Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
barcabandi72
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.08.20. 08:57:49

2022.07.25. 20:49:02

Szerintem egy igazi culé optimistán néz a második Laporta-éra fejleményeire. Az elsőből kiindulva: volt egy BEK győzelmünk 92-ből, voltak korszakos csapatok, játékosok, edzők, de nem tudtunk odaérni az akkor már BL-nek nevezett megmérettetés döntőjébe. Cruijff, Robson, van Gaal...Laporta kb kicserélte a csapatot, választott egy jó edzőt, anyagilag is rendben volt a klub. Jó játékosok, a Guardiola felé csapat akkor még fiataljaival, máshol nem értékelt, vagy nem eléggé értékelt tehetségek. És nyernek egy BL-t 2006-ban, ahol megalapozásra kerül egy felfelé ívelő pálya. Kell hozzá a Masia jó felhozatala, kell egy kezdő Cruijff tanítvány merész kinevezése (Guardiola). Szerintem most is jó úton viszi ki a gödörből Laporta a klub szekeret. A sociók megszavazták, támogatják. Aki megvette a százalékos részeket, annak is érdeke hogy elvigye új piacokra a Barca nevét, az ő bevétele is nagyobb lesz azzal.
Én Bartomeu alatt is ugyanúgy szurkoltam, szerettem a klubot, csak ahogy hullottak ki a csontvázak, láttam az átigazolási politikát, éreztem ezzel nem előre megyünk. De, hogy ennyire csődközelbe viszik, senki nem gondolta szerintem. Úgyhogy tessék optimistán a jövőbe nézni, hogy ismét felemelkedik a klub, akár a triplazasig is. Visca el Barca! Visca Cataluna!
"Nem alkuszom, nem adok egyetlen falut sem,
a máséból nekem nem kell egy falat sem,
de mi a miénk egy szép napon visszajár,
mert az én fajtám nem lesz birkanyáj!"
FankaDeli
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.07.25. 18:58:16

Nagy tag vagy Drobika mindenre van válasz. Azt azért nem árt tudni, hogy akik most csinálják ezt a klubnál tudják mit csinálnak és nem fifáznak egyet mint az elődjei! Laporta sem szent, de ég és a föld… reggelig lehet magyarázni az álláspontokat úgy mindenkinek a sajátja az igaz. De azt azért nem árt tudni, hogy nem a mi pénzünk és fogalmunk sincs mi, hogyan megy abban a világban
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.25. 18:52:17

Messit tényleg vegyük ki ebből a képletből, arra jobb példa az, hogy ha minimálbért keresel, akkor egyszerűen fizikailag nem fogod tudni megvenni azt a karibi szigetet, amit kinéztél magadnak. Arra szerintem konkrétan lehetőség nem volt, elméleti sem... Griezt ugyanígy, ott baromi nagy mázlink volt, hogy az Atleti átvette azt a terhet...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.25. 16:09:47

Valami biztosan készül a háttérben, mert már a hivatalos oldalon lehetett választani a nevével mezt, azóta törölték.
Lehet PS is, de többen raktak ki róla videót.

https://twitter.com/Barca_Buzz/status/1 ... 8920872960

https://twitter.com/Mancuer91/status/15 ... 8154411009
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2022.07.25. 15:26:43

Messa írta:
2022.07.25. 13:15:38
Gerard Romero azt írta a Twitterén 1 órával ezelőtt, hogy a végső szakaszban van az ügy, és még ma lezáródik/lezáródhat.
Negyed órája Fabrizio Romano is megerősítette, hogy közel vagyunk Koundéhoz, a személyes feltételekben teljesen megegyeztünk a ma reggeli tárgyalásokon. Ugyanakkor a végső hivatalos ajánlatot még nem tettük meg a Sevillának. Megjegyzi azt is hogy a Chelseanek kezd elege lenni a várakozásból, ha rövid időn belül nem kapnak zöld lámpát, más után néznek.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.07.25. 14:03:56

drobika írta:
2022.07.25. 12:19:40
ocsike83 írta:
2022.07.25. 11:50:03
Végigolvasva a véleményeket én amellett vagyok, ha vissza akarunk térni a futball térképére, ezeket meg kellett most lépni.
Igen, rendbe kellett volna szedni a pénzügyeket először. De akkor lehetne bohóckodni Ez Abde és spanyol III-as társaival. Nagy eredményeket velük egyenlőre nem lehet elérni, ráadasul rájuk a kutya sem lenne kíváncsi, a mezüket meg szintén senki nem venné meg. És nyilván sem a japán turista,sem én nem ülök fel e repülőre, hogy 40.000 emberrel együtt megnézzük a Tesco gazdaságos csapatunkat. Azzal hosszabb távon elérnénk egy Arsenal, vagy Roma szintjére. Ahol lassan a Konfetti Liga is ajándék. A csapat meg abszolút nem vonzó, sztárokat nem tudnak igazolni. Így kis csapat, kis bevétel.
Most lett egy "nagyobb" csapat, akik azért jobban kicsalogatják a közönséget, jobban beindítják a BarcaShop-ot....effektíve nagyobb bevételből adtuk el azt a 10 %-ot.
Teljesen érthető amit írsz. Mindannyian valami ilyesmit szeretnénk! Visszatérni a foci térképére. Nem mondom, hogy az az út, amin most járunk nem vezethet ide. Vezessen!
A kockázat mértéke, az ár az, ami nem elhanyagolható. Rengeteg most a bizonytalanság a jövőre nézve a világban és a fociban is. A gazdasági stabilitás még fontosabb lesz, mint eddig volt. Nyilván nem könnyű feladatuk van a szakembereknek. Nem Tesco Gazdaságos csapathoz vagyunk hozzászokva ez tény. Csak tudod van az a helyzet, amikor nem árt spórolni a pénzzel, nem eladogatni a hosszútávú bevételi forrásokat, olyanokat igazolni, akikért mi is kaphatunk valamit, és a fiataljaink, akik idén szerintem bizonyítottak, most is ott lehetnek a csapatban és nem a nagy nevek mögé húzhatnak be.
A Sociók megszavazták a döntéseket, és remélem, hogy jól is sül el a dolog, és igazuk lesz! Ebben vagyunk érdekeltek.
Erre van egy jó kis hasonlat:
Melyik paraszt (gazda) viszi többre?
A) Aki beáldoz mindent, házat, asszonyt, családot, dédszülők ezüst étkészletét. Vesz fel brutális hitelt, állami támogatást és megvesz minél több földet? Felújítja a gépparkját és orrvérzésig dolgozik?
B) Vagy az a gazda, aki megelégszik a pár hektárjával meg a 30 éves MTZ-vel?

(Az nyilván más kérdés, hogy melyik alszik nyugodtabban.)
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2022.07.25. 13:15:38

zknym írta:
2022.07.25. 12:26:32
mostanra szerettem volna valami friss ropogós (pozitív) hírt olvasni a Koundé transferről (még annak ellenére is, hogy en nem szimpatizálok vele/a játékával) :)
news guru fórumtársak, senkinél semmi hír?
Gerard Romero azt írta a Twitterén 1 órával ezelőtt, hogy a végső szakaszban van az ügy, és még ma lezáródik/lezáródhat.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2022.07.25. 12:26:32

mostanra szerettem volna valami friss ropogós (pozitív) hírt olvasni a Koundé transferről (még annak ellenére is, hogy en nem szimpatizálok vele/a játékával) :)
news guru fórumtársak, senkinél semmi hír?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.25. 12:19:40

ocsike83 írta:
2022.07.25. 11:50:03
Végigolvasva a véleményeket én amellett vagyok, ha vissza akarunk térni a futball térképére, ezeket meg kellett most lépni.
Igen, rendbe kellett volna szedni a pénzügyeket először. De akkor lehetne bohóckodni Ez Abde és spanyol III-as társaival. Nagy eredményeket velük egyenlőre nem lehet elérni, ráadasul rájuk a kutya sem lenne kíváncsi, a mezüket meg szintén senki nem venné meg. És nyilván sem a japán turista,sem én nem ülök fel e repülőre, hogy 40.000 emberrel együtt megnézzük a Tesco gazdaságos csapatunkat. Azzal hosszabb távon elérnénk egy Arsenal, vagy Roma szintjére. Ahol lassan a Konfetti Liga is ajándék. A csapat meg abszolút nem vonzó, sztárokat nem tudnak igazolni. Így kis csapat, kis bevétel.
Most lett egy "nagyobb" csapat, akik azért jobban kicsalogatják a közönséget, jobban beindítják a BarcaShop-ot....effektíve nagyobb bevételből adtuk el azt a 10 %-ot.
Teljesen érthető amit írsz. Mindannyian valami ilyesmit szeretnénk! Visszatérni a foci térképére. Nem mondom, hogy az az út, amin most járunk nem vezethet ide. Vezessen!
A kockázat mértéke, az ár az, ami nem elhanyagolható. Rengeteg most a bizonytalanság a jövőre nézve a világban és a fociban is. A gazdasági stabilitás még fontosabb lesz, mint eddig volt. Nyilván nem könnyű feladatuk van a szakembereknek. Nem Tesco Gazdaságos csapathoz vagyunk hozzászokva ez tény. Csak tudod van az a helyzet, amikor nem árt spórolni a pénzzel, nem eladogatni a hosszútávú bevételi forrásokat, olyanokat igazolni, akikért mi is kaphatunk valamit, és a fiataljaink, akik idén szerintem bizonyítottak, most is ott lehetnek a csapatban és nem a nagy nevek mögé húzhatnak be.
A Sociók megszavazták a döntéseket, és remélem, hogy jól is sül el a dolog, és igazuk lesz! Ebben vagyunk érdekeltek.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.07.25. 11:50:03

Végigolvasva a véleményeket én amellett vagyok, ha vissza akarunk térni a futball térképére, ezeket meg kellett most lépni.
Igen, rendbe kellett volna szedni a pénzügyeket először. De akkor lehetne bohóckodni Ez Abde és spanyol III-as társaival. Nagy eredményeket velük egyenlőre nem lehet elérni, ráadasul rájuk a kutya sem lenne kíváncsi, a mezüket meg szintén senki nem venné meg. És nyilván sem a japán turista,sem én nem ülök fel e repülőre, hogy 40.000 emberrel együtt megnézzük a Tesco gazdaságos csapatunkat. Azzal hosszabb távon elérnénk egy Arsenal, vagy Roma szintjére. Ahol lassan a Konfetti Liga is ajándék. A csapat meg abszolút nem vonzó, sztárokat nem tudnak igazolni. Így kis csapat, kis bevétel.
Most lett egy "nagyobb" csapat, akik azért jobban kicsalogatják a közönséget, jobban beindítják a BarcaShop-ot....effektíve nagyobb bevételből adtuk el azt a 10 %-ot.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.25. 11:36:35

drobika írta:
2022.07.25. 11:00:01
TV jogok eladása jól jellemzi azt amire gondolok. A vagyon felélésének egy része, amit én, hangsúlyozom ,én nem tettem volna meg pusztán játékos-vétel miatt. Más a helyzet, ha más lehetőség magának a klub megmentésére nincs. De nem ez a helyzet...Az, aki megvette, nyilván kapitalista profitorientált céllal vette meg. A meghatározott mértékig nyilván nem fog rosszul járni, mi pedig elesünk hosszabb távon a bevételtől egyszeri pénzszűke miatt, amit mindjárt jó részben el is költünk. Ezt nem nevezném megfontolt tudatos pénzügyi magatartásnak, és egy következő elnök sem nevezné annak, aki majd ezt is örökölni fogja egyszer .
Pontosan, tehát ezáltal van még egy partner, akinek az az érdeke, hogy a tv-s pénzeket maximalizálja a klub. És ez a partner egy igen befolyásos cég, ráadásul az USA-ban, ahol még mindig lehet bőven új szurkolókat, nézőket találni.
Gondolom ez egy kölcsönösen előnyös megállapodás, kétlem, hogy a Sixth Street karbatett kézzel várná a tévés pénzeket. Vonzó brand most a Barca, szerintem mindent megtesznek majd, hogy eladják az amerikaiaknak.

Ahogy a Spotify is egy óriási brand, a szponzori pénzeken kívül gondolom ők is népszerűsítik majd ezerrel a klubot, szerintem nagyobb platformjuk van elérni a hétköznapi embereket, mint a Rakuten-nek vagy a Quatar Airways-nek volt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.25. 11:33:04

zknym írta:
2022.07.25. 11:28:20
Ezen értékesítést vedd úgy, mint ahogyan az a gazdaság egyéb szektoraiban is megtörténik, mert az fehér holló számba megy, ha egy nagyobb válallat hitel nélkül ruház be gyártógépekre, gépparkfejlesztésre, épületbe stb stb... na ez a géppark a mi csapatunk amit meg kellett erősíteni, hogy a kapott "hitelt" idővel visszafizessük, mert a bevétel növekedése várható a jobb eredményekkel (minden évben ezt reméli a mezei szurkoló, és most pláne jogosan).
Ami történt nem ördögtől való, max nem a sport világában tapasztalja nap mint nap az ember, de még mindig inkább fair a többi klubbal szemben, mint az olajpénz észnélküli, korlátok nélküli, fociba öntése ami az európai labdarugó "piacot" és annak működést károsan érintette/érinti továbbra is.
No igen. És örüljünk, hogy most pont úgy tudtunk befektetni, hogy pár millát kb minden igazoláson spórolunk, mert ide akar jönni megint a fél világ, és fél/kétharmad fizukért érkezgetnek emberek. 2 évvel ezelőtt RK vagy Setien alatti nyomorban kb senki nem akart jönni magától. Úgyhogy most a lehetőségekhez képest jól értek össze a szálak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2022.07.25. 11:28:20

drobika írta:
2022.07.25. 11:00:01
TV jogok eladása jól jellemzi azt amire gondolok. A vagyon felélésének egy része, amit én, hangsúlyozom ,én nem tettem volna meg pusztán játékos-vétel miatt. Más a helyzet, ha más lehetőség magának a klub megmentésére nincs. De nem ez a helyzet...Az, aki megvette, nyilván kapitalista profitorientált céllal vette meg. A meghatározott mértékig nyilván nem fog rosszul járni, mi pedig elesünk hosszabb távon a bevételtől egyszeri pénzszűke miatt, amit mindjárt jó részben el is költünk. Ezt nem nevezném megfontolt tudatos pénzügyi magatartásnak, és egy következő elnök sem nevezné annak, aki majd ezt is örökölni fogja egyszer .
A Barcának most rendben kellett volna tennie a pénzügyeit, elkezdeni afelé haladni.( Nem mellesleg feltárni a hatóságnak a stikliket,ha voltak ) és a rendelkezésre álló emberekkel, azoknak lehetőséget biztosítva nekimenni a szezonnak.
Azok a fiatalok, azok az év közben érkezők, akik ebben a szezonban játszottak, kíváncsian várom, hogy mennyit fognak majd játszani ebben az idényben az érkező emberek mellett. Mi lesz az elöl a támadó szekcióban legalább 7 ember sorsa a 3 kiadó kezdő helyre..
Gazdaságilag amit most csinálnak szerintem elég meredek, de van benne nyilván lehetőség is. Amennyiben eredményeket tudunk hozni kupákat nyerni, hozni az egyéb ,, sallang bevételeket felhozni, akkor még lehetséges, hogy jól is jövünk ki. Szerintem senki sem Lewa, Rapinha, a többi kiszemelt ember ellen van, mert nem kell nagy kockáztot vállalnia annak, aki azt mondja, több mint valószínű, hogy velük erősebbek leszünk, csak nem ördögtől való megemlíteni az ezzel járó költségeket és egyéb problémákat.
Ezen értékesítést vedd úgy, mint ahogyan az a gazdaság egyéb szektoraiban is megtörténik, mert az fehér holló számba megy, ha egy nagyobb válallat hitel nélkül ruház be gyártógépekre, gépparkfejlesztésre, épületbe stb stb... na ez a géppark a mi csapatunk amit meg kellett erősíteni, hogy a kapott "hitelt" idővel visszafizessük, mert a bevétel növekedése várható a jobb eredményekkel (minden évben ezt reméli a mezei szurkoló, és most pláne jogosan).
Ami történt nem ördögtől való, max nem a sport világában tapasztalja nap mint nap az ember, de még mindig inkább fair a többi klubbal szemben, mint az olajpénz észnélküli, korlátok nélküli, fociba öntése ami az európai labdarugó "piacot" és annak működést károsan érintette/érinti továbbra is.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.07.25. 11:14:38

Ha nem adják a jogokat akkor még nagyobb lenne a probléma. Én ugyan így vagy hasonlóan cselekedtem volna! Ha már eladják akkor, ha van rá mód erősítem a csapatot ami hátha jövedelmező lesz és pénzt tud generálni. Szerencsére hozzáértő emberek vannak ( Alemany) vannak a klubnál akik tudják, hogy mit lehet és mit nem! Egyèbként az országunk ilyen mindenki ért mindenhez ès semmi sem jó!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.25. 11:00:01

MessiNeymarSuarez írta:
2022.07.25. 10:22:52
sansz írta:
2022.07.24. 23:35:37
zknym írta:
2022.07.23. 18:08:51
Pedig nem siralmas a helyzet, eddig jok az igazolasok azt figyelmbe veve hogy a padlo alol kell felallnia a klubnak mint gazdasagi intezmenynek.
Padló alól felállni? Úgy, hogy szétvásároljuk magunkat,hogy még az olajosok is csak néznek? Az padlóról felállás,hogy mikor van Depay, Fati, Dembele, Auba, Ferran és Raphinha még megvásároljuk 3 vagy 4 évre Lewát a Bayerntől top fizuval? Ez nem felállás,hanem eszetlen pénzszórás.
Ez egy bitang erős csapat, nem is kérdés,hogy az első hely és BL cím a cél. Lewa nélkül is, ha Koundé is csatlakozik,akkor aztán pláne.
Szóval vegyesek az érzéseim, Lewát leszámítva a keretnek örülök, de félek,hogy két-három év múlva nagy bajban leszünk. Laporta manővere meg egyszerűen érthetetlen. Mintha tavaly direkt azt akarta volna,hogy az elején veszítsünk sok pontot, de a végén azért legyen BL hely. Elküldte Trincaot, Messit, Grizest, miközben Dembele és Fati sérült volt. Koemannak azt mondta,hogy nem tud neki venni senkit. Aztán télen mégis be tudott vásárolni (amiből Ferran majd hozzáadódik az adósságspirálunkhoz) most nyáron meg már százmillió felett vagyunk. Több igazolást is lehet védeni,hogy "érte megéri kockáztatni,muszáj", de mi már az abszolút luxusigazolásoknál tartunk. Aztán két-három év múlva,ha jön igazi csőd, gondolom akkoris majd Bartora mutogatunk, mert Laporta ugye a megmentő..

Szóval a csapat bombaerős, bármit elérhetünk,ami jó, de hosszabb távon Laporta nagyon fog fájni nekünk.
Arra azért kíváncsi vagyok, SR kiszorít-e valakit a csapatból. :)
Jelenleg a Transfermarkt szerint -80 millió euroban vagyunk, úgy hogy elég komoly erősítések jöttek, ez az összeg kevesebb mint Dembele ára, Coutinho vételárának pedig a fele, mindezt úgy hogy olyan játékosok jöttek akiknek a bérük is megfelel az új fizetési szint.
Azt se felejtsük el hogy Raphinhát se most fizetjük ki teljes összegben, de ha jön Kounde vele is számolunk olyan -120 milliónál leszünk miközben érkezett 400-500millió euro bevétel a tv-jogok eladásából, ez azért messze nem a fenntarthatatlan kategória.
Jövőre 40millió befolyik Griziből és még pár játékostól megszabadulhatunk az idén.

Soknak tűnhet Lewa és Raphinha ára, de úgy korrekt ha mellé vesszük a 45 milliós értékű Kessiét és a 35 milliós értékű Christensent is akik ingyen, épkézláb fizuval jöttek + Dömdödömmel is sikerült hosszabbítani fizucsökkentéssel.

Pont ami a Laporta-Alemany-Xavi tengely hatalmas előnye:Vonzó lett a Barca projekt, olyan játékosokat veszünk akik egyrészt megüthetik a szintet, másrészt konkrétan ide céljuk jönni a projekt miatt, harmadrészt fizetésben is hajlandóak kompromisszumot vállalni.
TV jogok eladása jól jellemzi azt amire gondolok. A vagyon felélésének egy része, amit én, hangsúlyozom ,én nem tettem volna meg pusztán játékos-vétel miatt. Más a helyzet, ha más lehetőség magának a klub megmentésére nincs. De nem ez a helyzet...Az, aki megvette, nyilván kapitalista profitorientált céllal vette meg. A meghatározott mértékig nyilván nem fog rosszul járni, mi pedig elesünk hosszabb távon a bevételtől egyszeri pénzszűke miatt, amit mindjárt jó részben el is költünk. Ezt nem nevezném megfontolt tudatos pénzügyi magatartásnak, és egy következő elnök sem nevezné annak, aki majd ezt is örökölni fogja egyszer .
A Barcának most rendben kellett volna tennie a pénzügyeit, elkezdeni afelé haladni.( Nem mellesleg feltárni a hatóságnak a stikliket,ha voltak ) és a rendelkezésre álló emberekkel, azoknak lehetőséget biztosítva nekimenni a szezonnak.
Azok a fiatalok, azok az év közben érkezők, akik ebben a szezonban játszottak, kíváncsian várom, hogy mennyit fognak majd játszani ebben az idényben az érkező emberek mellett. Mi lesz az elöl a támadó szekcióban legalább 7 ember sorsa a 3 kiadó kezdő helyre..
Gazdaságilag amit most csinálnak szerintem elég meredek, de van benne nyilván lehetőség is. Amennyiben eredményeket tudunk hozni kupákat nyerni, hozni az egyéb ,, sallang bevételeket felhozni, akkor még lehetséges, hogy jól is jövünk ki. Szerintem senki sem Lewa, Rapinha, a többi kiszemelt ember ellen van, mert nem kell nagy kockáztot vállalnia annak, aki azt mondja, több mint valószínű, hogy velük erősebbek leszünk, csak nem ördögtől való megemlíteni az ezzel járó költségeket és egyéb problémákat.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.25. 10:22:52

sansz írta:
2022.07.24. 23:35:37
zknym írta:
2022.07.23. 18:08:51
Pedig nem siralmas a helyzet, eddig jok az igazolasok azt figyelmbe veve hogy a padlo alol kell felallnia a klubnak mint gazdasagi intezmenynek.
Padló alól felállni? Úgy, hogy szétvásároljuk magunkat,hogy még az olajosok is csak néznek? Az padlóról felállás,hogy mikor van Depay, Fati, Dembele, Auba, Ferran és Raphinha még megvásároljuk 3 vagy 4 évre Lewát a Bayerntől top fizuval? Ez nem felállás,hanem eszetlen pénzszórás.
Ez egy bitang erős csapat, nem is kérdés,hogy az első hely és BL cím a cél. Lewa nélkül is, ha Koundé is csatlakozik,akkor aztán pláne.
Szóval vegyesek az érzéseim, Lewát leszámítva a keretnek örülök, de félek,hogy két-három év múlva nagy bajban leszünk. Laporta manővere meg egyszerűen érthetetlen. Mintha tavaly direkt azt akarta volna,hogy az elején veszítsünk sok pontot, de a végén azért legyen BL hely. Elküldte Trincaot, Messit, Grizest, miközben Dembele és Fati sérült volt. Koemannak azt mondta,hogy nem tud neki venni senkit. Aztán télen mégis be tudott vásárolni (amiből Ferran majd hozzáadódik az adósságspirálunkhoz) most nyáron meg már százmillió felett vagyunk. Több igazolást is lehet védeni,hogy "érte megéri kockáztatni,muszáj", de mi már az abszolút luxusigazolásoknál tartunk. Aztán két-három év múlva,ha jön igazi csőd, gondolom akkoris majd Bartora mutogatunk, mert Laporta ugye a megmentő..

Szóval a csapat bombaerős, bármit elérhetünk,ami jó, de hosszabb távon Laporta nagyon fog fájni nekünk.
Arra azért kíváncsi vagyok, SR kiszorít-e valakit a csapatból. :)
Jelenleg a Transfermarkt szerint -80 millió euroban vagyunk, úgy hogy elég komoly erősítések jöttek, ez az összeg kevesebb mint Dembele ára, Coutinho vételárának pedig a fele, mindezt úgy hogy olyan játékosok jöttek akiknek a bérük is megfelel az új fizetési szint.
Azt se felejtsük el hogy Raphinhát se most fizetjük ki teljes összegben, de ha jön Kounde vele is számolunk olyan -120 milliónál leszünk miközben érkezett 400-500millió euro bevétel a tv-jogok eladásából, ez azért messze nem a fenntarthatatlan kategória.
Jövőre 40millió befolyik Griziből és még pár játékostól megszabadulhatunk az idén.

Soknak tűnhet Lewa és Raphinha ára, de úgy korrekt ha mellé vesszük a 45 milliós értékű Kessiét és a 35 milliós értékű Christensent is akik ingyen, épkézláb fizuval jöttek + Dömdödömmel is sikerült hosszabbítani fizucsökkentéssel.

Pont ami a Laporta-Alemany-Xavi tengely hatalmas előnye:Vonzó lett a Barca projekt, olyan játékosokat veszünk akik egyrészt megüthetik a szintet, másrészt konkrétan ide céljuk jönni a projekt miatt, harmadrészt fizetésben is hajlandóak kompromisszumot vállalni.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.07.25. 10:16:46

drobika írta:
2022.07.25. 09:10:01
Troym írta:
2022.07.25. 08:15:05
Mindig félig üres a pohár? Amikor nem jött senki azon ment a szenvedés, most meg mindenki mérlegképes könyvelőként aggódik, pedig erre vannak ott szakértők. Direkt szereti mindenben a rosszat meglátni ennyi ember?
Amúgy semmi mást a csináltak, mint első elnöksége alatt. Akkor is volt 1 átmeneti szezon, majd átalakítása a keretnek. Azért az is bevált nem? Ha tényleg jön Kounde Európa top10 csapata közé visszajutunk erősségben
Nem gondolom, hogy könyvelők sokan vannak közöttünk. Racionálisan gondolkodóknak hívnám inkább őket.
Végig megy a sírás az örökölt katasztrofális anyagi helyzet miatt, és erre megy az indokolatlannak nevezhető költekezés. Ráadásul úgy, hogy kiárusítunk az azonnali bevétel miatt vagyonelemek részeit, részletekben fizetünk játékosokat ( a hírek szerint ).
Mind mind már közép távon is jelentősen szűkíti a bevételi forrásokat, növeli a kitettséget anyagi értelemben. Ráadásul olyan bizonytalan környezetben, amiben most vagyunk, leszünk a világban.
A befektetés és a nehezen indokolható pénzszórás között nem tennék egyenlőségjelet.
Valaki említette korábban, hogy jó lenne olyan taktikát is néha játszani, hogy nem csak kiadunk összegeket valakiért, akiért sosem kapunk majd semmit...
Jobban kellene támaszkodni a meglévő fiatal játékosainkra is. Teljesen normális, hogy a Brand kötelez, és eredménykényszer van, csak épp ezt a Brandet nem érdemes kockáztatni pillanatnyi remélt eredményekért.

Részben egyetértek veled, de vannak pontok amiben nem.
Pl ( bocsánat az idézésért) jobban kéne támaszkodni a fiat jàtékosainkra… bocs, de ez éppen megvan 18-20 éves gyerekek játszottak tavaly is elég sok meccset!
Az meg ami jelenleg folyik az előző vezetésnek köszönd! Ha nincsenek ezek az értékesítések( amelyek visszavásárolhatóak) akkor valószínű csődbe került volna a klub és németek amit írtak valóssá vált volna. És miért költekeznek? Azért, mert ha nem lenne igazolás még jobban menne itt a nyávogás és az okoskodás ki mit, hogy csinálna. A költekezést sem nevezném eszetlennek hiszen amit Bartoék csináltak az volt az eszetlen költekezés! Én bizom a jelenlegi vezetésben még, ha ők is politikusok.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.25. 09:10:01

Troym írta:
2022.07.25. 08:15:05
Mindig félig üres a pohár? Amikor nem jött senki azon ment a szenvedés, most meg mindenki mérlegképes könyvelőként aggódik, pedig erre vannak ott szakértők. Direkt szereti mindenben a rosszat meglátni ennyi ember?
Amúgy semmi mást a csináltak, mint első elnöksége alatt. Akkor is volt 1 átmeneti szezon, majd átalakítása a keretnek. Azért az is bevált nem? Ha tényleg jön Kounde Európa top10 csapata közé visszajutunk erősségben
Nem gondolom, hogy könyvelők sokan vannak közöttünk. Racionálisan gondolkodóknak hívnám inkább őket.
Végig megy a sírás az örökölt katasztrofális anyagi helyzet miatt, és erre megy az indokolatlannak nevezhető költekezés. Ráadásul úgy, hogy kiárusítunk az azonnali bevétel miatt vagyonelemek részeit, részletekben fizetünk játékosokat ( a hírek szerint ).
Mind mind már közép távon is jelentősen szűkíti a bevételi forrásokat, növeli a kitettséget anyagi értelemben. Ráadásul olyan bizonytalan környezetben, amiben most vagyunk, leszünk a világban.
A befektetés és a nehezen indokolható pénzszórás között nem tennék egyenlőségjelet.
Valaki említette korábban, hogy jó lenne olyan taktikát is néha játszani, hogy nem csak kiadunk összegeket valakiért, akiért sosem kapunk majd semmit...
Jobban kellene támaszkodni a meglévő fiatal játékosainkra is. Teljesen normális, hogy a Brand kötelez, és eredménykényszer van, csak épp ezt a Brandet nem érdemes kockáztatni pillanatnyi remélt eredményekért.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.07.25. 08:15:05

Mindig félig üres a pohár? Amikor nem jött senki azon ment a szenvedés, most meg mindenki mérlegképes könyvelőként aggódik, pedig erre vannak ott szakértők. Direkt szereti mindenben a rosszat meglátni ennyi ember?
Amúgy semmi mást a csináltak, mint első elnöksége alatt. Akkor is volt 1 átmeneti szezon, majd átalakítása a keretnek. Azért az is bevált nem? Ha tényleg jön Kounde Európa top10 csapata közé visszajutunk erősségben
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2022.07.25. 07:45:27

sansz írta:
2022.07.24. 23:35:37

Aztán két-három év múlva,ha jön igazi csőd, gondolom akkoris majd Bartora mutogatunk, mert Laporta ugye a megmentő..

Szóval a csapat bombaerős, bármit elérhetünk,ami jó, de hosszabb távon Laporta nagyon fog fájni nekünk.
Arra azért kíváncsi vagyok, SR kiszorít-e valakit a csapatból. :)
Elobbi mondat sajnos 13. eve magyar jellegzetesseg, nem hiszem hogy terjedne ez a fajta gondolkodas a "hanyatlo" nyugatra (haha)...
Es egyebkent igen, a Laporta vezetes mar most tobbet tud felmutatni mint a mela bela Barto az evei alatt...

Aldozattal (de nem visszafordithatatlan aldozattal) sikerult bevetelt generalni, aminek hala a csapat szerintem siman bajnokeselyes. Ezt majd azert a BL is kovesse 1-3 ev mulva (vagy even belul). Nem tudom hany ev utan vegre olyan jatekosok erkeznek akit az edzo ker es nem 100milliokaz dobalnak, ennel nem lehet jobban igazolni, ha ez a csapat igy megbukik akkor viszont az edzo bukott meg. En speciel Fatit eladnam, de meg hisznek /hiszunk benne, szoval legyen igaza mindenki masnak. SR... Hat szerintem valamivel zsarolja az egesz Barca intezmenyt hogy meg mindig itt van 😂
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.25. 00:32:25

sansz írta:
2022.07.24. 23:35:37
Laporta manővere meg egyszerűen érthetetlen. Mintha tavaly direkt azt akarta volna,hogy az elején veszítsünk sok pontot, de a végén azért legyen BL hely. Elküldte Trincaot, Messit, Grizest, miközben Dembele és Fati sérült volt. Koemannak azt mondta,hogy nem tud neki venni senkit. Aztán télen mégis be tudott vásárolni...
Több dologgal nem értek egyet, de ezzel nagyon. És üdvözlöm a dolgot. Laporta jó vezetőként szerintem már a megválasztása előtt látta, hogy Koeman-nal itt nem lesz projekt, igazi felmelkedés, sőt, inkább csak bomlasztás. Messi és Griez esetét elkülöníteném, szerintem matematikailag lehetetlen volt a dolog, és még így is épp, hogy belefértünk a regisztrációs limitbe, képzelj el hozzá még kb 60 misis bértömeget... de visszatérve, Koemanról tudta, hogy neki kasza lesz, legrosszabb esetben idény végén. Ilyen edzőnek nyilván nem szabad komoly áron játékosokat hozni, aki ingyen jött, jöhetett (Depay, LDJ), de ennyi. Nem is fért volna bele, meg akarat sem volt. Direkt nem akart szerintem kevés pontot, csak nem érdekelte, mi van Koeman alatt. Nekem erős a gyanúm, hogy Xavi nem akart jönni még nyáron, talán már előre is tudták, hogy novemberben fog jönni, xy sorozat végénél. És mivel ő mindenképp hosszabb távú projektnek néz ki, első körben télen kapott 1-2 embert erősítésnek aránylag olcsón, és miután Xavi bizonyította 2-3 hónapig, hogy nem egy kutyaütő edző, és ebből tényleg komoly projekt lehet, akkor őt alaposan megtámogatta. Nem értek a könyveléshez, de ha jól értem, eleve úgy ügyeskedtek, hogy az előző szezont beáldozzák.

Az meg, hogy most el fogunk adósodni emiatt... kétlem. A magyar gondolkodás egyébként általában nem vállalkozói/befektetői, és ez nagyon olyan szemlélet. A Barca iszonyatosan nagy brand, és most megint erősen ível felfelé, ennek pedig fontos összetevői a jó játékosok, 1-2 közönségcsalogatóval is (nem is merem megbecsülni, hány plusz nézőt látunk az első rendes meccsen azért, mert egy új szambaigazolásunk brutál góljával megvertük a Reált, szemben mondjuk egy döntetlennel, ahol Collado néha ügyeset mozdult volna... és ez az egész egy pozitív spirál lehet). Bartóék ámokfutása még ezt is meg tudta gyengíteni, de ott sportszakmailag is lezüllöttünk, a játékunk nézhetetlen lett, nem jöttek a nézők, csökkent a brand, stb, és hát anyagilag amit műveltek, az hihetetlen.

És ne felejtsük el, hogy amennyi pénzből mi 9-es, jobbszélső, középpályás, 2 középhátvéd lyukakra erősítettünk (mert ők amúgy elfelejtették a dolgot), abból náluk egy játékos jött ki. Fizukról nem is beszélve. Meg lehet nézni, melyik a meggondolatlanság. Ez a mostani játékossor komoly befektetés, ami még akkor is ki fog fizetődni, ha első évben 2. leszünk a bajnokságban és kiesünk a legjobb 8 közt a BL-ben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.07.24. 23:54:02

sansz írta:
2022.07.24. 23:35:37
zknym írta:
2022.07.23. 18:08:51
Pedig nem siralmas a helyzet, eddig jok az igazolasok azt figyelmbe veve hogy a padlo alol kell felallnia a klubnak mint gazdasagi intezmenynek.
Padló alól felállni? Úgy, hogy szétvásároljuk magunkat,hogy még az olajosok is csak néznek? Az padlóról felállás,hogy mikor van Depay, Fati, Dembele, Auba, Ferran és Raphinha még megvásároljuk 3 vagy 4 évre Lewát a Bayerntől top fizuval? Ez nem felállás,hanem eszetlen pénzszórás.
Ez egy bitang erős csapat, nem is kérdés,hogy az első hely és BL cím a cél. Lewa nélkül is, ha Koundé is csatlakozik,akkor aztán pláne.
Szóval vegyesek az érzéseim, Lewát leszámítva a keretnek örülök, de félek,hogy két-három év múlva nagy bajban leszünk. Laporta manővere meg egyszerűen érthetetlen. Mintha tavaly direkt azt akarta volna,hogy az elején veszítsünk sok pontot, de a végén azért legyen BL hely. Elküldte Trincaot, Messit, Grizest, miközben Dembele és Fati sérült volt. Koemannak azt mondta,hogy nem tud neki venni senkit. Aztán télen mégis be tudott vásárolni (amiből Ferran majd hozzáadódik az adósságspirálunkhoz) most nyáron meg már százmillió felett vagyunk. Több igazolást is lehet védeni,hogy "érte megéri kockáztatni,muszáj", de mi már az abszolút luxusigazolásoknál tartunk. Aztán két-három év múlva,ha jön igazi csőd, gondolom akkoris majd Bartora mutogatunk, mert Laporta ugye a megmentő..

Szóval a csapat bombaerős, bármit elérhetünk,ami jó, de hosszabb távon Laporta nagyon fog fájni nekünk.
Arra azért kíváncsi vagyok, SR kiszorít-e valakit a csapatból. :)
Igen Laporta a megmentő ès bizonyítja is ( ezt már korábban is megtette) pénzt meg tudjuk, hogy szerezték de persze az kamu! Bartot a hátam közepére nem kivánnám és hozzá hasonlítani bármiben is( még,ha ő is egy nagy politikus) Laportát elég merev dolog. Én meg Messi kivételével örülök, hogy az említett játékosok paterolva lettek! Ha Barto féle alak lenne az elnök most valószínüleg pislognánk mint hal a szatyorban, hogy senkit nem tudunk igazolni.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.07.24. 23:35:37

zknym írta:
2022.07.23. 18:08:51
Pedig nem siralmas a helyzet, eddig jok az igazolasok azt figyelmbe veve hogy a padlo alol kell felallnia a klubnak mint gazdasagi intezmenynek.
Padló alól felállni? Úgy, hogy szétvásároljuk magunkat,hogy még az olajosok is csak néznek? Az padlóról felállás,hogy mikor van Depay, Fati, Dembele, Auba, Ferran és Raphinha még megvásároljuk 3 vagy 4 évre Lewát a Bayerntől top fizuval? Ez nem felállás,hanem eszetlen pénzszórás.
Ez egy bitang erős csapat, nem is kérdés,hogy az első hely és BL cím a cél. Lewa nélkül is, ha Koundé is csatlakozik,akkor aztán pláne.
Szóval vegyesek az érzéseim, Lewát leszámítva a keretnek örülök, de félek,hogy két-három év múlva nagy bajban leszünk. Laporta manővere meg egyszerűen érthetetlen. Mintha tavaly direkt azt akarta volna,hogy az elején veszítsünk sok pontot, de a végén azért legyen BL hely. Elküldte Trincaot, Messit, Grizest, miközben Dembele és Fati sérült volt. Koemannak azt mondta,hogy nem tud neki venni senkit. Aztán télen mégis be tudott vásárolni (amiből Ferran majd hozzáadódik az adósságspirálunkhoz) most nyáron meg már százmillió felett vagyunk. Több igazolást is lehet védeni,hogy "érte megéri kockáztatni,muszáj", de mi már az abszolút luxusigazolásoknál tartunk. Aztán két-három év múlva,ha jön igazi csőd, gondolom akkoris majd Bartora mutogatunk, mert Laporta ugye a megmentő..

Szóval a csapat bombaerős, bármit elérhetünk,ami jó, de hosszabb távon Laporta nagyon fog fájni nekünk.
Arra azért kíváncsi vagyok, SR kiszorít-e valakit a csapatból. :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.24. 22:57:10

visca el barca írta:
2022.07.24. 21:51:52
Kluivert92 írta:
2022.07.24. 21:14:11
Azpilicueta ezek utan sztem mar nem kell, jobb labas vedokbol teli vagyunk, kar h kounde nem bal labas ,valszeg araujo fog a bal belson jatszani , annyira nem komfortos az neki sztem
Attól h valaki jobblábas még nem tud szélső védőt játszani. Sem araujo, sem kounde nem odavalo.

Érzésem szerint jelenleg az az egyetlen poszt ahol semmi minőségünk nincs.
Egyetértek, oda kéne egy ember szerintem is. Bár Araujot nagyon jó döntésnek tartom ilyen kivételesebb esetekben, ha nagyon komoly túlsúly van az ellen támadásainál arról az oldalról technikában és sebességben, mint pl ebben az esetben. Ha Mbappé szélen van, akkor a PSG és a Milan lehet ilyen még, ha összekerülünk velük. Ilyen brutál szélsők ellen egy ilyen Araujo-sorompó szerintem jó döntés, nem baj, ha elöl nem egy Dani Alves. Szerintem ezen kívül max 1-1 kényszer hozta esetben lesz kint, mint ahogy tavaly.

Ha érkezik egy legalább Dest szintű játékos jobbra, akkor az elfogadható, ha még jobb is, akkor meg egyenesen szuper, és elképesztő átigazolási szezont hagyunk magunk mögött, amit kb senki nem hitt el, még a bizakodóbbak sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.07.24. 22:03:38

visca el barca írta:
2022.07.24. 21:51:52
Kluivert92 írta:
2022.07.24. 21:14:11
Azpilicueta ezek utan sztem mar nem kell, jobb labas vedokbol teli vagyunk, kar h kounde nem bal labas ,valszeg araujo fog a bal belson jatszani , annyira nem komfortos az neki sztem
Attól h valaki jobblábas még nem tud szélső védőt játszani. Sem araujo, sem kounde nem odavalo.

Érzésem szerint jelenleg az az egyetlen poszt ahol semmi minőségünk nincs.
Erről eszembe jutott egy régebbi gondolatom. Át kéne gondolni a Masia neveltetési rendszerét egy kicsit. Nem igaz, hogy nem tűnik fel senkinél, hogy a középpályára Nicok, Gavik, Busquetsek, Fabregasok, Xavik jönnek ki onnan, a védelembe meg Oleguerek meg Minguezak. Nyilván van kivétel, de a tendencia ez.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése