Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2024.03.04. 10:38:33

gránit írta:
2024.03.04. 10:18:43
Nagyon sok ember fel van nálunk hájpolva, akiket máshol nem nagyon vesznek komolyan, csak mi hisszük azt, hogy mekkora spílerek.

Eleve nem tetszik az egycsatáros rendszer, de most el sem jutottunk a helyzetekig. Azt nem szabad elfelejtenünk, hogy minden ad hoc. Ha egyes játékosaink kifognak egy jó napot, mint a Vigo ellen Lewandowski vagy Raphinha a Getafe ellen, akkor nyerünk. Ha éppen nem fognak ki jó napot, akkor nem nyerünk. Teljesen ad hoc, ezt azért nem szabad elfelejtenünk, mert amikor behúzunk egy-egy meccset, mindig azt gondoljuk, hogy na majd most elindulunk felfelé, aztán jön a realitás.

Azt furának tartottam, hogy Roque egyáltalán nem állhatott be. Abban nem reménykedtem, hogy egyszerre játszik Lewandowskival, de hogy helyette sem jött be, az bizarr.
Sajnos a két sérülés miatti megszakítás és csere miatt én megértem Roque padozását. Egyetlen egy csere megszakításra maradt időnk. Xavi teljesen jól döntött, hogy behozta Felixet a testidegen poziban játszó Raphi helyére. A másik kettő pedig szintén védhető csere volt. Cubarsi kifáradt nagyon, Christensennek pedig a sárgalapja volt az ok.
Én is utálom Lewa örök játékperceit, de tegnap szerintem én is fent hagytam volna 'verekedni'.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.04. 10:18:43

Nagyon sok ember fel van nálunk hájpolva, akiket máshol nem nagyon vesznek komolyan, csak mi hisszük azt, hogy mekkora spílerek.

Eleve nem tetszik az egycsatáros rendszer, de most el sem jutottunk a helyzetekig. Azt nem szabad elfelejtenünk, hogy minden ad hoc. Ha egyes játékosaink kifognak egy jó napot, mint a Vigo ellen Lewandowski vagy Raphinha a Getafe ellen, akkor nyerünk. Ha éppen nem fognak ki jó napot, akkor nem nyerünk. Teljesen ad hoc, ezt azért nem szabad elfelejtenünk, mert amikor behúzunk egy-egy meccset, mindig azt gondoljuk, hogy na majd most elindulunk felfelé, aztán jön a realitás.

Azt furának tartottam, hogy Roque egyáltalán nem állhatott be. Abban nem reménykedtem, hogy egyszerre játszik Lewandowskival, de hogy helyette sem jött be, az bizarr.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2024.03.04. 08:45:13

FCBsteve írta:
2024.03.04. 08:13:17
[

Jött be "kölyök", Fermin Lopez-nek hívták... Kedvelem amúgy, lelkes is, de rengeteg támadás akadt el rajta - messze nem FdJ szintje... Vagy Gündogané, aki FdJ helyére ment hátra...
Christensen kell, hogy a védelem jobb legyen, egy gólt így is találhattunk volna, kis szerencsével, jó labdaátvételekkel, jó befejezéssel!

A mágnestáblán az egyik oldalt azért jól összekeverték, levettek két (másfél) nyerő bábut... Ráadásul, sajnos, jó időre... :(
Sajnos én is ezt látom.. Értem, hogy aggilis, meg minden. De Ő az a fajta, akit fel-hipe-olnak, hogy igen Gavi 2.0 , de szerintem Lopez-nek maradnia kellett volna még a B-ben.
És ennek a továbbfuttatásaként, fel tenném a költői kérdést:
- Hogy tényleg be kellett áldozni miatta Pablo Torré-t?!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.03.04. 08:35:07

davi10 írta:
2024.03.03. 23:13:47
Hát ez most elég gyenge volt, plusz Pedri, de méginkább Frenkie kidőlése nagy érvágás. Xavi nem is nagyon tudott hogy reagálni, pedig a meccs eleje még nem nézett ki ennyire borzasztónak. A végén a hosszabbításban meg mintha őriztük volna a 0-0t...

Az meg talány, hogy Raphinha hogyan és miért maradt fent a félidő után, amikor mindenki tudja, hogy a baloson teljesen haszontalan.

De igen, az egész csapat úgy mozgott, mintha az 1 hét "pihenő" helyett lett volna hét közben egy 120 perces kupameccs.
A bajnoki cím sajnos ezzel végleg elúszott, attól félek a második hely is, az így az Atletico fogja megszerezni. A harmadikért megyünk majd a Bilbao ellen. Legalábbis most valahogy ezt érzem.
A BL-t meg hagyjuk is, ebből nem lesz továbbjutás. A két kieső játékost még mennyiségben is problémás pótolni, nemhogy minőségben. Hihetetlen mikor már kicsit jobban mennek a dolgok jönnek a bajok.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.04. 08:19:59

FCBsteve írta:
2024.03.04. 08:13:17
Jött be "kölyök", Fermin Lopez-nek hívták... Kedvelem amúgy, lelkes is, de rengeteg támadás akadt el rajta - messze nem FdJ szintje... Vagy Gündogané, aki FdJ helyére ment hátra...
Christensen kell, hogy a védelem jobb legyen, egy gólt így is találhattunk volna, kis szerencsével, jó labdaátvételekkel, jó befejezéssel!

A mágnestáblán az egyik oldalt azért jól összekeverték, levettek két (másfél) nyerő bábut... Ráadásul, sajnos, jó időre... :(
Én sajna osztom ebben Troym véleményét, továbbra sem látom, miért pont ő. A meccsei 90%-án tényleg csak azt lehet látni, hogy lelkes, és ennyi. 5.-6. számúnak rendben van, be lehet rakni, nem megy el rajta meccs, de azért gyengülünk. Néha 1-1 jobb teljesítménye is akad persze. És sajna ő 20 éves, túl sok potenciál nincs benne már. De jelenleg Fermínnel is kevesen vagyunk, sajnos. Alsó hangon 5 játékos kéne, ezek közül olyan cserékkel, akit lehet rotálni legalább 20 percekre, és ennek most csak Christensen miatt vagyunk legalább a közelében. Chris, Gündo, Fermín, Romeu. Ebből Romeut kvázi nem lehet játszatni, marad három. Raphinhát nem akarja megint meghúzni, úgy látom, akkor viszont kelleni fog egy gyerek, nem lehet elkerülni... Tovább megyek, ha a brazilt mégis meghúzná, még akkor is kell. Különben felkészül Gündogan.

Én most egy megoldást látok, 4-2-3-1. Legalább egy félidőre meccsenként. x-x-x-x; Chris-Gündo; Felix(Ferrán, visszatéréséig Roque, ha már center nem lehet), Raphinha, Yamal; Lewy. És így meg lehet oldani két középpályással. Persze erre még valami támadó szélsőkkel játszott 4-4-2 is alkalmas lehetne.

Igen, de azért Xavi is jól semlegesítette Valverde szándékát. Meg persze vica versa. Ezért abszolút piros pont jár. Fölé nőni nem tudott, ez nem ciki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.03.04. 08:13:17

bence0330 írta:
2024.03.03. 23:38:21
A szélsők használatát nem értem. Kidőlt a fél középpálya, ha már Yamal jön be és Raphinha is marad, akkor menjen szépen a középpályára, nem kapott szerencsétlen két labdánál többet a szélen, így nem tudta most dominálni a meccset, ahogy sokszor szokta. Még egyszer át ne kerüljön oda, semmi értelme. Akkor már inkább jöjjön be Roque a helyére, Felix, bárki. Tavaly is ezzel vettük el év elején az önbizalmát teljesen.

A középpályához meg annyit, hogy lassan tényleg szóhoz juthatna ott is egy kölyök, mikor, ha most nem. Megnéznék egyet végre, ha csak fél órára is. Nem hiszem el, hogy gyengébb lenne, mint Romeu.

Ez nem focimeccs volt, hanem két edző párharca a mágnestáblánál, rossz volt nézni, akármennyire volt benne bizonyos aspektusokban minőség. Látványra viszont nulla.
Jött be "kölyök", Fermin Lopez-nek hívták... Kedvelem amúgy, lelkes is, de rengeteg támadás akadt el rajta - messze nem FdJ szintje... Vagy Gündogané, aki FdJ helyére ment hátra...
Christensen kell, hogy a védelem jobb legyen, egy gólt így is találhattunk volna, kis szerencsével, jó labdaátvételekkel, jó befejezéssel!

A mágnestáblán az egyik oldalt azért jól összekeverték, levettek két (másfél) nyerő bábut... Ráadásul, sajnos, jó időre... :(
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.03. 23:38:21

A szélsők használatát nem értem. Kidőlt a fél középpálya, ha már Yamal jön be és Raphinha is marad, akkor menjen szépen a középpályára, nem kapott szerencsétlen két labdánál többet a szélen, így nem tudta most dominálni a meccset, ahogy sokszor szokta. Még egyszer át ne kerüljön oda, semmi értelme. Akkor már inkább jöjjön be Roque a helyére, Felix, bárki. Tavaly is ezzel vettük el év elején az önbizalmát teljesen.

A középpályához meg annyit, hogy lassan tényleg szóhoz juthatna ott is egy kölyök, mikor, ha most nem. Megnéznék egyet végre, ha csak fél órára is. Nem hiszem el, hogy gyengébb lenne, mint Romeu.

Ez nem focimeccs volt, hanem két edző párharca a mágnestáblánál, rossz volt nézni, akármennyire volt benne bizonyos aspektusokban minőség. Látványra viszont nulla.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.03.03. 23:22:57

Deluigi írta:
2024.03.03. 23:18:51
kmb írta:
2024.03.03. 23:13:31
Láttad a meccset?Ez a Bilbao csütörtökön nagy iramú meccset játszott az Atleticoval.Felpalyan alig tudtunk átmenni ez valami katasztrófa volt amit műveltünk.Erre semmilyen magyarázat nem lehet egy hét pihi után.Se erőnlét se játék se akarat se semmi.
3-0-ra le is gazolta oket

ezzel szemben mi 0-0-lal jottunk le a palyarol

nem igazan ertem, miert toljatok tul az elvarasokat a realitastol nagyon tavol?
Igen 0-0-lal de milyen "játékkal" ?Ilyen fontos meccsen egy fáradt ellenfél ellen ez értékelhetetlen volt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.03. 23:22:07

kmb írta:
2024.03.03. 23:13:31
LG írta:
2024.03.03. 23:05:45
Szerintem a körülményekhez képest nem rossz az x. A bajnokságot én FdJ sérülésénél engedtem el végleg. A Girona-nán viszont hoztunk egy pontot. Egy vereséggel azért most lényegesen rosszabb helyzetben lennénk, pl. a Bilbao is csak 4 pontra lett volna.

Várjuk meg, mennyire súlyosak sérülések. Mert ha a Napoli ellen sem lesznek, akkor az is egy igen nehéz meccs lesz.

A védekezésünket azért meg kell dicsérni, ha egész szezonban így ment volna, akkor most egészen más helyzetben lennénk.
Láttad a meccset?Ez a Bilbao csütörtökön nagy iramú meccset játszott az Atleticoval.Felpalyan alig tudtunk átmenni ez valami katasztrófa volt amit műveltünk.Erre semmilyen magyarázat nem lehet egy hét pihi után.Se erőnlét se játék se akarat se semmi.
A meccs nagy részében nem volt normális középpályánk, anélkül pedig nehéz manapság. Ha védelem nem teljesít kiválóan, akkor ebből csúnya zakó is lehetett volna, akkor pedig most még gyászosabb lenne a hangulat. FdJ sérülése előtt többet láttam a meccsben, és akár a szezonban is, de azzal lefőtt. Nem bírjuk el az Ő hiányat egyszerre Gaviéval. Max. a spanyol kicsik ellen, ahol megteszik a Fermín, Romeu, SR szintű játékosok is, de ragnadókon ők nem ütik meg a szintet.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.03.03. 23:20:42

Meg sem probaltunk nyerni az a szomoru.Tudva,hogy 2 rivalisunk bukott,gondoltam porogni fogunk es menni a 3 pontert.Ehelyett hatul oriztuk az 1 pontot..de nyilvan megint mosdassuk oket.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.03.03. 23:18:51

kmb írta:
2024.03.03. 23:13:31
Láttad a meccset?Ez a Bilbao csütörtökön nagy iramú meccset játszott az Atleticoval.Felpalyan alig tudtunk átmenni ez valami katasztrófa volt amit műveltünk.Erre semmilyen magyarázat nem lehet egy hét pihi után.Se erőnlét se játék se akarat se semmi.
3-0-ra le is gazolta oket

ezzel szemben mi 0-0-lal jottunk le a palyarol

nem igazan ertem, miert toljatok tul az elvarasokat a realitastol nagyon tavol?
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.03.03. 23:14:35

Csúnya meccs volt, de leginkább az ellenfél sok szabálytalansága miatt, aminek nagy része le sem lett fújva...
Lehetőségeink is voltak, csak nem sikerült a vége sosem... Hol Yamal lába akadt össze (nem magától), hol Cancelo gurít kapu mellé...
Átlövés alig volt, párszor meg lehetett volna próbálni!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.03.03. 23:14:21

Elhalasztott lehetőség,de ismét nem kaptunk gólt,idén ez nem igen fordult elő,hogy egymás után kétszer is sikerült. Fontos játékosok elvesztése ad egy keserű szájízt sajnos. Fontos lett volna nyerni, de valóban próbáljunk meg kicsit pozitívan hozzaallni a dolgokhoz. Az egyértelmű a Villarreal elleni vereség kijózanító lett végül,azóta felfelé ívelő pályán a csapat. Bilbaoban mindig nehéz,pláne idén. Óriási katlan a "katedrális", nem szégyen azért az 1 pont.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.03. 23:13:47

Hát ez most elég gyenge volt, plusz Pedri, de méginkább Frenkie kidőlése nagy érvágás. Xavi nem is nagyon tudott hogy reagálni, pedig a meccs eleje még nem nézett ki ennyire borzasztónak. A végén a hosszabbításban meg mintha őriztük volna a 0-0t...

Az meg talány, hogy Raphinha hogyan és miért maradt fent a félidő után, amikor mindenki tudja, hogy a baloson teljesen haszontalan.

De igen, az egész csapat úgy mozgott, mintha az 1 hét "pihenő" helyett lett volna hét közben egy 120 perces kupameccs.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.03.03. 23:13:31

LG írta:
2024.03.03. 23:05:45
Szerintem a körülményekhez képest nem rossz az x. A bajnokságot én FdJ sérülésénél engedtem el végleg. A Girona-nán viszont hoztunk egy pontot. Egy vereséggel azért most lényegesen rosszabb helyzetben lennénk, pl. a Bilbao is csak 4 pontra lett volna.

Várjuk meg, mennyire súlyosak sérülések. Mert ha a Napoli ellen sem lesznek, akkor az is egy igen nehéz meccs lesz.

A védekezésünket azért meg kell dicsérni, ha egész szezonban így ment volna, akkor most egészen más helyzetben lennénk.
Láttad a meccset?Ez a Bilbao csütörtökön nagy iramú meccset játszott az Atleticoval.Felpalyan alig tudtunk átmenni ez valami katasztrófa volt amit műveltünk.Erre semmilyen magyarázat nem lehet egy hét pihi után.Se erőnlét se játék se akarat se semmi.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.03.03. 23:11:55

1-2 kontra lehetett volna,de nyilvan mi a Barca vagyunk nem szabad vagy inkabb nem tudunk.Eronlet nulla,utolso 10percben hatul gurigazunk..megint minek ultem le a tv ele.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.03.03. 23:09:04

A mai ismét egy nagy semmi volt.

Mondjuk a sérülések meg is pecsételték a sorsunkat.

Yamal szituja nálam tizi, de lehet már csak én képzelgek.

Legalább nem kaptunk ki.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.03.03. 23:08:01

Csapatilag nullák vagyunk, és ez edzői hiba. Annyi van, amennyit az egyéni kvalitások összelapátolnak. Idén a max, amit hozhatunk, hogy továbbszenvedjük magunkat a napoli ellen és szorosan másodikak leszünk.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.03.03. 23:07:10

De Jong es Pedri kidolese komoly érvágás ez tiszta sor …. de csak nekem volt olyan érzésem mintha ha mi játszottunk volna pár napja az Atleticoval es a Bilbao pihent egesz heten ?!?

Nagy csalódás az utolso 20 perc 0 erőnléte es dinamikája …. : /

Viszont védelem védekezés rendben volt!!!

De Ennyire gyengék vagyunk fizikálisan ?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára baas11 2024.03.03. 23:08:10-kor.
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.03. 23:05:45

Szerintem a körülményekhez képest nem rossz az x. A bajnokságot én FdJ sérülésénél engedtem el végleg. A Girona-nán viszont hoztunk egy pontot. Egy vereséggel azért most lényegesen rosszabb helyzetben lennénk, pl. a Bilbao is csak 4 pontra lett volna.

Várjuk meg, mennyire súlyosak sérülések. Mert ha a Napoli ellen sem lesznek, akkor az is egy igen nehéz meccs lesz.

A védekezésünket azért meg kell dicsérni, ha egész szezonban így ment volna, akkor most egészen más helyzetben lennénk.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2024.03.03. 23:05:33

Serulesek ide vagy oda, ezt a meccset kotelezo lett volna hozni. Igy semmi remeny. Luzer brigad, en nem is lattam, hogy annyira nyerni akarnak. Remenytelen ez az egesz.
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.03.03. 23:05:22

Vegyétek le a mezt.Xavi meg menjél már minnél hamarabb.Semmi játék semmi megszokott begyakorolt akármi...minden ahogy esik majd lesz valahogy.Kilatastalan ez az egész.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.03.03. 22:59:04

Egy budos nagy 000 volt a mai is! Vegre faraghatnank erre hozzuk ezt a nagy semmit.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.03.03. 20:36:26

Győzni kell,nincs mese. Hajrá
Kép
Kép
Kép
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.03.03. 20:05:10

Jó kezdő, Rafi sokat segít védekezésben.
Válasz küldése