Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.01. 13:53:46

Varatrix írta:
2022.02.01. 13:38:35
Csak kíváncsiságból, mi lehet az oka, hogy nincs bejelentés Aubáról?


Az aláírás elvileg megvan, a hivatalos bemutatás hétvégén lesz.
sansz írta:
2022.02.01. 13:07:52
drobika írta:
2022.02.01. 10:31:29
Nekem valahogy nem tetszik, hogy állandóan a balhés embereket hozzuk el...
Gondolja valaki, hogy véletlenül tették ki Abu szűrét London legnépszerűbb csapatából?
Tényleg ennyire mélyre kell menni?
Én nem temetném azért és hát nem tudjuk, hogy nyártól milyen lesz a fizetése (a mostanit se). Az Arsenálnál nem játszották el, azt amit nálunk Umtitivel és Dembelével, hogy a saját klubja fúrja hosszú időkön át és csepegteti a kis hergelő féligazságait.
Kegyvesztett lett, ez a biztos, de olyan kevés infó van, hogy nem jó, ha ítélkezünk róla. És ha csak a tulajjal zördült össze, ahol esetleg a játékosnak volt igaza..? Nyilván ennek az ellenkezője is lehet.
Elvileg Artetával volt összezörrenése, hogy mi volt az oka, az nem nagyon szivárgott ki. Nem emlékszem, hogy korábban bármilyen balhéja lett volna, szóval nem nevezném problémás játékosnak. A tavalyi szezonja igaz nem volt túl jó, csak 15 gólt tett el, de azelőtt rendszeresen 30 fölött termelt. Ha lehoz egy 12-13-as tavaszt már baromira megérte.
Forca Barca!!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.02.01. 13:42:47

Andris írta:
2022.02.01. 13:41:51
Varatrix írta:
2022.02.01. 13:38:35
Csak kíváncsiságból, mi lehet az oka, hogy nincs bejelentés Aubáról?
Valamit írtak még tegnap este, hogy mivel szabadügynök, ezért éjfélig be se lehet jelenteni, csak utána.. ha meg ma is be lehet, akkor minek kapkodni.
De nem egészen értem, hogy ez miért van így.
Állítólag meg kell várni, hogy egyszer a Senal-nál megtörténjen a bejelentés.
més que un club
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.01. 13:41:51

Varatrix írta:
2022.02.01. 13:38:35
Csak kíváncsiságból, mi lehet az oka, hogy nincs bejelentés Aubáról?
Valamit írtak még tegnap este, hogy mivel szabadügynök, ezért éjfélig be se lehet jelenteni, csak utána.. ha meg ma is be lehet, akkor minek kapkodni.
De nem egészen értem, hogy ez miért van így.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.02.01. 13:38:35

Csak kíváncsiságból, mi lehet az oka, hogy nincs bejelentés Aubáról?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.01. 13:32:17

Guille írta:
2022.02.01. 12:39:07
Hát igen, bár ilyen felállás szerintem sosem lesz. :D
De sztem egy FDJ - Pedri - Gavi trióból is mindenki képes lenne a gyorsaságra, ha nem is futásban, de labdajáratásban biztos.

Javíts ki, de a videók alapján én úgy láttam, hogy Adamat nem igen zavarja, hogy hol van a pályán, fut, mint a veszedelem, nem kötődik annyira a pálya széléhez.
Szóval igen, nyilván mi vagyunk a Barca, de ez akkor is fontos játékelem lehetne, legalább időszakokra, játékhelyzetekben vagy csak egyszerűen azért, hogy kiszámíthatatlanabb legyen a csapat, mert évek óta még a hülye is tudja, mit fogunk játszani.
Ki tudja. :D LDJ így szerintem csere, Depay sérült... Persze Dembélé lehet, hogy nem fog játszani... Akkor valóban nem lesz ilyen. :D

Adamát nem zavarja, neki egy célja van, bokával kitolni valamelyik irányba finoman a lasztit, és ha üres hely van, akkor teljes sebesség, ha ne, akkor szlalom. Középen is tök nyugodtan megoldja. De azért ő szélen lesz minden alkalommal. Max az változhat, hogy befelé húz majd, vagy alapvonal felé, ez szerintem a többieken (is) fog múlni. Ha lesz, aki befejezze a támadásokat, akkor többször megy majd el a szélen, és azzal a jellegzetes, testalkatához mérten meghökkentően finom bokamozdulatával belöbböli majd.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2022.02.01. 13:11:50

Az Arsenálnál nem játszották el, azt amit nálunk Umtitivel és Dembelével, hogy a saját klubja fúrja hosszú időkön át és csepegteti a kis hergelő féligazságait.
Mármint arra gondolsz, hogy a csúnya gonosz barca nem nézte jó szemmel, hogy a keret legnagyobb fizut kapó játékosainál szerett volna valami változást eszközölni, csak ők erre hosszú ideig nem voltak hajlandók? (Dembélé még most sem)
Számomra ez a Dembelé körüli sz.rvihar generálás, ami nagy tüske és még évekig maradni is fog bennem, az tuti. Nehéz nem szándékosságot látni az egész folyamatban
Mit lett volna a megfelelő ebben az esetben? Mosolyogva tűrni, hogy ez a nyeretlen kétballábas lehetetlen fizetést kér, majd év végen lelép, mindezt úgy, hogy kb semmit nem tett le az asztalra, és csak egy örök ígéret maradt? Igenis szenvedjen, remélem az arcára fagy a mosoly a lelátón, mi is szenvedtünk miatta elég sokat az elmúlt 4évben, neki csak felet kell.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.02.01. 13:07:52

drobika írta:
2022.02.01. 10:31:29
Nekem valahogy nem tetszik, hogy állandóan a balhés embereket hozzuk el...
Gondolja valaki, hogy véletlenül tették ki Abu szűrét London legnépszerűbb csapatából?
Tényleg ennyire mélyre kell menni?
Én nem temetném azért és hát nem tudjuk, hogy nyártól milyen lesz a fizetése (a mostanit se). Az Arsenálnál nem játszották el, azt amit nálunk Umtitivel és Dembelével, hogy a saját klubja fúrja hosszú időkön át és csepegteti a kis hergelő féligazságait.
Kegyvesztett lett, ez a biztos, de olyan kevés infó van, hogy nem jó, ha ítélkezünk róla. És ha csak a tulajjal zördült össze, ahol esetleg a játékosnak volt igaza..? Nyilván ennek az ellenkezője is lehet.

A koronavírus sokaknál okoz szívizom problémát, de a többség felépül abból is.

Szóval szerintem ez egy jó átigazolási időszak volt. Csabával totál egyetértek, hogy a középpályával van a legnagyobb gond, ezt még úgyis aláírom, hogy Koeman és Xavi alatt újra kivirágzott és szerintem nagyon hasznos, de ebben a rendszerben ő nem jó. Vagy mellőle kell minden középpályást lecserélni, vagy őt kell lecserélni. És utóbbi egyszerűbb, meg tekintettel Busi korára egyértelműbb is. De azt is el lehet fogadni, hogy a mostani fél szezonra csatárok kellettek, lövöldözzünk kicsit több gólt és nemhogy a BL-hely, de még az első hely sem annyira távoli, amíg ilyen Ancelottival építi le magát a Real. És nyáron, mikor jön pénz, akkor lehet hosszútávra a középpályát rendberakni valami Kessié-féle formával.

Számomra ez a Dembelé körüli sz.rvihar generálás, ami nagy tüske és még évekig maradni is fog bennem, az tuti. Nehéz nem szándékosságot látni az egész folyamatban: Az elmúlt pár átigazolási időben gyakorlatilag csak gyengült a csapat, sérülések és elengedések miatt zuhant a keretünk. Mondván nincs mit tenni.
Azért a mostani átigazolások alapján is látszik, hogy lehetett volna szinten tartani a csapatot, ha az cél lett volna. A nagynevű elmenőinket lehetett volna szép sorban elengedni, de egyszerűbb volt kidobni mindenkit és adni az edzőnek azt mondani, hogy tessék, itt van LDJ, legyetek bajnokok!
A keret olyan volt, hogy nem lehetett belőle jó focit kihozni. Szerintem Koemannal szebb volt a játékunk, Xavival talán pontosabb és vele már olyanokat is nyertünk, amikor simán lefociztak minket... Szóval lehet a végtelenségig variálni, de a gond a keret volt.

Ha most nincs ez a színház Dembivel, akkor Dembele, Auba, Adama, LDJ, Ferran és MB, Depay csatárokkal a BL hely garantált, Dembelé nélkül is már szerintem, de együtt minőségben és mennyiségben is rengeteg lehetőséget adtak volna, jöhetett volna sérüléshullám is... Rövidtávon. Nyáron meg be lehetett volna vásárolni és elengedni az utolsó koloncokat is. És ehhez nem kellett volna nyíltan törvénytelenséggel zsarolgatni sem senkit. Kár ezért.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.01. 12:59:16

Pont erről beszéltem, hogy lehetne Nicot, DeJongot próbálgatni abban a pozícióban.
Vagy igen, hozni egy VKP-t, ez nem maradhat el a nyáron, mint ahogy elmaradt az utóbbi 3 évben.

Kontrát leírtam lejjebb, gondolom nem olvastad el, különben nem így reagáltál volna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.01. 12:51:55

Én is csak azt tudnám kiemelni a KP-ra hogy az ígéretekből semmi se lesz ha nem játszanak, ezért új kp-t hozni felesleges, máshol nagyobb a baj, mert még ekkora ígéretek sincsenek, és még Busihoz hasonló öregek se, csak totál balfácánok és kórháztöltelékek.
csababarca írta:
2022.02.01. 11:18:44
Mivel nem akarom fokozni a témát, amit ezerszer átbeszéltünk, inkább hazudok, és azt mondom igazatok van, ez a kp teljesen megfelelő, és semmi gond nincs, hogy egy kiégett, befásult, lassú Busquets a "motorja" a többiek meg vasággyal együtt 100 kilók, és szökőévente fogalmazódik meg a fejükben a kontra lehetősége. Ez tök rendben van egy csak kontrajátékra alkalmazható Auba-Adama igazolás mellett:D

Nekem mindegy, reméljük majd Busquets 3 év után bizonyítja mondjuk egy rangadón, hogy nem nulla. Akkor tényleg valóban igazat adok majd nektek.
Frenkie és Nico tökéletes modern játékosok. Magasak de nem túl magasak, normális mozgásuk van, és 70-85 kiló között vannak, izmosak, robbanékonyak, ügyesek.
Pedri és Gavi kisebbek és gyengébbek, de nekik kivételes egyensúlyuk van.

Ezt megállapítani nem hurráoptimizus... gyűlölöm ezt a szót, de már kb minden pozitív hsz-re rá van ragasztva. Nem a Sanz gyereket meg Puigot ajnározzuk, hanem azokat akik a kp tényleges motorjai idén és az előző évben, + a válogatottban is kisebb és a másik esetén óriási szerepük volt.

Abban kb bárki egyetért hogy Businak már leáldozott, de a többiekre egy rossz szavunk se lehet, és ha hozunk egy Auba féle szerencsétlent csak középpályás posztja akkor saját magunk alatt vágjuk a fát azzal hogy egy új senki játszik azok helyett akik tudnak fejlődni. Ja Pulisic vagy Kimmich jó lenne, de rájuk nincs pénz.

Nyáron kell ingyen a Kessie aztán kész, teljesen több mint rendben lesz az a sor, még a legpesszimistábbak szemében sem lehet kétség ebben. Persze ha el tudjuk hozni, ha őt nem, akkor valaki mást, de kell egy vkp és kész. 1 ember hiányzik és megleszünk úgyhogy válogatni lehet, és fájni fog látni hogy pl egy Gavi padozik.

Szerintem csak az idővel versenyzel ezzel a Busi out és kontra érvekkel.
Ha nem 17 lenne Gavi és nem az első szezonja lenne Niconak, hanem Xavi már alapozott volna velük és érettebbek lennének, akkor tuti leszedné Busit a pályáról. De nem akar ifista csapattal kiállni. Jövőre várható az amit holnapra kérsz/kérünk. Ha jövőre se kapjuk meg és Busi lesz az alap, az már tényleg óriási problémát jelent majd, de egyelőre felesleges ezen parázni.

Mert akkor vegyük számba hány támadó hiányzik? Kik vannak a padon? Akikre lehet számítani hogy jövőre jók lesznek az Torres és kész. Talán Depay.
Védelem?

Hát egyszerűen máshol nagyobb a baj.

Ezt a rohadt kontrázást is már komolyan. Majd amikor Luuk Dejong lefutja Mendyt meg Alaba-t akkor el jutunk oda hogy panaszkodjunk hogy miért nem kap jobb labdát Pedritől.
Ja hogy még egyáltalán nem volt gyors támadónk? Ja hogy az ellenfél konstans a 16osán védekezik 2 vonalban sündisznóban és nincs hely egyáltalán belöbbölni a labdát?

Akkor szidjuk a kp-t az a tuti, biztos ők a hibásak. Tényleg :D

Ez konkrétan szerintem szánalmas siránkozás. Semmi értelme.

Ellenben.
Annak sincs értelme egyébként hogy a Cruyff és Guardiola filozófiába nem fér bele a kontra. A City tud kontrázni, a BM is tudott, a Barca is tudott (08/09-ben még). A labda gyors visszaszerzése letámadással, ez volt az alap mindig is, és a kontrolltartás. De a kontrollt azt nem mélyen akartuk megtartani úgyhogy Pique-Puyol-Busi a labda útja perceken át. Ez már csak akkor történt meg, amikor az ellenfelek betolták a buszt és nem volt mit tenni.
De elég vissza nézni a gólokat és látjuk hogy hány mini-kontrát vezettünk abból hogy a visszaszerzett labdát azonnal bejutattuk a védelem mögé.

Ez a klub filozófia egyetemes része, és Xavitól is kötelező elvárás hogy gyakortasson és elvárjon kontrákat, amikor a lehetőség adott. Kell az ügyes kp és a gyors támadó, is, és Xavi aki ezt bevezeti rendesen.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.01. 12:39:07

bence0330 írta:
2022.02.01. 12:27:41
Huhh, most gondoltam bele így az írásaitok alapján, hogy egy Adama - Ferran - Dembélé támadótrió esetén magasan a miénk lenne a világ leggyorsabb támadóhármasa. :shock: 34,5 körül lenne hármójuk átlag top sebessége egy meccsen...

Esetleg a Bilbaoi testvérpár szólhatna ebbe kicsit bele, más nem jut eszembe. :D
Hát igen, bár ilyen felállás szerintem sosem lesz. :D
De sztem egy FDJ - Pedri - Gavi trióból is mindenki képes lenne a gyorsaságra, ha nem is futásban, de labdajáratásban biztos.

Javíts ki, de a videók alapján én úgy láttam, hogy Adamat nem igen zavarja, hogy hol van a pályán, fut, mint a veszedelem, nem kötődik annyira a pálya széléhez.
Szóval igen, nyilván mi vagyunk a Barca, de ez akkor is fontos játékelem lehetne, legalább időszakokra, játékhelyzetekben vagy csak egyszerűen azért, hogy kiszámíthatatlanabb legyen a csapat, mert évek óta még a hülye is tudja, mit fogunk játszani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.01. 12:27:41

Guille írta:
2022.02.01. 12:08:20
Ezzel én is egyetértek. Nevetséges, hogy kb. soha nem használjuk ezt a taktikai elemet, mint fegyvert, főleg úgy, hogy most már tényleg van nem egy rohadt gyors játékosunk, akinek nagyon feküdne.
Huhh, most gondoltam bele így az írásaitok alapján, hogy egy Adama - Ferran - Dembélé támadótrió esetén magasan a miénk lenne a világ leggyorsabb támadóhármasa. :shock: 34,5 körül lenne hármójuk átlag top sebessége egy meccsen...

Esetleg a Bilbaoi testvérpár szólhatna ebbe kicsit bele, más nem jut eszembe. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.01. 12:19:35

Busit pont ezért kellene rotálni és próbálgatni mást a helyén mert Nico és De Jong LEHET hogy jó lesz a helyén, de ez nem biztos, pont erről kéne leszoknunk hogy nyugdíjig csapágyasra járatjuk az illetőt aztán mikor már mozdulni sem tud vagy eligazol akkor jöhet kapkodva a "talán beválik" helyettese.
Remélem hogy ha magabiztosabban a 4. helyen állunk akkor már Busit pihenőre lehet küldeni mert továbbra is ő a legtöbbet játszott mezőnyjátékosunk.

Lenne fél évünk megnézni hogy De Jong és Nico mit alkot a szerepében és ezek alapján dönteni a nyáron Kessiéről, jó lenne ezzel élni és nem csak találgatni mert a sikercsapat tagjai vagy ezért vagy azért de nagyrészt teljes értékű utód nélkül távoztak mint Iniesta is aki után "Coutinho talán beválik", a többit ismerjük.


A kontrát feladni akkor mikor lehetőségünk lenne rá pedig akkora luxus mintha 5 méternél közelebbről és 15 méternél távolabbról önkéntesen nem lőnénk mert "nem ér", már csak azért is mert ha az ellenfél kiismer minket akkor nem kell félniük a kontrától.
Nem kell kontracsapatnak lenni, de már arra sem lehet fogni hogy Messi miatt nem vállaljuk el a kontrákat, eleve van olyan komolyan vehető csapat aki nemet mond a kontrára?
A csúcsBarca nemet mondhatott(bár ha bele gondolunk tőlük sem állt távol a lendületből kapura játszás, Chelsea ellen Iniesta kiegyenlített volna ha gyök2-vel visszük fel a labdát? Messi szólógóljai?) a kontrákra mert olyan minőségben tudta mezőnyben felőrölni az ellenfelet mint soha senki más, de ahhoz hogy ezt kivitelezni tudjuk manapság ahhoz az aktív játékosok közül végtelen pénzzel is nehéz lenne összelegózni nemhogy a mostani helyzetünkben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.01. 12:18:23

csababarca írta:
2022.02.01. 12:07:29
Ezzel így egyetértek. (tényleg. bár ehhez majd kellene egy Fati, vagy hasonló gólérzékeny kaliber)
Stimmt. Én főleg a kp-ról beszéltem, mert az volt a téma fő medre talán, annak a jellegzetes technikás játéka elengedhetetlen szerintem ehhez.
Az meg tényleg érdekes, hogy a totális foci (általam megélt) korában, mikor kb az egész csapat saját nevelés volt sem tudtunk értelmes támadókat kinevelni. Messi nyilván kivétel, őt vehetjük saját nevelésnek. Fati kivétel lett volna, ha saját nevelésnek vesszük, de ki tudja, mi lesz vele. Szerintem egyértelmű az irány, amit Laportáék követnek, KP-ra nem költünk, mert simán lehet Xavi-Iniesta egy Gavi-Pedriből, és még egy fizikális DJ és Nico is van. Nekik megadjuk az időt, 1-2 évet mindenképp, Xavinak megadjuk az időt, hogy "elhozza a trendfordítást" az erre talán alkalmas ingyen játékosokkal, és közben 1-2 év alatt visszahozzuk előre a minőséget (meg majd hátra is). Erre voltak is már próbálkozások a lehetőségekhez mérten, nyáron meg szerintem nagyon komoly lépések lesznek a jelentősen megemelkedő pénzügyi keret miatt. Azt tippelném, hogy őszre egy elég komoly gárda állhat össze.

Busquets-ben nyilván egyetértünk, őt nem venném ide egyáltalán, addig mindenképp kikopik, mire a fiatalok esetlegesen beérnek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.01. 12:08:20

csababarca írta:
2022.02.01. 11:54:44
Nem azt mondtam egyszer sem, hogy erre rendezkedjünk be.
Azt mondtam, hogy ha lehetőség adódik egy meccsen párszor, akkor legalább próbáljuk meg. Ennyi a "vágyam", nem az hogy erre építsük a taktikánkat.

De minek hoztuk ADamat, Aubat, Ferrant ha egyáltalán nem akarunk kontrázni? Márpedig a kp felfogása szerint egyáltalán nem akarunk, pedig most majd lehetne, de lehetett volna eddig is egyébként.
Csak jobb volt statisztikai szempontból nyomni egy alibi passzt TS-nek, vagy Albának a szélre, majd ő hátra TS-nek.

Én azt remélem Xavi felismeri, hogy most ezekben az időkben ezekkel az igazolásokkal néha meg is lehetne lódulni, és támadóbb felfogásban játszani.
Ezzel én is egyetértek. Nevetséges, hogy kb. soha nem használjuk ezt a taktikai elemet, mint fegyvert, főleg úgy, hogy most már tényleg van nem egy rohadt gyors játékosunk, akinek nagyon feküdne.
csababarca írta:
2022.02.01. 11:54:44
Szerintem meg a legtöbb probléma onnan keletkezik. Leírtam miért.
Addig nem tudjuk használni a mostani támadóink skilljeit, amíg a kp ilyen felfogásban játszik.
Ezzel viszont nem. Milyen skilljei vannak a mostani támadóinknak? Kb. nincsenek is támadóink. Depayjal kb. még alig játszottak együtt ezek a srácok, azt sem Xavi alatt. Abban egyetértek, hogy lehetnének veszélyesebbek a kapura a csikók, de azért minőségi csatársor nélkül ne várjuk, hogy forintos labdákat osztogassanak. LDJ-nek? A támadósor minőségi része szinte még nem is volt játékban igazán.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.01. 12:07:29

bence0330 írta:
2022.02.01. 12:01:25


Nem kell nekünk a trendfordulót lesni, ha elég jók leszünk, akkor megint mi fordíthatjuk meg a trendet, mi lehetünk az ok. Ha nem leszünk elég jók, akkor nyilván nem, és ezt nem fogjuk tudni előre meglátni, akármennyit filozofálunk.
Ezzel így egyetértek. (tényleg. bár ehhez majd kellene egy Fati, vagy hasonló gólérzékeny kaliber)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.01. 12:01:25

csababarca írta:
2022.02.01. 11:54:44
És bár úgy tűnik, de Gavival meg Pedrivel sincs semmi bajom, tőlem aztán lehetnek a csapat meghatározó játékosai, és legyen is így. Csak én kevésbé látom bennük azt a hatalmas potenciált, a mai fociban. Persze mire beérnek, lehet megint lesz egy trendforduló, az segíthet.
Miért függenénk mi a trendtől? Szerintem itt fordítva van az ok-okozat. Anno is mi fordítottuk meg a trendet, akkor is Vieirák, Gattusok rohangáltak már a pályákon, a 10-es etalon a bazi erős Zidane volt, ésatöbbi. Csak jöttünk mi, és azokkal a törpékkel, akiket a világ körberöhögött (volna, ha nem akadt volna a torkukon), alighanem minden idők legdominánsabb csapatát hoztuk létre. Aztán a sikeredző távozott, a játákosok lassacskán kikoptak és megöregedtek, és elmúlt a varázs. De mindeközben erő és kontrafocicsapatok is nyertek BL-eket, a trend akkor is bőven az volt...

Nem kell nekünk a trendfordulót lesni, ha elég jók leszünk, akkor megint mi fordíthatjuk meg a trendet, mi lehetünk az ok. Ha nem leszünk elég jók, akkor nyilván nem, és ezt nem fogjuk tudni előre meglátni, akármennyit filozofálunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.01. 11:54:44

Andris írta:
2022.02.01. 11:32:50


Másik topikban előkerült (vagy itt korábban) ez a kontra téma. Ez is a te személyes vágyad, meg még néhányaké, hogy több kontra legyen. De nem lesz. És soha nem is lesz ez cél sem. Nem leszünk kontracsapat. Ettől kontrázni még tudni kell, minél jobban, de meccseként átlag egyszer, max kétszer. De ennyi. Ezt nyugodtan elfelejtheti mindenki, a kövi évekre biztosan. (ezt nem én döntöttem el, egyszerűen a szurkolók többsége, Laporta, meg Xavi is a Cruyffista, vagy ha úgy tetszik a Guardiola által továbbvitt iskolát szeretné újra és kvázi mindörökké a klubnál látni.. ennek nem része a kontrákra alapozó támadójáték, az akadémián sem ezt oktatják)
Nem azt mondtam egyszer sem, hogy erre rendezkedjünk be.
Azt mondtam, hogy ha lehetőség adódik egy meccsen párszor, akkor legalább próbáljuk meg. Ennyi a "vágyam", nem az hogy erre építsük a taktikánkat.

De minek hoztuk ADamat, Aubat, Ferrant ha egyáltalán nem akarunk kontrázni? Márpedig a kp felfogása szerint egyáltalán nem akarunk, pedig most majd lehetne, de lehetett volna eddig is egyébként.
Csak jobb volt statisztikai szempontból nyomni egy alibi passzt TS-nek, vagy Albának a szélre, majd ő hátra TS-nek.

Én azt remélem Xavi felismeri, hogy most ezekben az időkben ezekkel az igazolásokkal néha meg is lehetne lódulni, és támadóbb felfogásban játszani.

Chino írta:
2022.02.01. 11:35:01
Szerintem senkii nem mondta, hogy tökéletes, de komoly gond nincs vele, a csapatrészeket tekintve pedig a kapuson kívül ott a legkisebb a probléma.

Ami meg ezeket a törpéket illeti, Gavi például magasabb és súlyban hasonló, mint akár Xavi, akár Iniesta, Pedri detto (talán a súlya kicsit alacsonyabb. De Jong baromira masszív, Nico 190 és 85 kiló.
Viszont ott van pl. Pedri, tőle szinte lehetetlen elvenni a labdát, úgy tudja fedezni, mint anno Xavi.
Szerintem meg a legtöbb probléma onnan keletkezik. Leírtam miért.
Addig nem tudjuk használni a mostani támadóink skilljeit, amíg a kp ilyen felfogásban játszik.

És bár úgy tűnik, de Gavival meg Pedrivel sincs semmi bajom, tőlem aztán lehetnek a csapat meghatározó játékosai, és legyen is így. Csak én kevésbé látom bennük azt a hatalmas potenciált, a mai fociban. Persze mire beérnek, lehet megint lesz egy trendforduló, az segíthet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.01. 11:39:48

Csaba: Az emberanyag jó, szerintem erről beszél a többség. Nyilván mindenki látja a problémát, Busira pl. tényleg nem kéne már építeni, de mondjuk kiegészítő embernek meg tök jó még. Viszont Gaviéktól közben meg nem lehet elvárni, hogy vigyék a csapatot a hátukon. Én is FDJ-re osztanám már a főszerepet, nem Busira, de ez meg Xavi dolga lenne, az ő felelőssége. De minőségre nincs nagy gond, csak idő (is) kell nekik
A másik meg a körülmények. Pénz nélkül ilyenkor nem fogsz minőségi irányító/védekező KP-t hozni, amúgy sem könnyű. Nekem pl. régi vágyam egy Kante féle szűrő, többen be is dobták Kessiet, de nyilván ezekben az időkben ez utópia.
Összegezve: szerintem senki sem a KP jelenlegi teljesítményétől van elájulva, hanem bennük van a potenciál a jövőre nézve.

Auba: én nem látom problémának ezt az 1,5 év dolgot, ez kizárólag azért történik, mert nem tudunk neki rendes fizut adni. Nem járunk rosszabbul, ugyanennyit vinne fél évre, ha képesek lennénk perkálni, és ugye el is lehet küldeni, de beugrósnak akkor is jó lehet ennyiért, ha nem válik be igazán.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.01. 11:35:51

Feast4 írta:
2022.02.01. 11:19:00
Aubameyangot konkrétan az Arsenálos szerződése végéig itt fogjuk teleltetni. Szerintem ez nagyon nem volt jó ötlet.
Zsákbamacska, és kicsit én is félek tőle, viszont mellette szól egy komoly érv: hajlandó volt az álomfizuját a töredékére vágni, hogy játszhasson. Ez szerintem jelent valamit, ha lötyögni akarna, maradt volna, de legalábbis ennyit nem engedett volna. Nekem ez azt mutatja, hogy bizonyítani akar.

A vezér téma: Araujo-t kéne megtenni a kora ellenére. Benne megvan a győztes mentalitás, senki nem merne ellentmondani sem neki, és plusz egy megbecüslés, amivel ideláncolhatnánk a jelenlegi talán legfontosabb játékosunkat. Persze ez csak szurkolói ábránd, 1-2 év minimum el fog telni, mire a mostani harmatgyenge vezérsor leköszön.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.01. 11:35:01

csababarca írta:
2022.02.01. 11:18:44
Mivel nem akarom fokozni a témát, amit ezerszer átbeszéltünk, inkább hazudok, és azt mondom igazatok van, ez a kp teljesen megfelelő, és semmi gond nincs, hogy egy kiégett, befásult, lassú Busquets a "motorja" a többiek meg vasággyal együtt 100 kilók, és szökőévente fogalmazódik meg a fejükben a kontra lehetősége. Ez tök rendben van egy csak kontrajátékra alkalmazható Auba-Adama igazolás mellett:D

Nekem mindegy, reméljük majd Busquets 3 év után bizonyítja mondjuk egy rangadón, hogy nem nulla. Akkor tényleg valóban igazat adok majd nektek.
Szerintem senkii nem mondta, hogy tökéletes, de komoly gond nincs vele, a csapatrészeket tekintve pedig a kapuson kívül ott a legkisebb a probléma.

Ami meg ezeket a törpéket illeti, Gavi például magasabb és súlyban hasonló, mint akár Xavi, akár Iniesta, Pedri detto (talán a súlya kicsit alacsonyabb. De Jong baromira masszív, Nico 190 és 85 kiló.
Viszont ott van pl. Pedri, tőle szinte lehetetlen elvenni a labdát, úgy tudja fedezni, mint anno Xavi.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.01. 11:32:50

csababarca írta:
2022.02.01. 11:18:44
Mivel nem akarom fokozni a témát, amit ezerszer átbeszéltünk, inkább hazudok, és azt mondom igazatok van, ez a kp teljesen megfelelő, és semmi gond nincs, hogy egy kiégett, befásult, lassú Busquets a "motorja" a többiek meg vasággyal együtt 100 kilók, és szökőévente fogalmazódik meg a fejükben a kontra lehetősége. Ez tök rendben van egy csak kontrajátékra alkalmazható Auba-Adama igazolás mellett:D

Nekem mindegy, reméljük majd Busquets 3 év után bizonyítja mondjuk egy rangadón, hogy nem nulla. Akkor tényleg valóban igazat adok majd nektek.
De Busquets ilyen szempontból egy külön téma, és lezongoráztuk elégszer. Hiába kapaszkodsz ebbe, ettől még De Jong, Gavi, Nico és Pedri lesznek a jövő középpályásai a Barcában.
Xavi és Iniesta se voltak ketten együtt 100 kiló, minden idők két legjobb középpályása. Ez nem érv.
Ha lenne lehetőségünk, akkor se találnánk jobb srácokat. Nincsenek jobbak a cityben se, a bayernben vagy a psgben se. Maximum másmilyenek.
Nem a személyes kvalitásaikon múlik, hogy nem ment, nem megy a csapatnak, és benne így annyira nekik se. Bár mondom, Pedritől és Gavitól az egész világ el van ájulva, szóval még csak nem is igaz, hogy nem megy nekik. Tavaly ~szezon végéig Fenkievel se volt gond, sőőőőt. Maximum neked nem tetszik, amit látsz tőlük, ez már a te személyes problémád, nem a csapaté.

Másik topikban előkerült (vagy itt korábban) ez a kontra téma. Ez is a te személyes vágyad, meg még néhányaké, hogy több kontra legyen. De nem lesz. És soha nem is lesz ez cél sem. Nem leszünk kontracsapat. Ettől kontrázni még tudni kell, minél jobban, de meccseként átlag egyszer, max kétszer. De ennyi. Ezt nyugodtan elfelejtheti mindenki, a kövi évekre biztosan. (ezt nem én döntöttem el, egyszerűen a szurkolók többsége, Laporta, meg Xavi is a Cruyffista, vagy ha úgy tetszik a Guardiola által továbbvitt iskolát szeretné újra és kvázi mindörökké a klubnál látni.. ennek nem része a kontrákra alapozó támadójáték, az akadémián sem ezt oktatják)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.02.01. 11:19:00

Az a baj, hogy tulajdonképp nekünk most azt kell csinálni, mint amit az Atletico csinált 2002 után.

Feljutottak, pénz nem volt és senkinek sem kellő játékosokat kukáztak vagy 7 évig, abban a reményben, hogy majd bejön.

Ennek a terméke volt mondjuk Agüero akit 5 milláért vettek az Independientéből és opciókkal fizettek rá ki vagy 21-et végül, tehát jól is elsülhet.

A gondom nekem pl. az, hogy jelen esetben bármely Arsenálos igazolástól a hideg futkos a hátamon. Traore azért volt jobb, mert idehoztuk fél évre, ha valamit mutatna akkor marad, ha nem akkor viszontlágytojás, de Aubameyangot konkrétan az Arsenálos szerződése végéig itt fogjuk teleltetni. Szerintem ez nagyon nem volt jó ötlet.

Viszont az is igaz, hogy nem lehet telerakni a csapatot 17-19 évesekkel mert mindenhol szívni fogunk. A gond szerintem pont a vezér hiánya. A csapatkapitányaink vagy halvérűek vagy nagyhangú hőbörgők. Nincs egy Müllerünk aki 3-0ás vezetésnél leordítja a középpályát mert nem jött át a passz és akkor már 4-0 lenne. Nincs ilyen valódi győztes mentalitású játékosunk, csak vízhordók, meg szerényen hangtalanul a dolgukat tevők.

Alves talán ilyen, de 40 éves...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.01. 11:18:44

Mivel nem akarom fokozni a témát, amit ezerszer átbeszéltünk, inkább hazudok, és azt mondom igazatok van, ez a kp teljesen megfelelő, és semmi gond nincs, hogy egy kiégett, befásult, lassú Busquets a "motorja" a többiek meg vasággyal együtt 100 kilók, és szökőévente fogalmazódik meg a fejükben a kontra lehetősége. Ez tök rendben van egy csak kontrajátékra alkalmazható Auba-Adama igazolás mellett:D

Nekem mindegy, reméljük majd Busquets 3 év után bizonyítja mondjuk egy rangadón, hogy nem nulla. Akkor tényleg valóban igazat adok majd nektek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2022.02.01. 11:19:44-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.01. 11:07:15

csababarca írta:
2022.02.01. 08:42:23
Andris írta:
2022.02.01. 08:20:49
Most ezt jol olvasom, hogy a kp szegenyes? :D:D :D Gavi, Pedri, Puig, Nico, Frenkie, Busquets
Harom posztra.
mennyiség vagy minőség.
jó kis brusztoló játékosok ezek, de nem a leghatékonyabb formációban játszanak.
se tömeg, se kreativitás.

El kellene kezdeni erőltetni Nicot pl Busquets helyén (nem állandóan, de néha, félidőket cserélgetve akár), hogy lássuk hosszútávon mit tud ott hozni.
Vagy FDJ is mehetne ott.

Máshogy látjuk, szerintem minden problémánk okozója a kp, se nem szűrnek normálisan, se nem támogatják megfelelően a támadásokat.
Ha egyikben történne előrelépés, már jobbak lehetnénk és eredményesebbek is.

szerk.: aranyos, hogy Puigot még mindig számításba veszed :lol:
A középpályának max. az életkorát lehet kritizálni. Busquets lehet, hogy már idős, de az idei teljesítményére nem nagyon lehet panasz, Gavi és Nico még fiatalok, bennük van a rutintalanság, de ha ezt a játékot egy 22-23 éves játékos hozná le, nem hiszem, hogy nagy kifogás lenne. De Jong pedig bármennyire is maga alatt teljesítmény, hozzá tartozik, hogy nála elég magas a léc. Ha a vkp posztra be lehetne illeszteni ez a játéktér tökéletesen le lenne fedve. De ez Xavin múlik, bízom benne, hogy megpróbálja. Nicot kissé "félreértelmezik" sokan. A testfelépítése hasonlít Busiéra, de semmi köze hozzá, nem tudná jól ellátni, teljesen más a profiljuk. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, amikor Haalandot egy statikus középcsatárnak állítják be. 1,95 magas, 90 kiló, akkor biztos egy tipikus center, pedig erről szó sincs.
Pedrit pedig már én többre tartok, mint egy tehetséget, annak ellenére, hogy még szemtelenül fiatal. Akárki akármit mond szerintem egy fantasztikus játékos és a kreativitás sem hiányzik belőle. A kkp poszt etalonja. Az hogy nem támadja a kaput, alapvetően pozíciójából fakad, de ebből is láttunk bőven tőle. Az, hogy nincsenek olyan kulcspasszaik a középpályásokat a támadórészlegnek is köszönhető. Ha nincsenek beinduló emberek fejre is állhatnak, márpedig jelen pillanatban nem bővelkedünk az ilyenekben. És lehet kifogást keresni, az nem véletlen, hogy 18 évesen a Baarca, a felnőtt és olimpiai válogatott alapembere, az EB legjobb fiatal játékosa, Golden boy. Ezeket nem hiszem, hogy csak 2-3 méteres hátra/oldalra passzokkal érte el. Szerintem Xavinak ő lesz a "kedvence", egy ilyen típusú és tudású játékosra lesz szüksége, nagyon sokat kihozhat belőle.

A védelembe inkább a széleken van probléma. Középen ez a Piqué-Araujo duó meglepően jól muzsikál, elsősorban az előbbi kellemes meglepetés. Ezzel szemben Alba teljesítménye esett vissza, ahogy Destet sem értem, bár ez edzői hiba is lehet. Mondjuk Xavi alatt nem játszott sokat, korábban is inkább balhátvéd vagy szélső volt, én még adnék neki egy lehetőséget. Bár ha Dembélét sikerült volna így vagy úgy elpasszolni/hosszabbítani egy Mazraui-Tagliafico kölcsön + opció sokat dobhatott volna a csapaton.

Ami miatt leginkább ott tartunk ahol, az a támadósor. Bár ez nagyrészt rajtunk kívülálló okok miatt történt. Fati újabb sérülése, Aguero szívproblémája, Depay hosszabb sérülése, Dembélé hosszabbítási kálváriája. Utóbbit lehet valamennyire felróni a vezetőségnek, bár én legalább 60-40 %-ban ezt a játékosnak, de ott is inkább Sissokonak a számlájára írnám.
Úgy mentünk neki a szezonnak, hogy lesz egy Fati-Aguero-Depay-Dembélé-Braithwaite támadósor, aztán ebből rendszeresen csak egy játékos állt rendelkezésre. Ha visszatért az egyik egyből kiesett a másik, ha visszatért a harmadik, kiesett az előző. A szezon további részére gyakorlatilag hármat elvesztettünk. (habár én Fatival még számolok)
Szerintem már az is megsüvegelendő, hogy ilyen körülmények között, itt állunk.
A pénztárca pedig pedig kong az ürességtől.



Lehet Laportára sok rosszat mondani, de hogy szinte pénz nélkül ilyen szinten és minőségben tudta pótolni a kritikus pontokat az hatalmas teljesítmény. De a legjobb, hogy nem kötöttük ide őket (na jó Torres itt van), nem kerültünk abba a csapdába, hogy rajtunk marad egy rakat felesleges játékos, akiktől nem tudunk majd szabadulni és csak a pénzt szipkázzák.
Mindemellett felszabadított rengeteg helyet a bértömegben szintén nagy eredmény. Griezmannt, már mindenki ingyen küldte volna el, mégis sikerült eladni, mégpedig elég jó kondícióval. Nem azonnali fizetéssel, de 40-50 millió összességében több mint amit el lehetett várni, Coutinhotól is sikerült megszabadulni úgy, hogy a fizetése teljesen felszabadult.
Mindemellett Xavit is sikerült megszerezni, akivel visszajött Pruna (jó eséllyel vele is "erősödünk") és a Raiola kapcsolat is hasznos lehet.

Mondjuk mindezekben hatalmas része van Alemanynak, a legjobb igazolás talán ő volt.
Összességében szerintem egy nagyon sikeres transzferszezont zártunk, én sokkal kevesebbet vártam. De az is lehet, hogy baromi alacsonyan volt a léc az elmúlt szezonok alapján.
Lehet, hogy túl optimista vagyok, de szerintem nem kérdés, hogy erősödtünk és egy reményteljesebb tavasz elé nézhetünk, mint összel azt gondoltuk.
Persze nagy kérdés, hogy ki lesz flop és ki válik be, hogyan sikerül majd Xavinak integrálni a csapatba az új játékosokat és főleg mikorra.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.01. 11:06:14

Elvileg van olyan opciónk, hogy fizetünk valamennyi bünti összeget neki (gondolom nem teljes évi fizut), és akkor nem kell keretben tartanunk jövőre, mehet amerre lát.
De ma okosabbak leszünk remélhetőleg.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése