Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.17. 16:17:29

NovaProspekt írta:
2023.09.17. 13:21:55
Yamal meg eddig tökéletesen feledtette Dembélé távozását.
Teljesen komolyan eszembe sem jutott egyszer sem. Szerintem a legjobb dolog, ami történhetett velünk kb az, hogy elment. Yamal, Torres, Raphinha is több szóhoz jut, a csapatmorálon sem sokat dobott az ittléte szerintem, mikor egész évben hozzsánázott az edző egy ilyen eléggé érdektelen, össze-vissza embert, miközben mindenki más kihajtotta a belét. Egységesebbek leszünk így, akkor is, ha majd 1-2 csele esetleg néha hiányzik, de mindhárom játékosunk a posztján többet ad összességében, még akkor is, ha nem veszem bele a sérülékenységét. Talán még(már) Yamal is. LE-nek meg rebegjünk hálát, hogy úgy érezte, 50 milliót megér nekik, érthetetlen, eygetlen más klub nem fizette volna ki a felét sem. De ő dolguk. Vagy még nálunk van a szíve, és segíteni akart, mondván, hogy az araboknak a pénz úgyis mindegy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.17. 14:09:22

NovaProspekt írta:
2023.09.17. 13:21:55

Yamal meg eddig tökéletesen feledtette Dembélé távozását.
Nekem sem hiányzik, egyáltalán nem illett a Barcelonába. A cselezgető, majd a labdát a védőkbe belevezető játékára abszolút nincs szükség. Szenvedjen miatta a PSG, ne mi. A gólok meg most sem szélről jöttek, belül mozogtunk jól. Jók voltak a betett labdák, és kiderült, hogy lőni is tudunk, ha akarunk.

Szerintem három belső védővel is lehet majd játszani, főleg a komolyabb meccseken. Cancelo és Balde egyébként is minden, csak nem hátvéd. Nagyon komolyan mozog befelé Cancelo.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.17. 13:43:05

NovaProspekt írta:
2023.09.17. 13:21:55
Araújo visszatérése még jót fog tenni a védelemnek. Koundé és Christensen ügyes gyerekek, de Araújo az alfa. Nélküle a másik két srác el van anyátlanodva, olyan mulyának tűnnek.

Yamal meg eddig tökéletesen feledtette Dembélé távozását.
Koundéval kapcsolatban jelenleg nem értek egyet. Ha a tavalyi szezont vesszük alapul valóban állja a helyét ez a véleményt, de idén a francia kifejezetten erős mentálisan és benne van a "vezér véna".
Xavi is pont múlt héten nyilatkozta, hogy Koundé egy olyan abszolút ilyen típus. Még Chrissel párban is kijön ez a tulajdonsága. A dán is akkor tud igazán jó lenni ha egy ilyen típusú játékos van mellette.
Nagyon kíváncsi leszek, hogy Cancelo érkezésével, hogy fog alakulni a belső duó. Már ha mindenki egészséges. Van egy olyan érzésem, hogy a dán lehet az aki idén padra szorul.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1935
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.09.17. 13:21:55

Araújo visszatérése még jót fog tenni a védelemnek. Koundé és Christensen ügyes gyerekek, de Araújo az alfa. Nélküle a másik két srác el van anyátlanodva, olyan mulyának tűnnek.

Yamal meg eddig tökéletesen feledtette Dembélé távozását.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.09.17. 13:20:03

bunga írta:
2023.09.17. 11:22:48
Egyszerre igaz, hogy sokkal jobbak voltunk, mint eddig és hogy a Betis gyenge. Végülis a Betis védelme csupa olyan játékosból áll, akiket mi elküldtünk vagy kölcsönadtunk.
A lényeg, hogy a Betis nem rossz csapat, nekünk nagyon kellett ez a győzelem. Van olyan, mikor az ellenfél kapusa mindent megfog ellenünk, ez most nem olyan volt, az 5 ből 4 gól bravúrral védhető lett volna. Külön öröm a góllövők kiléte. Csak így tovább.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.09.17. 11:22:48

Egyszerre igaz, hogy sokkal jobbak voltunk, mint eddig és hogy a Betis gyenge. Végülis a Betis védelme csupa olyan játékosból áll, akiket mi elküldtünk vagy kölcsönadtunk.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.17. 10:24:34

bence0330 írta:
2023.09.17. 09:22:30

A gólig, ezt írtam. :) Addig 0 helyzetünk volt, nem találtuk a fogást, a Betisnek meg kettő. 30 percek alatt eddig is volt 1-2 gólhelyzetünk, csak nem rúgtuk be, hogy utána könnyebben legyen több. Persze, hogy több helyzeteünk volt úgy, hogy gyorsan előnybe kerültünk..

Ha valamelyik korábbi csapat ellen is beesik az első ilyen, ott is lehetett volna mészárlás szerintem.

Szerintem ennyi kell csak, ennyi a különbség a szenvedés és mészárlás közt. Ha a támadóink mentálisan tartósan feljavulnak legalább erre a szintre, és elkezdik beveregetni a helyzeteket, akkor lesz végre több ilyen győzelmünk is. :) Eddig Xavi ebben borzasztó volt, mindenki mélyrepülésben volt alatta elöl, de ha megoldja ezt a problémát, akkor belenőhet ő is teljesen a Barca-mezbe! És elöl így rotálni is tudunk rendesen. Középen azért necces a dolog, épphogy megvagyunk.
Hát ezt nem tudom bizonyítani, szubjektív vèlemènyem alapján sokkal jobb ès magabiztosabb volt tegnap a csapat, mint az elmúlt fèl èvben bármikor, függetlenül mikor szereztük az első gólt. Ezen nem fogok vitatkozni, máshogy látjuk :)
Nekem az eddigi meccseinken nem látszott ki fog gólt rúgni a 4 kp-sból, Lewa is teljesen szürke volt, most gól, 2 gólpassz, mezőnyben is nagyon jó, ès teljesen magabiztos, a sarkazása pedig nagyon látványosra sikerült. Eddig talán a legnagyobb veszèlyt az ellenfèlre Raphinha (Dembele tavaly) ès Yamal jelentette. Az első fèlidőben volt egy támadási ábra, 8 támadás bal szèlen, 2 közèpen, 3 jobb szèlen. Ferrannak örülök, mèg ha nem is a kedvencem, de Raphinha ès Yamal szerintem sokkal jobb a jobb szèlen.

Amit viszont Felix leigazolása előtt is írtam, szerintem tökèletesen beleillik a játèkunkba, ès Xavi taktikájába. Befelè húzódva tkp-s, illetve második számú támadókènt is sokat tud segíteni Lewanak, ès területet tud nyitni Baldenak, ami eddig nagyon hiányzott.

A vèdelem szerintem nagyon rendben van. Èn Alonsot is kedvelem, csak ne kelljen versenyt futnia a szèlen. Támadásban viszont extrát nyújthat, (passza Gündogannak, Chelseaben is nagyon jó volt szárnyvèdőkènt 532-ben) a rotációban, ha pl. Kounde megy ki jhv-nek, stabilizálni a vèdelmet, pihentetni Cancelot.

A támadó sort èrzem kicsit rövidnek, jó lett volna ha Fati marad (persze az FFP miatt gondolom mennie kellett, Yamalt nagyon kímèlni kellene), de elvileg januárban jön Roque, remèljük addig elintèzik a függő 40 milliós gazdasági kart.

Èn a kp-t elèg erősnek èrzem, mèg ha nálam a kezdő a
Frenkie
Gündogan Pedri sor is lenne. Romeu nem rossz játèkos, mèg többet is nyújt, amit vártam (szerintem egy átlagtól kicsit jobb játèkos), de te is írtad, lehet hasznosabb is lesz, mint Busquets, mert amit az utóbbi èvekben labdaszerzèsben ès mèlysègi irányításban adott, azt a körülmènyessège, lassúsága, előre játèka ès vèdekezèsènek gyengülèse kicsit elvette. Gavi is sokkal jobb lehet ha többet lesz rotálva, ès a posztján lesz játszatva. Roberto sem olyan vèszes 6. számú kp-nak, ès ott van mèg Fermin is, aki támadásokban segíthetne cserekènt.
Nálam az idei keret mèg ha kicsit rövidebb is (főleg elől), sokkal erősebb, mint a tavalyi. Ami aggaszt a La Liga FFP-je, a 270 milliós bèrsapka, ès az, hogy "kártèkony" módon mèg az opciót sem engedtèk beleírni a kèt Joao szerződèsèbe. A Cityvel szerintem még tudunk egyezni, mert úriemberek klubja, az Atletico viszont pont az ellentète :) Remèlem Felix új szerződèsèbe belekerült valami megfizethető kivásárlási ár a Barca szempontjából. Ès akkor jövőre már csak Tebassal ès a Ligával kell lemeccselni. :)
Xaviban mèg remènykedem, hogy pozitívan vonja le a következtetèseket.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2441
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.17. 10:03:47

A meccs előtt volt szó arról, hogy több átlövés kellene. Erről beszéltünk. Lövésből lesz a gól. Kifejezetten tetszett Raphinha gólja, mert ritkán találunk be így. Több átlövés kell. Ha meccsenként csak egy beakad, máris nagyot léptünk előre. Mivel a labdabirtoklással eddig sem volt gond, nem katasztrófa, ha néhány lövés fölé, mellé megy. Pár másodperc, és újra nálunk lesz a labda. Ha gyorsan adogatunk és a védők lemaradnak, nyílik rés a lövésre, lehet lőni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.17. 09:22:30

Nagybarcelona írta:
2023.09.17. 07:11:32
Bence: most nagyon nem èrtek egyet az írásod első felèvel. Tegnap volt rengeteg minősègi helyzetünk. Pont Frenkietők nem (eddig főleg tőle 1,8 kulcspassz/meccs) jöttek a kulcspasszok, cserèbe jöttek a támadóktól vègre, Oriol ès Gavi is sokkal jobbnak tűnt. Volt idáig átlagba 17 kapuralövèsünk, kidolgozott helyzet alig. Pl. Az Osasuna ellen ki is emeltem itt, hogy Kounde fejesgólján kívül 2 kapuragurítás 20 m-ről+ Frenkie passza után Lewa büntetője, amit nem is tudom hová soroljam.
A gólig, ezt írtam. :) Addig 0 helyzetünk volt, nem találtuk a fogást, a Betisnek meg kettő. 30 percek alatt eddig is volt 1-2 gólhelyzetünk, csak nem rúgtuk be, hogy utána könnyebben legyen több. Persze, hogy több helyzeteünk volt úgy, hogy gyorsan előnybe kerültünk..

Ha valamelyik korábbi csapat ellen is beesik az első ilyen, ott is lehetett volna mészárlás szerintem.

Szerintem ennyi kell csak, ennyi a különbség a szenvedés és mészárlás közt. Ha a támadóink mentálisan tartósan feljavulnak legalább erre a szintre, és elkezdik beveregetni a helyzeteket, akkor lesz végre több ilyen győzelmünk is. :) Eddig Xavi ebben borzasztó volt, mindenki mélyrepülésben volt alatta elöl, de ha megoldja ezt a problémát, akkor belenőhet ő is teljesen a Barca-mezbe! És elöl így rotálni is tudunk rendesen. Középen azért necces a dolog, épphogy megvagyunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2531
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.17. 08:04:27

Nekem kicsit csalóka ez a nagy győzelem, mert ugyan ügyesen, jól játszottak, de a Betis az a csapat, amelyiket tavasszal is nagy különbséggel vertük meg, amikor kb minden másik meccs szenvedős volt. Kíváncsian várom mi lesz a következő meccsen, nyilván nem fogunk 4-5 gólokat lőni konstansan, de jó lenne ha javulna a játékunk hosszabb távon is.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.17. 07:11:32

Khyzz írta:
2023.09.16. 23:15:32


Még egyszer szeretném hangsúlyozni szerintem ez a Xavi által megálmodott játék és most jól is kijött a lépés és megvannak a megfelelő játékosok hozzá. Eddig Xavit sok kritika érte idén a fórumon ma dicséretet érdemel!
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... h-lewando/
Kicsit naív nyilatkozat. Szerintem ha az ember megpróbál olvasni a sorok között sok mindenre rájön. Most vagy Felix jött rá 2 meccs alatt, vagy Lewa az utóbbi panaszos nyilatkozata után tènyleg Felixnek adta ki búját, baját a 4 kp-s felállásról. Èn is így látom, teljesen magára hagyták eddig Lewat a vèdők között, tegnap pedig lubickolt örömèben.

Bence: most nagyon nem èrtek egyet az írásod első felèvel. Tegnap volt rengeteg minősègi helyzetünk. Pont Frenkietők nem (eddig főleg tőle 1,8 kulcspassz/meccs) jöttek a kulcspasszok, cserèbe jöttek a támadóktól vègre, Oriol ès Gavi is sokkal jobbnak tűnt. Volt idáig átlagba 17 kapuralövèsünk, kidolgozott helyzet alig. Pl. Az Osasuna ellen ki is emeltem itt, hogy Kounde fejesgólján kívül 2 kapuragurítás 20 m-ről+ Frenkie passza után Lewa büntetője, amit nem is tudom hová soroljam.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.09.17. 02:52:49

bence0330 írta:
2023.09.17. 02:01:52
Lehet, hogy senki nem fog egyetérteni, de szerintem amúgy nem volt jobb a játék, mint eddig kb bármikor. A gólig. "Csak" ennyi volt a különbség egy szenvedős győzelem/döntetlen és egy gólzáporos meccs közt. A Betis tartalékkapusán kívül.
Én is így látom.

Eddig sem volt annyira rossz a játék, mint ahogyan sokan mondták, és most sem lett hirtelen elsöprően fenomenális.
Idő kell mindenkinek: az újaknak, együtt mindenkinek, Xavinak.
De végre volt egy markáns képe a játéknak.
Xavi EZT a játékot ismeri, ez a Barca játéka. Próbálgatott többféle felállást, de nem meglepő, hogy a 4-3-3 tűnik a leghatékonyabbnak.

2,2-es xG-re most rúgtak 5-öt, azért ilyen sem lesz sokszor, most minden bejött.
És a Betis a tökéletes ellenfél. Próbál intelligensen játszani, letámad, de azért nem túl intenzíven, pont jól és kényelmesen működik a labdakihozatal ellenük. Vissza is zárnak szépen, de azért mégsem 10 emberrel védekeznek 22 méteren.

A Porto ellen ugyanez kell, csak pont kétszer gyorsabban minden :lol:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.17. 02:01:52

Lehet, hogy senki nem fog egyetérteni, de szerintem amúgy nem volt jobb a játék, mint eddig kb bármikor. A gólig. "Csak" ennyi volt a különbség egy szenvedős győzelem/döntetlen és egy gólzáporos meccs közt. A Betis tartalékkapusán kívül.
Eddig is csak ennyi hiányzott szerintem csak senki nem tudott gólt lőni nyolcvan helyzetből sem. Mennyivel egyszerűbb utána már a dolgunk... akkor már hirtelen Lewy is belövi a ziccerét, Raphinha is visszaemlékszik hogy kell lőni, Felix is, mindenki. Ha Yamal kerül a saját helyére, akkor alighanem ő is vágott volna egyet.

Remélem, hogy a támadóink meg konstansan jönnek fel önbizalomban és nem csak kiugró eset volt, mert ezen az egy dolgon múlt kb az, hogy jó ideje nem volt gólzáporos meccsünk.

Cancelot szerencsére úgy használja Xavi, ahogy reméltem is, mint Alvest 1,5 éve, szélsőbekk-pivot kombóban, csak Cancelo előre is tör közben nem keveset. A világ legjobbja szerintem a posztján, hatalmasat fogtunk vele.

Felixet meg nem is értem. Ennyi jó megmozdulására olyan fél szezon alatt emlékszem. A VB-n láttam az összes meccsüket, szerintem 30 perc alatt überelte az egész ottani tornáját. De ha ez a címer kellett neki a kibontakozáshoz, ám legyen, végre egyszer fordítva is lehet azokhoz képest, akik idejönnek és elfelejtenek focizni.

Ha Ferrán, Raphinha így lő a továbbiakban, Lewy meg újra megtalálja a góllövő cipőjét, és ott van még Felix és Yamal akik szintén gólképesek, akkor tényleg top5 keretünk van Európában. Ezt elöl stabilizáljuk, most ez a legfontosabb meló szerintem. Xavi meg elkezdett szerintem végre okosabban rotálni.

Ja, és nagyon penge egyérintős labdakihozatalaink voltak, Romeustól, Cancelóstól, Christensenestől, Gavistól. Utóbbi kb fél éve nem játszott ilyen hasznosan, végre a helyén...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4953
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.09.17. 00:14:47

Végre. Kellett ez, mint egy falat kenyér.

Sempre! ❤️💙
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.16. 23:34:27

Nekem azert meg vannak ketsegeim, mert bar a Betis jo cspat, az o jatekuk nagyon fekszik nekunk. Pl irja mindenki h klasszikus 433 vegre, es hogy milyen jo is ez, de hat ez nagyon messze volt attol. Marmint nem a jotol, hanem a normalis 433tol. Cancelo nem igazan futott fel szelen, es vedekeznie pedig joforman egyaltalan nem kellett. Sokkal inkabb megint egy negy kozeppalyassal mukodo rendszer volt ez, a korabbiak meg inkabb 5 ( Baldeval). Mas pozicios jatek, de nagyon nem a klasszikus 433, sot szerintem meg rendhagyo 433nak se nagyon hivnam.

Szoval igen, a Betis ellen tok jo volt, es valoszinuleg amugy is ez a legszerencsesebb a jelenlegi kerettel, de ha majd vedekezni is kell, meg betomorulnek ellenunk,, akkor kiderul, mire eleg az egy szuro, meg a ket kozepso vedos, ket bekkes felallas. Nem kizart, hogy eleg lesz, csak azert ne szamitsunk ra, szerintem, hogy minden majd ilyen vagy csak fele ennyire fenekig tejfel lesz.

Nagyon elvezetes meccs volt. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6640
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.16. 23:18:28

Rég élveztem ennyire meccset, ez nagyon jó volt ma. Ráadásul kicsit a BL-re pihentetve, és 2 kulcsjátékos (Pedri, Araujo) nélkül.

Nagyon remélem, hogy Xavi is levonja a következtetést, hogy ilyen formában lévő támadókkal nem vagyunk rászorulva a lötyögős, 4kp-s rendszerre. Gavi is, Lewy is rég játszott ennyire jól.

Tudja valaki, mikor nyertünk utoljára tétmeccsen 5 góllal?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Khyzz
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.08.13. 21:21:48

2023.09.16. 23:15:32

Szerintem ez az amit Xavi kitalállt és most megvannak a puzzle darabjai. Joao Felix pont ugyanazt játszotta mint előtte Gavi/Pedri csak neki testhezállóbb. Jól is játszott bár kicsit még meccshiányosnak tűnik, nekem úgy tőnt lehet ez még jobb.
A jobb oldalunk kicsit passzív volt FT-vel amit nagyon sajnálok de örülök a szabadrúgás góljának!
Balde jó helyen van mindig de azoknak az utolsó passzoknak a pontossága még hiányzik, szerintem amúgy kicsit tompább mint tavaly.
Lewa lubickolt 1 gól 2 gólpassz és szép megoldások. Örültem neki, nagyot javult elmúlt meccsekhez képest Félix jót tett neki.
Gündo remekül szállt be, Gavi hajtott mint állat, FdJ nekem kicsit haloványabb volt ebben a visszavont szerepkörben. Romeu tartotta a labdát tőle ezt is várom meg szerezte a lasztikat ( Iscot remekül kivette, láthatatlan volt)
TS még mindig tanári. Kounde is nagyot javult tavalyhoz képest (1 hibájából szerencsére nem lett gól) de eddigi meccseken nagyon stabil volt.

Még egyszer szeretném hangsúlyozni szerintem ez a Xavi által megálmodott játék és most jól is kijött a lépés és megvannak a megfelelő játékosok hozzá. Eddig Xavit sok kritika érte idén a fórumon ma dicséretet érdemel!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.16. 23:06:13

Hát ez nagyon jó meccs volt. Ez a meccs után soha nem akarom többè látni a 4 kp-s felállást. Lewa is óriási formajavuláson esett át, ès ehhez csak annyi kellett, hogy vègre kapjon labdákat. A kèt portugál hatalmas erősítès, ahogy vártam. Látszott, hogy mindenki èlvezte a meccset. Szerintem ez egy nagy nyomásgyakorlás Xavira is, hiszen fèl ève nem láttunk hasonlót.

Most kiemelnèm Xavit, mert minden döntèse tetszett. Ha mindig így tenne, szerintem fele ennyi kritikát nem kapna. 433, Felix kezdett, Gündogan nem. Ferran kezdett. Oriol helyère De Jong, Yamal bal szèl, mert Raphinhanak nagyon nem megy ott. A brazil is megkapta a lehetőséget, èlt is vele. Inigo ès Alonso is kapott perceket, az utóbbi jól szállt be, a fáradtnak tűnő Balde helyère. Xavinak ezèrt most adnèk egy 10-est.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.09.16. 23:17:00-kor.
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.09.16. 22:58:48

Áthozom ide az élő topikból.

Ugye mennyire más amikor nem azt a 4-3-3-at játszuk ami csak papíron az? Nem hiába mondtuk azt korábban hogy az a biztonsági, túl telített középpálya semmit nem ér. Felix jól játszott ma, Romeu gólpassza is szép volt. Cancelo meg nálam a meccs egyik legjobbja. De kár is bárkit kiemelni, öröm volt nézni a mai meccset.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1935
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.09.16. 22:56:52

Ez egy nagyon jó kis meccs volt. Jó felhozó meccs lett az őszi nagy durvulás elején.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.16. 22:03:36

Remèlem most már maradunk a 433-nál. :) Felix rendesen odateszi magát. Eddig a meccs embere. Nagyon kell ez, mert szerintem nagyon sok múlik Xavinál az első benyomáson. Aztán lehet, hogy ez után a meccs után visszaállunk a 4 kp-ra. Vègre lehet èlvezni a meccset, több mint fèl èv után. Balde nagyon nincs sajnos ott fejben. Vèdekezèsben is rendre belehibázik, támadásokban pedig rossz döntèseket hoz. Raphinha, Araujo, Pedri/Gündogan mèg a kezdőbe Ferran, Kounde/Christensen ès Gavi helyett, ès meg is lenne a kezdő. Romeu is jól játszik, az eladott labdája inkább Frenkie rossz passza miatt volt. Canceloval is sokkal előrèbb leszünk. Vègre tetszik amit látok, mindezt a válogatott meccsek után. Azért látszik egyeseken a fáradság.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19545
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.09.16. 20:13:18

Otthon Betis erős,de idegenben már nem ugyanaz. Nyugodtan kell játszani és otthon tartani a három pontot, eldugva a lasztit,helyzeteket kihasználva. Hajrá
Kép
Kép
Kép
Khyzz
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.08.13. 21:21:48

2023.09.16. 20:09:43

TS - Cancelo, Kounde, Christensen, Balde- FdJ, Romeu, Gavi- Felix, Lewa, FT

Nagyon kíváncsi vagyok erre a kezdőre, hogy mit alkot. Remélem egy jó meccsen nyerünk. FT gólt szeretnék látni :D
(3kp amit sokan akartak bár szerintem Felix kicsit visszavontabban fog játszani)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3257
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.06. 13:13:41

gránit írta:
2023.09.06. 08:57:04
Egészen pontosan az általad írottak miatt mondtam tavaly azt amit és erre tette még fel a koronát Alonso leigazolása. Akkor is, ha az a mantra, hogy keveset játszik. Egy amúgy is vékony kötélen egyensúlyozó csapatnál igenis baromi nagyot nyom lehúzó irányba olyan nehezék, mint Alonso, Robi. Az én szememben ez bizony felfogás kérdése és aki ezt bevállalja (Xavi), attól nem lehet lineáris fejlődést elvárni.

Eközben persze a naív és optimista szurkolói énem folyamatosan háborog bennem, hogy hátha mégis felébredünk, hiszen lenne mitől, miért és hogyan is változtatni, de elszántságot erre nem érzek elegendőt.

Itt van ez a BL sorsolás. Nem az lenne a normális, hogy már most vért kéne inni és rámenni a maximumra?
Ilyen Osasuna meccs után viszont egyáltalán ennek a látszata sincs meg, mondom ezt annak ellenére is, hogy sem Cancelo, sem Félix nem tehettek még semmit.
A vak is azt mondja, hogy majd meglátjuk....
Chino írta:
2023.09.06. 11:59:27
Ami nagyon hiányzik és hatékony lehetne azok az 1 vs1-ek, amivel be lehetne törni és létszámfölényt kialakítani a tizenhatoson belül/előterében, de Dembélé távozásával erre max. Yamaltól vagy Baldétól számíthatunk, ami édeskevés.
Értem, hogy mit írtál és mit gondolsz, azon kívül is amit beidéztem.
Viszont ahhoz, amit beidéztem Tőled, ahhoz elengedhetetlen változásra, alkalmazkodásra a kor focijához lenne szükség a felfogásban.
Nem érezni a szándékot, a tüzet, az elszántságot. Ehhez létszükséglet a totális edzői támogatás, a maximális bizalom, ami mögött viszont kellő magabiztosság is kell legyen.
Amíg a legfőbb sodor a labdavesztés elkerülése valamint ezáltal az a biztonságérzet ami ugyan hamiskás, de mégis e körül forog minden, addig ebben nem várható változás.
Meg kellene barátkozni a labdavesztéssel is és megfelelően felkészülni rá. Túlontúl a labdatartás körül forog minden, ez az origónk.
Kicsit lazítani kellene ebben a gyeplőt és alkalmazkodni hozzá.
1 vs 1 ugyanis kockázattal jár, viszont alkalmazkodni is kell tudni hozzá.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.06. 11:59:27

gránit írta:
2023.09.06. 08:57:04
Peter írta:
2023.09.06. 00:28:56
Ezzel mind egyetértek. Annyi optimizmust mindenképp megemlítenék, hogy nem lett igaza azoknak, akik azt mondták, hogy senkit nem fogunk tudni igazolni, üres a kassza stb. A klub azért nincs olyan rossz állapotban, mint gondolják. Tavaly is nagyon nagy nevek jöttek, idén is. Egy Gündogant elhoztunk a címvédő csapatból. A címvédőtől. Oké, hogy maradt volna, ha hosszabb szerződést adnak neki. De akkor is ide jött, nem máshova. Azért ez mindenképp mutatja, hogy a kudarcok ellenére a Barcelonának most is van egy presztizse.

Én attól tartok, hogy a szerzemények, mint Gündogan vagy Cancelo, idővel beleszürkülnek az elképesztően lassú, lomha, körülményes játékunkba. Dest sem úgy kezdte, ahogy bevégezte nálunk. Nagyon is ígéretesen kezdett, ahogy Semedo, Coutinho és sokan mások is. Ebbe az elképesztően lassú tötymörgésben, amit csinálunk, bele lehet fásulni, le lehet épülni.
Én azért nem vonnék le egyelőre komolyabb következtetést, mert az új szerzeményekről még nem igazán lehet dönteni.Talán Gündogan és Romeu, akikkel valamennyire tisztább a kép, de a németre például szerintem eddig nem lehet panasz és az Osasunat leszámítva OR is inkább komolyabbat hoz, mint az előzetesen várható volt. Ráadásul eredménytől függően pont egy olyan játékos, akivel át lehet szervezni a játékot.
Plusz itt van Cancelo, ami alapjában változtathat meg mindent. Hónapok óta nem látott labdát, egy teljesen új klubban, de már pár perc alatt zongorázni lehetett a különbséget az ő és Koundé/SR jobbhátvédek között.
Felixet pedig nevezhetjük akár jolly jokernek, akár zsákbamacskának. Ezt majd posztjából adódóan a jövő dönti el.
Simán el tudom képzelni Gavi "aktuális" helyén vagy akár Lewa cseréjének. De ha átveszi Fati helyét amikor 4 támadóval játszottunk az is komoly előrelépés lehet. Szóval van benne fantázia. De ezt is majd a jövő dönti el.
Dest tényleg jól kezdte, de ő nem beleszürkült, hanem Xavi valamiért nem számolt vele, amiben lehetett ráció, mert a Milanban is vagy a lelátót vagy a cserepadot koptatta és még idén is sok szenvedés árán sikerült elpasszolni kölcsönbe.
Semedo szerintem egyáltalán nem főtt meg, ami benne volt azt kihozta, kb. ugyanannyiért is adtuk el mint amennyiért vettük és a TM szerinti ára is "alattunk" ment fel.
Az ilyen Douglas stb. félékről most nem beszélnék.

Viszont az összes nagyobb csapat megszenved ezekkel a bunker védekezésekkel. Sokat próbálkozunk a védők mögé betett labdákkal, ami eredményes lehet (pl. Pedri gólja, Lewa büntetője is hasonló volt...), de nagyon nehéz kivitelezni. A távoli lövések rendre elakadnak a falban, pedig abból is jóval több van mint korábban, főleg Romeunak és Gündogannak köszönhetően. Ráadásul jönnek a sunyi faragások, amiket a bírók nagyvonalúan engednek.
Ez a lassú adogatás is megtévesztő valamilyen szinten, mert többnyire ezekből jön egy gyors ritmusváltás, kontrákra pedig hiába várunk, ha az ellenfél nem akar 30 méternél tovább kijönni.
Ami nagyon hiányzik és hatékony lehetne azok az 1 vs1-ek, amivel be lehetne törni és létszámfölényt kialakítani a tizenhatoson belül/előterében, de Dembélé távozásával erre max. Yamaltól vagy Baldétól számíthatunk, ami édeskevés.
FDJ-nek, Pedrinek vannak szép lefordulásai, de azok nagyon távol a kaputól. Ez most nem az Osasunára vonatkozik, hanem nagy átlagban. A Villarreal például felvállalta a nyílt sisakos játékot, egészen más meccset is láttunk. Az már a pech kategória volt, hogy a védelem három legfontosabb embere hiányzott, akiket nem tudtunk pótolni, nyeltük is a gólokat.
De ha belegondolunk a korábbi szezonokban is komoly gondot okoztak nekünk ezek a "kiscsapatok", csak az idő megszépíti a dolgokat. Ott igazából annyi volt a különbség, hogy volt egy Messi, aki villant egyet-kettőt és eldöntötte a meccseket. Csak az idő megszépíti a dolgokat
Igazából a Reallal lehet összehasonlítani a helyzetünket, ő a másik nagyobb klub, akik ugyanezek a csapatok ellen játszik, és szintén nagyon szenvednek ellenük.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése