Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.06. 14:44:34

Nem is kell fejjel a falnak, de ha első 50 percben látszik hogy erősen verhető és elintézhető a párharc, akkor ebbe bele kell kapazkodni és el is kell intézni!
Remélem Valverde is így látja.(persze ez nem jelenti azt hogy 11 játékossal rohamozni kell fejvesztve)

Ez a kupa erről szól, lehet visszavágóra mi fogunk ki rossz napot, a fél csapat kidől/formán kívül lesz nálunk, esetleg kiállítás, szoval addig kell eldönteni amig el lehet, a lehető legkisebb esélyt sem adva a fordításra.

Forditva sem hiszem hogy ne kapnának vérszemet és ne akarnák megrugni a 2-3. golt is ha gyengék vagyunk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.06. 13:37:03

Cestus írta:Abszolút fontos lenne, hogy az odavágón eldöntsünk.
EV-t ismerve biztos nem fog fejjel menni a falnak. mostanában amugy mi sem vagyunk hű de nagy formában, ilyen 1-1 gólos győzelmek jönnek csak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.06. 13:25:30

Abszolút fontos lenne, hogy az odavágón eldöntsünk. Most Eibar-Girona között van a BL-meccs, a visszavágón meg Málaga-Athletic között lesz. Emellett most vagy egy edzőbuktató csapattal játszunk majd (ha Conte marad), vagy egy - a csapatával még csak ismerkedő - új edző ellen, ha Conte megy.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.06. 12:03:10

Nyiri81 írta:A Chelsea-t az nem veri meg a PL-ben aki nem akarja, ahogy nézem. Jó előjel a BL meccsre. Ne csináljuk azt mint tavaly. Az első meccsen el kell intézni az egész továbbjutást :)
Igen, elég mélyen vannak jelenleg, sok a baj a csapat körül, és az edző személye körül, alacsony a csapatmorál.

Le kéne rendezni a lényegi kérdéseket(a javunkra) már az odavágón, hasonlóan mint a City ellen(max most fordítva, a második félidőben).
Bízom benne hogy ha tényleg gyengék lesznek a kékek az első félidőben, akkor Valverde úgy dönt hogy akkor el kell dönteni már az első meccsen, és nekik esünk rendesen, de természetesen ésszel.

Nem hiányzik egy újból feltámadt Chelsea elleni visszavágó nagyon szoros odavágói eredménnyel.

Nagyon kéne egy revans 2012-ért, de így is kemény párharc lesz, ebben biztosak lehetünk.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.02.06. 11:47:15

A Chelsea-t az nem veri meg a PL-ben aki nem akarja, ahogy nézem. Jó előjel a BL meccsre. Ne csináljuk azt mint tavaly. Az első meccsen el kell intézni az egész továbbjutást :)
Csak is Puyol
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.27. 21:15:18

Én abban bízom, hogy azt a hihetetlen nagy mákot amit a Chelsea tett 2012-ben ellenünk, nem lehet még egyszer végig vinni.

Néztem őket az Arsenal ellen, első 10 percig presszingeltek, abból is lett a gól, és utána visszább vettek.

Nem az a betonbunkerezés ment mint régen, de még mindig nagyon szilárdan védekeznek, sokszor 5 védővel, szóval kontrák, és nagyon gyors labdajáratás, kapura törő játék kell a gólokhoz majd.

Szerencse hogy megúsztuk Lajos sérülését, az az undorító taposás simán hónapokra nyaralni küldhette volna, szépen alá fordult, de szerencsére ő Lajos. 8)
Dembelé február 5-12 körül térhet vissza, odavágón max a fáradt védelmre érdemes rávinni, majd a visszavágón alkothat már.

Nagyon össze rakta a csapatot Valverde, nyár után örültünk volna ha nem ver ránk 10 pontot a RM fél szezon alatt, és a közvéleményben is a "hanyatló, kiöregedett Barca" voltunk, akiknek kifújt, ehhez képest most ott tartunk, hogy fő esélyesek között vagyunk a BL-ben is.

Rég éreztem amúgy ennyire magabiztosnak a Barcát, talán a 2014-15-ös szezon tavaszában, ahol tényleg olyan magabiztos volt a csapat, hogy szinte mindegy ki jött, bajnokokat kaptunk sorra és egyenes kieséses szakaszban csak 1 meccsen kaptunk ki, akkor is azért mert Lajos lesérült, és Lucho rászólt a csapatra hogy elég mára, lassítsunk.

A Chelsea-seknek nagy volt a szája a sorsolás előtt, ez nekünk általában jó jel, elég bele gondolni hogy mi volt a City és a Bayern ellen. :D

Amúgy akit érdekel, a legendás visszavágó 2009-ből:
http://www.barcelona-hd.co/2016/03/full ... na-06.html" target="_blank
(fent van az odavágó is, és a 2012-es párharc is teljes meccsben)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3302
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.27. 20:04:11

Nagyon egyben vagyunk,a sérülések ellenére is. Jelenleg Dembelé az egyetlen,aki nem lesz az odavágón(bár lehet felépül) illetve ugye Cou. A védekezésünket rendbe tette EV,és elől is sokat fejlődtünk a szezon eleje óta. Minimális szerencse,és a BL-ben is ott lehetünk a végén,a Drogba féle Chelsea-től én sokkal jobban tartottam anno,igaz a mostanit nem láttam játszani régóta. Sokat jelenthet majd,hogy ennyi az előnyünk a bajnokságban,és akár be is lehet áldozni egy bajnokit,ha nagyon szoros a menetrend.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.27. 19:44:46

A hazai duplázás valószínűleg meg lesz, viszont sajnos a BLt sokszor nem a legesélyesebb nyeri. Jelenleg szerintem mi vagyunk azok, és ha nem jön komolyabb sérülés a kezdobol azok is maradunk, de egy kupasorozatban bármi lehet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.27. 19:04:53

http://www.eurobarca.hu/rovidhir/marca- ... riplazhat/" target="_blank

Érdemes elolvasni a most megjelent cikket, lehet benne igazság.

Tény hogy nagyon szervezett és jól működő csapatok ellen kell bizonyítani, de az pozitívum hogy mi is egyre inkább azok vagyunk, azért az 1 bekapott gól csoportmérkőzésen nem gyenge, pláne hogy egy csoportban voltunk egy Juventussal, és az elmúlt évek után kiegyensúlyozott és magabiztos a csapat.

Iniesta konzerválása, pihentetése kulcsmomentum lehet, ilyen szempontból nagyon jó hogy jött Coutinho, pihentetni tudjuk BL előtt, de mellette Coutinho kiváló megoldás lehet a bajnoki meccseken.

Én még kiemelném, hogy több gólképes játékosunk lett, akik képesek betalálni, ott van Paula például, aki képes váratlanul kapu elé törni, főleg hogy nem rá számítana az ellenfél, mikor ott van Messi és Suarez.
Emellett Valverde nagyon jól elérte, hogy a kulcsmomentumoknál valaki mindig gólt tudjon lőni, ha épp nem Messi lövöldöz.

Én nagyon be vagyok sózva, ha a Chelsea-n tovább sikerül jutni, akkor tényleg bármi lehet, mert rég nem látott kiegyensúlyozottságot érzek a csapatban.

SZERK:
Ami szintén döntő lehet, hogy Messi Valverdével képes volt bele menni a rotációba, sokat jelenthet a BL-ben egy fejben friss Messi, láthattuk hogy Ronaldo kb újjászületett a tavasszal, amikor pihentették 1-1 BL meccs előtt.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.26. 22:45:35

Tény hogy nem 2 naponta megy, de azért erősebb lélekbeli, testbeli, és főként taktikabeli fejtörést és felkészültséget igényel az, ha épp Citykkel játszol kis csapatok helyett.

Megijedtem az Espanyol ellen hogy Lajos bokájának annyi, de szerencsére kibírta a gumilábó, nagyon kelleni fog a Chelsea ellen, és mélem Valverde megfegyelmezi Paulinhot, és társait, mert olyanokat nem engedhetünk meg mint amik az Anoetában voltak.

Robit kicsit visszavontabban játszatnám, nem szabad fent maradnia labdavesztésnél, mert nem fog tudni visszaérni.

Szerintem az odavágón el fognak dőlni a lényegi kérdések, ha fegyelmezetten, de gólra törően játszunk, és sikerül kihozni legalább egy idegenbeli gólos döntetlent, akkor nagyon nehéz dolga lesz a Chelsea-nek a Camp Nou-ban, és tudjuk hogy milyen amikor egy védekező csapat kitámad és fut a gól után(bár nem tudom a mostani Conte-féle mennyire nyomna egy Atletit, akik sokszor hátrányba sem nagyon támadnak ki).

Mint mondtam, ha sikerül valahogy átverekednünk magunk a Chelsea-n akkor tényleg bármi lehet, és áprilisra már Dembelé is be tud illeszkedni ha szerencsénk van, és Valverde is elég nagy mágus, én bízok benne.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.26. 18:08:01

Innen is látszik, hogy a PL jóval erősebb :P
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.01.26. 17:59:04

Nero. írta:February 20th: Chelsea vs. Barca
February 25th: Man Utd vs. Chelsea
March 4th: Man City vs. Chelsea
March 14th: Barca vs. Chelsea
April 1st: Chelsea vs. Spurs
Ez szerintem (nem) kicsit túl van fújva.

5 nappal lesz a Barca meccs után a United, majd 10 napjuk lesz pihenni a City után. Utána pedig több, mint fél hónap. Nem tudom, hogy mennyire pontos ez a lista, vagyis, hogy lesznek-e még meccsek ezen kívül, de ez így vállalható.

Persze a két csapat közül az ő sorsolásuk a nehezebb erre az időszakra, de ezt tudni kell menedzselni, mert nem 2-3 naponta lesznek a mérkőzések.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.26. 17:33:56

Nero. írta:February 20th: Chelsea vs. Barca
February 25th: Man Utd vs. Chelsea
March 4th: Man City vs. Chelsea
March 14th: Barca vs. Chelsea
April 1st: Chelsea vs. Spurs
VS:

Február 20: Chelsea vs Barca
Február 25: Barca vs Girona
Február 28: Las Palmas vs Barca
Március 4: Barca vs Atletico
Március 11: Malaga vs Barca
Március 14: Barca vs Chelsea

Atletit leszámítva nem lesznek túl nehéz meccseink a ligában, és megtehetjük hogy pihentetünk, vagy akár kevésbé veszünk komolyan 1-1 meccset, főleg hogy nemsokára a Valencia és az Atleti is játszik egymás ellen, plusz Köténnyuval lehet Iniestát pihentetni.

Nagyon várom, de egyben továbbra is nagyon tartok ettől a párharctól.
Nagyon koncentráltnak kell lennünk, remélem nem alszunk az első félidőben, mert akkor bajok lesznek.
Tény hogy kevés gólt kapunk, de néha még mindig amatőr hibát vétünk, amit egy Chelsea könnyen meg tud bosszulni(2012...)

Néztem az Arsenal elleni meccset, nem lesz egyszerű dolgunk, gyors bemozgásokra lesz szükségünk hogy feltörjük a védelmet, és kontrákra.


Viszont ha sikerülne tovább jutnunk, akkor akár tényleg bármi lehet még, főleg ha Dembouz is felépül-beépül, és a sérülések is elkerülnek.
Kupa nagy része már lezajlott, a bajnokságot toronymagasan vezetjük, belefér 1-1 pontvesztés a Bl miatt, szóval maximálisan koncentrálhatunk a BL-re úgy hogy a 2 másik trófeára nincs negatív hatással.

Ami viszont igazán biztató az Valverde filozófiája és profizmusa.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.26. 17:16:41

February 20th: Chelsea vs. Barca
February 25th: Man Utd vs. Chelsea
March 4th: Man City vs. Chelsea
March 14th: Barca vs. Chelsea
April 1st: Chelsea vs. Spurs
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.10. 19:09:04

Ami számomra bizakodást ad, hogy lesüt Valverde munkásságáról a profizmus.
Nincsenek kamikaze megoldások, igyekszik az egyensúlyra törekedni, nem úgy rotál hogy 5 meccsig alap kezdő, majd utána a C csapat játszik és kikapunk.
Számomra ez igazán a Celta elleni odavágón tudatosult. ,
Egy olyan mumus helyen olyan kezdővel simán kinéztem egy 4-0-s vereséget, ehhez képest úgy lehoztuk 1-1-re, hogy még győzni is bőven esélyünk volt.

Valahogy nagyon jól fel tudja mérni az ellenfél adottságait, és ahhoz igazítani a csapatot, remélem ez továbbra is sikerülni fog, és sikerrel megyünk tovább a Chelsea ellen.

Bízom benne, hogy Valverde jó kupacsapatot tud csinálni a csapatból, ez itt egy ideje hiányzik, míg közben mások gyengébb kerettel, játékkal is képesek voltak BL-t nyerni.
Remélem jól meglépi a taktikát amivel ki kell állni, és sikerül felmérnie hogy egy 4-4-2 Paulával, és elől Messi-Suarezzel a célravezetőbb, vagy pedig 4-3-3 szerű Dembelével.




Én ezen amúgy sokat gondolkozok, szerintem az előbbi lesz, úgy hogy a meccs 2/3-madánál behozza Dembouzt a fáradtabb Chelsea-re.
Mindenesetre én számomra legalább akkora örömet ejtene a Chelsea ellen tovább menni, mint a Bayern ellen 2015-ben.
Nagyon kéne már egy jó BL szereplés.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.08. 06:09:39

Samper írta:Én meg azt remélem, hogy Valverde nem csak mondja, hanem úgy is van, hogy mindig csak a soron következő mérkőzéssel foglalkozik. A köztes meccseken annyi minden történhet, hogy kár előre spekulálni.
Miert szerinted Valverde vagy úgy az egész klub nem annyira profi? :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.08. 05:30:03

Én meg azt remélem, hogy Valverde nem csak mondja, hanem úgy is van, hogy mindig csak a soron következő mérkőzéssel foglalkozik. A köztes meccseken annyi minden történhet, hogy kár előre spekulálni.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.08. 00:03:55

MessiNeymarSuarez írta:Ha már szóba került a BL...

A 2 csapat jelenegi teljesítményét figyelembe véve ti mire számítotok a Chelsea ellen? Hány % hogy tovább megyünk?
Sok van még addig, bármi történhet, 180 perc alatt meg pláne de most mi vagyunk az esélyesebbek.

Idegenbe gólt kell lőni. A legutobbi 5 kiesésunk alkalmával ezt nem tettük meg.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.07. 23:57:19

Remélem igazatok van, én azért elég durván tartok tőlük.
Szerintem azzal hogy Coutinho jött, az esélyünk is növekedett azzal, ha Iniestát kipihenten küldjük a BL-re.


Remélem Valverde már azóta erre a párharcra készül.
A legfontosabb az lenne, hogy elérje a srácoknál, hogy az első másodperctől megnyomjuk a meccset, mert ha a szokásos meccs eleji félig kómás játékkal megyünk ki, azt már egy ilyen csapat elég komolyan büntetni tudja.
2012-ben is elég volt mindkét első félidő hosszabbításában bealudni, és el is ment a továbbjutás sajnos.

Nem tudom Conte hogy akarja felküldeni a csapatot ellenünk, teljes buszozással, vagy le akarnak támadni? Lehet érdemes lenne megnéznem a City elleni meccsüket, szerintem kiindulási alapnak jó.

A kiscsapatokat sokszor több góllal verik, de Arsenal, City, Liverpool ellen már nem tudnak nyerni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.07. 23:43:17

MessiNeymarSuarez írta:Ha már szóba került a BL...

A 2 csapat jelenegi teljesítményét figyelembe véve ti mire számítotok a Chelsea ellen? Hány % hogy tovább megyünk?

messze van még, bármi lehet, sérülés, stb.
esélyesebbnek tartom magunkat, hazai pályán lesz a visszavágó.

ez a chelsea védelem már nem az ami álmatlan éjszakákat okozott nekünk anno.
bizakodó vagyok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.07. 23:42:36

Messias2 írta:
MessiNeymarSuarez írta:Ha már szóba került a BL...

A 2 csapat jelenegi teljesítményét figyelembe véve ti mire számítotok a Chelsea ellen? Hány % hogy tovább megyünk?
70-t mondanék.
Conte sose volt jó BL-ben.
Hasonlóan látom, 70-75%-ot adnék magunkra, oda-vissza azért ezt a Chelsea-t illene verni, főleg, hogy otthon lesz a visszavágó.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2018.01.07. 23:36:25

MessiNeymarSuarez írta:Ha már szóba került a BL...

A 2 csapat jelenegi teljesítményét figyelembe véve ti mire számítotok a Chelsea ellen? Hány % hogy tovább megyünk?
70-t mondanék.
Conte sose volt jó BL-ben.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.07. 23:32:58

Ha már szóba került a BL...

A 2 csapat jelenegi teljesítményét figyelembe véve ti mire számítotok a Chelsea ellen? Hány % hogy tovább megyünk?
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3302
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.29. 19:52:50

Mondjuk azért nem veszem őket elő,mert nem tiltanak el x meccsre egy komoly hiba után egy játékvezetőt,mert a 10. fordulóra már nem tudnának küldeni senkit. Mondjuk tényleg el lehet nézni egy 20 centis lest,vagy vitatkozni azon,hogy ez most 11-es,vagy nem,de mikor fél méterrel van a gólvonal mögött a labda és nem látja,vagy a taposásokat tovább engedi(Carvajal-Iniesta pl) de a reklamálásért meg rögtön sárga,akkor nem igaz hogy nem érzik gáznak magukat.

Szerk:Szépen elnéztem a topicot,na mindegy. Messi duplájával nyerünk egyébként az odavágón :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.18. 13:58:49

D.i.N.h.O írta:Gyönyörűen minősítetted magad. Legalább felmernéd vállalni a sötétoldalas neved ahol kitermeltek. Gyáva.
Mennyire pattanhatnak az erek a fején, amikor ezeket a szövegeket megszüli. :lol:
Válasz küldése