Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.02.04. 17:56:12

LG írta:
2024.02.03. 18:44:22
Bob_Marley írta:
2024.02.03. 18:40:44
Nekem komoly kétségeim vannak Christensen szemben, nem elég labdabiztos egy kulcs pozícióban. Látni nehezen is hozzuk ki a labdát. Ha már kísérletezés Cubarsit inkább eltudnam képzelni ebben a pozícióban.
Tavaly nagyon jó volt a dán, ebben a szezonban viszont tényleg gyenge.

Araujo viszont ma tavalyi önmagát idézni eddig.
Pedri...20 méterről az ellenfél kapujától hátrapassz, majdnem meg is szívtuk.
Nem tudom sokan miért vannak elájulva tőle, full alibi, persze néha vanak szép megmozdulásai, de ennyi.
Volt olyan időszak, amikor én is el voltam ájulva tőle, de már egy ideje nem a régi. A sok sérülés is benne van valószínűleg. Remélem van még visszaút, és nem nyírtuk ki teljesen a csapágyasra hajtással.
Cubarsi szerintem is jó lehet ott, a sebességét nem tudom, de szépen passzol, csak még nagyon fiatal, belső védő pozíció szerinem nem való neki. Pedritől, pedig el vagyok ájulva, csak nem 90 perces játékos hanem inkább. olyan 60-70. Szegény nagyon elfárad. Yamal is hihetetlen jó meccsek óta. Ami viszont gond, hogy tavaly Balde is nagyon tetszett, idén, pedig már annyira nem csillogott. Szóval óvatosan a fiatalokkal
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.04. 16:03:08

bence0330 írta:
2024.02.03. 22:57:52
davi10 írta:
2024.02.03. 22:49:44
Támadó nem volt elég, Christensen meg szerintem jobban hozta le, mint Romeu szokta, szóval nálam ez sikertörténet.

Roque könyöklését én máshogy láttam, megfogták, és csak elhessegette/lerázta a védő kezét magáról, volt kontakt, de nekem nem tűnt szándékos arcon könyöklésnek, de lehet én láttam rosszul. A második sárga meg vicc volt. Reméljük nem rántja vissza ez a piros, következő fordulóban majd Guiu bizonyíthat.

Gündogan-t nagyon sajnálom, remélhetőleg nincs komoly baja, az egyik legjobbunk idén. Yamal meg nagyon szépen fejlődik, de szerintem Ő is többet játszik, mint egy 16 évesnél egészséges lenne, remélem ha visszatérnek a támadól Ő se fog minden meccset végigtolni.
Persze, azt is totálisan megértem, szerintem előzetesen jó döntés volt, még ha nem is mozgott ott jól a dán. De olyan idegen volt végig neki. Kicsit szerintem túl... nyugis? Ahhoz a poszthoz. Nem mozog üres területre, nem megjátszható eleget, ilyesmi.
https://www.youtube.com/watch?v=tqSU4q_axFA

1:13-ál van egy nagyítás is, én szándékosnak látom, de persze lehet, hogy totál véletlenül pont így lendül a karja. De én látok egy ilyen hátrafelé irányuló gyorsuló mozdulatot
Csak azt az egy képet nézted, az nem is látszik rendesen, hogy már másodpercekkel előbb elindult a pálya közepe felé és végig a labdát/labdás embert nézte, azt sem igazán látta mikor fog találkozni a védővel. Ennek ellenére egyértelműen lapot ért, de pirosat szerintem semmiképp sem. Rentgeteg ilyen történik egy-egy meccsen, ha minden hasonlóért kiszórnának valakit nem sűrűn maradna a végén 22 ember a pályán. De ez elég szubjektív. Az amúgy tényleg vicc, hogy második sárgát nem lehet visszanézni, teljesen logikátlan, ugyanúgy befolyásolja a mérkőzést mint az azonnali.
Szurkoljunk azért, hogy a második sárgát el fogják utólag törölni, bármennyire kevés esély van rá.
bence0330 írta:
2024.02.03. 22:57:52
Ja, Yamalt pihentetni kell, de sürgősen, akármekkore 3-4 meccse volt, nem tudom, ki jön leghamarabb vissza a támadók közül, de ha senki, fel kell hozni valakit, akármennyire minőségromlás lesz. Ne lépjünk vele a Pedri-folyóba. Xavi azt mondta, lerakja az alapokat a kövi edzőnek. Ha kinyírjuk az elmúlt évek legnagyobb masiás tehetségét, az sajna nem ebbe az irányba menne.

Szerintem most lehetne kétcenterezeni egyszer klasszikus 4-4-2-ben, akár csak egy félidőt. Lewy elöl, mögötte egy félidőt Guiu/ha visszatér, Roque, egy félidőt meg akár Fermín, vagy annyit Yamal is mehetne.

Cancelo visszatérését meg remélem, nem erőltettük csak azért, mert szükség van rá...
Raphinha még vagy két hétig pihen, szerencsére most lesz egy kis szünet így a Celta ellen már ott lehet ter Stegennel együtt, Felix és Torres még kb 1 hónapig az orvosiban fog pihenni. A Granadát még be kell húzni így vagy úgy. Remélem Fort fog inkább kezdeni, nagyon feltűnő hogy nincs rendben a bal lába, alig meri használni, mindent a másikkal akar megoldani.
Ráadásul Roque sem lesz, így vagy Fermin vagy Guiu ugorhat be helyette.
Forca Barca!!!!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.03. 23:03:35

Mindenkit illet a dicséret összeségében, főleg a csapatszintu nagyon magas passz es helyzetkihasznalasi hatékonyság miatt … es ennyi eleg is volt mara!

Védelem:
nem értem ezt az állandó helyezkedesi problémát … pl. Kounde mögött mellett folyton üresen maradt egy jatekos, rengetegszer elcsúszik az egesz védekezés nincsenek elosztva az emberek stb… remelem Stegen javítani fog ezen irányítással mert Xavi szvsz mar nem a jetekosok meg egyénileg nem rosszak sőt de egyutt …:/

Christensen:
Érdekes húzás volt nekem amugy tetszett bar tényleg nem volt valami flow igy elsőre mert mintha a többiek is meglepetés te mit keresel itt , rendszer idegen volt ! De amugy jo lehet Busquets pótlásra !
Hasonlót ugye Pep csinált a Citynel amikor Stonest feltolta Rodri melle dupla pivotba…. csak Stones nem +1 védő volt hanem védelemből lépett föl 3 -2-4-1 be!
Aztan lemostak a Real megnyertek a BL t stb…
Kivancsi vagyok látunk e meg hasonlót !

Yamal:
Tok jo h szep csendben igazi gyémánt cseperedik a jobb szélen es ezt minden meccsen megmutatja ! Megnézném egy kicsit beljebb is kreatívba, mi történetik ha mondjuk a kapuhoz közelebb kapna labdát … a mini Neymar !!

Roque:
Az a finom/okos megoldás a góljánál ha ez igaz…. hm
Bírom higy miota itt van nem tud nem helyzetbe kerülni … mindegy hány percet kap !!

Gundogan: Bundesliga , Premier legue , La liga … maestro !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.03. 22:57:52

davi10 írta:
2024.02.03. 22:49:44
Támadó nem volt elég, Christensen meg szerintem jobban hozta le, mint Romeu szokta, szóval nálam ez sikertörténet.

Roque könyöklését én máshogy láttam, megfogták, és csak elhessegette/lerázta a védő kezét magáról, volt kontakt, de nekem nem tűnt szándékos arcon könyöklésnek, de lehet én láttam rosszul. A második sárga meg vicc volt. Reméljük nem rántja vissza ez a piros, következő fordulóban majd Guiu bizonyíthat.

Gündogan-t nagyon sajnálom, remélhetőleg nincs komoly baja, az egyik legjobbunk idén. Yamal meg nagyon szépen fejlődik, de szerintem Ő is többet játszik, mint egy 16 évesnél egészséges lenne, remélem ha visszatérnek a támadól Ő se fog minden meccset végigtolni.
Persze, azt is totálisan megértem, szerintem előzetesen jó döntés volt, még ha nem is mozgott ott jól a dán. De olyan idegen volt végig neki. Kicsit szerintem túl... nyugis? Ahhoz a poszthoz. Nem mozog üres területre, nem megjátszható eleget, ilyesmi.
https://www.youtube.com/watch?v=tqSU4q_axFA

1:13-ál van egy nagyítás is, én szándékosnak látom, de persze lehet, hogy totál véletlenül pont így lendül a karja. De én látok egy ilyen hátrafelé irányuló gyorsuló mozdulatot

Ja, Yamalt pihentetni kell, de sürgősen, akármekkore 3-4 meccse volt, nem tudom, ki jön leghamarabb vissza a támadók közül, de ha senki, fel kell hozni valakit, akármennyire minőségromlás lesz. Ne lépjünk vele a Pedri-folyóba. Xavi azt mondta, lerakja az alapokat a kövi edzőnek. Ha kinyírjuk az elmúlt évek legnagyobb masiás tehetségét, az sajna nem ebbe az irányba menne.

Szerintem most lehetne kétcenterezeni egyszer klasszikus 4-4-2-ben, akár csak egy félidőt. Lewy elöl, mögötte egy félidőt Guiu/ha visszatér, Roque, egy félidőt meg akár Fermín, vagy annyit Yamal is mehetne.

Cancelo visszatérését meg remélem, nem erőltettük csak azért, mert szükség van rá...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.03. 22:49:44

bence0330 írta:
2024.02.03. 21:54:44
Xavinak nagyon ültek ma a húzásai, kezdő, csere, minden. Kivéve Christensent, de azt meg kellett próbálni.
Támadó nem volt elég, Christensen meg szerintem jobban hozta le, mint Romeu szokta, szóval nálam ez sikertörténet.

Roque könyöklését én máshogy láttam, megfogták, és csak elhessegette/lerázta a védő kezét magáról, volt kontakt, de nekem nem tűnt szándékos arcon könyöklésnek, de lehet én láttam rosszul. A második sárga meg vicc volt. Reméljük nem rántja vissza ez a piros, következő fordulóban majd Guiu bizonyíthat.

Gündogan-t nagyon sajnálom, remélhetőleg nincs komoly baja, az egyik legjobbunk idén. Yamal meg nagyon szépen fejlődik, de szerintem Ő is többet játszik, mint egy 16 évesnél egészséges lenne, remélem ha visszatérnek a támadól Ő se fog minden meccset végigtolni.
Cancelo-ról se tudni mi van vele, nekem nagyon óvatosnak tűnik, mintha direkt kímélné a bal lábát (ami nem is néz ki jól), most meg már ki se jött a 2. félidőre.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.03. 21:54:44

Xavinak nagyon ültek ma a húzásai, kezdő, csere, minden. Kivéve Christensent, de azt meg kellett próbálni. Hasonló vészhelyzetben lehet hogy Cubarsit érdemes inkább előrébb tolni. Gündogan megint tanári volt, hihetetlen az a pali. Lewy klasszisa végre villant.

Én nem bírózok ma, szerintem a kicsi megérdemelte, még ha nem is azzal a nonszensz második sárgával. Nem könyöklünk random bele senki arcába erőből, főleg, mikor értelme sincs.

De megint olyan tökéletesen helyezkedett a gólja előtt, hogy azt taníthatná. A közel 20 évvel idősebb társának is. Tényleg egy az egyben Suareznek tűnik a srác.

Kövi meccsen gondolom a másik fiatalunk kap lehetőséget az ő eltiltásával.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.02.03. 21:20:34

Jó meccs volt, viszonylag jól védekeztünk és amikor taktikát kellett váltani, az is megtörtént. Ha így toljuk tovább, főleg ennyi fiatallal, maradhat Xavi!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.03. 20:56:47

Összességében nem volt rossz a meccs. Nem volt sok lehetőségünk, de végre jó volt a helyzetkihasználás.
Lewat is dícséret illeti, a gólja mellett is legalább aktív volt. Ez a Christensenes megoldás viszont valahogy nem sült el jól. Totál idegenül mozgott, látszott, hogy néha azt se tudta milyen rendezvényen van.

A fiatalok újra bizonyították, hogy nem egyszer volt Budán kutyavásár. Fort különösen tetszett. Szegény Yamal már az utólsó negyedórában alig állt a lábán. Sajnálom, hogy nem vállalt többet, most nem nagyon ment bele az 1 vs 1-ekbe, mintha kicsit meg lett volna szeppenve, bár két gólban is vastagon benne volt, az a csele pedig :shock:

Tigrinho megint megmutatta milyennek kell lennie egy csatárnak, kíváncsi vagyok mi lett volna ha az az idióta nem szórja ki. Lehet, hogy maradt még benne gól, bár ezt soha nem tudjuk meg.
A kiállítása amellett hogy egy vicc volt már ott bedőlt, hogy előtte szabálytalanság történt. Remélem visszavonják utólag a lapját és nem lesz eltiltás, bár a spanyol bírói testülettől nem tudom mit várhatunk.

Remélem egyik lecserélt játékosnak sem nagyon komoly a sérülése, mert lassan egy kezdőt sem tudunk kiállítani.
Forca Barca!!!!
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.03. 20:46:52

Ez egy bíztató, jó kis játék volt! Érdemes megfigyelni, hogy Roque gyerek már Fort passza előtt, hogy kérte a labdát. Még mielött megkapta a zsugát már tudta mit akar. Egy sima egyszerű labdaérintésből gól lett. Ha ez az igaz énje, akkor végre egy vérbeli befejező csatárhoz jutottunk. Tényleg eddig egy mini Lajos!
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.03. 18:55:50

Na ezt most Lewa jól csinálta. Azért nem csak szidást erdemel.
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.02.03. 18:55:17

El se hiszem.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.02.03. 18:46:49

soadroli írta:
2024.02.03. 18:42:47
Pedri...20 méterről az ellenfél kapujától hátrapassz, majdnem meg is szívtuk.
Nem tudom sokan miért vannak elájulva tőle, full alibi, persze néha vanak szép megmozdulásai, de ennyi.
Sokszor írtam hasonlót, de most eléggé romokban van a csapat, ha adott lenne egy jó közeg/széria szerintem ő is jobb lenne, de az első szezonja +goldenboy díj kicsit más értelmet adott a publikumnak, nem tartom akkora spílernek mint Iniesta, de így is egyik legjobb, ezeken a hibákon baromságokon kéne javítson.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.03. 18:45:42

Eddig nem derült ki Chrisről, milyen nem sűrűn ért labdához. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.03. 18:44:22

Bob_Marley írta:
2024.02.03. 18:40:44
Nekem komoly kétségeim vannak Christensen szemben, nem elég labdabiztos egy kulcs pozícióban. Látni nehezen is hozzuk ki a labdát. Ha már kísérletezés Cubarsit inkább eltudnam képzelni ebben a pozícióban.
Tavaly nagyon jó volt a dán, ebben a szezonban viszont tényleg gyenge.

Araujo viszont ma tavalyi önmagát idézni eddig.
Pedri...20 méterről az ellenfél kapujától hátrapassz, majdnem meg is szívtuk.
Nem tudom sokan miért vannak elájulva tőle, full alibi, persze néha vanak szép megmozdulásai, de ennyi.
Volt olyan időszak, amikor én is el voltam ájulva tőle, de már egy ideje nem a régi. A sok sérülés is benne van valószínűleg. Remélem van még visszaút, és nem nyírtuk ki teljesen a csapágyasra hajtással.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2024.02.03. 18:46:30-kor.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.03. 18:43:42

Rendkívül erőszakos, agressziv az Alaves. Az ilyenek ellen nagyon veszélyes finomkodni. Tanácstalankodni meg egyenesen életveszélyes.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.03. 18:42:47

Pedri...20 méterről az ellenfél kapujától hátrapassz, majdnem meg is szívtuk.
Nem tudom sokan miért vannak elájulva tőle, full alibi, persze néha vanak szép megmozdulásai, de ennyi.
Kép
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2024.02.03. 18:42:14

Ronaldinho&Barca írta:
2024.02.03. 18:37:07
Eddigi meccseken rendre gólt kaptunk az első 10 percben, így ha most ez kimarad, már fejlődtünk. :D
A fejlődés megkérdőjelezhetetlen..😀
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.02.03. 18:40:44

Nekem komoly kétségeim vannak Christensen szemben, nem elég labdabiztos egy kulcs pozícióban. Látni nehezen is hozzuk ki a labdát. Ha már kísérletezés Cubarsit inkább eltudnam képzelni ebben a pozícióban.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.02.03. 18:37:07

Eddigi meccseken rendre gólt kaptunk az első 10 percben, így ha most ez kimarad, már fejlődtünk. :D
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.03. 18:34:49

Az élő zárva van. :)

És ja, már kaphattunk volna kettőt az első percben. :D Xavi nem fogja így húzni szezon végéig, ha ez így folytatódik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.03. 18:34:20

Sokat kellett várni az Alaves lehetőségekre. #-o

Attól félek, hogy azzal, hogy Xavi lemondott, de szezon végéig marad, a lehető legrosszabb opció valásul meg.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.02.03. 18:33:36

A dánnak örülök és kíváncsian várom mire lesz képes, Roque remélem egy félidőt kapni fog, nem kevesebbet!

CSAK A BARCA!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.02.03. 18:32:54

Győzni muszáj,de most is szörnyen kezdünk
Kép
Kép
Kép
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.02.03. 18:30:25

Ahoz képest hogy ebben a szezonban eddig szinte végig -1 emberrel játszottunk a 10 pont még el is fogadható.Xavi ebbe bukott bele hogy nem nem merte padoztatni a Lengyelt.A fiatal Brazil srácot úgy néz ki sikeresen tönkre vágjuk mentálisan onnan pedig már nincs vissza út a Barszába.Ne legyen igazam de a Lengyel több kárt okoz mint hasznot.Volt egy jó ősze,onnantól kifújt teljesen.Az élő topik miért írja azt hogy zárva?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.03. 18:22:17

Chrisnek örülnék pivotban, ha emiatt pihentetni tudnánk egy középpályást.
Bár az is igaz, hogy konkrétan 1 szélsőnk van, az is 16 éves, szóval alighanem jó ötlet lehet a 4-4-2, ha ez tisztán az, és Pedri nem mondjuk szélsőt játszik.
Most 1-2 hétig kivételesen jobban állunk középen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése