Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.04. 20:58:32

Hát, szerintem Xavit ismerve ez egy hibrid lesz a két felállás közt, ő szereti az ilyen csiku-csuki játékosokat az egyik oldalon, asszimetriát teremtve. :) Néha 3-5-2 lesz, néha 4-3-3.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.04. 20:57:03

NovaProspekt írta:
2023.11.04. 20:48:25
Xavi gyorsan megunta Cancelo védekezés terén mutatott hiányosságait. Sima 3-5-2, de 4-3-3-ként lesz felrajzolva, mert a Barca 4-3-3-ban játszik ugye. :D
Kereshetjük az új jobbhátvédet :mrgreen:

A never ending story
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.04. 20:48:25

Xavi gyorsan megunta Cancelo védekezés terén mutatott hiányosságait. Sima 3-5-2, de 4-3-3-ként lesz felrajzolva, mert a Barca 4-3-3-ban játszik ugye. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.11.04. 20:21:47

Lehet sokszor nyertünk a Soci ellen mostanában de sok esetben egy góllal. Én nagyon nehéz meccsre számítok a bajnokság egyik élcsapata, ráadásul otthon vannak. Ikszre érzem de remélem nyerünk, hajrá. Kellenek a pontok,mert hiába nem sok a lemaradás,nagyon nehéz pályák vannak előttünk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.11.04. 19:59:27

Ter Stegen; Araujo, Kounde, Iñigo, Balde; Gundogan, Gavi, Fermin; Cancelo, Lewandowski, Joao Felix.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.03. 22:11:37

Ja, mostanában a visszhang alapján azt hihetnénk, hogy Xavi nyáladzva fröcsög egész interjú alatt a bíróra, fűre, mittudoménmire, mikor egy féloldalas interjú alatt max egy olyan mondat hangzik el, hogy "nem érdemeltünk vereséget", vagy ilyesmi, és általában annak is van realitása, nem akkor mondja, mikor 0-2 van és az ellenfél lőtt 16-ot mi meg 3-at, hanem ha a játékban tényleg mi voltunk jobbak.
Főleg úgy, hogy az olyan meccsek után, mint az ukránok ellen, meg kiemelte többször is, hogy itt most kellett a szerencse is, és el is veszthettük volna a vezetést/meccset, szóval elég objektíven használja ezeket a kifejezéseket is, egyenlően ide-oda.

A meccstől annyira nem félek, egy ideje már jó a Soci, mi meg kb azóta megesszük őket reggelire. Nyilván ha valami rossz napot fogunk ki, akár ki is kaphatunk, mégiscsak jó csapatról beszélünk, de a feltolt védelmük ellen rendre élmény játszani a srácoknak, stílusilag kevés csapat fekszik ennyire nekünk, mint ők. Kb ezen a meccsen jut eszembe először Dembélé, az ilyen - nálunk nagyon ritkán kialakuló - nyílt szitukban ő nagyon élt, ez kivételesen olyan meccs lehet, ahol hiányozhat is akár.
Persze lehet, hogy végre gondolnak egyet, és beállnak sündisznóba ők is.

Ami tuti, hogy jó meccs lesz, a kevés jó La Liga meccs egyik semleges nézőként is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.03. 13:45:45

gránit írta:
2023.10.30. 19:24:14
Peter írta:
2023.10.30. 16:11:43
Csak egy szösszenet Pep Guardiola "szájából" .....kommentár nélkül :

Ajánlom magunknak....(klub, szurkolók, mindenki)....mély tisztelettel,

"Mi is hibázunk, de mi nem keresünk bűnbakokat, hanem a probléma megoldását igyekszünk megtalálni.”
Pontosan ezzel a mentalitással lehet a csúcsra érni. Önkritikusnak lenni még akkor is, ha nyersz, pláne akkor, ha veszítesz. Mindig azt keresni, mindig azon lenni, hogy lehetnél még jobb. Aki nem néz szembe a gyengeségeivel, hanem kifogásokat keres és felmenti magát, az sosem fog fejlődni, és megreked egy szinten. Az tud fejlődni, aki szembenéz a hibáival, nem pedig kifogásokra hárít.

Gündoganban megvan ez a győztes mentalitás. Nem véletlenül volt egy BL-győztes csapat kapitánya. Nem hiába ő és Lewandowski panaszkodnak, bennük van meg ez az ízig-vérig győztes hozzáállás. Nem hiába értek fel ők a csúcsra. Azt csak ilyen hozzáállással lehet. Ezt a többieknek is át kell venniük, mert a klub sajnos leragadt egy másik mentalitásban. Nem mondom, hogy vesztes mentalitásban, mert az előző szezonban megnyerték a spanyol bajnokságot és szuperkupát (Xavi is csak részben tolja azt, amit a Barca-közeli média és a szurkolók egy része, azért az értékelőjében némileg kritikus is volt). De nemzetközi szinten már régóta égünk. Pontosan azzal a mentalitással lehet előre lépni, amit Gündogan képvisel, és nem megsimogatni a buksiját annak, aki gólpasszt ad az ellenfélnek, és még magyarázgatni is, hogy mekkora meccse volt, mert csak egy gólt kaptunk róla. Nem magyarázgatni, hogy de bezzeg 60 percig milyen jók voltunk (és? egy meccs nem 60 percig tart), meg hogy leradíroztuk a pályáról azt, aki kettőt lőtt nekünk...
Szerintem ezzel a nyilatkozattal nem volt gond. Tényeket mondott és elég kiritika is volt. Amíg uraltuk a meccset megvoltak a lehetőségeink, amiket nem használtunk ki és akkor könnyen ez lehet a vége. A 60. perctől visszaestünk, a Realé volt ezután a jobb, nem voltunk elég türelmesek és higgadtak és kaptunk két gólt. Nem fogta a bíróra a meccset, még mikor rákérdeztek a büntetőre sem, annyit mondott, hogy nem a játékvezető miatt vesztettünk, hanem azért mert nem használtuk ki a lehetőségeinket.
Ez szerintem mind tény, nem lehet vitatkozni vele. Azzal hogy hozzáteszi, hogy a játék alapján többet érdemeltünk volna személyes vélemény, miért ne mondhatná el. Ráadásul elég friss volt még benne a meccs, simán érthető.

Én speciel a totál sablonnyilatkozatokat nem bírom, ami közel sem jelenti , hogy önkritikus valaki. Nem hiszem, hogy azokat valóban úgy gondolják lenyomnak a sajtónak egy sablonszöveget és kész.
Nem mellesleg Pep hányszor kezdett pl. szájkaratéba Mourinhoval, az nem volt totál felesleges?
Vagy Koeman amikor kipécézett egy vesztes meccs után egy-egy játékost és ezzel elhárította magáról a felelősséget.
De a Shaktar előtt is amikor kérdezték a hiányzókról, annyit mondott, hogy nem ideális a helyzet, de nem lehet ürügy, jobban kell játszani mint az előző meccsen és ha vesztünk nem lehet kifogás, hogy sok a hiányzó.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.30. 19:24:14

Peter írta:
2023.10.30. 16:11:43
Csak egy szösszenet Pep Guardiola "szájából" .....kommentár nélkül :

Ajánlom magunknak....(klub, szurkolók, mindenki)....mély tisztelettel,

"Mi is hibázunk, de mi nem keresünk bűnbakokat, hanem a probléma megoldását igyekszünk megtalálni.”
Pontosan ezzel a mentalitással lehet a csúcsra érni. Önkritikusnak lenni még akkor is, ha nyersz, pláne akkor, ha veszítesz. Mindig azt keresni, mindig azon lenni, hogy lehetnél még jobb. Aki nem néz szembe a gyengeségeivel, hanem kifogásokat keres és felmenti magát, az sosem fog fejlődni, és megreked egy szinten. Az tud fejlődni, aki szembenéz a hibáival, nem pedig kifogásokra hárít.

Gündoganban megvan ez a győztes mentalitás. Nem véletlenül volt egy BL-győztes csapat kapitánya. Nem hiába ő és Lewandowski panaszkodnak, bennük van meg ez az ízig-vérig győztes hozzáállás. Nem hiába értek fel ők a csúcsra. Azt csak ilyen hozzáállással lehet. Ezt a többieknek is át kell venniük, mert a klub sajnos leragadt egy másik mentalitásban. Nem mondom, hogy vesztes mentalitásban, mert az előző szezonban megnyerték a spanyol bajnokságot és szuperkupát (Xavi is csak részben tolja azt, amit a Barca-közeli média és a szurkolók egy része, azért az értékelőjében némileg kritikus is volt). De nemzetközi szinten már régóta égünk. Pontosan azzal a mentalitással lehet előre lépni, amit Gündogan képvisel, és nem megsimogatni a buksiját annak, aki gólpasszt ad az ellenfélnek, és még magyarázgatni is, hogy mekkora meccse volt, mert csak egy gólt kaptunk róla. Nem magyarázgatni, hogy de bezzeg 60 percig milyen jók voltunk (és? egy meccs nem 60 percig tart), meg hogy leradíroztuk a pályáról azt, aki kettőt lőtt nekünk...
Mascherano14 írta:
2023.10.29. 13:12:41
Gündogan remélem helyreteszi a csapatot, ha valóban úgy volt, ahogy mondja. „Őszinte leszek, azt szerettem volna, hogy jobban fájjon nekünk a vereség. Jártam az öltözőben, és természetesen mindenki csalódott volt, de különösen egy ilyen fontos mérkőzés után azt vártam, hogy nagyobb lesz a frusztráció és a düh. Ez egy probléma. Több érzelemnek kell látszódnia, főleg egy vereség után. Tisztában vagy vele, hogy jobb teljesítményre vagy képes, mégsem mutatod ki. Nagy fejlődésre van ebben szükségünk, különben nemcsak a Real Madrid, hanem a Girona is ellép tőlünk.”
https://www.football-espana.net/2023/10 ... -and-anger
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.30. 16:11:43

Csak egy szösszenet Pep Guardiola "szájából" .....kommentár nélkül :

Ajánlom magunknak....(klub, szurkolók, mindenki)....mély tisztelettel,

"Mi is hibázunk, de mi nem keresünk bűnbakokat, hanem a probléma megoldását igyekszünk megtalálni.”
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2023.10.30. 12:27:17

Nem szeretek "köpködni" senkit sem, de Romeu zsinórban a második sétáját mutatja be a gólszerző mellett/mögött. Most a RM ellen is, ha Bellingham-mel szorosan visszafutott volna, akkor talán nincs a győztes madridi gól. De inkább megállt, amikor látta, hogy befut a blankó. Ügyes játékos az Oriol, de nem erre a szintre való. Busi is lassú volt mindig, csak olyan jól helyezkedett, hogy nem kellett neki visszarohannia. Oriol helyett simán néznék egy Nico-t, vagy szinte bárki mást (amúgy SR pont ide illene, ő tuti visszasprintelt volna a kapu elé). Mindegy, lehet, hogy túl negatívan látom, de nekem sok volt egymás után kétszer látni ezt a lassúságot és megtorpanást. Én tutira leordítottam volna a fejét, hogy mégis mit képzel magáról, hogy elengedi maga mellől a támadót és nem fut vele? Érthetetlen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.30. 12:14:20

Nagybarcelona írta:
2023.10.30. 09:00:11
LG írta:
2023.10.29. 21:28:19

Nem erről az egy meccsről beszélek. Vissza lehet olvasni kb. az egész szezonban miket nyilatkozott. Minden botlás után magyarázta a bizonyítványát, mint egy rossz vesztes. De amikor mi húztunk be egy olyat, ahol rezgett a léc, akkor semmi olyanra nem emlékszem, hogy a "döntetlen talán igazságosabb lett volna." A Realba is amikor csak teheti, belerúg. Pl. a legutóbbi BL-gyözelmükkor emlékszem vmi olyasmira, hogy kis csapat módjára játszanak. :roll:

Lehetne ezt máshogy is. De a meccseken is meg lehet nézni, állandó reklamálás, gesztikulálás. A Klasszikuson is meg lehet nézni a két edző viselkedését. Kettejük közül Carlo volt az úriember.
Erről többször írtam már ès linkeltem is. Játèkoskènt is ilyen volt. Meg sem nevezem az előző edzőnket, akit elsöpört a nèpharag, ha kimondta az igazságot.
Kinek mi tetszik, csak akkor ne lepődjünk meg ha előjönnek a szimpátia kettős mèrce kifejezèsek.
Ha Koemanra gondolsz, ő nem igazán az igazságot mondta ki. Ő volt az aki sosem vállalta a felelősséget, magával szemben nem fogalmazott meg sokszor kritikát, legalábbis nem nagyon emlékszem, inkább mindent a játékosokra hárított, nem kevésszer egyet-egyet külön kiemelve, sőt nevesítve.
Nem véletlen, hogy nagyon megromlott az öltözővel a kapcsolata.
Az pedig, hogy kifelé mit kommunikál egy dolog, sosem érdekeltek nagyon ezek, Pepnek is bőven voltak hasonló nyilatkozatai, ahogy az sem érdekelt mit mondott mondjuk anno Mourinho, vagy Klopp, akárki.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.10.30. 09:06:35

Itt az ideje, hogy Christensen is ki legyen próbálva, mint vkp. Hátul nem hiányozna és nem kellene kajtatni igazolhatót.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.30. 09:00:11

LG írta:
2023.10.29. 21:28:19

Nem erről az egy meccsről beszélek. Vissza lehet olvasni kb. az egész szezonban miket nyilatkozott. Minden botlás után magyarázta a bizonyítványát, mint egy rossz vesztes. De amikor mi húztunk be egy olyat, ahol rezgett a léc, akkor semmi olyanra nem emlékszem, hogy a "döntetlen talán igazságosabb lett volna." A Realba is amikor csak teheti, belerúg. Pl. a legutóbbi BL-gyözelmükkor emlékszem vmi olyasmira, hogy kis csapat módjára játszanak. :roll:

Lehetne ezt máshogy is. De a meccseken is meg lehet nézni, állandó reklamálás, gesztikulálás. A Klasszikuson is meg lehet nézni a két edző viselkedését. Kettejük közül Carlo volt az úriember.
Erről többször írtam már ès linkeltem is. Játèkoskènt is ilyen volt. Meg sem nevezem az előző edzőnket, akit elsöpört a nèpharag, ha kimondta az igazságot.
Kinek mi tetszik, csak akkor ne lepődjünk meg ha előjönnek a szimpátia kettős mèrce kifejezèsek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.29. 22:02:59

LG írta:
2023.10.29. 21:49:02
A játékvezetés lehet, hogy nem volt jó, de legalább következetes. Amit az egyik oldalon nem fújt le, azt a másikon sem. Szóval erre szerintem nem lehet fogni.

Carlo nyilatkozatait nem szoktam olvasni, majd odafigyelek jobban. :) De a meccsen szerintem korrekt volt, olyanra meg nem emlékszem, hogy bármikor is minket köpködött volna.
Nem, Xavi sem köpködi a madridot, szerintem a tisztelet meg van. Csak ő is folyamatosan "kifogásokat keres", pedig sokszoros BL-győztes, ráadásul nem a taktikai, hanem a pedagógiai érzéke miatt, szóval ha ő megteheti, akkor mindenki. :) De Kloppot is meg lehet nézni, 100X rosszabb, na ő nagyon nem tud veszteni. Szerintem ezek nem is kifogások, hanem árnyalás, vélemény.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
fa4hu
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2020.11.21. 23:15:31

2023.10.29. 21:51:51

LG írta:
2023.10.29. 21:49:02
A játékvezetés lehet, hogy nem volt jó, de legalább következetes. Amit az egyik oldalon nem fújt le, azt a másikon sem. Szóval erre szerintem nem lehet fogni.
Az időbeli lefolyás miatt ez nem szimpla matematika, az ilyen hibák fontos fordulópontok lehetnek egy-egy meccsen, ami teljesen más kimenethez vezethet..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.10.29. 21:49:02

A játékvezetés lehet, hogy nem volt jó, de legalább következetes. Amit az egyik oldalon nem fújt le, azt a másikon sem. Szóval erre szerintem nem lehet fogni.

Carlo nyilatkozatait nem szoktam olvasni, majd odafigyelek jobban. :) De a meccsen szerintem korrekt volt, olyanra meg nem emlékszem, hogy bármikor is minket köpködött volna.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.29. 21:46:50

LG írta:
2023.10.29. 21:28:19

Lehetne ezt máshogy is. De a meccseken is meg lehet nézni, állandó reklamálás, gesztikulálás. A Klasszikuson is meg lehet nézni a két edző viselkedését. Kettejük közül Carlo volt az úriember.
Carlohoz (és Bielsához) kár bárkit is hasonlítani, hozzájuk képest mindenki "paraszt" :D

Az összes spanyol, és a legtöbb olasz edző is "megbolondul" a pad mellett :lol: Más vérmérséklet. De azért sokszor Kloppot sem kell félteni.
Xavi lehet, hogy hevesebb, mert még jobban együtt él a játékkal, közelebb érzi magához a helyzetet, sokszor még "játékos".
De nekem ez sokkal jobban tetszik, mint ha valaki fa pofával ül a padon.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.29. 21:34:32

fa4hu írta:
2023.10.29. 21:10:33
Nem rudom, valaki nézte-e a mai Man City meccset? Ott a videóbíró simán visszanézette a bíróval Rodri lerántását, aki ez alapján megítélte a jogos tizenegyest. A spanyol ligában ez szóba sem jöhet, pláne nem a Barcánál.

Lehet azt mondani, hogy a Realnak sem ítéltek meg egy ilyen lerántást, de az Araújo lerántása még előtte volt, és a két gólos vezetés teljesen más játékot hozott volna.

A pocsék bíráskodás miatt csak Barca meccseket nézek a La Ligában. Visca el Barca!
Igen, borzasztó nálunk egyfelől az alap játékvezetés is, de a VAR meg egészen horror módon működik a többi országhoz képest. 1-1 tévedés mindenhol van, de alapvetően jól használják már. Itt meg semmi. És szerintem nincs is részrehajlás, mindkét oldalon elmaradt a tizi, egyszerűen csak valami nagyon nem stimmel bírói fronton.
De a tizik még hagyján, amit az aprítással kapcsolatosan művelnek, az konkrétan veszélyes.

LG: ha lesz időm, előkeresem, többször mondott olyat, hogy nem játszottunk jól, de megvan a 3 pont, és ez számít. De ha edző lennék (voltam, más sportágban), én sem mondanám, hogy hóttbénák voltunk. Most nyilván sarkítottam. Szerintem minden interjúban érinti a saját felelősségünket is, és őszintén elmondja a véleményé, ha mondjuk lát egy ordas bírói tévedést, vagy ilyesmit. Egyébként nézz meg pár Ancelotti interjút. :D Kapufa, szerencse, jobbak voltunk, nyernünk kellett volna, stb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.10.29. 21:28:19

La Masia1 írta:
2023.10.29. 20:11:41
LG írta:
2023.10.29. 19:31:36
Nekem pl. Xavi ilyen szempontból csalódás, objektívabb embernek gondoltam.
Mármint miben nem (volt) objektív...?

Amikor egy mérkőzés után, érzelmileg teljesen felfokozott állapotban, különböző módon, de 15x felteszik neki ugyanazt a hülye kérdést, és mint egy politikusnak, valamit muszáj diplomatikusan válaszolnia, egy olyan helyzetben, amit a háta közepére nem kíván? :)
Nem erről az egy meccsről beszélek. Vissza lehet olvasni kb. az egész szezonban miket nyilatkozott. Minden botlás után magyarázta a bizonyítványát, mint egy rossz vesztes. De amikor mi húztunk be egy olyat, ahol rezgett a léc, akkor semmi olyanra nem emlékszem, hogy a "döntetlen talán igazságosabb lett volna." A Realba is amikor csak teheti, belerúg. Pl. a legutóbbi BL-gyözelmükkor emlékszem vmi olyasmira, hogy kis csapat módjára játszanak. :roll:

Lehetne ezt máshogy is. De a meccseken is meg lehet nézni, állandó reklamálás, gesztikulálás. A Klasszikuson is meg lehet nézni a két edző viselkedését. Kettejük közül Carlo volt az úriember.
fa4hu
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2020.11.21. 23:15:31

2023.10.29. 21:10:33

Nem rudom, valaki nézte-e a mai Man City meccset? Ott a videóbíró simán visszanézette a bíróval Rodri lerántását, aki ez alapján megítélte a jogos tizenegyest. A spanyol ligában ez szóba sem jöhet, pláne nem a Barcánál.

Lehet azt mondani, hogy a Realnak sem ítéltek meg egy ilyen lerántást, de az Araújo lerántása még előtte volt, és a két gólos vezetés teljesen más játékot hozott volna.

A pocsék bíráskodás miatt csak Barca meccseket nézek a La Ligában. Visca el Barca!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.29. 20:11:41

LG írta:
2023.10.29. 19:31:36
Nekem pl. Xavi ilyen szempontból csalódás, objektívabb embernek gondoltam.
Mármint miben nem (volt) objektív...?

Amikor egy mérkőzés után, érzelmileg teljesen felfokozott állapotban, különböző módon, de 15x felteszik neki ugyanazt a hülye kérdést, és mint egy politikusnak, valamit muszáj diplomatikusan válaszolnia, egy olyan helyzetben, amit a háta közepére nem kíván? :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.10.29. 19:31:36

bence0330 írta:
2023.10.29. 18:53:31
Chino írta:
2023.10.29. 18:32:26

Szerintem inkább itt van a kettős mérce.
Ez a fajta kettős mérce kis hazánkban annyira normális dolog (más téren is, nem csak fociban), hogy teljesen elfogadott, és alig vesszük észre.
A szurkolók között van ilyen is, olyan is, de itt az edző és a játékosok közül néhányan azok, akik teljesen következetlenek. Nekem pl. Xavi ilyen szempontból csalódás, objektívabb embernek gondoltam.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.29. 18:53:31

Chino írta:
2023.10.29. 18:32:26

Szerintem inkább itt van a kettős mérce.
Ez a fajta kettős mérce kis hazánkban annyira normális dolog (más téren is, nem csak fociban), hogy teljesen elfogadott, és alig vesszük észre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.29. 18:32:26

drobika írta:
2023.10.29. 11:57:10
,,Abszolút szimpátia alapján,,
Egyetértek Gránittal.
A kettős mérce teljesen nyilvánvaló az edzői stáb, és a játékosok terén is. A 70. percre való elfogyás sem most jött elő először, csak néha megússzuk, mert a Ligában sokan nem kényszerítenek arra a szintre, ahol mindent ki kell adni. A Sahtar és a Madrid ellen ezért volt ez olyan látványos, mert itt nyomni kellett végig.
Ha a kedves edzőnk, játékosunk, teljesít gyengén, vagy vannak hosszabb idő óta tartó problémák, akkor félrenézünk, keressük a kifogásokat. Sok meccs van még, nem nagy a
hátrány, balszerencse volt, 70 percig jobbak voltunk, és most a főoldalon is látjuk Xavi nyilatkozatát, miszerint : Győzelmet érdemeltünk volna.
Hát nem, nem érdemeltünk volna! Ez semmi más, csak a felelősség elhárítása, ami a tegnapi meccsen napnál világosabban látható.
Azt kellett volna minimum nyilatkoznia, hogy balszerencsésen cseréltem, és elfáradtunk a hajrára, amin majd javítanunk kell, nem érdemeltünk vereséget, és akkor azt mondom, korrekt. De így ez egy BullShit!
Én valahogy máshogy látom. Ha gyengén teljesítünk, kb. helyzet nélkül nyerünk vagy a játék alapján tényleg sokkal rosszabbak vagyunk az ellenfélnél akkor attól visszhangzik a fórum, hogy nem érdemeltünk győzelmet, szerencsénk vanm ez mindenhol kevés lesz stb.
Ugyanez volt a Porto elleni meccsnél. Az ellenfél jobban játszott, nekünk csak szerencsénk volt, nem érdemeltük meg a 3 pontot stb. Most hiába lett lenyomva a Real, néhány 2-3 távoli kísérleten kívül igazán még lehetőségük sem volt, de vereséget érdemeltünk.
Szerintem inkább itt van a kettős mérce.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.10.29. 16:19:51

Mascherano14 írta:
2023.10.29. 13:12:41
Gündogan remélem helyreteszi a csapatot, ha valóban úgy volt, ahogy mondja. „Őszinte leszek, azt szerettem volna, hogy jobban fájjon nekünk a vereség. Jártam az öltözőben, és természetesen mindenki csalódott volt, de különösen egy ilyen fontos mérkőzés után azt vártam, hogy nagyobb lesz a frusztráció és a düh. Ez egy probléma. Több érzelemnek kell látszódnia, főleg egy vereség után. Tisztában vagy vele, hogy jobb teljesítményre vagy képes, mégsem mutatod ki. Nagy fejlődésre van ebben szükségünk, különben nemcsak a Real Madrid, hanem a Girona is ellép tőlünk.”
https://www.football-espana.net/2023/10 ... -and-anger
Örülök, hogy valaki így látja a csapaton belül. Nehogy már egy vereség után elégedetten üljünk, mert 60 percig jók voltunk. #-o Főleg, hogy a szezonban nem egy meccsen mi voltunk úgy, hogy a végén kezdtünk játszani, addig sehol sem voltunk, de sikerült fordítani/egyenlíteni. Akkor pl. nem emlékszem, hogy bárki olyat nyilatkozott volna, hogy nem érdemeltünk győzelmet. :roll:
Válasz küldése