Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.03. 10:52:04

bunga írta:
2023.11.03. 09:59:11
Viszont igenis kellene egy jó középcsatár, mert Lewa már kifelé tart a top európai fociból.
Nem ezért jön Roque? Minek még egy 9-es?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.03. 09:59:11

bence0330 írta:
2023.11.03. 09:10:50
Troym írta:
2023.11.03. 08:28:45
Miért gondoljátok, hogy akár bal- akár jobbhátvédben gondolkodunk?
Balra vannak ketten, ugyan Alonso minőségén lehet vitázni, de létezik és a keret tagja, jobbra meg mindenki nagy elánnal mondogatta még a fórumon is, hogy nincs megfizethető alternatíva, plusz két jobbhátvédünk is kölcsön van adva és nem is játszanak rosszul.
Tippre az üres kassza alapján balra marad még egy szezont Alonso, jobbra meg majd visszarendelik télen, vagy nyáron Araujot / Destet.
Támadó érkezését szintén irreálisnak látom, vannak 5-en, jön még egy és még ott van Fati is.
Átigazolás kapcsán Roque megvételén túl, amit még el tudok képzelni, hogy valami nyakatekert konstrukcióban szereznek egy szűrőt 20-30 millióért, vagy kölcsönveszünk egy Sancho szerű kiutált játékost a csapatától.
Hasonlóan látom, bár attól még tartom, hogy a középcsatár a prioritási lista alján csücsül, és örülünk, ha a lista első 2-3 pontjával meg tudunk birkózni jelenleg. Amúgy azért fáj, hogy pont most nincs lóvé, mert pont most kezdtünk el okosan, posztra igazolni.

Araujo egész jó arányban kezdő egy gyengébb La Liga csapatban és fiatal, szóval belőle lehet tartalék. Persze Fort egyre inkább fel fog kerülni a padra, és néhányszor biztos játszani is fog, év végéig szerintem ki fog derülni, lehet-e egy tükör Baldénk, az nagy mázli lenne.
Alonsoval kétlem, hogy hogy hosszabbítunk amúgy. Xavi szerintem ezt a tévedést is belátta.
Vkp-ban biztos vagyok hogy jön, bármi áron, de hozunk egy legalább erős közepes szintet. Nem tudom, kinél járnak le szerződések, de olyanokon kéne gondolkodnunk majd, mint Höjbjerg, neki 25-ben lejár a szerződése, és a jelenlegi edző kicsit mellőzi is, közben meg top vkp. Valami ilyesmi lehetőségre kell majd lecsapni a vonzerőnk kihasználásával. De felőlem jöhet valami tényleg nagyon tehetséges latinamerikai srác is, nem 18 éves, de mondjuk 22.
Ez viszont szerintem már téli prioritás lesz, nem gőzerővel, de ha lesz valami lehetőség, megragadjuk.
Alonso helyett szóba jöhet Valle. Vkp posztra meg bőven kipróbálható Christensen. Viszont igenis kellene egy jó középcsatár, mert Lewa már kifelé tart a top európai fociból.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.03. 09:10:50

Troym írta:
2023.11.03. 08:28:45
Miért gondoljátok, hogy akár bal- akár jobbhátvédben gondolkodunk?
Balra vannak ketten, ugyan Alonso minőségén lehet vitázni, de létezik és a keret tagja, jobbra meg mindenki nagy elánnal mondogatta még a fórumon is, hogy nincs megfizethető alternatíva, plusz két jobbhátvédünk is kölcsön van adva és nem is játszanak rosszul.
Tippre az üres kassza alapján balra marad még egy szezont Alonso, jobbra meg majd visszarendelik télen, vagy nyáron Araujot / Destet.
Támadó érkezését szintén irreálisnak látom, vannak 5-en, jön még egy és még ott van Fati is.
Átigazolás kapcsán Roque megvételén túl, amit még el tudok képzelni, hogy valami nyakatekert konstrukcióban szereznek egy szűrőt 20-30 millióért, vagy kölcsönveszünk egy Sancho szerű kiutált játékost a csapatától.
Hasonlóan látom, bár attól még tartom, hogy a középcsatár a prioritási lista alján csücsül, és örülünk, ha a lista első 2-3 pontjával meg tudunk birkózni jelenleg. Amúgy azért fáj, hogy pont most nincs lóvé, mert pont most kezdtünk el okosan, posztra igazolni.

Araujo egész jó arányban kezdő egy gyengébb La Liga csapatban és fiatal, szóval belőle lehet tartalék. Persze Fort egyre inkább fel fog kerülni a padra, és néhányszor biztos játszani is fog, év végéig szerintem ki fog derülni, lehet-e egy tükör Baldénk, az nagy mázli lenne.
Alonsoval kétlem, hogy hogy hosszabbítunk amúgy. Xavi szerintem ezt a tévedést is belátta.
Vkp-ban biztos vagyok hogy jön, bármi áron, de hozunk egy legalább erős közepes szintet. Nem tudom, kinél járnak le szerződések, de olyanokon kéne gondolkodnunk majd, mint Höjbjerg, neki 25-ben lejár a szerződése, és a jelenlegi edző kicsit mellőzi is, közben meg top vkp. Valami ilyesmi lehetőségre kell majd lecsapni a vonzerőnk kihasználásával. De felőlem jöhet valami tényleg nagyon tehetséges latinamerikai srác is, nem 18 éves, de mondjuk 22.
Ez viszont szerintem már téli prioritás lesz, nem gőzerővel, de ha lesz valami lehetőség, megragadjuk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.03. 08:28:45

Miért gondoljátok, hogy akár bal- akár jobbhátvédben gondolkodunk?
Balra vannak ketten, ugyan Alonso minőségén lehet vitázni, de létezik és a keret tagja, jobbra meg mindenki nagy elánnal mondogatta még a fórumon is, hogy nincs megfizethető alternatíva, plusz két jobbhátvédünk is kölcsön van adva és nem is játszanak rosszul.
Tippre az üres kassza alapján balra marad még egy szezont Alonso, jobbra meg majd visszarendelik télen, vagy nyáron Araujot / Destet.
Támadó érkezését szintén irreálisnak látom, vannak 5-en, jön még egy és még ott van Fati is.
Átigazolás kapcsán Roque megvételén túl, amit még el tudok képzelni, hogy valami nyakatekert konstrukcióban szereznek egy szűrőt 20-30 millióért, vagy kölcsönveszünk egy Sancho szerű kiutált játékost a csapatától.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.02. 21:30:26

A holnaputáni meccsre a Xavi által edzett ifik szinte mind a korosztályos válogatottnál vannak, ezért holnap vagy extra szűk keretet hirdetnek, vagy másokat hoz fel Xavi. Mindenesetre a kezdőből látni fogjuk, hogy kik estek ki a pixisből.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.02. 01:28:26

Oké, akkor kinéztük.
De nem leigazolasra, hanem megfigyelesre.
Magyarul a kontextusodban a kineztuk szo teljesen felrevezeto.

Megfigyeljuk, es ez egyaltalan nem garancia arra, hogy valaha egyetlen fuszalat is megmozditunk majd a leigazolasa erdekeben. Masik szaz jatekost is figyelunk, remelhetoleg. A huszadukat sem fogjuk leigazolni soha, meg se probaljuk majd.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2400
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.02. 01:15:25

De, kinéztük. Az ESPN a "monitor" szót használta, más források meg más kifejezéseket. Szerintem nem ez a lényeg. Nagy lesz majd érte a harc, amiben benne leszünk, de nem biztos, hogy le tudjuk majd igazolni. Sok ajánlatot fog majd kapni.

https://en.as.com/soccer/reports-sugges ... gimenez-n/

Felix egyáltalán nem biztos, hogy marad. Torres jól kezdett, de ki tudja, fenn tudja-e tartani az egész szezonban. Mostanra már inkább hullámzó a formája, a Donyeck ellen betalált, a Madrid ellen már nem volt sehol. Guiuról még fogalmunk nincs, Munir is bekezdett annak idején, Sandro is (és még sokan mások), elég gyorsan lemorzsolódtak. Ezeket a fellángolásokat fenntartásokkal kell kezelni. Sérültek mindig lesznek, Lewandowski most nyáron maradt, de nem biztos, hogy a következő szezonban is itt lesz. Fog kapni komoly ajánlatokat, az araboktól, az MLS-ből is. Mindemellett nem biztos, hogy leigazoljuk Gimenezt. De rajta vagyunk, napirendi ponton van. Kell emellett majd vkp, Alonso jövője kérdéses, a másik oldalra is kell tartalék. De idén sem egy ember érkezett, jövő nyáron is jönnek majd többen.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.01. 21:50:04

Totál kizárt, hogy még egy támadót igazoljunk, miközben se jobb, se balhátvédünk nincs cserének.
Közben Torres javul, Lamine és Guiu berobban éppen, a sérültek épülnek felfele, a brazil gyerek meg lassan érkezik.

Minden irányból hápog ez.

PS: közben megnéztem a cikket, igazából szó sincs arról, hogy "őt néztük ki", csak azt írják, hogy figyeljük őt. Ha igaz is, akkor sincs jelentőssége.. legalábbis remélem, hogy nem 1-2 embert figyelnek az embereink, hanem inkább 100at. Ez alap lenne egy nagy klubnál. Ha meg így van, akkor tényleg nincs hírértéke.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.01. 21:21:45

gránit írta:
2023.11.01. 21:09:16
Santiago Gimenezt néztük ki. Középcsatár, ő és Roque, elég ütős lehetne. Az előző szezonban 32 meccsen 15 gólt lőtt a holland bajnkságban, ebben a szezonban 10 meccsen 13 gólnál tart. A BL -ben múlt szerdán két gólt is szerzett.

https://www.espn.com/soccer/story/_/id/ ... nez-source
Nem szoktam annyira utánanézni az ilyen híreknek, mert akkor sem tudom eldönteni, mennyi lehet a valóságalapja.

De kizárt dolognak érzem, hogy jelenleg, mikor még minimum 1 évig Lewy itt lesz szerintem, és mellette jön Roque, és még Torres sem egy túl vészes csereopció, kettejük mögé harmadiknak meg aztán pláne nem, plusz jön fel Guiu, akit először mindenképp meg kéne nézni 1 évig némi lehetőséggel, hogy elég lehet-e, és semmi pénzünk nincs, akkor pont még egy középcsatárral szórakozzunk. Szélsőbekk csere, vkp, balszélső is hamarabb kellene, vagy igazából bármi, mint egy center. Most nyilván feltételezve hogy Roque érkezik, akár télen, akár nyáron.

Amúgy biztos nagyon ügyes, ez nem maga az igazolás, meg a játékos ellen szól, akit egy percet sem láttam, csak szerintem jelen pillanatban ez teljesen érthetetlen lenne
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2400
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.01. 21:09:16

Santiago Gimenezt néztük ki. Középcsatár, ő és Roque, elég ütős lehetne. Az előző szezonban 32 meccsen 15 gólt lőtt a holland bajnkságban, ebben a szezonban 10 meccsen 13 gólnál tart. A BL -ben múlt szerdán két gólt is szerzett.

https://www.espn.com/soccer/story/_/id/ ... nez-source
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.23. 18:47:48

Andris írta:
2023.10.19. 09:45:02
Neymar keresztszalag szakadast es meniszkusz szakadast szemvedett.
Oriasi vaksag volt azt gondolni, higy Neymar meg egy percig is alkalmas profi futballra, az elmult eveit latva.
Talan a tobbseg elutasitotta itt a forumon, de remelem a tobbiek csinalnak egy mentalis feljegyzest! :)
Válogatott mérkőzésen szenvedte el a sérülést. Nem egy átmulatott éjszaka következményeként "hagyták helyben" az utcán.
Többek között a nyáron én is rávágtam csípőből, hogy "én hoznám". Aztán folytattam a feltételes mód használata után, hogy "semmi realitása".
Ugyanakkor megerősítem azt a gondolatomat is, hogy egy Neymar, vagy egy Neymari képességgel rendelkező labdarúgó, bármilyen időket is élő Barcelonában teljesen "otthon" lehetne. Kezdőben vagy a kispadon, de a keretben mindenképp.

Egyébként éppen attól szép játék a labdarúgás, hogy sokféleképpen lehet látni, átélni vagy akár véleményezni az eseményeket.

Az "óriási vakság volt azt gondolni" gondolatból nekem - például - a klub által elvesztegetett évek és százmilliók jutnak eszembe.
Hogyan is gondolhatták éveken és Rómán, Liverpoolon, Münchenen át hogy nem szükségszerű a változtatás? Persze voltak tanári megmozdulások, passzok, de a top profi futballhoz ez már nem volt sajnos elegendő.
Tapasztaljuk is ennek valamennyi következményét, miközben a szemünk előtt zajlik, hogy akár kevesebb tapasztalattal is, de kellő változtatással, ésszerű bátorsággal és kockázatok vállalásával működőképes lehet a dolog. A mentális feljegyzéssel ebben az értelemben természetesen teljesen egyet tudok érteni.

Neymarnak mielőbbi felépülést és még néhány élvezetes meccset kívánok!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.23. 13:51:43

Barcelona complete today sale of 20 year old talent Estanis Pedrola — he’s Sampdoria player on permanent deal.

10 appearances were needed to make loan deal permanent, now done; Barça will receive €3m.

Barça also have €7m buy back clause until 2025 and 50% sell-on clause.

Ma végleg eladtuk Pedrolát 3 millióért. Őt megnéztem volna 1-2 meccsen a nagycsapatban.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.10.20. 23:08:29

Andris írta:
2023.10.19. 09:45:02
Neymar keresztszalag szakadast es meniszkusz szakadast szemvedett.
Oriasi vaksag volt azt gondolni, higy Neymar meg egy percig is alkalmas profi futballra, az elmult eveit latva.
Talan a tobbseg elutasitotta itt a forumon, de remelem a tobbiek csinalnak egy mentalis feljegyzest! :)

Egyebkent nekem is elulso keresztszallag potlas, es a meniszkusz egy szakadt darabjanak a kivetele volt kb 4 evvel ezelott.. azota nem rugtam labdaba. :/ nemtom ebbol 31-32 evesen vissza lehet-e jonni. Marmint a profi focihoz.
Ez a sérülés a profi sportban bármikor benne van, ahogy pl. a kosárlabdában, edzhet szorgalmasan egy játékos és lehet mintha ember minden téren, egy rossz mozdulat vagy egy mozdulat amit 100x megcsinálsz és ott a baj, ha tetszik ha nem, blődség ráhúzni a vizes lepedőt Neymarra, főleg a tekintetben, hogy nálunk a fél csapat a kórházat látogatja... és egy Neymar még mindig óriási segítség lenne, lerágott csont.

Láttam a napokban egy statisztikát, top10 játékos aki ellen a legtöbbet szabálytalankodnak, Neymar vezet 2x annyival mint a 2. helyezett. Most futás közben érte, de egy szezonban ez a srác kap olyan belépőket, hogy csoda, még nem törött el a lába vagy még durvább horror sérülést nem szedett össze, sok játékos rá is megy direkt ezekre. Én mielőbbi felépülést kívánok neki, én jelenleg is meniszkusz szakadással küszködök, ez a magyar eü-ben megtisztelő cumi, de gondolom neki az arab háttérrel... vissza fog térni, kívánom neki erősebben és éhesebben.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.20. 17:26:11

bence0330 írta:
2023.10.20. 12:21:55
A most megjelent eurobarcás cikk meg némi utánanézés után (TM), úgy tűnik, reménykedhetünk két szélsőbekkben. Araujo oké, hogy Las Palmasban, de mégiscsak stabil kezdő egy La Liga csapatban, ami minimum egy (SR-nél jobb) csereszintet jelenthet potenciálisan. Valle meg a Levántéban stabil kezdő 19 évesen balbekként, szóval nem kizárt, hogy benne is van valamiféle lehetőség. És mindkét posztunk csere nélküli, hiába jó Cancelo meg Baldé, kell mögéjük valaki, jó lenne házon belül megoldani, ha lehet.

Örülök, hogy a klub kicsit nagyobb figyelmet fordít a kölcsönökre Deco és Bojan személyével, gondolom a Fermín-eset döbbentette rá igazán a klubot, hogy valami nagy gáz van, ha egyszer csak random észrevesszük, hogy van egy már 20 éves remek játékosunk valahol kiküldetésben.
Szerintem meg csak a dollárjelek pörögnek a döntéshozók szeme előtt a kölcsönjátékosok kapcsán. NE legyen igazam, de aki (sajnos) még biztosan lesz a keret tagja, ő EG.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.20. 12:21:55

A most megjelent eurobarcás cikk meg némi utánanézés után (TM), úgy tűnik, reménykedhetünk két szélsőbekkben. Araujo oké, hogy Las Palmasban, de mégiscsak stabil kezdő egy La Liga csapatban, ami minimum egy (SR-nél jobb) csereszintet jelenthet potenciálisan. Valle meg a Levántéban stabil kezdő 19 évesen balbekként, szóval nem kizárt, hogy benne is van valamiféle lehetőség. És mindkét posztunk csere nélküli, hiába jó Cancelo meg Baldé, kell mögéjük valaki, jó lenne házon belül megoldani, ha lehet.

Örülök, hogy a klub kicsit nagyobb figyelmet fordít a kölcsönökre Deco és Bojan személyével, gondolom a Fermín-eset döbbentette rá igazán a klubot, hogy valami nagy gáz van, ha egyszer csak random észrevesszük, hogy van egy már 20 éves remek játékosunk valahol kiküldetésben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.19. 10:07:09

Andris írta:
2023.10.19. 09:45:02
Neymar keresztszalag szakadast es meniszkusz szakadast szemvedett.
Oriasi vaksag volt azt gondolni, higy Neymar meg egy percig is alkalmas profi futballra, az elmult eveit latva.
Talan a tobbseg elutasitotta itt a forumon, de remelem a tobbiek csinalnak egy mentalis feljegyzest! :)

Egyebkent nekem is elulso keresztszallag potlas, es a meniszkusz egy szakadt darabjanak a kivetele volt kb 4 evvel ezelott.. azota nem rugtam labdaba. :/ nemtom ebbol 31-32 evesen vissza lehet-e jonni. Marmint a profi focihoz.
Ő ott rontotta el, hogy a L1-be szerződött. Még csak nem is a PSG volt a baj, az a projekt bejöhetett volna, és még megkésve is majdnem bejött, 20-ban még megkaphatta volna az aranylabdát is, már ha lett volna ugye aranylabda. De L1-höz képest nyers durvaságban a La liga cserkészlányok gyülekezete. Kb tavalyig minden L1 összefoglalót megnéztem, és a legtöbb meccsen kapott kb olyan belépőt, amin eltörhetett volna a lába, sokszor még azon csodálkoztam, hogy tavaszig hogy bírta. Egyszerűen fizikálisan széttörték őt szerintem, soha egy percig nem volt esélye normális pályafutásra az odaszerződése óta. Hasonló cselezési képességekkel senki másnak sem lett volna. Ő ráadásul nyilván nem úgy cselezett, mint Messi, hogy kvázi álló helyzetben 4 centin 5 tolással megvert 3 védőt, Neymar nagy lendülettel focizott, és amikor jött 5 méterről talppal rácsúszva a védő, esélye nem volt felkapni a lábát, meg az erő is nagyobb volt.
Ez a mostani belépő semmi extra nem volt mondjuk pont.
Azért szurkolok neki, még ha az araboknál is van, nem árt a focivilágnak egy Neymar, ha más nem, valamelyik válogatott versenyen, ha 1-2 év múlva, hát akkor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.19. 09:45:02

Neymar keresztszalag szakadast es meniszkusz szakadast szemvedett.
Oriasi vaksag volt azt gondolni, higy Neymar meg egy percig is alkalmas profi futballra, az elmult eveit latva.
Talan a tobbseg elutasitotta itt a forumon, de remelem a tobbiek csinalnak egy mentalis feljegyzest! :)

Egyebkent nekem is elulso keresztszallag potlas, es a meniszkusz egy szakadt darabjanak a kivetele volt kb 4 evvel ezelott.. azota nem rugtam labdaba. :/ nemtom ebbol 31-32 evesen vissza lehet-e jonni. Marmint a profi focihoz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.10.04. 19:24:43

Vannak, akiknek a szurkolói státusz kimerül a nyerőgép funkciójában, vannak, akiknek még számos más értéket hordoz magával, amit a mai hedonista, egoizmusra alapuló globalista filozófia kezd kigyomlálni az emberekből.
Magnus írta:
2023.09.23. 16:22:51
Gaillard írta:
2023.09.23. 13:34:36
Nem is értem a Barcelona játékosait, hogy a francban nem tudnak legalább 40 éves korukig ugyanolyan jó szinten játszani és hogy merészelnek egyesek katalánoknak születni.
Persze, a messziről jött lehúzó emberek egyeseknél mindig nagyobb tiszteletnek örvendenek, tiszta professzori magasságok.
A kollega a belterjes barcelonai mentalitást kritizálta ami átterjed bizonyos szurkolókra is, nem magát a játékost.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.04. 15:52:42

Van értelme arra nézelődni szerintem amúgy is, mégiscsak egy 400 milliós régióból lehet meríteni ott (és tudnak is focizni arrafele). És az összes dél-amerikai álma, hogy vagy a Barcában, vagy a Realban játszon (emiatt végülis olcsóbb is lehet adott esetben valaki). Egyedül a nem-EU-s helyek megkötése az, ami itt a teljes dél-amerikai banzájnak gátat szab. Meg a szambafoci összeegyeztethetőbb a Barcás stílussal is. De persze a pénzkérdés is ott lehet az okok között.

Viszont a fiataljainkért én személyszerint nem éppen most kampányolnék, mert a csapatunk tele van sajátnevelt, vagy a B-be igazolt és onnan felhozott játékossal. Szerintem aki a La Masiát követi, az most elégedett lehet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.04. 15:34:21

bunga írta:
2023.10.04. 15:11:29
Most épp tele vagyunk tehetségekkel, ha nem is a gólvágó poszton.
Mi aztán mindig tele vagyunk tehetségekkel :D

Amúgy érdekelne, hogy Deco azért nézeget annyira Dél-Amerika felé, mert nincs pénz és onnan még tudunk olcsóért hozni játekosokat, vagy van valami érdekeltsége arra?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.10.04. 15:11:29

Decot kötelezni kéne, hogy ha ráér, nézze a saját fiataljaink meccseit. Hátha köztük is talál olyanokat, akiket szerződtetni szeretne és nem feltétlenül a nemzetközi világból akarna hozni pénzért olyanokat, akik 1-2 éves perspektívában nem is lennének jobbak, mint a felkarolt sajátjaink. Most épp tele vagyunk tehetségekkel, ha nem is a gólvágó poszton.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.04. 13:36:12

Deco egy Moscardo nevű 18 éves brazil védekező középpályásra van ráállva, hozni akarja a Sport szerint pivotnak.

Örülnék neki, ha beválna valami ilyen random arc, mert szvsz Romeu képességei korlátozottak. Ő a bajnokságban oké, de nagy meccseken szerintem Businál is nagyobb fék lesz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.23. 18:39:33

Magnus írta:
2023.09.23. 16:22:51


A kollega a belterjes barcelonai mentalitást kritizálta ami átterjed bizonyos szurkolókra is, nem magát a játékost.
Igen, így van, de hát értelmezni már nehéz.

Bence, nem is rád gondoltam, hanem a cikkre alapvetően.
Te csak jó szokásodhoz híven ráfűztél, de legalább értelmesebb gondolatokkal mint maga a cikk.

Az meg hogy most megy egyszerre több csatárunknak is, nem Dembelén múlik, szerencsére.
De egyelőre nem fogok elájulni Ferranon, csak mert az idejövetele óta van egy második másfél hónapja, amikor jobban éli a játékot, és érzi a kaput.
Az elmúlt pár meccs tényleg parádés volt, amihez kellett a védelem minőségjavulása és a kp is bőven. Dembelé ennyire jó csapatban amibe pl Yamal csöppent, talán 4-5 évvel ezelőtt játszott.
És egyelőre Yamallal is kivárnék, mert nekem nagyon tetszik amit eddig csinál, de pont Fati is hasonlóan indult, most meg már angliában padozik.

Összességében szerintem annak kell örülni, hogy most megy a szekér, végre valamiféle játék is kezd kirajzolódni, illetve, hogy Xavi mit is akar. Nem pedig dembelézni full feleslegesen, szerencsére már nincs itt, akik maradtak/jöttek közben jól teljesítenek.
Nekem eszembe se szokott jutni már a francia a meccseken, és ez így van jól.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.09.23. 16:22:51

Gaillard írta:
2023.09.23. 13:34:36
Nem is értem a Barcelona játékosait, hogy a francban nem tudnak legalább 40 éves korukig ugyanolyan jó szinten játszani és hogy merészelnek egyesek katalánoknak születni.
Persze, a messziről jött lehúzó emberek egyeseknél mindig nagyobb tiszteletnek örvendenek, tiszta professzori magasságok.
A kollega a belterjes barcelonai mentalitást kritizálta ami átterjed bizonyos szurkolókra is, nem magát a játékost.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.09.23. 14:58:51

Figyi, Dembi 140 misijébe került a klubnak, Xavi szerelmes volt belé, aztán elment. Az az érzés van sokakban, hogy a Barca mindezek ellenére nem volt elég jó Dembinek, és ő inkább a PSG-t választotta, akikre eleve keserű szájízzel gondolnak itt sokan a szurkolók. Borítékolható, hogy lesz így olyan válasz, hogy nesze, mi nálunk meg megy tovább a szekér Yamallal, Raphinhával, míg te ugyanúgy botladozol Párizsban. Ezen nem kell kiakadni.

Viszont Busit minden itteni hibája, idegesítő bekamillázásával együtt sem szabad párhuzamba állítani Dembélével, ne vicceljünk már. Dembélé az ég adta világon semmit nem ért el (nyertek neki egy VB-aranyat mások, ennyi), és az óra ketyeg. Busi a fénykorában a posztja legjobbjai között volt, aztán kiöregedett (és túlságosan sokat játszott, ami hiba volt), ennyi.
Válasz küldése