Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2009.04.28. 16:30:08

Colos írta:
bali 15 írta:Nagy hátrány az hogy otthon kezd a csapat. De úgy emlékszem hogy 2006-ban is így jutottak a döntőbe.
Hát sajnos nem jól emlékszel. Eddig mindig akkor jutottunk tovább (2000, 2006), amikor mi játszottunk itthon a visszavágót, és akkor estünk ki (2005), amikor ők. De itt az alkalom ezen változtatni! Amikor 2006-ban nyertünk, akkor is mindig idegenben nyertünk (Milan, Chelsea), és a visszavágón (amikor már csak tartani kellett az eredményt), ikszeltünk. Ha nyernénk itthon, akkor idegenben képesek vagyunk egy döntetlenre. Persze nagyon jó lenne, ha nem kapnánk gólt.
Aha, szóval így volt. Ne aggódjon senki, Messi fogalmazott a legjobban:
"A barcelona olyan csapat amely nem maradhat két éven keresztül trófea nélkül." :D
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2009.04.28. 16:28:09

bali 15 írta:Nagy hátrány az hogy otthon kezd a csapat. De úgy emlékszem hogy 2006-ban is így jutottak a döntőbe.
Hát sajnos nem jól emlékszel. Eddig mindig akkor jutottunk tovább (2000, 2006), amikor mi játszottuk itthon a visszavágót, és akkor estünk ki (2005), amikor ők. De itt az alkalom ezen változtatni! Amikor 2006-ban nyertünk, akkor is mindig idegenben nyertünk (Milan, Chelsea), és a visszavágón (amikor már csak tartani kellett az eredményt), ikszeltünk. Ha nyernénk itthon, akkor idegenben képesek vagyunk egy döntetlenre. Persze nagyon jó lenne, ha nem kapnánk gólt. A 2-0 nálam már álomeredmény lenne.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2009.04.28. 16:24:25

egyetértek az előttem szólókkal. Nagyon fontos ez a meccs, és mindenképpen nyerni kell.

De sajnos abban biztos vagyok, hogy kapni fogunk 1 gólt, mivel ott van Lampard és Drogba... És mint ismeretes: a mi védősorunk és a kapusunk ingadozik. Valdes hajlamos a potyagólra is, de nagyon reménykedjünk, hogy jó napot fog kifogni valdes.

Messi meg villogjon, Xavival együtt! Valenciai meccsen nem voltak valami fényesek.

Visca el Barca!
KépKép
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2009.04.28. 16:20:22

Nah, hát eljött a nap. Nagy hátrány az hogy otthon kezd a csapat. De úgy emlékszem hogy 2006-ban is így jutottak a döntőbe. Én nem aggódok azért hogy Bosingwa megállítja Messit és Alves-t. Én csupán egyetlen ember miatt aggódok és az Michael Essien. Képes rá hogy kikapcsolja Xavi-t és Ini-t.
És ott van még Ballack akit már rég láttam technikásan focizni,csak rombolni képes. Ő is gondokat okozhat a középpályán.
Ha a Real-t szombaton és a Chelseat sikerül majd kiütni akkor az út már arannyal lesz kikövezve(a bajnokságban mert azután már olyan csapatok jönnek akiket nem lesz nehéz kiütni.)A döntő előtt lesz a játékosoknak idejük pihenni egy hetet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bali 15 2009.04.28. 16:24:28-kor.
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2009.04.28. 16:15:42

Én is abban bízom, hogy Bosingwa nem fogja tudni tartani Messit (és Alvést). De azt se feledjük, hogy ha Messit sikerülne kivenniük a játékból, még mindig maradna Iniesta, aki pazar formában van mostanában. Ha a hátvédeknek sikerülne tartaniuk a Chelsea támadóalakzatát, és elől is mindenki formában lesz, akkor megverhetjük őket.

Nagyon sok múlik az elkövetkezendő másfél héten. Előfordulhat, hogy kiesünk a BL-ből, kikapunk Mardidban, és legrosszabb esetben nem is nyerünk semmit. De egyre közelebb leszünk a nagy célhoz, és ha a következő két hétben (Chelsea- Real - Chelsea - Villareal) tudnánk hozni a csúcsformát, akkor már nagyon- nagyon közel! :lol:
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.04.28. 16:06:51

Nos az év legnehezebb párharca várható.A Chelsea biztos hogy nem omlik össze a Camp Nou-ban mint a Bayern tette.A lényeg szerintem hogy ne kapjunk gólt és minimum 2-őt szerintem rúgni kéne.Hiddink nagy taktikus(bizonyára nem mondtam újat :D ) szóval tuti hogy erre a meccsre is egy nagyon masszív Chelsea fog kifutni a gyepre.Ha nem hagyjuk hogy a kékek akarata érvényesüljön akkor győzhetünk.Mindenesetre teljesen nyílt a párharc!!! Hajrá Barca!!!!!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
SINCE 1899
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.03.07. 16:46:39
Tartózkodási hely: NAGYKANIZSA

2009.04.28. 16:01:33

Egy erős x a tippem a mai estére,de kibb...ul félek a chelsea-től!
Kép Mi a világ leghosszabb meccse?---A real-barca,mert majdnem 2-7-ig tartott:)
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.04.28. 15:41:22

Szerintem a legfontosabb, hogy ne kapjunk gólt. Egy 1:0-ás sikerrel is kiegyeznék, mert abban biztos vagyok, hogy idegenben is képesek leszünk betalálni. Az pedig ugye majd "duplán" számít...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.04.28. 15:29:36

Én Puyolt nem játszatnám most, de sztem Pep jobban tudja. :D Rá kell majd játszani a jobb szélre, ez nem kérdés, így Messi és Alves játéka nagyon fontos lesz. Viszont jobb szélen még egy tapasztalatlan védőjük van, akivel szemben Henry áll, aki ezt valszeg ki tudja majd használni! :D

Védelemtől annyit kérek, hogy ne nagyon cselezzenek hátul, meg ne adjanak veszélyes passzokat keresztbe a saját kapunk előtt, mert akkor úgy járhatunk, mint a Valencia ellen. ( Ott is gyakran ezt tették :? )
Középpálya remélem stabil lesz és pontos passzokat tudunk majd adni! Xavi ha jó napot fog ki Inivel együtt ( akinek mostanában midnig jó napja van :D ) akkor csodálatos játékra számíthatunk.
Támadósor: itt minden egyértelmű, Henry rutinnal, Messi technikával, Eto'o küzdéssel próbáljon meg minél veszélyesebb lenni a kapura, meg segítsenek egymásnak, helyezkedéssel, húzzák szét a pályát!

Bár a logika nem ezt mondja, de én egy 4-1-s hazai sikerre számítok. Van egy ilyen megérzésem. ( A Madrid-Getafe meccsre tökéletesen teljesült a megérzésem :D ) Ettől függetlenül még egy 1 gólos sikernek is örülnék. Főleg, hogy néhány 3 éve idegenben 2-t lőttünk, míg otthon csak 1-t. :D

HAJRÁ BARCA!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8566
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.04.28. 15:22:26

Ez a legerősebb kezdő, talán Marquez jobb lett volna Puyol mellé, de Pique-nek meg előnye lehet a fejpárbajoknál Drogbával szemben.

Olvastam, hogy Bosingwával akarják megfogatni Messit. Ez már csak azért is jó, mert Bosingwa szerintem nem az a védő, aki erre képes, másrészt, ha egy emberre akarják bízni Messi őrzését, az halott ötlet. De ezt Hidding is tudja.

Tuti kemény meccs lesz, legalább egy 2-1-et meg kéne csípni.
Avatar
Caesarka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2008.12.23. 11:40:02
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2009.04.28. 14:43:23

t.henry5511 írta:Szerintem nagyon nagy szerepe lessz Henrynak a Chelsea elleni 2 meccsen. Azért arra a 8 év angolfoci tapasztalatra sok szükség lessz sztem.
Yaya is kért tanácsot Kolotól a Chelsearől! :) Mellesleg egyetértek az előttem szólóval, Touréval hatalmas űr lesz betömve, ami a Valencia elleni meccsen meg volt, szóval, ELŐRE A GYŐZELEMBE! :D
Kép
CSAK A BARÇAAA!!! :twisted: :wink: :P
Glori glori FC Barcelooona, glori glori FC Barcelooona, glori glori FC Barcelooona and the Catalans go marching on on on!!! :twisted:
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2009.04.28. 14:29:06

azt is meg kell ugye jegyezni hogy a Valencia ellen nem volt ott, viszont most itt lesz Yaya, aki óriási tartást ad a csapatnak, a középpályát nagyon stabillá teszi, a Mestalla-ban pedig nagyon könnyen át tudtak jutni a mi térfelünkre ez is baj volt

ma mindenféleképp a Camp Nou-ban egy győzelemre számítok, nem kell nagynak lennie, de nagyon remélem hogy nem kapunk egy gólt sem mert szerintem idén is az fogja eldönteni a továbbjutást hogy melyik csapat mennyi gólt lőtt idegenben
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
t.henry5511
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009.01.10. 15:16:40

2009.04.28. 14:22:27

Szerintem nagyon nagy szerepe lessz Henrynak a Chelsea elleni 2 meccsen. Azért arra a 8 év angolfoci tapasztalatra sok szükség lessz sztem.
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2009.04.28. 13:59:45

Azért IS nagyon veszélyes ellenfél a Chelsea, mert kiváló a fejjátéka, ami ellenünk hatványozottan érvényesülhet. Ha azt megoldják a fiúk, akkor sztem nem lehet nagy gond. Persze meglepetések mindig érhetik a csapatot.
Piqué mindenképp kell oda a védelem közepére...
Bízom a világ legjobb és leghatékonyabb támadósorában :wink: , egy 2:0val tökéletesen meg lennék elégedve!
Azt sem bánnám, ha egy Hiddinkkel kevesebben lennének ezen a két meccsen, nagyon jó edző, óriási taktikus!
Avatar
Koeman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2005.01.27. 18:45:09
Tartózkodási hely: Szeged

2009.04.28. 13:57:13

A kulcs - Sanama véleményét osztva - egyértelműen Touré lesz. A kontráikra, illetőleg a pontrúgásaikra nagyon oda kell majd figyelnünk.
A tippem 2:1 v. 3:2.
Remélem nem igazolódik be, és kapott gól nélkül kihúzzuk.

Forca Barca! Ma estére mindenkire szükség lesz! 8)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.04.28. 13:43:51

Nagyon nehéz meccs lesz.
Chelsea nagyon meg tud szivatni minket,főleg ott hátul.
Szerintem a kulcs ,legalábbis a barcaban Toure,és Iniesta lesznek.
Középpályának nagyon erősnek kell lenni,Valencia ellen nagyon hiányzott.
Illetve,remélem,hogy Xavi is és Messi is jó napot fog majd ki.

Touré,Iniesta. Szerintem magyaráznom nem kell.
A védelemben rendet kell tenni,én Piquet játszatnám a londoniak ellen,illetve Marquezt.Puyol nagyon-nagyon labilis mostanában ... :-(

Droga nagyon veszélyes lesz, Lampard,és Essien...

Forca Barca!
Tippem 2gólos hazai sikert (Én mar 1gólosnak is örülnék)
FORCA BARCA!!!
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2009.04.28. 12:28:15

Nyerni kell, kapott gól nélkül.Tipp:2-0
Sok fog múlni a bíró mennyire engedi majd a rugdosódást!!.

Ha nem kapunk gólt szerintem továbbjutunk, ( ha a visszavágón se akkor biztos :lol: )
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2009.04.28. 11:11:50

Egyetértek számos előttem szólóval a mai meccset meghatározó számtalan momentum vonatkozásában.

Én összességében még egy esetleges döntetlentől sem félteném a csapatot...számos alkalommal bizonyítottuk, hogy idegenben is tudunk gólt-gólokat lőni...méghozzá bárkinek.

Talán annyit tennék hozzá, hogy a továbbjutást szerintem befolyásolni fogja a hétvégi madrid elleni összecsapás...ha ott jól szerepel a csapat, a cselszki ellen sokkal nagyobb önbizalommal léphetnek pályára -kimerültségtől függetlenül.

Nehéz lesz, de bízom benne, hogy a csapategység, a kreatív álomfoci meghozza méltó, jól megérdemelt gyümölcsét.
AdaMM
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.05.21. 10:45:14

2009.04.28. 10:36:57

Sziasztok!

Én úgy gondolom hogy a meccsnek két kulcsmomentuma lehet. Hogy Touré mennyire tudja megszűrni a chelsea támadásait és hogy lampardot hogy tudja semlegesíteni. Véleményem szerint Touré nak nagyon nagyot kell játszania holnap és kulcsszerep hárul rá...feltéve ha ő lesz a védekező középpályás(Ki lenne más ilyen csapat ellen).Kb olyan szerep lesz ez mint marcos sennaé az EB döntőn...senna csak ballack al foglalkozott. A másik kulcsfontosságú pedig a Xavi-Iniesta páros...Ha ők jó napot fognak ki akkor teljesen mind1 milyen a védelem mert olyan helyzetbe tudják hozni a társakat hogy képtelenség hibázni...a Tridente pedig befejez bármit ha olyan labdákat kapnak.
Messi nek bosingwa nem ellenfél...
A barca kombinatív játéka csak akkor érvényesülhet ha chelsea nem tördeli szét szabálytalanságokkal.
jó lenne megúszni kapott gól nélkül!
Szerintem egy hazai 2-0 sem jelentene egyértelmű továbbjutást...Minden a Stamford Bridge en dől majd el!


HAJRÁ BARCELONA!!!!!!!!!HISZÜNK BENNETEK!!!!!!
Rio Buscape
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2007.09.16. 08:57:08

2009.04.28. 10:26:13

gajeraro írta:
Rio Buscape írta: Mindezektől függetlenül sztem Etoo betalál, és Henry jól fog mozogni. Ha a barca megtudja játszani a középpályáját, és a Széleket jól lezárják akkor egy 3-1-es győzelmet is arathatunk.
Az Isten legyen velünk !
Gólt nem szabad kapnunk szerintem!!!!
Igen ebben igazad van, de sztem sajnos 1 gólt fogunk kapni, mivel a Chelsea nem feltett kézzel fog kimenni a pályára!
Avatar
gajeraro
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006.01.05. 12:31:01

2009.04.28. 10:12:21

Rio Buscape írta: Mindezektől függetlenül sztem Etoo betalál, és Henry jól fog mozogni. Ha a barca megtudja játszani a középpályáját, és a Széleket jól lezárják akkor egy 3-1-es győzelmet is arathatunk.
Az Isten legyen velünk !
Gólt nem szabad kapnunk szerintem!!!!
Köszönöm kilibarca!!!!
A lelked a dallam a tested a ritmus az elme a rím ez ZENEBUDDHIZMUS!!!By.:AKPH!!!
Rio Buscape
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2007.09.16. 08:57:08

2009.04.28. 09:56:20

Üdv

Már van vagy 1 éve hogy nem írtam ide a fórumra, most azonban újból írok, mert ez a meccs minden Barca drukker álma, az előrehozott döntő!!!!!! ( Az Mu-tól nem tartok így mint a chelseatől :s)
Nos nagyon jo a Pep csapat az már kiderült egy jónéhány meccsen 8)
Szerintem elsősorban megtanultak csapatként funkcionálni a játékosaink, és 3-4 fő meghatározó emberrel is bővült a keretünk. Messi nem cselez annyit mint tavaly, és ő egyértelműen a világ legjobbja, Etoo-t megtanították végre centerezni (csak ez hiányzott belőle) Xavi végre használja a karmesteri pálcát, Iniesta pedig a sűrítőszer a csapatban, mindenből vhogy jól jön ki :D
A ma esti meccsen Valdes szerepe meghatározó lesz, mivel a chelseanek nem lesz sok helyzete, de azok Drogba jóvoltából veszélyesek lesznek!!!
Messit nem kétséges hogy nem tudják majd kikapcsolni, de Xavi-t lehet hogy igen mégpedig Essien.
Mindezektől függetlenül sztem Etoo betalál, és Henry jól fog mozogni. Ha a barca megtudja játszani a középpályáját, és a Széleket jól lezárják akkor egy 3-1-es győzelmet is arathatunk.
Az Isten legyen velünk !
Avatar
gajeraro
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006.01.05. 12:31:01

2009.04.28. 09:30:26

Nálam Abidal nem kezdene nagyon gyenge szerintem,ha győzni szeretnénk és tényleg annyira támadni akarunk akkor Sylvinho kezdene!
Puyol nem könnyű eset látszik nincs formába,de viszont neki van a legnagyobb szíve,de én akkor is Pique és Marquezt kezdetném!
Ami nagyon fontos váratlant kell húznia Pepnek mert anélkül nem megyünk semmire!
Frankkal is akkor nyertünk Bl-t amikor hátrányba voltunk és pl csatár helyet védőt küldőt be ilyen apróságokon múlik 1 Bl győzelem!
SZERINTEM! :wink: 8)
Köszönöm kilibarca!!!!
A lelked a dallam a tested a ritmus az elme a rím ez ZENEBUDDHIZMUS!!!By.:AKPH!!!
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2009.04.28. 09:06:00

egyik nagy nap a sok közül. győzni kell emberek, nagyon fontos. egy jó meccs lökést adhat szombat estére is. mi itt vagyunk FC BARCELONA, adjatok bele mindent.
csakabarca
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.04.28. 08:58:16

áááá, hihetetlen, mennyire várom a meccset! fantasztikus meccsre van kilátás, és legalább 2 gólos győzelmet várok! Visca el Barca mindörökké!!!
Válasz küldése