Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.05. 15:55:57

NovaProspekt írta:
2023.11.05. 15:30:11
Akkor a legtöbben itt ellenezték a dolgot (bevallom, nekem sem tetszett ez a lehetőség), de elfért volna ő itt már korábban is.
olvassatok picit vissza, most is sokan elleneztek

de az a jo, ha bevalnak az ingyenes igazolasok, igy lesz egyre stabilabb a csapat
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1940
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.05. 15:30:11

Rivaldo11 írta:
2023.11.05. 14:59:32
NovaProspekt írta:
2023.11.04. 23:10:10
Inigo top volt ma is amúgy tényleg.
Meg kell emlékezni erről is, mert nem az első kiváló teljesítménye volt. Nagyon jó igazolás, top képességű védő. Csak azt sajnálom hogy nem jött évekkel ezelőtt, elfért volna pl Lenglet helyett.
Na igen, pár éve Valverde kinevezésekor jöttek a hírek, hogy Ernő bának Inigo kell (ki tudja persze, mennyire volt valójában ebbe az edzőnek beleszólása). Akkor a legtöbben itt ellenezték a dolgot (bevallom, nekem sem tetszett ez a lehetőség), de elfért volna ő itt már korábban is.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.05. 14:59:32

NovaProspekt írta:
2023.11.04. 23:10:10
Inigo top volt ma is amúgy tényleg.
Meg kell emlékezni erről is, mert nem az első kiváló teljesítménye volt. Nagyon jó igazolás, top képességű védő. Csak azt sajnálom hogy nem jött évekkel ezelőtt, elfért volna pl Lenglet helyett.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.05. 14:03:49

Nagybarcelona írta:
2023.11.05. 08:33:53
Troym írta:
2023.11.04. 23:15:40
Esküszöm dejavu érzésem van, tavaly Dembele kapcsán írták ugyanezt. Eredményességük meg hasonló. Van 1-1 meccs ott minden bejön, amúgy cselek bele a védőkbe, nagy esések, a szurkolók meg fogják a fejüket.
Sokszor írtam már a szimpátiáról. Nem tudom mi a problèmád Felixxel, ingyen jött, aprót keres, ès szerintem a legveszèlyesebb támadónk (sajnos, mert kölcsönbe jött, a többièrt kiszórtunk 150+ milliót), amekkora szerencsèje van Bellinghamnek, Felixnek annyira nem. Kapufák, meg nem adott büntetők, oda nem ítèlt gólpassz (Yamalnak adott).

Össze sem hasonlítanám Dembelèvel, akinek jóval több jó csele volt, aminek semmi haszna nem volt, míg Felixet meccseket dönthetne el (tegnapi büntető gyanús eset Reál ellen egy az egyben Carvajal elnyomta, Giunak adott gólpassza), Dembelèt kedveltem, de 6 èv alatt alig volt meccset eldöntő húzása, míg Felixnèl 10 meccs alatt nem 1-2. (Yamal gólpassz, Guiu gólpassz, Ferran lesen tartózkodása miatt elvett gólja, stb.)
Pont fordítva, nekem nem oszt, nem szoroz, hogy melyik van itt, mert egyik kutya, másik eb. Pont személyes szimpátia / unszimpátia nincs nálam. Egyszerűen nem objektív a megítélés, pont ezt hiányolom.
Dembele ugyanez volt pepitában.

Dembele tavaly
25 bajnoki (1400 perc) 5 gól, 7 assziszt
BL 6 meccs 1 gól 2 ssziszt

Felix idén
9 bajnoki, (600 perc) 1 gól, 2 assziszt.
BL-ben 3 meccsen 2 gól, 1 assziszt az Antwerp ellen.

Nagy meccseken meg semmit nem mutat egyik sem.
Mitől előrelépés Felix? Mert jobban áll a könyvelésünk? Szakmailag nincs különbség, de ha értékelnem kéne, inkább a francia felé billen a mérleg.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1940
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.05. 13:32:50

LG írta:
2023.11.05. 12:04:32
Félix képes pluszt adni, viszont a gyakorlatban ezt riktán teszi meg. A jó kezdés után visszaesett a másik portugállal együtt. Szerintem nem véletlen, hogy hosszútávon eddig egyikük sem tudott bizonyítani top szinten. Ennyi van bennük, néhány jó meccsre jut sok rossz. Ingyen nem rossz igazolások így sem, de ha mindenki egészséges, nálam mennének a padra.
Sztem Cancelo-t véglegesítjük majd 30-40 misiért. Jó focista, de vannak problémái a koncentráció terén, mintha figyelemzavaros lenne. Viszont kereslet-kínálat alapon szerintem hozni fogjuk, mivel nem igazán vannak elérhető jó jobb szélsőhátvédek jelenleg. Felix más tészta, ő vagy beválik idén (jelenleg nem ilyen irányban fejlődik), és akkor 100+ misit kér majd az Atlético, vagy nem válik be, és akkor nekünk nem kell majd. Így az ő esetében nem látom, hogy maradna az idei év után nálunk.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.05. 12:17:16

Attól, hogy az egyik csapat jobban játszik, még nem érdemel győzelmet. Akkor érdemel győzelmet, ha több gólt szerez, mint a másik csapat. Jobb játékra még nem adnak három pontot, csak ha gólra, gólokra is váltja.

Szerintem a labdarúgásnak minimálisan kellene csak kontaktsportnak lennie. Minél inkább engedik a szurkálódást, annál kevesebb szép megoldást és annál több sérülést látunk. Minél inkább engedjük a kontaktot, annál inkább segítjük a favágókat, és hozzuk nehezebb helyzetbe a virtuózokat. Minél inkább engedjük a kontaktot, annál könnyebb dolga van a középszereknek, és annál inkább fognak ők érvényesülni.

A középpályán sajnos nem látunk semmi olyasmit, mint Xavi fénykorában. Vagy nem tudja átadni azt az egyérintős, körömpasszos, csiki-csukis játékot, vagy a jelenlegi játékosaink alkalmatlanok arra a játékra, vagy mindkettő. A védelem viszont jónak tűnik, ebben nagyot képtünk előre a néhány évvel ezelőtti állapotokhoz képest. A csatárok meg a középpálya relatív szürkesége miatt alig kapnak labdát. Sok helyzetünk most sem volt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.05. 12:04:32

Kovbal88 írta:
2023.11.05. 11:36:15
Nagyon gyenge meccs volt a tegnapi. Bár szerintem a Sociedad kimondottan jól játszott. Mindenhol ott voltak. Azt látom a védelmünk jó, vagy legalábbis elfogadható, (ezt nem a tegnapi meccsen láttam), középpályán vannak a bajok, viszont két meghatározó játékosunk sérült és ugye rövid a pad. Szóval először a középpályát kell rendbe rakni, aztán foglalkozhatunk a támadókkal. De ott nem hinném, hogy komoly baj lenne. Lewy be szokta lőni a helyzeteit. Felix képes pluszt adni.
Félix képes pluszt adni, viszont a gyakorlatban ezt riktán teszi meg. A jó kezdés után visszaesett a másik portugállal együtt. Szerintem nem véletlen, hogy hosszútávon eddig egyikük sem tudott bizonyítani top szinten. Ennyi van bennük, néhány jó meccsre jut sok rossz. Ingyen nem rossz igazolások így sem, de ha mindenki egészséges, nálam mennének a padra.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.11.05. 11:36:15

Nagyon gyenge meccs volt a tegnapi. Bár szerintem a Sociedad kimondottan jól játszott. Mindenhol ott voltak. Azt látom a védelmünk jó, vagy legalábbis elfogadható, (ezt nem a tegnapi meccsen láttam), középpályán vannak a bajok, viszont két meghatározó játékosunk sérült és ugye rövid a pad. Szóval először a középpályát kell rendbe rakni, aztán foglalkozhatunk a támadókkal. De ott nem hinném, hogy komoly baj lenne. Lewy be szokta lőni a helyzeteit. Felix képes pluszt adni.
Amúgy igaz a Real ellen nem érdemeltünk vereséget, most meg nem érdemeltünk győzelmet, ilyen ez a játék. Azért sajnálom a Real Sociedad-ot szép meccset játszottak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.11.05. 11:23:00

Nálam se volt tizenegyes egyik sem, de főleg Felix esete volt nevetséges.

Szerencsére a bíró ebben józan volt, és következetesen egyikre sem adott tizit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.11.05. 10:59:48

recrea írta:
2023.11.05. 08:27:31
Andris írta:
2023.11.05. 08:13:29
De miért minden kontakt szabálytalan?

Ez még mindig egy kontaktsport, mindkettő akkorát homorított, hogy kifelé fújtam volna szabadot. Végre egy spori, aki engedte a kemény játékot, nem fújta szét a meccset.

A meccsről: az egyik leggyengébb produktum volt, amit valaha láttam tőlünk. Kedvelem ezt a Socir, tök jól össze van rakva, TS hozta nekünk a meccset, javította a múltkori mellényúlást.
En nem tudom, honnan szulted meg a minden kontakt szabalytalan reszt, meg csak kicsit hasonlot sem mondtam.
Es igen, ez egy kontakt sport, de nagyon ajanlom hogy lapozd fel ennek a kifejezesnek a definiciojat, mert ez nem azt jelenti, hogy teljes altalanossagban a kontaktus erohatasainak merteketol fugg a szabalytalansag tenye. Ez egy nagyon sulyos felreertelmezese a kifejezesnek, a foci nem ilyen jatek. Nagy vonalakban azert egyertelmu, hogy mi a szabalytalan, es mi nem az. Ha valakinek labda helyett megrugjak a labat, az szabalytalan. Akkor is, ha attol meg egyaltalan nem indokolt elesni, mert nem volt akkora rugas. Egyertelmuen szabalytalan. Akkor is szabalytalan, ha a rugas arra sem eleg, hogy egy masfel eves gyereket ledontson a labarol.
Ahogy az sem szabalyos semmilyen korulmenyek kozott, hogy kezzel fogjak, rantjak, huzzak az ellenfel barmelyik testreszet vagy felszereleset. Semmilyen szinten nem szabalyos egyik sem.
Sok aprosagot elengednek artalmatlan szituaciokban, es bar nem ertek egyet vele, nem gondolom nagy problemanak. Pontosabban az lenne a problema, ha rendesen betartatnak minden esetben a szabalyokat, mert allandoan allna a jatek, hosszu ido lenne mire megszoknak a jatekosok, hogy kell normalisan jatszani.
DE mikor a labda megjatszasa korul tortenik ilyen, ott zero tolerancia kell legyen.
A lassitasok alapjan egyertelmu bunteto maradt el tegnap oda-vissza, es az el clasicon meg inkabb.
Ezeknek a szituacioknak a leghalvanyabb koze sincs a foci kontakt sport mivoltahoz, es ahhoz sem, hogy ki mennyire engedi a kemeny jatekot. Mert ezek a fajta, megemlitett kontaktok, es a konkret szituaciok by definition szabalytalanok, es nem a kemenyseg merlegelesenek targyai.
Akkor másképp fogalmazok: nem, nem minden lábon rúgás vagy mezfogás egyértelműen szabálytalan, ahogy azt tegnap is láthattad, vélhetően ezt a sporttárs nálunk jobban tudja, mivel nem mi fújunk hétről hétre világklasszisoknak.

Én pedig nagyon ajánlom, h játssz le kb. 1000 nagypályás meccset, ahogy én és átértékeled ezeket a kamu eséseket, mint a tegnapiak. Vagy nagyon ajánlom, h nézz vissza a 90-es évekből pár PL vagy Seria A összefoglalót és szintén rájössz.

Teljes tévút, ne haragudj, kislányok sportját akartok csinálni ebből a szép, férfias sportból, pontosan az általad leírtak miatt vannak a fetrengések, színészkedések, cicaharcok…rendkívül káros a labdarúgásra.

Befejeztem az offot és nem is lesz több hozzászólásom benne, szóval tied a végszó :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.05. 10:44:45

gránit írta:
2023.11.05. 02:42:35
A mikor mit érdemeltünk témának nem sok értelmét látom. Nem érdemlésre adják a pontokat, hanem arra, hogy ki szerzett több gólt. Ha Gündogan a múltkor amiatt akadt ki, hogy a vereséget elkezdtük megmagyarázgatni (lásd az edző nyilatkozatait), akkor teljesen megértem a kifakadását. Ma győzelmet érdemeltünk, mert több gólt szereztünk, mint az ellenfél.
Szerintem az érdem szónak két módon is van értelme.

- Aki többet tett érte - az ilyen emberre a valóságban is azt mondjuk, hogy megérdemelte az előléptetést, stb.
- Focispecifikusabban pedig szerintem van értelme akkor is felhozni, ha az egyik csapat jobban focizott, több helyzetet alakított ki. Mégiscsak ennek a szellemében játsszák a futballt - mármint értem, hogy gólra, de gól csak helyzetből lesz, minden csapat többet akar belőle, mint a másik. Hosszútávon egy bajnokságban aki több helyzetet fog kialakítani, az fog nyerni. 1-1 meccsen ez nyilván ide-oda csapong.

Ezzel persze azt a mondatodat nem akarom kisebbíteni, mikor arról írsz, hogy a helyzeteket be is kell rúgni, ez tény, ez is mutatja egy csapat erejét, de ettől még szerintem lehet ilyesmiről beszélni. Már csak szellemiségileg is, ha széthajtottad magad remek focival, és valahogy mégis kikaptál a végén a gyengébben focizótól, akkor pont abból meríthetsz erőt, hogy de azért alapvetően te voltál a jobb. Ez motivál arra, hogy megdolgoztál érte, ma nem jött össze, de legközelebb megint beletedd ezt az energiát, munkát, mert van értelme és akkor győzni fogsz.
És fordítva is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.11.05. 09:40:23

Tobias88 írta:
2023.11.05. 02:30:34
Csak az összefoglalót láttam, de a var megint hozta a formáját. Legalább most ellenünk néztek be egy tiszta 11est legalább.
Gondolom azt értékelték, hogy a támadó mekkorát lépett oldalra futás közben, ami eléggé messze volt a természetes mozgástól... Inkább a védőnket "próbálta buktatni"! 🤣
Lásd még ugyanebben a témákörben: Felix hátsó lába elakadt a védőben...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.05. 09:39:11

recrea írta:
2023.11.05. 08:27:31
Andris írta:
2023.11.05. 08:13:29

Pont ezt mondtam a szitu utan, hogy szerintem az ilyem visszarantas, az ilyen szintu kontakt mar sima bunteto. De megis a vilag vicce lett volna ha megadjak, mert az el clasicon Araujo esete ketszer ilyen sulyos volt.

Btw ha visszanezitek, Felix esete is tizenegyes. Az egyik lassitas egyertelmuen mutatja, hogy a vedo elkesik, es eltalalja a labat, meg azt is, hogy belul van. Csak sajna utana reflexbol belehuzza a vedobe a masik labat, es nagyot homorit.. :( ez mindent elromthatott.
De miért minden kontakt szabálytalan?

Ez még mindig egy kontaktsport, mindkettő akkorát homorított, hogy kifelé fújtam volna szabadot. Végre egy spori, aki engedte a kemény játékot, nem fújta szét a meccset.

A meccsről: az egyik leggyengébb produktum volt, amit valaha láttam tőlünk. Kedvelem ezt a Socir, tök jól össze van rakva, TS hozta nekünk a meccset, javította a múltkori mellényúlást.
En nem tudom, honnan szulted meg a minden kontakt szabalytalan reszt, meg csak kicsit hasonlot sem mondtam.
Es igen, ez egy kontakt sport, de nagyon ajanlom hogy lapozd fel ennek a kifejezesnek a definiciojat, mert ez nem azt jelenti, hogy teljes altalanossagban a kontaktus erohatasainak merteketol fugg a szabalytalansag tenye. Ez egy nagyon sulyos felreertelmezese a kifejezesnek, a foci nem ilyen jatek. Nagy vonalakban azert egyertelmu, hogy mi a szabalytalan, es mi nem az. Ha valakinek labda helyett megrugjak a labat, az szabalytalan. Akkor is, ha attol meg egyaltalan nem indokolt elesni, mert nem volt akkora rugas. Egyertelmuen szabalytalan. Akkor is szabalytalan, ha a rugas arra sem eleg, hogy egy masfel eves gyereket ledontson a labarol.
Ahogy az sem szabalyos semmilyen korulmenyek kozott, hogy kezzel fogjak, rantjak, huzzak az ellenfel barmelyik testreszet vagy felszereleset. Semmilyen szinten nem szabalyos egyik sem.
Sok aprosagot elengednek artalmatlan szituaciokban, es bar nem ertek egyet vele, nem gondolom nagy problemanak. Pontosabban az lenne a problema, ha rendesen betartatnak minden esetben a szabalyokat, mert allandoan allna a jatek, hosszu ido lenne mire megszoknak a jatekosok, hogy kell normalisan jatszani.
DE mikor a labda megjatszasa korul tortenik ilyen, ott zero tolerancia kell legyen.
A lassitasok alapjan egyertelmu bunteto maradt el tegnap oda-vissza, es az el clasicon meg inkabb.
Ezeknek a szituacioknak a leghalvanyabb koze sincs a foci kontakt sport mivoltahoz, es ahhoz sem, hogy ki mennyire engedi a kemeny jatekot. Mert ezek a fajta, megemlitett kontaktok, es a konkret szituaciok by definition szabalytalanok, es nem a kemenyseg merlegelesenek targyai.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.05. 08:33:53

Troym írta:
2023.11.04. 23:15:40
Nagybarcelona írta:
2023.11.04. 23:08:53
Nem èrtem mièrt kell mindig Felixet lehozni, akiben mindig benne van a váratlan, megnèznèm elől közèpen is.
Esküszöm dejavu érzésem van, tavaly Dembele kapcsán írták ugyanezt. Eredményességük meg hasonló. Van 1-1 meccs ott minden bejön, amúgy cselek bele a védőkbe, nagy esések, a szurkolók meg fogják a fejüket.
Sokszor írtam már a szimpátiáról. Nem tudom mi a problèmád Felixxel, ingyen jött, aprót keres, ès szerintem a legveszèlyesebb támadónk (sajnos, mert kölcsönbe jött, a többièrt kiszórtunk 150+ milliót), amekkora szerencsèje van Bellinghamnek, Felixnek annyira nem. Kapufák, meg nem adott büntetők, oda nem ítèlt gólpassz (Yamalnak adott). Ezeknek meg kell fordulnia, ha tartja a formáját, ès szerintem ettől is sokkal több van benne, de most több mint egy hónapig alig akadt játszótársa, de szerencsère jönnek vissza a sèrültek. Vèdekezèsben szerintem extrát nyújt, ki sem emeltem, hogy a Clasicon is hiányzott a lecserèlèse után a vèdekezèse, a helyèről indították a győztes gólt.
Össze sem hasonlítanám Dembelèvel, akinek jóval több jó csele volt, aminek semmi haszna nem volt, míg Felixet meccseket dönthetne el (tegnapi büntető gyanús eset Reál ellen egy az egyben Carvajal elnyomta, Giunak adott gólpassza), Dembelèt kedveltem, de 6 èv alatt alig volt meccset eldöntő húzása, míg Felixnèl 10 meccs alatt nem 1-2. (Yamal gólpassz, Guiu gólpassz, Ferran lesen tartózkodása miatt elvett gólja, stb.)

Gránit, èn is így látom, szerencsère jönnek vissza a kreatív játèkosok, akikkel sokkal jobb lehet a játèk. Azèrt Raphinhaval bal szèlen, mögöttük Pedri, Gündogan, De Jong jóval nagyobb variációs lehetősèget ad, akár meccs közben is.

Kb. ezèrt voltunk jobbak a meccs vège felè. Azèrt nem mindegy, hogy 60 perc után Romeu tud bejönni, vagy Raphinha, Pedri, Yamal.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.11.05. 08:27:31

Andris írta:
2023.11.05. 08:13:29
Tobias88 írta:
2023.11.05. 02:30:34
Csak az összefoglalót láttam, de a var megint hozta a formáját. Legalább most ellenünk néztek be egy tiszta 11est legalább.
Pont ezt mondtam a szitu utan, hogy szerintem az ilyem visszarantas, az ilyen szintu kontakt mar sima bunteto. De megis a vilag vicce lett volna ha megadjak, mert az el clasicon Araujo esete ketszer ilyen sulyos volt.

Btw ha visszanezitek, Felix esete is tizenegyes. Az egyik lassitas egyertelmuen mutatja, hogy a vedo elkesik, es eltalalja a labat, meg azt is, hogy belul van. Csak sajna utana reflexbol belehuzza a vedobe a masik labat, es nagyot homorit.. :( ez mindent elromthatott.
De miért minden kontakt szabálytalan?

Ez még mindig egy kontaktsport, mindkettő akkorát homorított, hogy kifelé fújtam volna szabadot. Végre egy spori, aki engedte a kemény játékot, nem fújta szét a meccset.

A meccsről: az egyik leggyengébb produktum volt, amit valaha láttam tőlünk. Kedvelem ezt a Socir, tök jól össze van rakva, TS hozta nekünk a meccset, javította a múltkori mellényúlást.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.05. 08:13:29

Tobias88 írta:
2023.11.05. 02:30:34
Csak az összefoglalót láttam, de a var megint hozta a formáját. Legalább most ellenünk néztek be egy tiszta 11est legalább.
Pont ezt mondtam a szitu utan, hogy szerintem az ilyem visszarantas, az ilyen szintu kontakt mar sima bunteto. De megis a vilag vicce lett volna ha megadjak, mert az el clasicon Araujo esete ketszer ilyen sulyos volt.

Btw ha visszanezitek, Felix esete is tizenegyes. Az egyik lassitas egyertelmuen mutatja, hogy a vedo elkesik, es eltalalja a labat, meg azt is, hogy belul van. Csak sajna utana reflexbol belehuzza a vedobe a masik labat, es nagyot homorit.. :( ez mindent elromthatott.

Plusz, tegnap mezonyben is sok kemenykedest elengedett a biro. Sztem felenk billent a merleg, szerencsere, es egyebkent en ezt nem tartom jo iranynak, de legalabb konzekvensen csinalta.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.05. 03:20:40

Játék tekintetében a szezon elejétől kezdődően követjük nagyjából a sinus görbéjét.
Jó lenne a Sahtar ellen nem koppani az aktuális mélyponton, hanem elindítani a kilábalási hullámot vagy legalább jól kézben tartanii a vitorlát, hogy ez a mai "eredményt" hozó szellő velünk maradjon.

Erőnlétben nem lehet látványos csodát tenni egyik meccsről a másikra, miközben ez a meccs minden tekintetben teljesen különbözött a Real elleni meccstől.
Egyébként ma is látszódott a csapaton a fáradtág.

Azzal kezdődött, hogy pihentünk egy hetet erre a meccsre, mégsem egy kipihent, éles és kompromisszumot nem ismerő játékkal kezdtük a meccset.
A Sociedad irányított, ők diktálták a tempót, elsősorban saját maguknak. Gyakorlatilag felülmúltak bennünket minden tekintetben, egyedül a góljukat nem találták. Nem igazán tudtuk magtartani a labdát, sem kihozni azt. A Socit kinyírta a saját maga által dikált tempója és nekik az sem tett jót, hogy az intenzív játékuk nem hozta az eredményét, nem sikerült betalálniuk, majd kipukkadtak.
A Soci fölénye ugyanakkor nem azt jelentette, hogy ízekre szedtek volna bennünket, hanem "csak" nem engedték, hogy érvényesülni tudjon az akaratunk, ugyanakkor ebbe nem használódtunk el teljesen.
Az, hogy nem voltunk képesek érvényesíteni a saját játékunkat, egyben azt is jelenti, hogy már a kezdő sípszótól kezdődően visszavett fordulaton játszottunk, mert - játékban - az elénk dobott kesztyűt felvenni sem tudtuk.

Egyébként élni tudtunk a foci iratlan törvényével, hogy aki nem képes kihasználni, gólra, gólokra váltani a fölényét, az nem is érdemel győzelmet, illetve ne is csodálkozzon azon, ha a fölénye ellenére vereséget szenved. A foci kegyetlen és megbosszulja a dolgokat.

Aki nem látta a meccset és kevésbé van képben a Barcával, az eredményből simán mondhatná, hogy "okosan, kivárásra játszottunk", aztán amikor már nem jöhetett válasz, lecsaptunk, mint egy kegyetlen gyilkos.... :^o
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.05. 02:42:35

A Soci vezeti a csoportját a BL-ben, erős csapat, egyáltalán nem volt evidens, hogy nyerni fogunk, ráadásul idegenben. Én már olyan szinten leadtam az igényeimet, hogy bárhogy, csak nyerjünk.

Koundé-nak ma is volt néhány életveszélyes megmozdulása, egy Araújo-Christensen-Martinez-sorral nyugodtabb lennék.

A Ligában úgy tűnik, az a döntés született, hogy a 16-oson belül nem fújnak le kb semmit. Az első félidő végén nekünk járt volna egy 11-es, miután Felix-nek léptek oda, a második félidőben nekik járt volna egy büntető. A Real Madrid ellen is járt volna egy büntető itt és ott.


A mikor mit érdemeltünk témának nem sok értelmét látom. Nem érdemlésre adják a pontokat, hanem arra, hogy ki szerzett több gólt. Ha Gündogan a múltkor amiatt akadt ki, hogy a vereséget elkezdtük megmagyarázgatni (lásd az edző nyilatkozatait), akkor teljesen megértem a kifakadását. Ma győzelmet érdemeltünk, mert több gólt szereztünk, mint az ellenfél.
Nagybarcelona írta:
2023.11.04. 22:02:32
Ki sem tudjuk hozni a labdát. Az elől lèvőkhöz fel sem tudják juttatni a labdát, nincs a csapatnak semmi struktúrája. Hátvèdek ès támadók, közte az ellenfelek uralják az egèsz kp-t.
A középpályán nagyon hiányzott az ötlet most is. Kreativitás most sem volt, a Soci többet is birtokolta a labdát. A támadókat azért sem venném elő, mert a labda jóformán el sem jutott hozzájuk.

De nyertünk.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2023.11.05. 02:30:34

Csak az összefoglalót láttam, de a var megint hozta a formáját. Legalább most ellenünk néztek be egy tiszta 11est legalább.
94:39 6 - 1
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.05. 00:05:27

csababarca írta:
2023.11.04. 22:56:09
Araujo nyomott egy Bellinghamet.

Nem érdemeltük meg, de van ilyen, csak jöjjön a korrekt nyilatkozat ilyen esetben is. :roll:
Kérésed számára parancs. :D De ezzel eddig sem volt gond, amikor egy hullagyenge meccs után nyertünk, mindig ugyanígy elismerte ezt is, szerintem tökéletes 50-50 ahogy ezt használja mindkét irányban, és elég racionálisan is teszi. Szokás szerint kiemelte a hibákat is, nem magyarázkodott.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.04. 23:41:38

Cseri írta:
2023.11.04. 23:35:44
Most akkor mi van az erőnléttel? A klasszikó kevésbé tűnt intenzívnek-laikus szemmel-,mint a mai. Ott elfogytunk 60-70. perc környékén,ma pedig kb. addigra ébredt rá a csapat,hogy meccs van,úgy tűnt,mintha csak kergettük volna a labdát meg az ellent is. Ez fizikailag sokkal megterhelőbb.
Sztem ma is latszott, csak valamivel “elesebb szem” kellett hozza. Sztem a cserek utan sokkal jobban feljottunk volna a sociedadra, ha a kezdo csapat nagy resze nem olyan elhasznalt. Oszinten szolva vartam is egy darabig h majd elfaradnak a hazaiak, mert 90 percig garantaltan nem lehet azt a hajtast tolni, amit csinaltak. Es ez be is kovetkezett kb 75 perc utan, nem gondoltam h eddig tart majd. Viszont aztan hamar ra kellett jonnom, hogy mi sem vagyunk ott, ahol normal esetben lenni kene fizikailag.

Egyebkent az nyilvan nem artott azert, hogy nem votl se valogatott szunet, se hetkozi meccs, hanem csak 6 nap regeneracio es edzes.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.11.04. 23:39:13

Cseri írta:
2023.11.04. 23:35:44
Most akkor mi van az erőnléttel? A klasszikó kevésbé tűnt intenzívnek-laikus szemmel-,mint a mai. Ott elfogytunk 60-70. perc környékén,ma pedig kb. addigra ébredt rá a csapat,hogy meccs van,úgy tűnt,mintha csak kergettük volna a labdát meg az ellent is. Ez fizikailag sokkal megterhelőbb.
Jo kérdés …!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1795
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.04. 23:35:44

Most akkor mi van az erőnléttel? A klasszikó kevésbé tűnt intenzívnek-laikus szemmel-,mint a mai. Ott elfogytunk 60-70. perc környékén,ma pedig kb. addigra ébredt rá a csapat,hogy meccs van,úgy tűnt,mintha csak kergettük volna a labdát meg az ellent is. Ez fizikailag sokkal megterhelőbb.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.11.04. 23:26:08

Csak néztem.
Egyrészt azért mert ... miatt teljesen elnémítottam a tv-t, másrészt ha az első 10 percben lőnek hármat, akkor egy szavunk se lehet. A végén egy "szerencsés" góllal nyertünk. Azért mondom szerencsésnek, mert szerintem mindenki azt hitte, hogy lesen kapja a labdát Araujo. De nem. A végeredményt jobb nézni, mint a meccset volt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.04. 23:20:29

Volt mar, hogy Xavi lehozta Felixet, pedig erezni lehetett h benne meg lehetne az a bizonyos varatlan. Es szerintem is jol teljesit eddig osszessegeben, akkor is, ha nem szorja a golokat.
DE: Szerintem ma nem ilyen nap volt, inkabb a fetrengessel tunt ki a mezonybol, nem egyszer. Kozben fizikailag megettek, es Baldeval se kepesek osszeszokni.

Sztem neki se volt maradasa a palyan, Xavival ma pont nem vagyok nagy vonalakban elegedett, de en is ezeket a sracokat hoztam volna le, es fel is. Egyedul Raphi es Yamal oldalvalasztasat nem ertettem, de mondjuk forditva se lett vna semmire garancia.. mint tudjuk.
A cserek ki voltak maxolva sztem, de ez is majdnem keves lett, mar korabban, es sulyosabban felrementek a dolgok.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése