Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.03.09. 16:42:48

Remélem lesz fent YT-n valami taktika elemzés, mert én meccs közben még a formációt sem tudom ránézésre megállapítani, pedig érdekelne, de
jóval stabilabbnak érzem a csapatot kb. a Napoli meccs óta és unalmasabbak is a meccsek. Persze jobb ez így. Korábban mintha több mozgás, nagyobb dinamikusság lett volna, amikből gólt nem rúgtunk, viszont folyamatosan kaptunk. Most uncsibb, de rúgunk egyet-egyet.

Az uncsiság ellenére én szeretem ezt a félig ifi / félig ilyen B jellegű csapatot. Van karaktere, ami nem a végtelen pénzből vásárolt sztárok szerepeltetése.

Meg szoktam nézni amúgy a Miami meccsek összefoglalóját, főleg ha Messit említik és nyilván már nem fiatal, meg minden idők egyik legnagyobb Barca ikonja, de valahogy nem tudnám már itt elképzelni azt a fajta labdacipelést, amit tol / amiben korábban olyan jó volt/még lehet, hogy most is jó. Valahogy más már az egész focink.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.09. 16:20:40

andras953 írta:
2024.03.09. 13:53:27
Cubarsi, Fermin, Roque, Yamal jól játszottak.A többiek nem, bár dícséretesen igyekeztek. Gündogan ezúttal is az ellenfelet erősítette.Meglátjátok, az új edző sokat fogja pihentetni. (Annak idején - kb. 10 éve? - a kezdőből és a csapatból éppen kiöregedő-kiszoruló Xavi és Iniesta sokkal többet nyújtottak a pályán akkor is, mint amit most nyújt az agyondícsért Gündogan)(Bár tiltva vagyon a viccelődés ezen a fórumon, megpróbálom úgy megvilágítani a játékát, hogy védekezésével a mi kapunkat támadja, támadás során az ellenfél kapuját védi.)
Gündogan az idei szezonunk legjobb játékosa szerintem. De olyan magasan, hogy egy nagy szakadék van utána (Araujo idén nincs annyira képben sajna, ő lehetne még top formájában hasonlóan fontos). Aztán jön ilyen DJ, Cubarsi, Yamal, talán Lewy, ha épp nem sérült akkor Raphinha és Pedri vonal.
Egész Európában ő teremtette a legtöbb lehetőséget, pedig nem is támadó középpályást játszik általában, és elnyűhetetlen. Tegnap még a hibái ellenére is a legjobb játékosunk volt a két tini után, ha ő nem lett volna a pályán, még ad hoc támadásokról sem beszélhettünk volna kb. Úgy bújt ki a védői közül rendre, hogy jó volt nézni, a labda meg akadálytalanul folyik át rajta. De tegnap sajna elhibázott két ziccert, ez tény. Meg volt egy ronda eladott labdája. 33 évesen, kb perceket sem pihenve.
Úgy van 5 gólja és 10 gólpassza idén (ami inkább egy jobbacska támadó, mondjuk egy erős közepes szélső statja...), hogy az esetek nagy részében visszavonva kellett játszania, és még a labdakihozatalokért is sokszor ő felel. DJ sérüléseinél mindenképp, de amúgy is sokszor.
Szerintem ebben a pillanatban, ha az igazi tízeseket nem vesszük középpályásnak (Wirtz, KDB), akkor a világ legjobbja a posztján idén, mégpedig utcahosszal. Középső középpályások közül, hívjuk így. Ha most a Barca megnyerné a BL-t (haha), akkor szerintem csont nélkül kapná meg az aranylabdát. Nem tudom, az EB hova számít, de tippre még az idei szezonba. Ha a németek behúznák, már az is lehet, hogy éppen elég lenne, ha ott is ekkorát menne.
Abban az egy dologban értek egyet, hogy többet kéne pihentetni, de nem a játéka, hanem a kora miatt. De Xaviról tudjuk, hogy pár játékosnál teljesen 0 rotációt alkalmaz.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.03.09. 13:53:27

Cubarsi, Fermin, Roque, Yamal jól játszottak.A többiek nem, bár dícséretesen igyekeztek. Gündogan ezúttal is az ellenfelet erősítette.Meglátjátok, az új edző sokat fogja pihentetni. (Annak idején - kb. 10 éve? - a kezdőből és a csapatból éppen kiöregedő-kiszoruló Xavi és Iniesta sokkal többet nyújtottak a pályán akkor is, mint amit most nyújt az agyondícsért Gündogan)(Bár tiltva vagyon a viccelődés ezen a fórumon, megpróbálom úgy megvilágítani a játékát, hogy védekezésével a mi kapunkat támadja, támadás során az ellenfél kapuját védi.)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6339
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.08. 23:19:28

Az elmúlt meccseken már nem az az èrzèse az embernek, hogy na, csak az első negyed órában nehogy megint gólt kapjunk. Ezt kezdik elfeledtetni a srácok.
De nekem mèg mindig úgy tűnik, hogy támadásban teljesen ad hoc megoldásokat látunk. Èpp ezèrt sokszor 2-3 másodpercbe telik, míg valaki tovább küldi a bogyót, így szerintem sok lehetősèget elszalasztunk.
Talán Xavinak nem elèg szèles a repertoárja vagy pusztán túlságosan is biztonsági játèkos edzőkènt, ezt nem tudom.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.08. 23:09:25

davi10 írta:
2024.03.08. 20:14:46
Na, remélem végre kiderül, hogy megfejtettük-e (sokadjára) a csapat összes problémáját itt a fórumon és Raphinha villog-e a kp-n :D
Hát nem igazán :D

Megint kicsit szorosabb volt, mint kellett volna, Yamal-nak megköszönhetjük. Elképesztő a srác, a sok, ezerszer látott csodagyerekkel ellentetben Ő nem csak berobbant, hanem tényleg hónapról-hónapra fejlődik is. Nagyon remélem, hogy semmi baja nincs.
Cubarsi is nagyon kemény, nem írnám le Mészöly Géza szavaival, hogy milyen támadója volt a Mallorca-nak, de nagyon komolyan megfogta többször is. Araujo párja jó hosszú időre meglehet.
Gündogan is hihetetlen, milyen melót lerak minden meccsen. Nyilván Pedri és Frenki kidőlése is fáj, de szerintem az Ő kiesése lenne a legnagyobb érvágás. Kapu előtt ma se volt igazán éles, de még ezzel együtt is kb. a legjobbunk volt megint. Viszont ilyen szinten azért ne rúgjunk már ilyen tiziket.

Azt már korábban is meg lehetett figyelni, hogy mennyivel intenzívebb a játék, ha Fermin és Roque is pályán van. Egyikük se klasszis egyelőre, de fel tudják rázni a játékot.

Inigo-val nem volt ma nagy baj, a kihagyott helyzetért se tudnám hibáztatni, de mindig meglepődök rajta, milyen dög lassú, simán körbefutják.
Felix is lefele lógott ki megint, nagyon nem hozza azt, amit a szezon elején. Még mindig nem győzött meg, hogy miért is kéne Ő nekünk még 1 szezonra.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.03.08. 23:00:53

Nagyon úgy néz ki hogy Yamal már tudja hogy baj van azzal a bokaval.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.08. 22:59:41

Idán jó sokadik alkalommal már feljavultunk a második félidőre, még ha csúcsszuper akkor sem volt.

Yamal elképesztő, Cubarsi szerintem még őt is felülmúlta. Gündogan szokásososen jó volt, csak szokásához nem híven pontatlan volt elöl. Chris is tetszett. Fermín is.

A meccs annyira nem, de azért abszolút lehet minek örülni is.

Annak viszont nem, hogy két jobbszélsőnk bokájára talpaltak rá büntetlenül, és legalább egyik kiesett, de Yamal sem néz ki jól.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.03.08. 23:01:44-kor.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.08. 20:14:46

Na, remélem végre kiderül, hogy megfejtettük-e (sokadjára) a csapat összes problémáját itt a fórumon és Raphinha villog-e a kp-n :D

Guiu érdekes húzás, illetve remélem a kp-n is látunk valami új arcot, kelleni fognak oda is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.08. 19:59:54

Az mondjuk ebből nem egyértelmű, hogy 4-2-3-1 lesz, vagy 4-3-3. Én azt mondanám, hogy ha ott van a két ballábas is a pályán, akik tudnak helyzetet teremteni, Gündogan mehet hátrébb is akár, és akkor 4-2-3-1, kötetlenebb, DJ-os poziban a német-törökkel. A plusz stabilitás jól jöhet, meg a pengébb labdakihozatalok.

Remélem a Mallorca feltoltabb vonallal játszik, Guiu akkor kap majd vagy 8 labdát a védők mögé a ballábasainktól, és a srác tud futni. Végre egy kiugratható center...
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2172
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2024.03.08. 19:58:48

bence0330 írta:
2024.03.08. 19:54:22
Aztanemjóját! :O Guiu? Raphinha középen? (Remélem Yamalnak semmi baja...)

Ezt korábban meg lehetett volna húzni. Ez legalább mindenképp érdekes lehet, függetlenül mindentől.
Végre!!! =D> és Unai a padon!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.08. 19:56:50

hau30 írta:
2024.03.08. 19:46:20
soadroli írta:
2024.03.08. 19:41:35
Ter Stegen; Kounde, Cubarsí, Iñigo, Cancelo; Christensen, Raphinha, Gundogan; Lamike Yamal, Marc Guiu, Joao Felix
Ez aztán bevállalós kezdő. Xavi olvassa az eurobarca-t? Raphinha-ra nagyon kíváncsi leszek!
Guiu-nak örülök, annak is, hogy Lewap pihen. Illetve annak is, hogy Xavi mer kísérletezni.

Ami kicsit negatívum, hogy Gündogan és Yamal is játszik, legalább egyiket pihentethette volna a mester. Jó lenne a félidőben menni min. 2 góllal, és akkor a 2.-ra már ki sem kéne futniuk. [-o<
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.08. 19:54:22

Aztanemjóját! :O Guiu? Raphinha középen? (Remélem Yamalnak semmi baja...)

Ezt korábban meg lehetett volna húzni. Ez legalább mindenképp érdekes lehet, függetlenül mindentől.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.08. 19:46:20

soadroli írta:
2024.03.08. 19:41:35
Ter Stegen; Kounde, Cubarsí, Iñigo, Cancelo; Christensen, Raphinha, Gundogan; Lamike Yamal, Marc Guiu, Joao Felix
Ez aztán bevállalós kezdő. Xavi olvassa az eurobarca-t? Raphinha-ra nagyon kíváncsi leszek!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.03.08. 19:41:35

Ter Stegen; Kounde, Cubarsí, Iñigo, Cancelo; Christensen, Raphinha, Gundogan; Lamike Yamal, Marc Guiu, Joao Felix
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.03.04. 16:50:19

Troym írta:
2024.03.04. 14:22:32
Mindenki szuperjó volt? Jelezném, hogy nem volt helyzetünk!!
Nem gólunk, helyzetünk.

Nem volt sikeres csele Yamalon kívül egyetlen támadónknak sem. Felix nem tudom labdához ért-e egyáltalán.
Persze fontos a pozitívumokra koncentrálni, de az kb kimerül abban, hogy nem kaptunk gólt.

Fermin kedves, aranyos srác, lelkes is, de nem tudom mit szeretnénk vele / tőle. Napnál világosabb, hogy ez a maximuma, egyszerűen el kell adni nyáron, ilyen minőségű játékosok évente jönnek az utánpótlásból.
Felix nem tudom kinek a kije, mert ennyike teljesítménnyel mást a lelátóra tennének, bármekkora is a keret.
Raphinha többször vesztett labdát, mint ahány csele volt (mondjuk utóbbi kereken 0, pedig aztán játszott mindkét oldalon) Szerintem a mezőny leggyengébbje volt. (Megnéztem a stat szeretőknek és a whoscored szerint is)
Félixért nem fizetnék nagy pénzeket hibába jó játékos. Így hogy kölcsönben van és elvileg nem kerül sokba, szép és jó. Neki akkor lenne igazán haszna, ha megy a csapatnak és csak játszani kell, amikor küzdelem van, az szerintem nem az ő asztala.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.04. 14:38:32

Troym írta:
2024.03.04. 14:22:32
Mindenki szuperjó volt? Jelezném, hogy nem volt helyzetünk!!
Nem gólunk, helyzetünk.

Nem volt sikeres csele Yamalon kívül egyetlen támadónknak sem. Felix nem tudom labdához ért-e egyáltalán.
Persze fontos a pozitívumokra koncentrálni, de az kb kimerül abban, hogy nem kaptunk gólt.

Fermin kedves, aranyos srác, lelkes is, de nem tudom mit szeretnénk vele / tőle. Napnál világosabb, hogy ez a maximuma, egyszerűen el kell adni nyáron, ilyen minőségű játékosok évente jönnek az utánpótlásból.
Felix nem tudom kinek a kije, mert ennyike teljesítménnyel mást a lelátóra tennének, bármekkora is a keret.
Raphinha többször vesztett labdát, mint ahány csele volt (mondjuk utóbbi kereken 0, pedig aztán játszott mindkét oldalon) Szerintem a mezőny leggyengébbje volt. (Megnéztem a stat szeretőknek és a whoscored szerint is)
Miért, valaki azt állította, hogy mindenki szuperjó volt?
A sérülések nagyon leszűkítették a lehetőségeinket. Fermín-re én írtam is, hogy teljesen súlytalan volt, ő egy komoly mínusz. Lewa már hosszú ideje az mezőnyben, csak a góljai olykor megmentik. Most nem jött. Raphinha szintén rossz volt. Három ennyire gyenge teljesítményt mezőnyben azért nehezen bír el egy csapat, a többiek nagyot kompenzáltak, hogy legalább az x-re jók legyünk. Őket azért tudom dicsérni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.04. 14:22:32

Mindenki szuperjó volt? Jelezném, hogy nem volt helyzetünk!!
Nem gólunk, helyzetünk.

Nem volt sikeres csele Yamalon kívül egyetlen támadónknak sem. Felix nem tudom labdához ért-e egyáltalán.
Persze fontos a pozitívumokra koncentrálni, de az kb kimerül abban, hogy nem kaptunk gólt.

Fermin kedves, aranyos srác, lelkes is, de nem tudom mit szeretnénk vele / tőle. Napnál világosabb, hogy ez a maximuma, egyszerűen el kell adni nyáron, ilyen minőségű játékosok évente jönnek az utánpótlásból.
Felix nem tudom kinek a kije, mert ennyike teljesítménnyel mást a lelátóra tennének, bármekkora is a keret.
Raphinha többször vesztett labdát, mint ahány csele volt (mondjuk utóbbi kereken 0, pedig aztán játszott mindkét oldalon) Szerintem a mezőny leggyengébbje volt. (Megnéztem a stat szeretőknek és a whoscored szerint is)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.04. 13:23:04

bence0330 írta:
2024.03.03. 23:38:21
A szélsők használatát nem értem. Kidőlt a fél középpálya, ha már Yamal jön be és Raphinha is marad, akkor menjen szépen a középpályára, nem kapott szerencsétlen két labdánál többet a szélen, így nem tudta most dominálni a meccset, ahogy sokszor szokta. Még egyszer át ne kerüljön oda, semmi értelme. Akkor már inkább jöjjön be Roque a helyére, Felix, bárki. Tavaly is ezzel vettük el év elején az önbizalmát teljesen.

A középpályához meg annyit, hogy lassan tényleg szóhoz juthatna ott is egy kölyök, mikor, ha most nem. Megnéznék egyet végre, ha csak fél órára is. Nem hiszem el, hogy gyengébb lenne, mint Romeu.

Ez nem focimeccs volt, hanem két edző párharca a mágnestáblánál, rossz volt nézni, akármennyire volt benne bizonyos aspektusokban minőség. Látványra viszont nulla.
Volt két kényszerű csere relatíve a meccs elején, sok változtatást nem lehetett eszközölni, főleg, hogy a kp-n egy épkézláb emberünk maradt. A kicsiktől nem lehetett embert felhozni. Garrido, Casado sérült, plusz 4-től meccset is játszottak, ráadásul még ott sem volt igazán meg a kp. Legfeljebb Unai Hernandezt lehet majd felhozni. Akik de Jongot annyira eladnák, most látszott meg igazán a hiánya. Gündogan próbálta átvenni a feladatát labdakihozatalokban, de egyértelműen látszott, hogy erre nem alkalmas, csak szenvedett, ezzel ráadásul egy nagy fegyverünket vesztettük el. Eggyel feljebb nagyon sokat adott hozzá a támadásokhoz.
A cserék szerintem teljesen rendben voltak, Inigo beállásával átálltunk három védőre, így Cancelo eggyel feljebb tudott lépni.
A holland kiesése hatalmas érvágás, ahogy Pedrié is. Így nagyon nagyon necces lesz a Napoli ellen, gyakorlatilag elfogyott a kp. Kezdhetünk majd Romeuval az Atma és a Napoli ellen, kötve hiszem, hogy addig Frenkie felépülne. Ha az szalag volt jó ha egy-másfél hónap múlva visszajön.
Az, hogy hétközben meccset játszottak a Bilbaoval kapcsolatban nem igazán számítottam hatalmas előnynek. A legfizikálisabb csapat a bajnokságban, iszonyatosan bírják a terhelést, ráadásul folyamatosan tördelték a játékot.
A tizenegyes szitu meg vicc volt. Hátulról összekoccantják Yamal lábát, ráadásul veszélyes szituban és még vissza sem nézik. Sajnos a VAR szobában mindent megengedhetnek maguknak. Úgyis a játékvezetőt fogja szidni mindenki míg ott mondhatnak bármit. Ugyanez volt a Real-Almerián. Kiment a bíró megnézni a szitut, rászóltak a fülére hogy mit ítéljen és annyi. Még a Valencia meccsen is kimentek megnézni a tizi gyanús esetet, pedig az elsőre is nyilvánvaló volt.

Ahhoz, hogy nem nagyon volt helyzetünk az is hozzátartozik, hogy a baszkok még kevésbé voltak veszélyesek. Nekünk még inkább volt lehetőségünk, még ha nem is ziccerek, de sokszor egy-egy rossz labdaátvételen, pontatlan passzon múltak a dolgok.
A kp átjáróház volt, de ezen ne is csodálkozzunk, Xavi nagyon nem is tudott belenyúlni a meccsbe, talán Raphinhát kellett volna hamarabb lehozni, de akkor már csak egy játékmegszakítás volt, nehéz volt bármit meghúzni. Az pedig, hogy megtorlatlanul hagyta és asszisztált a kemény játékhoz a bíró szintén nem kedvezett.
Az utolsó 10-15 perc már nézett ki valahogy, de ez egy X-es, sőt sima 0:0-ás meccs volt. Nem is tudom mikor láttam ennyire helyzet nélküli meccset.
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.03.04. 13:21:25

vinszentvega írta:
2024.03.04. 12:46:21
Illetve: - Bárcsak minden előlévőnk( elöl ragadt) úgy rohanna vissza védekezésben segíteni mint a 'lesajnált' Raphina is...
tegnap Lamine is tobbszor hatul volt, nagyon besegitett a vedoknek tobbszor is
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2024.03.04. 12:46:21

LG írta:
2024.03.04. 12:11:42
Gündogan rossz? :shock: Az egyik legjobbunk a szezonban, aki európai szinten is kiemelkedő teljesítményt hoz, pl. a legtöbb helyzetet ő alakítja ki.

Tegnap nem volt nagy meccse (egy beadása azért így is kis híján gólpassz lehetett volna), de tegyük hozzá, hogy a sérülések után nagyon egyedül maradt a középpályán, kb. neki kellett volna minden csinálnia.
Illetve: - Bárcsak minden előlévőnk( elöl ragadt) úgy rohanna vissza védekezésben segíteni mint a 'lesajnált' Raphina is...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.04. 12:11:42

Gündogan rossz? :shock: Az egyik legjobbunk a szezonban, aki európai szinten is kiemelkedő teljesítményt hoz, pl. a legtöbb helyzetet ő alakítja ki.

Tegnap nem volt nagy meccse (egy beadása azért így is kis híján gólpassz lehetett volna), de tegyük hozzá, hogy a sérülések után nagyon egyedül maradt a középpályán, kb. neki kellett volna minden csinálnia.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.03.04. 11:59:49

Cancelon, Araujon, Cubarsin, Yamalon kívül nem volt focizni tudó, focira alkalmas játékosunk a pályán. Miért olyan nehéz ezt belátni?
Gündogan, Pedri, Fermin, Raphinha, Lewa, Felix mit adtak-adnak hozzá a játékunkhoz? Elveszik a lehetőségét is egy jobb fotballnak.
Pl. Gündogan nemcsak öreg, lassú és erőtlen, hanem kisasszonyfocit játszik, röhögve leszerelik, nem tudja fedezni-megtartani a labdát, kerüli az ütközéseket, félti a lábát, alkalmatlan a védekezésre, mit keres a csapatban? Passzolni, pontrúgásokat elvégezni azért még más is tud. Pedri fizikailag alkalmatlan a focira, Fermin fejben ugyanez. Kész emberhátrány a középpályánk.Ennyit ér amennyit láttunk. (Fifti-fifti alapon nem tettek hozzá semmit se a védekezésünkhöz, se a támadáshoz. Mondjuk Raphit-Lewát-Felixet helyzetbe hozni nem könnyű feladat) Tiszteletbeli középpályásunkról - Christensenről - minek beszélni is, ugyanennyit tud nyújtani csatárként is. A csatáraink teljesítményét mutatja az eredményjelző is. (A padon ülő Roque és Guiuk legalább nem égették magukat a pályán.)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.04. 10:58:49

Engem nem Lewandoski örök 90 percei bosszantanak, döntött el a közelmúltban meccset az utolsó pillanatokban. Inkább az zavar, hogy egyedül van, és nem tolnak fel valakit mellé. Akár Roquét, akár Guiu-t. Ezen a meccsen persze a helyzetekig sem jutottunk el, de általában véve ez az egycsatáros rendszer nem túl gólerős.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.04. 10:57:01

vinszentvega írta:
2024.03.04. 10:38:33
gránit írta:
2024.03.04. 10:18:43
Nagyon sok ember fel van nálunk hájpolva, akiket máshol nem nagyon vesznek komolyan, csak mi hisszük azt, hogy mekkora spílerek.

Eleve nem tetszik az egycsatáros rendszer, de most el sem jutottunk a helyzetekig. Azt nem szabad elfelejtenünk, hogy minden ad hoc. Ha egyes játékosaink kifognak egy jó napot, mint a Vigo ellen Lewandowski vagy Raphinha a Getafe ellen, akkor nyerünk. Ha éppen nem fognak ki jó napot, akkor nem nyerünk. Teljesen ad hoc, ezt azért nem szabad elfelejtenünk, mert amikor behúzunk egy-egy meccset, mindig azt gondoljuk, hogy na majd most elindulunk felfelé, aztán jön a realitás.

Azt furának tartottam, hogy Roque egyáltalán nem állhatott be. Abban nem reménykedtem, hogy egyszerre játszik Lewandowskival, de hogy helyette sem jött be, az bizarr.
Sajnos a két sérülés miatti megszakítás és csere miatt én megértem Roque padozását. Egyetlen egy csere megszakításra maradt időnk. Xavi teljesen jól döntött, hogy behozta Felixet a testidegen poziban játszó Raphi helyére. A másik kettő pedig szintén védhető csere volt. Cubarsi kifáradt nagyon, Christensennek pedig a sárgalapja volt az ok.
Én is utálom Lewa örök játékperceit, de tegnap szerintem én is fent hagytam volna 'verekedni'.
A Félix-Raphinha csere szerintem is jó volt, de túl későn jött szerintem. Fermín nem volt jó csere FdJ helyett, teljesen súlytalan volt. Én most Romeu-t is jobb választásnak éreztem volna, Gündogan legalább többet foglalkozhatott volna szervezéssel, ami igencsak elkellett volna.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 724
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.03.04. 10:40:47

Lehet, hogy csak én láttam úgy, hogy baszkok agresszív játéka már kezdettől megfélemlítette a csapatot és ez fokozódott Frenkie vétlen sérülése után. Mintha a vereséget akarták volna elkerülni, nem a győzelmet megszerezni. De ha ezt Xavi is így érezte, akkor a győzelem orientált Roquet kellett volna becserélnie, Raphit elöl hagyni és Cancelot is is támadóbb szerepkörbe tolni - vagy valami ehhez hasonlókat húzni.
Válasz küldése