Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 00:44:52

Sonoma írta:
2023.09.03. 20:45:58
Sinya22 írta:
2023.09.03. 19:49:48
Ts-Roberto, Christensen, Kounde, Balde -Gavi, Romeu, Gundogan, FDJ,- Lewa,Yam
Csak azt nem értem, ha Raphinha és Torres is padozik, minek hozták ide még Félixet is?
Inkább még egy kp-t kellett volna hozni, úgyis ebbe a csapatrészbe van beleszerelmesedve Xavi.
Egyetértek. Ha ez a felemás 4-4-2 marad, akkor mindig nagyon jó támadók fognak a padon ülni, és ezt Torres és Raphinha nem nagyon fogják jól viselni, főleg amíg egy borzasztóan gyenge Lewy botladozik helyettük, mikor az elmúlt fél évet nézve mindketten szintekkel vannak a lengyel felett. Szerintem is egy középpályásnak kellett volna jönni. Persze ha Felix mindig ez a Gavi féle kamuközéppályás lesz, akkor végülis rendben van a dolog.

Amúgy ma végre szépen felénk billentek a bírói ítéletek, így tovább. :)

Lewyt én most meccsekre elfelejteném végre, tényleg ahogy valaki élőben írta, Penát hamarabb nézném emg centerben.

DJ és Koundé elképesztőt hozott, az elején Gündogan is, a végén meg Cancelo.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 00:09:11

Helyzetet alig tudtunk kialakítani. A kreativitásnak nagyon híján vagyunk, de ez már az első tétmeccsen a Getafe ellen is látszott. Amíg olyan sótlan játékosok alapemberek, mint de Jong meg Gavi, nagyobb célokért nem fogunk tudni harcolni. Ez a Ligában elég lehet, sokkal többre szerintem nem.

Koundét gyakran szidom, most jól játszott. A gólja mellett volt egy átlövése is, előtte pont arra gondoltam, hogy ha ennyire nem tudunk felépíteni egy támadást sem, legalább próbálkoznánk átlövésekkel.

Lewy egyre nehezebben viseli, hogy ez nem a Bayern, ahol meccsenként volt tíz helyzete, abból egyet bepofozott és ő volt az isten. Itt is ő az, csak most nincs tíz helyzete meccsenként. Szörnyű látni, ahogy egyedül birkózik a sűrűben. De majd jön Roque. Remélhetőleg nem fogja padoztatni Xavi csak azért, hogy meglegyen a 4-3-3 és szerencsétlenkedünk továbbra is a szélsőkkel.

Yamal most nem sziporkázott, ebben a korban várható volt, hogy jön egy hullámvölgy. Raphinhát egyértelműen kiszorította (ami nem csoda), kérdés, hogy továbbra is a kezdőben tartja-e Xavi.

A 4-4-2 emlegetését nem igazán értem. Nem 4-4-2-t játszunk. Hátul mindig csak ketten voltak, Christensen és Koundé. Balde nem hátvéd, folyamatosan elől volt. Gavi sem volt feltolva szélre, Gündogannal játszott belső támadó középpályást (sajnos Pedri sérülésével a kezdőben ragadt, bár én inkább játszatnám Fermint, mint Gavit). Gyakorlatilag két hátvéddel, egy baloldali szélsővel, két jobboldali szélsővel, két mélységi és két támadó középpályással és egy csatárral játszottunk. Az eredmény az, ami, de itt a hadrend volt a legkisebb probléma, sajnos nem voltunk túl kreatívak.

Csak behúztuk a három pontot, ez a lényeg. Xavit is elő lehet venni az ötlettelen játék miatt, de szerintem nem olyan jók egyes játékosaink, mint amennyit beléjük látunk. A Ligában mindenesetre még ez is elég lehet.

Lentebb gusztustalannak lett nevezve az Osasuna, amivel egyetértek, rengeteget fetrengtek. Koundé gólja előtt a szögletnél egy játékos már az elején elesett a semmiben, hátha lefújja a bíró és szabadrúgás kifelé, aztán egy másik pamplonai a fejét fogta, amikor alig értek hozzá, Rengeteget fetrengtek, színészkedtek. Lewandowskinak volt több olyan esete, amikor az ellenfele ugyanúgy kitette az evezőket, mint ő, csak éppen az ellenfele dobott egy hátast, ő meg nem, a bíró meg a színészkedést díjazta. Megváltozott a futball, régen a támadó csapatok színészkedtek, hogy kapjanak pontrúgásokat, most már a védekező csapatok fetrengenek össze-vissza. Legalább 4-5 sárgát kiosztottam vola színészkedésért, bár a bíróra túlzott panaszunk azért nem lehet, a tizenegyest befújta, Inigo hasonló szabálytalanságát elengedte.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.09.04. 00:55:37-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.03. 23:25:38

Szerintem se volt nagy gond az Osasuna hozzáállásával. Sokszor védekeztek 11 emberrel, utolsó harmadban, meg nem féltek időnként keménykedni, de nem mondanám, hogy alattomosak voltak, se azt, hogy nem voltak a fociban (is) partnerek összességében.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.09.03. 23:24:27

Engem foleg az cseszett fel, hogy, mikor mar emberhátrányban volt az ellen, akkor is beallltunk védekezni, ahelyett, hogy szepen kivegeztuk volna őket.
Ez nagyon amatőr volt. A góljuk előtt is, hogy vegigneztuk a csávót, a saját helyzeteinket meg szokás szerint elszorakozzuk.
Ha a meccs harmadában olyan hozzaallassal játszanánk, mint az Osasuna a meccs nagy részében, nem lenne gond az ilyen meccseken...
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.09.03. 23:24:03

Végre egy kis(közép)csapat amelyik akart is futballozni(amennyire tudásából futotta). Tetszetős gyors-főleg a 2. félidőben- labdafelhozatalok és labdajáratások. Nem is volt kedvem élőzni.
Szinte sajnáltam őket, hogy kikaptak. Ilyen csapatokból kellene több a La ligábanl az ilyen Getafék ellenében.

Mi hoztuk (megint) a nagy semmit ezzel a 4-4-2-es felállással. Az első 15-20 percben próbálkoztak a játékosok a Xavi által megálmodott taktikával, majd megint jött a tanácstalanság, improvizálás.
A 2. gól előtt álltunk át 3 csatárral való támadásra, mindjárt lett Lewának helye.
Remélem tanult belőle Xavi és újra megy majd a 4-4-2, hiszen győztünk...
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.09.03. 23:20:50

Nem meglepetés Kounde & DeJong MVP !!!

Lewa hozta az életbe vágó 3 pontot!!!

Cancelo rögtön villantott egy olyan minőséget ( beadást ) amivel emlékeztetett mindenkit h mi a Barca szint mint világmárka ( ritka jelenség mar ) ezért mar megérte idehozni !

A többi felejtos ma!
1-0 Xavinak meg gyorsan ossze kell rakni a csapatát mert hirtelen sűrű lesz az ősz( Liga verseny indul a BL )

Azert bizakodó a helyzet es a jetekos állomány, ha ex támadó középpályásként nem tud a Balde Joao Felix Lewandowski Raphinha Yamal Ferran Torres Cancelo Gundogan Pedri csomaggal egy értelem támadó csapatot csinálni … akkor nincs miről beszelni !
Sok ideje nem lesz…
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.09.03. 23:18:47

ElBartimaeus írta:
2023.09.03. 23:01:39
Gusztustalan csapat ez az Ossasuna. Mást nem érdemes hozzátenni ehhez a meccshez.
Miert? Tamadtak amikor tudtak, emellett kemenyen vedekeztek. Mi sem jatszottunk jol, bennuk meg ennyi volt.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.03. 23:08:55

Ismét egy felejthető produkció, de ez valóban nehéz pálya.
De Jong parádé, el is cseszi a legjobb éveit nálunk.

off: Csabinak speciálba…de jó volt felidézni az embert :roll:

https://youtu.be/7zldFdBZknw?si=cWpXsXL50Y1tx7Ys
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.03. 23:08:06

Az Osasunanal idegenben mindig nehez, a legjobb csaptoknak is. A harom pont igy extra fontos.

A jatek szerintem elvezheto volt az elso felidoben, kulonosen az elso fel oraban, egeszen sok otletes tamadast vezettunk.
A masodikra mar ranyomta a belyeget az eredmenykenyszer, es a szokasos szenvedes volt.
Mindenesetre ez pont fel meccsel jobb, mint mondjuk az elso ket fordulo meccsei voltak.

Cancelo jol szallt be, Ferran gyakorlatilag allando rakkolos melora kenyszerult most, Felix meg keson jott.

Frenkie egyertelmuen mom, rajtuk kivul a legtobbet Kounde es Gavi tette a mai harom pontba.
Ennyi, mehetunk a kovetkezore, remeljuk megusszuk a valogatott szunetet serultek nelkul.
csababarca írta:
2023.09.03. 22:49:29
Andris írta:
2023.09.03. 22:46:15
Azert megint fontos peldat lattunk arra, hogy miert jo ha mezonyjatekos a kapitany es nem kapus.
Frenkie tok jogosan reklamalta vegig a piroslapot, es sargat kapott erte. Pedig igaza volt, ezt nem szabadott hagyni elsumakolni nekik, csak sajnos ugye nem lett volna joga reklamalni.
Nem a játékosok nyomására megy ki egy bíró megnézni a dolgot, azt ugye tudod?
Főleg, hogy nem is ő dönti el, hogy mit néz meg, hanem azt amire kihívják.
Tőlem nyíltan is lehülyézhetsz, nem vagyok sértődős fajta. :D

Mire gondolhatott a költő:
Szerintem a kapitány reklamálási joga egy olyan intézmény, ami nem véletlen van szabálykönyvbe iktatva. Ha más teszi, sárga, ha a kapitány, akkor annak teret kell engedniük. Kötelességük, ott és akkor, a pályán, játékidőben.
A VAR korában és a jelenlegi spanyol játékvezetői "klímában" szerintem különösen fontos, hogy ha egyértelmű igazságtalanság van, akkor az ésszerűség keretein belül annyira reklamáljunk, amennyire csak lehetséges, ameddig nem ér minket emiatt kifejezett hátrány. Szerintem a spanyol játékvezetők szívesen elsumákolnak dolgokat (pályán és a monitor előtt is) ha az minket súlyt, DE ha patália van belőle, akkor legalább a lehetőségekhez mérten maximálisan fel van hívva rá a figyelem. Ha megreklamáljuk, az operatőröknek lesz ideje hatszor visszalassítani a nagyközönség számára. Ha igazunk van, és mégse adják meg, mégse nézik vissza, másnap minden címlapon ez szokott lenni.
Amilyen hozzáállással és minőséggel rendelkezik a játékvezetés, az utolsó utáni nyomást is rájuk kell helyezni, akkor is, ha adott pillanatban nincs közvetlen összefüggés egy ítélet megmásítása és a reklamáció között.
Szerintem fontos reklamálni, amikor annak valóban helye volna, és ennek a kimaxolásához fontos lenne egy mezőnyjátékos csk. Ha valaki szerint csak szimbolikus dolog a csk intézménye, akkor nem értünk egyet. Ha viszont nem csak szimbolikusnak tartjuk, és csak szimpla döntés kérdése, szerintem illik ezt is kimaxolni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.09.03. 23:02:17

Nagyon fontos három pont, nehéz meccs volt ahogy várni lehetett,de a mérkőzés nagyreszeben uralták a meccset, lehetőségek ziccerek megint megvoltak. Gólok pontrúgásbol estek,de kit érdekel, lényeg hogy 10 pont és tapadunk. Lewa jól megoldotta rutinból, nehéz labdát hosszan vett at,de a védő lefogta esett is egybol. Kounde nagyot tolt viszont.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2207
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.03. 23:01:39

Gusztustalan csapat ez az Ossasuna. Mást nem érdemes hozzátenni ehhez a meccshez.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.03. 22:01:03

Kounde gólja szèp volt. Ezen kívül egy nagy 0. .kádèk az egèsz játèkunk. Nagyon vártam ezt a meccset, persze megèrtem, hogy az újak nem kezdenek. De ez valami elkèpesztően töketlen semmirekellő nihill amit játèk nèven leművelünk. Xavi megerőszakolja a focit. Ès közben a nagy óvatosság ès 4 kp-s ellenère megint kaphattunk volna 2 gólt. Cserèbe volt egy 20 ès egy 16 mèterről rálövèsecskènk. Lassan az ellenfèlnek kell szurkolni egy gólèrt, hogy a 60. perc után láthassunk valami támadó focit.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.03. 20:57:04

Egyrészt örülök, hoghy Yamal kezd, másrészt szerintem Ferran kb 5. számú támadóvá lépett vissza, mert Raphinhát és az elnök személyes kérésére, saját pénzéből hozott hozott Felixet úgyis be kell tennie Xavinak, szóval nem tudom Ferran lelki ereje meddig fog tartani ebben a helyzetben.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.03. 20:56:19

Meg a gondolat is nevetseges, hogy egy edzes utan rakjon kezdobe uj embereket. Nem azert, mert nem eleg edzettek, vagy nem eleg jok, hanem azert, mert Xavi az edzo, az edzo elmondta, hogy mukodik a csapatba kerules, es ettol elterni igenis szentsegtores lenne. Majd ha volt 1-2 meccs amin cserekent bealltak, es 1-2 hetnyi edzes, amin mindenki lathatta az eroviszonyokat, akkor johet a kezdobe aki megerdemli.
Nemtom kinek nem magatol ertetodo az, hogy ha Xavi elmondta ezerszer, hogy mindig a legjobb formaban levo jatekosok kezdenek adott poszton, akkor ezt nem fogja felboritani csak mert erkezett valaki tegnap, akihez nagy remenyeket fuz.

Ahogy Raphi se lesz kezdo, ha Yamal jobb, vagy ha a brazilt nem erzi fejben kelloen stabilnak.

Ne feljetek, ha Cancelo nem lesz hulye, 99,9% hogy pillanatok alatt o lesz a kezdo jhv, legalabbis olyan felallasban, ahol van jhv. Roberto meg csere marad.

Mindennek megvan a maga menete, es ez igy van jol, maskent nem tud egy komoly csapat mukodni. Persze nem varom el kivetel nelkul mindenkitol, hogy ezt belassa.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.03. 20:49:11

A Spíleren Real gól összeállítás van a Barca meccs előtt.... ezek direkt csináljàk basszus
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.09.03. 20:45:58

Sinya22 írta:
2023.09.03. 19:49:48
Ts-Roberto, Christensen, Kounde, Balde -Gavi, Romeu, Gundogan, FDJ,- Lewa,Yam
Csak azt nem értem, ha Raphinha és Torres is padozik, minek hozták ide még Félixet is?
Inkább még egy kp-t kellett volna hozni, úgyis ebbe a csapatrészbe van beleszerelmesedve Xavi.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.03. 20:41:55

Ronaldinho&Barca írta:
2023.09.03. 20:24:23
Ha győzünk Xavinak lesz igaza, de most is villogok neki a pályán, miért jön velem szembe...
Eddig néhányszor villogtam neki, hogy ezt azt talán átgondolnám, de most hosszú szakaszon kellemesek a körülmények, látótérben veszély nem fenyeget, hagy menjen, próbálkozzon és untig elég, ha szezon végére igaza lesz...versenyképes kocsija van, kezében a kormány, csak ő ronthatja el.... :wink:
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.09.03. 20:31:57

MatyiG írta:
2023.09.03. 20:26:52
Raphinha buta módon eltiltatta magát, ne kerüljön már egyből a kezdőbe, mikor van egy pazar formában játszó Ferran és Yamal.
Ferran szerintem a fáradt védelemre csereként beszállva veszélyesebb lehet.
Egyetértek, Ferran jobb formában van, Yamal okosabban játszik, és még jött most egy Félix aki meg ki tudja milyen lesz, de nyilván neki meg adni kell majd a perceket hogy kiderüljön hol és hogy teljesít. Raphinának idén nehezebb dolga lesz, hiába ment el Dembelé.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.09.03. 20:31:45

Ha semmi más tanulsága nem volt az előző forduloknak az pont az, hogy ez a felállás nem
jó. Lewy mélyponton van aki meg jó formában az padon. Barca szurkoló vagyok leülök megnézem ezt is de kétségbeejtő hogy SR kapitány lehet és egy szeretett tisztelt klub legenda játékos ezt az egészet úgy látom kb idegből csinálja.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.09.03. 20:26:52

Raphinha buta módon eltiltatta magát, ne kerüljön már egyből a kezdőbe, mikor van egy pazar formában játszó Ferran és Yamal.
Ferran szerintem a fáradt védelemre csereként beszállva veszélyesebb lehet.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4493
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.09.03. 20:24:23

Raphinha lesz az új Fati, jöhet majd 15-20 percre, a mindig bírált kedvencem FT meg tényleg pazar formában van, erre ismét pad. Ha győzünk Xavinak lesz igaza, de most is villogok neki a pályán, miért jön velem szembe...
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.03. 20:16:25

Rahinha nem értem miért nem kezd, néha azért lehetne egy 16 éves gyereket pihentetni. Ferran-t már meg se említem, szerintem ha 30 perc alatt vágna 3-at, akkor is padozna a következő meccsen.

Van egy olyan érzésem, hogy a szezon 90%-ában ezt a kezdőt fogjuk nézni, legjobb esetben SR és Gavi helyett Araujo-val és Pedri-vel.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.09.03. 20:15:59

Nagyon nehéz meccsre számítok, Osasuna otthon mindig veszélyes. Nem kezdtek hu de jól, szükségük van pontra. Valahogy be kéne húzni, hajrá.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.03. 20:10:54

ikajli írta:
2023.09.03. 19:58:56
Sinya22 írta:
2023.09.03. 19:49:48
Ts-Roberto, Christensen, Kounde, Balde -Gavi, Romeu, Gundogan, FDJ,- Lewa,Yamal

Na, jó éjt :D
Vajon olyan veszélyes lenne az újakat betenni a kezdőbe?
hajjajj, szentségtörés lenne.

de mindegy, remélem azért látunk belőlük valamit.
De hihetetlen, hogy tényleg csillagosötös módon kivágták a sallangokat, de Roberto ott virít csk szalaggal a kezén a kezdőben..

Osasuna az ellenfél, idegenben ráadásul, úgyhogy megint ocsmány meccset várok, kb mint a Getafe ellen. De nyerjünk, az a lényeg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.09.03. 20:00:57

visca el barca írta:
2023.09.03. 19:57:48
Sinya22 írta:
2023.09.03. 19:49:48
Ts-Roberto, Christensen, Kounde, Balde -Gavi, Romeu, Gundogan, FDJ,- Lewa,Yamal

Na, jó éjt :D
várható volt a multkori utan h nem fog valtoztatni, ahogy az is h cancelo meg felix nem fog kezdeni 1 edzes utan.
1 edzés ide vagy oda, a múltkori után nem tenném Robertot a kezdőbe, a többin nem lepődök meg, a szezon 90%-ban a 4 kp+Lewa lesz a kezdő eredménytől meg játéktól függetlenül.
Válasz küldése