Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.27. 16:55:21

[quote="palesz77"]J. Cuenca, Vitinho, Marc Cardona, David Costas, Aleñá, O. Busquets és Ortolá edzettek a nagyokkal, gondolom közülük lesz majd a meccskeretbe behívva pár.[/quo

Hosszabb távon talán Aleñában, Cuencaban és O. Busquetsben van a legtöbb fantázia. Vagy tévedek?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.27. 16:23:17

Samper írta:Tuti. Cucu megsérült?
Nem, de egyszerre csak 3(?) B-s játszhat, védőből nem fog 2-t játszatni Valverde gondolom, KH meg alig van a keretben most, szóval logikus. Főleg, hogy Dignenek is kell a perc, meg Cucu is nagyon csikó még, ráér.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.27. 16:12:38

palesz77 írta:J. Cuenca, Vitinho, Marc Cardona, David Costas, Aleñá, O. Busquets és Ortolá edzettek a nagyokkal, gondolom közülük lesz majd a meccskeretbe behívva pár.
Tuti. Cucu megsérült?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.27. 13:38:29

J. Cuenca, Vitinho, Marc Cardona, David Costas, Aleñá, O. Busquets és Ortolá edzettek a nagyokkal, gondolom közülük lesz majd a meccskeretbe behívva pár.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.11.03. 12:23:27

Ahogy az Eurobarca is írja:

A 2017-2018-as Király Kupa döntőjét az Atlético új stadionjában, a Wanda Metropolitanóban rendezik. A meccset 2018. április 21-én játsszák.

Végre előre kitűzték a helyszínt és nem lesz vita majd, hogy kinél legyen. Szép új stadion, jó döntést hoztak.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.10.25. 15:10:28

kristop írta:
jo volt ez, a visszavagora roberto, pique, rakitic szeru kezdojatekosokat el se kell mar vinni.
Azért, ha a meccset meg akarják nézni, ugye nem zárod ki őket a Nou Camp-ból? :D :mrgreen:
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.10.25. 12:08:45

na, ezt a meccset viszont visszaneztem.

digne mindig ilyen stabil, meg mindig tokeletes cserejatekosnak tartam. a belsovedo paros is jol muzsikalt, semedon latszik, hogy mennyire jo jatekos, de nem hozta ki magabol a maximumot.

a kozeppalyan gomes kabe tokeletes meccset hozott le (ilyenkor igaza lehet valverdenek, hogy hasznunkra lehet, de azert inkabb letszam feletti jatekos), alena is jo volt, a lefordulasai, ahogy teszi - veszi a labdat, kozben vedekezik is, szerintem beferne rakitic helyere is joparszor. denis viszont, hat, most iszonyat pontatlan volt, es veszelyt se birt okozni, nem volt jo.

arnaiztol tobbet vartam, eleg egysikunak tunt, vagy otszorhatszor megprobalta ezt a befele huzast, de szerencsere egyszer bejott. de legalabb magabiztos. deulofeu szerintem jo volt, sokszor leszereltek (szogletre tisztaztak), de magara merte vallalni a vezerszerepet igy sztarok hianyaban, es folyamatosan nyomas alatt tartotta az ellenfel jobb oldalat. pacorol nem irok semmit.

jo volt ez, a visszavagora roberto, pique, rakitic szeru kezdojatekosokat el se kell mar vinni.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.25. 09:33:08

MQuCsabi írta:Úgy láttam, Verma kezdett Masch mellett. Hogy játszott?
elfogadhatóan. mondjuk túl sok dolguk nem volt, mascherano viszont nagyon jól tolta, nálam MoM
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.25. 09:26:42

Úgy láttam, Verma kezdett Masch mellett. Hogy játszott?
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.25. 09:08:16

visca el barca írta:gomes meg DS bizonyította, hogy semmi keresnivalójuk nincs itt, egyik gyengébb volt mint a másik, főleg az utóbbi. deuolofeu buta egysíkú játékától meg agygörcsöt kapok ha sokáig kell még néznem... tello volt még ilyen síkhülye, megtolom és futok a labda után gyerek. nyáron ezeket a palikat ardával, rafinhával, pákóval meg ki tudja még kivel rég el kellett volna takarítani innen.
Dettó. Gomes remélem végleg bizonyított Valverdenel. Egyszerűen hihetetlen az a pali. Nagyon remélem, hogy nagyon gyorsan csatlakozik Ardaékhoz.
Most EV cseréit sem nagyon értettem. Lehozta Alenat meg Deut, a két legnagyobb kerékkötőt meg bennhagyta Gomes és Suarez személyében. Utóbbit pedig kitette jobbszélre, ahol még gyengébb volt. Ugyan a kicsi nem játszotta élete meccsét, de így is kiemelkedett a kp-ról, de talán az egész mezőnyből. Látszik rajta, hogy hatalmas lehetőség van benne. Deulofeut nem értem, mert nem ez volt a játéka, hogy megtolom aztán megyek utána. Voltak cselei, sokkal technikásabban oldotta meg a dolgokat, most ez teljesen kiveszett belőle. Ahogy a labdát is csak örökölni lehetett tőle, Denistől méginkább.
Pacót meg, hogy miért tartottuk meg egyre nagyobb kérdés. Ha így sem játszunk centerrel, miért kell egy cserecsatár is. Legalább a helyzetkihasználásával nem volt akkora gond, de most vetekedhet Suarezzel. Nagyon látszott, hogy csak össze lett dobálva a csapat, nem folyt a labda, a csapatrészek távol egymástól, a hajtást meg hagyjuk. Ha feleannyira teszik oda magukat, mint a Murcia játékosai nagy különbségű győzelem legalább kijöhetett volna.
Remélem a visszavágóra már több fiatalt be fog dobni Valverde, mert egyértelműen többet érnek. Busquets simán mehetett AG helyére, ha nem is kezdőként de egy fél órára nyugodtan beszállhatna.
Mondjuk Arnaiz nekem újra kicsit súlytalan volt, ahogy a B-ben is, bár a második félidőre feljavult, a góljáért külön pacsi. Nasgyon technikás a srác, az látszik, de valami nagyon hiányzik belőle.

Én nem Digin néztem, milyen aranyköpései voltak a kommentátornak?

Mondjuk a saját nevelésekről elég érdekes amit hallok. Alena az U19-esek csapatkapitányaként került fel az U21-es keretbe. Cucu stabil U19-es kerettag, ahogy Tarín is. (mondjuk neki a sérülése nagyon betett) De bent van már a keretben Mújica és Busquets is 17-18 éves korban és Abel Ruiz is már kopogtat. És ők csak akik kezdettől fogva itt vannak. (Mboula is komolyan ott van a korosztásokban, csak sajnos hülye fejjel eladtuk, pedig lenne helye).
Ha jól tudom ők vannak ilyen helyzetben, de lehet hogy van benne tévedés.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.25. 09:02:56

Nem Ede72 írta:Teljesen igaza volt...senki nincs a láthatáron, aki csak meg is tudná közelíteni Iniestáékat...senki
elég csak ha megnézed hány barca játékos van az U19 vagy u21 spanyol válogatottban...segítek: 0
Nem ezen volt a hangsúly, hanem Asension. Real nevelésnek titulálta a kommentátor, amikor kőkemény 0 perce játszott az akadémiájukon. :D Amúgy Alená és Cucu elég sűrűn szerepel az U csapatokban, az U17-es VB-n meg a Barca kontingens szintén elég jól teljesít jelenleg. Nem azt mondom ezzel, hogy Ini szinten lesz bárki, de nem is olyan tragikus a helyzet, mint az be van sokszor állítva.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.10.25. 08:24:41

nagyjából ugy láttam ahogy a többség, a második félidőre osztályt lépett a gárda, nem tudom de az volt az érzésem, hogy ez a Murcia azért simán végig verné a magyar NBI-et.
az Arnaiz -nevet mindenesetre megjegyeztem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.25. 08:05:33

gomes meg DS bizonyította, hogy semmi keresnivalójuk nincs itt, egyik gyengébb volt mint a másik, főleg az utóbbi. deuolofeu buta egysíkú játékától meg agygörcsöt kapok ha sokáig kell még néznem... tello volt még ilyen síkhülye, megtolom és futok a labda után gyerek. nyáron ezeket a palikat ardával, rafinhával, pákóval meg ki tudja még kivel rég el kellett volna takarítani innen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2017.10.25. 07:59:48

pr13 írta:
palesz77 írta:És a meccs tanulsága, hogy a Madrid akadémiája jobb, mert tőlük Asensiok kerülnek ki, tőlünk meg nem. :D Ezt imádtam. :D
Hát engem lehozott az életről ez a kommentátor. Hál istennek nem túl sűrűn nézek digit :D

Teljesen igaza volt...senki nincs a láthatáron, aki csak meg is tudná közelíteni Iniestáékat...senki
elég csak ha megnézed hány barca játékos van az U19 vagy u21 spanyol válogatottban...segítek: 0
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2017.10.24. 23:39:53

palesz77 írta:És a meccs tanulsága, hogy a Madrid akadémiája jobb, mert tőlük Asensiok kerülnek ki, tőlünk meg nem. :D Ezt imádtam. :D
Hát engem lehozott az életről ez a kommentátor. Hál istennek nem túl sűrűn nézek digit :D

DS nekem nagy csalódás volt, azt hittem, hogy végre megmutatja magát, ha már ennyire elnyomottnak érzi magát. Ezzel a teljesítménnyel biztos nem került beljebb. Gomes hozta a szintjét, semmi meglepő. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.24. 23:30:53

Jó kis lötyögés volt, kijött a különbség hál istennek a végére. A kicsik közül Alená és Arnáiz jók voltak szerintem, leosztották a félidőket. Cucu nagyon úgy nézett ki mint aki izgul, de van benne lendület. Cillessen, Masch, Digne még tanárok voltak, Semedo szintén jobb, Paco beverte amit kell, Deu is villant hál istennek, de az elsőben igen sok lasztit elszórt. Gomes nem volt vészes szerintem, bár halkan megjegyezném, hogy Samper ezeken a meccseken anno többet mutatott.. :mrgreen: Denis volt nagy fekete pont nekem, nagyon nem érezte a meccset. Plusz még meg kell jegyezni, hogy SR megindulásai élményszámba mennek. :D

És a meccs tanulsága, hogy a Madrid akadémiája jobb, mert tőlük Asensiok kerülnek ki, tőlünk meg nem. :D Ezt imádtam. :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.24. 23:23:22

Aki ma tetszett, Masch, Arnaiz, Sillessen. Akik ma nagyon nem, Gomes, D.Suarez.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.24. 20:44:14

Történtek azért már furcsaságok az életben, de elég erős a kezdő és egy biztos 2-3 gólt össze kell kaparni. Hajrá

Sima liba lett, a továbbjutást művészet lenne elbukni. Szép volt
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.24. 20:28:37

kezdő:

cill - semedo, mascherano, vermaelen, digne - alena, AG, DS - deu, pákó, arnaiz
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.24. 14:48:19

BarcafanTomee írta:
Chino írta: A tippem: Cilessen-Marlon/Sr-Verma-Masch-Digne-AG-Rakitic-Alena-Denis-Paco-Deulofeu
Marlont kölcsönadtunk a Nice-nek nyáron. De rajta kívül szerintem is ez lesz. Fogalmam sincs milyen erőt képvisel a Murcia, de ha kimennénk a komplett B csapattal akkor is továbbmennénk a visszavágón. Így meg kötelező lesz nyerni, már ha hajtanak majd a cseréink, de eddig jól játszottak.

Arda még most sem kerettag, remélem elpasszoljuk valahogy télen, vagy bár küldjék le a kikötőbe halat árulni.

Vidal sérült? Mert ha már ő sem került be még egy ilyen meccsre, akkor ő is távozhatna.
Természetesen Nelson akart lenni, remélem legalábbis, hogy ő fog kezdeni és a kupában sem SR-t fogja erőltetni.
Kár, hogy Palencia ilyen komoly sérülést szedett össze, ő tuti kezdő lenne és a B-ben sem középhátvédeket kellene nézni a jobboson.
Valaki amúgy nem tudja mikorra várható a felépülése?
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.24. 14:36:08

Chino írta:A tippem: Cilessen-Marlon/Sr-Verma-Masch-Digne-AG-Rakitic-Alena-Denis-Paco-Deulofeu
Köhm.. :mrgreen:

Kíváncsi leszek nagyon, igazából Alena érdekel a legjobban, de jó lenne mindegyik kicsit megnézni azért - kapus poszt kivételével nyilván. Remélem sima meccs lesz, és hajtanak majd a srácok, ránk férne már egy gála, még ha gyenge ellenfél ellen is.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.10.24. 14:30:35

Chino írta: A tippem: Cilessen-Marlon/Sr-Verma-Masch-Digne-AG-Rakitic-Alena-Denis-Paco-Deulofeu
Marlont kölcsönadtunk a Nice-nek nyáron. De rajta kívül szerintem is ez lesz. Fogalmam sincs milyen erőt képvisel a Murcia, de ha kimennénk a komplett B csapattal akkor is továbbmennénk a visszavágón. Így meg kötelező lesz nyerni, már ha hajtanak majd a cseréink, de eddig jól játszottak.

Arda még most sem kerettag, remélem elpasszoljuk valahogy télen, vagy bár küldjék le a kikötőbe halat árulni.

Vidal sérült? Mert ha már ő sem került be még egy ilyen meccsre, akkor ő is távozhatna.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.24. 14:15:46

palesz77 írta:
Chino írta:Cucu biztos nem lesz kezdő, szinte 100%, hogy Digne fog kezdeni, max. a visszavágón, ha itt kedvező eredmény születik.
Ha Alba nem gyógyul meg hétvégére, szerintem hülyeség lenne Dignet kezdetni, felesleges kockázat. Nem tudom hogy áll a felépülés, de szerintem inkább ettől függ, hogy ki lesz a kezdő. 3 ifistával is ütni kéne azért a Murciát, még ők is 1 osztállyal felettük játszanak minden héten.. Mondjuk tavaly se nagyon jött össze ez az első körben, de remélhetőleg visszatérünk az előtte levő pár éves gálához ma.
Alba elvileg péntekre harcképes lesz, ennek ellenére kétlem hogy már szombaton játszana. Én szeretném legjobban, hogy Cucu kezdjen, de az első meccsen még nem tartom valószínűnek. Gondolom Digne-t is játszatni akarja, amennyire tudja Valverde, mert Alba felépülése után tartósan padra fog kerülni. Inkább a visszavágóra tartok sanszosnak egy fiatalokkal megtűzdelt kezdőt.
A tippem: Cilessen-Marlon/Sr-Verma-Masch-Digne-AG-Rakitic-Alena-Denis-Paco-Deulofeu
Csereként meg Arnaizt egy 20 percre talán Rakitic helyett. Mondjuk sok függ majd a pillanatnyi állástól. Alenat viszont mindenképp a kezdőbe várom.
Az a gond, hogy sok olyan játékos van az A-ban, akik kevés szerepet kapnak, így legalább a kupában tudja nyomatni és nem kell pihentetni a keretet.

Szerintem se lenne veszélyben a továbbjutás, de Valverde nem hiszem, hogy a véletlenre bízná.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.24. 09:53:36

az EB elég erős kezdőt tippel, kétlem, hogy egy B-s gyerek se kezdene
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.24. 09:06:15

Chino írta:Cucu biztos nem lesz kezdő, szinte 100%, hogy Digne fog kezdeni, max. a visszavágón, ha itt kedvező eredmény születik.
Ha Alba nem gyógyul meg hétvégére, szerintem hülyeség lenne Dignet kezdetni, felesleges kockázat. Nem tudom hogy áll a felépülés, de szerintem inkább ettől függ, hogy ki lesz a kezdő. 3 ifistával is ütni kéne azért a Murciát, még ők is 1 osztállyal felettük játszanak minden héten.. Mondjuk tavaly se nagyon jött össze ez az első körben, de remélhetőleg visszatérünk az előtte levő pár éves gálához ma.
Válasz küldése