Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.21. 18:56:10

BarcafanTomee írta:Nézem a bajnoki menetrendet és a kövi 3 forduló így néz ki:

- Február 24, szombat 20:45 Barca - Girona
- Március 1. csütörtök 21:00 Las Palmas - Barca
- Március 4. vasárnap 16:15 Barca - Atleti

Szóval elég érdekesen lett beosztva, hogy a Girona után lesz szinte 5 napunk, az Atletico előtt meg kemény 2,5.
Nem baj, nekünk jó az x is az Atma ellen, marad a 7 pont. Behúzzuk a kétsoros buszt, Cholo nem lesz észnél ettől. 8)
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.21. 17:46:27

Nézem a bajnoki menetrendet és a kövi 3 forduló így néz ki:

- Február 24, szombat 20:45 Barca - Girona
- Március 1. csütörtök 21:00 Las Palmas - Barca
- Március 4. vasárnap 16:15 Barca - Atleti

Szóval elég érdekesen lett beosztva, hogy a Girona után lesz szinte 5 napunk, az Atletico előtt meg kemény 2,5.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.18. 09:03:43

Megint egy kapott gól nélküli mérkőzés. Félelmetes.

Bár az Atleticonak még jobb a mutatója. Viszont ők nem sokat rúgnak. Hozzák ezeket a stabil 1-0 -kat.
Csak így tovább még 4-5 forduló ilyen stabilan és Zizu lenyilatkozhatja, hogy elment a bajnokság.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.02.17. 23:40:13

Már meccs előtt felhívott!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.17. 23:29:09

Nem a normális kritikát megfogalmazók sírnak, ezt alattam már talán MisterDJ tökéletesen összefoglalta, abszolút adom amit írt.
Tessék, Dembélétől már meg is van vonva a bizalom.Gondolom a kollégát egyenesen Valverde hívta fel meccs után, és árulta el neki.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.17. 23:26:05

EV már megvonta tőle a bizalmat, és azt visszaszerezni nagyon nehéz.
Azért, mert nem lett ma becserélve?

Bírom ezeket a következtetéseket.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.02.17. 23:18:01

Valverde érezte, hogy ezzel a cseppet sem szimpatikus, megvadult ellenféllel szemben egyetlen csere játékosnak sem adhat lehetőséget. Kár, hogy még így is megszenvedtünk a zuhogó esőben.
Az angolok ellen sincs más csapat, sőt a cseresor még gyengébb lesz. Akik Dembelé becserélését kívánták, nem tudom mit, és mire alapozva várnak tőle. EV már megvonta tőle a bizalmat, és azt visszaszerezni nagyon nehéz.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.17. 22:50:44

A mai meccs pont arra volt jó, hogy letudjuk a kötelezőt a BL meccs előtt, semmi több. Ha nincs a legutóbbi 2 döntetlen, ma tuti a B csapat áll fel és lehet ki is kapunk. Ennyi. A Chelsea ellen kell pörögni. Nyugi!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.17. 21:46:58

Rivaldo11 írta:Na, megy a sírás. Gondolom a bajnoki címnek azért örülni fog mindenki-amit ezekkel a győzelmekkel húzunk be igazán. El kéne fogadni, hogy nem lehet egy teljes szezonon át hullámvölgy nélkül játszani. A játékosok sem gépek. Egy Eibar elleni derbiből meg sok értelme van kiindulni egy Bl meccs előtt, ezen alapon a realnak kb ki sem kellett volna állnia a franciák ellen.
De milyen sírás? Szerintem a többség nem állítja, hogy nagy bajok lennének, nem írja le csapatot, és reálisan értékeli az elmúlt meccseket.
Vagy mit kéne írni 1-1 gyengébb játék után? Semmit? Vagy azt, hogy jól játszottunk? :roll:

Nem értem az ilyen jellegű komenteket. Ugyanez megy sokszor 1-1 játékosnál is. Mikor vki gyengébb formába játszik, és kapja a jogos kritikát (most nem a túlzásokra kell gondolni, hogy adjuk el, stb.), akkor ott is szoktak jönni az ilyen megmondások. Aztán ha 9 gyengébb meccs után lehoz egy jót, akkor meg jön a gúnyolódás, hogy na látjátok, meg most miért nem kritizáltok, stb. (meg ennél még sokkal cinikusabb és sértőbb kommentek is), de könyörgöm, attól még az előző 9 meccse ugyanúgy gyenge volt. #-o

Persze, aki leírja, hogy kiesünk simán 5-0-ra a Chelsea ellen, aztán meg mi megyünk tovább simán, annak oda lehet szúrni, de normális kritikát megfogalmazó emberekbe miért kell belekötni? :roll:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.17. 21:07:49

Szimpatikusan és jól játszottak a hazaiak, de eléggé ész nélkül. Mi nem túl jól, de okosan meccseltünk. Azért volt egy parádés labdakihozazalunk és a 2. gól előtti építkezés is tetszett.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.17. 20:56:56

S.Agüero írta:
MessiNeymarSuarez írta:Csak nekem volt furcsa a kontrázás? Mindkét gól abból született.

Lehet hogy Chelsea ellen is ilyesmivel készülünk, hogy visszaállva kontrázzuk meg őket?
Támogatnám
Az Eibar erőltette ránk a kontrázást, várható volt, a Betis ellen is ez volt, szépen ki is használtuk.

A Chelsea nem hiszem, hogy ennyire le fog majd támadni.

Azért az jó jel, hogy eddig szinte minden helyzetben sikerült megoldást találnunk, jelenleg most is sikeres volt a kontrázás.

Lehet a Chelsea-t is kicsit ki kellene engedni ha nem megy a góllövés, aztán hasonlót bemutatni miután fellazultak.
Persze ehhez tényleg az is kell hogy gyorsan csináljuk, ne úgy kontrázzunk hogy kapu előtt 20 méterrel megállunk bevárni a többieket :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.17. 20:45:42

MessiNeymarSuarez írta:Csak nekem volt furcsa a kontrázás? Mindkét gól abból született.

Lehet hogy Chelsea ellen is ilyesmivel készülünk, hogy visszaállva kontrázzuk meg őket?
Támogatnám
Az Eibar erőltette ránk a kontrázást, várható volt, a Betis ellen is ez volt, szépen ki is használtuk.

A Chelsea nem hiszem, hogy ennyire le fog majd támadni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.17. 20:26:07

Nem annyira izgat alapesetben ha csúnyán nyerünk idegenben pláne.
inkább zavar hogy kicsit szétesett a játékunk, és a bl-re ez nem túl jó előjel.
de remélem tavaszra összeáll a játék is újra.

meg kell nyerni a bajnokságot, meg a kupát. ezek a kezünkben vannak abszolút.

bl-t meg meglátjuk, a chelsea elleni odavágó is választ adhat pár kérdésre, remélem a jobbik arcunkat mutatjuk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.17. 20:10:05

Rivaldo11 írta:Na, megy a sírás. Gondolom a bajnoki címnek azért örülni fog mindenki-amit ezekkel a győzelmekkel húzunk be igazán. El kéne fogadni, hogy nem lehet egy teljes szezonon át hullámvölgy nélkül játszani. A játékosok sem gépek. Egy Eibar elleni derbiből meg sok értelme van kiindulni egy Bl meccs előtt, ezen alapon a realnak kb ki sem kellett volna állnia a franciák ellen.
Azt sosem mondják meg, hogy kik azok a más csapatok akik egész évben megállás nélkül szórakoztatnak és trófeákat is nyernek.
Fontos győzelem volt ez egy annál nehezebb pályán mint amit sokan gondolnak. Külön öröm hogy megint nem kaptunk gólt, plusz szerintem most már elkönyvelhetjük hogy visszakaptuk a régi Suarezt amit nem hittem volna.

Az hogy Vidalt hozta be Dembelé helyett az igen pikáns, kíváncsi vagyok a következő hetekre.

Kedden ugyanez a kezdő lesz valószínűleg. Agresszívnek és élesnek kell lenni már a legelejétől és akkor túl nagy baj nem lehet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.17. 20:06:04

Csak nekem volt furcsa a kontrázás? Mindkét gól abból született.

Lehet hogy Chelsea ellen is ilyesmivel készülünk, hogy visszaállva kontrázzuk meg őket?
Támogatnám
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.17. 20:02:26

Na, megy a sírás. Gondolom a bajnoki címnek azért örülni fog mindenki-amit ezekkel a győzelmekkel húzunk be igazán. El kéne fogadni, hogy nem lehet egy teljes szezonon át hullámvölgy nélkül játszani. A játékosok sem gépek. Egy Eibar elleni derbiből meg sok értelme van kiindulni egy Bl meccs előtt, ezen alapon a realnak kb ki sem kellett volna állnia a franciák ellen.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3274
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.17. 19:40:27

Tökre más volt amúgy a két helyzet. Suarez lesen volt,sípszó után elgurította a labdát pár méterre(amit egyébként majdnem mindenki megcsinál,nem csak nálunk). Orellana meg játékon kívül visszaütötte a labdát a másik irányba,miután pofázott is. Persze,máskor súlyosabb dolgokért sem küldenek le,de jó nagy buta volt sárgával ilyet csinálni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.17. 19:34:30

Nincs ilyen szabály, hogy mit szabad első és második sárgának adni. Suárez esete meg teljesen más volt, Orellana magára vethet, ennél látványosabban el sem lehetett volna ütni a labdát.
Nem mondom, hogy minden bíró kiállította volna, de játékvezetői hibának ítélni is erős.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.17. 19:19:41

S.Agüero írta:
ráadásul a saját pályájukon ellenük fújt a bíró...
Miért, az nem volt jogos sárga szerinted?
Második sárgának mindenképpen erős volt. Főleg, hogy Suarez labdaelrúgásért nem kapta meg az elsőt sem, még az Eibar edzőjét zavarta ki a bíró. :roll:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.17. 18:55:01

ráadásul a saját pályájukon ellenük fújt a bíró...
Miért, az nem volt jogos sárga szerinted?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.17. 18:54:43

egy (nálunk) jobb csapatot vertünk meg idegenben tehát akár dicshimnusz is jöhetne.de vannak erre itt jó néhányan....ami engem illet, már az élőben félidőben is leírtam, egészen megdöbbentő az a lassú, elábrándozó?? kényelmeskedő ténfergés ahogy a labdás embereink mögül, mellől elszedték a labdát...lenyűgöző küzdeni tudás az egyik oldalon és lélektelen minimálfoci nálunk.az egyébként dokumentálja a helyzetet, hogy jó néhány kulcsemberünk meg sem izzad egy meccsen!
a Realnál mondtam, hogy mákos-bírós győzelem volt hát ez a miénkre is mondható, ha azt nézem, hogy a legjobbjukat állították ki.
nem vitatom, hogy a csalódás is beszél belőlem valahogy ma egy flottabb, hajtósabb, szebb , játékot vártam de ez nem az volt.
a három pont azonban nagyon fontos és örülök is neki. szép volt az első gólunk és nagyon fontos a második.
hogy mi lesz az angolokkal? vigasztalom magam, ahogy itt mások is ...az egy másik meccs lesz :D
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.02.17. 18:54:16

Atalanta írta:Huh, ez meleg volt, lényeg a 3 pont! Csapatunk leggyengébbje, mint az utolsó 4 meccsen is- a kedvetlen Messi volt....
Off: csak szólok, hogy Messi csodálatosan megrúgott labdája nélkül nincs Lajos gólja. :roll:

On: ezt is behúztuk! A kétkedőknek írom, hogy ez még nem Valverde csapata, a nyár végi katarzis hangulaton már mindenki gyorsan túl tette magát úgy látom. E.V-nek nem volt nagyon lehetősége csapatot építenie, mindent élesben kell kipróbálnia úgy, hogy persze pontot nem veszíthetünk.
A középpályáról nagyon hiányzik egy Xavi kaliberű mélységi irányító, aki uralná a kp-t.
A Raki-Busi kettős nagyon jól muzsikált párban legutóbb, ezt mondjuk én sem értem miért bontotta meg E.V. De én simán türelemmel és bizalommal vagyok iránta, mert messze a várakozásokon felül teljesít nálam.
A Dembele téma meg egyenesen nevetséges ahogy a sajtó meg a fórumon pár ember kezeli ezt a 20 éves gyereket. A klub felelőssége volt ennyi pénzért, elképzelés és koncepció nélkül idehozni, főleg úgy hogy EV-vel érdemben egyeztettek volna. Az pedig kész röhej, hogy a sérülései után azonnali eredményességet számonkérnek rajta egyesek.
Időt és szabad kezet kell adni az edzőnek, hogy kit szeretne a csapatban látni és kit nem.
Ha E.V. Griezmannal képzeli el a csapatot és látja a helyét, akkor nem kérdés hogy hozni kell, nekem a piac kínálta lehetőségekkel (Gomes, DS) van tele a tököm amit rákényszerítenek a keretre.

Amúgy jó kis csapat az Eibar, jó focit nyomtak ellenünk, akár pontot is érdemelhettek volna, de bocs arra nekünk nagyobb szükségünk volt! :mrgreen:

Bocs a dupláért, [auto_cenzúra] voltam!, hogy tudom törölni?? Esetleg egy modi ha segítene!? pls.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára westerngom 2018.02.17. 18:57:21-kor.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.02.17. 18:53:06

Atalanta írta:Huh, ez meleg volt, lényeg a 3 pont! Csapatunk leggyengébbje, mint az utolsó 4 meccsen is- a kedvetlen Messi volt....
Off: csak szólok, hogy Messi csodálatosan megrúgott labdája nélkül nincs Lajos gólja. :roll:

On: ezt is behúztuk! A kétkedőknek írom, hogy ez még nem Valverde csapata, a nyár végi katarzis hangulaton már mindenki gyorsan túl tette magát úgy látom. E.V-nek nem volt nagyon lehetősége csapatot építenie, mindent élesben kell kipróbálnia úgy, hogy persze pontot nem veszíthetünk.
A középpályáról nagyon hiányzik egy Xavi kaliberű mélységi irányító, aki uralná a kp-t.
A Raki-Busi kettős nagyon jól muzsikált párban legutóbb, ezt mondjuk én sem értem miért bontotta meg E.V. De én simán türelemmel és bizalommal vagyok iránta, mert messze a várakozásokon felül teljesít nálam.
A Dembele téma meg egyenesen nevetséges ahogy a sajtó meg a fórumon pár ember kezeli ezt a 20 éves gyereket. A klub felelőssége volt ennyi pénzért, elképzelés és koncepció nélkül idehozni, főleg úgy hogy EV-vel érdemben egyeztettek volna. Az pedig kész röhej, hogy a sérülései után azonnali eredményességet számonkérnek rajta egyesek.
Időt és szabad kezet kell adni az edzőnek, hogy kit szeretne a csapatban látni és kit nem.
Ha E.V. Griezmannal képzeli el a csapatot és látja a helyét, akkor nem kérdés hogy hozni kell, nekem a piac kínálta lehetőségekkel (Gomes, DS) van tele a tököm amit rákényszerítenek a keretre.

Amúgy jó kis csapat az Eibar, jó focit nyomtak ellenünk, akár pontot is érdemelhettek volna, de bocs arra nekünk nagyobb szükségünk volt! :mrgreen:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.17. 18:52:53

egy (nálunk) jobb csapatot vertünk meg idegenben tehát akár dicshimnusz is jöhetne.de vannak erre itt jó néhányan....ami engem illet, már az élőben félidőben is leírtam, egészen megdöbbentő az a lassú, elábrándozó?? kényelmeskedő ténfergés ahogy a labdás embereink mögül, mellől elszedték a labdát...lenyűgöző küzdeni tudás az egyik oldalon és lélektelen minimálfoci nálunk.az egyébként dokumentálja a helyzetet, hogy jó néhány kulcsemberünk meg sem izzad egy meccsen!
a Realnál mondtam, hogy mákos-bírós győzelem volt hát ez a miénkre is mondható, ha azt nézem, hogy a legjobbjukat állították ki.
nem vitatom, hogy a csalódás is beszél belőlem valahogy ma egy flottabb, hajtósabb, szebb , játékot vártam de ez nem az volt.
a három pont azonban nagyon fontos és örülök is neki. szép volt az első gólunk és nagyon fontos a második.
hogy mi lesz az angolokkal? vigasztalom magam, ahogy itt mások is ...az egy másik meccs lesz :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.17. 18:39:51

Atalanta írta:Huh, ez meleg volt, lényeg a 3 pont! Csapatunk leggyengébbje, mint az utolsó 4 meccsen is- a kedvetlen Messi volt....
Ez komoly? Paulinho és Rakitic jobb volt ma nála? 2-3 gólpasszt azért így is kiosztott.
Válasz küldése