Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2010.01.12. 21:40:26

A Sevilla elleni 19-es keret

Valdes, Pinto

Piqué,Puyol,Chygrinskiy, Alves, Abidal, Milito, Maxwell
Xavi, Iniesta, Busquets, Jonathan, Thiago
Pedro, Ibrahimovic, Bojan, Messi, Henry
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.01.12. 19:06:43

Pedig szerintem pont, hogy a kupában játszanak majd a kevesebbet játszó játékosok, és a hétvégén a legerősebb kezdő.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.01.12. 19:04:19

LM10 írta:A kupa visszavágóra:


------------------------------Pinto---------------------------------

Alves----------------Piqué-------------Csiga-----------Maxwell-----



---------------------------------Busquets-----------------------------


-----------------------Xavi/Thiago---------------Iniesta-----------------


Messi------------------------------Ibra--------------------Bojan/Pedro-------



Piqué,Ibra pihent, tuti kezdők lesznek. Csigán kívül még Márquez játszhat majd sztem vagy megint Milito. Mivel Pedro is csere volt, szerintem ő lesz a 3. támadó Ibra és Messi mellett, de én Bojannak jobban örülnék..
sztem meg pont most nem szabad Csigát játszatni, mert a tét nagy. sztem igenis pályára kell küldeni egy közel legerősebb kezdőt (kivéve persze Pinto...)
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.01.12. 19:01:41

A kupa visszavágóra:


------------------------------Pinto---------------------------------

Alves----------------Piqué-------------Csiga-----------Maxwell-----



---------------------------------Busquets-----------------------------


-----------------------Xavi/Thiago---------------Iniesta-----------------


Messi------------------------------Ibra--------------------Bojan/Pedro-------



Piqué,Ibra pihent, tuti kezdők lesznek. Csigán kívül még Márquez játszhat majd sztem vagy megint Milito. Mivel Pedro is csere volt, szerintem ő lesz a 3. támadó Ibra és Messi mellett, de én Bojannak jobban örülnék..
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.01.12. 11:10:05

barcaloki írta:a széljátékért nem kell Robinhokat igazolni, hanem egy egyszerű nagy munkabírású játékost aki leviszi és be tudja adni, mert már van egy magas csatárunk akinek ez lenne az erőssége, dehát nem kap egy értelmes labdát.
Én is így gondolom, hogy fölösleges 30-40 milliókat költeni egy világsztárra, mikor itt van nekünk Pedro és Jeffrén, bár ők még nem annyira csiszoltak, de mégis olcsóbb dolog őket játszatni. Csak meccsritmus kell nekik és fejlődőképesek!
Kép
Kép
Kép
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2010.01.09. 23:06:22

Jó de ha már meccsek vannak kiírva ,akkor ne egy legyen odabiggyesztve :?


Amúgy igen 13.-án lesz 22:00 órakor.
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2010.01.09. 23:03:50

gianni írta:Cső.
Mikor játszuk a visszavágót a sevillaval?
Na persze ha már net elött vagyok megkereshetném,bár a "következő meccsek"című rovatnál 4 napja csak a holnapi meccsünk van kint ami elszomorít,mert már nem ez az első eset,az meg végkép nem tetszik,hogy ezzel a fogadós dologgal van egybekötve :(
Azt hiszem 13.-án játsszuk bár nem vagyok benne biztos. Sztem okosan van megcsinálva a következő meccs :D
Visca El Barca
Kép
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2010.01.09. 23:00:42

Cső.
Mikor játszuk a visszavágót a sevillaval?
Na persze ha már net elött vagyok megkereshetném,bár a "következő meccsek"című rovatnál 4 napja csak a holnapi meccsünk van kint ami elszomorít,mert már nem ez az első eset,az meg végkép nem tetszik,hogy ezzel a fogadós dologgal van egybekötve :(
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.01.07. 10:25:12

Rewolution5 írta:magyarazza mar el nekem valaki miert volt Capel golja szabalytalan??? nem ertem ...barcsak a biro jobban figyelne :D kosz
Véleményem szerint itt az első félidőben szerzett lesgólról volt szó. Sokan vitatták, hogy le kellett e fújni les miatt vagy sem. A válasz igen.
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2010.01.07. 10:13:38

magyarazza mar el nekem valaki miert volt Capel golja szabalytalan??? nem ertem ...barcsak a biro jobban figyelne :D kosz
Avatar
Livia Drusilla
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2008.07.06. 03:53:17

2010.01.07. 00:28:01

A Valencia helyzete sem kellemes :) :

Valencia–Deportivo La Coruna 1–2

még...

Recreativo Huelva–Atlético Madrid 3–0 :?

Alcorcón–Racing Santander 2–3 - azért itt már csoda kéne (még egy!), h továbbmenjenek - mármint az Alcorcónnak... :wink:
Kép
XAVI - INIESTA - MESSI - Neymar +++ - Milan:? - tán lesz feljebb is...am nem vagyok optimista...
Avatar
barcaloki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2007.08.22. 23:19:17

2010.01.06. 23:00:26

A tegnapi meccsről a véleményem:
Erőltetni kellett a beadásokat, mivel nagyon jól tömörült a Sevilla a középpályán, de amit Alves csinált azt rossz volt nézni. Körülbelül 10/2 a sikerességi mutató és ez aggasztó. Vmint ha már csak a széleken tudunk mögéjük kerülni, akkor könyörgöm a másik szélét is használjuk már annak a pályának, és nem befele húzni végig mint Bojan, hanem behozni mondjuk egy Jeffrént aki elfut és beadja több nem kell és azért a széljátékért nem kell Robinhokat igazolni, hanem egy egyszerű nagy munkabírású játékost aki leviszi és be tudja adni, mert már van egy magas csatárunk akinek ez lenne az erőssége, dehát nem kap egy értelmes labdát.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.06. 22:52:06

Rivaldo11 írta:Hm. Érdekes, senki nem említi meg, hogy tegnap a Sevilla mesterien taktikázott. Már a 30. perc környékén is elég jól játszottak, de csak a 2. félidőre lett előttük tiszta, mit kell játszani. Totálisan elválaszották a középpályánkat a védelemtől, emiatt képtelenség volt a jól megszokott építkezés, ha meg mégis sikerült pár passzal átjátszani a letámadást, remekül zártak vissza. A védőink kénytelenek voltak rengetegszer ívelni, sok volt a saját térfelünkön eladott labda is. A záró 10 percben már megtaláltuk e letámadás ellenszerét, és sokkal gyorsabban, kevesebb érintéssel játszottunk, de az egyenlítésre idő már nem maradt. A továbbjutás természetesen még nyitott, minden esélyünk megvan idegenben is a győzelemre, de nem szabad még egyszer olyan komótos fél órát produkálni, mint tegnap.
Ez ellen a taktika ellen pont az eredeti Barca játék a megoldás: sok gyors passz, a középpálya visszalép (főleg a védekező középpályás) és gyors támadás építés szintén elég sok passzal, gyors apró mozgásokkal, hogy megbomoljon a védelmük, majd beindítással, vagy gyors kényszerítővel a 16-os előterében, avagy szélen védők mögé kerülve egy jó beadással gólt szerezni. Tipikus Barca támadás. Idén nem nagyon láttam még ilyet, a védők nem lépnek vissza, nincs meg a gyors passzjáték a középpályán és nem is mozog senki sem annyit, a szélek meg bőven kisebb mértékben vannak kihasználva. a 80. perctől meg már nagyon kellett hajtani, ezért már el is kezdett játszani a csapat... Tudnak ők még mindig, ha akarnak, de idén inkább csak akkor akarnak igazán, ha vesztésre állunk. :roll: Ezen kellene most a leginkább változtatni.
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2010.01.06. 21:55:24

Vezet a depor a Valanca ellen,idegenben,(2-1).Nekik is van 2 idegenbeli goljuk,lehet ha tovabbjutunk meg a Valanciat se kell lekuzdeni :D
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.06. 20:36:49

Hm. Érdekes, senki nem említi meg, hogy tegnap a Sevilla mesterien taktikázott. Már a 30. perc környékén is elég jól játszottak, de csak a 2. félidőre lett előttük tiszta, mit kell játszani. Totálisan elválaszották a középpályánkat a védelemtől, emiatt képtelenség volt a jól megszokott építkezés, ha meg mégis sikerült pár passzal átjátszani a letámadást, remekül zártak vissza. A védőink kénytelenek voltak rengetegszer ívelni, sok volt a saját térfelünkön eladott labda is. A záró 10 percben már megtaláltuk e letámadás ellenszerét, és sokkal gyorsabban, kevesebb érintéssel játszottunk, de az egyenlítésre idő már nem maradt. A továbbjutás természetesen még nyitott, minden esélyünk megvan idegenben is a győzelemre, de nem szabad még egyszer olyan komótos fél órát produkálni, mint tegnap.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.01.06. 20:18:03

Amúgy a Valenciának nem kell legyőznie a Deport? :roll: :D Nem tudom, miért olyan egyértelmű, hogy ők mennek a következő körbe.
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2010.01.06. 19:25:20

HA tovabbjutnank akkor a Valancia ellen az elso meccset ugye idegenben jatszuk? :?:
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.01.06. 19:19:28

barcafan07 írta:miert temetik sokan a csapatot tavaly idegenben 3-rom nullra vertek meg a fiuk a seviat en bizom a fiukban
Pont ezért. :) Tavaly 3-0-ra vertük őket, idén kikaptunk 2-1-re. Én még bízom a csapatban, hogy képesek lesznek továbbjutni, de sajnos nem látok rá sok esélyt.

Egyébként szvsz a tegnapi meccs a lesszabály értelmezésétől függően vagy 3-3-nak vagy 3-2-nek kellett volna lennie. Még a 2-2 vaz egész meccsen az engem személy szerint nagyon idegesített... :roll:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Adam Philip
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2009.01.30. 23:20:32
Tartózkodási hely: Petőháza

2010.01.06. 19:17:06

barca99 írta:
Adam Philip írta:2. Thiago Alcantara.
A srác borzasztó ügyes, és nagyon jó keresztlabdái voltak.
Ha összehasonlítjuk Jonathan-al és az utolsó két meccset veszük figyelembe, nekem a kis-brazil-olasz-spanyol igéretesebbnek tűnik. :wink:
Szerintem nem véletlen, hogy Jonathan egy kicsivel előrébb van a rangsorban, mint ő. :)

Tegnap jól játszott, de csak az első félidőben, amelynek többször már gála jellege volt. Jonathan meg nem volt rossz a Villarreal ellen, pedig ők elég keményen letámadtak, sokkal komolyabb ellenfelek voltak, mint az első félidőben játszó Sevilla.

Tehát igaz, hogy Thiago látványosabban, bátrabban játszott, de ehhez kellett az ellenfél is.
Viszont örülhetünk, hogy van két nagyon ígéretes fiatal középpályásunk. :)
Villareal ellen olyan volt mintha 2 Xavi lett volna a pályán.
Tegnap meg olyan érzésem volt mintha 2 Iniesta-t látnék.
Ha ez a két srác beérik, akkor (egyenlőre) nincs szükség Fabregasra.
llyen Hamsik félékre meg annál inkább nem......
barcafan07
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.01.04. 11:07:23
Tartózkodási hely: zalaszentgyorgy

2010.01.06. 19:12:16

miert temetik sokan a csapatot tavaly idegenben 3-rom nullra vertek meg a fiuk a seviat en bizom a fiukban
visca el barca
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.01.06. 18:39:16

Veretlenül vagyunk az első helyen, most volt egy Villarreal elleni x, meg egy peches Sevilla elleni vereség (mert az durva csúsztatás lenne, ha azt mondanánk, simán nyertek). Ez max. akkor gödör, ha nem értjük meg, hogy a tavalyi szezonnal egy korszak lezárult. Egyébként Rijkaard első félévében a gödör melyik részén voltunk? :lol:
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2010.01.06. 18:11:45

Mondhatjuk három meccs váalszt el minket a kupagyőzelemtől! 1 Sevilla és 2 Valenia elleni! Ha legyűrjük őket, 0 csapat jön az elődöntőben és a döntőben ezekhez képest! Szóval jó a sorsolás, olyan értelemben, hogy valószínűleg keményebb nyolcad- és negyeddöntőt játszunk, mint elődöntőt és döntőt! Meg tudják csinálni, csak oda kell figyelni!

Mellesleg benne vagyunk a gödörben nyakig, fohászkodom, hogy megoldódjon minden!
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.01.06. 17:52:08

szergoka írta:A Sevilla elleni visszavágóval már 7 meccsel fogunk többet játszani az idényben mint a Madrid. Ez meg ilyen szinten baromi sok, és félő, hogy a későbbiekben ez kiütközne. Sokkal jobb lenne ha már most kiesnénk, mintha estleg eljutnánk az elődöntőig és ott történne meg mindez.
És így legalább a bl-re, és a bajnokságra tudnánk összpontosítani csakúgy mint a Real. Amúgy is elég szűk a keretünk és így többet tudnának pihenni a fiúk.
Részemről abszolút nem bánkódnék ha kiesnénk, mert mindent megnyerni újból, lehetetlen. És csak az erőnket pazarolnánk, miközben a Madrid röhögne a markába.
Sajnos egyet kell értenem. Méghozzá teljes mértékben. Igen jó lenne triplázni megint. Vagy akár megnyerni azt is. De a tavalyi bravúrhoz szerencse is kellett. Hál istennek elkerültek a sérülések. Ráadásul most alkalmunk van megvédeni a címünket a BL-ben és mindezt a Madrid otthonában tehetjük meg. És a bajnokság is sokkal szorosabb a tavalyi sikerhez egy nagyon [auto_cenzúra] Madrid is kellett. Most viszont nagyon feljöttek több rúgott góljuk van, hál istennek mi vezetünk még de egyetlen egy forduló után ez megváltozhat.
szergoka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2007.04.03. 12:29:28

2010.01.06. 17:44:38

A Sevilla elleni visszavágóval már 7 meccsel fogunk többet játszani az idényben mint a Madrid. Ez meg ilyen szinten baromi sok, és félő, hogy a későbbiekben ez kiütközne. Sokkal jobb lenne ha már most kiesnénk, mintha estleg eljutnánk az elődöntőig és ott történne meg mindez.
És így legalább a bl-re, és a bajnokságra tudnánk összpontosítani csakúgy mint a Real. Amúgy is elég szűk a keretünk és így többet tudnának pihenni a fiúk.
Részemről abszolút nem bánkódnék ha kiesnénk, mert mindent megnyerni újból, lehetetlen. És csak az erőnket pazarolnánk, miközben a Madrid röhögne a markába.
jethrotull
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:43:17
Tartózkodási hely: Bonyhád

2010.01.06. 17:14:33

Maxwell kivételével az egész védelem gyenge volt. Sem összeszokottság, sem a Puyol-Pique féle biztos labdatartás és kihozatal. Csiga hibái a góloknál, Messi elkedvetlenedett játéka, Iniesta légüres térben mozgása a második félidőban, késői cserék, szóval vsz. ezt Pep tolta el. A pillanatnyi forma egy másik dolog, de az kijelenthető szerintem, hogy ebben a szezonban még nem látttuk a Barcát huzamosabb ideig szépen focizni! Ez van, ettől még neki szurkolunk, de legyünk realisták: Ha nem következik be tartós formajavulás, be kell érnünk - kupák helyett - az igazi szurkolással! És az sem kevés!
A Barca a Fradi!
Válasz küldése