Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.02.13. 02:39:08

andras953 írta:
2024.02.12. 14:35:35

Mi hiányzik ahhoz, hogy az egész csapat labda nélkül is fusson, mindenki üres helyekre fusson és ott folyamatosan kérje a labdát, egyszerre többen több helyen is?
Az erőnlét hiányzik hozzá, és az ezt elfogadó játékszemlélet!
(Pedig az üres helyekre érkezve futás közben átvett, majd továbbpasszolt labdákat még emberfogással is csak fáziskéséssel tudná lekövetni és megszerezni az ellenfél)
Erre a sok mozgásra (sok futásra) épülő passz-játékra nem csak a kapuratöréseknél lenne szükség (kiugratások, kényszerítők etc,) hanem az egyszerű (de gyors) labdakihozataloknál is!
Az hiányzik, hogy nem ezt a játékot játssza a klub. :wink:
A labdabirtokláson alapuló, pozíciós játékban nem futkározol össze-vissza üres helyekre.
A labda megy hozzád.
A "káoszt" az okozza, hogy ez egyre inkább elkezdett vegyülni egy labdához pozicionált játékkal is.

A "hiányzik az erőnlét" egy folyamatosan ismételt, totálisan alaptalan állítás, amit konkrétan semmilyen adat nem támaszt alá.
Busquets-ről az utolsó 1-2 évben csak azt írta mindenki, hogy "lassú, öreg, nem tud már futni", közben meg folyamatosan a legtöbbet futók között volt az egész ligában. Pontosan azért, mert a többiek hiányosságait a pozíciós játékban extra futással kellett kompenzálnia.

Olyan játékosról írod, hogy nem tudnak futni és gyenge az erőnlétük, akik elit válogatottak alap emberei és top ligákban játszanak.
A játékosok 99%-nál minimális különbségek vannak erőnlétében ezen a szinten.

A gyors labdakihozatal nagyjából 100% technika. Futhatsz bármennyit, ha nem a megfelelő időben/ütemben, nem a megfelelő erővel, a társad nem megfelelő lábára teszed a labdát, vagy ha a társad nem jó pozícióban veszi át.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.02.12. 14:35:35

Tegnapi védekezésünk ismét gyenge volt!
Amíg a kiesőjelöltek hármasával rúgják nekünk a gólokat, hogy merjünk kiállni így a BL- csapatok ellen?

Lehetséges lenne, hogy védőink egyike sem rendelkezik védői képességek egyikével-másikával? Ugye ez nem lehet?
Netán a stáb képtelen a védőjátékot megtanítani? Ez sem valószínű, mert akkor miért kaptunk kevés gólt az előző szezonban?
Elég magyarázat lenne a visszaeséshez a sérüléshullám, a fiatalítás, a formahanyatlás? (Akkor a Real kényszer-összetételű védelme miért nem kapott gólt sem a Gironától? Csak nem a Vasqez-Tchouameni-CARVAJAL-Mendy csodavédelmével nem bírt a Girona?)

Anélkül, hogy tudnám mindezekre a választ - szerintem a gyenge középpályás sorunk az oka a gyenge védekezésünknek is, és a gyenge támadójátékunknak is.
(Hiába kiemelkedő Pedri-Gündogan-deJong technikája, játékintelligenciája, ha közben mindhárman életveszélyesen lassúak, egyikőjük tartós futásra képtelen, kettejük erőnléte pedig átlag alatti. Szerelni, védekezésben segíteni pedig hármójuk közül ketten nem tudnak. A védelmünk gyengesége szerintem az ő hiányosságaik következménye. )

Sajnos támadójátékunkban sem látok előrelépést. (Yamal ügyessége nem elég egy csapat jó támadójátékához)
Nincsenek támadási sémák és variációk, nem látni semmilyen begyakorlottságnak nyomát.
Lesz-ahogy-lesz alapon alibi körbepasszolgatás van továbbra is, sok-sok kapunak háttal ácsorgással, a végén vaktában beívelgetéssel vagy ritkán sikeres egyéni próbálkozással.
Hol az ellenállhatatlan csapatjáték?(Amiért a játékosok mezt húznak, mi nézők pedig leülünk nézni őket?)
Mi hiányzik ahhoz, hogy az egész csapat labda nélkül is fusson, mindenki üres helyekre fusson és ott folyamatosan kérje a labdát, egyszerre többen több helyen is?
Az erőnlét hiányzik hozzá, és az ezt elfogadó játékszemlélet!
(Pedig az üres helyekre érkezve futás közben átvett, majd továbbpasszolt labdákat még emberfogással is csak fáziskéséssel tudná lekövetni és megszerezni az ellenfél)
Erre a sok mozgásra (sok futásra) épülő passz-játékra nem csak a kapuratöréseknél lenne szükség (kiugratások, kényszerítők etc,) hanem az egyszerű (de gyors) labdakihozataloknál is!

Abban bízom, lesz még olyan edzőnk, aki a futóerőnlétet is kihasználó szép, gyors, és eredményes focit újra meghonosítja a csapatban, és ehhez választja majd ki, illetve küldi el a játékosokat.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.02.12. 13:07:04

bence0330 írta:
2024.02.12. 12:17:31
Chino írta:
2024.02.12. 11:49:06
Szerintem Cubarsíval semmi gond nem volt. A gólokat én nem verném rá...
...A gólokat is egyéni hibákból kaptuk.
Szerintem volt gól, ami az övé volt, de az lenne a röhejes az ő korában, ha nem lenne ilyen pár meccsenként, így is nagyon komoly teljesítményt hozott sok meccses viszonylatban, és vele legalább a jövő épül, még ha hibázik is néha.

Ez oké, csak ha fél éven át egyéni hibákból kap folyamatosan gólt a csapat, az már nem egyéni hiba főleg. Ha néha lenne 1-1 meccs ahol xy rosszul helyezkedik, rúg egy kancsalt és gólt kapunk, mittudomén, az persze, egyéni hiba. Ez így azért nálam már nem az, sajnos. Xavi valamit elvesztett sajna tavaly óta, nem tudja összefogni a játékosokat, a védelmet.
Én nem idegesítem magam, úgyse volt sok esélyünk a bajnoki címre, de ez az utóbbi 5 pont nagyon hiányzik Villarreal és a tegnapi. Fiatalok közül egyedül Fermin az, akinek semmi keresnivalója nincs a nagy csapatnál. Vele kapcsolatban az az ember érzésese, hogy jókor volt jó helyen, de nem jobb mint Nico, Abde, Torre vagy Puig volt.
BL -ben bízok a csodában. Napoli-t taktikusan meg lehet verni..
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.02.12. 12:42:46

Tegnap mar fel sem huztam magam a meccsen,szamomra ez a “vedelem” szanalmas.Kicsit azt erzem,h lehet jobb lenne kiesni tisztessegesen a Napoli ellen mert a kovi korben beulhetunk a meszarszekbe ismet…
Yamal top! Rem nem viszik el.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.12. 12:17:31

Chino írta:
2024.02.12. 11:49:06
Szerintem Cubarsíval semmi gond nem volt. A gólokat én nem verném rá...
...A gólokat is egyéni hibákból kaptuk.
Szerintem volt gól, ami az övé volt, de az lenne a röhejes az ő korában, ha nem lenne ilyen pár meccsenként, így is nagyon komoly teljesítményt hozott sok meccses viszonylatban, és vele legalább a jövő épül, még ha hibázik is néha.

Ez oké, csak ha fél éven át egyéni hibákból kap folyamatosan gólt a csapat, az már nem egyéni hiba főleg. Ha néha lenne 1-1 meccs ahol xy rosszul helyezkedik, rúg egy kancsalt és gólt kapunk, mittudomén, az persze, egyéni hiba. Ez így azért nálam már nem az, sajnos. Xavi valamit elvesztett sajna tavaly óta, nem tudja összefogni a játékosokat, a védelmet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.12. 11:49:06

Yokozuna írta:
2024.02.12. 08:57:04
Tényleg nem jó a védelem, de azt is Xavi állítja össze. Aranyos ez a Cubarsi gyerek, de mit keres a Barcelona első csapatában. Cris miért a középpályán futkos? Kundé nem jobb hátvéd, hanem belső védő. Az, hogy nincsenek szélső hátvédjeink ebben a szezonban, kinek a felelőssége?
Ter Stegen annyira magabiztosan tért vissza, hogy életveszély, ha nála van a labda.
Ha Yamalt továbbra sem tudják az ellenfelek lefogni, akkor adott lenne a taktika, hogy minden támadást ott eröltessünk. Amit némileg látni is lehetett, de ahhoz hogy ez hatékony lehessen, szükség lenne egy gyors, összjátékra magas szinten képes jobbhátvédre is. De nekünk Kundé van ott, nem is működik a dolog. Cancelot jobb hátvédnek hozták, ha jól emlékszem, talán meg lehetne próbálni. Nem tökéletes megoldás, de nincs más.
Szerintem Cubarsíval semmi gond nem volt. A gólokat én nem verném rá. A fejesénél Koundé nem tudom mit képzelt, ahelyett, hogy a helyén maradt volna elkezdett a védő felé menni, ahol egy támadó sem volt, az emberét meg szépen üresen hagyta, ez számomra még mindig hatalmas rejtély. Volt két szép mentése, a labdákat pedig szépen hozta fel és jól játszotta meg őket. Ha egy Araujo játszik így, nem nagyon lenne lehúzva. Ő volt az egyik legbiztosabb pont a csapatban.
Christensen nekem sem igazán tetszett, de túl sok választási lehetőség nem volt. Max. Fermint lehetett volna berakni, aki védekezésben hatalmas 0 vagy éppen Casádót, de akkor meg azon megy a vita, hogy miért egy újabb Atletices. Támadóként is két jobbszélsőnk volt, akiból az egyik még nem is száz százalékos.

Koundé nem jobbhátvéd. Ez igaz. De akkor ki lehetett volna helyette?! Fort? Egy újabb 17 éves aki mehetett volna a balosra ha Cancelot az eredeti helyén játszatjuk?
A gólokat is egyéni hibákból kaptuk. Az elsőnél Christensen kocogva nézte a berobbanó támadóját, azután Koundé eltévedt a pályán, Inigo is szinte sétafikál mikor az embere már egy méterre van a gólvonaltól.
Ilyeneket nem lehet csinálni és persze szerencse sem volt.
Ter Stegennel szerintem nem volt gond. Az elején volt két hibája, de azért 3 hónapja ez az első meccse, érthető, utána viszont rendben volt. A gólokról nem tehetett, még egy szinte lehetetlen védést is bemutatott a gólnál, ami a szerencsén múlt. Yamalnak múltkor ez kifelé jött.

A két fiatal szerintem megint csak a legjobbak közé tartozott.

Koundét nem nagyon tudom hová tenni. Az első 7 vagy 8 meccsünkön egyetlen párharcot sem vesztett, ezzel a ligában toronymagasan első volt, sok mentése volt, azt hittem olyan beton védőpárosunk lesz hosszú időre egy szintén minőségi cserével, hogy Európában is egyedülálló lesz, aztán valahogy összezuhant.

Remélem mire a sérültek/eltiltottak visszatérnek, a félig egészségesek felépülnek nem esik ki senki.
A kezdőnk/első 12-13 játékosunk szerintem egyáltalán nem gyenge, még nemzetközi szinten sem, csak egyszer tudnának együtt játszani legalább 2 meccset egymás után, bár Gavitól és Baldétól búcsúztunk.
Ha Napoli ellen az első meccsen behúzunk egy X-et már jók lehetünk a továbbjutásra, de amíg a 16-18 éves játékosoknak kell húzni a csapatot necces a dolog.
Forca Barca!!!!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.02.12. 11:05:53

bence0330 írta:
2024.02.12. 09:48:00
Cancelo azért játszik enyhe kényszerposzton, mert ott a legnagyobb a lyuk, oda konkrétan nincs más játékosunk jelenleg. Ott szerintem az votl a gond, hogy tök egyedül kellett bejátszania azt a régiót ebben a féloldalas rendszerben.
Ha már kényszerposzt akkor én átdobnám Kundét oda, sokkal rosszabb produkciót ott sem hozna. Ha nem lenne azon az oldalon az az előremenési kényszere, talán egy nyugodt védekező munka elvárható lenne tőle. Egy egészséges Cancelo meg sokkal jobb támadó jobhátvéd nála.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.02.12. 10:55:21

Deluigi írta:
2024.02.12. 09:11:49
bal szelen is mentek szep tamadasok, az egyik vegen pont Lewy rugta a kapusba, az szepsegdijas gol lett volna, nem szabad csak egy oldalt eroltetni, foleg, hogy annak a tininek pihennie kellene valojaban
fogadjuk el, hogy Xavi az edzo, nalunk biztosan jobban latja, kit kell jatszatnia
Xavi hozzáértését nem hasonlítanám a miénkhez, de ötletelni azért szabad. Az a tini, aki így focizik, az meg ne pihenjen szerintem. Messi is 16 évesen kezdte, és nem sokat pihent utána. Derüljön ki, hogy bírja-e sérülések nélkül, mert élmény nézni amit csinál és ahogy csinálja.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.02.12. 10:29:33

Hát, abban talán lehet konszenzus, hogy hiába az egyéni rossz formák, a kezdőbe rakott 1-2 zöldfülű ifista, egy normális rendszerben, normális lelkiállapotban, alapszintű meccsre való felkészítéssel nem kéne előfordulnia, hogy a Barcelona három gólt kap otthon a bajnokság utolsó előtti helyezettjétől. Ráadásul még csak nem is anomáliáról, egy kifutott meccsről van szó.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.12. 09:48:00

Yokozuna írta:
2024.02.12. 08:57:04
Tényleg nem jó a védelem, de azt is Xavi állítja össze. Aranyos ez a Cubarsi gyerek, de mit keres a Barcelona első csapatában. Cris miért a középpályán futkos? Kundé nem jobb hátvéd, hanem belső védő. Az, hogy nincsenek szélső hátvédjeink ebben a szezonban, kinek a felelőssége?
Ter Stegen annyira magabiztosan tért vissza, hogy életveszély, ha nála van a labda.
Ha Yamalt továbbra sem tudják az ellenfelek lefogni, akkor adott lenne a taktika, hogy minden támadást ott eröltessünk. Amit némileg látni is lehetett, de ahhoz hogy ez hatékony lehessen, szükség lenne egy gyors, összjátékra magas szinten képes jobbhátvédre is. De nekünk Kundé van ott, nem is működik a dolog. Cancelot jobb hátvédnek hozták, ha jól emlékszem, talán meg lehetne próbálni. Nem tökéletes megoldás, de nincs más.
Én Christensent jó ötletnek tartottam kipróbálni. De ha már másodszor nem jött be, akkor ez van. Nem várom tőle, hogy szétmozgassa a játékot, de legalább stabilitást kéne így adnia, ami nem jött össze megint. Középpályára mehet Raphinha, és akkor valaki mehet hátrébb, vagy méginkább Cubarsit is ki lehet próbálni, neki nagyon jó a passzjátéka, jelenleg belső védőből van bőven, amúgy logikus, hogy onnan emelünk ki valakit egy sorral előrébb, ha muszáj.

Cubarsinak szerintem ez volt az első rossz meccse, eddig abszolút érdemből volt kezdő. Most voltak gyenge megoldásai, ez van. Koundét láttad középen focizni nálunk? Életveszély a pali. Sokkal jobb a szélen szerintem, és mivel eleve nincs oda játékosunk (Cancelo, akkor meg a másik szélen nincs...), szerintem ezzel semmi gond.
Cancelo azért játszik enyhe kényszerposzton, mert ott a legnagyobb a lyuk, oda konkrétan nincs más játékosunk jelenleg. Ott szerintem az votl a gond, hogy tök egyedül kellett bejátszania azt a régiót ebben a féloldalas rendszerben.

Nálam egyértelműen hiba volt az is, hogy amikor üldözzük az eredményt, bejön Raphinha balbekkbe. Vezetésnél még hagyján lett volna. Pedig azért ha Yamal és ő kreál elöl együtt 15 percig, abban azért benne lett volna valami.

Az meg pech, hogy Inigo nincs a sérülése előtti top formájában, nagyon rossz meccse volt kivételesen. Araujonak remélem nincs komolyabb baja, akármennyire nem önmaga idén, azért így is ő a legjobbunk ott hátul.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.12. 09:11:49

Yokozuna írta:
2024.02.12. 08:57:04
Tényleg nem jó a védelem, de azt is Xavi állítja össze. Aranyos ez a Cubarsi gyerek, de mit keres a Barcelona első csapatában. Cris miért a középpályán futkos? Kundé nem jobb hátvéd, hanem belső védő. Az, hogy nincsenek szélső hátvédjeink ebben a szezonban, kinek a felelőssége?
Ter Stegen annyira magabiztosan tért vissza, hogy életveszély, ha nála van a labda.
Ha Yamalt továbbra sem tudják az ellenfelek lefogni, akkor adott lenne a taktika, hogy minden támadást ott eröltessünk. Amit némileg látni is lehetett, de ahhoz hogy ez hatékony lehessen, szükség lenne egy gyors, összjátékra magas szinten képes jobbhátvédre is. De nekünk Kundé van ott, nem is működik a dolog. Cancelot jobb hátvédnek hozták, ha jól emlékszem, talán meg lehetne próbálni. Nem tökéletes megoldás, de nincs más.
mar vartam valami hasonlo hozzaszolast

ha Pique jatszik hatul, miert nem tettuk be az akademiabol az egyik vedot, ha akademias vedo jatszik, akkor Xavinak hol a szeme?

ha Romeu jatszik vedekezo kozeppalyast, akkor miert nem Christensen jatszik ott es hasonlok

bal szelen is mentek szep tamadasok, az egyik vegen pont Lewy rugta a kapusba, az szepsegdijas gol lett volna, nem szabad csak egy oldalt eroltetni, foleg, hogy annak a tininek pihennie kellene valojaban

fogadjuk el, hogy Xavi az edzo, nalunk biztosan jobban latja, kit kell jatszatnia
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.02.12. 08:57:04

Tényleg nem jó a védelem, de azt is Xavi állítja össze. Aranyos ez a Cubarsi gyerek, de mit keres a Barcelona első csapatában. Cris miért a középpályán futkos? Kundé nem jobb hátvéd, hanem belső védő. Az, hogy nincsenek szélső hátvédjeink ebben a szezonban, kinek a felelőssége?
Ter Stegen annyira magabiztosan tért vissza, hogy életveszély, ha nála van a labda.
Ha Yamalt továbbra sem tudják az ellenfelek lefogni, akkor adott lenne a taktika, hogy minden támadást ott eröltessünk. Amit némileg látni is lehetett, de ahhoz hogy ez hatékony lehessen, szükség lenne egy gyors, összjátékra magas szinten képes jobbhátvédre is. De nekünk Kundé van ott, nem is működik a dolog. Cancelot jobb hátvédnek hozták, ha jól emlékszem, talán meg lehetne próbálni. Nem tökéletes megoldás, de nincs más.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.02.12. 08:48:40

gránit írta:
2024.02.12. 00:07:44
Ezúttal is megszórt minket egy kiesőjelölt. Hátul teljes a káosz. A 33. gólt kaptuk ebben a bajnokságban, 11 csapat is előttünk van ebben, a Getaféval és a Cádizzal vagyunk holtversenyben a 12-14. helyen.

Gündogan mester ma is remek gólpasszt adott, Yamal megmentette a meccset, Lewandowski is betalált. Ezek a pozitívumok. Cancelónak volt még egy szép gólpassza. A többiek nálam nagyon gyenge pontszámokat kapnak. Érdekes volt, amikor a második gólja előtt Yamal hátulról lecsapott a labdára, Koundé meg az egészet ölbe tett kézzel nézte. Mozizott, miközben a srác tette a dolgát. De Jong hasonló módon vesztett el egy labdát még az első félidőben, szokás szerint körülményes volt, egy kicsit is erősebb csapat valószínűleg betalál egy ekkora hiba után. De még egy Granada is lő nekünk hármat, ősszel is szereztek kettőt.

Már várom a szezon végét és a nyári igazolásokat.
Sok igazolásra azért ne számíts .
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.12. 00:07:44

Ezúttal is megszórt minket egy kiesőjelölt. Hátul teljes a káosz. A 33. gólt kaptuk ebben a bajnokságban, 11 csapat is előttünk van ebben, a Getaféval és a Cádizzal vagyunk holtversenyben a 12-14. helyen.

Gündogan mester ma is remek gólpasszt adott, Yamal megmentette a meccset, Lewandowski is betalált. Ezek a pozitívumok. Cancelónak volt még egy szép gólpassza. A többiek nálam nagyon gyenge pontszámokat kapnak. Érdekes volt, amikor a második gólja előtt Yamal hátulról lecsapott a labdára, Koundé meg az egészet ölbe tett kézzel nézte. Mozizott, miközben a srác tette a dolgát. De Jong hasonló módon vesztett el egy labdát még az első félidőben, szokás szerint körülményes volt, egy kicsit is erősebb csapat valószínűleg betalál egy ekkora hiba után. De még egy Granada is lő nekünk hármat, ősszel is szereztek kettőt.

Már várom a szezon végét és a nyári igazolásokat.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.11. 23:47:47

Eddig tartott a Real Atletico elleni döntetlen bar igazabol teljesen mindegy az is h Gironat vertek vagy kikaptak volna ….

Az kb mar európai közröhej h hónapok óta nincs az a megye szintű csapat amelyik fel gőzzel nem ramolna be legalabb egyet bármikor …. ezt is folosleges említeni ugy is képtelen Xavi megoldani !

Örüljünk Yamal tündöklésének ,Gundo mester hihetlen gyors alkalmazkodasanak meg h Lewa ma is vert egyet ….

Kounde megbízhatatlan , Cancelo nem bal Hatved Pedri Christensen pedig szinten posztidegen gyengék is voltak!
Ezt leszámítva jol csináltunk sok mindent !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.02.11. 23:39:39

markionni írta:
2024.02.11. 23:08:09
Ez a keret az europa ligaert harcolna enelkul a 16 eves zseni nelkul. Mindent elmond Laporta es a menedzsment tevekenysegerol. Ideje lenne felmondani.
Ma hatalmasat játszott, az nem kérdés, és imádom, de a meccs előtt egyetlen gólja volt, azért nélküle se hatodikok lennénk. :mrgreen:
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.02.11. 23:22:10

Én komolyan sajnálom kicsit a Granadát, simán ki fognak esni az első osztályból, pedig micsoda szívvel és jól tudnak játszani.

Xavi persze továbbra is jó munkát végez, hála az égnek. Mi lenne, ha rosszul végezni? Nyolcat kapnánk a kiesőjelöltektől?

Az erényünk továbbra is abból van. hogy van jópár zseniális játékosunk, ebből is kiemelkedik Yamal. Remélem se Xavi, se az utód nem fogja elrontani. Olyan veszélyes, mint Fati, de közben úgy cselez, mint rajta kívül senki más a csapatból. Nem mondom, hogy Messi, vagy Neymar, de fantasztikus.

Az a durva, hogy azt se lehet mondani, hogy a játékosainkban ne lenne szív, küzdés... És mégis szerencse és kedvező bíró kell, hogy a Granadától pontot csenjünk. TS is alaposan fel lett avatva, jobban is járt, hogy eddig sérült volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.11. 23:11:18

A meccs maga remek volt, így, hogy végre Xavi is irányt váltott egy ideje a fiatalokkal, az eredmény ugyan szomorú, de így könnyebben el tudom fogadni, itt most tényleg kicsit építkezés megy a következő szezonra.

Yamalnál jelenleg szerintem nincs jobb jobbszélső. Zseni, nincsenek rá szavak, ez 20 évesen is hihetetlen lenne. És amúgy előre végig jól is kombináltunk a középpályánkkal, Lewy is jobb játékban, mióta közel van Gündoganhoz. Ezek a pozitívumok.

Amit nem értek a védelmünk teljes megzuhanásán kívül

Lewy mit keresett a pályán a végén, ha már Guiu feljött?
Raphinha balbunkóban? Könyörgöm, ha Yamalt fennhagyjuk, lehetne 10-es, second striker, de még mélységi középpályás is inkább, mit ez.
Előtte Cancelo tök egyedül a baloldalon, teljesen meghalt ott, pedig az egyik legjobbunk lehetne.
Értem, hogy Xavi szereti az asszimetrikus dolgokat, de ez azért szerintem óriási túlzás volt most, onnan is jöttek ránk rendszeresen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.02.11. 23:08:09

Ez a keret az europa ligaert harcolna enelkul a 16 eves zseni nelkul. Mindent elmond Laporta es a menedzsment tevekenysegerol. Ideje lenne felmondani.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.02.11. 23:04:47

Elvesztett kettő pont mintsem egy nyert sajnos. Pedig parádésan alakultak az eredmények. Csalódás

De ugyanakkor sokan panaszkodtak unalmas 1:0...hát idén unalom az biztos nincs,minden meccsünk thriller. Stabilitás, védekezés totális romokban,és látható nem Penan múlt,Stegen is egy hármassal indított.

Nehéz mit mondani, az biztos,hogy a fiatalok több mint reménységek. Ez a szezon ilyen, fejlődjenek játszanak és teher nélkül lesz ami lesz. Második hely még meglehet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.11. 20:16:51

Hát én 1 meccs alapján nem húznám le, de kétségtelenül nem volt olyan nagy szám. Viszont még vele is nyugodtabb vagyok, mint Romeu-val, aki még sérült is.

Valahogy be kéne húzni, és akkor megint jól jöhetnénk ki a fordulóból, a Girona kikapott és az Atleti is ég a Sevilla ellen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.02.11. 20:01:42

Christensen nekem idegen test ott kp-n,egyáltalán nem folyik a labda úgy. Továbbra is inkább Cubarsi,nyugodt,labdaugyes.

De lényegtelen, kötelező a mai, egy öngóllal a 90ik percben de vanszorogjon be a labda a Granada kapujába.

Hajrá
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.11. 19:46:42

Na, megelőztem Rolit :D

TS - Kounde, Inigo, Cubarsi, Cancelo - FDJ, Christensen, Pedri, Gündogan - Lewy, Yamal
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.06. 13:48:54

ocsike83 írta:
2024.02.06. 08:16:19
La Masia1 írta:
2024.02.06. 01:06:36

Gondolom senkit nem érdekel már, de Ibrahim Diarra volt, Maliból. Ő volt az U17-es VB legnagyobb sztárja.
Az év végén lesz 18 éves, akkor lehet leigazolni. Tehát egy év múlva, 2025 januárban tudna jönni.
(Faye nyár óta a B csapat játékosa már.)
Köszi, engem érdekelt. Abban biztos voltam hogy nem Faye volt az. 8)
Úgy tudom nem csak a korával van "baj", nincs EU-s útlevele és már megvan a limit az utánpótlásban, ezt kell majd rendbe tenni.
Többek között ezért sem lehet agyba-főbe igazolni a dél-amerikai/afrikai stb. fiatalokat
Forca Barca!!!!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.02.06. 01:06:36

Deluigi írta:
2024.02.01. 13:41:23
ocsike83 írta:
2024.02.01. 10:18:32
Tegnap mutattak a lelátón két fiatal srácot. Az egyik Bergvall volt.
De volt egy másik, egy fekete srác, anyukájával ült, hosszan mutatta a kamera. Ő az a fiatal szenegáli fiú, akire várunk, hogy betöltse a 16. évét?
igen, Faye volt

https://www.mundodeportivo.com/us/en/20 ... -faye.html
Gondolom senkit nem érdekel már, de Ibrahim Diarra volt, Maliból. Ő volt az U17-es VB legnagyobb sztárja.
Az év végén lesz 18 éves, akkor lehet leigazolni. Tehát egy év múlva, 2025 januárban tudna jönni.
(Faye nyár óta a B csapat játékosa már.)
Válasz küldése