Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2021.12.21. 15:16:25

EG illetően csak annyira kapcsolódnék be, hogy szerintem egyáltalán nem olyan rossz mint amilyennek be van állítva sokak által. Az első pár meccsén kifejezetten jó volt, illetve a válogatottban is rászolgált a percekre. Ha jól emlékszem volt egy vitatható piros lapja és azóta van kicsit elveszve a srác, de sajnos ritka szerencsétlen is szegény. Többször volt, hogy róla kaptunk olyan gólt amiről szerintem nem tehetett, de ő lett elővéve, vagy akárcsak a Nemzetek kupája döntőben, amikor kapták azt a kabaré les gólt a spanyolok mint "ellenféltől kapott labda". Ott is beleért szegény és az ő nyakába varrták, de azért őt hibáztatni... Ráadásul előre szerintem ő játszik a legjobban a hátvédek közül, nagyon jól indít, sok esteben a középpályát átpasszolva. Én úgy gondolom, hogy jó lesz ő itt csak hogy ez közhellyel éljek idő és türelem kell neki.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.21. 14:36:17

LG írta:
2021.12.21. 13:29:20
Mert Guardiolának aztán logikus lett volna a Henry-Eto'o-Messi 3as helyére igazolni, tényleg :D Nem jó a példa, bár értelek.
Pedig nem volt egyáltalán evidens, hogy az hármas olyan jól össze fog állni. A 07/08-as szezonban Etoo és Messi sokat voltak sérültek, ahogy a 06/07-esben is, Henrynek pegig gyengére sikeredett az első barcás szezonja.
Szóval most evidens hogy a Fati-Depay-Dest 3as majd összeáll és szórja a gólokat? Vagy ki lesz a jobb szélső? Demir? Abde? Vagy Fati lesz jobb szélső és Depay baloldalon és Araujo vagy Umtiti centerben? :D Most komolyan szerinted elől jobban megvagyunk mint hátul? Nem tudsz 3 értékelhető embert feltenni egyszerre. Oszmán Bömböllé távozni fog ez elég valószínű, de ha nem is, nem számíthatunk arra hogy majd jövőre letol 40 meccset és rúg 20 gólt + 10 gólpasszt is ad pedig legalább 1 ilyen támadó kellenem még Depay és Fati mellé, feltéve hogy Depay is egyáltalán eltesz 20-30 gólt és Fati is bevethető lesz és eltesz 10-20 gólt. A két óriási feltevés mellé nem számíthatunk arra hogy majd a Dembelé így meg úgy.
0,5 támadónk van most, Depay. Jelenleg még ő is sérült..

Hátul inkább el tudom képzelni hogy összeáll a Dest-Araujo-Piké-Alba 4es mint hogy elől bármi is összeáll a sérültekből és távozni kívánókból.

Általánosságban tök igazad van, végy egy jó kapust... legyen stabil védelmed... ezek az első lépések és szükségesek egy trófeákra hajtó csapathoz.
De nálunk teljesen speciális helyzet van. Elől nincs senkink, hátra se sok, de több. Egészegyszerűen van egy támadók<védők reláció.

Azt meg ne is magyarázzuk hogy Piké és EG hol mit 20 évesen, vagy hogy Pikének nehezebb dolga volt a MU-ban mint EG-nek a Cityben :D Ez a City védelem egy csilliárdos sztár sor, a MU párosa se volt rossz, de nem voltak ennyien és ilyen minőségben sem. A párhuzam ül, de ettől még nem lesz EG a kövi 10 év megoldása. A keretben attól még elfér, és nem kéne hogy bárkit zavarjon egy olcsó, sajátnevelés, fiatal védő, aki legrosszabb esetben is kevés fejlődéssel pár év múlva távozik kis pénzért. Soha rosszabbat...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7410
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.21. 14:23:32

LG írta:
2021.12.21. 13:48:44
Goikoechea írta:
2021.12.21. 13:33:25
EG jobb, mint Mingu és talán el lehet passzolni Lengletet. Ezt biztos mérlegelték. Nagyon fiatal, még sokat fejlődhet Xavi alatt. Amennyiben meg lesz a csapatnak a szisztéma, kevesebb gólt kapunk remélhetőleg. Annak idején Pique is fel tudott nőni a feladathoz, ő egy volt MU peremember.
Pique valóban peremember volt a MU-ban, de az MU európa legjobb csapata volt akkor egy nagyon erős, jól összeszokott védőpárossal. Nem azt mondom, hogy Garciának nagyon könnyű dolga volt a Cityben, de Pique-nek még nehezebb volt. Ha meg a barcás pályafutásukat nézem, Piquenek is voltak gyenge meccsei az elején, de fél szezon után már sokkal előrébb tartott, pedig csapaton belül erősebb volt a konkurenciá, és az elverásáok is sokkal nagyobbak voltak vele szemben.
A mostani helyzet nálunk ajándék a fiataloknak, aki még így sem tud semmit bizonyítani, annak nincs jövője a csapatnál.
A MU-ban az utolsó évében kapott egyszer-egyszer szerepet, az első két évében még a keretben sem nagyon volt, habár akkor még olyan 19 körül lehetett. A Zaragozában voltak már érdemben meccsei.
Abban a MU-ban nagyobb konkurencia azért nem volt, mint a jelenlegi Cityben. Jelenleg az angol válogatott alapembere, egykori rekordösszegű védőigazolás koptatja a padot. Ha ketten ki is esnek még mindig tudják pótolni egy holland válogatott játékossal. Toronymagasan a legerősebb védősor a világon.

Illetve Piqué mellett akkor volt egy Puyol, ami rengeteg segítséget jelentett.
Forca Barca!!!!
JD0928
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.12.21. 13:32:36

2021.12.21. 14:02:47

🔎Haaland's priority is to come to Barça. He wants to be the cornerstone of the project of the future.

[Victor Lozano, Rondeando8TV]

Nem tudom mennyire hitelesek, egyre több helyen olvasni a Barca- Haaland kapcsolatról, bár illik helyén kezelni. Személy szerint nagyon örülnék neki, és a napokban valaki feldobta hogy számára is fontos hogy versenyben maradjon a N1 statuszert, amit legkönnyebben úgy tud megszerezni ha egy ligában nyomja a vetelytarsaval, ez szerintem igencsak helytálló, ő is pontosan tudja hogy róluk fog szólni a következő időszak. Sűrű nyárnak nézünk elébe.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.21. 13:48:44

Goikoechea írta:
2021.12.21. 13:33:25
EG jobb, mint Mingu és talán el lehet passzolni Lengletet. Ezt biztos mérlegelték. Nagyon fiatal, még sokat fejlődhet Xavi alatt. Amennyiben meg lesz a csapatnak a szisztéma, kevesebb gólt kapunk remélhetőleg. Annak idején Pique is fel tudott nőni a feladathoz, ő egy volt MU peremember.
Pique valóban peremember volt a MU-ban, de az MU európa legjobb csapata volt akkor egy nagyon erős, jól összeszokott védőpárossal. Nem azt mondom, hogy Garciának nagyon könnyű dolga volt a Cityben, de Pique-nek még nehezebb volt. Ha meg a barcás pályafutásukat nézem, Piquenek is voltak gyenge meccsei az elején, de fél szezon után már sokkal előrébb tartott, pedig csapaton belül erősebb volt a konkurenciá, és az elverásáok is sokkal nagyobbak voltak vele szemben.
A mostani helyzet nálunk ajándék a fiataloknak, aki még így sem tud semmit bizonyítani, annak nincs jövője a csapatnál.
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2021.12.21. 13:33:25

Végig olvastam a kommenteket, ezek után mondom véleményemet. A támadó szekció megerősítése elengedhetetlen. Nincs Messi, Griezman, Aguero, és Dembele sem lesz. Valakinek gólt kell lőni. Ferran egy olyan fiatal játékos aki nálunk szeretne játszani, biztos a fizuja sem lenne horror. Egy olyan csatár aki csak a pénz miatt jönne zsoldoskodni az most úgy sem fog jönni, mert no money van.
EG védelmében annyit mondanék, hogy a helyzet hasonló volt. Nem volt pénz igazolni, biztos körbenéztek a piacon ki jönne ingyen. Nem kapálóztak sokan gondolom. EG jobb, mint Mingu és talán el lehet passzolni Lengletet. Ezt biztos mérlegelték. Nagyon fiatal, még sokat fejlődhet Xavi alatt. Amennyiben meg lesz a csapatnak a szisztéma, kevesebb gólt kapunk remélhetőleg. Annak idején Pique is fel tudott nőni a feladathoz, ő egy volt MU peremember.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.21. 13:29:20

Mert Guardiolának aztán logikus lett volna a Henry-Eto'o-Messi 3as helyére igazolni, tényleg :D Nem jó a példa, bár értelek.
Pedig nem volt egyáltalán evidens, hogy az hármas olyan jól össze fog állni. A 07/08-as szezonban Etoo és Messi sokat voltak sérültek, ahogy a 06/07-esben is, Henrynek pegig gyengére sikeredett az első barcás szezonja.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2021.12.21. 12:59:16

According to @gerardromero, Ilaix Moriba called Barcelona and enquired about the possibility of returning to the club.

Bolondok napja van kint, vagy ez mi?
Ettől függetlenül tetszett mikor játszott, de ez a mentalitás egyáltalán nem hiányzik.
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7410
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.21. 12:11:39

LG írta:
2021.12.21. 11:17:05
Kalapos írta:
2021.12.21. 10:57:12
Én előző nyáron is mondtam hogy támadó kell mert mind B kategóra vagy fél lábbal már kint a klubból vagy fél lábbal a kórházban van.
Továbbra is, sőt hatványozottan igaz ez. Hiába lenne hátul Alves-Pique-Puyol-Abidal ha elől meddők vagyunk és lendületből rohannak át rajtunk.
Teljesen máshogy gondolom. Az építkezést mindig hátulról kell kezdeni. Nézd meg, mikor Pep anno 2008-ban átvette a csapatot, elsősorban hátul erősítette meg, a Citynél szintén oda költötte a legtöbbet. A játék dominálásához elengedhetetlen a stabil védelem, nem egy olyan meccsünk volt, ahol már a saját térfelünkön elvesztettünk a labdákat, mert a gyenge védelmünk nem bírta, hogy nyomást helyeznek rá. Stabil védelemmel és gyengébb támadósorral lehet címeket nyerni, lásd Olaszország vagy a Chelsea idén, fordítva viszont nem megy. Mikor még volt pénz, hiába igazoltunk előre 100 milliós támadókat, nem segítettek rajtunk.

A Xavi-éra első meccseiből pedig méginkább az jön le, hogy hátul kell erősítés. A fiatal támadónk nem tűnnek ügyetlennek, ha hátul stabilak leszünk, és a játékot a meccsek nagy részén tudjuk irányítani, jönni fognak a gólok is.
Alapvetően igazad van, ugyanakkor nálunk ez speciális eset. Olyan szinten gólképtelenek voltunk, hogy elsősorban emiatt buktuk a pontokat. Egyszem Depaynak kellett volna megszórni az ellenfelet. Gavi, Dest, Coutinho, LDJ volt a bevethető támadósor a holland mellett. Ha kaptunk akár egy gólt már borítékolható volt, hogy megfordítani nem fogjuk a meccset. A kapott gólok száma nem volt kirívó. Sőt, még kevesebb volt mint az utóbbi években, azzal együtt, hogy MAtS teljesítménye is visszaesett.
Dembélére nem lehet alapozni, akármekkora erőssége is lenne a csapatnak, főleg, hogy nyáron lécel. A korábbi években lehetett arra számítani, hogy, hátrányban vagyunk jön Messi vagy Suarez és egy-egy villanással eldönti a meccset. Ezt Depay nem fogja.

Plusz jelenleg sztem Piquével nincs gond, jobb szezont hoz mint a közelmúltban, Araujo pedig ihletett formában játszik. Szóval a legsürgetőbb szerintem (és Xavi szerint is) a támadósor megerősítése.
Forca Barca!!!!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.21. 11:59:37

Chino írta:
2021.12.21. 11:50:40
Ezt csak azért írom, mert bőven volt ráció az idehozatalában és nem abból kell kiindulni, hogy egy Cityben, a világ legerősebb konkurenciája mellett mennyit játszott. Egy hasonló idős De Ligt vagy van Dijk tudott volna esetleg akkor nagy szerencsével a kezdő közelébe kerülni.
Tökéletesen egyetértek, sőt, annyira kegyes voltál hogy hozzá kell tennem van Dijk is 25 évesen a nagyságos Ronald Koeman keze alatt volt a Southamptoni óriás csapatban, előtte meg a Celticben vitézkedett. A tökéletes korban került a Liverpoolhoz és mindenki azon röhögött hogy 90 millió fontos védő. Bejött. De 20 évesen sehol se volt, és esélye se lett volna bekerülni se nagyobb sztár csapat kezdőjébe, pláne nem Diasok ellen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7410
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.21. 11:50:40

csababarca írta:
2021.12.21. 09:53:25
bence0330 írta:
2021.12.21. 09:26:07
Pont annyira peremember, mint náluk Fati - értsd, sérült október óta, nyilván nem volt esélye 25 meccset játszani. Amíg egészséges volt, sokszor klasszis játékosokkal szemben kapott lehetőségeket: poszttól függően Sterling, Jesus, Mahrez. Többször kezdett, mint ahányszor nem.
Ráadásul ahogy Chino írta, kivételesen ő TÉNYLEG olyan játékos, aki mindkét szélen elvan, és a középcsatárt is nagyon élvezi. És mivel a Citynek hasonló erényekkel bíró szélső és csatár kell, mint nekünk, ez nem rossz jel.
nem a kvalitásait vitattam.
objektív tény, hogy mennyit játszott tavaly, vagy idén.
sérülés volt benne, rendben.

EG-nél meg ne mosdassuk egymást, itt ki lett nyilatkoztatva általános igazságként, hogy azért nem játszatja Pep mert úgyis elmegy.
Szó sem volt találgatásról, ez volt az elfogadott indok itt.
Azóta bebizonyosodott, hogy nem véletlen volt hátrébb a sorban, és hogy miért játszott még Fernandinho is többet khv-ként mint ő.

Reméljük Ferran ha jön beválik, és azt hozza, amit itt előirányzunk vele kapcsolatban.
A válogatottban lesérült, az első négy meccsén Sterling volt a cseréje, amikor lecserélték. És tegyük hozzá, hogy még 21 éves, mellette már 24-30 éves kész játékosok vannak. 20 évesen, első szezonjában 24 meccset tolt le a bajnokságban, még ha nem is 90 perces játékos. Amellett pont azokon a posztokon tud játszani, ami nekünk nagyon kell. A jobbosra nincs játékosunk, ha Dembélé elmegy, amire jó esély van, bekényszeríthetünk pl. egy Sterlinget oda de azzal nem sokat érünk. Emellett a center posztot is megoldhatja, nem Depayt kell oda tuszkolni. Én többek között ezért is favorizálnám leginkább Adeyamit, aki még valamivel olcsóbb is lehetne. Viszont a lényeg, hogy a Cityben van egy Sterling, Jesus, Grealish, Mahrez sor is mellette, akiket kiszorítani azért nem egyszerű.
Én sem vagyok oda és vissza FT leigazolásától, nem vagyok benne biztos, hogy azt hozná amire predesztináljuk és akkor finom voltam, de ha valakit igazolni akarunk, akkor inkább ő legyen az. Bár ha tényleg esélyünk lenne Haalandra, akkor nem tudom honnan lehetne pénz, ha Torresre kidobunk 50 milliót. Azt mondanám, hogy totális kacsa a norvég, de annyi hír jött már le róla, hogy nem zörög a haraszt, plusz Raiola is potenciális vevőként számol már velünk.

EG-ről szerintem senki sem mondta, hogy biztosan beválik, de nem amiatt volt kéltség, mert keveset játszik. Ott volt a világ egyik legjobb védője Rúben Dias személyében, mellette Laporte, Stones és Aké. Itt szerintem még Araujo is 3-4. számú lett volna. Idén például Stonesra lehet mondani, hogy peremember, aki azért még bőven az elitbe tartozik. A holland válogatott , közel 50 millióért szerződtetett Akéval ráadásul kb. egy szinten volt a játékperceket illetően. Fernandinhoval pedig pont mellélőttél, mert már vagy két éve nem játszott védőként. Az, hogy lejáró szerződésű volt pedig még egy ok lehetett.
Ezt csak azért írom, mert bőven volt ráció az idehozatalában és nem abból kell kiindulni, hogy egy Cityben, a világ legerősebb konkurenciája mellett mennyit játszott. Egy hasonló idős De Ligt vagy van Dijk tudott volna esetleg akkor nagy szerencsével a kezdő közelébe kerülni.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.21. 11:30:29

Tőlem aztán jöhet Ferran, mit bánom én mire megy el megint 50-60 millió.
De megint elkezdjük kitalálni hogy lassan alapember volt.
Nem volt, elég sok city meccset néztem tavaly is.
Idén sérült, rendben.
De tök mindegy egyébként, mert benne lehet kraft, csak ne beszéljünk valótlan dolgokról.

Szeretettel várjuk, váljon be és legyen nálunk tényleg alapember.
Csak ne haragudjatok ha az elmúlt évek ámokfutását látva az átigazolási piacon, kicsit szkeptikusan állok hozzá bármilyen igazoláshoz.
(Haaland se hiszem hogy itt most tudná hozni azokat a számokat mint Dortmundban, de MBappé sem)
Szerintem van alapja a szkeptikusságomnak, pláne hogy spanyol játékosról beszélünk, akik az utóbbi években beleálltak a sablon nevelésbe. Fati bem ilyen, reméljük Ferran is üdítő kivétel.
Nekem sok nem maradt meg belőle az ebről sem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.21. 11:29:18

LG írta:
2021.12.21. 11:17:05

Teljesen máshogy gondolom. Az építkezést mindig hátulról kell kezdeni. Nézd meg, mikor Pep anno 2008-ban átvette a csapatot, elsősorban hátul erősítette meg, a Citynél szintén oda költötte a legtöbbet. A játék dominálásához elengedhetetlen a stabil védelem, nem egy olyan meccsünk volt, ahol már a saját térfelünkön elvesztettünk a labdákat, mert a gyenge védelmünk nem bírta, hogy nyomást helyeznek rá. Stabil védelemmel és gyengébb támadósorral lehet címeket nyerni, lásd Olaszország vagy a Chelsea idén, fordítva viszont nem megy. Mikor még volt pénz, hiába igazoltunk előre 100 milliós támadókat, nem segítettek rajtunk.

A Xavi-éra első meccseiből pedig méginkább az jön le, hogy hátul kell erősítés. A fiatal támadónk nem tűnnek ügyetlennek, ha hátul stabilak leszünk, és a játékot a meccsek nagy részén tudjuk irányítani, jönni fognak a gólok is.
Mert Guardiolának aztán logikus lett volna a Henry-Eto'o-Messi 3as helyére igazolni, tényleg :D Nem jó a példa, bár értelek.
Az irányítás kollektív dolog. KP-támadók-védők-kapus mind kellenek hozzá. Dembelé el fog menni. Aguero már nincs. Fati bizonytalan.

Miért logikus Abdéra Demirre Depayra és Destre számítani mint támadók és nem támadót igazolni, miközben hátul van bőven elég létszám és minőség is Alves(dest)-Piké-Araujo-Alba kezdőfogattal. Nem hátul vérzünk el, hanem egységben. És egyénileg leginkább elől vérzünk el, nem hátul, feltéve hogy nem Lenglet játszik..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.21. 11:17:05

Kalapos írta:
2021.12.21. 10:57:12
Én előző nyáron is mondtam hogy támadó kell mert mind B kategóra vagy fél lábbal már kint a klubból vagy fél lábbal a kórházban van.
Továbbra is, sőt hatványozottan igaz ez. Hiába lenne hátul Alves-Pique-Puyol-Abidal ha elől meddők vagyunk és lendületből rohannak át rajtunk.
Teljesen máshogy gondolom. Az építkezést mindig hátulról kell kezdeni. Nézd meg, mikor Pep anno 2008-ban átvette a csapatot, elsősorban hátul erősítette meg, a Citynél szintén oda költötte a legtöbbet. A játék dominálásához elengedhetetlen a stabil védelem, nem egy olyan meccsünk volt, ahol már a saját térfelünkön elvesztettünk a labdákat, mert a gyenge védelmünk nem bírta, hogy nyomást helyeznek rá. Stabil védelemmel és gyengébb támadósorral lehet címeket nyerni, lásd Olaszország vagy a Chelsea idén, fordítva viszont nem megy. Mikor még volt pénz, hiába igazoltunk előre 100 milliós támadókat, nem segítettek rajtunk.

A Xavi-éra első meccseiből pedig méginkább az jön le, hogy hátul kell erősítés. A fiatal támadónk nem tűnnek ügyetlennek, ha hátul stabilak leszünk, és a játékot a meccsek nagy részén tudjuk irányítani, jönni fognak a gólok is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.21. 11:01:47

csababarca írta:
2021.12.21. 09:53:25
nem a kvalitásait vitattam.
objektív tény, hogy mennyit játszott tavaly, vagy idén.
sérülés volt benne, rendben.

EG-nél meg ne mosdassuk egymást, itt ki lett nyilatkoztatva általános igazságként, hogy azért nem játszatja Pep mert úgyis elmegy.
Szó sem volt találgatásról, ez volt az elfogadott indok itt.
Azóta bebizonyosodott, hogy nem véletlen volt hátrébb a sorban, és hogy miért játszott még Fernandinho is többet khv-ként mint ő.

Reméljük Ferran ha jön beválik, és azt hozza, amit itt előirányzunk vele kapcsolatban.
Oké, értem, csak akkor is fals azt mondani érvként, hogy mennyi meccset játszott, kb ugyanaz, mintha azt mondanánk, hogy Dembélé vagy Fati nem jó játékosok, és Desték kiszorították őket.
Tavaly meg nagyon sokat játszott Torres, főleg ha belevesszük, milyen nevek között. Néha 1., néha 2. választás volt egy posztra (sőt, többre is), nem 5., mint EG. Ez egyébként idénre is igaz volt, csak jött a komoly sérülés.

Garciával végeredményben sajnos egyetértek, de akkor is vakon tippelgettünk, mivel nem/alig játszott, és az tény, hogy olyan játékosok voltak előtte, akik miatt akkor sem játszott volna, ha sokkal jobb játékos, mint amilyennek most tűnik. Cserébe viszont arra épjtettünk, hogy LE nem véletlenül hívta be még játék nélkül is, és emlékeim szerint kifejezetten jól játszott a válogatottban.
És azt se felejtsük el, hogy kb minden játékos, aki idejött az elmúlt 4-5 évben, rejtélyesen elfelejtett futballozni. Furcsa módon hiába az (egyik?) legjobb klub a világon a City, itt valahogy még nagyobbak az elvárások. No meg persze a milliő is egészen más volt az utóbbi időben, Coutinhokat is gyenge közepesre degradáltunk le. Ebbe a sorba szerintem beleillik EG, és lesz ő még azért jobb, bár szerintem is limitáltak a képességei, főleg a sebessége miatt sajnos, és végül szerintem vagy nem marad itt hosszútávon, vagy csereember lesz.

Torresnél nem ez a helyzet, őt láttuk játszani, meg lehet az alapján ítélni, és elég komoly szintet is hozott. Hogy lehetne-e még jobb embert hozni? Biztos. Nagyobb nevet mindenképp, Torresnek egyelőre nincs marketingértéke pl, legalábbis mondjuk egy Sterlinghez képest semmiképp sem. De gondolom a sérülése miatt eleve lejjebb ment kicsit az ára, legalábbis valamiféle tárgyalási alapot ad a dolog, és ha egy ilyen szintű játékos idejönne ebbe a feltörekvő, de pillanatnyilag halott Barcelonába, az már valami, mert nem sokan akarnak, azt szerintem leszögezhetjük.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.21. 10:57:12

Én előző nyáron is mondtam hogy támadó kell mert mind B kategóra vagy fél lábbal már kint a klubból vagy fél lábbal a kórházban van.
Továbbra is, sőt hatványozottan igaz ez. Hiába lenne hátul Alves-Pique-Puyol-Abidal ha elől meddők vagyunk és lendületből rohannak át rajtunk.

Támadó kell, olyan aki lefogja a szélső védőt úgyhogy az nem mer felfutni, olyan csatár aki a védőkön túl a belső kp-k közül is 1-et megfog, és olyan támadók akik bírnak futni és letámadni a mi kp-saink segítségével. Ahogy Xavi is nyilatkozta (főoldali cikk) a védekezés első fázisa a letámadás, a gyors kontroll visszaszerzés. Ha ebből könnyen kijön az ellenfél (és egyelőre ez még gyakran megesik) akkor lendületből létszám azonos vagy akár létszám előnyös!! helyzetben vezetik a védőkre. Lehet ott akkor bárki, nem sok esélye van.

A védő sorunk nem jó... de a támadó sorunk rosszabb, sokkal. Nézzétek meg a fránya tabellát. Kapott gólokban nem lógunk ki lefelé, de lőttben? A BL-ben is így volt. Sokat kaptunk 0-3 0-3 0-3 de így se lógtunk ki lefelé kapott gólokban... de csak kettőt lőttünk azt is Piké és Fati. !!!TÁMADÓ KELL!!!!

Csababarca azért nem reagálok mert te arról beszélsz hogy peremember-e vagy sem, én meg nem tudom, de valaki szerint eleve nem támadó kell, és én csak erre reagálok. DE támadó kell, és abból olyan aki elérhető. Ha az a City cseréje aki spanyol válogatott és fiatal akkor az kell. Nem megyek bele hogy perem ember-e vagy sem, főleg ha tényleg sérült lol.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2021.12.21. 10:32:38

csababarca írta:
2021.12.21. 08:29:05
Kalapos írta:
2021.12.21. 08:16:32
Aztán mi a fenét nem értetek azon hogy Torrest akarjuk (állítólag)?
??

hol az összefüggés?
arról beszéltünk, hogy Torres egy peremember, majd jött a repost, hogy nem az, mert csak.
de az, el kell fogadni, 5 meccset játszott a szezonban, az általa többször kiszorítottak meg háromszor négyszer annyit.

ettől függetlenül, mivel nincs összefüggés a két dolog között, akarhatjuk őt, és jöhet is.
bár nem hiszem, hogy 50-60 millióért amennyit most éppen kiadni készülünk érte ne lehetne jobban körbenézni.
A transfermarkt szerint sérült a Torres fiú.. úgy rèmlik kb szezon eleje óta az! Érdekes lenne sérülten focizni, de a véleményem hasonló mint neked. Védők kellenének, mert Araujon kívűl kb mind lecsó
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.21. 09:53:25

bence0330 írta:
2021.12.21. 09:26:07
Pont annyira peremember, mint náluk Fati - értsd, sérült október óta, nyilván nem volt esélye 25 meccset játszani. Amíg egészséges volt, sokszor klasszis játékosokkal szemben kapott lehetőségeket: poszttól függően Sterling, Jesus, Mahrez. Többször kezdett, mint ahányszor nem.
Ráadásul ahogy Chino írta, kivételesen ő TÉNYLEG olyan játékos, aki mindkét szélen elvan, és a középcsatárt is nagyon élvezi. És mivel a Citynek hasonló erényekkel bíró szélső és csatár kell, mint nekünk, ez nem rossz jel.
nem a kvalitásait vitattam.
objektív tény, hogy mennyit játszott tavaly, vagy idén.
sérülés volt benne, rendben.

EG-nél meg ne mosdassuk egymást, itt ki lett nyilatkoztatva általános igazságként, hogy azért nem játszatja Pep mert úgyis elmegy.
Szó sem volt találgatásról, ez volt az elfogadott indok itt.
Azóta bebizonyosodott, hogy nem véletlen volt hátrébb a sorban, és hogy miért játszott még Fernandinho is többet khv-ként mint ő.

Reméljük Ferran ha jön beválik, és azt hozza, amit itt előirányzunk vele kapcsolatban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.21. 09:26:07

Pont annyira peremember, mint náluk Fati - értsd, sérült október óta, nyilván nem volt esélye 25 meccset játszani. Amíg egészséges volt, sokszor klasszis játékosokkal szemben kapott lehetőségeket: poszttól függően Sterling, Jesus, Mahrez. Többször kezdett, mint ahányszor nem.
Ráadásul ahogy Chino írta, kivételesen ő TÉNYLEG olyan játékos, aki mindkét szélen elvan, és a középcsatárt is nagyon élvezi. És mivel a Citynek hasonló erényekkel bíró szélső és csatár kell, mint nekünk, ez nem rossz jel.

A tavalyi szezonban is többször kezdett, mint ahányszor nem, és amikor volt egy hosszabb pados sorozata, az is a covid kihagyása után volt. A spanyol válogatottban is ő képviseli kb a lendületet, tempót elöl, és elég sok gólt is lőtt ott is.

Ne hasonlítsuk össze EG-vel, aki előtt volt 4 világsztár védő a sorban, és fogalmunk sem lehetett, miért nem játszik, ráadásul a válogatottban nem is nyújtott rossz teljesítményt. Vakon tippelgettünk, én is úgy véltem, hogy egyrészt 4 ekkora (méretre és játéktudásra is) védő mögött hogy is kaphatna szerepet, ahol a szintén baromi jó, bármely más top klubban kezdő szintű Aké csak a 4. Plusz ugye távozni is akart.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.21. 08:29:05

Kalapos írta:
2021.12.21. 08:16:32
Aztán mi a fenét nem értetek azon hogy Torrest akarjuk (állítólag)?
??

hol az összefüggés?
arról beszéltünk, hogy Torres egy peremember, majd jött a repost, hogy nem az, mert csak.
de az, el kell fogadni, 5 meccset játszott a szezonban, az általa többször kiszorítottak meg háromszor négyszer annyit.

ettől függetlenül, mivel nincs összefüggés a két dolog között, akarhatjuk őt, és jöhet is.
bár nem hiszem, hogy 50-60 millióért amennyit most éppen kiadni készülünk érte ne lehetne jobban körbenézni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.21. 08:16:32

Aztán mi a fenét nem értetek azon hogy Torrest akarjuk (állítólag)?
Ja hogy szerintetek a legnagyobb PL és BL esélyes klubbok alapembereit kellene átigazolni mint a 2000-es és 2010-es években?? De Bruyne-t, Kantét Bruno Fernandest és hasonlókat szeretnétek és aki kisebb szereppel van az már nem is jó, akkor az nem is kell?

Hát ez nem fog menni. Ma Henry nem jönne ide.

Torres spanyol, fiatal, van benne potenciál, válogatottban is jó, könnyen illeszkedik a Xavi féle fociba, és mozdítható számunkra. Azért róla írnak mert az utolsó tényező nem sok más játékosra igaz... :roll: Az hogy a Cityben játszik már elég kell hogy legyen jelenleg ajánló levélnek, a válogatott LE-vel hab a tortán. Tökéletes igazolás lenne, nagyon remélem hogy összejön.
EG is rendben lesz talán hosszú távon, Torres meg sokkal jobb a saját posztján.

Nézzetek már körbe kicsit hol tartunk és mik a céljaink, milyen időtávlatban... most nem Haaland meg De Bruyne meg Mbappé a fő kiszemeltek és egy ideig nem is nagyon lesznek.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.21. 07:28:34

csababarca írta:
2021.12.21. 06:28:44
Nem peremember?:D 5 meccsen játszott a szezonban.
Akkor ki a peremember?
Mondjuk EG se volt peremember, mint tudjuk.
Igen, EGnel is mindig magyarazva volt a bizonyitvany: serult, taktikai okokbol maradt ki, azert nem jatszik mert nem hosszabbit blablabla. Azota tudjuk h nem egy city, hanem egy burnley szintet se ut meg.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.21. 06:28:44

Nem peremember?:D 5 meccsen játszott a szezonban.
Akkor ki a peremember?
Mondjuk EG se volt peremember, mint tudjuk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7410
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.20. 23:23:01

Camp Nou99 írta:
2021.12.20. 18:37:52
Tomix354 írta:
2021.12.18. 21:50:02
60 millás Torres helyett lehetne venni inkább 3 védőt, 1 hátha bejön. Lehet itt Haaland elől, ha ilyen Elche féle csapatok is kettőt vernek otthon.
Én se értem hogy Xavi mit lát a Citynél peremember szerepkörben lévő emberben. Lásd Garcia gyereket, persze hogy lemondtak róla,hiszen annyira kutyaütő hogy az valami elképesztő.
Egyáltalán nem peremember. Sokszor Sterlinget, Mahrezt, Gabriel Jesust szorította padra 20 évesen.. Ahol olyan bő keret, mint a Citynél azt is nehéz megállapítani, hogy ki a standard kezdő.
Idén pl. Stones került ki a csapatból,aki kb. minden más csapatban alapember lenne.
Ráadásul középen is kb. ugyanolyan otthonosan mozog, mint szélen. Egy Fati-Torres-Dembélé sor Depayal kiegészülve már nem nézne ki rosszul. Támadósorban is lenne variációs lehetőség és rotálásra, sérült pótlására is minőségi játékos lenne. És akkor Abdéról még nem beszéltem.
Egy ilyen támadósorral többet lehetne kezdeni, mint egy Gavi-Depay-Coutinhoval.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.12.20. 21:24:48

Ezekkel a védőkkel egyszerűen életveszélyes feltolni a védelmet. Márpedig az a "Barca foci" Tehát nem csatárokat, hanem védőket kellene igazolni.
Válasz küldése