Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Phil07
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.01.06. 19:10:51

2018.03.05. 06:32:49

Iniesta nélkül ez teljesen 50-50 meccs lesz szerintem..félek.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.03.04. 20:35:52

visca el barca írta:a MU után a citytől is kikapott a cselzi. 29%-os labdabirtoklás, 2 kapura lövés, amiből 0 talált kaput. :D remélem ellenünk is így nyomják majd :D
Második félidőt láttam,tragikus volt CFC szempontból.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.03.04. 20:33:22

Gomes,Busi,Rakitic,Vidal lesz inkább. Dembelét semmiképp nem játszatnám én sem,még csak 1 hónapja egészséges,meg amúgy is csak 30 kiló,szóval a nagy Chelsea védők ellen Gomes kell,ő majd megbontja őket a fizikumával,meg rájuk szór valami átkot esetleg,illetve Vidal is rendkívül jól játszott a Palmas ellen,Dembelé meg kell majd a Malaga meg a többi kicsi ellen. És buszozó csapatok ellen amúgy sem megyünk vele semmire. :D Csak azt remélem,hogy Messi és Suarez is jól tolja majd elől,mert -2-vel nehéz lesz támadni,ha esetleg gólt kapunk.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.04. 20:28:58

BarcafanTomee írta:Iniesta kiesésével öröm lesz nézni, hogy a Paulinho-Gomes-Vidal hármasból, ketten is kezdeni fognak. :?
Még az is lehet, hogy Denis fog kezdeni :D
Sőt, egy Denis-Busi-Rakéta-Dembele se kizárt, de tényleg a fent említett trióra, főleg a Vidal-Paulinho duóra látok a legnagyobb esélyt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.03.04. 19:44:25

Iniesta kiesésével öröm lesz nézni, hogy a Paulinho-Gomes-Vidal hármasból, ketten is kezdeni fognak. :?

Hasonló játékra számítok mint Londonban, illetve mint ma a második félidőben. Stabilan védjük az eredményt, amíg jó nekünk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.04. 18:58:10

a MU után a citytől is kikapott a cselzi. 29%-os labdabirtoklás, 2 kapura lövés, amiből 0 talált kaput. :D remélem ellenünk is így nyomják majd :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.24. 21:52:33

Most gálázunk, de szerintem a cselszkij ellen megint Paula lesz a kezdő vagy AG.
Nem vagyok benne biztos. Illetve a portugál tuti nem, szerintem vele már nem számol komolyabban a mester. Paulinho sincs jó formában, tehát nem nyerünk vele annyit védekezésben annyit, mint amit a támadásban vesztünk. A Chelseanek pedig elvileg jönnie kell, kontráknál meg Dembelének hasznát vehessük, főleg, ha addigra egy kicsit felépítjük a srácot.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.23. 20:44:08

Ja, hatalmas BL-szezont hoznak idén. A csoportban egy PL 5. helyezett megverte meg X-elt. A PSG ellen meg ha nekübnk mákunk volt akkor nekik mi?
Ezt nem arra mondom, hogy rosszabbak, vagy nem értek el sikert idén, de ne pont őket hozzuk már fel pozitív példának, főleg hogy mi történt a többi sorozatban.
Így van, a tizenegyessel jöttek vissza a meccsbe, és bár CR7 nek megvoltak a helyzetei, simán kihagyta őket. Mikrofon fizurájú hátvéd is egyedi technikával találta el a labdát. Harmadik gól viszont tiszta volt.

A mi meccsünk rendbe volt szerintem, lehetett volna jobb is, de nem kaptunk ki és lőttünk idegenben gólt. Okosan játszott a Chelsea is. Igazából nem is volt kit becserélni, jól van ez.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.23. 17:24:37

Stalkyard írta:Nyilván nem lehet ezt ennyire leegyszerűsíteni, de azért kikívánkozik belőlem: a besztlíg 4. helyezettje ellen, idegenben látványosan meg voltunk illetődve, és Palika fejesén kívül gyakorlatilag lehoztuk helyzet nélkül a meccset. Innen lehet akárhogy csűrni, csavarni ("irányítottunk", "hibára kényszerítettük őket" :P :mrgreen: ), nekem ez ordenáré nagy csalódás.
Amúgy volt még helyzetünk ami beakadhatott volna, de kérdem én nekik hány helyzetük volt?
Három távoli lövés hazai pályán. Ezt a vlédelmi hibát, meg szerencsés gólt hagyjuk már! Az ő góljuk mi volt? Hatalmas, amatőr helyezkedési hiba és egy iszonyatosan jól eltalált lövés, ami ha kicsit arrébb megy még lehet blokkolták is volna. Ugye itt is a ha, mint a kapufánál.

Stalkyard írta:Ez a sorozat úgy látom nem nekünk való, ahhoz tököt is kéne növeszteni végre. (Megjegyzem, lehet szidni a túloldalt, én is szoktam, de ott bowling golyó méretű tökökkel szaladgálnak az urak a BL-ben. Ezért is nyerik annyiszor, amennyiszer.)
Ja, hatalmas BL-szezont hoznak idén. A csoportban egy PL 5. helyezett megverte meg X-elt. A PSG ellen meg ha nekübnk mákunk volt akkor nekik mi?
Ezt nem arra mondom, hogy rosszabbak, vagy nem értek el sikert idén, de ne pont őket hozzuk már fel pozitív példának, főleg hogy mi történt a többi sorozatban.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.23. 17:21:54

A nagy Valverde féle stabilitás mostanában inkább az ellenfél helyzeteinek megúszásáról, szerencsés gólokból, kedvező játékvezetői ítéletekből áll.
Nyilván ezért vagyunk veretlenek a Ligában és a BL-ben, és ezért kaptunk 13 gólt a két sorozatban 31 meccs alatt.
Szerintem pont, hogy a "stabilitás" maradt, és a támadójáték hanyatlott meg egy kicsit, a kapott gólok nem növekedtek, viszont a lőtt gólok picit csökkentek szerintem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.23. 16:40:47

Szerintem meg igen, főleg hogy ez Valverde legnagyobb okossága. Az Atletico és a Real elleni meccs iskolapéldája ennek. Nagyon sok félidő 0-0 lesz még ebben a szezonban. Nem véletlen hogy a góljaink nagy részét a 60/70. után lőjjük.
Erről a meccsről volt szó, ne tereljünk. Fatális és egyben ki nem kényszerített hibából szereztünk gólt. Nem kell mindig magyarázkodni, néha el lehet ismerni, ha gyengék vagyunk/jobb volt az ellenfél. Rohadt nagy mákunk volt most is, meg az Eibar ellen is, és a klubhoz méltatlan játékot mutattunk be mindkét meccsen. A nagy Valverde féle stabilitás mostanában inkább az ellenfél helyzeteinek megúszásáról, szerencsés gólokból, kedvező játékvezetői ítéletekből áll.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.02.23. 15:05:55

Nyilván nem lehet ezt ennyire leegyszerűsíteni, de azért kikívánkozik belőlem: a besztlíg 4. helyezettje ellen, idegenben látványosan meg voltunk illetődve, és Palika fejesén kívül gyakorlatilag lehoztuk helyzet nélkül a meccset. Innen lehet akárhogy csűrni, csavarni ("irányítottunk", "hibára kényszerítettük őket" :P :mrgreen: ), nekem ez ordenáré nagy csalódás.

Azt vártam Valverdétől, hogy taktikailag előhúz valamit a kalapból, mert egy rendkívül jó edzőnek tartom ilyen téren. Ehhez képest gyakorlatilag ugyanazt csináltuk, mint az elmúlt 10 év bármelyik BL párharcában, csak sokkal ötlettelenebbül, erre a játékra tökre alkalmatlan összeállításban. Tehát t.szogattuk a labdát ide oda, és kb ennyi.

Az meg, hogy irányítottuk a játékot... :D Egyeseknél az, hogy 70%-ban nálunk van a labda egy olyan csapat ellen, ami egyáltalán nem is akar amúgy labdát birtokolni, az egyenlő azzal, hogy mi irányítunk. :D Én ezzel szemben meg azt láttam, hogy a 70. percig (amikor óvodás hibát vétett a védőjük) pontosan az történt a pályán, amit Conte és a Chelsea akart. Innentől én nem mondanám, hogy kézben tartottuk a meccset.

Én tényleg azt vártam EV-től, hogy mivel már megmerte húzni azt, hogy kidobja a 4-3-3-at, a tiki-takát, akkor már megpróbál valami olyat húzni taktikailag, amivel kicsit különbözik majd az összkép az elmúlt évek BL párharcainktól. Esetleg vissza állunk, kontrázunk, vagy bármi, ami különbözik attól, hogy felállt védelem ellen megy a céltalan, eredménytelen tili-toli. Hát ordenáré nagyot csalódtam.

Ez a sorozat úgy látom nem nekünk való, ahhoz tököt is kéne növeszteni végre. (Megjegyzem, lehet szidni a túloldalt, én is szoktam, de ott bowling golyó méretű tökökkel szaladgálnak az urak a BL-ben. Ezért is nyerik annyiszor, amennyiszer.)
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.23. 14:38:46

Lehet,hogy a Chelsea jobban járt végül,hogy nem az első fél órában rúgták a gólt. Túl sok időnk lett volna váltani,aztán lehet fordítunk is. :D
beremend
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.04.01. 17:08:10

2018.02.23. 11:15:02

"Csak mondjuk mi van, ha Willian két kapufájából egy beljebb pattan"

Akkor azt is vizsgáljuk meg, hogy mi történik ha Paula 100as ziccer fejese gól, vagy ugyan ez történik Pique fejesénél, tudod amikor Rüdiger lerántotta....... gondolom ezeket az eseményeket nem láttad, mert nem említetted, csak a ziccer nélküli chelsea-s távoli bombákat. :D
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.02.23. 10:12:38

recrea írta:Ezt el is fogadom Palesz és igaz is, csakhogy 5 meccse ezt játszuk, tehát nem a héten kezdtük el és nem a Chelsea ellen. Tudom, erre is van magyarázat, tartalékoltunk a keddi “játékra”. Kár, h nem látszott...lehet magyarázni a bizonyítványt, de mákunk volt az 1-1-es eredménnyel. Persze, sokszor kis dolgokon múlik a BL, lehet, h egy-egy helyzeten vagy passzon, hozzáteszem, ahogy mi mostanában kiestünk, az nagyon sima volt, mert nem sok közünk volt a játékhoz sem tavaly, sem azelőtt.

Nézhetetlenül játszunk másfél hónapja (tisztában vagyok vele, h nem lehet folyamat jól játszva 4-0-ra nyerni, nem is várom el), de nem azért, mert nem tudunk mást vagy jobban, ráadásul van kb. 18 klasszis játékosunk, továbbá a maradék 6 is beférne a két madridi csapaton kívül bármelyik spanyol csapatba, ilyen játékoskeret sehol máshol nincs, hiányposztra igazoltunk 100 milliókért játékosokat, fizuk az egekben, gyakorlatilag mindent megkap EV, amit kér, rajta kívül ezt talán csak Pep mondhatja el jelenleg. Azért nem a csoda kategória, h így állunk.

Én kedvelem őt, sztem nagyon jó edző, a játékosokat is, az elképzelést is alapvetően, tetszik a realitása, az eredmények csodálatosak, és minden elismerésem a csapaté az idei teljesítmény miatt, és még mielőtt valaki ismét és sokadszorra leírná, nem leszek más csapat szurkolója :D
Ez a mindent meg kap Valverde, szerintem egy kicsit túlzás. Inigo Martinezt kérte Yerri Minat kapta ha jól tudom de lehet, hogy tévesek az infóim. A fizetéshez neki nincs köze szerintem, hogy ki mennyit kapjon.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.23. 09:42:31

Ezt el is fogadom Palesz és igaz is, csakhogy 5 meccse ezt játszuk, tehát nem a héten kezdtük el és nem a Chelsea ellen. Tudom, erre is van magyarázat, tartalékoltunk a keddi “játékra”. Kár, h nem látszott...lehet magyarázni a bizonyítványt, de mákunk volt az 1-1-es eredménnyel. Persze, sokszor kis dolgokon múlik a BL, lehet, h egy-egy helyzeten vagy passzon, hozzáteszem, ahogy mi mostanában kiestünk, az nagyon sima volt, mert nem sok közünk volt a játékhoz sem tavaly, sem azelőtt.

Nézhetetlenül játszunk másfél hónapja (tisztában vagyok vele, h nem lehet folyamat jól játszva 4-0-ra nyerni, nem is várom el), de nem azért, mert nem tudunk mást vagy jobban, ráadásul van kb. 18 klasszis játékosunk, továbbá a maradék 6 is beférne a két madridi csapaton kívül bármelyik spanyol csapatba, ilyen játékoskeret sehol máshol nincs, hiányposztra igazoltunk 100 milliókért játékosokat, fizuk az egekben, gyakorlatilag mindent megkap EV, amit kér, rajta kívül ezt talán csak Pep mondhatja el jelenleg. Azért nem a csoda kategória, h így állunk.

Én kedvelem őt, sztem nagyon jó edző, a játékosokat is, az elképzelést is alapvetően, tetszik a realitása, az eredmények csodálatosak, és minden elismerésem a csapaté az idei teljesítmény miatt, és még mielőtt valaki ismét és sokadszorra leírná, nem leszek más csapat szurkolója :D
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2018.02.23. 09:37:01

Közhely puffogtatás, de annyira nüanszokon múlik egy jobb vagy egy "rosszabb" teljesítmény megítélése, hogy csak na. Múltkor már többek előre mondták, hogy alázzuk az angolokat. Most meg nem fogunk nyerni semmit, mert nem úgy alakult a játék,ahogy azt sokan várták. Mi van,ha Paulinho fejese bemegy? Vagy átveszi okosba és beveri? Kijebb jönnek az angolok és előbb utóbb valszeg kapnak még 2-t. És akkor mindenki megint örömódákat fújna, hogy mekkora királyok vagyunk. Fordítva is igaz! Mi lett volna,ha a jacksons five-os a kettő kapufából egyet bever. Akkor már mindenki EV fejét követelné.

Fociban nincsen "ha", ezt mindenki tudja, de mégis ezeken a pillanatokon múlik, hogy egy szurkoló hogyan ítéli meg a teljesítményt.

Írjátok itt, hogy így nem lehet BL-t nyerni. Úgy hangzik mintha csak rajtunk múlna. Szerintem a keddi Chelsea-t senki sem szórta volna meg. Szinte tökéletes volt a védekezésük és tényelg rohadt nagy szerencsénk volt, hogy ott elpasszolták magukat, mert így most jó pozícióban vagyunk. Megjegyzem 1-0-ás vereségnél sem kellett volna a kardunkba dőlni előre.

Amúgy nézzétek meg a Real-t! Ők végig meggyőzően vertek mindenkit, minden pillanatban? 2014-ben Ramos fejese, vagy az Atleti szöglet védekezése volt a nagy "ha".
2016-ban az egész ahogy végig mentek egy nagy "ha" volt. Kezdve a sorsolástól, az ellenfelek formáján át, Grízes kihagyott büntetőjén keresztül, stb.
2017-ben a nagy "ha" a tavalyi kihagyott Vidal büntető volt és utána kiállítás+valami les gól is volt, stb.

Félreértések elkerülése végett nem azt mondom, hogy nem érdemeleték meg, de ezek fontos pillanatok, amik után vagy azt mondja a szurkoló, hogy ez igen,vagy húzzuk le a wc-n.

Arra szeretnék célozni, hogy ugyanannyira nem kell temetni a BL-t egy nem annyira meggyőző teljesítmény után,mint amennyire nem kell királykodni,ha 5-0-val haza küldjük az angolokat a következő mérkőzésen.

Jó helyzetben vagyunk a BL-ben. Stabilak vagyunk. Kell még hozzá valami plussz,vagy nagy adag mák és akkor talán örömködhetünk a végén.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.23. 09:29:07

Így higgadtan utánanézve: Nem volt olyan vészes.
Én is csalódott voltam a meccsen, de nem szabad elfeledni hogy hol játszottunk, kik ellen, és teljesen más teljesítményű Chelsea volt mint amelyik hazai pályán 0-3-ra szívott. Ez ellen a Real Madrid is brutálisan szenvedett volna, túloldalt is már azon megy egy jó ideje a téma hogy betömörülő csapatok ellen a fehér balett sem tud sokra menni.

Nekem is sokkal jobban tetszett az amikor rájuk rohantunk 2012-ben, de lehet hogy ha kicsit okosabban játszunk, akkor nem kapunk be 2 kontrát, és egy olyan korszakos csapat BL címet védhetett volna.

Mellesleg az nem kis teljesítmény még mindig, hogy egész meccsen ziccert se tudott kialakítani a Chelsea otthon ellenünk, és a 3 helyzete az Willian lövőkéjének köszönhető.
Az utóbbi kicsit meg is lep, hogy belőle nem készültünk fel, mert köztudottan remek lövőkéje van, nem véletlen vert már jó pár hatalmas gólt állított helyzetből is.
Nagyon úgy tűnt hogy nem vesszük őt komolyan, aztán a gól után már hajlandóak voltak ráállni, utána már nagyon momentuma sem volt.

Ami egyedül szomorú, hogy hátrányba kell kerülnünk ahhoz hogy ne félgőzzel játsszunk egy ilyen legendásan nehéz pályán, jó lenne ezen a felfogáson változtatni, mert lehet hogy megéghetünk, úgy is hogy eddig sikerült sebességfokozatot váltani.

Az viszont tény hogy előre sokkal több kell, sokkal kreatívabb játék, sokkal több mozgás, ezen talán Dembele segíthet, és fontos lenne mert a meccsek 90%-ában összesen 1 igazi támadóval vagyunk a pályán, mert Messi KP-n passzolgat, Lajos meg nem csoda ha 5 védővel körbevéve nem tud alkotni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.23. 09:02:32

recrea írta:Nekem spec jobban tetszett, amikor 2012-ben azzal a játékkal 1-0 kaptunk ki itt, de szubjektív a dolog, így elfogadom, ha valakinek a keddi produktum tetszett, megérteni mondjuk nem fogom.
Mondjuk a tetszett, és az elfogadom a látottakat, mert taktikus meccsen, nehéz terepen hoztunk egy vállalható eredményt, az is két külön dolog. Persze csak a magam nevében beszélhetek, de nyilvánvalóan nem ezt akarom látni minden héten. De ettől még nem akadok ki ezen a meccsen, mert a Stamford Bridgen nem tartom ezt az eredményt egyáltalán rossznak, és a látottakra is van a fejemben egy logikus magyarázat - amit le is írtam már, sokan egyet se értenek vele, EV tudja igazából csak, hogy mi miért történt, szóval marad is spekuláció. Lehet 2012-t felhozni, én akkor felhozom 2009-et, amikor 1 db kaput eltaláló lövésünk volt egész meccsen, a 92. percben. Pedig az aztán komoly egy Barca volt, és mégse brillíroztak a srácok ebben a stadionban.

És igen, én is jobban örülnék egy 2012-es taktikának, de se Xavi, se Cesc nincs ahhoz a középpályán, helyettük Paulinho és Rakitic van az előnyeikkel és a hátrányaikkal - nekem a hátrány jobban szembetűnő sajnos, de ízlések és pofonok. Dembélét be lehetett volna dobni persze, erről leírtam már a véleményem, gondolom EV nem véletlen nem őt rakta be, és szerintem inkább hosszútávú sikerességét tekintve, nem szimpla unszimpátiából.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.23. 07:49:17

Chino írta:Ez a teflonszurkolás meg nagyon érdekes. A meccs előtt az ment, hogy a Realt mi simán megállítjuk, meg hogy 3:1 lesz ide, most meg már ott tartunk, hogy zavarjuk el Valverdet és a egész szezonunk értékelhetetlen. =D>
Ez utóbbi max. a te agyszülemémyed, keresd elő légyszi azokat a hozzászólásokat, amik EV elzavarásáról vagy az értékelhetetlen szezonról szólnak.

Az első részhez meg annyit, h remélem feltűnt, h az általad említett ellentmondásos hsz-ek nem ugyanazoktól az emberektől származtak.

Nekem spec jobban tetszett, amikor 2012-ben azzal a játékkal 1-0 kaptunk ki itt, de szubjektív a dolog, így elfogadom, ha valakinek a keddi produktum tetszett, megérteni mondjuk nem fogom.

Értem én, h eredménykényszer, meg hozzuk le a “tutit”, de mutassatok már egy szezont, amikor rossz játékkal bármit is nyert ez a csapat. Mert ezzel BL-t nem fogunk az biztos, pedig nálam jobban itt senki nem szeretné.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.22. 21:47:06

Tromort77 írta:Ha Willian két kapufája beljebb pattan... és ha Paulinho fejese bemegy az elején? Nincs ha.

Egy Chelsea ellen idegenben engedtünk kb 4 veszélyes lövést. A kapott gól egy buta hibából jött, de egyébként nem értem ezt a siránkozást. Kevés helyzetet dolgoztunk ki, mivel oroszlán módjára védekeztek. Ami zavaró nekem, hogy sokan itt úgy beszélnek a Chelsea-ről mint egy Getafe-ról. Hiába vannak gyenge formában a bajnokságban, láthatjuk, hogy a BL egy teljesesen más történet.
Hazardét én azért nem nevezném olyan veszélyesnek. Másrészt ha a mi gólunk szerencsés volt, meg a védelmi hiba, az övék úgyszintén. A belga lövését lehet, hogy felírják kapuralövésnek és hogy papíron ezzel veszélyesebb volt a Chelsea, de ha Messi labdája eléri Albat simán ajtó-ablak helyzet, vagy ha Leo nem akarja inkább a bal lábára tenni hanem elrúgja üresen 10 méterre a kaputól... Én is tudok sok "ha"-t írni. Csak ezeket papíron nem jegyzik így mehet a levesbe.

A Chelsaet pedig tényleg nagyon lebecsülik, főleg a Stamfordra nem győzni járnak a csapatok. 2-3 vereségük lehet otthon, a BL-ben egy sem.


Tromort77 írta:A hozzászólásom arra szólt, hogy egyesek itt azt hiszik, hogy ők kreálták a spanyolviaszt. Még mindig kontrát vártok meg átlövéseket amikor rohadtul nem egyeztethető össze ez a labdatartással.
recrea írta: Arra még nem gondoltál, h innen valaki játszotta/játsza is ezt a sportágat (netán érti) és nemcsak a haverokkal a játszótéren?!
Nem.
Ha meg erőltettük volna az átlövéseket és folyamatosan blokkba vagy mellé megy, úgy hogy egy kirúgást elvégeznek 2 perc alatt az lenne a baj és hogy jönne a sírás, hogy miért nem a saját játékunkat játszuk. A kontra meg nem olyan egyszerű, hogy azt mondom, hogy akkor átállunk erre és már megy is. Az angoloknak eszük ágában sem volt feladni ezt a védekezést, hiába passzoltunk félpályánál, tettük hátra, sosem léptek ki rendezetlenül, így pedig nem lehet védekezni.

Ez a teflonszurkolás meg nagyon érdekes. A meccs előtt az ment, hogy a Realt mi simán megállítjuk, meg hogy 3:1 lesz ide, most meg már ott tartunk, hogy zavarjuk el Valverdet és a egész szezonunk értékelhetetlen. =D>
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.22. 21:32:31

Engedtessék már meg, h pár embernek ne tetszen az, h kedvenc - híresen támadófocit játszó - csapatuk egy Paula helyzettel, kapura lövés nélkül, “potyagóllal” lehoz egy BL meccset. Igen, valaki letojja a stabilitást, bár még mindig nem értem, h mitől voltunk mi stabilak, mert nem rajtunk múlt, h merre pattan az a három lövés :D az meg, h kaptunk volna 3 gólt, ha a kontrákba belemegyünk...most akkor van ha vagy nincs ha? ;)

Az, h egy meccs 0-0, az nem azt jelenti, h nincsenek helyzetek, kapuralövés vagy jó játék. Az eredmény jó, senki nem azt vitatja sztem.

Igen, Dembele eddig rengeteget tett hozzá :)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.22. 21:29:25

recrea írta:


Arra még nem gondoltál, h innen valaki játszotta/játsza is ezt a sportágat (netán érti) és nemcsak a haverokkal a játszótéren?!

Semmi fárasztás meg kikényszerítés nem volt itt, az életben nem lövünk gólt, ha a két védő nem csinál olyan hibát, amiért még megyében is leugatom a csapattársamat.
Bámulok. Előtte az volt a közhangulat, hogy egy 0:0-lal elégedettek lehetnénk. Ahhoz fergeteges támadójáték társult volna? Kaptunk egy gól és Dembelé már melegített. Erre egyenlítettünk és ő a padon maradt. Azt nem gondolom, hogy ha ő beáll, akkor nyert ügyünk vqn. De hogy más lett volna onnantól a támadó játékunk, azt igen.Az 1:1 tökéletes eredmény, ha otthon rá tudunk tenni egy lapáttal. Ha meg nem, akkor nem érdemlünk továbbjutást. De akkor majd azt kell szídni, nem pedig azt a meccset.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.22. 21:26:57

Amúgy a kapott gól után azonnal bekerítettük őket, ha nincs a hibájuk szerintem akkor is egyenlítünk, de mivel gyorsan jött a szükséges gól ezért okosan visszaálltunk megint.

Tromorttal értek egyet megint.
Semmi fárasztás meg kikényszerítés nem volt itt
Szerintem meg igen, főleg hogy ez Valverde legnagyobb okossága. Az Atletico és a Real elleni meccs iskolapéldája ennek. Nagyon sok félidő 0-0 lesz még ebben a szezonban. Nem véletlen hogy a góljaink nagy részét a 60/70. után lőjjük.
Arra még nem gondoltál, h innen valaki játszotta/játsza is ezt a sportágat (netán érti) és nemcsak a haverokkal a játszótéren?!
A stúdióban még az egykori válogatott meg NB1es játékosok/edzők se tudják elmagyarázni nekünk szakmailag hogy mit látunk, mi történik a pályán. Egyedül ez a Henrik nevű fazon az, aki úgy nagyjából átlátja a dolgok szakmai/taktikai részét.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2018.02.22. 21:32:35-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Tromort77

2018.02.22. 21:12:10

Ha Willian két kapufája beljebb pattan... és ha Paulinho fejese bemegy az elején? Nincs ha.

Egy Chelsea ellen idegenben engedtünk kb 4 veszélyes lövést. A kapott gól egy buta hibából jött, de egyébként nem értem ezt a siránkozást. Kevés helyzetet dolgoztunk ki, mivel oroszlán módjára védekeztek. Ami zavaró nekem, hogy sokan itt úgy beszélnek a Chelsea-ről mint egy Getafe-ról. Hiába vannak gyenge formában a bajnokságban, láthatjuk, hogy a BL egy teljesesen más történet. Pláne, hogy nekik csak ez az egy trófea játszik már csak idén. Illetve ők pont ehhez értenek ami nekünk nem fekszik. Ehhez képest partiban voltunk velük és stabilan tartottuk őket. Jobb lett volna belemenni egy rohangálós kontrázós meccsbe és kapni hármat idegenben? Nyomáson van a lényeg. Meg azon, hogy az általatok értelmetlen passzolgatás pont elég volt arra, hogy a robot Kanté is a seggén vegye a levegőt Fabregassal együtt a meccs végére. Ezt az elemzést csak érdekességként linkeltem, de nem lehet nem észrevenni, hogy idén tendencia, hogy a komoly meccseken felőröljük az ellenfeleket.

A hozzászólásom arra szólt, hogy egyesek itt azt hiszik, hogy ők kreálták a spanyolviaszt. Még mindig kontrát vártok meg átlövéseket amikor rohadtul nem egyeztethető össze ez a labdatartással.
recrea írta: Arra még nem gondoltál, h innen valaki játszotta/játsza is ezt a sportágat (netán érti) és nemcsak a haverokkal a játszótéren?!
Nem.
Válasz küldése