané, Lewa. Ehhez jön a szélsőhátvédjeik, akik szintén gyorsak.
Plusz Müller, Goretzka, Gnabri képesek fefutni a második hullámra.

Nálunk úgy néz ki, megszerezzük a labdát, a középpálya ( Busival az élen) meg elkezdi biztonsági passzokkal felépíteni a támadásainkat.
Még jó hogy felállt védelemmel ellen kell a helyzeteinket kidolgozni.

Maradva az összehasonlításnál.
A Bayern 5-6 emberrel kontrázik legtöbbször, ezért szinte lehetetlen levédekezni őket ( az más kérdés, ha a végén valamelyik elrontja).
Nálunk ez úgy ment az elmúlt években, a 3 támadónak felrúgták és vagy megoldották vagy nem.

Xavi első meccsein lehetett újra látni ezt az 5-6 emberrel, gyors passzokkal felvinni a labdát, de sajnos 20-25 perc után kezdett elmacskásodni a lábuk a fiúknak.
Így visszatértünk ehhez a lassú labdakihozatalhoz újra.
Amíg a csapat fele/harmada nem tud 90 percet végighajtani, ne is álmodozzunk gyors kontrákról.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.28. 17:29:35

bence0330 írta:
2022.01.28. 15:00:16



Ennyi erővel Trincao is egy gólképtelen 0 játékos? Többször bizonyította, hogy nem az, egy ideig még nálunk is. És mégis két darab 0 áll a neve mellett.
Ahogy mondod, Trincaot sem tartom nagyra, és ehhez nem kell néznem azt, amit Angliában mutat. Nálunk egyértelműen kevés volt, még csereszintre is. Aztán kiemelhetitek nekem néhány jobb meccsét, összességében akkor is elhasalt.

Adama mellett meg az az egyik nagy érvetek, hogy azért gyenge, mert egy gyenge támadójátékú csapatban játszik, de itt majd erősebb társak mellett megtáltosodhat. Rajta kívül viszont ez még igaz egy csomó másik támadóra, akkor próbáljuk meg őket, hátha jók lesznek, nem? Értem én, hogy ínséges időket élünk meg, de ne legyen már olyan alacsonyan a léc, hogy mindenkit megróbálunk, aki olcsó és kicsi benne a kockázat, hátha beválik. Nekem ez a hozzáállás nagyon messze van a tudatos építkezéstől. Ha zsákbamacskákat hozunk, akkor legalább fiatal tehetségek legyenek, ne olyanok, akik már valahol beárazták magukat, és csak vakon reménykedhetünk, hogy itt talán jobbak lesznek. :roll:

A másik meg, hogy Xavit meg Laportát emlegetitek, hogy ők akarják, akkor biztos jó lesz, mert ők aztán nem tévednek. Én ebben sem hiszek. Laporta eddigi főgásai finoman szólva sem sziporkáznak. Xavi pedig tudom, hogy mekkora kedvenc a fórumon, nem is alaptalanul. De edzőként még sem villantott akkora dolgokat, hogy feltétel nélkül kellene bízni benne. Pl. engem az a tény, hogy továbbra is stabilan tervez a bukott bandával (mert az én szememben a 8-2 óta azok), elbizonytalanít abban, hogy tényleg ő a megfelelő ember ide. Még akkor is, ha pl. Koemanhoz képest előrelépésnek gondolom én is, de a holland nagyon alacsonyra tette neki a lécet.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.28. 16:58:19

csababarca írta:
2022.01.28. 16:37:39
Nem fizikai gyorsaság kell a kp-tól, nem is azt írtam.
Hanem gyors szándék és kivitelezés.
...
Egy Gavi, Pedri, Dejong-Adama, Depay, Ferran fogattal lehetne. Sőt azt mondom hogy kötelező lenne alkalmazni a kontrákat.
Itt jön be Xavi a képbe.
Bevallom rosszul értelmeztem amit írtál.

Abban akkor egyetértünk, hogy Xavin múlik, de szerintem nem fogja megtiltani. Amúgy Busit már én se akarom a kezdőben látni, de ő is oda tudja rakni a labdát, még ha ritkán is vállal kockázatot, mondjuk úgy finoman szólva megfontolt játékos :mrgreen: , de ha elkezd működni egy futósabb foci, akkor ő is alkalmazodni fog és oda fogja tenni a labdát.
Speciel helyzetek amiknek nem gátja Busi: vonalak között tud passzolni, és arra is alkalmas hogy egy kényszerítőt megcsináljon Frenkievel vagy Gavival amikor azok lendületet vesznek, és szélre is ki tudja dobni ha Adama vagy bárki üresen van.
Amire nem jó Busi: cipelni területen át a labdát. Kényszerítőben/háromszögben a mozgó ember lenni. Megverni az emberét 1v1-ben és lendületet venni, ezzel lendületet adni a csapatnak. (átvételből is egyre ritkábban megy neki.... borzasztó lassú)

Összefoglalva hogy mit is kéne tudna a srácoknak, nem lesz ez rossz azért ha összeállnak, mert ezek az egyszerű dolgok egyelőre nem képesség szintjén hiányoznak, hanem hogy berögződve menjenek tudva, érezve hol vannak társak. Van fejlődés, de még nem elég.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.28. 16:37:39

Nem fizikai gyorsaság kell a kp-tól, nem is azt írtam.
Hanem gyors szándék és kivitelezés.
Senki nem írta hogy a kpnak is villámléptűnek kell lennie, de az elengedhetetlen, hogy fejben gyorsan döntsenek, és akarjanak úgy dönteni, hogy felfelé passzoljanak.

A szándék hiányzik elsősorban, mert nem ez a játékunk az igaz, de azért adódna lehetőség bőven rá.

Szóval zanzásítva: nem sprinter kp-k kellenek, ezt nem írtam, még ha jó szokásodhoz híven ezt próbáltad erőltetni.
Hanem gyors fej, és szándék.

Luuk-al nem tudsz kontrázni, de Busquetssel sem.
Ez nem olyan kérdés, hogy vagy vagy.


Egy Gavi, Pedri, Dejong-Adama, Depay, Ferran fogattal lehetne. Sőt azt mondom hogy kötelező lenne alkalmazni a kontrákat.
Itt jön be Xavi a képbe.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.28. 16:20:00

csababarca írta:
2022.01.28. 15:53:07
Hagyjuk ezt a kontra témát, nem azért nem csináljuk, mert nincsenek sprintereink, hanem mert nem tudunk/akarunk.
Kp-n nagyon sok múlik, milyen gyorsan játszák fel a labdát a kontralehetőségeknél.
Ha annyin múlna, hogy kell gyors játékos előre, akkor minden csapat csak ezt nyomatná.
De nem ilyen egyszerű a képlet.
Mi nagyobb gátja a kontráknak szerinted Busi vagy Luuk?

:D

Bár sejtem a választ :D

2015-ben sok kontra gólunk volt, ki volt a gyors kp, Busi, Rakitic, Iniesta vagy Xavi?


Van igazság abban amit mondasz, mert pl Pulisic az a kp aki középpályás, de minden kontrában szerepe van, mert gyors és cipeli a labdát.
De a Real kivel kontrázik, kikből áll az a gyors kp? Modric, Casemiro vagy Kroos talán mind villámléptű?

Nézzünk kicsit körbe de tényleg.

Lehet gyors támadókkal kontrázni, lassú kp-kal. Ami az extra jó, hogy igazából FDJ, Pedri Nico és Gavi nem lassúak, hanem átlag sebességűek, aztán Busi van aki egy helyben áll akkor is ha sprintel.
De ilyen sebességű kp-k tudnak kontrázni máshol is. A Bayern-nél se gyors annyira a kp de még a támadók közül se mind, Goretzka meg Müller nem gyorsak, inkább átlagok, bár Kimmich és talán a Tolisso ők gyorsabbak, de FDJ szerintem kb egy szint. A szélsők gyorsak meg a Lewa, a többinek csak annyi dolga van hogy adja és levegye a labdát, pl Müller rendszerint tök magasan van eleve, megkapja lekészíti a gyorsak aztán kész, mehet a futó verseny az egyik szélen a 16os csücskéig, ahol a szélső vagy belövi, vagy Lewat keresi az 5ösön vagy visszateszi a felkocogó Müller/Goretzka kettősnek.

Rövidre fogva, simán képes lehet a keret kontrázni Torressel, Adamaval, Depayal és Fatival. De Jutglaval Abdevel és Luukkal ez nem működik, vagy ügyetlenek vagy lassúak vagy töketlenek hozzá. Továbbá edzői utasítás kérdése is. Busit később venném elő ebben, mint Xavit.
De Xaviban is bízok, szerintem ha alkalmas lesz rá a keret, nem lesz tiltott a kontra.

Az egyetlen valós oka a kontrák hiányának az, hogy nem szoktunk mélyen hátrahúzódva védekezni, az ellenfelek viszont igen. Senki se tud kontrázni ha az ellenfél 11 emberrel védekezik.
Akkor tudunk majd kontrázni, ha képesek leszünk legalább 1 gólt lőni az első félidőben.
Vagy, ha jobb csapattal játszunk, aki akar és mer ránk jönni, mert ez is egyre gyakoribb, főleg a gyenge támadójátékunk miatt, de ránk jönnek és letámadnak minket a kis csapatok is mert tudják hogy úgy se tudjuk lekontrázni őket, és nincs mitől félniük. Luukot az első emberük is utolérné a mi 5ösünkről vissza indulva fél pályányi hátrányból.
Depay-Torres-Adama ezzel a hármassal simán képesek lehetünk kihasználni ha fent ragad az ellenfél egy szögletnél vagy csak szimplán ha letámadnak minket és jól kihozzuk a labdát.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.28. 15:53:07

Hagyjuk ezt a kontra témát, nem azért nem csináljuk, mert nincsenek sprintereink, hanem mert nem tudunk/akarunk.
Kp-n nagyon sok múlik, milyen gyorsan játszák fel a labdát a kontralehetőségeknél.
Ha annyin múlna, hogy kell gyors játékos előre, akkor minden csapat csak ezt nyomatná.
De nem ilyen egyszerű a képlet.


Dembelé lőtt ilyen gólt, tottenham ellen ha másra nem is de erre lehet emlékezni, na az klasszik fifa gól volt, sprint, egy csel majd még egy és gól.


Jah, és én pl nem is akarom Dembelét már szóval nem vele állítom párba.
Max olyan értelemben, hogy ha marad a francia a bérével mégis, akkor inkább őt játszttam volna.
De mindegy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.28. 15:40:00

Chino írta:
2022.01.28. 13:36:56


Most komolyan, olvastál te olyan statot amin az fentebbieket hozzák fel.
Mondom, nem védeni akarom, de a két csapat játékát ne hasonlítsd már össze. Dembélé 85,1 -el passzol (BL-ben lemegy 74-re), míg Adama 77,9-el, nézd meg mire épül a két játék. Vagy az a 2,8 % - os SPG az 1,2 ellen, de előbbi 80 %-a csúnya labdavesztés. De értelmezhetjük úgy , ennyivel hatékonyabb.
A KeyP az tényleg szépen Dembouz felé hajlik, de a jól és sokat cselező Dembélének van 2,3 %-os DrB-je, míg a spanyolnak 4,2 (!).

De ezekkel a statokkal is kb ki lehet törölni a seggünket, alig adnak objektív képet két játékosról. Odateheted Messit is. 3,7-es SpG-vel van 1 db gólja, a DRB is csak 2,2, a labdvesztések relatíve magasak. Ebből neked az jön le, hogy ő a világ talán legjobb játékosa?

A korábbi hsz-emből azt sikerült kivenned, hogy Adama jobb mint Dembélé? Mert akkor csak gratulálni tudok.
Kiemelném, hogy progresszív passzról írtam, nem átlagos passz számról az kutyát nem érdekel valóban :D . Nem utaltam rá, hogy jobbnak gondolnád Adamat, csak felhoztad a szokásos butaságot, hogy nincs gólja, én meg erre hoztam egy cáfolatot, hogy attól függetlenül esszenciális eleme az idei barcának, mert kb rajta múlik a támadójátékunk.

Adama meg már 26 éves elég nagy minta van már róla, hogy lehessen következtetni és semmi olyan nem várható el reálisan az eddigi karrierje alapján amire igazán szűksége van a csapatnak.

Amúgy meg nem azt mondom, hogy Dembelevel hosszabbítani kell, de ha marad erre a fél évre és nem használjuk igazi idióták vagyunk, mert ha megnézzük a konkurenciát inkább az a kérdés, hogy az EL meglesz-e.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.28. 15:07:32

Közben már lefényképezték Barcelonában, szóval fix. Az mondjuk érdekes lesz, ha közben meg Dembelé sehova se megy, márpedig szerintem erre van a legnagyobb esély.

A csávó teljesítménye itt majd eldől, de hogy mit reggelizik azt nem tudom. Kíváncsi vagyok ki meri majd megmondani neki, hogy csak csere lesz esetleg :lol:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.28. 15:00:16

LG írta:
2022.01.28. 10:14:03
Kik azok a szakértők? Ha annyira nagy potenciál van benna, miért nem kellett rajtunk kívül a kutyának sem, és miért mondott le ilyen könnyen róla a csapata? :lol: Nem, ez olyan igazolás volt, amikor meglátsz valamit kiselejtezett áruk között, és megveszed, mert olcsó, és hátha jó lesz még valamire.

Amúgy a Trincao topic utolsó hsz-it érdemes megnézni. Hogy még júliusban hogyan nézett ki a támadóink névsora, és hogy fog februárban kinézni. #-o A keret folyamatosan gyengül, hiába csapjátok be magatokat hosszú elemzésekkel. :roll:
A szakmai stábunk. Passz, hogy most ki hozza meg a döntéseket, Xavi, esetleg Laportáék. Tippre kétirányú utca, kommunikélnak, Xavi elmondja, mit szeretne, pl hogy egy mozgékony szélsőt, aki jó 1v1-ben, és akkor Laportáék eléteszik az opciókat. Én reménykedem, hogy értik a dolgukat, és eddig nem bizonyították az ellenkezőjét. Xavi ugyan fiatal, tapasztalatlan, lelkes, fejlődnie kell neki is, de hogy hülyeséget csinálna, vagy belemenne, azt kétlem. Laportáék első turnusa sem a hülyeségeikről szólt.
Mondom, ennek ellenére LEHET elbaltázott igazolás. De megalapozatlan hülyeségeket nem fogunk látni a jelenlegi vezetéstől, abban biztos vagyok szinte, max olyat, hogy bejöhetett volna, de nem jött be, bár a bukta mértéke tényleg 0 lenne ebben az esetben.

Adamát azért többen meg akarták szerezni, de ő akart idejönni. Ez önmagában becsülendő a mi oldalunkról, a jelenleg a 3 nagy után a PL-ben 4. helyre szerintem talán legesélyesebb, nagy formában lévő Tottenham nagyon akarta pl, és nem párszázezer eurót keresett volna, az fix.

Trincao. Tudom, nem róla beszélsz, olvastam a topikot, senki nem mondja, hogy nem gyengül a támadósorunk évről évre, én nem olvastam ilyen önámítást. De jelenleg Adamával szerintem javulna, noha ez nem feltétlen az izomkolosszus dicsérete csak, és nem közelednénk MSN, vagy a részemről etalon Eto'o féle támadósorhoz.
De vissza a portugálhoz. Nekem az utolsó 4-2-3-1-es és 4-3-3-as meccsein nagyon tetszett, pl mikor bombákkal duplázott + gólpassz. Ott 2-3 meccsen majdhogynem Barca-szintű szélső volt, mielőtt befagyasztották. Nem csak nekem tetszett, többeknek is. És többen mondják, hogy szívesen megnéznék itt még egyszer (amúgy én is) Remek párhuzamot lehet vonni Adamaval, mivel egy klubban játszanak.

Tudod, mennyi gólja és gólpassza van? 0. Pont ugyanazért, amiért Traorénak: A Wolves kétmeccsenként lő egy gólt, gólszerzésben egy kiscsapatról beszélünk. (Kiscsapatnál is tud egy játékos sok gólt rúgni, lásd Soron - Ings, Samp - Quagliarella , ésatöbbi, de ez MINDIG egy sztár, de legalábbis localhero CENTER, aki köré épül az egész játék. A többiek meg jellemzően 1-2 góllal játulnak hozzá, a támadósorból is.
Trincao a portugál ligában nem is tudom, mennyit vert két éve, nem keveset, 20 körül rémlik, nálunk is éledezett, és lőtt gólokat, 10-ig biztos elment volna egy szezon alatt. Ott egy darab gólpont sem jött össze bő fél év alatt. Ezért nincs is értelme arról beszélni, mennyi gólt lő Traoré a Wolvesban. Semmi köze ahhoz, ami nálunk lesz. Nem követem idén a wolves-t, összefoglalókat azért nézek, és jellemzően 1-2 helyzet van egész meccsen a részükről. Nevesék lőnek néha 1-2 távoli bombát, Jiménez lő pár gólt, és ennyi. Tök jó középcsatárként utóbbinak is alig van gólja idén a Wolvesban. Traoré hiába rohangál el, jó, ha 1 játékos jön a 16-oson belül, mert sünddisznóban nyomul az egész csapat. Néha áthámozza magát 2-3 védőn, de akkor is 20-ról kell lőnie, mert nincs társ.

Ennyi erővel Trincao is egy gólképtelen 0 játékos? Többször bizonyította, hogy nem az, egy ideig még nálunk is. És mégis két darab 0 áll a neve mellett.

Fogalmunk sem lehet, Traoré mit fog itt csinálni, totál más lesz a helyzet. Lehet, hogy 1 gól 3 assziszt lesz max a vég, és az is lehet, hogy 5 gól 6 assziszt fél év alatt mondjuk.

Dembélével is húztak ugye sokan párhuzamot: egy érv Traoré mellett, ami Dembélében valamiért nincs meg: a kontra. Egyrészt olyan csapatból érkezik, keni-vágja a témát, másrészt Dembélénél jobban cselez és még gyorsabb, ő tényleg képes átvágtatni a pályán, és meg is van benne a szándék rá. Dembélénél nem emlékszem egyetlen ilyen esetre sem, pedig nagyon gyors, és jól cselez ő is. Fogalmam sincs, mi az oka, pedig azért sok lehetősége volt rá, nem a 16-os előtt passzolgatunk kb egy éve már, sokszor kerülünk hátra. Azt hinné az ember, hogy néha tol egy ilyet, de valahogy sosem.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.01.28. 15:14:18-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.28. 14:27:53

1994barca írta:
2022.01.28. 13:24:54
Még mindig itt valaki aki Dembelét marasztalja vagy Isteniti? Hagyjuk màr a statokat egy nulla a pali es hátára van tetoválva, hogy sérült! Adama sem egy sztár, de ha bagóért jön nektek nem mindegy? Itt siránkoztok és nektek semmi sem jó… ez a fórum nem írva neveket, de tipik magyar mentalistás amire büszkék vagyunk! Kívánom càfoljon rátok!
Èn kíváncsi vagyok a nevekre,ki istenítette Dembelèt? Ha beidèzed megköszönnèm,bár gondolom nem nagyon olvastál el egy hozzászólást sem.

A siránkozást meg sose keverd össze ha valaki reális, ès nem tündèrmesèt lát bele egyből valamibe.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.28. 14:02:42

Grimaldo írta:
2022.01.28. 12:36:16
Csak Dembele 90 percre vetítve a liga élnovalában van az alábi statokban :progresszív labdacipelés, progresszív passz, támadó harmadba eljuttatott labdák, xA,
A dortmundi Dembelé aranyat érne.
Ugyanakkor ez a Barca - Dembi kapcsolat, valahogy - sajnos - nem tudott egymásra találni.
Lehetnek jók a fenti statok, önmagukban jól is mutatnak, a csapat mégsem jutott vele előrébb.
Dembelé nagy reményekkel érkezett, de örök reménység is maradt.
Adame valóban távol áll minden reménytől.....majd kiderül mi lesz ebből.
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2022.01.28. 13:57:42

Barcaforever írta:
2022.01.28. 13:13:23
Tivadar6 írta:
2022.01.28. 13:09:58
Közben hivatalos lett, hogy Moriba a Valenciánál folytatja. :lol:
Érdekes helyzett lett volna, ha marad, akkor mi történt volna a középpályánkkal, h alakult volna Nico és Gavi sorsa.

Kölcsönbe érkezik vagy végleges?
Kölcsön, a szezon végéig.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.28. 13:36:56

Grimaldo írta:
2022.01.28. 12:36:16
Chino írta:
2022.01.28. 12:06:27



Negatívumként a statisztikát hozzák fel ellene. Akkor nézzük kinek kellene a csapaton belül a top fizetést adni. 11 meccsen lőtt egy potyagólt egy harmadosztályú csapat ellen. Adott 2 gólpasszt szögletből.


De mi jön fel a franciánál mint pozitívum és indoklás a maradásra: Jól cselez, nekimegy az 1vs1-nek, gyors, kétlábas, jól játszik a jobbszélen. Ahogy hallottam és amit láttam a spanyolnak szintén. Azzal bőven előrébb vagyunk, ha Jutglá, Abde, LDJ helyett a Traorénk lesz harmadiknak úgy, hogy egy hatalmas fizetés felszabadul.
Csak Dembele 90 percre vetítve a liga élnovalában van az alábi statokban :progresszív labdacipelés, progresszív passz, támadó harmadba eljuttatott labdák, xA, boxon belüli passzok. De tudom ezek a forumon nem számítanak, mert annulálja, hogy nincs gólja, aztán meg csak a picsogás megy, hogy a 19. helyezet ellen se tudjuk a labdát a támadó harmadba juttatni. Adama meg futni fog a vonal mellett és beadni, ahhoz, hogy ő használható legyen LDJ is kell. Gyönyörű kilátások.
Most komolyan, olvastál te olyan statot amin az fentebbieket hozzák fel.
Mondom, nem védeni akarom, de a két csapat játékát ne hasonlítsd már össze. Dembélé 85,1 -el passzol (BL-ben lemegy 74-re), míg Adama 77,9-el, nézd meg mire épül a két játék. Vagy az a 2,8 % - os SPG az 1,2 ellen, de előbbi 80 %-a csúnya labdavesztés. De értelmezhetjük úgy , ennyivel hatékonyabb.
A KeyP az tényleg szépen Dembouz felé hajlik, de a jól és sokat cselező Dembélének van 2,3 %-os DrB-je, míg a spanyolnak 4,2 (!).

De ezekkel a statokkal is kb ki lehet törölni a seggünket, alig adnak objektív képet két játékosról. Odateheted Messit is. 3,7-es SpG-vel van 1 db gólja, a DRB is csak 2,2, a labdvesztések relatíve magasak. Ebből neked az jön le, hogy ő a világ talán legjobb játékosa?

A korábbi hsz-emből azt sikerült kivenned, hogy Adama jobb mint Dembélé? Mert akkor csak gratulálni tudok.
Forca Barca!!!!
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.01.28. 13:24:54

Még mindig itt valaki aki Dembelét marasztalja vagy Isteniti? Hagyjuk màr a statokat egy nulla a pali es hátára van tetoválva, hogy sérült! Adama sem egy sztár, de ha bagóért jön nektek nem mindegy? Itt siránkoztok és nektek semmi sem jó… ez a fórum nem írva neveket, de tipik magyar mentalistás amire büszkék vagyunk! Kívánom càfoljon rátok!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.28. 13:13:23

Tivadar6 írta:
2022.01.28. 13:09:58
Közben hivatalos lett, hogy Moriba a Valenciánál folytatja. :lol:
Érdekes helyzett lett volna, ha marad, akkor mi történt volna a középpályánkkal, h alakult volna Nico és Gavi sorsa.

Kölcsönbe érkezik vagy végleges?
Kép
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2022.01.28. 13:09:58

Közben hivatalos lett, hogy Moriba a Valenciánál folytatja. :lol:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.28. 13:07:15

Grimaldo írta:
2022.01.28. 12:36:16
Chino írta:
2022.01.28. 12:06:27



Negatívumként a statisztikát hozzák fel ellene. Akkor nézzük kinek kellene a csapaton belül a top fizetést adni. 11 meccsen lőtt egy potyagólt egy harmadosztályú csapat ellen. Adott 2 gólpasszt szögletből.


De mi jön fel a franciánál mint pozitívum és indoklás a maradásra: Jól cselez, nekimegy az 1vs1-nek, gyors, kétlábas, jól játszik a jobbszélen. Ahogy hallottam és amit láttam a spanyolnak szintén. Azzal bőven előrébb vagyunk, ha Jutglá, Abde, LDJ helyett a Traorénk lesz harmadiknak úgy, hogy egy hatalmas fizetés felszabadul.
Csak Dembele 90 percre vetítve a liga élnovalában van az alábi statokban :progresszív labdacipelés, progresszív passz, támadó harmadba eljuttatott labdák, xA, boxon belüli passzok. De tudom ezek a forumon nem számítanak, mert annulálja, hogy nincs gólja, aztán meg csak a picsogás megy, hogy a 19. helyezet ellen se tudjuk a labdát a támadó harmadba juttatni. Adama meg futni fog a vonal mellett és beadni, ahhoz, hogy ő használható legyen LDJ is kell. Gyönyörű kilátások.
Pontosan. Az sem véletlen, hogy Dembelét akarják top csapatok megszerezni, nem pedig Adamára csaptak le, holott utóbbi jóval olcsóbb megoldás lett volna. Amíg nem jöttek róla a hírek, itt a fórumon sem merült fel senkiben, hogy jó lenne leigazolni, pedig, ha valakinek épp egy kicsit jobban megy, akkor valaki bedobja itt a topicban a nevét.

Értem én, hogy olcsó, nincs benne kockázat. De attól még ne kezdjük el megmagyarázni, hogy ő valójában egy jó játékos, és rá van szükségünk. #-o Meg hogy zseniális igazolás, mert ez a jelző is le lett írva. :lol:
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.01.28. 13:05:59

Én nem tenném le egyik oldalra se a voksom Adaméval kapcsolatban.
Már annak is tudok örülni, hogy kevés fizetésért, kötelező vételi opció nélküli szerződéssel jön hozzánk egy csatár. Jutgla kevés még, Abdé nem szint, kell egy rutinosabb támadó melléjük ( helyettük).
Az egy másik dolog beválik-e. Ha nem, ő is csak a padot koptatja majd. Ennyiért szinte kötelező volt elhozni, látva a pillanatnyi felhozatalt elől.

Bár én egy jó kp-t ( futni, kontrázni is bíró) szeretnék már látni a csapatban, aki a védekezésből támadásba váltást irányítaná. Gyorsan. Busi helyett.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.01.28. 12:56:14

Grimaldo írta:
2022.01.28. 12:36:16
Adama meg futni fog a vonal mellett és beadni, ahhoz, hogy ő használható legyen LDJ is kell. Gyönyörű kilátások.
beallnak ketten a 70. percben es szereznek 3 golt :)
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.28. 12:36:16

Chino írta:
2022.01.28. 12:06:27



Negatívumként a statisztikát hozzák fel ellene. Akkor nézzük kinek kellene a csapaton belül a top fizetést adni. 11 meccsen lőtt egy potyagólt egy harmadosztályú csapat ellen. Adott 2 gólpasszt szögletből.


De mi jön fel a franciánál mint pozitívum és indoklás a maradásra: Jól cselez, nekimegy az 1vs1-nek, gyors, kétlábas, jól játszik a jobbszélen. Ahogy hallottam és amit láttam a spanyolnak szintén. Azzal bőven előrébb vagyunk, ha Jutglá, Abde, LDJ helyett a Traorénk lesz harmadiknak úgy, hogy egy hatalmas fizetés felszabadul.
Csak Dembele 90 percre vetítve a liga élnovalában van az alábi statokban :progresszív labdacipelés, progresszív passz, támadó harmadba eljuttatott labdák, xA, boxon belüli passzok. De tudom ezek a forumon nem számítanak, mert annulálja, hogy nincs gólja, aztán meg csak a picsogás megy, hogy a 19. helyezet ellen se tudjuk a labdát a támadó harmadba juttatni. Adama meg futni fog a vonal mellett és beadni, ahhoz, hogy ő használható legyen LDJ is kell. Gyönyörű kilátások.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.28. 12:06:27

Andris írta:
2022.01.28. 10:41:01
Fontos ezen rugózni, hogy most Adama végülis jó-e vagy sem? Illetve muszáj mindenkinek még hatodik körben is erőltetni, hogy neki bizony van kristálygömbje, és már most tudja, hogy semmit nem fog érni, vagy éppen pont ő lesz a hiányzó láncszem a BLt érő helyhez?

Baromira mindegy, mert nulla euróba kerül a gyerek. Konkrétan a portás többet keres majd nála, és se most se jövőre nem kerül majd semmibe, hacsak nem teljesít jól és akarjuk megvenni. Akkor meg ha összesen egy gólt rúg a szezonban, meg kioszt két jó passzt, már megérte. És ha még azt sem, akkor meg elmondhatjuk, hogy egyel kevesebb lehetőséget hagytunk nyárra, amiből válogathatunk.

Nem tudom miért bánt bárkit, hogy Alemanyék vettek egy kaparós sorsjegyet, mert lotószelvényre már nem telik. Ha most megvehetnénk egy Gabriel Jesust, vagy egy Vlahovicot, vagy Lewát, vagy mittudomén, az ugyanolyan lutri lenne. Mert mi vagyunk a Barca! Nálunk még Ibrahimovic is egy rakás trágya volt.
Nem védeni akarom Adamát vagy azt mondani, hogy mekkora ász lesz és ő a Megváltó, de a csatársorból szinte minden valamirevaló játékosunk kiesett, a B-ből kell feltölteni vagy LDJ-vel játszatni 90 perceket.
Hozunk egy játékost, aki nyilván zsákbamacska, de 0 kockázat van benne, annyit keres mint egy takarító szerintem nem lehet azt mondani, hogy rossz üzlet. És szerintem senki nem benne látja a top támadót de a jelenlegi helyzetünket figyelembe véve ez is több mint a max. amit ki lehet hozni.

Az meg hogy beválik-e ki tudja? Lehet, hogy pozitív csalódás lesz, de lehet hogy nem.
Negatívumként a statisztikát hozzák fel ellene. Akkor nézzük kinek kellene a csapaton belül a top fizetést adni. 11 meccsen lőtt egy potyagólt egy harmadosztályú csapat ellen. Adott 2 gólpasszt szögletből.
Tavaly volt egy jó szezonja, de itt azért Messi, Griezmann, Alba, Busquets tömte labdával, ami elég más kávéház.
Ha fordított lenne a helyzet szerintem hasonló vélemények lennének Dembéléről is, hiába minimális a fizuja. Jelenleg pedig egy komoly pénzszűkében ilyen stattal rendelkező játékos szeretne top fizut, és mi is milliós nagyságrendűt kínálunk.

Viszont mindenki látja, hogy milyen szerepet tölt be a játékban és az nagyon kell ide. Adamát szerintem a fórum 90 %-a 2-3 meccsen látta játszani. ( ha nem így van akkor elnézést)

De mi jön fel a franciánál mint pozitívum és indoklás a maradásra: Jól cselez, nekimegy az 1vs1-nek, gyors, kétlábas, jól játszik a jobbszélen. Ahogy hallottam és amit láttam a spanyolnak szintén. Azzal bőven előrébb vagyunk, ha Jutglá, Abde, LDJ helyett a Traorénk lesz harmadiknak úgy, hogy egy hatalmas fizetés felszabadul.

Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy ő lesz majd aki mindent megold és a támadójátékot az egekbe repíti, nem tudomm mit fog alkotni, de még az érkezése sem biztos, de sokan már azt írják, hogy mekkora bukta, sőt tényként kezelik.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése