Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.09.04. 23:35:22

baas11 írta:
2023.09.04. 19:09:50
Xavinak mist lesz ideje elo kapni a sakktábláját es remelem h megtalja a nyerő csapatát ! Játékosai megvannak hozzá!
Én nem vagyok ennyire optimista.
Nem látom Xavinál, hogy kísérletező típus lenne. Inkább az jön le, hogy egyre görcsösebben ragaszkodik a biztonsági játékhoz, ahol a kapott gól elkerülése mindent felül ír.
Peter írta:
2023.09.04. 20:06:28
Ha el is pattan Lewától (vagy bárkitől) a labda, tőlünk senki nem érkezik intenzíven a zavarosba, a védők zavartalanul elrúghatják a labdát.
Kellő nyomás hiányában a védelem dolgát megkönnyítjük, hibázni is jóval kevesebbet hibáznak.
Nem is fog érkezni, mert vigyázni kell arra, ne ragadjon fennt a középpálya, ha megkontráznának minket. Mindent alárendelünk a biztonságra.
Ezért nem vezetünk kontrákat mostanra, mert abban is veszély van, ha közben labdát vesztünk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.04. 21:52:07

Kovbal88 írta:
2023.09.04. 14:12:34
de előtte meg lehet, hogy bent volt a helyzete.
Az fixen nem volt bent teljes terjedelmével, kár ezen rugózni.
Osasunának pacsi, nem gusztustalanul próbálták felvenni a harcot, a meccs több szakaszában is fölénk nőttek, így is lehet.

(@gránit: neked miért nem lehet privátot küldeni?)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2023.09.04. 21:21:53

Amúgy én nem igazán értem Lewa ekézését. Lewa egy tipikus center, nem egy Messi. Neki sosem az volt a feladata, hogy sokat vegyen részt a játékban, tartsa a labdákat meg 100szor passzoljon egy meccsen.
Lewa szerpe mindig a gólszerzés volt, pumpálták folyamatosan labdákkal. A játékot a szélsők (Gnabry, Sane, Müller és Coman) csinálták, nem is gyengén, újabban Musiala robbant be mint támadó középpályás. Itt ha Pedri sérült, senki nem volt aki képes lett volna vagy képes lenne labdákkal tömni. Pláne nem, ha csatár helyett a baloson is középpályás játszik. így nem csoda, hogy Lewa teljesítménye/formája is drasztikusan visszaesett. Ebben viszont az Mister a hunyó.
Talán majd most Yamal, Felix, Cancelo, Balde lesz egy olyan 4-es akik folyamatosan tudják mindkét oldalról adni a labdákat. Ferran meg Raphina inkább másodkategória, bár szerintem egyik sem Barca-szint.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.09.04. 20:33:14

Nem értem ezt a vagy/vagy narratívát.

Lewa is gyenge, es a tamadojatekunk is gyenge. Ráadásul nyilván össze is függ a kettő.

Tök ertheto, hogy frusztrálja, hogy ritkán hozzák gólhelyzetbe a társak, de ő is rendkívül maga alatt teljesít, sokat hibázik mezőnyben, de neha a kapu előtt is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.04. 20:06:28

Sonoma írta:
2023.09.04. 18:40:30
Nincsenek meg a gyors egyérintős passzok, amivel egy csatárt helyzetbe hozva áttörhetné a védelmet. Ne csodálkozzunk, ha nézhetetlen a játékunk.
Ez nagyon hiányzik, főleg a 16-os vonalon átjutással, pedig ezzel lehetne igazán nyomást gyakorolni és kellő zavart okozni a védelemben.
Ráadásul Lewa ennek a haszonélvezője volt Münchenben, nagy nyomás alatt gyors egyérintő.
Ha el is pattan Lewától (vagy bárkitől) a labda, tőlünk senki nem érkezik intenzíven a zavarosba, a védők zavartalanul elrúghatják a labdát.
Kellő nyomás hiányában a védelem dolgát megkönnyítjük, hibázni is jóval kevesebbet hibáznak.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.09.04. 19:09:50

Sonoma írta:
2023.09.04. 18:40:30
Nagybarcelona írta:
2023.09.04. 09:49:30
Nekem teljesen elment a kedvem a meccseinktől. Erre ma azt olvasom, milyen jó meccs ….
A tegnapi meccs nem amiatt volt jó, mert mi jól játszottunk.
Az Osasuna adta meg a játék örömét.
Tetszetős néhány passzos labdakihozatalokkal, szélsőjátékukkal.
Védekezni meg azért tudtak 11 emberrel, mert megint a biztonságos 1000 passzos labdakihozatalokkal visszük fel a labdát. Sokszor egy gyors sétával visszaérkezett volna az ellenfél csatára is védekezni.
Rólunk meg nincs mit írnom, ugyanaz az a tanácstalan támadás építkezés ment. Az, hogy nyertünk megint egyéni villanásokból hoztuk le. Ez addig fog menni míg nem találkozunk egy hasonló képességű csapattal, akik jobb taktikai elemekkel lefociznak majd.

Lewa: lehet szidni őt, de teljesen felesleges bármiféle teljesítményt elvárni tőle, amíg egyedül van hagyva 3 védővel a nyakán.
Az első félidőben vagy tíz percig figyeltem jobban, hogyan mozog. Próbált Gavival vagy kétszer kényszerítőzni ( le is fordult a védőjéről), az a sz.rencsétlen még inkább választotta a biztos oldalpasszt. Le is állt utána az ilyen bemozgásokról.
Nincsenek meg a gyors egyérintős passzok, amivel egy csatárt helyzetbe hozva áttörhetné a védelmet. Ne csodálkozzunk, ha nézhetetlen a játékunk.
A pár apró pozitívumot( Kounde De Jong vagy epp jövőre vonatkozoak Joaok Jamal ) leszámítva sajnos en is pontosan igy látom az eddigieket…. Pár példával:

Egyreszt itt ez a remek 4-4-0,5-1 felállás ugye Xavi kedvence amiben elvileg az a jo hogy stabilak vagyunk több kozeppalyas magasabb labdatartas ellenfél kontroll stb….

Ehhez képest pl. az Osasunank volt vagy 8 kapura lövése es 1 parádés gólja …( + 10 emberrel majdnem be szorítottak ) viszont cserébe támadásban is gyengék vagyunk ( talan 1 kidolgozott helyzetünk volt )

Akkor most ez hogy van ?

A másik teória h oke szenvedos volt de eddig bekkelo antifocit játszó csapatok ellen léptünk, ebben is van valami … de bezzeg normális játszo csapat ellen mennénk mint kés vajon kb ez következik belőle !

Real Madrid: győzelem , 5 kapufát úszott meg TS
Arsenal.: Guritottak egy laza 5 öst
Villareal.: győzelem , kaptunk egy 3 ast es olykor sakk matt játékot mutattak h csak kerestük a labdát

Most akkor egyik ellen sem megy ? De a szerkezet tuti !

Lewa mar csak egy tünet …

Xavinak mist lesz ideje elo kapni a sakktábláját es remelem h megtalja a nyerő csapatát ! Játékosai megvannak hozzá!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.09.04. 18:40:30

Nagybarcelona írta:
2023.09.04. 09:49:30
Nekem teljesen elment a kedvem a meccseinktől. Erre ma azt olvasom, milyen jó meccs volt. Azt tudjátok, hogy Gündogan lesen volt Frenkie kapufájánál ès Cancelo a beadásánál Lewanak? Mutatták is visszajátszásban. Volt egy Lewa ès Kounde lövèsecske 16-20 mèterről, Kounde fejesgólja ès a büntető. Lemaradtam a sok ziccerünkről? Felhívnám ismètelten a figyelmet Lewa nyilatkozatára, hogy semmi labdát nem kap, nem játszunk elèggè támadó játèkot, hiányzik sokszor egy támadó a kezdőből. Nem is èrtem hogy lehet Lewat hibáztatni, 0 helyzetből mièrt nem rúg gólt. Amúgy megtette. Persze szerintem is rossz formában, ès nagyon frusztrált is, de meg van az oka. Èrdemes lenne feltárni az okokat, ès úgy kritizálni a játèkosokat, mert számomra a Getafèn kívül a Cadiz, Villareal, Osasuna mutatott valami játèkra emlèkeztetőt, ès nem a 800+ milliós keretű Barcelona.
A tegnapi meccs nem amiatt volt jó, mert mi jól játszottunk.
Az Osasuna adta meg a játék örömét.
Tetszetős néhány passzos labdakihozatalokkal, szélsőjátékukkal.
Védekezni meg azért tudtak 11 emberrel, mert megint a biztonságos 1000 passzos labdakihozatalokkal visszük fel a labdát. Sokszor egy gyors sétával visszaérkezett volna az ellenfél csatára is védekezni.
Rólunk meg nincs mit írnom, ugyanaz az a tanácstalan támadás építkezés ment. Az, hogy nyertünk megint egyéni villanásokból hoztuk le. Ez addig fog menni míg nem találkozunk egy hasonló képességű csapattal, akik jobb taktikai elemekkel lefociznak majd.

Lewa: lehet szidni őt, de teljesen felesleges bármiféle teljesítményt elvárni tőle, amíg egyedül van hagyva 3 védővel a nyakán.
Az első félidőben vagy tíz percig figyeltem jobban, hogyan mozog. Próbált Gavival vagy kétszer kényszerítőzni ( le is fordult a védőjéről), az a sz.rencsétlen még inkább választotta a biztos oldalpasszt. Le is állt utána az ilyen bemozgásokról.
Nincsenek meg a gyors egyérintős passzok, amivel egy csatárt helyzetbe hozva áttörhetné a védelmet. Ne csodálkozzunk, ha nézhetetlen a játékunk.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.04. 15:46:01

drobika írta:
2023.09.04. 14:38:35
Nem lehetett bent a helyzete, a bíró óráján jelzés van, ha a gólvonalon áthalad a labda. Persze, ha a LA Liga alkalmazza ezt, de úgy tudom, hogy igen.
Nem, sajnos a spanyolok ezt kispórolták, a Ligában nincs gólvonal technológia. De amúgy szerintem se volt bent.

Nem volt ez olyan rossz, megmutatnám ezt a meccset a Getafa-nek meg a többi hentes csapatnak, hogy így is lehet játszani.
Frenkie nagyot játszott megint, hála Istennek, hogy Ő nem annyira sérülékeny.
Oriol meg nem egy világklasszis, de ide illik, kellett egy ilyen fizikálisabb csávó a kp-ra.
Gündogan is jó (mondjuk a helyzetét kicsit elbaltázta), az viszont tegnap is kijött, hogy nem egy sprinter, valamikor a 2. félidőben ha jól rémlik elég csúnyán megkerülték és esélye nem volt utolérni a csávót.

A két Joao meg egész bíztatónak néztek ki, reméljük lesz ez még jobb is. Balszélsőnk nincs, SR-nél meg nem nehéz jobbnak lenni, szóval gondolom megkapják az esélyt a bozonyításra.

Azon viszont felröhögtem, hogy Chimy Avila gólöröménél valamelyik csapattársa adott egy jobbost a "babának" :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 14:38:35

Kovbal88 írta:
2023.09.04. 14:12:34
Szerintem voltak szép dolgok a meccsen csak nagyon kevés, ha elosztjuk őket 90 perce.
Ennél sokkal jobban is játszhatnánk. Gündi és de Jong nagyon kenik. Lényeg a három pont, szerintem Lewi dobta magát, de előtte meg lehet, hogy bent volt a helyzete.
Nem lehetett bent a helyzete, a bíró óráján jelzés van, ha a gólvonalon áthalad a labda. Persze, ha a LA Liga alkalmazza ezt, de úgy tudom, hogy igen. Szerintem netto bünti volt, ha dobta magát, ha nem, mert egyértelmű szabálytalanság volt. ahogy átvette, abból gólhelyzet volt, és a hátvédnek tennie kellett valamit. Így sikerült.
Nem tudom, mindig azt mondtam, hogy egy szurkolónak akkor is ki kell tartania a csapata mellett, ha nem megy épp. Mi hozzá voltunk szokva egy nagy generáció játékához, és ahhoz képest jelzők sincsenek arra, mekkora a kontraszt játékban. A baj az, hogy nem látom csak nyomokban a haladást. Nem kellene már nyomni ezt a sok ezer passzos játékot. Ez nagyon unalmas, eredménytelen is legtöbbször. Nemzetközi szintéren nem tudom, hogy mire fogunk menni ezzel.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.09.04. 14:12:34

Szerintem voltak szép dolgok a meccsen csak nagyon kevés, ha elosztjuk őket 90 perce.
Ennél sokkal jobban is játszhatnánk. Gündi és de Jong nagyon kenik. Lényeg a három pont, szerintem Lewi dobta magát, de előtte meg lehet, hogy bent volt a helyzete.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 13:05:33

Szerintem a címlapon az értékelő rész Xavi alatti része most egészen konkrét, lényegre törő és ami a legfontosabb teljesen valós.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.04. 12:57:09

bunga írta:
2023.09.04. 12:15:14
Azon lehet vitatkozni, hogy a csapatnak inkább az eredményes, vagy inkább a szép fociban kellene fejlődnie.
Az elvárások szerint minden is kéne. Nem lesz, erre látjuk, hogy nincs esély, se a játékosok, se a szakvezetés nem tudja hogy kéne egyszerre szépen és eredményesen játszani.

Szétszedném a dolgot és így igazítanám az elvárást:

Idegenben, vagy rangadókon akár elég lehet az eredményes játék, de akkor tényleg legyen eredményes.

DE
Akkor otthon a többi meccsen igenis kell mindkettő, nincs apelláta.

Ilyen szempontból 3 pont Pamplonából, pipa. Ennyi, jöhet a következő meccs.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1615
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.09.04. 12:42:33

A pozíciós játéról átállni másra nem csak egy csettintés. Itt egy remek video amely elmagyarázza, miért gyengélkedünk még a pozíciós játékban is mostanában:

https://www.youtube.com/watch?v=bRpUp4pLZcI

Érdekes felfogásbeli különbség, hogy szerintem mindenki a 4-3-3-at tartja kapura veszélyesebbnek, a 4-4-2-t pedig biztonságosabbnak. Xavi úgy van vele, hogy kezdjünk biztonságosan, ha nem megy, váltunk. A szurkolók nagy része meg úgy van vele, hogy vállaljunk kockázatot, legyen meg a vezetés, aztán álljunk át 4-4-2re akár.

Ami miatt nem tetszik a 4-3-3 Xavinak szerintem:
- nincs két klasszis szélsőnk
- Romeu nagyon lassú, lehet lassabb mint Busquets, szóval egyedül vkp-ként hagyni nagy rizikó
- egyértelmű, hogy FDJ a box középpályán nyújtja a legjobb teljesítményt, 4-3-3 -ban vkp-nak nem megfelelő, támadó középpályásként meg nem a maximum tudása jön ki
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 12:19:04

Messa írta:
2023.09.04. 11:43:32
Tegnap a szélsőjáték volt nagyon gyenge. Én azt éreztem hogy középen nagyon jól megvoltunk, ott fullba domináltuk a pályát, középen köze nem volt az Osasunának a meccshez, viszont onnantól felfelé már jöttek a gondok.

Yamalra viszont egyrészt nagyon figyeltek, szinte meg sem tudott mozdulni, semmi területe nem volt, azonnal kiváltott rá plusz egy ember ahogy labdát kapott, másrészt meg nem igazán fogott ki jó napot most. Balon meg csak Baldé van ugye egyedül, na most csórónak 50-60 métereket kell le fel sprintelgetnie minden egyes támadással, és a környékén sincs senki, azért valljuk be ezt egy félnormális csapat simán levédekezi, akármennyire is lendületes. Lewy meg csak szenved, bár a büntető kiharcolását vérprofin csinálta, arra szerintem más nem lett volna képes a keretből.

Romeu pl a meccs nagyobb hányadában teljesen felesleges volt az agyonbiztosított középpályán. Valamilyen szinten viszont megértem Xavit, úgy van vele hogy ha a középpályát megszálljuk akkor már nagy gond nem lehet, főleg idegenben védhető ez a hozzáállás. Viszont hazai pályán szeretnék a +1 középpályás helyett +1 támadót látni a csapatban majd.

Én úgy láttam javult a tempónk az elmúlt meccsekhez képest, én most nem láttam komótosnak a csapatot.

Cancelo szerintem sokat fog tudni adni, remélem hamar beépül. Félixet majd meglátjuk, nekem ő mindig a se nem bab se nem hús játékos volt. Se nem csatár, se nem szélső, bárhova be lehet rakni de sehol nem hoz extra teljesítményt. Majd meglátjuk. Remélem nem bánjuk meg hogy a 2 balszélsőből hirtelen lett 0 a csapatban.

Chimy Aviláról meg csak annyit, hogy anélkül hogy valaha is néztem volna külön Osasuna meccseket, évek óta tudom, hogy egy igazi skillje van, ahogy megkapja a labdát, lő mint a bolond jobbal meg ballal is. Ha jól emlékszem az előző szezonban is kaptunk tőle, de minden egymás ellenin durrogtat. Ehhez képest gyönyörűen végignéztük ahogy 18 méterig becipeli majd ráfordul, nem akartam elhinni. #-o
Hát igen, a szélsőjáték nem ment. Most Yamalnak is gyengébb meccse volt, rá figyelni fognak eztán. Baloson továbbra is a futás a semmiért van. Mivel a középpályát uraltuk, de előre nem játszottunk sem Lewy felé, sem szélek felé, ezért olyan volt az egész, mintha csak passzolgatnánk össze vissza, előre, hátra. Azt szeretném megkérdezni, hogy így miképp akarunk gólokat lőni? A labdabirtoklási VB-t biztosan megnyernénk, meg a legjobban passzolgatásba bevont kapus díjat is elvinnénk, de hol a gól, a dinamika, a kiugratás, kényszerítő? Én ezt nem igazán látom. Nem tudom, hogy mit akar játszatni Xavi. Szerintem erre a játékra egyre kevesebbet fognak jegyet venni, bár a turizmus fennmarad :)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.09.04. 12:15:14

Azon lehet vitatkozni, hogy a csapatnak inkább az eredményes, vagy inkább a szép fociban kellene fejlődnie. Most azonban a szurkolók a fantáziátlan, túlbiztosított középpályát kifogásolják Xavinál - és ebben vitathatatlanul 100%-ban igazuk van. Jobb ezt győzelem után elismerni és változtatni rajta, mint kivárni egy látványos vereséget. És ha ez megvalósul, a gyorsaságtól és a felépített támadó játéktól automatikusan szebb is lesz a csapatjáték.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.09.04. 11:43:32

Tegnap a szélsőjáték volt nagyon gyenge. Én azt éreztem hogy középen nagyon jól megvoltunk, ott fullba domináltuk a pályát, középen köze nem volt az Osasunának a meccshez, viszont onnantól felfelé már jöttek a gondok.

Yamalra viszont egyrészt nagyon figyeltek, szinte meg sem tudott mozdulni, semmi területe nem volt, azonnal kiváltott rá plusz egy ember ahogy labdát kapott, másrészt meg nem igazán fogott ki jó napot most. Balon meg csak Baldé van ugye egyedül, na most csórónak 50-60 métereket kell le fel sprintelgetnie minden egyes támadással, és a környékén sincs senki, azért valljuk be ezt egy félnormális csapat simán levédekezi, akármennyire is lendületes. Lewy meg csak szenved, bár a büntető kiharcolását vérprofin csinálta, arra szerintem más nem lett volna képes a keretből.

Romeu pl a meccs nagyobb hányadában teljesen felesleges volt az agyonbiztosított középpályán. Valamilyen szinten viszont megértem Xavit, úgy van vele hogy ha a középpályát megszálljuk akkor már nagy gond nem lehet, főleg idegenben védhető ez a hozzáállás. Viszont hazai pályán szeretnék a +1 középpályás helyett +1 támadót látni a csapatban majd.

Én úgy láttam javult a tempónk az elmúlt meccsekhez képest, én most nem láttam komótosnak a csapatot.

Cancelo szerintem sokat fog tudni adni, remélem hamar beépül. Félixet majd meglátjuk, nekem ő mindig a se nem bab se nem hús játékos volt. Se nem csatár, se nem szélső, bárhova be lehet rakni de sehol nem hoz extra teljesítményt. Majd meglátjuk. Remélem nem bánjuk meg hogy a 2 balszélsőből hirtelen lett 0 a csapatban.

Chimy Aviláról meg csak annyit, hogy anélkül hogy valaha is néztem volna külön Osasuna meccseket, évek óta tudom, hogy egy igazi skillje van, ahogy megkapja a labdát, lő mint a bolond jobbal meg ballal is. Ha jól emlékszem az előző szezonban is kaptunk tőle, de minden egymás ellenin durrogtat. Ehhez képest gyönyörűen végignéztük ahogy 18 méterig becipeli majd ráfordul, nem akartam elhinni. #-o
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 11:10:57

Akárki is lesz a pályán, ha nem játszunk sokkal direktebben előre középpályás vonalon, amihez ott vannak az emberek FDJ, Gündogan, akkor semmit sem hozunk össze támadásban. (Pedri itt úgy néz ki nagyon hiányzik ), lehet Lewy, vagy Ferran, Roque elöl tökmindegy. Helyzet nélkül nincs gól. Ennyi. El kellene végre felejteni ezt az ezer passzos játékot. Állandóan oldalra, meg hátra játszunk. Sokszor nevetséges módon kerül hátra MATS-hoz a labda.0 dinamika.
Getafe ,Cadiz, Osasuna,Villareal
Ez minden csak nem mérvadó a jövőre nézve. Nagyon nem brillíroztunk egyik csapat ellen sem. Villareal ellen voltak pillanataink, de az a meccs is fordítva is elsülhetett volna, de ott legalább volt hajtás.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.09.04. 10:56:12

en a 40. percben konkretan lefekudtem aludni, annyira erdektelen volt az egesz. ahogy neztem az osszefogalot, tul sok mindenrol nem maradtam le. a bajnoksagot az a csapat fogja nyerni, aki kevesebb pontot szór el a hokimeccseken, itt még szerencsenk is lehet, lattuk tavaly is eleg volt ez a nulla, otlettelen, rem lassu jatek az aranyhoz. a blben viszont sztem már a porto ellen is keves lesz ez a lotyoges, de a csoportkor utan tuti h kicsap minket az elso, kicsit is komolyabb csapat...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 10:44:24

Feast4 írta:
2023.09.04. 10:10:01
Egyszerűen lassú és túl terjengős a passzjáték, még mindig sok kis vacak passzot csinálunk ami semmivel nem visz közelebb a kapuhoz. Nem játszuk meg jól a széleket, rosszak a beadások, az egy szem csatár kedvetlenül izmozik elől, támogaás nélkül, ez így nagyon nem lesz jó. Itt most hiába várjuk Vitor Roque-t mint a megváltót, ha berakjuk Lewy helyére Ő is egyedül marad, max úgy lenne értelme ha Ő lenne 4-4-2-ben az éktársa. De szerintem a rosszabb esetben balsélsőt csináluk belőle és őt is galyra tesszük.
Ez így van. Elképesztően körülményes a labdajáratásunk. Én csak pislogok de Jong agyondicséretét látva. Őt csak azért nem szapulom, mert volt egy értelmes megmozdulása, amivel Lewandowski végre tudott valamit kezdeni. A többiek még ennyit sem csináltak. Lassú, komótos, ötlettelen a labdajáratásunk, nem nagyon tudnak egy védelmet feltörni. Hiányoznak a ritmusváltások, hiányoznak a csiki-csukik, meddő passzolgatás folyik.

Aztán persze mindent egy játékoson próbálunk elverni, amit pár hete a perememberekkel kapcsolatban is kifejtettem. Mindig egy-egy emberen verjük el a port, miközben Balde egy nagy semmi volt, Gavi egy nagy semmi volt, de Jong rengeteget volt játékban, de olyan lassú és körülményes, hogy a nemzetközi porondon soha nem mentünk vele semmire. De neki legalább volt egy normális beívelése, a többieknek még annyi sem.

Roque-ról annyit, hogy őt tényleg Lewandowski mellé kell berakni, nem helyette, különben egyedül bent szenvedni fog ő is. Talán annyi különbség lenne, hogy fiatalabb, energikusabb, fizikailag is erősebb. Ha háttal áll a kapunak és megjátsszák, izomból befordulna és beverné, de két-három védő azért őt is le tudja venni a pályáról. Lewandowskinál lehet, hogy hatékonyabb lenne, de ketten hatékonyabbak lennének, mint megint egyetlen embert a sűrűben hagyni.
Mascherano14 írta:
2023.09.04. 10:16:42
Gündogan nagyon kilóg felfelé eddig, ahogy jól látja meg a helyzeteket, de aztán a következő ember már vagy lassú vagy nem tud hasonlóan éles passzt adni.

amikor három gyors passz kéne, akkor semmi, tizenhatos környékén végképp nincsenek gyors passzok és befelé meg szinte semmi sem sikerül. Sok beadás, de semmi veszélyeztetés. Továbbra sem látszanak, a begyakorolt támadási helyzetek, még kontrában sem. Így aztán Lewa kihasználatlan, néha a kaputól 30 méterre kér labdát meg beadást készít elő.
Teljesen egyetértek.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.09.04. 10:42:52

drobika írta:
2023.09.04. 10:32:21
De ezzel az 1000 passzos, lassú, ötlettelen játékkal nem megyünk semmire. Sosem.
Nekem is ez a legnagyobb bajom. Passzoltunk 5-öt a labda még nem ment 10 métert de legelább 5 méterrel hátrább kerültünk a kaputól. Egyszerűen nem veszi be az agyam, hogy etekke a középpályásokkal miért nem előre játszunk, mér köröüztetjük a labdát minrha kéziznénk.

Nem kell komoly csapat ahhoz, hogy ezzel a játékkal bajba kerüljünk. Egy gyors rakkolós csapat már feladja a leckét.

Másrészt akciógól? Az hova lett?
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 10:32:21

Nagybarcelona írta:
2023.09.04. 09:49:30
Nekem teljesen elment a kedvem a meccseinktől. Erre ma azt olvasom, milyen jó meccs volt. Azt tudjátok, hogy Gündogan lesen volt Frenkie kapufájánál ès Cancelo a beadásánál Lewanak? Mutatták is visszajátszásban. Volt egy Lewa ès Kounde lövèsecske 16-20 mèterről, Kounde fejesgólja ès a büntető. Lemaradtam a sok ziccerünkről? Felhívnám ismètelten a figyelmet Lewa nyilatkozatára, hogy semmi labdát nem kap, nem játszunk elèggè támadó játèkot, hiányzik sokszor egy támadó a kezdőből. Nem is èrtem hogy lehet Lewat hibáztatni, 0 helyzetből mièrt nem rúg gólt. Amúgy megtette. Persze szerintem is rossz formában, ès nagyon frusztrált is, de meg van az oka. Èrdemes lenne feltárni az okokat, ès úgy kritizálni a játèkosokat, mert számomra a Getafèn kívül a Cadiz, Villareal, Osasuna mutatott valami játèkra emlèkeztetőt, ès nem a 800+ milliós keretű Barcelona.
Itt a pont.
Kiemelnek egy embert hibásnak, holott az egész brigád előre impotens. Mondja már meg nekem valaki, hogy Balde mit keres ott ahol? Tényleg tőle várjuk ott a helyzetek kialakítását? Egy balhátvédtől? Ferran és Lewy simán tolhatná együtt Raphi / Yamal mellett és egy előre játszó nem hátra passzolgatós középpályával. Ez nem hogy nem BL, de EL szint sem. Nagyon megtévesztő ez a 10 pont...Nem értem, ezek nem néznek nemzetközi meccseket? Mit akarnak ezzel a játékkal? De most komolyan! Cancelo ok. lesz, komoly erősítés ezer éve hiány poszton. De ezzel az 1000 passzos, lassú, ötlettelen játékkal nem megyünk semmire. Sosem.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.09.04. 10:16:42

Gündogan nagyon kilóg felfelé eddig, ahogy jól látja meg a helyzeteket, de aztán a következő ember már vagy lassú vagy nem tud hasonlóan éles passzt adni. Pedig egyéniben jók vagyunk, legalábbis amikor vki "egyedül" játszik, egész jó. De amikor három gyors passz kéne, akkor semmi, tizenhatos környékén végképp nincsenek gyors passzok és befelé meg szinte semmi sem sikerül. Sok beadás, de semmi veszélyeztetés. Továbbra sem látszanak, a begyakorolt támadási helyzetek, még kontrában sem. Így aztán Lewa kihasználatlan, néha a kaputól 30 méterre kér labdát meg beadást készít elő.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.09.04. 10:10:01

Tegnap a Pool meccs után néztem meg a mi meccsünk. Fuu gyerekek olyan messze vagyunk a modern támadó focitól, hogy hihetelen. Egyszerűen lassú és túl terjengős a passzjáték, még mindig sok kis vacak passzot csinálunk ami semmivel nem visz közelebb a kapuhoz. Nem játszuk meg jól a széleket, rosszak a beadások, az egy szem csatár kedvetlenül izmozik elől, támogaás nélkül, ez így nagyon nem lesz jó. Itt most hiába várjuk Vitor Roque-t mint a megváltót, ha berakjuk Lewy helyére Ő is egyedül marad, max úgy lenne értelme ha Ő lenne 4-4-2-ben az éktársa. De szerintem a rosszabb esetben balsélsőt csináluk belőle és őt is galyra tesszük.

Egyre jobban azt érzem, hogy ez a rohadt Barca DNS erőltetés, meg az hogy ragaszkodunk a régi hagyományokhoz az tart minket vissza attól, hogy megint legyünk valakik. Egyszerűen nem veszi be az agyam, hogy a sok passos labdajáratós játékot miért nem vagyunk képesek gyorsasággal és drirektséggel ötvözni. Egyszeráen nézhetetlenek a meccsek...

Egy top 5 pl. csapat jelen állás szerint, én úgy látom, hogy szerte szét cseszne minket. De lehet, hogy csak én látom így.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2023.09.04. 10:29:13-kor.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 10:08:42

bence0330 írta:
2023.09.04. 09:24:03


Nem, de már két különböző módon írtam le. Azt írtam, hogy egy két támadós rendszerben kevesebb játéklehetőséget fognak kapni ezen játékosok, többet fognak padozni (Torres, Raphinha)
Nem, te azt írtad, hogy Lewandowski helyett miért padoznak ők. Nem mellette, hanem helyette.
drobika írta:
2023.09.04. 09:38:32
Azért nem játszik Ferran Lewy helyett, mert egy olyan befordulást és helyzetbe hozást mint tegnap Lewy hozott nem csinálna soha meg. Ferrannak Lewy mellett kellene játszania középen, hogy ne egymaga hadakozzon5 védő között. Vagy megoldani a balszélső játékot, mert Balde nem csatár, hiába rohangál fel alá, haszon nélkül.
Teljesen egyetértek.

Hozzáteszem, hogy Balde eddig szerintem egyáltalán nem egy akkora valami, mint amekkorának be van állítva, és ezzel nincs egyedül a csapatban. A Ligában amúgy nagyon jól állunk, 4 meccs, három győzelem egy döntetlen. Engem a mutatott játék aggaszt, ami a BL-t illeti. A Ligát még így is behúzhatjuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 09:51:47

drobika írta:
2023.09.04. 09:38:32
Azért nem játszik Ferran Lewy helyett, mert egy olyan befordulást és helyzetbe hozást mint tegnap Lewy hozott nem csinálna soha meg. Ferrannak Lewy mellett kellene játszania középen, hogy ne egymaga hadakozzon5 védő között. Vagy megoldani a balszélső játékot, mert Balde nem csatár, hiába rohangál fel alá, haszon nélkül.
Ferran Lewy Raphinha/Yamal. Mögöttük a középpályások, akik tömik őket labdával a millió oldal, meg hátrapassz nélkül. Lassú, és körülményes és eredménytelen is a játék.
Volt egy szögletgólunk meg egy befordulás. Ez édeskevés lesz a továbbiakban.
Ferrán meg 8 olyan beindulást csinált volna meg, amiből Lewy egyet sem... amikből az előző fordulókban gólokat is lőtt.
Amúgy igen, nekem ez is remek lenne, erről is írtam, hogy 3 támadónak kéne játszania, többet is kapnának szerepet, több embert is kötnének le. De ettől még szerintem Lewynek mindenképp padoznia kéne végre, és messze Ferrán a legjobb helyettese középen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése