Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.10.22. 23:02:15

Yokozuna írta:
2023.10.22. 22:59:20
Nagyon gyenge játék a részünkről. Valverde örök vesztes a Barcelona ellen.

Szerintem pedig vállalható ez 3 kulcsember nélkül, válogatott szünet után a Bilbao ellen.

Jobbak voltunk, nem sokkal, de 1 góllal biztos. Felix nagyot ment. Guiu (Güj?) pedig.. wow.
més que un club
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2023.10.22. 22:59:20

Nagyon gyenge játék a részünkről. Valverde örök vesztes a Barcelona ellen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.22. 22:57:12

Inigot, Felixet emelném ki nagyon, de Gavi, Fermin, Baldé is nagyot mentek. Az első félidőben meg nyilván TS. És persze Guiu. Kineveltünk végre egy középcsatárt?

Megérdemelt győzelem, az első félidő 50-50 volt, a másodikban teljesen elnyomtuk a Bilbaót, sorra hoztuk a helyzeteket, egy meg be is ment.

A 4-2-3-1 mehetne többször.

A Reál nyomában vagyunk, valahogy pontot kéne ott legalább szerezni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.10.22. 20:47:15

PorSiempre írta:
2023.10.22. 20:35:24

Nem gondolom, hogy a Shaktar elleni meccs nagyobb gond lenne, mint a mostani.
A szervezettség meglesz, a sebesség beli különbség miatt aggódom. Ott középen nagy hátrányban leszünk. Romeu - Chris - Inigo sem az a tipikus gyors ember... Sőt ..
De meglátjuk... A három pont mindenesetre nagyon kelleni fog !
Annyiból talán fontosabb mérkőzés, hogy a BL meccsért milliókat osztogatnak, ezért "csak" pontokat... 🤣
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.10.22. 20:24:22

PorSiempre írta:
2023.10.22. 20:00:12
soadroli írta:
2023.10.22. 19:43:39
Ter Stegen - Cancelo, Christensen, Iñigo Martínez, Balde - Oriol Romeu, Gündogan, Gavi, Fermín - João Félix, Ferran
Inigo-t biztos most kell játszatni?
Azért a villámléptű Bilbao támadók ellen nagyon meredek lesz ez.
Így elsőre azt mondom, hogy X talán még lesz.
Nagyon pesszimista vagyok a mai meccsel kapcsolatban.
Igen, most kell Inigo, ezután 2 fontos meccs következik...
Viszont jó, hogy nem Alonso és Inigo együtt! 😉
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.22. 20:17:23

Araujo-nak remélem semmi baja, Ő nagyon fog kelleni erre az időszakra. És igen, kp csere nélkül kemény lesz ez.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.22. 20:11:34

Hát, merész dolog feltenni úgy egy 4-4-2-t, hogy összesen 4 középpályásunk van konkrétan, és ha jól látom, kp-s még lentről sem lett felhozva, szóval cserelehetőség kilőve, ha valaki kidől, vagy elfárad, mindenképp szerkezetet kell váltani. Fortot viszont jó ott látni, remélem kap akár egy kis lehetőséget is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.22. 20:05:56

A klasszikó árnyékában kevés szó esett erről a meccsről,de ez sem lesz fáklyás menet. A Bilbao nem győzni jár Barcelona szebbik felébe,de ez kemény meccsnek igérkezik számunkra. Remélem sérülés nélkül lehozzuk.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.10.22. 20:00:12

soadroli írta:
2023.10.22. 19:43:39
Ter Stegen - Cancelo, Christensen, Iñigo Martínez, Balde - Oriol Romeu, Gündogan, Gavi, Fermín - João Félix, Ferran
Inigo-t biztos most kell játszatni?
Azért a villámléptű Bilbao támadók ellen nagyon meredek lesz ez.
Így elsőre azt mondom, hogy X talán még lesz.
Nagyon pesszimista vagyok a mai meccsel kapcsolatban.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.10.22. 19:43:39

Ter Stegen - Cancelo, Christensen, Iñigo Martínez, Balde - Oriol Romeu, Gündogan, Gavi, Fermín - João Félix, Ferran
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.22. 09:25:31

Hát, ha már valaki lenyúlná a Barcából a barátnőm, remélném, hogy nem pont SR lenne. :D Bár amilyen megmagyarázhatatlan bűvköre van a mindenkori edzők közt, lehet tényleg az ő csáberejétől kéne félni a legjobban.
Persze, hogy kellene most, nincs középpálya. De ha bárki itt lenne helyette (amennyit keres perememberként, kb bárki eljött volna az ingyen igazolható középszerek közül), akkor most lehet hadra fogható lenne. 6. középpályásnak elfogadnám, semmi bajom nem lenne vele, csak már arra is alkalmatlan.

Pl. Dembélével ellentétben, akivel mindig is személy szerint volt bajom, nem SR-re haragszom, mert ő mindig megtesz mindent, amit tud, hanem Xavira, és az egész jelenségre vele kapcsolatban, hogy évről évre hosszabbítunk vele, mikor eleve középszer, de már 2-3 éve nem is bevethető. Kb ugyanaz a véleményem róla, mint 1-2 éve Busiról, egyszerűen foglalja a helyet a keretben magas fizetéssel jobb, vagy épp nem jobb, de legalább megbízható, vagy legalább fiatalabb, jövőképpel bíró játékos elől. Csak Busi öregen belassulva is legalább még adott is, meg bevethető is volt, SR még csak ez sem. De mondom, nem rá haragszom, nem tehet róla, hogy minden áron itt tartjuk, mikor már 2-3 éve köze nincs sajnos fizikálisan a focihoz még csereként sem, és valami gyenge ligában kéne levezetnie, ahol nincs ekkora terhelés.

Pont ezért félek én is, hogy rotáció nélkül lesz még egy sérülés középen. Mert a 6. számú középpályásunk, akinek az az egy dolga lenne, hogy baj esetén be tudjon állni, kvázi nem létezik, meccs nélkül is lesérül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.10.22. 07:26:29

Neked mi bajod, lenyúlta a barátnőd Sergi Roberto :)

Ez a srác, ha most teljesen egészséges lenne, akkor egy ilyen kiherélt csapatba nagyon is kéne.
Állítom, hogy az elmúlt szezonokban a lejátszott játékidőt tekintve nem marad el messze egy-egy csatárunktól a kanadai pontokat vagy a gólokat illetően.
Ami a nagy baj, hogy iszonyú sérülékennyé vált (mondjuk a területen is a legkülönbözőbb dolgokat "hozta" össze), ami szerintem abból adódik, hogy nagyobb intenzitással pörög, mint amire predesztinálva van és most már 30 felett nagy csoda nem fog vele történni.

Attól félek, hogy lesznek olyan srácok, akik még nincsenek teljesen rendben és rásérülnek majd a szűk keret miatti folyamatos terhelés miatt.
Ez az időszak valószínűleg majd a túlélésről szól.

Mondjuk kíváncsi lennék arra, hogy ha Bellingham lesérülne hosszabb időre, akkor a mostani Madrid megérezne-e azt, mert kezd olyan helyzetbe kerülni, mint amiben nálunk Messi volt.


bence0330 írta:
2023.10.21. 22:32:25
6 nap alatt 3 meccs jön, a bajnokságban két erős ellenféllel, Xavinak fel van adva a lecke, nem tudom, hogy fog rotálni ennyi hiányzóval.

DJ, Koundé, Pedri, Raphinha, Lewy nem épültek fel még sajna, meg SR sem, de az nem érdekel. Yamal és Baldé viszont végül megkapta a zöld lámpát, nem tudom, hogy elég fittek-e kezdőnek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.21. 22:32:25

6 nap alatt 3 meccs jön, a bajnokságban két erős ellenféllel, Xavinak fel van adva a lecke, nem tudom, hogy fog rotálni ennyi hiányzóval.

DJ, Koundé, Pedri, Raphinha, Lewy nem épültek fel még sajna, meg SR sem, de az nem érdekel. Yamal és Baldé viszont végül megkapta a zöld lámpát, nem tudom, hogy elég fittek-e kezdőnek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.10. 23:43:41

gránit írta:
2023.10.10. 20:13:12
fejnehéz a helyezkedésünk.
A labdavesztéseket is bele kellene kalkulálni a helyezkedésünkbe.
Ez így van.
Nagyon szubjektív gondolatom (vagy csak ezt szeretném belelátni, mivel éppen a bátrabb, ésszerű kockázatvállalást hiányoltam Xavitól :wink: ), de talán nagyobb fókuszban lehet most a minél korábbi gólszerzés, hogy nyugisabb mederbe tereljük az éppen aktuális meccs menetét. Ez viszont még - egyelőre - fordítva sül el, majd futunk az eredmény után.
Koncentráció tekintetében ugyanakkor folyamatos deficitben van a csapat. Ez ugyanúgy edzői feladatkör, mint a fejnehéz helyezkedés.
Mindenesetre nekem már az is pozitív, hogy kicsit "zavaros a víz", mert legalább van mi leülepedjen, hogy utána kitisztuljon.
Hosszú évek óta arra vártam, hogy történjen már valami olyan, ami látótávolságon belülre hozza a fejlődés lehetőségét..... :!:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.10. 20:13:12

Peter írta:
2023.10.10. 11:17:04
Szerintem most próbálunk játszani. Valahogy, valamikor el kell kezdeni a változtatást. Mindennek ára van.
Azt gondolom, hogy a kontrákat meg lehetne úszni anélkül, hogy ez bárminek a rovására menne. Nem kellene ennyi embernek felhúzódnia, akiknek egyébként sem sok hasznát vesszük elől. Egy ésszerűbb hadrenddel nem lenne ennyire fejnehéz a helyezkedésünk. Nincsenek támadó és mélységi középpályásaink, hanem összefolytan előrehúzódunk, aztán ha jön a kontra, van hátul két emberünk. A labdavesztéseket is bele kellene kalkulálni a helyezkedésünkbe.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.10. 19:16:05

Nagybarcelona írta:
2023.10.10. 09:42:40

Èn pedig sokadszorra ezt tőled. Nem bántásból, de mióta szurkolsz a Barcának?
Nem sértődöm meg, hogy azt sugallod, hogy 2011 óta vagyok "divatszurkoló" :D
Éppen akkor Londonban éltem, így ott voltam a Wembley-ben 92-ben :wink:
Sajnos már csak inkább lélekben vagyok fiatal :)
Nagybarcelona írta:
2023.10.10. 09:42:40

Szerk: hozok egy pèldát. Ha jobb képességű kerettel rendelkező csapat ellen játszunk, ès az ellenfèlhez ès a saját keretünkhöz alkalmazkodva 532-re váltunk, akár átadjuk a kezdemènyezèst a Citynek/Bayernek ès nem toljuk fel a kp-nkat a fèlpályáig, akkor elveszítjük a stílusunkat?
Nem, dehogy veszítjük, semmit nem veszítesz el, ha alkalmanként így játszol.
De gondolom érzed, hogy már az az opció, hogy átadjuk a kezdeményezést, mennyire idegen a klubtól.
A Barcának nincsen labda elleni játéka, nagyon nyikorog a rendszer, ha nincsen nálunk a labda.

Innen indul minden:

https://www.youtube.com/watch?v=b1wKGL7Pj0k&t=3s

(orrvérzésig csinálják minden edzésen, a felnőttek is...)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.10. 13:30:24

Peter írta:
2023.10.10. 11:17:04
gránit írta:
2023.10.09. 17:59:31
A meccsek képe a néhány évvel ezelőtti játékképhez hasonlít, amikor állandóan szét lettünk kontrázva.
Akkor támadni sem tudtunk..... :wink:

Szerintem most próbálunk játszani. Valahogy, valamikor el kell kezdeni a változtatást. Mindennek ára van.
Aztán, ha én látok talán kicsit optimistábban, akkor sorry.
Tavaszig szerintem nagyot fejlődhetünk és eddig nem rontottunk el semmit, ami ehhez vezet.
Igazából egyet kell értsek. A legtöbb meccsünket úgy húztuk be, hogy Messi villant egyet-kettőt és kihúzta a csapatot a bajból játékosokkal, edzőkkel együtt, ha meg neki nem ment vagy "kedvetlen" volt, szinte bukó volt a meccs. Azért egy standard 30--40 gólos, 10-15 assistos játékos tud hozni eredményeket egy csapatnak. Már Valverde idejében is ez kezdett kialakulni, sőt ott sokszor már a minimális előnyre is ráültünk.

És a "Lucho-csapatot" fel lehet hozni sokszor, hogy ott milyen játék volt, meg milyen eredmények stb., de többre volt hivatott. Klasszisok, világklasszisok alkották azt a korszakot, akkor még egy Bl-győzelem vagy legalább egy-két döntő legalább annyira elvárható lett volna, mint jelenleg Xavi alatt és azzal a (összeszokott) kerettel zúgtunk ki a negyeddöntőkben.
Most egy teljesen kicserélődött csapattal kell egy olyan taktikát kidolgozni, ami tökéletesen illik és megvalósítható, ráadásul a standard kezdőből (is) rendszeresen több játékos hiányzik így idő és alkalom is sokkal kevesebb van, miközben az eredményeknek is jönnie kell. Ha nem jönnek, de rendben van a játék, akkor azért nem érdemlünk győzelmét, ha fordítva van, akkor azért. Ha a Cityből is hiányzik egy-két (három kulcsember már döcög a szekér, pedig a keret, edző, lehetőségek minőségére a legkisebb panasz sem lehet.
Ott volt a Sevilla elleni meccs, amikor Xavi húzott egyet és betette Raphinhát középre irányító/hamis kilences szerepkörbe, ami nagyon jól nézett ki és igazán élvezetes volt. Ha ezt hosszabb távon játszhattuk volna könnyen lehet, hogy ha nem is alap taktika lenne, de sokszor lehetne alkalmazni.
Sajnos így nagyon nehéz bármit is kialakítani, hogy nem tudunk hosszútávon nagyjából ugyanazzal a csapattal kiállni.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.10. 13:03:12

Nagybarcelona írta:
2023.10.10. 09:42:40
La Masia1 írta:
2023.10.09. 22:03:40
Èn pedig sokadszorra ezt tőled. Nem bántásból, de mióta szurkolsz a Barcának?

Lehet nem lesz népszerű az írásom, de lehet Cruyff stílusához közelebb áll Van Gaal, Rijkaard vagy Koeman stílusa, mint Guardiola, Enrique vagy Xaviè, ès nem feltétlenül azèrt, mert az előbbiek hollandok, egyszerűen nekem az utóbbiak az "elspanyolosított" (nem tudom máshogy kifejezni) oldalpasszos, főkènt kp-s játèkra èpülnek. Xavi, Iniesta, Busquets ès Messi a stílusuknak ès tudásuknak köszönhetően csúcsra járatták ezt. Jelenleg nincs ès lehet soha nem is lesz ilyen kreatív kp-nk, így lehet èrdemes lenne módosítani a stíluson. Számomra ez visszatèrès lenne a direktebb holland stílushoz, ès nem stílusváltás.

Szerk: hozok egy pèldát. Ha jobb képességű kerettel rendelkező csapat ellen játszunk, ès az ellenfèlhez ès a saját keretünkhöz alkalmazkodva 532-re váltunk, akár átadjuk a kezdemènyezèst a Citynek/Bayernek ès nem toljuk fel a kp-nkat a fèlpályáig, akkor elveszítjük a stílusunkat?
Én kb 30éve és állítom nem összehasonlítható a helyzet.

Nem azért játszott mást Cruyff, Rijkaard vagy Van Gaal (na nekem tőle áll a szőr hátamon) mert a felállás-hollandok, stb más volt, hanem a közeg. A 90-es években, de még inkább a 2000-es évek elején ez nem egy kétcsapatos liga volt. Akkoriban csúcson volt a Depor, egymás után BL döntőzött a Valencia, izmos csapat volt a Bilbao, Zaragoza is.
Például nekünk a nagy nemzetközi sikerünk egy KEK győzelem volt akkoriban. 2000 körül évekig nem voltunk dobogósok, épp benne voltunk a top4-6 között. Nyilván direktebben játszottunk, mert az ellenfél nem húzódott be ellenünk, mert jobb is volt sokszor.

Pep viszont egy Messi-Henry-Eto'o-Xavi-Iniesta-Puyol csapatot kapott, amelyik két évvel korábban BL-t nyert, LE szintén. Addigra ráadásul a többi spanyol csapat nagy része elindult a lejtőn és 2-3 szereplőssé váltak a bajnokságok, a csapatok nagy része megtanulta, hogy ellenünk védekezni és kontrázni kell.
Xavi esetén azért volt látványos a feltámadás, mert amikor 9. helyen álltunk, ismét elhitték a spanyol kiscsapatok, hogy mást is lehet játszani, ezért nem mindenki sündisznó felállásban védekezett. Utána ismét az ellenfelek 80% visszaállt az azelőtti védekezős gondolkodásra ellenünk, ezért voltak a szenvedős 1-0-k, mert annyira nem lettünk jobbak, most is ezért szenvedünk, mert minden egyszerre nem megy. Nem lesz 80% labdabirtoklás 15 helyzet, 4-5 rúgott és 0 kapott gól, ehhez hiányzik a minőség is, mennyiség is játékos oldalon. Xavinak is fejlődnie kell, de most a csapatot érzem gyengébbnek az elvárásokhoz mérve.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.10. 11:17:04

gránit írta:
2023.10.09. 17:59:31
A meccsek képe a néhány évvel ezelőtti játékképhez hasonlít, amikor állandóan szét lettünk kontrázva.
Akkor támadni sem tudtunk..... :wink:

Szerintem most próbálunk játszani. Valahogy, valamikor el kell kezdeni a változtatást. Mindennek ára van.
Aztán, ha én látok talán kicsit optimistábban, akkor sorry.
Tavaszig szerintem nagyot fejlődhetünk és eddig nem rontottunk el semmit, ami ehhez vezet.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.10. 09:42:40

La Masia1 írta:
2023.10.09. 22:03:40


Olvastam már több embertől ezt a "gyorsabb, direktebb" játékot, csak nem értem, hogy miért ettől a klubtól várjátok, és miért ezzel az edzővel...?

Soha nem fog a Barca "direkten" játszani. Illetve persze elkezdhetne más lenni, de ha megpróbálná kicserélni a DNS-ét, pont abban a helyzetben találná magát mint pl. a United.

Sokan mindent át akarnának alakítani a csapaton/játékon. Ez nekem olyan, mintha úgy ragaszkodnál egy csajhoz, hogy közben a személyiségének a lényegét akarnád megváltoztatni.
Èn pedig sokadszorra ezt tőled. Nem bántásból, de mióta szurkolsz a Barcának?

Lehet nem lesz népszerű az írásom, de lehet Cruyff stílusához közelebb áll Van Gaal, Rijkaard vagy Koeman stílusa, mint Guardiola, Enrique vagy Xaviè, ès nem feltétlenül azèrt, mert az előbbiek hollandok, egyszerűen nekem az utóbbiak az "elspanyolosított" (nem tudom máshogy kifejezni) oldalpasszos, főkènt kp-s játèkra èpülnek. Xavi, Iniesta, Busquets ès Messi a stílusuknak ès tudásuknak köszönhetően csúcsra járatták ezt. Jelenleg nincs ès lehet soha nem is lesz ilyen kreatív kp-nk, így lehet èrdemes lenne módosítani a stíluson. Számomra ez visszatèrès lenne a direktebb holland stílushoz, ès nem stílusváltás.

Szerk: hozok egy pèldát. Ha jobb képességű kerettel rendelkező csapat ellen játszunk, ès az ellenfèlhez ès a saját keretünkhöz alkalmazkodva 532-re váltunk, akár átadjuk a kezdemènyezèst a Citynek/Bayernek ès nem toljuk fel a kp-nkat a fèlpályáig, akkor elveszítjük a stílusunkat?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.10. 06:57:05

Szerintem, ha már csajoknál tartunk, de ez is mint sok dolog erősen szubjektív, a vizuális, kémiai vonzása mellett a személyisége is vonzó lehet, amit semmiképp nem akarsz megváltoztatni.
A fociban változnak, fejlődnek, vagy visszafejlődnek dolgok. Ha a top csapatok, ahova minél előbb szeretnénk visszatérni mi is egy gyorsabb, direktebb támadóbb felfogásban játszanak, akkor bizonyos fokig ezt tudnunk kell kezelni, és felvenni a ritmust. Semmit nem érünk 70%-os labdabirtoklással, 1254 passzal, ha a másik csapat kétszer ránk hozza gyors játékkal a labdát, és szerez két gólt.
Ha nézel egy PL. meccset, akár Szoboszlai miatt a Pool meccseit, akkor ott lehet látni a tempót, hajtást, közvetlenebb kaput támadást.
Persze más bajnokság, más hozadék a múltból, de nemzetközi szinten ilyen csapatokkal kell felvenni a versenyt. De ez off mert a bajnoki mérkőzések topikban vagyunk.
Annyiból mégis jó helyen, hogy otthon is fel kell rá készülni és a bajnokságban lehetséges.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.09. 22:03:40

drobika írta:
2023.10.09. 20:40:25

Nekem azért elvárás lenne, hogy közelítsünk végre az elithez egy gyorsabb, direktebb játékkal biztosabb védekezéssel.
Olvastam már több embertől ezt a "gyorsabb, direktebb" játékot, csak nem értem, hogy miért ettől a klubtól várjátok, és miért ezzel az edzővel...?

Soha nem fog a Barca "direkten" játszani. Illetve persze elkezdhetne más lenni, de ha megpróbálná kicserélni a DNS-ét, pont abban a helyzetben találná magát mint pl. a United.

Sokan mindent át akarnának alakítani a csapaton/játékon. Ez nekem olyan, mintha úgy ragaszkodnál egy csajhoz, hogy közben a személyiségének a lényegét akarnád megváltoztatni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.09. 21:06:23

A 22-7-es kapuralövési arány azt is mutatja, hogy milyen habkönnyű módon kapunk gólokat. Az ellenfelek néhány helyzetből is be tudnak találni, mert annyira lazák vagyunk hátul. Mivel szinte csak kontrából kapunk gólokat, ennek a problémának a megoldásával már jóval beljebb lennénk.

Ugyanaz a nóta, mint néhány éve. Tavaly nem húzódtunk fel ennyire könnyelműen. A játékosok átlagos elhelyezkedése alapján ez egy 2-4-4 volt, ami egy öngyilkos taktika. Főleg akkor, ha abból a nyolc emberből legalább három teljesen feleslegesen húzódik fel ennyire előre.

https://en.as.com/resultados/futbol/pri ... adisticas/
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.09. 20:53:00

A következő bajnoki meccsen már szerintem Inigo is komolyan képbe jön. Most Kounde sérült le, a többiek sem teljesen jöttek ki még a sérülésekből. Bilbao és RM. elég húzós és rizikós lesz. Lehet most kell bevetni a mély vízbe. Amúgy tényleg nagy a csend vele kapcsolatban.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.09. 20:44:29

Na nem mintha hiányozna, de pl Inigoval most mi van? Dőlnek ki egymás után a védők, először Christensen, aztán Araujo, most Kounde, Balde meg lehet kéne kapjon némi pihenőt, a fickó ennek ellenére még csak be sem melegít a többi cserével szinte egyik meccsen sem. Ennyire marginális szerepre Faye is jó lenne, nem kéne valaki aranyáron. Ugyan semennyire nem értem minek hoztuk, de ha egyszer megtettük, akkor nem 1 meccs után kéne elásni, még ha gyenge is volt. Egy 18 fős keretben fura, hogy vannak ilyen szerepek.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése