Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.29. 14:29:02

Egyetértek , hogy télen el kell engedni a 9es kérdést. Szerezzenek egy balhátvédet és bízzunk abban, hogy nyáron valamelyik top csatár összejön. Nálam első helyeken Adeyemi és David lenne. Haaland szerintem nem minket választ akkor se, ha lesz rá pénz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.29. 14:01:57

Femeni írta:
2022.01.29. 12:35:55
Cseri írta:
2022.01.29. 12:14:31
Továbbra is nehezemre esik elhinni, hogy a világ több tízezer igazolt focistája között, nincs olyan kilences, aki passzolna a csapat profiljába, és nincs kokain árban.
A dolgok jelenlegi állása szerint max 0 euróért lehetne igazolni. Aztán azt a köpködést is végig lehetne olvasni itt, ha valami nevenincs senkit hoznának.
Traoré köpködése is megy, pedig nyilvánvalóan azért jött, mert olcsó, mert akart jönni, és főleg mert ő megérti, mit akar Xavi. Valahol olvastam Xavi panaszkodását, hogy sok játékosa nem érti azt a játékstílust, amit játszatni akar. Ez a fiú meg fogja érteni. Szerintem ez itt a fő ok a pénzen kívül.
Ezt így mégis hogy jelententheted ki előre? Barca-DNS? :roll: Persze, ha annyit kér tőle Xavi, hogy húzd meg szélen, aztán add be, azt lehet. De többet nem hinném, hogy megértene, mert kb. ennyit tud a gyerek. Nem olyan régen az ilyen futóbolond szélsők a semmibe voltak néztek itt a fórumon amúgy, csak halkan megjegyzem.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.29. 13:23:08

Troym írta:
2022.01.29. 12:02:06
Azért fogynak a jó és fiatal kozépcsatárok. Elkelt Vlahovic és Cabral. Utóbbit nem megpróbálni szerintem hiba. 14m euró egy brazil válogatott kerettag csatárért nevetségesen alacsony összeg. Túlságosan Haalandra pályáznak, holott szeritem van 4-5 olyan srác, aki azt a szintet elérheti.
Ez itt picit off, de: Fogy itt minden, már ami a futball világát illeti. És bizony ha most tele lenne a klub lóvéval, akkor sem lenne könnyű igazolni, lévén az egész focivilag hulladék. Komolyan, egy Haaland meg egy Mbappé jelenti a jövőt? Kiürült a focivilág rendesen, egyéniségnek nyomát se látni. Megnéztem pl a brazil válogatott milyen összetételben nyomta Ecuador ellen-a brazil válogatott mindig mervadó, amióta futball a futball-... Atyaég... Sírhatnékom támadt.
Szerencsésnek érzem magam, hogy láthattam Maradonáékat, Van Bastent, Roby Baggiot, Rivaldoékat, stb.
Egy f*shalmaz a világ labdarúgása. Komolyan örülök neki, hogy épp ebben az időszakban éljük meg a mélypontot, nem kell ácsingózni senkire, mert nincs olyan, akit sajnálnék hogy nem hozhatjuk. Talán a következő generáció tehetségesebb lesz - pl ez az Endrick srác mozgása már biztató...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Femeni
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2022.01.20. 21:08:08

2022.01.29. 12:35:55

Cseri írta:
2022.01.29. 12:14:31
Továbbra is nehezemre esik elhinni, hogy a világ több tízezer igazolt focistája között, nincs olyan kilences, aki passzolna a csapat profiljába, és nincs kokain árban.
A dolgok jelenlegi állása szerint max 0 euróért lehetne igazolni. Aztán azt a köpködést is végig lehetne olvasni itt, ha valami nevenincs senkit hoznának.
Traoré köpködése is megy, pedig nyilvánvalóan azért jött, mert olcsó, mert akart jönni, és főleg mert ő megérti, mit akar Xavi. Valahol olvastam Xavi panaszkodását, hogy sok játékosa nem érti azt a játékstílust, amit játszatni akar. Ez a fiú meg fogja érteni. Szerintem ez itt a fő ok a pénzen kívül.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.29. 12:21:20

Cseri írta:
2022.01.29. 12:14:31
Továbbra is nehezemre esik elhinni, hogy a világ több tízezer igazolt focistája között, nincs olyan kilences, aki passzolna a csapat profiljába, és nincs kokain árban.
Nem kokain áron alul kell keresni, hanem konkrétan nulla áron, nulla fizetésért. Így már nem esik nehezedre, igaz?
Nézd meg kiket igazoltunk:
Alves - 0 euró most, 0 euró később, jelképes fizetés
Torres - 0 euró most, 4 részletben fizetjük majd jövő évtől kezdve, több év alatt, fizetés erre a félévre: 2,75 millió, amit csak úgy tudtunk "kiperkálni", hogy elharmadoltuk Piqué, Alba és Busquets fizetését, kölcsönadtuk Coutinhot, megtizedeltük Umtiti fizetését, és felbontottuk Agüero szerződését. Utóbbi három ügyletnek mind le kellett zárulni, hogy azt a 2,75öt ki tudjuk köhögni szabályszerűen.
Adama - 0 euró most, 0 euró később (ha nem akarjuk megvenni), 1,25 milliós féléves fizetéséből lemondott 0,9 millióról (a fizuja 72%áról), hogy regisztrálni tudjuk.

Lehet, hogy valahol bújik egy nem kétballábas 9es, akit ingyen vehetnénk/kölcsönözhetnénk, és amúgy sikeres nagyvállalkozó, szóval fizetést se kérne. De felteszem, hogy ilyet nehéz találni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.29. 12:14:31

Továbbra is nehezemre esik elhinni, hogy a világ több tízezer igazolt focistája között, nincs olyan kilences, aki passzolna a csapat profiljába, és nincs kokain árban.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.29. 12:14:03

Troym írta:
2022.01.29. 12:02:06
Azért fogynak a jó és fiatal kozépcsatárok. Elkelt Vlahovic és Cabral. Utóbbit nem megpróbálni szerintem hiba. 14m euró egy brazil válogatott kerettag csatárért nevetségesen alacsony összeg. Túlságosan Haalandra pályáznak, holott szeritem van 4-5 olyan srác, aki azt a szintet elérheti.
Cabralt szerintem is meg lehetett volna próbálni. Zsákbamacska, de annak olcsó, ha nagyon nem vált volna be, gyorsan tovább lehetett volna rajta adni minimális veszteséggel. Inkább ő, mint Auba vagy Morata. Utóbbi kettőből így sem kérnék, ezt a félévet lehozzuk a meglévő támadóinkkal is. A 4. helyre szerintem így is jó esélyünk van, sokkal többre pedig ezzel a kettővel sem lenne. Akkor meg hagyjuk nyárra a csatárkérdést.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.29. 12:02:06

Azért fogynak a jó és fiatal kozépcsatárok. Elkelt Vlahovic és Cabral. Utóbbit nem megpróbálni szerintem hiba. 14m euró egy brazil válogatott kerettag csatárért nevetségesen alacsony összeg. Túlságosan Haalandra pályáznak, holott szeritem van 4-5 olyan srác, aki azt a szintet elérheti.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.29. 10:41:36

Sinya22 írta:
2022.01.29. 10:28:45
bence0330 írta:
2022.01.29. 10:24:45


Dembélé távozásával(?) gyengülünk, igen. Ha Traoré nem jön be, akkor biztosan. De ez a takarítás kb utolsó állomása volt, és megérte. Helyette meg jött egy minimum elfogadható játékos.
Én abban erősen kételkedem amúgy, hogy Dembelé elmegy most. Takarítani még lehetne, bár gondolom itt a 10+ milliós fizetésűekre gondolsz.
Persze, a szélsőséges problémákra utaltam. Nem mondom, hogy SR fizuja pl. nem az, de ez a Griez-Cou-Dembélé (fizu miatt sajna Messi, mint vezéráldozat) pakk az, ami igazán fémjelezte Bartoék elmeháborodottságait. Az elszállt fizuk is, ott is alakulgat a dolog, csak nyilván lassabban. A minőségi romlás mindezek miatt nyilvánvaló volt, mármint, hogy az lesz. Én a jelenlegi helyzethez képest írom, amit írok.

Ha Dembélé marad és játszik, más tészta, de akkor is jó Traoré, mert cserének is jó, és Dembélé simán le is sérülhet, akkor meg meg lennénk lőve, ha nem lenne helyette jó 1v1-es profil. Szóval szerintem akkor is javultunk egy minimálisat.
Vagy Traoré - Ferran - Dembélé elöl, ha Dembélé maradna, és akkor logikusan csatár sem jöhetne. 3 első osztályú játékos lenne elöl végre.

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... salir.html

Elvileg igazi jó haverok Aubaval. Ha a gaboni jönni akar, akkor azt csak Dembélé távozásával tudja megtenni, hátha ez plusz motiváció, még ha apró is. :D

Nyár végén is azt hittük amúgy, hogy nem történik semmi, aztán jött ugye a csillaghullás kb utolsó nap. Szerintem olyan erőteljesen ki akarják paterolni már, hogy menni fog. Ha kell, ingyen...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.29. 10:28:45

bence0330 írta:
2022.01.29. 10:24:45


Dembélé távozásával(?) gyengülünk, igen. Ha Traoré nem jön be, akkor biztosan. De ez a takarítás kb utolsó állomása volt, és megérte. Helyette meg jött egy minimum elfogadható játékos.
Én abban erősen kételkedem amúgy, hogy Dembelé elmegy most. Takarítani még lehetne, bár gondolom itt a 10+ milliós fizetésűekre gondolsz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.29. 10:24:45

Sinya22 írta:
2022.01.29. 10:16:28
Vajon ha Adama 18 lövésből 1x fog kaput találni, ő is rossz lesz, vagy belefér, mert keveset keres? :D

Dembeléhez hasonlítom, mert ő van/volt itt, Salah meg nincs.

Oké, akkor nem visszalépés. Előrelépés sem. Csak egy helyben totyorgás.
Oké, de Dembéléhez szerintem akkor lehet csak hasonlítani, ha az Traoré függvényében távozna. Akkor tényleg egyhelyben toporgás lenne, vagy minimál hátralépés. Én azt feltételezem, hogy a franciának már semmiképp sincs helye, és akkor sem lett volna, ha Traoré nem jön. Akkor nem hozzá kell hasonlítani a helyzetet, hanem a távozása utáni szituhoz, akkor meg Torres stabil kezdő, meg mondjuk legyen a BW/DJ párosból egy center, vagy ha hoznak valakit, akkor ő, és az egyik szél mindenképp üres marad. Ahol Abdé, esetleg Jutglá, Ilias játszana. Hozzájuk képest meg a jelenlegi lehetőségeinkhez képest ez előrelépés, és hirtelen nehéz is jobb játékost mondani, aki idejönne ingyen/apróért fél évre. Biztos van, de hogy nem sok, az tuti.
Nyártól persze egész más időszámítás lesz, akkor én is várok igazi minőségi támadót. De ez most szerintem kb a max, amit ki tudunk hozni a dologból. Az üzleti részével meg egyetértünk.
Ja, a kérdés, ha 18 lövéséből 1 fog kaput találni, akkor igen, kisebb lesz a probléma vele, mert nem meccsenként 350K-ért teszi mindezt, hanem összesen ennyiért. Ráadásul a Dembélé topikból lejön, hogy ilyen statokkal is megoszlik a vélekedés a játékáról, mert tényleg dob a játékunkon gólpontok nélkül is. Ha Traoré is dob, akkor rendben van. Szidni ettől még lehet, ha ugyanolyan bénán lövöldöz, mert szurkolók vagyunk, és gólt akarunk látni, de ha pozitív hatása lesz a játékra, szerintem már megérte.

Dembélé távozásával(?) gyengülünk, igen. Ha Traoré nem jön be, akkor biztosan. De ez a takarítás kb utolsó állomása volt, és megérte. Helyette meg jött egy minimum elfogadható játékos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.29. 10:16:28

bence0330 írta:
2022.01.29. 10:11:05

Sinya: mihez képest nem vagyunk előrébb? Abdéékhoz képest biztosan. Persze, hogy nem vagyunk annyival előrébb, mintha Salah jönne, de a harmadosztályú játékosainkhoz képest mindenképp előrelépés lesz... Ne Dembéléhez hasonlítsuk (akihez képest sajna még csak nem is lenne szerintem visszalépés... legalábbis nem jelentős), mert az ügye teljesen független, szerintem neki lefőtt nálunk és kész.
Bence, hagyjál már engem Salahval. Ki Írt ilyet? Pontosan tudom, hogy nem engedhetünk meg magunknak ilyen játékosokat. Én Adamaról írtam, meg arról, hogy mennyire más egyes játékosok teljesítményének a megítélése attól függően, hogy mennyi pénzt kapnak. Vajon ha Adama 18 lövésből 1x fog kaput találni, ő is rossz lesz, vagy belefér, mert keveset keres? :D

Dembeléhez hasonlítom, mert ő van/volt itt, Salah meg nincs.

Oké, akkor nem visszalépés. Előrelépés sem. Csak egy helyben totyorgás.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.29. 10:11:05

IscoDisco írta:
2022.01.29. 09:52:17
kapuera írta:
2022.01.29. 09:41:28
Ne szórakozzatok már, hogy láttam a Wolves meccseket stb… Én tényleg láttam az összeset, Santos mióta nem edző ott, azóta full kontrára állnak be! Labdatartásuk majdnem a Newcastle-val verseng
Jó, hát Barcás szemmel, ahol a 80+ %-os labdabirtoklás a foci, nyílván nem tud elismerni mást. De ettől még nem játszanak csúnya focit. A Neves-Moutinho duó pl nagyon rendben van. Na de nem is az a lényeg. Ha 10%-ban lenne náluk a labda, a tényen akkor sem változtat, hogy 11 lövésből átlagolnak 1 gólt. Tehát a helyzet megvan, csak nem lövik be. Vagy erről mindenki más tehet, csak Traoré nem, mert neki a cselezés a dolga?
Kapuerahoz hozzátenném, hogy azért Nunonál sem egy totális foci ment finoman fogalmazva. :D Főleg az utolsó évében.
Meccsenként kevesebb, mint egy gólt átlagolnak, ez a Norwich szintje kb. Jól állnak a tabellán, mert cserében nem is kapnak, de az más tészta.
Tényleg csak összefoglalókat nézem több, mint egy éve, de abban meccsenként 1-2 WW helyzetet látok. Tippre ez a 11 főleg átlövés lehetn 20-22-ről, amit az általad említett két, amúgy tényleg korrekt kp nyomat főleg. De majd kapuera javít.
És igen, kiszorította Trincao. 0/0 gólpont stattal. Ezt a témát szintén érintettem, egy olyan srácról van szó, aki Portugáliában szórta a gólokat és a gólpasszokat, és még nálunk is lőtt párat. És Trincao statja még rosszabb, mint Adama-é, pedig a portugálról tudjuk, hogy képes gólokat lőni. Lehet, hogy totál véletlen, hogy pont ő is ennyire szélsőségesen eredménytelen itt, de kétlem. Nyilvánvalóan nem rosszabb egy Abdénál, akinek harmadosztályú játékosként is van 1-1 gólja és gólpassza is nálunk kevesebb meccsen. Jutglá ugyanez.

Sinya: mihez képest nem vagyunk előrébb? Abdéékhoz képest biztosan. Persze, hogy nem vagyunk annyival előrébb, mintha Salah jönne, de a harmadosztályú játékosainkhoz képest mindenképp előrelépés lesz... Ne Dembéléhez hasonlítsuk (akihez képest sajna még csak nem is lenne szerintem visszalépés... legalábbis nem jelentős), mert az ügye teljesen független, szerintem neki lefőtt nálunk és kész. De ahogy Te is említetted, üzletileg még akkor sem lenne bukta, ha maradna a francia, és játszana is, lenne variáció ingyé. Ebben az esetben ezzel lennénk előrébb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
IscoDisco
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.03.17. 13:26:15

2022.01.29. 10:10:29

Sinya22 írta:
2022.01.29. 10:01:00
Szóval ez max pénzügyileg jó továbbra is, annak viszont remek, mert nem bukunk megint tíz milliókat
Arra biztos. Csak még Dembelét kell elpasszoljátok, mert így plusz költség, még ha csak 350.000 euró is.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.29. 10:01:00

IscoDisco írta:
2022.01.29. 09:52:17


Jó, hát Barcás szemmel, ahol a 80+ %-os labdabirtoklás a foci, nyílván nem tud elismerni mást. De ettől még nem játszanak csúnya focit. A Neves-Moutinho duó pl nagyon rendben van. Na de nem is az a lényeg. Ha 10%-ban lenne náluk a labda, a tényen akkor sem változtat, hogy 11 lövésből átlagolnak 1 gólt. Tehát a helyzet megvan, csak nem lövik be. Vagy erről mindenki más tehet, csak Traoré nem, mert neki a cselezés a dolga?
Itt a fórumon úgy működik, hogy ha valaki sokat keres- pl Dembelé- akkor rossz játékos, akasszuk fel és gyújtsuk meg, nem tud gólt lőni, gólpasszt adni. Amúgy is buta, csak futni tud meg fortnájtozni.

Ha valaki keveset keres, akkor nem baj ha nem lő gólt, nem ad gólpasszt, de remek fogás.

Szóval ez max pénzügyileg jó továbbra is, annak viszont remek, mert nem bukunk megint tíz milliókat. Más kérdés, hogy előrébb ezzel sem vagyunk, semmivel, bármennyire is regények születnek arról, hogy na majd most.
IscoDisco
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.03.17. 13:26:15

2022.01.29. 09:52:17

kapuera írta:
2022.01.29. 09:41:28
Ne szórakozzatok már, hogy láttam a Wolves meccseket stb… Én tényleg láttam az összeset, Santos mióta nem edző ott, azóta full kontrára állnak be! Labdatartásuk majdnem a Newcastle-val verseng
Jó, hát Barcás szemmel, ahol a 80+ %-os labdabirtoklás a foci, nyílván nem tud elismerni mást. De ettől még nem játszanak csúnya focit. A Neves-Moutinho duó pl nagyon rendben van. Na de nem is az a lényeg. Ha 10%-ban lenne náluk a labda, a tényen akkor sem változtat, hogy 11 lövésből átlagolnak 1 gólt. Tehát a helyzet megvan, csak nem lövik be. Vagy erről mindenki más tehet, csak Traoré nem, mert neki a cselezés a dolga?
kapuera
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:20:07

2022.01.29. 09:41:28

Ne szórakozzatok már, hogy láttam a Wolves meccseket stb… Én tényleg láttam az összeset, Santos mióta nem edző ott, azóta full kontrára állnak be! Labdatartásuk majdnem a Newcastle-val verseng! Hozzáteszem, van olyan meccs ahol 50% eléri, de az masszív hátul passzolgatás míg a kapus el nem íveli ( amúgy nagyon jól indítgat a kapus)! Hogy lehet megítélni így, hogy rossz játékos lesz?! Amúgy idén 16 gólt rúgtak, [auto_cenzúra] kevés akció góllal! Hozzáteszem 5-3-2ben játszanak, szárny középpályás nélkül, vagy 5-4-1 diamond ( aki talán fm-t tolta tudja mi ez). Szélsőjátékot Semedo, Nouri látja el, akik amúgy szélső hátvédek! Konkrétan a csapatból, aki szélső, az csereként áll be ebben a pozícióba. Szerintem remek fogás főleg 350.000 Euro/ félévre! Több variációs lehetősége lesz Xavinak! Sokan elfelejtik miért preferál ilyen igazolásokat?! Mert számomra egyértelmű, hogy nézik ki illik a csapatba személyiségként, de akár taktikailag is! Lásd elmúlt években hány sztár bukott meg nálunk! Grizi, Couti, de még Dembele is! Nem hagyhatom ki De Jongot, mivel ő se a többi nem hozta az előző számokat, amiket produkáltak csapataikban! Hozzáteszem 4en együtt közel fél millárd EU volt! Most sokkal tudatosabb szerintem az átigazolás politikánk! VSB
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2022.01.29. 09:23:39

Taktikai szempontból szerintem óriási nagy fogás Traoré. Elég sokszor fantiziáltam arról, hogy tök jól jönne és hál'istennek valóra vált.

A tavalyi és a jelenlegi statisztikák szerint ő Európa legtöbb sikeres cselt végrehajtó játékosa. Kell a csapatba egy játékos, aki az üresjáratokban képes bármikor húzni egy váratlant és a védők figyelmét is elviszi.

Remek fogásnak tartom.
IscoDisco
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.03.17. 13:26:15

2022.01.29. 09:07:27

Nem megmondó kapitány akarok lenni, de bárcsak olyan pozitív lennék az életben, mint Bence! Tőled még negatív kritikát nem nagyon olvastam, mindenben próbálod a jót látni.

Na de nagyon írtad, hogy a Wolves focija miatt gyenge Traore statisztikája. Én úgy emlékszek rájuk, hogy ugyan jó focit játszanak és idén is amikor láttam őket játszani, jók voltak. Egyedül a City meg a Pool dominálta le őket nagyon csúnyán, de ők meg kit nem?

Úgyhogy rákerestem a statisztikájukra kíváncsiságból. Átlagba 11,125 kapuralövésük van meccsenként. A Barcának meg 13,136. Tehát meccsenként lőnek 2vel többször kapura. Nem tudom ez mennyire fogja megdobni Traore statisztikáját és hány pontot fog nektek hozni a bajnokságban. De szerintem túlzott felé az optimizmus, mert mint látható a Wolves sem a taktika/felfogás miatt lett idénre gyengébb, hanem a játékosok miatt. Amiben benne van Traoré is, mert így a szezon közepére pl padra szorult Trincao miatt.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.01.29. 08:56:21

Sonoma írta:
2022.01.28. 17:42:06
Ha már felhozódott a Bayern M.
Ott azért vannak gyors játékosok.
Elől Coman, Sané, Lewa. Ehhez jön a szélsőhátvédjeik, akik szintén gyorsak.
Plusz Müller, Goretzka, Gnabri képesek fefutni a második hullámra.

Nálunk úgy néz ki, megszerezzük a labdát, a középpálya ( Busival az élen) meg elkezdi biztonsági passzokkal felépíteni a támadásainkat.
Még jó hogy felállt védelemmel ellen kell a helyzeteinket kidolgozni.

Maradva az összehasonlításnál.
A Bayern 5-6 emberrel kontrázik legtöbbször, ezért szinte lehetetlen levédekezni őket ( az más kérdés, ha a végén valamelyik elrontja).
Nálunk ez úgy ment az elmúlt években, a 3 támadónak felrúgták és vagy megoldották vagy nem.

Xavi első meccsein lehetett újra látni ezt az 5-6 emberrel, gyors passzokkal felvinni a labdát, de sajnos 20-25 perc után kezdett elmacskásodni a lábuk a fiúknak.
Így visszatértünk ehhez a lassú labdakihozatalhoz újra.
Amíg a csapat fele/harmada nem tud 90 percet végighajtani, ne is álmodozzunk gyors kontrákról.
kissé magaménak érzem a témát, évek óta írogatom, hogy a kontra-játék a korszerű foci leg élesebb fegyvere. sokszor ki is lettem oktatva, hogy ez nem a "barcafilozófia" része, mi mást játszunk.
ezért aztán én ide jönnék vissza: Xavi nem akar kontra játékot, ezért aztán hogy, tudunk e? oka fogyott. mellesleg nem tudunk. nincs még egy olyan taktikai elem ami annyira világosan (én azt mondom - bántóan) látható, hogy a Xavi féle Barcelona nem épít a kontra játékra.
ami a képességeket illeti felhozta itt valaki a Real középpálya sebességét előre bocsátva, hogy azzal sincs baja egyiknek sem nem ez az erényük - kontra szempontból, hanem az, hogy olyan pontos - hosszú átadásokra képesek mint a mieink öt méteren.
amúgy jól leírtad, hogy mit és hogyan nem tudunk, legfeljebb abban vitáznék, hogy Xavi valaha is törekedett volna a kontrákra. visszatérően ismétli a pozíciós játék fontosságát és amennyit én értek a foci-elmélethez ez nagyon nem kontra.
Femeni
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2022.01.20. 21:08:08

2022.01.29. 08:54:09

Puyol05 írta:
2022.01.28. 22:11:41
Tudja valaki, hogy mi van Minguezával és a valenciai kölcsönnel? Volt róla szó, azt tudom, de nem emlékszem, hogy csak pletyka szinten vagy volt valami konkrét is.
Nem akar menni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.29. 08:35:44

baas11 írta:
2022.01.29. 08:26:59
Nem lehetne akkor mar inkább egy Ozilt idekukazni…!? legalabb tud focizni sőt nagyon tud!
Ő már elengedte top szinten a futballt. Könnyen lehet amúgy, hogy Auba is. Ilyen játékosokat biztos, hogy nem hoznék.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.01.29. 08:26:59

Nem lehetne akkor mar inkább egy Ozilt idekukazni…!? legalabb tud focizni sőt nagyon tud!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Puyol05
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1376
Csatlakozott: 2008.08.01. 20:37:32
Tartózkodási hely: Kecskemét/Freising

2022.01.28. 22:11:41

Tudja valaki, hogy mi van Minguezával és a valenciai kölcsönnel? Volt róla szó, azt tudom, de nem emlékszem, hogy csak pletyka szinten vagy volt valami konkrét is.
Üdv: Laci
I can't do this all on my own. I know, I'm no Superman!!
Koorpiklaani - Tequila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.28. 20:33:15

NovaProspekt írta:
2022.01.28. 20:10:55

ez a testszépítő hülyegyerek mellesleg tökéletesen alkalamas lesz arra, amire Dembélé volt, minthogy ugyanúgy képtelen lesz gólokra és gólpasszokra, de "veszélyesen játszik majd".
Dembelével a csapat volt veszélyes. Azért látni kell, hogyan játszottunk az Alaves meg a Bilbao ellen, meg hogyan előtte, amikor még ő is a pályán volt. Ha Adama ennyit tud dobni a csapaton, akkor megemelem a kalapom előtte. De vannak kétségeim, hiszen a Wolveson sem tudott. De tudom, azon Dembelé sem tudott volna, sőt Mbappé vagy Messi sem, mert most ilyen szövegek mennek ebben a topicban. :D

De legyen igazatok, legyen jó a srác, és ezúttal a valóság igazoljon benneteket, ne minket mocsok magyarosmentalitású pesszimistákat. :D
Válasz küldése