Jéghoki divízió-1-es VB

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2018.04.24. 12:49:56

Láttam a Kazahok és az olaszok elleni meccset is.

Szerintem ebből még bármi lehet, a lényeg az, hogy legyen két (lehetőleg tiszta játékidőben elért) győzelmünk, hogy a biztos bennmaradás meglegyen és utána már elkezdhetünk gondolkodni a helyezéseken is.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.22. 14:46:12

Ide még senki? Pedig fontos lenne a jó rajt, szoros végjáték várható, a házigazda elleni siker nagy plusz lenne. Nem játszunk a legjobban, mégis sikerült visszafordítani a meccset, még pár perc kéne, és leviszik a kapust az ukránok, ott be lehetne biztosítani a győzelmet...
Szerk: így is lett, fontos győzelem! :)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2016.05.25. 22:52:40

Tim írta:Közben megy ám a döntő :D Remélem behúzzák a Finnek, bár Kanada vezet éppen..
Mellesleg a legjobb négyből, három a mi csoportunkban volt.
Én is nagyon drukkoltam neki, de azt hiszem Kanada megérdemelte. A támadóharmadbeli letámadásukkal nem sok esélyt hagytak a finneknek.
Bob_Marley írta:Az megvan mikor lekapcsolják a villanyt Pápán, vagy Újpesten hol van pénz hol nincs. Azt hogy szívják a kokót azt nem tudom, az hogy keresnek x forintot havonta az egy dolog, akkor ha pl Ausztriában meg keres ennek a háromszorosát akkor mi lenne? Meg ugye tavalyi kizárások, visszasorolások mert nem volt PÉNZ a csapatoknál. Elefántok sztriptízbárba mentek most pénteken, szabadidejében meg a pénzével azt csinál valaki, amit akar. Focisták jól keresnek, magyar szinten is, de külföldhöz képest nulla, plusz nem egyszer nem is jön meg a pénz, nem kevés ilyet hallani.
Az, hogy a klubok rosszul gazdálkodnak a pénzzel, az egy dolog, és saját bajuk. Ha pedig külföldön olyan jók a körülmények és magasak a fizetések, akkor lehet menni, elég régóta működik a légiós rendszer a futballban. Vagy oda nem kellenek? Mert ott tudni kéne focizni is, profibb mentalitásra lenne szükség vagy hogy van ez? És esetleg ott a csapatok ki tudnak gazdálkodni valamennyi pénzt is? Azt hiszem tavaly az NBI-es csapatok együtt összesen 125 millió adót fizettek. Agyrém. A kongó stadionokat mi magyarázza? Mert szerintem csak annyi, hogy azt csak alig valaki akarja nézni. Nyíregyházát pl. egyáltalán nem azért zárták ki, mert nem volt zséje, azt hiszem a Pécsnél sem ezzel volt a gond. De volt már ilyen máshol is. Ha meg az utánpótlásnak ilyen vacak a pályája (én jártam több helyen is, ahol egyáltalán nem tapasztaltam ezt), akkor nem 30ezres stadionra kéne költeni, hanem... Főleg nem 123 embernek. A szurkolók ordíthatják majd, hogy egy ország veletek, de nem lesz igaz. És egy rakás embernek igenis joggal piszkálja a csőrét a futball.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.22. 22:34:56

csababarca írta:Olyan szépen írod,hogy [auto_cenzúra] helyzetben vannak a klubok,játékosok,hogy mindjárt meg is sajnálom őket.

Aztán eszembe jut,hogy hogy szívják fel hétvégente az irdatlan mennyiségű kokót a bárpultokról a pesti éjszakában, és rájövök,hogy annyira mégsincsenek rossz helyzetben,ha anyagilag ilyen jól megvannak.
Az megvan mikor lekapcsolják a villanyt Pápán, vagy Újpesten hol van pénz hol nincs. Azt hogy szívják a kokót azt nem tudom, az hogy keresnek x forintot havonta az egy dolog, akkor ha pl Ausztriában meg keres ennek a háromszorosát akkor mi lenne? Meg ugye tavalyi kizárások, visszasorolások mert nem volt PÉNZ a csapatoknál. Elefántok sztriptízbárba mentek most pénteken, szabadidejében meg a pénzével azt csinál valaki, amit akar. Focisták jól keresnek, magyar szinten is, de külföldhöz képest nulla, plusz nem egyszer nem is jön meg a pénz, nem kevés ilyet hallani.

De ne legyen off, oroszoknak szoktam szurkolni, végére szépen megsorozták a jenkiket. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.22. 22:19:36

Olyan szépen írod,hogy [auto_cenzúra] helyzetben vannak a klubok,játékosok,hogy mindjárt meg is sajnálom őket.

Aztán eszembe jut,hogy hogy szívják fel hétvégente az irdatlan mennyiségű kokót a bárpultokról a pesti éjszakában, és rájövök,hogy annyira mégsincsenek rossz helyzetben,ha anyagilag ilyen jól megvannak.


Kanada behúzta a VB-t, finneket győzték le 2-0ra.
Oroszok meg a bronzmeccsek 7-2re az amcsikat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.22. 21:31:19

LG írta:
Fociban mindig is volt pénz, de töredéke annak, amit külföldön rászánnak.
Ki szánja rá? Szponzorok, gazdag magánemberek, de nem közpénzek mennek rá. :roll:
Példálóztál a szomszédos államokkal is, na, azt nem hiszem, hogy ők több pénzt ölnének a fociba, Szlovákiába élek, itt biztos nem, mégis előrébb tartanak.

Arra meg számtalan példa van, hogy tehetséggel a nyomorból is ki lehet emelkedni, ahhoz képest nekünk sokkal jobbak a lehetőségeink, csak nem tudunk focizni, ennyi a probléma. Dárdainak hála motiváltabb, szervezettebb, taktikusabb lett a csapat, ami komoly előrelépés, de focizni attól még nem tudunk, 3 passzt egymást után pl. nagyon ritkán sikerül összehozni.

Tehát úgy gondolom, hogy egyáltalán nem helytálló ebben a dologban a véleményed, és nem véletlenül van kiakadva a közvélemény a fociba ölt esztelen pénzek miatt.

Más sportok (ahogy mondták néhányan) önerőből küzdötték/küzdik fel magukat, mert bizony így is lehet, csak olyan dolgok kellenek hozzá, mint agy, tehetség, elszántság, ami futballistáinkban sajnos többnyire nincs meg.
És nézd meg mennyi az igazolt játékos, valamint akár horvát csapatokat, akár osztrákokat. Nem csak Szlovákia van mellettünk, de valóban ők is előrébb vannak. És én nem is vitatom más sportág eredményeit, de azt igen, hogy a focisták le vannak húzva. Végre kijutunk mi is és hokikapcsán is előkerülnek a focisták ebbe hol a logika? De elfogadom legyen így, én maximálisan kiállok a focisták mellett mert látom, olvasom milyen nehéz helyzetben vannak a klubok, játékosok.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2016.05.22. 21:20:55

Közben megy ám a döntő :D Remélem behúzzák a Finnek, bár Kanada vezet éppen..
Mellesleg a legjobb négyből, három a mi csoportunkban volt.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.22. 20:19:26

Fociban mindig is volt pénz, de töredéke annak, amit külföldön rászánnak.
Ki szánja rá? Szponzorok, gazdag magánemberek, de nem közpénzek mennek rá. :roll:
Példálóztál a szomszédos államokkal is, na, azt nem hiszem, hogy ők több pénzt ölnének a fociba, Szlovákiába élek, itt biztos nem, mégis előrébb tartanak.

Arra meg számtalan példa van, hogy tehetséggel a nyomorból is ki lehet emelkedni, ahhoz képest nekünk sokkal jobbak a lehetőségeink, csak nem tudunk focizni, ennyi a probléma. Dárdainak hála motiváltabb, szervezettebb, taktikusabb lett a csapat, ami komoly előrelépés, de focizni attól még nem tudunk, 3 passzt egymást után pl. nagyon ritkán sikerül összehozni.

Tehát úgy gondolom, hogy egyáltalán nem helytálló ebben a dologban a véleményed, és nem véletlenül van kiakadva a közvélemény a fociba ölt esztelen pénzek miatt.

Más sportok (ahogy mondták néhányan) önerőből küzdötték/küzdik fel magukat, mert bizony így is lehet, csak olyan dolgok kellenek hozzá, mint agy, tehetség, elszántság, ami futballistáinkban sajnos többnyire nincs meg.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.05.22. 20:13:48

FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.22. 15:02:16

Fociban mindig is volt pénz, de töredéke annak, amit külföldön rászánnak. És voltak egyébként töredék sikerek ugyanúgy kevés pénzből, lsd DVSC bejutott a BL-be, Videoton EL szereplése.
És úgy érzem a focisták végigmentek az úton, mert pl a VB selejtező se sokon múlott és voltak nagyon szép eredményeink, ahogy most is és végre sikerült a kijutás. Infrastruktúráról még annyit, hogy fociban szerintetek arannyal borított öltözők vannak? Fradi belső köreit ismerem, pár éve szó szerint gond volt azzal is hogy legyen meleg víz.....És nem Jászkarajenőről beszélünk hanem az ország legsikeresebb csapatáról.....Az hogy stadion épül az tök jó, de az utánpótlásban továbbra is vannak olyan dolgok, hogy ihaj. Honvéd pályán voltam múltkor kint, nem hazudok crossmotor versenyt is lehetett volna tartani olyan buckák voltak a pályán......Vidéken meg az én időmben volt olyan, hogy középkörben lehajoltál és a két kapufa totál máshol volt mint a saját térfeleden. Ezt nem tudom változott-e, de a Videoton ellen így játszottunk még serdülőben.

De elég csak azokat meghallgatni, akik kimennek külföldre és nem kell messzire menni, elég Ausztriáig és lehidalnak, hogy jééé így készülnek kint....Attól hogy egy focista milliókat keres mert ennyi pénz van benne, attól az még százhuszadik része annak, amit külföldön megkap pénzben, felkészülési lehetőségekben etc. Ennyivel több pénz van a fociban mint más sportágakban, de ezt felhozni nem érdemes, mert olyan mintha összehasonlítanánk egy controllingost egy mázolóval. Nem ledegradálva akár egy mázolót akár egy hokist, csak összevetésben hogy melyikben van több pénz. És ugyanúgy nem a hokisokat akartam ledegradálni, sőt nagy tett, de pont ezt nem értem hogy akkor minek kell elővenni a focistákat, miközben ott arányaiban ugyanaz a szenvedés van, de mégis valamilyen siker. És meg kell nézni, hogy szenvednek a klubbok, mert nincs pénz csak ahova betud segíteni az állam. De ez igaz a kézire is meg másra is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2016.05.22. 14:11:04

Tim írta:Nem sikerült sajnos a csoda..Ettől függetlenül persze büszke vagyok a fiúkra, és a szurkolókra is akik fantasztikus hangulatot csináltak . A meccsek utáni Himnusz éneklés pedig hatalmas élmény volt, még tv-n keresztül is.

Mindeközben: Bírják az oroszok a cigánytürkszláv hokisainkat
Az egész VB fantasztikus volt, már csak azért is, mert végig volt okunk reménykedni. Pont a franciák és a szlovákok eredményei húzták keresztbe az álmaink, erre komoly összeesküvés elméletet lehetne gyártani, történelmi szálakkal :lol: De azt hiszem a mieinktől mindent láttunk, amit ebben és úgy általában a sportban tisztelhetőnek, példaértékűnek nevezhetünk. Ezt mutatja az is, hogy nem csak az oroszok, hanem szinte az összes csapat és szurkere felfigyelt erre a csapatra, és tök jól is reagáltak rájuk. Sőt Magyarországon még egy rakás, hokit nem szerető ismerősöm is teljesen odavolt értük :D

Bocs Bob, a késői reagálásért, egyszerűen nem volt időm, valószínűleg már irreleváns is, de attól még jár a válasz.
Bob_Marley írta:Elolvastam és értelmeztem, de azért nem értem miért szempont ez, mert egyáltalán nem elvárás. Az hogy írod Pali vagy pl nézd meg Kemenest a TV-ben vagy lehetne még írni tanult értelmes ember az tök jó. És általánosításnak érzem, hogy a focisták hülyék lennének. De akár lehetnek azok is, mit számít ha a pályán kell értelmesnek lenni. Remélem érted amire célzok.

És miért nagy teljesítmény? Mert körbe kell nézni a bajnokságban a kluboknál, csődeljárások, kizárások stb. Majd megnézni hogy aki egyáltalán kint játszik valahol az játszik és mennyit játszik. Majd akárcsak szomszédokat hogy mennyi pénz van a fociban és akkor értékelni, hogy ez a magyar csapat nincs benne Európa 24 legjobb csapata közt, de szívből küzdeni akarással sikerült eredményeket elérni. És megmondom őszintén nekem igenis fáj, hogy ennyire negatív szerepben van a foci feltüntetve és irreális elvárások vannak. És egy hoki sikernél is ez kerül elő. Fociban ugyanúgy szakadéknyi különbségek vannak és nem csak most Kanada-Mi összehasonlítás, de ugyanez igaz fociban is pl arányosan igazolt játékosok számában. De ha mi kikapunk esetleg 5:0-ra akkor bénák, míg hokisok mindent megtettek. Utóbbi maximálisan igaz, s ennyiben kénytelen vagyok összehasonlítani őket, de ez nem negatív megfogalmazás Kilehet kapni, mert sokkal jobb az ellenfél, de ez fociban is sajnos igaz, hogy sokkal jobb csapatok vannak nálunk és mégis a futballba ott rúg bele a sajtó is ahol tud. Nincs rendben a focink, mindenki tudja, de azért kell szorítani meg dolgozni hogy jobb legyen. És minden apró sikernek maximálisan kell örülni, mert akkor lehet jobb ha elviszik ebből a posványból a tehetségeket. Ahogy hokiban is játszanak itt-ott vagy nem a magyar bajnokságban hanem máshol a Volán. Focban dettó, egy Nagy Ádám ne itt rohadjon meg pl. És ehhez kell egy EB és nagy siker a kijutás, mert gyengébb erőket képviselünk.
Én erre azt tudom mondani, hogy szerintem meg elvárás kellene, hogy legyen. Hangsúlyozom, nem diplomáról beszélek, meg tudományos tevékenységről. Hanem, hogy a kölyköket az utánpótlásban megtanítják, hogy alázat meg szerénység nélkül nincs eredmény, és hogy nem vagyok az élet császára attól, hogy egyszer bevertem 26-ról aztán meg onnan lődözök. És hogy nem ennyiből áll az élet. Megint ezzel jövök, de mindkét közeg mellett töltöttem el időt, és számomra elképesztő, hogy a hokis srácok közötti kommunikáció mennyivel magasabb színvonalú.

Ebben egyébként, elismerem, ez a válogatott előrelépett. Én azt látom, hogy, aki a fociban valóban példaértékűek, vagy azok lehetnek, arra igazak ezek. Gera, Király, az általad említett Nagy Ádám, aki 20 évesen oktathatná Dzsudzsit, Tajti, csak így hirtelen, aki eszembe jutott. Kell agy ahhoz, hogy tudd, hogy a tehetséged hogyan jut érvényre. Nemzetközi szinten is elsorvadtak nem kis tehetségek, nálunk nekem ez a kategória Dzsudzsák (PSV óta mutatott valamit?), ez lesz szerintem Németh, sokan meg akik megfordultak a válogatottban, oda sem valók voltak, vagy a legkisebb rosszak lehettek.

A fociban meg mindig is volt pénz, én nem tudom honnan, de láttam nb1-es szerződést, ismertem nb1-es játékost, és azt a fizut, hogy miből állította elő a klub nem tudom. Most meg végképp nem lehet pénztelenségről beszélni, már lassan az utolsó faluban is stadion van, és nem egy megyeiben focizó ismerőstől is hallom, hogy lett pénz, jönnek a tervek is. Nem beszélve a merítési lehetőségekről, az infrastruktúra beli különbségekről. Egyáltalán nem ugyanaz a kávéház a két sport, ezt egyenesen kikérem a hokisok, de más sportok nevében is (példának okáért én kézilabdáztam, magas szinten, egy osztályban olyanokkal, akik most válogatottak, légiósok stb., de ami az én serdülő és ifi koromban uralkodott a kézilabdában infrastruktúra néven, az valami nevetséges volt, és nem megyei szintről beszélünk). Az, hogy a fociban ennyire szakadéknyi a különbség, az szégyen, hogy hokiban ugyanennyire, az dicsőség.

Ez a nincs pénz benne, meg kis pénz-kisfoci, nagy pénz-nagyfoci, csak egy mantra. Lehet, hogy kis pénzből nem lehet nagy focit csinálni, de a nagy pénznek nem eredménye a nagy foci (önmagában). És mondjuk hirtelen csak a Mizo-PVSK jutott eszembe kosárlabdában, akik kis pénzből nagy kosarat csináltak, csupán a szellemiség révén egy időszakban csupa dávid-góliát harcokat nyertek. A Veszprém és a Pick is tudott komoly eredményeket felmutatni, miközben közel sem olyan kaliberek játszottak ott, mint manapság. A vizilabdát már nem is említem. Biztos ezeknek is volt anyagi háttere, de nem támogatták szénné, mégis összejött egy-egy nemzetközi szereplés, siker.

Lehet, hogy jó az út, amire a focisták léptek, csak szerintem jobb végigmenni az úton, mint hirtelen odakerülni a célhoz. A hokisok ezt megtették, már csak ezért sem ugyanaz ha ők kikapnak 5-0-ra.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.05.20. 13:57:58

Ukrajna rendezi a jövő évi Div.1-es világbajnokságot. A résztvevők a házigazdák mellett Magyarország, Kazahsztán, Ausztria, Lengyelország és Dél-Korea. Nem lesz könnyű a visszajutás sajnos :?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2016.05.17. 19:11:24

Nem sikerült sajnos a csoda..Ettől függetlenül persze büszke vagyok a fiúkra, és a szurkolókra is akik fantasztikus hangulatot csináltak . A meccsek utáni Himnusz éneklés pedig hatalmas élmény volt, még tv-n keresztül is.

Mindeközben: Bírják az oroszok a cigánytürkszláv hokisainkat
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.05.16. 21:59:04

A németek azért sokkal jobbak voltak :( Bár így is két percen múlt a dolog gyakorlatilag...
Wehrs gólja hatalmas volt 8)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.05.16. 21:40:40

Elképesztően nagy dicséret illeti ezt a válogatottat =D> . Félelmetes, hogy mekkorát küzdöttek ma és az egész VB alatt. Ezzel a bomba erős német csapattal majdnem leikszeltünk, egészen elképesztő. Ha van csapat aki megérdemli a bentmaradást azok mi vagyunk. Nagyon utálom a franciákat, de holnap kivételesen nyerjenek [-o< . Mégegyszer óriási gratula a fiúknak =D> .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.05.16. 10:55:23

FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.15. 17:46:04

Elolvastam és értelmeztem, de azért nem értem miért szempont ez, mert egyáltalán nem elvárás. Az hogy írod Pali vagy pl nézd meg Kemenest a TV-ben vagy lehetne még írni tanult értelmes ember az tök jó. És általánosításnak érzem, hogy a focisták hülyék lennének. De akár lehetnek azok is, mit számít ha a pályán kell értelmesnek lenni. Remélem érted amire célzok.

És miért nagy teljesítmény? Mert körbe kell nézni a bajnokságban a kluboknál, csődeljárások, kizárások stb. Majd megnézni hogy aki egyáltalán kint játszik valahol az játszik és mennyit játszik. Majd akárcsak szomszédokat hogy mennyi pénz van a fociban és akkor értékelni, hogy ez a magyar csapat nincs benne Európa 24 legjobb csapata közt, de szívből küzdeni akarással sikerült eredményeket elérni. És megmondom őszintén nekem igenis fáj, hogy ennyire negatív szerepben van a foci feltüntetve és irreális elvárások vannak. És egy hoki sikernél is ez kerül elő. Fociban ugyanúgy szakadéknyi különbségek vannak és nem csak most Kanada-Mi összehasonlítás, de ugyanez igaz fociban is pl arányosan igazolt játékosok számában. De ha mi kikapunk esetleg 5:0-ra akkor bénák, míg hokisok mindent megtettek. Utóbbi maximálisan igaz, s ennyiben kénytelen vagyok összehasonlítani őket, de ez nem negatív megfogalmazás Kilehet kapni, mert sokkal jobb az ellenfél, de ez fociban is sajnos igaz, hogy sokkal jobb csapatok vannak nálunk és mégis a futballba ott rúg bele a sajtó is ahol tud. Nincs rendben a focink, mindenki tudja, de azért kell szorítani meg dolgozni hogy jobb legyen. És minden apró sikernek maximálisan kell örülni, mert akkor lehet jobb ha elviszik ebből a posványból a tehetségeket. Ahogy hokiban is játszanak itt-ott vagy nem a magyar bajnokságban hanem máshol a Volán. Focban dettó, egy Nagy Ádám ne itt rohadjon meg pl. És ehhez kell egy EB és nagy siker a kijutás, mert gyengébb erőket képviselünk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2016.05.15. 17:31:23

Tim írta:Fritzek ellen marha nehéz lesz, jelenleg negyedikek a csoportban, előzik a szlovákokat(bár ők egy meccsel kevesebbet játszottak ha jól emlékszem). Előzetesen,figyelembe véve a Fehéroroszok elleni győzelmet 20% esélyt adnék a fiúknak.
Bár ha a Franciáktól is kikapnak a Beloruszok akkor is van esély a bent maradásra, abban nem vagyok biztos, hogy ilyen esetben a jobb gólkülönbség számít, vagy az egymás elleni eredmény..

Egyébként tudtátok hogy mindent beleszámolva,39 pálya van összesen az országban?
Az az 5-1-es győzelmük a szlovákok ellen elég ijesztő. Mondjuk elég kusza ez a csoport, abban reménykedtem, hogy a végén 2 0 pontos csapat közül mi győzünk és akkor bennmaradunk. De mintha ellenünk szervezkedtek volna az alsóházban :lol:

Kíváncsi lennék, hogy mondjuk 10 évvel ezelőtt hány pálya volt... Engem gyerekkoromban elkezdett érdekelni hoki, de olyan helyen laktam, ahol erre nem volt lehetőség, alig vártuk a telet, hogy befagyjon a tó, akkor suli után mindennap kimentünk játszani, aztán meg sokszor évekig nem fagyott be újra. Maradt a foci :lol:
Alfa írta:Ha a franciák leverik a fehéroroszokat akkor mindenképp bennmaradunk mivel az egymás elleni számít. Hálistennek a franciáknak is létfontosságú lesz az a meccs így elég valószínű, hogy nyernek \:D/ .
Hál'Istennek, de azért félek, mert eddig eléggé vacakul alakultak dolgok, mint fentebb írtam, mintha ellenünk szervezkedtek volna :D
Bob_Marley írta:Az hogy semmiben nem lenne példaértékű a kijutás pl azt le nem tudom nyelni már bocsánat. Az IQ kérdést nem én hoztam fel, de annak aztán semmi köze nincs egy sportolónál (max pluszt jelenthet, de nem elvárás). Az hogy nagy arc vagy sem, meg nem IQ kérdése egyébként. Igen pl Böde se egy zseni, de bakker az élet ilyen, hogy találd meg azt amiben a legjobb tudsz lenni. És a fociban nem azt kell tudni mi a salétromsav vegyjele, vagy hogy mennyi az xnégyzet deriváltja....És ez igaz a hokisokra is vagy másokra. Én magát az összehasonlítást kérdőjelezem meg, főleg hogy hál Istennek sikerek vannak. Más sportágban meg még sikeresebbek vagyunk, nem lehet ezeket összehasonlítani. Én inkább örülök, hogy végre kijutottunk egy EB-re, mert szakadéknyi a különbség a kinti és az itteni foci között.
Figyelj Bob, szólj, ha rosszul fogalmazok, de már nem először úgy reagálsz, mintha nem értenéd mit írok. Mint írtam, nem atomfizikus focistákat várok, és a fenti példákat nem is értem. Nem értekezéseket akarok tőlük olvasni akármilyen tudományos témában, de egy szellemi színvonalat meg kellene ütni. Példának okáért én úgy látom, hogy, amikor egy hokis nyilatkozik, akkor érdemes odafigyelni arra, amit mond, mert plusz információkat tud adni a meccsről. De igaz ez a vízilabdásokra is, a kézisekre sajnos egyre kevésbé, de ott még legalább az edzők többségére ez még mindig áll. Mindaddig a focistákra én ezt nem tartom érvényesnek, sőt az edzőkre sem, betanult közhelyeket mantráznak, de azt is sokszor borzalmasan zagyván, rengetegszer nem is a kérdésre válaszolva. És szerintem ahhoz, hogy Dzsudzsi megeressze a magunkért harcoltunk szöveget (olyan borzalmas fogalmazási hibákkal, hogy alsóban megbuktatták volna érte) vagy Szalai a nagy odamondását (szintén hasonló színvonalon), ahhoz szerintem borzasztó ostobának kell lenni. És nem látom helyesnek, hogy ők és ,,Böde Dani példakép" (most nem csak az ő konkrét személyükről van szó, ez az átlag színvonal szerintem). Ellenpélda nekem, amennyire ismerem Dárdai Pali, akiről szintén nem gondolom, hogy feketelyukak perdületét számolgatja szabadidejében, de érdemes meghallgatni. Én olyat is hallottam, hogy anno Kemény Dénes elvárta, de legalábbis nagyon támogatta, hogy a játékosok tanuljanak, mert azt mondta, hogy jobban lehet intelligens emberekkel dolgozni. De ez tényleg csak pletyka, vízilabdástól halottam, de nem válogatottól.

Egyébként én leírtam, hogy miért nem tartom példaértékűnek a futball válogatott teljesítményét, de te nem, hogy miért igen.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.15. 11:17:09

Azért a szbornaja nem egyszer ütötte meg Kanadát, Crosbystól, mindenestül.
Kerüljük már ezeket a nagy túlzó mondatokat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
rhuni
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.01.13. 12:25:20
Tartózkodási hely: Air Day

2016.05.15. 10:55:40

s ráadásul ugyanolyan szakadéknyi különbségek vannak felkészítésben, lehetőségben a magyar foci meg a külföldi foci között mint a Kanadának mennyi pályája van összevetésben.
Ezt te sem gondolod komolyan. Kanada nem csak hozzánk képest de még erősebben jegyzett válogatottakhoz képest is más szint. Oroszokat akiknek papíron legjobb állományuk van Kanada után lassan 10 éve oda-vissza alázzák amikor nem egyetemista kerettel állnak ki. A hoki mindig is azok közé a sportok közé tartozott ahol nagy szakadékok vannak a csapatok között, a magyar válogatott pedig nem kicsit foltozott be az utóbbi években. Aki kicsit is ismeri a sportágat és a szerény történelmünket az tudja, hogy ami tegnap történt az nem akármi volt.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.05.14. 21:35:53

Tim írta:
Köszönöm, hogy összefoglaltad helyettem :D

Fritzek ellen marha nehéz lesz, jelenleg negyedikek a csoportban, előzik a szlovákokat(bár ők egy meccsel kevesebbet játszottak ha jól emlékszem). Előzetesen,figyelembe véve a Fehéroroszok elleni győzelmet 20% esélyt adnék a fiúknak.
Bár ha a Franciáktól is kikapnak a Beloruszok akkor is van esély a bent maradásra, abban nem vagyok biztos, hogy ilyen esetben a jobb gólkülönbség számít, vagy az egymás elleni eredmény..

Egyébként tudtátok hogy mindent beleszámolva,39 pálya van összesen az országban?
Ha a franciák leverik a fehéroroszokat akkor mindenképp bennmaradunk mivel az egymás elleni számít. Hálistennek a franciáknak is létfontosságú lesz az a meccs így elég valószínű, hogy nyernek \:D/ .

A pálya témához meg csak annyit, hogy Kanadában több egész évben használható pálya van mint ahány igazolt magyar játékos (ha jól tudom az utánpótlást is beleszámítva) :!: :!:

A gólok és az egészen elképesztő szurkolók =D>
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2016.05.14. 21:23:51

jelwaz írta: Feljutottunk A-ba vs. kijutottunk az EB-re? Mindkettő nagyszerű, persze, hogy mindkét helyen nekik szurkolok, de szerintem hoki azért rengeteget a maga erejéből ért el, lépcsőfokról lépcsőfokra építkezve, tartalommal töltötték meg a sportot. A focisták meg sok más dolog kárára tolt, propaganda célokat szolgáló (ez a cirkusz) lufi részesei, akik ráadásul egy könnyített rendszer révén jutottak be. Oké, a kutyát nem érdekli, én nem is abba akarok belekötni, hogy ez jó-e vagy sem (szerintem több kárt okoz, mint hasznot, de mindegy), csak abba, hogy a futball válogatott az én megítélésem szerint nem példaértékű semmiben, a hoki válogatott meg igenis az.
Köszönöm, hogy összefoglaltad helyettem :D

Fritzek ellen marha nehéz lesz, jelenleg negyedikek a csoportban, előzik a szlovákokat(bár ők egy meccsel kevesebbet játszottak ha jól emlékszem). Előzetesen,figyelembe véve a Fehéroroszok elleni győzelmet 20% esélyt adnék a fiúknak.
Bár ha a Franciáktól is kikapnak a Beloruszok akkor is van esély a bent maradásra, abban nem vagyok biztos, hogy ilyen esetben a jobb gólkülönbség számít, vagy az egymás elleni eredmény..

Egyébként tudtátok hogy mindent beleszámolva,39 pálya van összesen az országban?
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.14. 20:19:33

Az hogy semmiben nem lenne példaértékű a kijutás pl azt le nem tudom nyelni már bocsánat. Az IQ kérdést nem én hoztam fel, de annak aztán semmi köze nincs egy sportolónál (max pluszt jelenthet, de nem elvárás). Az hogy nagy arc vagy sem, meg nem IQ kérdése egyébként. Igen pl Böde se egy zseni, de bakker az élet ilyen, hogy találd meg azt amiben a legjobb tudsz lenni. És a fociban nem azt kell tudni mi a salétromsav vegyjele, vagy hogy mennyi az xnégyzet deriváltja....És ez igaz a hokisokra is vagy másokra. Én magát az összehasonlítást kérdőjelezem meg, főleg hogy hál Istennek sikerek vannak. Más sportágban meg még sikeresebbek vagyunk, nem lehet ezeket összehasonlítani. Én inkább örülök, hogy végre kijutottunk egy EB-re, mert szakadéknyi a különbség a kinti és az itteni foci között.
Kép
Kép
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2016.05.14. 19:47:58

A fene egye meg, egy ideje nem láttam a Fehéroroszokat hokizni, de én nem gondoltam volna, hogy pont őket ütjük meg. A 2-1-től láttam, de ezalatt 2 momentuma volt a Belarusoknak, egy gól meg a végén az utolsó két percben kavartak össze valamit. Nagyon nagy tett lenne a németeket megverni, és magunknak bebiztosítani a bennmaradást, de ez az egész így már nagyon komoly, akármilyen vége is lesz. Németek meccseit látta valaki, én csak a mieninket néztem, azokat se teljesen, de az eredmények érdekesek. Foghatóak (reaálisan nézve)?

Ohh, hál' Istennek nem én hoztam fel, de azért a hoki válogatott és foci válogatott IQ szintje köszönő viszonyban sincs egymással. Hogyne lenne a focisták között is intelligens és szerény meg akármilyen, és a hokisok között nagy arcú, és senki nem atomfizikusokat vár, de az már idegesítő, amikor egy csapat szellemi átlaga a fogyatékost súrolja. Dzsudzsák szerintem még életében nem nyilatkozott egy olyan értelmeset, amit ott talált volna ki, Böde alulról súrolja a szintet, azt meg amit szakértelem néven sokszor focista szakkommentátoroktól kell hallgatni, arra 10 kamerától nem félő emberből 9 képes, csak közben tud alanyt és állítmányt egyeztetni. Én jártam elég sok helyen edzeni, láttam egy pár utánpótlás csapatot, szomorú, hogy 10 éves kölykök edzését kb. úgy kéne elkezdeni tartani, hogy felpofozod az összeset, erre megjelenik az edző, aki a legtűrhőbb. Ja és a foci edzés lényege a kefehaj, a VaporXIII meg topcsapat meze. A focisták férfinak beállított sztárocskák, jobbára teljesítmény nélkül, a hokisok meg kevesek által ismert igazi keményfiúk. Sok olyan embert ismertem, aki nem a tehetsége miatt, hanem a közeg miatt hagyta abba a labdarúgást, sok nem futballt játszó sportoló ismerősöm meg arról mesélt, amit én is megtapasztaltam a kézilabdában: a focisták megvetése. Szerintem nem alaptalanul és nem véletlenül, habár lehet, hogy túlzón (de a tapasztalataim szerint nem :lol: )

Feljutottunk A-ba vs. kijutottunk az EB-re? Mindkettő nagyszerű, persze, hogy mindkét helyen nekik szurkolok, de szerintem hoki azért rengeteget a maga erejéből ért el, lépcsőfokról lépcsőfokra építkezve, tartalommal töltötték meg a sportot. A focisták meg sok más dolog kárára tolt, propaganda célokat szolgáló (ez a cirkusz) lufi részesei, akik ráadásul egy könnyített rendszer révén jutottak be. Oké, a kutyát nem érdekli, én nem is abba akarok belekötni, hogy ez jó-e vagy sem (szerintem több kárt okoz, mint hasznot, de mindegy), csak abba, hogy a futball válogatott az én megítélésem szerint nem példaértékű semmiben, a hoki válogatott meg igenis az.
Rikardo
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016.03.12. 15:54:48

2016.05.14. 18:02:23

Bob_Marley írta:Én is gratulálok a hokisoknak, de felesleges a focistákat idekeverni. Főleg hogy végre sikerült elérni egy nemzetközi tornát, s ráadásul ugyanolyan szakadéknyi különbségek vannak felkészítésben, lehetőségben a magyar foci meg a külföldi foci között mint a Kanadának mennyi pályája van összevetésben. Focistáktól is hatalmas tett, hogy odaértünk az EB-re.

Valamilyen szinten az. DE !
Pont akkor jutottak ki ,amikor felemelték a résztvevő országok létszámát. A hokisaink meg akkor amikor megnehezítették a feljutás lehetőségét. Nem kis különbség !
Lezárt
cron