Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 20:40:25

Nem lenne jó, ha mindenki ugyanúgy látná a dolgokat. Hacsak nem minden rendben volna és akkor mindenki happy. De ettől távol vagyunk. A magam részéről néhány dolgot nem értek ami ezen a konkrét Granada meccsen is történt, illetve amit a szezonban látok, és mivel már mindent leírtam ezzel kapcsolatban, nem részletezném.
A válaszokat majd eredményszinten is kapni fogjuk ahogy megy előre a BL, és a bajnoki szezon is. Nem szeretném, ha ezek majd a pesszimistábbakat igazolnák, sőt első leszek, aki hamut szór magára, ha a jelenlegi felfogással, játékrendszerrel nagy dolgokat érünk el. pl végig versenyben a bajnoki címért, vagy 8 közé jutás a BL.-ben.

.
Két hét szünet, és utána két erős bajnoki ellenfél. Meglátjuk, hogy mire jutunk. Csak azért jó lenne tudni, hogy mik a prioritások, mik az elvárások eredményszinten.
Nekem azért elvárás lenne, hogy közelítsünk végre az elithez egy gyorsabb, direktebb játékkal biztosabb védekezéssel. E kettő nélkül nehéz lesz, és lehet magyarázni, meg okokat keresni mindenre. A bajnokságban is meg a BL.-ben is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.09. 19:22:38

drobika írta:
2023.10.09. 17:49:51

Andris :)
Veled mindig 90%-ban egyetértek :)
De a tények ettől még azok. Ha les valami, akkor az les. Most nekem sem tetszik, hogy ezt a szabályt ebben az esetben így értelmezik, de onnan nézve is érhető. Viszont, ha mi kapunk gólt, ugyanígy, akkor is majd legyen les. Biztos vagyok benne, hogy fordított esetben 1000%-os les lett volna :)
Ha mi megérdemeltünk volna 3 pontot, és a Granada is 1-et, akkor furcsán alakultak volna a számok :) Korábbi fórumtárs véleményével értek egyet. Ha a Barcelona a 19. helyezettel 0:2 állásban van, és a végén a kisebb csapatnak meccslabdája is van, akkor nem érdemlünk győzelmet akkor sem, ha 80%-os a labdabirtoklásunk, 1254 a pontos passzunk, es pont 100 a helyzetünk, amit elbaltázunk ,ugyanis ez a Lőtéri Kutyára tartozik, ugyanis erre nem osztanak pontot, csakis a gólokra.
S ha tükörbe nézünk, akkor Ramos volt oly kedves és betalált a saját kapujába így hoztunk egy magyarázható 5 pontot 3 meccsből, de ha barátunk nem teszi ezt, akkor 9-ből 3 a megszerzett pontok száma úgy, hogy folyamatosan futunk az eredmények után. És valójában az volna a reális, és akkor talán kicsit jobban elgondolkodnának, hogy nem tuti az irány valahogy...
Most azt írod a lőtéri kutyát nem érdekli hány helyzet van, mlyen a játék képe, ki mennyire áll közel a gólhoz, de a Porto meccs után más volt a közvélemény. Akkor a lényeg azon volt, hogy a portugáloknak több helyzete volt és ha berúgják akkor x vagy nyernek. Ahogy a Granadának is meccslabdája volt, de ebből a szempontból nekünk volt legalább 10 olyan szituáció, amiből nem lett volna meglepetés, ha gólt szerzünk.
Igazából az igazság szerintem valahol a kettő között van, ennyi lehetőséget nem lett volna szabad kihasználatlanul hagyni, ha valamiben az eredmény okát keressük, azt leginkább ebben lehet. Ha elrakunk 4-5 gólt, amire volt esély, senkit nem érdekelne, hogy kaptunk két ilyet. Ha a tényekről beszélünk pedig a progresszív passzok száma, 22 kapuralövés, 11 szöglet, passzok a támadóharmadban mind olyan adatok, amikkel nem lehet vitatkozni és ha nem is tükrözik feltétlenül a játék képét, nem lehet mindent levonni belőle, de kiindulópontnak jó.
És Cancelo védekezésbeli hiányosságairól beszélünk, mikor övé volt a legtöbb szerelés a csapatban.
Az pedig, hogy les vagy nem les tényleg objektív dolog, viszont ebben az esetben szubjektíven lehet ítélni. Mivel nem egy vonalat kell nézni, hanem azt eldönteni, hogy játékba avatkozhatott volna, zavarta.e a mozgása a kapust és ez már nem egyértelmű.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 18:44:52

drobika írta:
2023.10.09. 17:49:51
S ha tükörbe nézünk, akkor Ramos volt oly kedves és betalált a saját kapujába így hoztunk egy magyarázható 5 pontot 3 meccsből, de ha barátunk nem teszi ezt, akkor 9-ből 3 a megszerzett pontok száma úgy, hogy folyamatosan futunk az eredmények után. És valójában az volna a reális, és akkor talán kicsit jobban elgondolkodnának, hogy nem tuti az irány valahogy...
Szerinted nem kell megmagyarázni a döntetlent, meg tudom érteni - bár továbbra is tartom, hogy a 22-3 kapuralövés elég sokatmondó adat ahhoz, hogy nagy pechnek hívjuk a döntetlent, háromból két helyzetben gólt lőttek... - de ettől most tekintsünk el, mert ugye a tények számítanak, satöbbi. Akkor viszont a győzelmet se kelljen megmagyarázni Ramossal, amit a következő mondataidban hoztál, és azért itt van egy kis ellentmondás szerintem.
Szerintem eleve nem túl jó szó a magyarázkodás, én inkább árnyalásként tekintek rá, mindkét irányban. Én inkább szeretem árnyalni a dolgokat, megértem, ha más nem, de akkor is fura kettősmérce, hogy a győzelmet magyarázni kell, a döntetlennél meg olyan rosszak voltunk és kész. És ha már kettősmérce, akkor inkább tartanám logikusnak, ha a saját csapat felé billen ez, mint ahogy az ember minden érzelmi kérdésben így van (lányodnak, barátodnak, barátnődnek fogsz igazat adni, akkor is, ha nem feltétlenül van úgy, és inkább érte magyarázkodsz, mint ellene). De nyilván mindenki máshogy működik.
Én mindkét irányt elfogadom, de szerintem legyen egységes a dolog. Nálam kb úgy néz ki, ha a Sevilla elleni meccset hozod fel párhuzamnak, hogy ott talán nem érdemeltünk volna győzelmet, egyik leggyengébb meccsünk volt emlékeim szerint, itt viszont győzelmet érdemeltünk volna. Játék képe, proaktivitás, helyzetkidolgozás alatt értem, az érdemet meg a másik csapathoz mérem, nem a top Pep-féléhez. Itt sok pechünk volt, vagy nem is feltétlen pechnek nevezném, inkább ez a nekünk semmi nem jött össze, nekik minden nap volt, de ott meg volt egy nagy mázlink.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.10.09. 18:05:42

drobika! Ne húzd szét a fórumot, ha lehet. Lehet reagálni sima írással. Amennyiben idézéshez ragaszkodsz, használd a szerkesztés formációt. Pár alkalommal el lett mondva, nem ma kezdtél fórumozni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.09. 17:59:31

A meccsek képe a néhány évvel ezelőtti játékképhez hasonlít, amikor állandóan szét lettünk kontrázva. Most kapok gólok terén csak az 5. legjobbak vagyunk a bajnokságban, jelenleg meccsenkénti átlagosan több mint 1 kapott góllal.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 17:49:51

Andris írta:
2023.10.09. 16:34:50
Jogos, nem mi vagyunk az egyetlen veretlen csapat. Lehet, hogy csak a BL csapatok közül érvényes ez a dolog, valahogy biztos.
Nem mintha számítana, igazából.

De szerintem nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a csapat nem játszik rosszul, sőt sokszor kifejezetten tetszetősen, pedig nagyon komoly hátráltató tényezők vannak mostanság. Persze mihez képest, de szerintem igen is jól tartjuk magunkat (eddig), különösen a játék képében.
Viszonyítási alapként:
1.
Az elmúlt hetekben a Bayern, a City, az Inter (mint tavaliy BL döntős), az elmúlt egy hét előttig még a Real is rendesen szenvedett..
2.
Olyan történelmi klubok szenvednek eredményekben és játékban is sokkal jobban (hozzánk képest), a Juve, a Manchester United..
3.
Olyan dúsgazdag újkori élcsapatok szenvednek szintén nálunk sokkal jobban eredményekben és játékban, mint a PSG vagy a Chelsea..

És szerintem ezen kívül még két dolog is igaz: Egyrészt felsorolt 8 csapat egyikének sincsenek megközelítőleg, nagyságrendileg sem olyan pénzügyi gondjai, mint nekünk, másrészt lehet, hogy nekik is vannak sérültjeik, és fontos sérültjeik, de összességében szerintem tőlünk hiányzik az alap állapothoz képest a legnagyobb potenciál a kezdőből.

Én se vagyok boldog a döntetlenekkel, és bizonyos tényekkel/számokkal, de egyáltalán nem állunk rosszul semelyik sorozatban, egyáltalán nem katasztrófa a játékunk, és viszonylag kiegyensúlyozottan hozunk egy minimum szintet, ami összességében ha nem is erősebb a tavalyinál, de nem is gyengébb.. viszont szórakoztatóbb.

Xavi továbbra is követ el időnként hibát 1-1 cserével, de szerintem masszívan látszik az, hogy nem valami orbitális hiányosságok adták a tavalyi gyengébb támadójátékot, hanem a minőségi opciók hiánya. Amint lett egy jó bal támadónk, helyzetek és gólok/gólpasszok sora jön onnan is. Amint lett egy jó jobbszélső bekkünk/középpályásunk, onnan is megindultak a helyzetek.
És igazán azt gondolom, hogy az elmúlt hetek problémái elsősorban a nagy helyzeteink kihagyásának, meg néhány potya szagú gólnak köszönhetőek, nem pedig annak, hogy a csapat visszaesett volna játékszínvonalban.
Sőt kifejezetten nagy dolognak tartom azt, hogy a játék képén csak ennyire látszik meg a egy sornyi meghatározó játékosnak a kényszerű hiánya.

PS: Xavi nyilatkozatáról -
Én tökre megértem, hogy Xavi a bírókat emlegeti. Sokadszor visszanézve azt gondolom, hogy erősen véleményes. Nekem még a kanapén, tv előtt ülve is rámozdul a lábam a passzokra, ez természetes reflex azoknál, akik játszanak. Ferrannak tényleg méterekkel a feje mellett ment el a labda úgy is, hogy elindult felfele érte. Ennyi erővel bárki, akinek nyilvánvalóan esélye sincs megjátszani a labdát, beavatkozik a játékba, ha rámozdul?
Nem gondolom, hogy egyértelműen megkárosítottak minket, de azt gondolom, hogy a támadó futball szellemiségét támogatandó az ilyen és ehhez hasonló, eléggé szubjektív megítélésre bízott ítéleteknek inkább a másik irányba kéne billenni. Meg azt is, hogy idejét múlt a szabályozás ezen része.
Xavi joggal említette ezt az esetet, a pontok sorsával kapcsolatos komment meg valami félreértés része lehet a VARral. Ne feledjük, hogy ezek az interjúk egyből meccs után készülnek, nincs idő visszanézegetni, mindenre rácsekkolni. Azt tudja mondani, amit a pályán látott és hallott.
Maradjunk annyiban, hogy ha a leghalványabban is megindokolható az, hogy valamit ellenünk fújjanak, azt meg is teszik, konzekvensen. Hiába lenne adott esetben még sokkal több érv ugyanannak a szitunak a másként ítélésére. Nem bánom, ha erről nem hallgatunk a mikrofonok előtt. Sőt.

Megint más kérdés, hogy a fiúk a tegnapi 100 perc alapján szerintem is megérdemeltek volna 3 pontot. A gond az, hogy a Granada is megérdemelt legalább 1et.
Szóval nehéz dolgok ezek, de ne akadjunk már fenn ilyen szinten az edző meccs utáni nyilatkozatain, és ne forgassuk úgy a szavakat és mondatokat, ahogy nekünk tetszik.
Andris :)
Veled mindig 90%-ban egyetértek :)
De a tények ettől még azok. Ha les valami, akkor az les. Most nekem sem tetszik, hogy ezt a szabályt ebben az esetben így értelmezik, de onnan nézve is érhető. Viszont, ha mi kapunk gólt, ugyanígy, akkor is majd legyen les. Biztos vagyok benne, hogy fordított esetben 1000%-os les lett volna :)
Ha mi megérdemeltünk volna 3 pontot, és a Granada is 1-et, akkor furcsán alakultak volna a számok :) Korábbi fórumtárs véleményével értek egyet. Ha a Barcelona a 19. helyezettel 0:2 állásban van, és a végén a kisebb csapatnak meccslabdája is van, akkor nem érdemlünk győzelmet akkor sem, ha 80%-os a labdabirtoklásunk, 1254 a pontos passzunk, es pont 100 a helyzetünk, amit elbaltázunk ,ugyanis ez a Lőtéri Kutyára tartozik, ugyanis erre nem osztanak pontot, csakis a gólokra.
S ha tükörbe nézünk, akkor Ramos volt oly kedves és betalált a saját kapujába így hoztunk egy magyarázható 5 pontot 3 meccsből, de ha barátunk nem teszi ezt, akkor 9-ből 3 a megszerzett pontok száma úgy, hogy folyamatosan futunk az eredmények után. És valójában az volna a reális, és akkor talán kicsit jobban elgondolkodnának, hogy nem tuti az irány valahogy...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.09. 16:34:50

Jogos, nem mi vagyunk az egyetlen veretlen csapat. Lehet, hogy csak a BL csapatok közül érvényes ez a dolog, valahogy biztos.
Nem mintha számítana, igazából.

De szerintem nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a csapat nem játszik rosszul, sőt sokszor kifejezetten tetszetősen, pedig nagyon komoly hátráltató tényezők vannak mostanság. Persze mihez képest, de szerintem igen is jól tartjuk magunkat (eddig), különösen a játék képében.
Viszonyítási alapként:
1.
Az elmúlt hetekben a Bayern, a City, az Inter (mint tavaliy BL döntős), az elmúlt egy hét előttig még a Real is rendesen szenvedett..
2.
Olyan történelmi klubok szenvednek eredményekben és játékban is sokkal jobban (hozzánk képest), a Juve, a Manchester United..
3.
Olyan dúsgazdag újkori élcsapatok szenvednek szintén nálunk sokkal jobban eredményekben és játékban, mint a PSG vagy a Chelsea..

És szerintem ezen kívül még két dolog is igaz: Egyrészt felsorolt 8 csapat egyikének sincsenek megközelítőleg, nagyságrendileg sem olyan pénzügyi gondjai, mint nekünk, másrészt lehet, hogy nekik is vannak sérültjeik, és fontos sérültjeik, de összességében szerintem tőlünk hiányzik az alap állapothoz képest a legnagyobb potenciál a kezdőből.

Én se vagyok boldog a döntetlenekkel, és bizonyos tényekkel/számokkal, de egyáltalán nem állunk rosszul semelyik sorozatban, egyáltalán nem katasztrófa a játékunk, és viszonylag kiegyensúlyozottan hozunk egy minimum szintet, ami összességében ha nem is erősebb a tavalyinál, de nem is gyengébb.. viszont szórakoztatóbb.

Xavi továbbra is követ el időnként hibát 1-1 cserével, de szerintem masszívan látszik az, hogy nem valami orbitális hiányosságok adták a tavalyi gyengébb támadójátékot, hanem a minőségi opciók hiánya. Amint lett egy jó bal támadónk, helyzetek és gólok/gólpasszok sora jön onnan is. Amint lett egy jó jobbszélső bekkünk/középpályásunk, onnan is megindultak a helyzetek.
És igazán azt gondolom, hogy az elmúlt hetek problémái elsősorban a nagy helyzeteink kihagyásának, meg néhány potya szagú gólnak köszönhetőek, nem pedig annak, hogy a csapat visszaesett volna játékszínvonalban.
Sőt kifejezetten nagy dolognak tartom azt, hogy a játék képén csak ennyire látszik meg a egy sornyi meghatározó játékosnak a kényszerű hiánya.

PS: Xavi nyilatkozatáról -
Én tökre megértem, hogy Xavi a bírókat emlegeti. Sokadszor visszanézve azt gondolom, hogy erősen véleményes. Nekem még a kanapén, tv előtt ülve is rámozdul a lábam a passzokra, ez természetes reflex azoknál, akik játszanak. Ferrannak tényleg méterekkel a feje mellett ment el a labda úgy is, hogy elindult felfele érte. Ennyi erővel bárki, akinek nyilvánvalóan esélye sincs megjátszani a labdát, beavatkozik a játékba, ha rámozdul?
Nem gondolom, hogy egyértelműen megkárosítottak minket, de azt gondolom, hogy a támadó futball szellemiségét támogatandó az ilyen és ehhez hasonló, eléggé szubjektív megítélésre bízott ítéleteknek inkább a másik irányba kéne billenni. Meg azt is, hogy idejét múlt a szabályozás ezen része.
Xavi joggal említette ezt az esetet, a pontok sorsával kapcsolatos komment meg valami félreértés része lehet a VARral. Ne feledjük, hogy ezek az interjúk egyből meccs után készülnek, nincs idő visszanézegetni, mindenre rácsekkolni. Azt tudja mondani, amit a pályán látott és hallott.
Maradjunk annyiban, hogy ha a leghalványabban is megindokolható az, hogy valamit ellenünk fújjanak, azt meg is teszik, konzekvensen. Hiába lenne adott esetben még sokkal több érv ugyanannak a szitunak a másként ítélésére. Nem bánom, ha erről nem hallgatunk a mikrofonok előtt. Sőt.

Megint más kérdés, hogy a fiúk a tegnapi 100 perc alapján szerintem is megérdemeltek volna 3 pontot. A gond az, hogy a Granada is megérdemelt legalább 1et.
Szóval nehéz dolgok ezek, de ne akadjunk már fenn ilyen szinten az edző meccs utáni nyilatkozatain, és ne forgassuk úgy a szavakat és mondatokat, ahogy nekünk tetszik.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 15:28:52

Az általad leírt angol szöveg is ezt írja középfokú angol tudásom szerint. Elismerem nem túl magas, de egyértelműen úgy fordítható, hogy először a játékvezető is azt mondta, hogy Torres Touch !!!! azaz érintette a labdát.
Ilyesmit nem mondhattak ismétlem, mert ez nyilvánvaló ökörség már elnézést! 42 dioptriás szemüveggel sem lehet elnézni!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.09. 15:28:10

Szerintem teljesen felesleges a meg nem adott gólon vitázni. A szabályok szerint helyesen járt el, mert a lesen jelyezkedő Ferran játèkba akart avatkozni. Pedig ritka kritikus szemmel nèzem a bírók ellenünk irányuló ítèleteit. Soto Grando vezette a Getafe elleni meccset, ami után el is tiltották. A mezőnyben gyakrabban fújt nekünk, ès szerintem az egyenlítő gólunkat is több La Liga bíró èrvènytelenítette volna.
Azzal sem èrtek egyet, hogy győzelmet èrdemeltünk volna, hiszen a tizedakkora költsègvetèsű csapat taktikailag tökèletesen kijátszva, 2 gólt (+1 kapufát) szerzett a nagy csapat ellen.
Örüljünk a szerzett pontnak, sajnos utóbbi időszakban, ami hónapokban mèrhető, sokadszorra.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 15:23:59

Főoldali interjút nem nagyon érdemes elolvasni, a fele félre van fordítva, vagy legalábbis nem pontos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 15:19:12

„A VAR azt mondta, hogy Ferran hozzáért a labdához.

Főoldal. No komment.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 15:17:05

drobika írta:
2023.10.09. 15:06:05
Xavi a következőket mondta! együnk már tényszerűek!!!!
A VAR azt mondta, hogy Torres beleért a labdába! Ezt a VAR nem mondhatta, minthogy azt sem, hogy a Föld nevű bolygó lapos! 1 méterrel elment a labda Torres feje felett! Tehát ilyesmit állítani nem több mint egyszerű bullshit!
Itt egy angolul adott interjú, itt még csak szóba sem hozza a vart, saját hibáinkról beszél végig.

https://www.youtube.com/watch?v=I1mOFDBRygE

Amiről meg te beszélsz, az így néz ki:

First, the referees told me that Ferran touched the ball," Xavi fumed after the game.

"Who is Ferran interfering with? It is clear that he interferes in the play because it has been ruled out. But the ball passes two metres away from him. But he doesn't bother anyone. Just as the referee can rule out Felix's goal, he can also give it. I think Torres doesn't interfere, whether Ferran jumps or not, the ball goes to the same place.

"[It's] a shame that the final goal was disallowed because otherwise, we would be talking about a good comeback.

A bírók mondták neki, nem a VAR. Megint olyanért szidjuk, amit még csak nem is mondott, és 100 másik dolog közt mondta is volna, ha mégis tette volna. De nem is történt ilyen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 15:06:05

bence0330 írta:
2023.10.09. 14:47:08
drobika írta:
2023.10.09. 14:34:50
Ez tipikus esete annak, hogy mindenki más a hibás. Bíró, VAR, a szerencse, a játékos aki ellenünk játszik. A vakondtúrást, amit itt említettek, miszerint azon pattant fel a labda az első gólnál, TS ezért nem tudta védeni nem is említette. Szerencsére, mert az lett volna az i-n a pont.
Ezt sokszor olvasom, de totál kiragadott mondatok. Egy hosszú interjú részeként ezt is megemlíti, de közben meg elmondta, hogy nekünk mit nem szabadott volna. Máskor is így szokta, ha történik valami ilyesmi. Kialakítottunk 22 helyzetet, az ellenfél 3-at, és döntetlen lett, szerintem jogos az a vélemény, hogy győzelmet érdemeltünk volna. A leshelyzet meg szerintem sima tétlen les volt, de minimum véleményes, fel lehet hozni. De tényleg nézz meg bármilyen edző, akár a legjobbak (legyen pl. Pep, Ancelotti) interjúit. Full ugyanolyanok, Ancelotti szerintem még jobban tolja ezt a szerencse-nem szerencse témát, mint Xavi. Eleve az őszinte érzelműsége ezt diktálja, meg ha nem így lenne, akkor is ezt kellene mondania, ez így van rendjén. A felelősséget közben általában felvállalja.

Amúgy meg igen, a védelmet kell elsősorban helyretenni. A kialakított helyzetek a talán 4 legjobb támadásért felelős játékos hiányában bőven elegendőek voltak. TS-nek kezd elmenni az önbizalma, és kicsit a belső védőinknek is.
Xavi a következőket mondta! együnk már tényszerűek!!!!
A VAR azt mondta, hogy Torres beleért a labdába! Ezt a VAR nem mondhatta, minthogy azt sem, hogy a Föld nevű bolygó lapos! 1 méterrel elment a labda Torres feje felett! Tehát ilyesmit állítani nem több mint egyszerű bullshit!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.09. 15:01:25

Vissza lehet keresni amit írtam a Sevilla ellen. Nagy problèmát fog okozni továbbra is a labdakihozatalunk. Oriol ès De Jong együttesen valószínűleg, vagy talán De Jong egyedüli vkp-kènt játszatása lehet megoldja. A Granadának fèl perc is elèg volt megzavarnia Gavit, amiből a gól is èrkezett (+ kapufa+kontra). A 4 kp-s ès 3 belső vèdős felállásból ugrottunk egy nagyot a 2 kh ès vkp-s nèlküli felállásra. Gündogan nem az. Addig amíg 2-3 embernek kell felvinni a labdát az ellenfèl 16-ig, ahol 5 ember várja, fèlpályányi üres területet hagyva az ellenfèlnek, nem sok javulást várok. Max egy nagyarányú veresèget egy magasan letámadó, elit csapat ellen. Szerintem tegnap, mèg ha indulatosan is, de jól megfogalmaztam a játèkunkat. Ez egy naív passzolgatás, ahol 11 embert felküldünk a pályára, hogy lőjenek gólt. Szerencsère a csapat mèg a sèrültek ellenère is sokkal jobb ès èrtèkesebb, mint az (eddigi) ellenfelek.
Engem konkrètan idegesítenek a meccs utáni nyilatkozatok, amik alapján a felkèszülès során mindig ki van elemezve az ellenfèl erőssège, csak èppen nem látom, hogy valamit sikerülne kezdeni ellene. Továbbra sem tartom megfelelő kifogásnak a sèrülteket, ès a fiatalok tapasztalatlanságát, hiszen mèg most is lenne egy olyan kezdő, aki egy kiesőjelöltet le tud győzni. Talán az egyèni "hibákból" bekapott góljaink számai is csökkennènek, ha csapatkènt tudnánk fejlődni, lenne a csapatnak struktúrája, ès nem azt kellene nèzni, hogy Gavira 3 ember rárontva elveszi a labdát, vagy a csatár egy az egyben megveri Koundet, akit idèn először cseleztek ki.

Szerk: sajnos ez párosul azzal, ha sikerül fel is vinni a labdát az ellenfèl 16-ig, az oldalasszolgatással bőven van ideje az ellenfèlnek visszarendeződni, így túlságosan nagy kockázatot nem jelent ellenünk a magas letámadás, ami az èlcsapatok elsőszámú fegyvere.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.10.09. 15:13:41-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 14:47:08

drobika írta:
2023.10.09. 14:34:50
Ez tipikus esete annak, hogy mindenki más a hibás. Bíró, VAR, a szerencse, a játékos aki ellenünk játszik. A vakondtúrást, amit itt említettek, miszerint azon pattant fel a labda az első gólnál, TS ezért nem tudta védeni nem is említette. Szerencsére, mert az lett volna az i-n a pont.
Ezt sokszor olvasom, de totál kiragadott mondatok. Egy hosszú interjú részeként ezt is megemlíti, de közben meg elmondta, hogy nekünk mit nem szabadott volna. Máskor is így szokta, ha történik valami ilyesmi. Kialakítottunk 22 helyzetet, az ellenfél 3-at, és döntetlen lett, szerintem jogos az a vélemény, hogy győzelmet érdemeltünk volna. A leshelyzet meg szerintem sima tétlen les volt, de minimum véleményes, fel lehet hozni. De tényleg nézz meg bármilyen edző, akár a legjobbak (legyen pl. Pep, Ancelotti) interjúit. Full ugyanolyanok, Ancelotti szerintem még jobban tolja ezt a szerencse-nem szerencse témát, mint Xavi. Eleve az őszinte érzelműsége ezt diktálja, meg ha nem így lenne, akkor is ezt kellene mondania, ez így van rendjén. A felelősséget közben általában felvállalja.

Amúgy meg igen, a védelmet kell elsősorban helyretenni. A kialakított helyzetek a talán 4 legjobb támadásért felelős játékos hiányában bőven elegendőek voltak. TS-nek kezd elmenni az önbizalma, és kicsit a belső védőinknek is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.10.09. 15:01:38-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 14:34:50

Igazából Xavi téma lenne, de a meccsel kapcsolatban nyilatkozott, a főoldalon olvashatjuk. Remélem nem volt jó a fordítás, mert ha igen, akkor van a baj, mondhatni , elrugaszkodott a valóságtól.
Az, hogy megérdemeltük volna a győzelmet, szubjektív, joga van ezt gondolni, mondani. Szerintem nem érdemeltük volna meg.
Hogy Bryanra készültünk, és tudtuk milyen erőt képvisel: Akkor felvetődik a kérdés, miért kapott ekkora területet? Csak nem a 2 hátramaradt védő miatt volt ekkora területe?
3 gólt is vághatott volna, isteni szerencse, hogy csak kettő lett belőle.
De a csúcs a VAR hibáztatása. Hogy mondhatta volna a VAR, hogy Torres beleért a labdába???? Ezer video áll rendelkezésre, bárki megnézheti, hogy méterrel elszállt felette a labda. Képtelenség!
Az, hogy nem avatkozott játékba...Mozdult a labdára, a kapus rá készült, teljesen irreleváns, hogy volt nem messze egy másik játékos, aki nem volt lesen.
Ez tipikus esete annak, hogy mindenki más a hibás. Bíró, VAR, a szerencse, a játékos aki ellenünk játszik. A vakondtúrást, amit itt említettek, miszerint azon pattant fel a labda az első gólnál, TS ezért nem tudta védeni nem is említette. Szerencsére, mert az lett volna az i-n a pont.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.10.09. 14:23:23

Nem torten semmi xtra,csak szembejott a valosag iden.Tavaly vilagi mak is kellett,az ellenfel az ajto-ablakot kilotte,iden viszont bemegy.Vedelmunk sem all ossze,Madrid is egyben van,nehez lesz.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.09. 14:03:21

Fernando írta:
2023.10.09. 12:19:06
Ott az említett Stegen eladott labda. Vannak olyan helyek hátul ahol egyszerűen nem veszithetunk labdát, mert csak a szerencsén múlik, hogy megússzuk-e.
Mivel emberek játszanak - ráadásul hatalmas nyomás alatt - ezért hibák előfordulnak.
De sokszorosan megéri így építkezni, így kihozni a labdát, mint elrúgni.
NAGYON ritkán lesz gól egy ilyen hibából.
A kapusnak (is) a legoptimálisabb megoldást kell választania, ami nem feltétlen a látszólag legkevésbé kockázatos.
fa4hu írta:
2023.10.09. 10:38:26

Itt a játékosnak reális esélye volt a labdához érni a kapu közelében, míg Torres 10 méterre volt tőle, a labda meg tőle 2 méterre.

Én is így látom ezt, nem értem ez hogyan lett les...köze nem volt se a labdához, se a kapushoz, sok méterre volt mindentől. Nem zavarhatta a kapust, nem hihette a kapus, hogy játékban lesz, elszállt felette a labda.
A tétlen les tankönyvi esete, ezzel a videóval kellene tanítani.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 12:30:45

idézet korábbról egy fórumtárs:
A teniszes példa pedig igenis megallja a helyét. Tökéletes definíció a ki nem kenyszeritett hiba. Amikor abszolút nincs benne a játék képében, hogy nyomna az ellenfél, hanem gyakorlatilag hendikep módjára segítséget adunk egy másik csapatnak a saját butasagainkbol fakadoan.

Pontosan! És minek hívjuk azt, amikor az ellenfél tudatosan erre játszik, mert a napnál is világosabb hogy ezt a védekezési formát nyomjuk lesz ami lesz?!
Mert már elnézést kérek, de másnak nehéz nevezni, mint butaságnak két védőt hátrahagyni, miközben mindenki elöl van...persze ez sem volna gond, ha berámolnánk minden meccsen egy 5-st.
A les sajnos vitathatatlan volt. Vannak és lesznek szubjektív megítélések ebben, de a tény az tény, akkor is, ha másnak máskor másként ítélik.
Nem esett szó Araujo 16-oson belüli mezes lehúzásáról, az is véleményes volt nagyon...
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2023.10.09. 12:23:41

Andris írta:
2023.10.08. 23:22:25
PS: Bence jól mondja, bár sovány vigasz, de mégis csak kitűzheti a mellére szerintem a mai csapat: továbbra is megmaradtunk utolsó veretlen csapatnak európában.
Ez jól hangzik, de sajnos nem igaz. A Bayern Leverkusen, és a Nice is veretlen. De még a Tottenham is csak egy büntetőpárbajt bukott idén ,mást nem.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.10.09. 12:20:58

superman írta:
2023.10.09. 12:04:59
De Torres mozgására bemozdult a kapus, ergo megzavarta, tehát jogosan ítéltek lest.
azt megertem, hogy jogosan itelnek ellenunk lest

de masoknak miert adjak meg a golt VAR-ozas utan, ugy, hogy meteres lesen levo jatekos elol ment a hatved egy nem lesen levo ellenfel ele?

toroljek el a lest, ha mar nem tudjak eldonteni, mi az es mi nem es miert az
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.10.09. 12:19:06

Ebben egyetertek, az csapatszintu hiba, ha végig tudnak rohanni rajtunk egy labdaeladas után, de vannak olyan szituációk amikor egyszerűen ez lehetetlen. Ott az említett Stegen eladott labda. Vannak olyan helyek hátul ahol egyszerűen nem veszithetunk labdát, mert csak a szerencsén múlik, hogy megússzuk-e.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2023.10.09. 12:04:59

fa4hu írta:
2023.10.09. 10:38:26
superman írta:
2023.10.08. 23:28:05
Vagy nem.
https://youtu.be/OLDSTG9HG5w?si=NGbsWJZYmTCd0MJx
Itt a játékosnak reális esélye volt a labdához érni a kapu közelében, míg Torres 10 méterre volt tőle, a labda meg tőle 2 méterre.
De Torres mozgására bemozdult a kapus, ergo megzavarta, tehát jogosan ítéltek lest.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 11:54:37

Fernando írta:
2023.10.09. 11:22:48
drobika írta:
2023.10.09. 09:35:26
Fernando írta:
2023.10.09. 09:25:22
Ez ne haragudj, de nagyon ketbites latasmod. Ez olyan mint a teniszben a ki nem kenyszeritett hiba, akkor az is egy baromság? De, hogy válaszoljak: amikor egyéni hibabol, lásd eladott labda kapunk egy olyan gólt smi megpattan Stegen előtt egy vakondturason. Persze, oké, ez is annyit ér, mintha egy játékos atcselezi a pályát majd a végén rabonaval felborozi Stegent, de eléggé más a megítélése. Elobbin tudunk javítani, utóbbin nem.
Lehet minősíteni egy véleményt ily módon is, többnyire akkor, amikor más érv már nincs.
A teniszben a ki nem kényszerített hiba, hálónál, ziccerben stb teljesen más dolog. Kb. a dinnye összehasonlítása a fügével.
Az ellenfél azért cselezi végig a pályát és hozza TS-t vert helyzetbe, mert hátul óriási területeket hagyunk, visszazárás nem sikerül mert a balhátvéd, s a jobbhátvéd elöl kolbászol, létszámfölény alakul ki egy hátvédre, és csak TS zsenialitása, hogy nem minden gól.
Ha ez egyszer előfordul lehet olyasmiről beszélni, hogy egyszeri hiba. De ez rendszeresen előforduló hiba, azaz rendszerhiba.
Első körben, nem akartam félreérthető lenni, abszolút nem Téged minositettelek, hanem a kommented azzal, hogy ketbites. Ezt tartom, nem hittem volna, hogy 20 év forumozas után van olyan aki definiciokat kér olyan dolgokra, mint elkerulheto gól.

De definialom, mert kicsit el is beszélünk egymás mellett.
Elkerulheto gól alatt azt értjük, amit nem egy kidolgozott támadás során kap egy csapat, legyen ez kontra, pontrugas, formás akció, hanem kulcshelyzetben egy egyéni hiba hozza golhelyzetbe az ellenfél csapatát. Legyen ez egy hatul egyéni hibabol eredő labdaeladas, felesleges, buta szabalytalansag ami akár büntetőt, vagy egy óriási kapushiba. Hozok példát: ott a Celta elleni meccs, kaptunk 2-t úgy, hogy az ellenfél vigigvitte a tamadasait, mi pedig nem tudtuk ezt levedekezni. Értem amit mondasz, elkerulheto minden, ha úgy vesszük viszont mégis hatalmas a különbség pl egy Mallorca ellen Stegen által elpasszolt labda és kapott gól és az említett Celta elleni kapott gólok között. Utóbbi sokesetben a dekoncentacio tipikus jele, amin lehet javítani.
Próbálom érteni, amit írsz, és szerintem tényleg csak elbeszélünk egymás mellett.
Nekem az a véleményem, hogy ha végre igazoltunk egy jhv-t, akkor az játsszon ott elsődleges feladata az legyen, hogy egy labdavesztésnél legyen az akárhol, akkor ne lehessen egyből létszámfölényt kialakítani, és gyakorlatilag gólig vinni, mert elöl kolbászolnak, akiknek nem ott kellene lenniük. Minden meccsen ez van az autóbbiakon. Hátrányba hozzuk magunkat, és akkor futhatunk az eredmény után, kényszerhelyzetben. Ezeket hoztuk döntetlenre, meg sikerült egyszer a fordítás, de nem lehet erre alapozni!
Rendben van, hogy támogatják a hátvédek az előre játékot, de nem úgy, hogy konkrétan ők a balszélsők, meg a támadó középpályások. Felix mellett oda van rakva Balde, és szerintem ez nem helyes! Ezen az a tény sem segít, hogy most Balde egy beadása célt ért, 99 meg nem. Koundet és Christ nem irigylem...
Remélem, hogy Cancelo a Classicon Vini nyakáról sem fog elmozdulni, mert ezzel a 9 meccs óta tapasztalt védekezéssel csúnyán fogunk járni.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.10.09. 11:22:48

drobika írta:
2023.10.09. 09:35:26
Fernando írta:
2023.10.09. 09:25:22
Ez ne haragudj, de nagyon ketbites latasmod. Ez olyan mint a teniszben a ki nem kenyszeritett hiba, akkor az is egy baromság? De, hogy válaszoljak: amikor egyéni hibabol, lásd eladott labda kapunk egy olyan gólt smi megpattan Stegen előtt egy vakondturason. Persze, oké, ez is annyit ér, mintha egy játékos atcselezi a pályát majd a végén rabonaval felborozi Stegent, de eléggé más a megítélése. Elobbin tudunk javítani, utóbbin nem.
Lehet minősíteni egy véleményt ily módon is, többnyire akkor, amikor más érv már nincs.
A teniszben a ki nem kényszerített hiba, hálónál, ziccerben stb teljesen más dolog. Kb. a dinnye összehasonlítása a fügével.
Az ellenfél azért cselezi végig a pályát és hozza TS-t vert helyzetbe, mert hátul óriási területeket hagyunk, visszazárás nem sikerül mert a balhátvéd, s a jobbhátvéd elöl kolbászol, létszámfölény alakul ki egy hátvédre, és csak TS zsenialitása, hogy nem minden gól.
Ha ez egyszer előfordul lehet olyasmiről beszélni, hogy egyszeri hiba. De ez rendszeresen előforduló hiba, azaz rendszerhiba.
Első körben, nem akartam félreérthető lenni, abszolút nem Téged minositettelek, hanem a kommented azzal, hogy ketbites. Ezt tartom, nem hittem volna, hogy 20 év forumozas után van olyan aki definiciokat kér olyan dolgokra, mint elkerulheto gól.

De definialom, mert kicsit el is beszélünk egymás mellett.
Elkerulheto gól alatt azt értjük, amit nem egy kidolgozott támadás során kap egy csapat, legyen ez kontra, pontrugas, formás akció, hanem kulcshelyzetben egy egyéni hiba hozza golhelyzetbe az ellenfél csapatát. Legyen ez egy hatul egyéni hibabol eredő labdaeladas, felesleges, buta szabalytalansag ami akár büntetőt, vagy egy óriási kapushiba. Hozok példát: ott a Celta elleni meccs, kaptunk 2-t úgy, hogy az ellenfél vigigvitte a tamadasait, mi pedig nem tudtuk ezt levedekezni. Értem amit mondasz, elkerulheto minden, ha úgy vesszük viszont mégis hatalmas a különbség pl egy Mallorca ellen Stegen által elpasszolt labda és kapott gól és az említett Celta elleni kapott gólok között. Utóbbi sokesetben a dekoncentacio tipikus jele, amin lehet javítani.

Szerk: elnézést, ha azóta jött rá válasz, de kiegeszitenem.
A teniszes példa pedig igenis megallja a helyét. Tökéletes definíció a ki nem kenyszeritett hiba. Amikor abszolút nincs benne a játék képében, hogy nyomna az ellenfél, hanem gyakorlatilag hendikep módjára segítséget adunk egy másik csapatnak a saját butasagainkbol fakadoan.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése