Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.06.11. 07:18:49

Nem is olyan régen volt, mikor Messi már javában a világ legjobbja volt, de sokan felrótták neki, hogy a válogatottban igen csak halovány teljesítményt nyújt... Mégis a klubjában azt csinált az ellenféllel tulajdonképp, amit akart.
(a "de hiszen hátravontan játszott!!" hülyeségekkel meg hagyjatok, nálunk is hányszor volt olyan, hogy saját térfélről 5-6 embert megbolondítva szerzett gólt... segítek, nem egyszer.

Sok örömöt okoztok nekem ezekkel a "pozitív", "optimista" hozzáállással :D
Jövőre eladjuk Kuvaitba 15 nike labdáért (úgyis annyit elrugdosott a bemutatkozásán)
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
kova4
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2013.02.10. 11:14:12

2013.06.11. 06:39:14

"konkrétan egy játékos sem jut eszembe"......

SANYÍÍÍÍ :lol: :lol:

amúgy neymart a válogatottban nézzétek, mert az lesz ő, és nem a youtbe videókon látható zsugakirály..
" A sikert az életben nem a tehetség, hanem a kitartás hozza." - (C.W. Wendte, író)

" Mérkőzés előtt soha nem gondolok döntetlenre, vagy vereségre. Mindig a győzelmen jár az eszem, bármilyen színű mez legyen rajtam." - (Ronaldo)
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.10. 21:52:28

visca el barca írta:
diagonal írta:de ahányszor európai csapat ellen kellett játszania a Santosszal
csak itt nem ezequilel mirellas, cicero, meg a rák tudja kik lesznek körülötte...
Cicero :D :D Zseniális neveket tudnak maguknak választani a brazilok, de ez azokból is kiemelkedő. Ezen fogok ma nevetni holnap reggelig kb.
Én nem temetem amúgy tényleg Neymart, csak kételyeim vannak. De ne legyen igazam, ha nagy karriert csinál a Barcában én leszek a legboldogabb, sőt meg is követek mindenkit amiért nem bíztam benne eléggé.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.06.10. 21:51:14

visca el barca írta:amugy nem sok jatekos van (volt) aki noname csapatban alázta a sztárklubokat. konkrétan egy jatekos sem jut eszembe. :D
A Porto és az Atlético nem annyira noname, de nem is sztárcsapat, úgyhogy Falcao jöhet ebbe a kategóriába szerintem. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MichaaBee 2013.06.10. 21:53:01-kor.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.10. 21:48:43

Ha itt alázni fogja a nagyokat, nem tökmindegy, hogy kiscsapatban is alázta-e őket? :) Számomra is rejtély még a srác, de nem kéne már most temetni, amikor még egy percet sem játszott itt.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.10. 21:43:02

visca el barca írta:
amugy nem sok jatekos van (volt) aki noname csapatban alázta a sztárklubokat. konkrétan egy jatekos sem jut eszembe. :D
Raúl mondjuk anno vmi kis madridi csapatban elég sok borsot tört mások orra alá! :lol:

Amúgy most nekem sem jut eszembe sok ilyen játékos.
Valahogy a nagy gondolkozásban Negredo jutott eszembe, mikor még Almeriaban vt, ellenünk meg Real ellen is jól nyomta.
Olaszországban meg mondjuk nem noname csapat, de Di Natale már évek óta szivatja a nagyokat. :D
De biztos sok ilyen játékos van, most nem jut hirtelen nekem se sok eszembe. :-k
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.10. 21:42:46

shutterisland írta:hát elfelejtetted, veb ?

koplárovics béla.
kiscsapatból kiemelkedve megalázta a manchestert.

világklasszis. \:D/
jah :D

mind1. én egy időre befejezem a neymar topicot, mert félelmetes mit össze nem tud itt egy-két ember rinyálni. 2 meccsen nem látták még életükben, de már temetik...hagyjuk...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.06.10. 21:38:32

hát elfelejtetted, veb ?

koplárovics béla.
kiscsapatból kiemelkedve megalázta a manchestert.

világklasszis. \:D/
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.10. 21:37:35

valahogy nem igazán győzött meg a franciák ellen.... mondjuk eddig is úgy voltam, h többet fényezik, mint amekkora játékos ő. Ronaldinhohoz nem ér fel, esetleg Robinho... ami nem rossz, mert a Realban voltak jó meccsei, a Milanban sajnos már nem. ha hozza azt, ami Robinho a Realos éveiben, akkor azt mondom, OK, de sajnos egyenlőre nem látom benne azt a hatalmas nagy dolgot, ami miatt 57 milkáért meg kellett venni. ennyi pénzért Agüero is jöhetett volna és vele sztem beljebb lennénk!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.10. 21:32:23

sjd írta:Általában pont erről ismered meg a világklasszis játékost, hogy nem csak akkor lő gólt a Barcának meg a Realnak, amikor már a Manchesterben meg a Chelseaben játszik. (És fordítva)
Ehhez képest mondjuk nem jönnek tömkelegével az olyan hírek, hogy egyedül lemosta a pályáról Angliát vagy a franciákat, pedig aztán ebből a brazil válogatottból van lehetősége kilógni felfelé.
óh akkor meg az lenne a baj, hogy ez csak egy barátságos meccs volt...

amugy nem sok jatekos van (volt) aki noname csapatban alázta a sztárklubokat. konkrétan egy jatekos sem jut eszembe. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Miksi Józsefné
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013.06.05. 07:51:02

2013.06.10. 21:28:23

Ugy látom Neymar védelme érdekében Messi lett degradálva. Ez igen.Gratula. Nyugodj meg hogy Ini-Xavi ha játszik fog kapni labdát Neymar amit belőhet és akkor legalább róla is azt fogják mondani,hogy nélkülük, egy semmi Neymar... , --Egyébként az utóbbi időkben mikor sérült volt Xavi és nem játszott Ini, Messi nélkülük is rugottt gólt.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.10. 21:20:32

sjd írta:Általában pont erről ismered meg a világklasszis játékost, hogy nem csak akkor lő gólt a Barcának meg a Realnak, amikor már a Manchesterben meg a Chelseaben játszik. (És fordítva)
Na és ekkor derül ki, h Messi nem világklasszis, hisz mindig is a Barcában vt és úgy könnyű gólt lőnie, h Ini-Xavi szolgálja ki... csak egy jó játékos, ilyen társakkal bárkiből lehet nagy játékos...
reméljük Neymar nem lesz ilyen és többre viheti!

Amúgy az az igazság, kb ugyanaz a vita megy már oldalak óta, csak mindig felváltják egymást a pro és kontra érvelők. 1 év múlva kell visszatérni erre a témára. :)
Én azt mondom, jó játékos lesz, de korántsem annyira kiemelkedő. Tény, h Messi miatt kevésbé lesz esélye villogni, de azért meg fogja ő mutatni mit tud. Csak nem mindent, hanem visszafogottabban.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.06.10. 20:52:02

valóban a világklasszisok ismérve, hogy akár egyedül is tudnak csodát tenni, de nem hiszem, hogy bárki is leírta volna, hogy ő az.
egy hatalmas ígéret, akiből lehet aranylabda kaliber is.

viszont ami biztos, itt sokkal könnyebb dolga lesz, mint az ilyen angol,francia,olasz meg orosz válogatottak elleni meccseken.
jobb csapatban lesz (fred helyett messi, oscar helyett ini, meg ilyen apróságok ugye) és az ellenfelek is a legtöbb esetben könnyebbek lesznek.
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2013.06.10. 20:46:25

diagonal írta: Sok ez a pénz amibe került és lettek volna sokkal fontosabb posztok ahova igazolni kellett volna, erre lentebb olvasom hogy a Millwallból akarunk igazolni egy 32 éves középső védőt?? Remélem nem igaz.
Trolled :twisted:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.10. 20:43:02

visca el barca írta:
diagonal írta:de ahányszor európai csapat ellen kellett játszania a Santosszal
csak itt nem ezequilel mirellas, cicero, meg a rák tudja kik lesznek körülötte...
(ez többször is előkerült, úh megkérdezném, h klubszinten ő milyen európai csapat ellen játszott a Barcán kívül?)

Amúgy ez is igaz, amit írsz, de ennek meg a másik fele az, hogy ha akkora kiemelkedő sztár, akkor meg kellett volna, hogy mutassa így is. Azért pl. Totti körül sem volt soha egy világverő csapat Romában, mégis megmutatta egy párszor, mire képes. Általában pont erről ismered meg a világklasszis játékost, hogy nem csak akkor lő gólt a Barcának meg a Realnak, amikor már a Manchesterben meg a Chelseaben játszik. (És fordítva)
Ehhez képest mondjuk nem jönnek tömkelegével az olyan hírek, hogy egyedül lemosta a pályáról Angliát vagy a franciákat, pedig aztán ebből a brazil válogatottból van lehetősége kilógni felfelé.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.10. 20:14:17

diagonal írta:de ahányszor európai csapat ellen kellett játszania a Santosszal
csak itt nem ezequilel mirellas, cicero, meg a rák tudja kik lesznek körülötte...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.10. 20:05:20

sjd írta:
visca el barca írta:az a baj, h vele sem lesz sok türelem az embereknél. 57 millioért lőjjön legalabb 50+ gólt, bayern-real ellen hattrick, jah és még védekezzen is, meg is ne is szereplejen a médáiban, különben csalódás lesz és el kell adni
Miért, 57 millióért mégis mit csináljon? Lője meg azt a gólmennyiséget, mint Tello, és sétálgasson a pályán?
Egy 57 milliós játékostól ha nem is az, amit leírsz, de annak legalább a fele minimum elvárható, attól függetlenül, hogy Neymarnak vagy Torghelle Sanyinak hívják.

Egyébként visszaemlékezve arra, hogy itt mennyire be lett harangozva sokak részéről, hogy majd megváltja a világot, sztem nem meglepő, ha ez megjelenik az elvárásokban is.
Én továbbra is elég szkeptikus és óvatos vagyok vele kapcsolatban az alapján amit tudok róla és ahányszor láttam játszani. Nem igazoltam volna ide, hozzáteszem úgy nem hogy közben nagyon szeretem a játékát, de ahányszor európai csapat ellen kellett játszania a Santosszal vagy a válogatottal nem győzött meg, hogy enyhén fogalmazzak.
Nem lesz egyszerű dolga az biztos, az elvárások nagyok és senki nem azt várja hogy a Valladolid vagy az Espanyol ellen villogjon hanem hogy BL meccseket döntsön el a 8 vagy a 4 között, mondjuk ki.
Sok ez a pénz amibe került és lettek volna sokkal fontosabb posztok ahova igazolni kellett volna, erre lentebb olvasom hogy a Millwallból akarunk igazolni egy 32 éves középső védőt?? Remélem nem igaz.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.06.10. 17:14:19

nem állítom, hogy sok meccsét láttam, de ennyiből is van két megérzésem: egy: ha megkapja a lasztit nem hátra indul, nem hátrapasszol, és nem könnyű tőle elvenni. kettő: élmény a mozgása!(ilyesmit csak Ini és Messi csinál) igaz, hogy vézna de gyors!! lasztival és anélkül is, lát a ályán és ha van esély egyedül megy de ha kell, vagy lát helyzetben valakit passzol is. szerintem jó lesz!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.10. 16:58:18

Chino írta: Már bocs, de hülyeségnek tartom amit írsz.
Melyik részét? Azt, hogy ha már valakiért kicsengetünk 57 milliót egy évvel a szerződése lejárta előtt, akkor tegyen is hozzá valamit a csapat teljesítményéhez? Mondjuk esetleg ne csak az Alcorcon ellen, hanem BL egyenes kieséses szakaszban is? Szerintem ha ez nem elvárás, akkor még egyelőre a kezdőtagságra sem érdemes. A Zaragozának meg a Getafének Tello is tud gólt lőni.
De ismét leírom: felőlem tökmind1, hogy Torghelle Sanyit, Zidane-t vagy Tellot vesszük meg 57 millióért, és h mennyi nyomás van rajta és ígéret van benne, ez igenis támaszt bizonyos (nem is kicsi) elvárásokat felé.

Vagy az hülyeség, hogy nem kéne meglepődni azon, hogy ha valakit mindenki Messiásként vár, akkor csalódni fognak, ha nem teljesít úgy?
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.06.10. 16:02:44

egyetértek én is chinoval.
annyiban nem, hogy azért az 57 milla még a mai, elsejkesedett piacon is hatalmas összeg.

amúgy meg az is benne van, hogy már első évében oktat, csak én a második évére várom a nagy robbantást.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.10. 14:32:14

sjd írta:
visca el barca írta:az a baj, h vele sem lesz sok türelem az embereknél. 57 millioért lőjjön legalabb 50+ gólt, bayern-real ellen hattrick, jah és még védekezzen is, meg is ne is szereplejen a médáiban, különben csalódás lesz és el kell adni
Miért, 57 millióért mégis mit csináljon? Lője meg azt a gólmennyiséget, mint Tello, és sétálgasson a pályán?
Egy 57 milliós játékostól ha nem is az, amit leírsz, de annak legalább a fele minimum elvárható, attól függetlenül, hogy Neymarnak vagy Torghelle Sanyinak hívják.

Egyébként visszaemlékezve arra, hogy itt mennyire be lett harangozva sokak részéről, hogy majd megváltja a világot, sztem nem meglepő, ha ez megjelenik az elvárásokban is.
Már bocs, de hülyeségnek tartom amit írsz. Sokan tényleg elrugaszkodnak a valóságtól, de te pedig totálisan a másik végletet képviseled. Egy Tello stb. teljesen más tészta. A brazil egy teljesen más közegből, ligából érkezik és egy Alexisen, Tellon, Pedron tizedannyi nyomás sincs, ráadásul igen fiatal még. Az hogy nem fog 50 gólt rúg ni, bohócot csinálni az egész real védelemből stb. nálam egyelőre nem elvárás és ha józanul nézzük, másnál sem kellene. Neymarban hatalmas lehetőség van és ez az 57 millió (ami ha a mostani piaci árakat nézzük nem sok, pl. Bale 90 millió, Cavani 63 stb.) nem annak szól, hogy egyből megváltja a világot, hanem hogy kicsit később, ha felveszi a ritmust, mit adhat a csapatnak, mert nem egy 30 éves játékos, hosszútávon lehet meg az igaz haszna.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.10. 14:22:46

nekem aztán tökmind1 h mit csinál, két védőt ugyis levesz a pályáról :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.10. 12:49:29

visca el barca írta:az a baj, h vele sem lesz sok türelem az embereknél. 57 millioért lőjjön legalabb 50+ gólt, bayern-real ellen hattrick, jah és még védekezzen is, meg is ne is szereplejen a médáiban, különben csalódás lesz és el kell adni
Miért, 57 millióért mégis mit csináljon? Lője meg azt a gólmennyiséget, mint Tello, és sétálgasson a pályán?
Egy 57 milliós játékostól ha nem is az, amit leírsz, de annak legalább a fele minimum elvárható, attól függetlenül, hogy Neymarnak vagy Torghelle Sanyinak hívják.

Egyébként visszaemlékezve arra, hogy itt mennyire be lett harangozva sokak részéről, hogy majd megváltja a világot, sztem nem meglepő, ha ez megjelenik az elvárásokban is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.10. 11:39:58

az a baj, h vele sem lesz sok türelem az embereknél. 57 millioért lőjjön legalabb 50+ gólt, bayern-real ellen hattrick, jah és még védekezzen is, meg is ne is szereplejen a médáiban, különben csalódás lesz és el kell adni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.06.10. 01:33:43

off :
ezt a képet már láttam máshol is, de ő nem shittu.
valami röplabdázó, azt hiszem.

shittu így néz ki :

Kép


Hovatovább hosszútávon pont azért igazoltuk, h a maradék 10%-on teljesítsen úgy, ahogy csak Messi tud a csapatban.
én biztos vagyok benne, hogy első szezonjában nem (vagy csak elvétve) fog villanni a nagyobb (real,mu,bayern,juve szintre gondolok) csapatok ellen, és még a második vonal (atma,vale,spurs,schalke,porto) szerű gárdák ellen sem várok tőle kontstans szárnyalást.

egyszerűen tényleg nagy a küli a két kontinens focija között, nem mellesleg a barca összetett játékába is legalább olyan nehéz beszokni, mint a dél amerikai fociból a szervezettebb, színvonalasabb európaira átállni.

én már azzal is bőven elégedett lennék, ha (első évében!) az ilyen spanyol kiscsapatok meg bl csoportmeccsek, spanyol kupameccseken elsőosztályú csapatok elleni kötelező meccseken a segítségével elérnénk azt, hogy ne mindig messinek kelljen hozni azokat is.
(egyébként egészen pontosan ez a pedro-villa-sanchez fogatnak szinte alig sikerült, ami gáz.)
legyen 3-0 egy celta ellen neymar duplával, rúgja ő a gőztes gólt az elche elleni 2-1-es idegenbeli meccsen, vagy forgassa meg a bate-t vagy steauát a csoportban, mint bolond a biciklit.
meg ilyen kis apróságok.
már ezzel is bőven előrébb lennénk, és a beilleszkedés évét követően várnám el tőle azt, hogy ő is meglépje azt a nagy lépést, amikor megközelíti messi kaliberét a fontos meccseken IS.
mikor már carvajalt vagy marcelot veri el, vagy cech szeme közé teszi a pettyest. :)

no persze nem leszek csalódott, ha már idén aranylabdás szezont fut a fiú, de úgy érzem, türelmesnek kell lennünk vele.
és ez nálam abban merül ki, hogy első évében már annak is örülök, ha egyrészt nem töri ketté valami állat, másrészt pedig a kötelező és lazább meccseken leveszi messiről a terhet, és el-eldöntögeti őket.
Válasz küldése
cron