Gerardo Martino

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szerinted jó döntés volt 'Tata' kiválasztása

A szavazás 2013.08.22. 13:14:28-kor befejeződött.

Igen
75
86%
Nem
12
14%
 
Szavazatok száma: 87
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.24. 18:37:29

Ha tényleg ezekt a taktikai elemeket akarja ötvözni a jelenlegi stratégiával akkor mindenképpen pozitív hatása lehet, viszont itt Busquets-nek kulcsszerepe lesz és az erőnlétet is fel kell turbózni. Amellett a hosszú kispad sem fog ártani.
Forca Barca!!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2013.07.24. 16:22:27

No akkor én is..: Isten hozott "Tata"! Én örülök az érkezésének, karakteres, jó fizimiskájú ember és egyelőre szimpatikus, habár ennél többet nehezen lehet elmondani. Európa teljesen más világ, de bízom benne, hogy a Dél-Amerikából érkező csomag beválik. (Tata illetve Neymar)
Messivel remélem jól ki fognak jönni és biztos, hogy több tiszteletet fog kapni, mint egy fiatal, kezdő edző. (mégiscsak 50 éves) :)
més que un club
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.07.24. 15:51:18

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... atasa.html
ha még valaki nem olvasta volna, az eddigi legjobb cikk róla.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.07.24. 15:01:45

visca el barca írta:
lehet majd ő is ráírja a lapra h thiago silva, ujra bejelentkezünk aztán az arab csóka tényleg megvszi messit...
Kivásárolhatja az árából, ha nem akar menni. Már pedig Messi megmondta, hogy csak akkor megy, ha nincs rá szükség. A másik pedig, hogy karrierje végén Argentínában akar még játszani. Messire szüksége van a Barcának, nincs a karrierje végén és Párizs, ha jól tudom nem Rosarió. Fizesse csak ki nyugodtan az árát, ha fejre áll, akkor sem megy oda.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.24. 14:49:16

pénteken lesz a hivatalos bemutatás és az első sajtótájékoztató

+

A Barcelona vezetői állítólag jelezték már neki, készíthet listát arról, kiket látna szívesen középhátvédként a katalán klubnál.

áh tiszta fantasy football :D én is barcelona edző akarok lenni :D

lehet majd ő is ráírja a lapra h thiago silva, ujra bejelentkezünk aztán az arab csóka tényleg megvszi messit...

há' mi lesz igy akkor a világuralmi törekvéseivel? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2013.07.24. 13:41:10

Castiel írta:Akkor lehet hogy Messi Földönkívüli? És a Világ leigázása a cél?
Vagy ami még rosszabb Lehet hogy ő valójában Chuck Norris! :roll: :mrgreen:
Persze aki vak akar lenni, senki sem tartóztatja. Mindenki más viszont már jó ideje másképp látja Messi személyiségét.
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2013.07.24. 13:16:32

Mindenki olvassa el : http://barcelona.blog.nepsport.hu/archi ... ltozatlan/
Leírja Tata játékstílusát
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.24. 00:37:27

Akkor lehet hogy Messi Földönkívüli? És a Világ leigázása a cél?
Vagy ami még rosszabb Lehet hogy ő valójában Chuck Norris! :roll: :mrgreen:
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.07.23. 23:28:51

én már csak azt várom mikor szólal meg obama is a messi ügyben, az usa nem engedheti meg magának, hogy egy személy erősebb legyen náluk.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Gery0704
Jugador del Barça
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2010.04.12. 14:55:06

2013.07.23. 22:48:03

Akárki jön, a problémák amiket felvetettetek ugyanugy fennállnának ez tény de én remélem hogy attól hogy Tata nem annyira ismert nem ugy fog hozzáállni a dolgokhoz hogy nem mer megtenni semmi radikálisabb lépést esetleg kicsit érezhetőbb módosítása a taktikának vagy valakinek kispadra ültetése hanem ezeket majd megmeri huzni mert ugysem veszthet vele semmit ha nem jön be neki, Argentínában ugyanugy jó lesz éli a régi életét. Ő csak nyerhet azzal ha meg meri tenni a szükséges lépéseket és esetleg válhat elismert edzővé. Ezzel szemben szerintem egy nagyobb név nem feltétlenül merné ezeket meglépni féltve a népszerűségét.
Én kifejezetten örülnék neki hogy egy két gyenge produkció után az ilyen Pedro félék összemelegednének a kispaddal és ott maradnának pár meccsig de írhatnék akárkit.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.07.23. 22:09:18

Sok sikert kívánok neki! Én valamiért bizakodó vagyok vele kapcsolatban, sokkal jobban örülök, hogy ő lett az edző és nem LE. Valamint számomra is megmagyarázhatatlanul, de több potenciált látok benne, mint Titoban. Sokkal pozitívabban várom az új idényt.

Hiddink? Én megértem, hogy sikeres, nagynevű edző, talán még feltüzelni is feltudta volna a játékosokat, de ezeken kívül nem tudom elképzelni, hogy hogyan jöhetne szóba a neve ennél a klubnál. Láttátok, hogy a Chelsea-vel (és az oroszokkal) mit játszott? Brusztolós, védekezős focit... Komolyan mondom, az a tag az ellenünk vívott BL visszavágón képes volt emberelőnyben, 1-0-ás vezetésnél visszaállni védekezni... Ti komolyan el tudtok képzelni egy ilyen edzőt a Barca élén? Persze, persze, nincs garancia, hogy ilyen játékoskerettel is ugyanazt játszatná, mint máshol, de szerintem pont ő lenne az, aki az elmúlt évet látva valami újat, változást akarna hozni a Barca játékába. És én inkább választom a sikertelenséget, mint az eredményorientált antifocit.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
socio66

2013.07.23. 22:08:29

Chino írta: Ha mondjuk Lucho jött volna ezektől a problémáktól kevésbé kellene tartani? De mondhatnám Rourat vagy AVB-t is.
Nem, akkor is leírtam volna ugyanezt.
Nálam Hiddink lett volna a megoldás, lényegesen kevesebb kockázattal járt volna a kinevezése, mint bármelyik másik jelölté, és lényegesen nagyobb lehetőségeket is tudott volna adni a csapatnak, low risk, high reward.
Esetleg még Laudrup, és De Boer lehettek volna jó megoldások, mint Barca-múlttal rendelkező, már elismert edzők.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.07.23. 22:07:23

Én nagyon drukkolok neki!
Remélem hoz valami újat mert ez a tiki-taka már elfáradt. Nem baj, hogy annyira nem ismert. Sztem nem véletlen nevezték ki őt.
SE Frank, SE Pep, SE Tito nem voltak elismert edzők a Barca kispadja előtt, aztán láttuk mi lett belőle. :lol:
Remélem ez a hagyomány nem fog megszakadni... :wink: :P
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.07.23. 21:47:42

nem tudok most visszaolvasni, szóval lehet volt róla már szó.

szóval, hogy nagyon örülnék, ha ugyanazt a lelkesedést látnám, mint pep első événél. nem tudom ti mennyire emlékeztek rá, de akkor az volt, hogy a játékosok 90% -a hamarabb visszajött a szünetről ilyen hetekkel, meg öt napokkal, csakhogy ők is eltudják kezdeni a felkészülést az új edzőnél és ne legyenek lemaradva.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.23. 21:13:27

Kép
Ezt játszathatja!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.23. 21:10:40

socio66 írta:Az érdekelne engem az őt pozitívan fogadókkal kapcsolatban, hogy pontosan melyik az a terület, melyik az a problémás nyomvonal, ahol ő javulást tud hozni előreláthatólag?
Mert szerintem jelenleg a kijavítani való dolgok a következők;

1. Racionálisabb alapokra helyezni a taktikát, nem belefutni ugyanazokba a hibákba folyamatosan bizonyos ellenfelek ellen, ...

2. Hitelt, tiszteletet kivívni a játékosok szemében, versenyhelyzetet teremteni számukra, új impulzust hozni a csapat szellemiségébe...

3. A Messi-kérdés, illetve az esetlegesen kialakuló konfliktus közte, és Neymar között.


Ezek az én meglátásaim röviden, itt-ott túloztam, és a worst case scenario-t írtam le, de szerintem egyik feltételezés sem légből kapott, inkább racionális.
Szívesen látnék egy hasonlót ellentétes előjellel.

Ha mondjuk Lucho jött volna ezektől a problémáktól kevésbé kellene tartani? De mondhatnám Rourat vagy AVB-t is. Ezek mindenképp fennállnának és Tata –amennyit eddig hallhattunk róla– talán a legalkalmasabb ezeket helyretenni. Nyilván egy Hiddink, Fergie vagy Klopp személyével kevesebb kockázat lenne, azonban őket, főleg ilyen gyorsan, nem lehetett megszerezni. Nem volt túl sok megoldás, azok közül akik szóba jöhettek volna szerintem ő a legjobb alternatíva.

A tisztelet kérdése viszont inkább a személyiség, mint a név kérdése. Azért ezeknek a játékosoknak is megvan a kellő ego-juk, a többsége már mindent megnyert klub és válogatott szinten egyaránt, nem biztos hogy beszarnának egy Klopptól. Az argentín viszont nem olyannak tűnik, aki szépen csendben térden állva könyörög a játékosoknak, hogy legyenek szívesek azt csinálni amit kér tőlük.

Másrészt abból kell főznünk amink van. A keret összetétele adott és biztosan tudja mik azok a szegmensek amiben javítani kell. Nem hiszem, hogy őt választották volna, ha nincs határozott elképzelése. Hogy ezt sikerül-e megvalósítani vagy egyáltalán jó-e, azt az idő eldönti. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy az igazolásokat tekintve kit nézett ki, egyáltalán kell-e valaki. Egy középső védő azért még mindig nem ártana.
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.23. 21:10:25

socio66 írta:Az érdekelne engem az őt pozitívan fogadókkal kapcsolatban, hogy pontosan melyik az a terület, melyik az a problémás nyomvonal, ahol ő javulást tud hozni előreláthatólag?
Mert szerintem jelenleg a kijavítani való dolgok a következők;

1. Racionálisabb alapokra helyezni a taktikát, nem belefutni ugyanazokba a hibákba folyamatosan bizonyos ellenfelek ellen, ...

2. Hitelt, tiszteletet kivívni a játékosok szemében, versenyhelyzetet teremteni számukra, új impulzust hozni a csapat szellemiségébe...

3. A Messi-kérdés, illetve az esetlegesen kialakuló konfliktus közte, és Neymar között.


Ezek az én meglátásaim röviden, itt-ott túloztam, és a worst case scenario-t írtam le, de szerintem egyik feltételezés sem légből kapott, inkább racionális.
Szívesen látnék egy hasonlót ellentétes előjellel.

Ha mondjuk Lucho jött volna ezektől a problémáktól kevésbé kellene tartani? De mondhatnám Rourat vagy AVB-t is. Ezek mindenképp fennállnának és Tata –amennyit eddig hallhattunk róla– talán a legalkalmasabb ezeket helyretenni. Nyilván egy Hiddink, Fergie vagy Klopp személyével kevesebb kockázat lenne, azonban őket, főleg ilyen gyorsan, nem lehetett megszerezni. Nem volt túl sok megoldás, azok közül akik szóba jöhettek volna szerintem ő a legjobb alternatíva.

A tisztelet kérdése viszont inkább a személyiség, mint a név kérdése. Azért ezeknek a játékosoknak is megvan a kellő ego-juk, a többsége már mindent megnyert klub és válogatott szinten egyaránt, nem biztos hogy beszarnának egy Klopptól. Az argentín viszont nem olyannak tűnik, aki szépen csendben térden állva könyörög a játékosoknak, hogy legyenek szívesek azt csinálni amit kér tőlük.

Másrészt abból kell főznünk amink van. A keret összetétele adott és biztosan tudja mik azok a szegmensek amiben javítani kell. Nem hiszem, hogy őt választották volna, ha nincs határozott elképzelése. Hogy ezt sikerül-e megvalósítani vagy egyáltalán jó-e, azt az idő eldönti. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy az igazolásokat tekintve kit nézett ki, egyáltalán kell-e valaki. Egy középső védő azért még mindig nem ártana.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.07.23. 20:11:42

Tim írta:
Az a fajta kombinatív támadójáték,ami lehetővé tette hogy végig verjünk mindenkit mára kb. kimerül abban hogy tanácstalanul körbepasszolgatják a tizenhatost,illetve "adjuk a labdát Messinek,majd ő megoldja" verzióban.
És mindehhez társult egy botrányosan gyalázatos védekezés,amiből mindenki
becsületesen kivette a részét. Szóval akadnak itt problémák bőven,a kérdés az hogy az új edző tud-e ezen változtatni. Ha nem,akkor egy centivel nem leszünk előrébb.
Ok-okozati szerintem a dolog, miután kevesebb labdát sikerült szerezni az ellenfél térfelén, illetve ezáltal folyamatosan mélyről kellett építkezni tűnhet úgy, hogy nagyon visszaesett a támadójáték, de ez szerintem nem teljesen így van.Ráadásul a valaha volt legtöbb gólt rúgtuk, a védekezéses dologgal egyet értek maximálisan.Mindig is mondtam, mi akkor vagyunk a legsikeresebbek ha jól védekezünk, elől Messiékről úgyis bepattan.A nagy sikerek kulcsa is abban rejlett, hogy a legjobban védekező csapat voltunk, amiből sok labdaszerzés, sok minikontra sok gól, most meg adok kapok megy, sok hiba sok kapott gól, s hiába sok rúgott is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.23. 19:56:14

Szerintem rég vártam ennyire a bajnokság kezdetét. Nagy kíváncsi leszek mit tud összehozni!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.07.23. 19:47:14

Martino elve alapján az egész csapat védekezik és az egész csapat támad. Az lesz érdekes, hogy fogja ezt a valóságban is megcsinálni a csapat. Európai szinten most komolyabb megmérettetés jön számára, mint az argentin vagy a paraguayi bajnokság. Szerintem össze tudja kapni a csapatot. Azt a csapatot, amely amúgy is nagyrészt olyan szellemben focizott, amit Martino favorizált eddig.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.07.23. 19:39:32

Bob_Marley írta: Én abszolút nem láttam a tavalyi szezont sem ilyennek, ráadásul nem is a támadójátékkal voltak a gondok, hanem a védekezéssel, aminek több oka is volt, Alba, Tito betegsége stb...


off: A Real össze-vissza ... dolgot remélem törlik a hsz-ből, semmi szükség primitív káromkodásokra.
Az a fajta kombinatív támadójáték,ami lehetővé tette hogy végig verjünk mindenkit mára kb. kimerül abban hogy tanácstalanul körbepasszolgatják a tizenhatost,illetve "adjuk a labdát Messinek,majd ő megoldja" verzióban.
És mindehhez társult egy botrányosan gyalázatos védekezés,amiből mindenki
becsületesen kivette a részét. Szóval akadnak itt problémák bőven,a kérdés az hogy az új edző tud-e ezen változtatni. Ha nem,akkor egy centivel nem leszünk előrébb.
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.23. 19:37:55

Egy remek (angol nyelvű) TotalBarça-cikk Tatáról:
http://www.totalbarca.com/2013/opinion- ... o-to-tata/

At Newell’s Tata employed a 4-1-4-1 which effectively is a 4-3-3. The defensive midfielder role is extremely important. He begins the transition forward and provides cover when defending, slotting between the center backs to create a more protective 5-4-1. In Sergio Busquets, Tata couldn’t find a more suitable man to perform that role.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.07.23. 18:54:19

Sok sikert, Tata!

Bizakodva várom a rajtot, kíváncsi vagyok, hogy mit tud kihozni a csapatból :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.07.23. 18:45:00

Sok sikert neki.Az biztos az ember kíváncsian várja mi lesz, ráadásul ahogy lejjebb is írták rajta jóval nagyobb lesz a nyomás, mint bárkin.
shutterisland írta:
egy jól működő rendszert megbolygatni
de fogjátok már fel, hogy ez a rendszer már nem működik olyan jól, mint kéne.

a real össze-vissza [auto_cenzúra], a bl-ben a csoportban 1-2 jó meccsünk volt, a többi offos, fáradt celtictől is kikaptunk, a psg és a milan ellen is zörgött a léc, a bayern porig alázta a csapatot.
talán a spanyol válogatottat is idevehetem abból a szempontból, hogy 80%-ban a barca taktikáját nyomatja az öreg bajszos, és őket is épp most alázták meg évek óta először.

oké, a ligában 100 pont, és magabiztos győzelem, aláírom, de ez nagyrészt annak köszönhető, hogy a szezon első felében szárnyalt a csapat, míg a real bukta sorra a pontokat.

azt viszont szerintem látjuk, hogy valami már nem a régi ebben a csapatban, talán xavi kezd kiégni, talán jóllaktak, és ki is ismerték a taktikát, senki sem tudja, de egy biztos, valamit kell tenni ez ellen.

nem lesz ívelgetés, nem lesz kontrafoci, szimplán kap a tili-toli egy kis extrát valahonnan, és egy temperamentumos motivátor lesz a padon.

kockázat ? valóban.
de néha muszáj megkavarni az állóvizet, nem fogunk 15 évig sorban trófeákat nyerni csontra ugyanazzal a felfogással, légkörrel, "baráti társasággal".
Lehet nem volt teljesen egyértelmű, bár szerintem a szövegkörnyezetből maximálisan következett, de a jól működő rendszer, arra a folyamatra utalt, ami kialakult jó pár éve, a fiatalok beépítése, szerepkörök letisztázása a pályán, játék, klubhoz köthető dolgok stb.

Én abszolút nem láttam a tavalyi szezont sem ilyennek, ráadásul nem is a támadójátékkal voltak a gondok, hanem a védekezéssel, aminek több oka is volt, Alba, Tito betegsége stb.
Változás kell?Véleményem szerint nem, s remélem is hogy nem lesz változás, az meg hogy nem fogunk 15 évig folyamat tróefákat nyerni, nem értem a gondolatmenetet.
Teljesen nyilvánvaló, hogy így van, de talán nem akkor kellene változtatni, amikor sikeres a klub.
Picit az az érzésem van, Rossell nagyot akar dobbantani, ezért igazolta Neymart, értelmetlen összegért, s ezért hozta Martinot, én mindig is védtem, Rossellt, mert tetszett, hogy vezetőhöz méltóan a pénzügyekkel foglalkozott, szakmaiságba nem folyt bele, nem olyan volt mint Laporta, hogy hozott valakit, mert neki tetszett.Viszont ezek az utóbbi lépések eléggé elszomorítanak, idén nyáron minden racionális érvet nélkülöző döntések születtek sajnos.Ha bejön nagy a kasza, ha nem nagy bukta, remélhetőleg előbbi, mert a klub sikeressége az elsődleges.

off: A Real össze-vissza (autócenzúra) dolgot remélem törlik a hsz-ből, semmi szükség primitív káromkodásokra.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.23. 18:33:21

Alcantara írta:
nonomo írta: attól is nagyon félek, hogy Neymar is be fog csicskulni Messinek
Ennyire nem lehet szegény a magyar nyelv! :idea:
pedig igaza van. mindenki be fog csicskulni messinek, nem hiába hozták ide ezt a noname palit edzőnek. ő is a nagy gonosz terv része, hogy messi igába hajtsa az egész világot. csak a vak nem látja h ez már nem a fociról, hanem messi világuralmi törekvéseiről.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Lezárt