Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.06. 17:25:38

Azt azért megnyugtató volt olvasni a főoldalon, hogy Alemany tagadta a Lewa ügynökkel való találkozót.
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2022.05.05. 13:28:19

Úgy tűnik Mazraui bőrnadrágos lesz:

https://www.nemzetisport.hu/nemet_labda ... ir-2890573
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.05.04. 13:13:46

Így van, Kepa Tuchel alatt kimondottan jó teljesítményt nyújt. Lampard alatt volt főleg bajban, de a Lampard-csapatban folyamatosan ziccerben kellett védenie. Az ilyen minőségű támadások ellen minden kapus rosszabbul teljesít. Kellhet verseny TS-nek, ez lehet, de elsősorban a védelem kéne összeálljon előtte. Majd ha meglesz a KH, a két szélsőhátvéd és a jobbszélső, akkor lehet cserekapusról beszélni.
més que un club
Melcior Mauri
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.03.23. 11:41:57

2022.05.04. 13:04:11

bence0330: Elsősorban a spoiler részére reagálnék. A Chelsea párhuzam nem megfelelő. Kepa problémás ember volt a csapatnál (elég csak a Sarri vs Kepára gondolni), de azért az, hogy utána ilyen párhuzamot vonsz, miszerint érkezett Mendy és minden rendben lett, eléggé erős. Én követem a francia bajnokságot, Mendy már ott jó volt, de az angoloknál Tuchel alatt lett a legjobb, aki összerakta a védekezést. Ez ugyanis kiemelkedően fontos, mondhat bárki, bármit. Ha nincs a kapus előtt megfelelő védelem, akkor egy idő után az adott hálóőr ebbe belefárad. Ilyenkor jönnek a tipikusan fals statisztikai adatok, amire sokan támaszkodnak. Hoznak egy új kapust, aki kezdetben jól véd a pocsék védelem ellenére is, hiszen dolgozik benne a motiváció. Majd látja, hogy a védelmet még 2-3 év múlva sem erősítették meg, formája egyre rosszabb lesz. Oblak előtt is, amikor gyengült a védelem, akkor már neki is voltak nagy hibái, miközben mindenki Oblakra fogta, hogy nincsen formában. Egy idő után az adott kapus belefárad a helyzetbe.

Ez olyan, mint mikor munkahelyen elmondod, mit kéne változtatni, nem csinálják, majd egy idő után belefárad az ember és romlik a hatékonysága. Tuchel összekapta a Chelsea védekezését, hirtelen Mendy is világklasszis kapus lett. Nem azért nyert BL-t a Chelsea, mert elengedte Kepát és megvették helyére Mendyt, hanem azért, mert Tuchel érkezett és megtalálta a megfelelő taktikát. Ahhoz, hogy védekezés működjön, kell egy jó edző (aki ért a defenzív játékhoz), kell minimum 4, de inkább 5-6 minőségi és jó formában lévő védő, aki képes rendszerben gondolkodni, illetve egy jó kapus. Kettős mércét emlegettél, de arról nem esett szó, hogy idén Mendy milyen formában van. Hogyan védett a Real Madrid elleni odavágón (ami végül a kiesésükhöz vezetett), mint ahogyan arról sem, képes volt-e hozni a tavalyi teljesítményét?

A statok önmagukban kevesek, ha nem látjuk a teljes képet. Ter Stegen teljesítménye lehet, hogy romlott, de ő a csapat utolsó pontja, akinek fel kell fognia a rendszer összes hibáját. Érezzük, hogy ez mekkora teher? Amikor valakinek hosszú éveken át kell elit szintet hoznia egy pocsék védelem mögött, ahol teljes a káosz, ott előbb vagy utóbb, de romlik a teljesítmény. Ettől rosszabb kapus lenne Ter Stegen? Nem, valószínűleg a Chelsea vele is megnyerte volna a BL-t tavaly, mert rendszerinten voltak rendben. A Barcelona problémája nem a kapusposzt, hanem a rendszerben kell keresni a hibát. A baj az, hogy megint összevissza vásárolunk majd, haverok jönnek, ingyen megszerezhető játékosok, miközben először elképzelés kéne.

Prioritás a következő: előbb eldönteni, ki lesz Araújo párja a védelemben, majd venni egy használható bal- és jobbhátvédet, illetve előbb elgondolni a középpályás védekezést és taktikát, majd ehhez mérten elengedni vagy vásárolni játékosokat. Többi döntés csak ezek után következik. Nem kell ide Haaland vagy Lewandowski, de még egy Mendy sem a kapuba, mert nem ezeken múlik a siker (Mendy is 2 szezon múlva ugyanazt produkálná nálunk, mint Ter Stegen). Ha megnézzük az elmúlt évtizedek sikercsapatait, mindegyiknek volt egy erős alaptaktikája, amihez masszívan tartozott minimum 2-3, de lehet több ikonikus játékos. Nekünk egyelőre még egyik sincsen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.03. 23:47:49

csababarca írta:
2022.05.03. 23:25:25
Több ponton tudnám szétszedni az értekezésed, kezdve a “magasan jobbak a posztján” féle megfejtésekkel, de nem teszem, jobb a békesség.

Hit az szép dolog, de a tendencia nem ezt mutatja amire vágysz.
Hosszabb, mélyebb elemzést kívánna meg mi történt amikor hoztuk ezen játékosok posztjaira embert, ezt egyszer már leírtam, nem gondolom hogy megint le kéne. A lényege mégis annyi volt, hogy persze hogy akadozott a rendszer, ez természetes velejàrója ha kiveszel egy tizenéve ott focizó embert a csapatból. Ha tartósan kiveszed, akkor javulna a helyzet, na ez a türelem nem volt meg soha se a balhátvédekkel, se a kp-kal, akik sértettèk a szentek egoját.

Na mindegy, legyen igazad és Kessie játszon eleget.
Én azt látom magam előtt, hogy majd ül a padon, és néha rotálva lesz DeJong-al. És ne kezdj bele abba, hogy ez miért nem lehetséges a posztok miatt, mert ez nálunk nem erről szól. Nagyon nem, ezért szívunk mint a torkosborz évek óta.

Nyilván szubjektív vélemény volt, a "szerintem" szót nem írhatom mindenhová oda. De mivel statisztikai adatokkal (a La Liga és a topligák egyik legrosszabbja függetlenítve a védelem minőségétől is, xG tekitnetében, ha ezeket nem akarod böngészni, itt egy cikk, amiben hosszan tárgyalják a teljesítményét statisztikai tényekkel, elég jól érvelve: https://barcauniversal.com/marc-andre-t ... barcelona/) és jópárral az elmúlt 10 gólunkból is alá lehet támasztani, nem alaptalan, és azért bármilyen külföldi fórumot, vagy főleg bármilyen külföldi közvetítést hallgatok, eléggé egybeesik ezzel a véleménnyel az övék, szóval jogom mindenképp van a véleményemhez, ha a világon mindenki másnak megvan, és a Bein, vagy La Liga tv sportkommentátorai kb minden második Barca gólnál beleharsoghatják a világba, hogy ez már megint TS hibája volt. De tény, hogy a fórumon is ő a legérinthetetlenebb játékosunk, még Messi ittlétekor is így volt, Leoba azért bele szabadott kötni éveken keresztül lehetett a gyengeségeit emlegetni ugyanazon a szálon. Pedig azért más szint volt ő is, mint TS az utolsó 1-2 évében. Nem kell egyetérteni, de hogy jogos vélemény, az tuti, én sem szándékozom sértegetni a tiédet.
Igen, remekel lábbal, és közelharcos védésekben is korrekt, sőt, jó, de én szeretem, ha a kapus néha kivéd egy 20 méterről érkező labdát, védi a rövidet, ki mer jönni egy beadásra, stb.
Xavi soha senkire nem mond semmi rosszat, de még ő is megjegyezte, szerintem nem is egy alkalommal, hogy kell versenyeztetni TS-t, pedig ugye kapusnál ez nem is feltétlenül van így, mint minden más poszton.
És ezt már kb 3. alkalommal hozom elő a fórumon, ha ez zavar, készséggel elnézést kérek, és megértem, viszont akkor megint csak kettősmérce van, mert ha összeszámolnánk, hogy több ember is hányszor írta le, hogy Messi sétálgat, és ezért nincs már annyi hasznára a csapatnak, akkor ez a szám szerintem legalább a tízszeresére jönne ki. Vagy csak Piquét és Busquets-et hányszor szidta mindenki ezen a fórumon? Nem lehet megszámolni sem. Pedig még csak nem is hibázgatnak nagyon. És ezért gondolom, hogy TS az igazi "szent tehén" a fórumon, nem csak a csapatban. Mindez nyilván az elmúlt 2 éve, nem az azelőtt sokkal komolyabb formájáról beszélek soha.
Plusz hozzátenném, hogy nem a vakvilágba emlegetem, van relevanciája, hisz te a klasszik 3 lókötőt vetted elő a BL-fiaskók tekintetében, amikor TS objektíve is a 4., aki mindenhol ott volt, csak nem tűnik fel senkinek, mint Gary Oldman a filmjeiben. A 3 meg mindenkinek böki a csőrét, mert saját nevelések, hiába játszanak kevesebbet, mint TS, ellenük kialakult itt egy antikultusz. Mentális értelemben értem is, hogy miért, csak nem értem, miért marad ki belőle a 4. ember, aki pont ugyanott volt, mint a másik három, és pont ugyanannyira nem bírta soha a tétet, és ha a másik három szerinted (mondom, jogosan, egyetértek) a megújulás fékjei az elszenvedett blamák miatt, akkor TS egészen pontosan miért is nem az (főleg, hogy szerintem őt viselte meg legjobban a téma... nem arról beszélek, hogy hibás, nem az, hanem hogy mennyire viselte meg), ez számomra ellentmondásos, szerintem vagy mind a 4 problémás, vagy egyik sem. Most talán nem nevesítetted őket, de máskor igen, felteszem rájuk gondoltál, ha nem, sorry. De nekik legalább van alternatívájuk, meg néha nem játszanak, TS állandó, és statisztikailag kb a Barcelona leggyengébb pontja jelenleg, a kezdőből mindenképp, Lenglet meg Roberto nyilván más eset. Nálam jelenelg ez a poszt a legnagyobb lyuk, de nem fogjuk befoltozni, mert elfogadjuk, hogy kapusunk mindent benyel cserébe azért, mert remekül passzol, és még középpályás is lehetne a technikájától. A CFC el tudta engedni Kepát, bármekkora potenciálja volt, bármennyire jó volt lábbal, bármennyire szent tehén volt 1-2 évig az ára miatt, megvették Mendy-t, és hirtelen nem lehetett nekik gólt lőni, és BL-t nyertek. Hm. Nyilván nem csak emiatt, de könnyebb, ha a kapura tartó lövéseket ki is védi valaki.
Busquets még mindig top játékos, Alba is (mostanában meghalnánk nélküle, remek 10-essé lépett elő) és Piqué kivételével is látszik, mi történik ha Garcia, neadjisten a francia rém kerül oda, szóval ők játékban szerintem simán védhetőek, nehéz beléjük kötni, az más kérdés, hogy fejben aláírom, hogy akadályai lesznek egy ilyen Pool féle mentalitásnak, ezzel nem vitatkozom, csak hogy legalább maga a játékuk a csapatunk szintjén rendben van, olyan értelemben, hogy hoznak is egy szintet, és akárki áll be helyettük, gyengébb lesz a csapat. Bár ez utóbbi sajnos TS-re is igaz a 0 Neto miatt, elismerem. Penát kár volt elpasszolni kölcsönbe, őt lehetett volna próbálgatni, bár nyilván nem ártott neki a tapasztalat.

Ja, a második bekezdéseddel egyetértek, de most annyira sz@r helyzetben voltunk, és annyira minden egyes pontra szükségünk volt egyáltalán a BL-hez (csupa döntő...) hogy nagyon kellett az eredmény, és most szerintem játszaniuk kellett mindnek, nem volt idő átformálásra. De ha jól értem, a jövőről beszéltél, hát ja, majd kiderül. Én azért reménykedem benne, mert láttam jeleket arra, hogy még a haver Xavi is ki akarta már rotálni, és ő maga kérte Kessiét. Szomorú lennék, ha DJ-ot rotálná, mégpedig azért, mert amíg a Milan 4-3-3-ban játszott, Kessié évekig egy közepesen gyenge szintet hozott 8-as poszton, és vkp-ként lépett hatalmas szintet, bár ugye ez a Milannál 4-2-3-1, nem tökugyanaz, de mégiscsak hasonló poszt, a szervezést mondjuk megoldják mellette.
Ha tényleg DJ-ot váltja, akkor ott ő meg fog halni, és kb Nico szinten fog játszani, mert egyszerűen nem alkalmas oda. De mivel Xavi szerintem azóta láthatta játszani, mióta megtáltosodott, remélem, hogy a posztjára kéri. Ettől még lehet simán igazad, de adja az ég, hogy ebben most tévedj. :D

Az meg biztos, amit írsz, ha jön egy Kessié, akkor megszűnik a minden út Busquets-hez/től vezet támadásépítés, és máshogy kell ezt megoldani, de ha lesz 1-2 hónap erre is felkészülni, akkor könnyebb lesz meglépni a változást. Kessié se hótthülye, de ezt így nem fogja tudni megoldani, nem ez lesz a feladatköre, vagy csak részben lesz az övé. Pl. ez az egyik szélső belép 2. szervezőnek téma elég jó opció erre, remélhetőleg jövőre ez nem Alves lesz már. Alba is jó benne.

Ha tényleg sikerül foltozgatnunk, akkor az is hamar kiderül, mennyire bírja, vagy nem bírja kezelni a haverokat Xavi. Jelenleg nem tudom eldönteni, érzek gondokat, de tényleg nem látom idén az alternatívákat, Albánál nyilván számszerűleg, a másik kettőnél meg minőségben, mindketten folyamatosan jó játékot, magas pontszámokat hoznak a külföldi értékelésekben is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.03. 23:25:25

Több ponton tudnám szétszedni az értekezésed, kezdve a “magasan jobbak a posztján” féle megfejtésekkel, de nem teszem, jobb a békesség.

Hit az szép dolog, de a tendencia nem ezt mutatja amire vágysz.
Hosszabb, mélyebb elemzést kívánna meg mi történt amikor hoztuk ezen játékosok posztjaira embert, ezt egyszer már leírtam, nem gondolom hogy megint le kéne. A lényege mégis annyi volt, hogy persze hogy akadozott a rendszer, ez természetes velejàrója ha kiveszel egy tizenéve ott focizó embert a csapatból. Ha tartósan kiveszed, akkor javulna a helyzet, na ez a türelem nem volt meg soha se a balhátvédekkel, se a kp-kal, akik sértettèk a szentek egoját.

Na mindegy, legyen igazad és Kessie játszon eleget.
Én azt látom magam előtt, hogy majd ül a padon, és néha rotálva lesz DeJong-al. És ne kezdj bele abba, hogy ez miért nem lehetséges a posztok miatt, mert ez nálunk nem erről szól. Nagyon nem, ezért szívunk mint a torkosborz évek óta.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.03. 23:16:47

csababarca írta:
2022.05.03. 22:58:22
2-3 éve megy a mantra, hogy rotálva lesznek.
Azóta sincsenek.
Nem fognak padozni, annyira el vannak szállva maguktól, hogy egyszerűen az ego nem engedi.
Áthozom ide, szerintem tök érdekes téma, Xavit most kiveszem a képletből. Igen, ez van mantrázva, de az elmúlt évekban Bartóék voltak itt, akik a 8. új Neymart kergették lepkehálóval egy virágos mezőn. Tény, hogy hoztak egy Araujot és egy Pedrit, zseniális húzás volt, de nem volt elég, így is lyukak maradtak, inkább hosszabbítottak Lenglet-val, pedig ő akkor még nem volt ilyen szélsőségesen balfék, és eladható lett volna, és lehetne helyette értelmes ember. Nem tették. Az előző nyarat még nekik számítom, Laportáéknak nem sok közük volt az egészhez, pénzben meg totál 0-án voltak, és legalább egy féltisztogatást így is végeztek. Szerintem most tényleg érkezik balhátvéd, tényleg érkezik erős középhátvéd, Kessié meg kvázi már ugye itt van, és Busquets meg Kessié tuti nem fog egyszerre játszani, max valami sérüléshullámban, úgyhogy Busi rotációja már kb biztos. Xavi őt rotálgatta is egy ideig, vagiy akarta, próbálta, csak nem működött nélküle a gépezet, így abbahagyta, és azóta megint fix kezdő, mert nincs helyettes. Christensen is már fél lábbal itt van, bár kiszorítani Piqué-t talán nem ő fogja, egy nagyobb durranás kell majd. Piqué viszont egyre inkább úgy tűnik, hogy semmiképp sem lesz már full szezonos ember, kezdi megadni magát kicsit a teste. Én nem örülök, de szigorúan abból a szempontból, amiről szó van, ez pozitívum-féleség.

TS-nek meg remélem lesz egy erős konkurenciája, ő maradt még a mészárlásokból. De ő jelenleg nagyobb szent tehén, és érinthetetlenebb, mint bármelyik saját nevelés, Messi inclouded, lásd mikor lemészárolták és megalázták két éve rossz térddel játszva, mert még akkor is játszania kellett. Máig ott van a szemében. Pedig Piqué, Busquets, Alba magasan jobb nála sajna jelenleg a posztján, legalább egyikre sem lehet mondani, hogy rosszul játszanak, és fejben sem roggyantak meg jobban. De ha Pena/valaki más megversenyezteti, és ezzel feljön, akkor áldásom rá. Mostanában másfél év után legalább van már 1-1 jó meccse is. De verseny mindenképp kell oda is.

Xavi is elég tisztán kijelentette, hogy két ember kell minden posztra, és Laporta önmagától is elég okos ember, nem mérhető Bartoékhoz, de Xavira még hallgat is. Szóval szerintem a mostani nyár egész más lesz, mint az elmúlt egynéhány, még kis lóvéból is, lesznek az öregeknek alternatívájuk legalább, valahol tán még ki is lesznek szorítva.

Ha nem történik ez meg, legalább a pénzünkhöz mérten elfogadhatóan, minimum egy erős próbálkozás képében, akkor nagyot csalódnék, de valamiért ebben most eléggé hiszek. Nem lesz tökéletes a nyár, de okos megoldások jönnek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6627
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.03. 21:54:19

Feast4 írta:
2022.05.03. 19:40:58
davi10 írta:
2022.05.03. 11:27:30
Mondjuk az Arthur deal papíron nagyon jövedelmező volt, és szerintem Ő egy tökösebb edzővel többre vihette volna nálunk.
A Juvéban meg van a tökös edző sokra jut. 1437 percet játszott a szezonban, nyolc meccsen sérült volt, szinte mindig csere, míg mondjuk Locatelli 2846 percet játszott. Teljesen peremember...
Ja hát azért azt lehetett érezni, higy az olasz foci talán nem fog neki annyira feküdni. Én tartom, hogy nálunk tudott volna érvényesülni, mondjuk Xavi alatt. De ezt már nem tudjuk meg, de nekem nagy csalódás az Ő karrierje, többet vártam tőle.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.03. 21:42:26

Sarabi88 írta:
2022.05.03. 21:35:14
Én ezt a Gerard Morenot is el tudnám viselni nálunk. Gyakorlatilag most a liverpool ellen is minden labdát megtart pontosan megjátszik vele valakit. Csak gondolom nagyjából 100M lenne.
Azért egy 30 éves közepesen erős sérülékeny játékos a Villarreálból remélem, hogy nem 100M. Az Harry Kane mondjuk. Meg hát elég komoly visszalépés lenne ő nálunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sarabi88
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.01.12. 20:47:14

2022.05.03. 21:35:14

Én ezt a Gerard Morenot is el tudnám viselni nálunk. Gyakorlatilag most a liverpool ellen is minden labdát megtart pontosan megjátszik vele valakit. Csak gondolom nagyjából 100M lenne.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.05.03. 21:10:55

Feast4 írta:
2022.05.03. 19:40:58
davi10 írta:
2022.05.03. 11:27:30
Mondjuk az Arthur deal papíron nagyon jövedelmező volt, és szerintem Ő egy tökösebb edzővel többre vihette volna nálunk.
A Juvéban meg van a tökös edző sokra jut. 1437 percet játszott a szezonban, nyolc meccsen sérült volt, szinte mindig csere, míg mondjuk Locatelli 2846 percet játszott. Teljesen peremember...

Ja igen, ha már perememberek.

Mi a fenét csinálunk ezekkel:

Pjanic, Coutinho, Lenglet, Mingueza, Umtiti, Wagué, Braithwaite. Hát ember aki itt nem fog játszani és a kutyának sem fog kelleni...
Már bocsánat, de Allegri közel sem tökös. Inkább a biztonsági játék híve. Alapelve a biztos 1-0. Semmi kockázat.
Juventus meccsekkel is vallatni lehetne...
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.05.03. 19:40:58

davi10 írta:
2022.05.03. 11:27:30
Mondjuk az Arthur deal papíron nagyon jövedelmező volt, és szerintem Ő egy tökösebb edzővel többre vihette volna nálunk.
A Juvéban meg van a tökös edző sokra jut. 1437 percet játszott a szezonban, nyolc meccsen sérült volt, szinte mindig csere, míg mondjuk Locatelli 2846 percet játszott. Teljesen peremember...

Ja igen, ha már perememberek.

Mi a fenét csinálunk ezekkel:

Pjanic, Coutinho, Lenglet, Mingueza, Umtiti, Wagué, Braithwaite. Hát ember aki itt nem fog játszani és a kutyának sem fog kelleni...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.03. 15:52:25

Feast4 írta:
2022.05.03. 08:39:22
Christensen nem rossz játékos, de szerintem nem ő lesz a megváltó, aki Pique helyére elhozza a csodát.

De ligtnek baromi rossz éve volt, rengeteg hibával hozta a szezont, mondjuk aláírom az egész Juve rossz volt az éven, de mivel legjobb barátom Juventis fan sok Juve meccset nézek és szerintem iszonyatosan megrekedt Hollandia óta. Én nem hogy nagyobb pénzt de a fizetése miatt egy kölcsönt is veszélyesnek tartanék.
Ami kevés Juve meccset néztem, nem voltam meggyőzve De Ligt-ről én sem, bár lehet, hogy a hype miatt vártam túl sokat, és emiatt nem reálisan néztem.

Christensen szerintem is az lenne itt, mint a CFC-ben: egy stabil megbízható csere, de annak kifejezetten jó, és nem Lenglet-t kéne behozni, ha ég a ház.

Bármibe kerül, kell egy Araujo 2. Legyen vadállat, és legyen legalább korrekt szinten gyors. Garciát pl. rossz nézni mikor versenyfutásba keveredik, és sajnos ez sűrűn megesik. Hiába okos játékos, és helyezkedik elég korrektül, ha elnyomják és le is futják. Inkább vennék előre félmegoldást, mint hátra, nem alkudnék meg.

A legnagyobb vadállat Bremer, rá én minden zsetont betolnék, pláne ha tényleg 25 millióért hozható, az kb egy vicc érte, abból az emberből olyan védőlegenda lesz, mint VVD. De azért vannak még a piacon bőven, Koundé, Botman, meg páran akik nem könnyen mozdíthatók, de azért opcó lenne elméleti szinten, mint pl a Leiceter ilyen botrányos szezonja után egy Fofana, vagy a Lipcséből Simakan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.05.03. 14:24:23

Feast4 írta:
2022.05.03. 08:39:22
Mazraouiért szintén menni fog a fél világ (MU, Bayern, City van eddig pletyka szinten) iszonyatos ára lesz.

Ha José Gayara gondolsz a Valenciából 40 millió a transfermarkt szerint. A Valencia anyagi helyzete borzasztó 60 alatt szerintem kulcsjátékosért senkivel nem állnak szóba, szóval szerintem esélytelen.
Mazraoui lejáró szerződésű. Persze aláírási pénz meg minden, de még így is olcsóbb lenne a legtöbb normális opciónál.
A Valencia elég könnyen elenged bárkit mostanában, ha jól állnának anyagilag, akkor meg azért kérnének sok pénzt. Gaya szerződése jövő nyáron lejár, ha jönni akar, 40 alatt hozható.
més que un club
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.05.03. 14:17:08

Az hogy a fiatal brazil játékosok betli túl nagy egyszerűsítés. Ennyi erővel a franciák is (Umtitit, Lenglet, Griezmann) vagy az Arsenalból érkezők is (Song, Hleb, Vermaelen) mindenhonnan jöhet olyan játékos, aki nem válik be.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6627
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.03. 13:23:28

Norton írta:
2022.05.03. 11:53:29
Számolgassunk kicsit:
Henrique 8 millájából semmi sem jött vissza, ugyanígy Keirrison esetében aki 14 millióba került, Douglast 4 millóért hoztuk, ő is ingyen ment, Matheus-ért 7 milliót fizettünk, ő is ingyen távozott. Marlonnál ráhibáztál, belőle valóban profitáltunk, 5 millóba került, 12-ért adtuk el, de ez idáig 26 millió deficit, nem számolva ezen játékosok fizetését amellett, hogy csupán néhány meccset játszottak Barca mezben és valószínűleg a későbbi kölcsönjátékuk ideje alatt is (részben) fizettük a fizujukat. A Henrique-Keirrison transzferek pedig lassan 15 éve Laporta első regnálása alatt születtek, mai árfolyamon és a játékospiac árainak elszállását követően kb. ennél 20-35 millió eurónál állnának ma meg.

A 20 és 35 milliós potenciális vételár két 17-18 éves srác esetében, akik még a Santos felnőtt csapatában sem mutattak semmit, nem az okos próbálkozás kategóriába tartozik szerintem. Araujo egyébként 4,7 millióba került, őt valóban nevezhetjük okos próbálkozásnak. Ezzel a brazil csodagyerek piaccal már annyiszor megégtünk, a jelenlegi pénzügyi helyzetünkben az ilyesmit nagyon nem kéne erőltetni. Reméljük ezúttal is csak egyszerű pletykáról van szó, amire pár hónap múlva már senki sem fog emlékezni.
Megmondom őszintén, nem néztem utána a pontos számoknak, úgyhogy kösz!

Igen, ez a Henrique-Keirrison duó elég csúnyán mutat, de ettől még nem engedném el a brazil vonalat. Arthur szerintem nem bukta, Marlon szintén. Az utóbbi időben egyedül Matheus aki csúnya mellényúlásnak tűnik, de egyrészt Ő nem fájt olyan sokba, másrészt simán lehet, hogy Ő is Koeman makacsságának az áldozata, úgyhogy nálam az Ő esete nem mérvadó.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.03. 11:53:29

davi10 írta:
2022.05.03. 11:27:30
Mondjuk az Arthur deal papíron nagyon jövedelmező volt, és szerintem Ő egy tökösebb edzővel többre vihette volna nálunk.
Meg mondjuk Neymar-t is Brazíliából hoztuk, Ő nem volt egy rossz deal. Plusz Marlon is szépen helytállt az első csapatban, ha jól emlékszem, és kétlem, hogy Ő is ráfizetéses lett volna a végén.

Szerintem simán lehet próbálkozni a brazil kölykökkel okosan, azért ha jól rémlik ezek a Matheusok pár millióba kerültek a klubnak, ennyi bele kell, hogy férjen. Aztán 1x-1x csak leesik egy Gabriel Jesus nekünk is, csak okosan kéne csinálni, rendes játékosmegfigyelőkkel.

Meg mondjuk Araujo is egy Dél-Amerikai csodagyerek, ha úgy vesszük.
Na igen, az Arthur deal csak papíron volt jövedelmező Bartóéknak, többek közt részben ennek is köszönhetjük a jelenlegi pénzügyi helyzetünket. Neymar lényegében már befutott játékos volt, úgy gondolom nem ez a kategória, ezért is hagytam ki.

Számolgassunk kicsit:
Henrique 8 millájából semmi sem jött vissza, ugyanígy Keirrison esetében aki 14 millióba került, Douglast 4 millóért hoztuk, ő is ingyen ment, Matheus-ért 7 milliót fizettünk, ő is ingyen távozott. Marlonnál ráhibáztál, belőle valóban profitáltunk, 5 millóba került, 12-ért adtuk el, de ez idáig 26 millió deficit, nem számolva ezen játékosok fizetését amellett, hogy csupán néhány meccset játszottak Barca mezben és valószínűleg a későbbi kölcsönjátékuk ideje alatt is (részben) fizettük a fizujukat. A Henrique-Keirrison transzferek pedig lassan 15 éve Laporta első regnálása alatt születtek, mai árfolyamon és a játékospiac árainak elszállását követően kb. ennél 20-35 millió eurónál állnának ma meg.

A 20 és 35 milliós potenciális vételár két 17-18 éves srác esetében, akik még a Santos felnőtt csapatában sem mutattak semmit, nem az okos próbálkozás kategóriába tartozik szerintem. Araujo egyébként 4,7 millióba került, őt valóban nevezhetjük okos próbálkozásnak. Ezzel a brazil csodagyerek piaccal már annyiszor megégtünk, a jelenlegi pénzügyi helyzetünkben az ilyesmit nagyon nem kéne erőltetni. Reméljük ezúttal is csak egyszerű pletykáról van szó, amire pár hónap múlva már senki sem fog emlékezni.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.05.03. 11:42:29

Troym írta:
2022.05.03. 09:04:14
Elég szegényes a lista az olcsón elérhető jobb- és balhátvéd játékosokból. Mazraoui mindenkinek kell, Azpi marad. Balra meg Gaya és Grimaldo is aranyáron lenne. Balra megpróbálnék valami kicsit ismeretlenebb laliga játékost olcsón (pl Fran Garcia, Rayo, Mojica-Elche, vagy 1 szezonra megpróbálni Mirandát, Cucurellát), plusz középhátvédet hoznék és Araujot többször használni jobbszélen. Vagy aki még jó lehetne, ha már Hollandiában keresgélnek a PSV-ben van egy 21-22 éves brazil srác Mauro Júnior. Hozzá nem is kellenének vagyonok és a potenciál megvan benne, hogy top5 szélsőhátvéd legyen.
Araujo szélső hátvédként egyáltalán nem meggyőző. Lehet, hogy védekezésben ott van, de a támadást nem tudja segíteni. Akkor már inkább Roberto. Dest meg inkább a támadást tudja segíteni, neki a védekezés nem az erőssége. A védelmet, pedig meg kell erősíteni több ponton is.

Középpályára is kell legalább egy játékos.

Elől még bármi lehet, annyi a a kérdőjel. Egy jó Fati és Dembele nem ártana a csapatnak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6627
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.03. 11:27:30

Mondjuk az Arthur deal papíron nagyon jövedelmező volt, és szerintem Ő egy tökösebb edzővel többre vihette volna nálunk.
Meg mondjuk Neymar-t is Brazíliából hoztuk, Ő nem volt egy rossz deal. Plusz Marlon is szépen helytállt az első csapatban, ha jól emlékszem, és kétlem, hogy Ő is ráfizetéses lett volna a végén.

Szerintem simán lehet próbálkozni a brazil kölykökkel okosan, azért ha jól rémlik ezek a Matheusok pár millióba kerültek a klubnak, ennyi bele kell, hogy férjen. Aztán 1x-1x csak leesik egy Gabriel Jesus nekünk is, csak okosan kéne csinálni, rendes játékosmegfigyelőkkel.

Meg mondjuk Araujo is egy Dél-Amerikai csodagyerek, ha úgy vesszük.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.03. 11:10:39

Kaiky Fernandes -ről (CB) és Ángelo Gabriel-ről (RW) ír a SPORT, előbbi 20, utóbbi 35 millió euróba fájna, mindketten brazilok, a Santosban játszanak.
Csak ezeket a brazil "csodagyerekeket" felejtsük már el végleg, a teljesség igénye nélkül: Henrique, Keirrison, Douglas, Marlon, Arthur, Matheus, mind ráfizetés volt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6627
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.03. 09:56:14

Feast4 írta:
2022.05.03. 08:39:22

Ez jól hangzik, de sajna full FM. Raphinha a Leeds legértékesebb játékosa. 45 millióra teszi az árát a transfermarkt. A Leeds 50 alatt szóba se fog állni senkivel és a franc ismeri a bérigényét. Nem hiszem, hogy nekünk beférne. Másrészt Trincao vagy Adama tuti marad, ha Dembivel nem lesz valami hivatalos megállapodás.
...
Christensen nem rossz játékos, de szerintem nem ő lesz a megváltó, aki Pique helyére elhozza a csodát.
Ha minden igaz van egy záradék, ha a Leeds kiesik akkor 25-ért vihető Raphinha.

Pique helyére meg nem kell csoda, már azzal előrébb vagyunk, ha Lenglet-nél jobbat hoz. Ez az egy elvárásom van Christensen felé, és ez azért nem megugorhatatlan.
Én EG-t nem látom annyira tragikusnak, csinál hülyeségeket, de voltak kifejezetten jó meccsei. Egyelőre betudom annak, hogy fiatal, de én nég bízom benne, hogy tud szintet lépni. Lenglet-ben viszont ennyi van...

Ugyanez Ferran-nal, benne is van potenciál, ha egy kicsit higgadtabb lenne a kapu előtt teljesen jó lenne. És látjuk mondjuk Vinicius-ban, hogy ez akár egyik pillanatról a másikra előjöhet.
De természetesen Depay-nak kellene játszania, jelenleg nem kérdés melyikük a jobb játékos.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.05.03. 09:04:14

Elég szegényes a lista az olcsón elérhető jobb- és balhátvéd játékosokból. Mazraoui mindenkinek kell, Azpi marad. Balra meg Gaya és Grimaldo is aranyáron lenne. Balra megpróbálnék valami kicsit ismeretlenebb laliga játékost olcsón (pl Fran Garcia, Rayo, Mojica-Elche, vagy 1 szezonra megpróbálni Mirandát, Cucurellát), plusz középhátvédet hoznék és Araujot többször használni jobbszélen. Vagy aki még jó lehetne, ha már Hollandiában keresgélnek a PSV-ben van egy 21-22 éves brazil srác Mauro Júnior. Hozzá nem is kellenének vagyonok és a potenciál megvan benne, hogy top5 szélsőhátvéd legyen.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.05.03. 08:39:22

Goikoechea írta:
2022.05.02. 22:47:26
Személy szerint simán elengedném Dembelet és Adamat is. Trincao eladásával közelebb kerülhetnénk Raphinha megszerzéséhez.
Ez jól hangzik, de sajna full FM. Raphinha a Leeds legértékesebb játékosa. 45 millióra teszi az árát a transfermarkt. A Leeds 50 alatt szóba se fog állni senkivel és a franc ismeri a bérigényét. Nem hiszem, hogy nekünk beférne. Másrészt Trincao vagy Adama tuti marad, ha Dembivel nem lesz valami hivatalos megállapodás.

Goikoechea írta:
2022.05.02. 22:47:26
Haller jó választás lenne gólvágónak.
Ebbren nem vagyok annyira biztos. Haller lehozta most élete szezonját, de 27 éves. A kockázat szerintem itt pont abban rejlik, hogy beérett-e mert akkor a legjobb korban van, vagy csak felkapta a fonalat. Másrészt, az MU és a Bayern is kinézte.
Goikoechea írta:
2022.05.02. 22:47:26
Védelem erősítésére Christensen elvileg megvan, kíváncsi leszek mennyire válik be.Személy szerint nagyobb összeget tennék le De ligt szerződtetésére. Jobbszél Mazraoui, vagy Azpilicueta jó lenne, és még középen is tudna játszani. Balszélre pedig rá kellene menni Gayara, kell a biztos ember Alba utáni évekre. Jövőre olyan masszív csapat jöhetne össze, hogy csak na.
Christensen nem rossz játékos, de szerintem nem ő lesz a megváltó, aki Pique helyére elhozza a csodát.

De ligtnek baromi rossz éve volt, rengeteg hibával hozta a szezont, mondjuk aláírom az egész Juve rossz volt az éven, de mivel legjobb barátom Juventis fan sok Juve meccset nézek és szerintem iszonyatosan megrekedt Hollandia óta. Én nem hogy nagyobb pénzt de a fizetése miatt egy kölcsönt is veszélyesnek tartanék.

Mazraouiért szintén menni fog a fél világ (MU, Bayern, City van eddig pletyka szinten) iszonyatos ára lesz.

Azpilicueta esetében már megegyeztek elvileg arról, hogy hosszabbít, csak a tulajdoni helyzet rendezésétől tették függővé a dolgot.

Ha José Gayara gondolsz a Valenciából 40 millió a transfermarkt szerint. A Valencia anyagi helyzete borzasztó 60 alatt szerintem kulcsjátékosért senkivel nem állnak szóba, szóval szerintem esélytelen.

Ráadásul úgy néz ki eladási gondjaink is lesznek. Mert pl. Coutinho teljesen beleszürkült a AV-be 4-5 meccs alatt és ennyiért ilyen fiziuval nem akarják megvenni.
Kép
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2022.05.02. 22:47:26

Személy szerint simán elengedném Dembelet és Adamat is. Trincao eladásával közelebb kerülhetnénk Raphinha megszerzéséhez. Haller jó választás lenne gólvágónak.
Középpályára érkezik Kessie, akkor ott megleszünk. Védelem erősítésére Christensen elvileg megvan, kíváncsi leszek mennyire válik be. Személy szerint nagyobb összeget tennék le De ligt szerződtetésére. Jobbszél Mazraoui, vagy Azpilicueta jó lenne, és még középen is tudna játszani. Balszélre pedig rá kellene menni Gayara, kell a biztos ember Alba utáni évekre. Jövőre olyan masszív csapat jöhetne össze, hogy csak na.
Menne: Neto, Mingueza, Lenglet, Umtiti, Dest, Alves, Pjanic, Puig, Coutinho, Dembele, Adama, Trincao, Braithwait, LdJ, Griezman
Kapus: Ter Stegen, Inaki Pena
Védelem: Alba, Gaya, Balde, Garcia, Araujo, Christensen, Pique, De ligt Azpilicueta, Mazraoui
Középpálya: Busquets, De Jong, Kessie, Pedri, Gavi, Nico
Támadók: Depay, Fati, Raphinha, Ferran, Aubayang, Haller Collado
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.05.02. 21:43:12

Szerintem ismét a kreatív újságírók unatkoztak. Elengedni Frankiet majdnem a Neymar-szintű üzlettel ér fel szerintem. Kérdés Xavi biztos maradása, illetve a tervei (remélhetőleg) meghallgatást találnak a vezetőség részéről. Ez lesz a kulcs, ha akarja a hollandot alapemberként, biztosan marad. [-o<
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése