Animék/rajzfilmek & mangák/képregények

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.01.06. 00:15:35

A Tsubasa a legjobb, amikor 3-an futnak egymas mellett 5 percig es beszelgetnek, vagy amikor ketten rugjak el a labdat, h a nemet kapus hatha nem szedi ki, de o terminator. Vagy amikor 10 percig szall a labda a kapu fele es a kapus magaban beszel... Sosem neztem animet a yugioh elso evadan es a klasszikis pokemonon (jo kis nemet rtl :D) kivul, de ez a sorozat is orokre beegette magat a fejembe :D.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.05. 23:51:35

Trollfoci eszembe juttatta:

A pálya ördögei.

Hát srácok én ebbe a sorozatba szerelmes voltam kiskoromban és most ismét kedvet kaptam hozzá. Elképesztő mennyire gagyi :lol: De mégis fantasztikus.

Az ificsapatból kilép a főszereplő, hogy 1 veterán futballista eddze, és eleinte nem érhet a labdához, hanem futva kell mennie a suliba, cölöpökön kell egyensúlyoznia és MEG KELL FOGNIA EGY TYÚKOT :lol: Aztán amikor ez sikerül az edző elküldi a legrosszabb ificsapathoz és a kis kölyök lesz ott a főnök, eskü, nincs ott egy felnőtt sem és természetesen az első meccsen megvernek egy idősebb srácokból álló csapatot a botlábúakkal. Hozzáteszem, hogy ez a csapat sosem nyert még, sőt gólt sem nagyon lőtt, erre meg reflektorfényben tolják a meccset és vannak annyian kint szurkolók, mint egy Honvéd meccsen, ja és még kommentátor is van.
A párbeszédek első osztályúak, például a főszereplő Benjamin leszereli az ellenfelet, mire ő megáll és:
"Most mi történt?" Mivel akkora király, hogy gondolom még sosem vették el tőle a labdát.
Imádom és végig nézem :mrgreen:
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.12.31. 11:25:05

Star Wars: The Clone Wars film és sorozat

A Klónok támadása és a Sithek bosszúja közötti időszakban játszódik de szerintem ez a cím alapján evidens
Film:

Itt találkozik először Anakin és padawanja Ahsoka először. A Christophsis csata alatt csatlakozik Ahsoka Anakinhoz és Obi-Wan-hoz, ahol fontos szerepet játszik a csatában. Majd Jabba fiát kell megmenteniük, hogy az segítse a Köztársaságot.
Sorozat:

Itt elég sok minden kiderül a klónokról illetve a 66-os parancs is szóbakerül. Darth Maul visszatér, neki megismerjük a történetét. Sok új bolygó kerül elmítésre illetve sok karakter bekerül. Szerepel a Halálőrség, Obi-Wan nője, Rex parancsnok, aki majd a Rebelsben is szerepel. Dooku egyik tanítványa Asajj Ventress. Benne van az is, hogy a jeditanoncok, hogy szerzik meg a fénykardjukhoz szükséges kristályt.

Az ötödik évadig nagyon tetszett, csak a hatodik volt az, ami nem. Leginkább azért, mert Ahsoka már nem szerepelt benne. Hiába lépett ki a Jedi Rendből az 5. évad végén nem kapunk semmi infót róla a hatodikban. Inkább Jar Jart kellett nézni, ami nagyon idegesített. Pedig a hatodikban szerepel a 66-os parancs, aminél megint túl sok kérdés maradt nyitva.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.12.24. 19:46:40

Még régebben írtam itt, hogy elkezdtem nézni a One piece-t, még nagyon az elején voltam, de már akkor említettem, hogy rettentően jó, azóta pedig már a 680 rész körül járok...Nem tudok újat mondani, eszméletlenül jó, a rajzolása 250. rész körül javul fel, a time skip utáni részekről (517 résztől) nem is beszélve.

Rengeteg libabőrös és epic jelenet a főszereplő részéről, Luffytól, meg is említek párat az anime haladásának sorrendjében: Az első, mikor az egyik társának szülőföldjét szabadítja fel a halemberek uralma alól. Második, amikor hadat üzen az egész világnak az egyik társa érdekében, és felgyújtatja a "világ-kormány" zászlaját, ami ugye egy hadüzenet. Később megüt egy olyan személyt, kinek jelenlétében fejet kell hajtani, a világ alapítóinak leszármazottjaként tartják. Ottvan még a fivére életének megmentése, a time skip utáni részek szinte mindegyike ilyen, Luffy és kalózcsapatának nevét az egész világ ismeri majd, a tudatlanok félnek, az okosak hősködnek, utóbbiak mindig fűbe harapnak
Amúgy ezt spoileren kívül megemlítem, szerintem ezzel semmi olyat nem írok le, amit nem kéne: Úgy vettem észre, hogy az egész animében Luffy kalózcsapata az egyetlen "pozitív" kalózbanda, mellettük még az emberiség védelmezője, a tengerészet emberiei is rosszfiúknak tűnnek.
Ami a legnagyobb gondom az animével és a mangával, maga a történet előrehaladása. Csigatempóban tolják, és ezért van az, hogy a múlthetivel összesen 723 rész van belőle, és szinte még a történet felénél sem haladnak. Egy sziget néha 50-60 részt is magába foglal, legjobb példa erre a legújabb, a Dressrosa arc, fogalmam sincs, mióta megy, de 60-70-et már biztosan megnéztem belőle, és még messze van az utolsó sziget.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.12.24. 19:15:48

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Végre sikerült befejezni a sok egyéb elfoglaltság mellett. Hát nem tudok nagyon mit írni, aki nem látta, és kedveli a műfajt mindenképp pótolja, aki csak kacérkodik vele, az meg kezdjen bele bátran. Eszméletlenül jó Anime volt, volt benne minden ami kell. Zseniális volt szerintem, gyönyörűen van rajzolva, fantasztikusak a zenék, a történet is baromi jó, és szépen bontakozik ki fokozatosan. A vége mondjuk nem teljes mértékben tetszett, de bőven jó volt a lezárás. Tuti újrázom még majd, mert olyan monológok voltak benne, amik közül jópárat be akarok vésni az emlékezetembe. Tele van erős pillanatokkal, a végén például

Envy és Greed halála is.. Vagy pl Fu és a Mohawkos Briggsi amikor megsebzik Bradlyt, a 4. rész, vagy például amikor Al feláldozza magát, meg még kismillió jelenetsor, baromi erős Anime volt.
Teljesen megérdemelt a 9,1 IMDB-n, még egyszer, csak ajánlani tudom mindenkinek.. =D>
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.23. 09:04:03

A One punch man-ről.

Alapjában véve nem szeretem az ilyen típusú harcolós animéket( Dragon Balls se tetszik), de azért megkapta az esélyt.
Azt kell h mondjam h kellemes csalódás. A hibái ellenére kimondottan vicces és szórakoztató és egyes poénok/jelenetek/egysorosak nagyon emlékezetesek. Igazából animének is nehezen mondanám, hiszen inkább egy szatíra. Egy kifigurázása az animéknek és a nyugati szuperhős-kultúrának.
Negatívum:

Repetitív: Jön vmi gonosz, akit nem tudnak megállítani, Saitama vagy megunja a dolgot vagy véletlenül belekeveredik és egy ütésből legyőzi. Ez a legtöbb rész sztorija. Mondjuk a téma is olyan h nehéz egy háttérsztorit megkomponálni, de azért bőven van hova javulni.
Saitama "nem érdekel" feje.Ugyan engem nem zavar túlzottan az h Saitama bambán néz a semmibe, de sokakat zavar. Kissé hatásvadász a dolog. Ugyan az klassz, amikor átmegy badassbe, de a kontrasztteremtés érdekében kissé talán túlzásba vitték a nem badass arcát. Az asszonyt pl. kimondottan zavarta az első pár részben, aztán hozzászokott.
Pozitívum: Jó zene, látványos akciók, még ha a végkifejlett kiszámítható is. Emlékezetes egysorosok és úgy általában sok emlékezetes jelenet. Az általános abszurd hangulat.

Összesítve: tudom ajánlani a One punch man-t azoknak is, akik nem a kategória kedvelői. Én is ilyen vagyok, de kimondottan jól el van vele az ember. Nem ajánlom h sok részt nézzen valaki egyhusztonban, mert ahhoz túl repetitív a sztori, de egy-egy rész naponta kimondottan jó. 7-7.5/10

Jó szórakozást.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2015.11.14. 17:20:30

A manga nagyon jó, mind az eredeti, mind a Murata által újra-rajzolt változat. Ha az anime követi a stroryt és hangulatot akkor lehet még én is belenézek. :)
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.14. 16:51:05

palesz77 írta:Nem nézi innen valaki a "One punch man"-t? Egész 9gag ezzel van tele, érdekelne, hogy tényleg olyan jó-e.. :D
Annyit írnak róla h a végén még belekezdek. Pedig nem tűnik vmi jónak...
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.14. 15:58:50

Nem nézi innen valaki a "One punch man"-t? Egész 9gag ezzel van tele, érdekelne, hogy tényleg olyan jó-e.. :D
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.10.18. 23:44:01

Bocsánat,nem akarok tudálékoskodni, de a shounen manga/anime nem a férfi közönségnek készül hanem a fiatal fiúknak( mint ahogy a shoujo meg a fiatal lánykáknak). Egyéb iránt a One Piece teljes mértékben megfelel a shounen jellemzőknek,sok harc,kalózok,stb..
Amire te gondolhattál az a seinen, ami felnőtt férfiaknak készül általában komplexebb történettel, sokszor kimondottan erőszakos, vagy töményebb erotikus tartalommal.

Régebben tettem egy próbát én is OP téren,de akkoriban három fansub csapat marakodott azon hogy ki csinálja a feliratokat,úgy hogy fel adtam. Most nem tudom hol tart az ügy. Ami viszont elriaszt az újra kezdéstől hogy több mint 700 résznél járnak :shock:
Szerencsére nálam a grafika nem elsődleges szempont,így nem maradok le olyan klasszikusokról
mint pld. Miyazaki mester korai filmjei,vagy mint ez a gyöngyszem:http://indavideo.hu/video/Jungle_wa_Its ... chi_Guu_01
Persze mindenkinek más az ízlése,nincs is ezzel gond.
Én ezzel pont ellenkezőleg vagyok így.
Nem szeretem a rövid animéket, hiszen amit elkezdek nézni és nem hagyom abba, az azt jelenti, hogy imádom, és minél több része van egy animének, annál tovább élvezhetem...Néztem sok rövid animét, például a parasite, vagy az attack on titan, nekem 25 rész kevés, és mire mindkettőt megszerettem, addigra vége is lett.
Ezért szeretem a Bleach-et, Narutot (shippuuden), Fairy tailt nézni, mivel mindegyik 200+ epizóddal rendelkezik.

A másik!
One Piece film Z

Még nem néztem meg, de alávetettem magam egy adag sopilernek, aminek az lett a vége, hogy megnéztem a filmről egy AMV-t.
Aki nem fél a spoilertől, az nézze meg! Egyszerűen csodálatos, 100% libabőr, ilyen jó anime filmet életemben nem láttam, és bár megnéztem ezt a vidit, (3perces a videó egyébként)egyáltalán nem érzem azt, hogy már mindent láttam, csak mégjobban akarom látni a filmet...Az animáció top1, mást nem tudok mondani.

Ajánlom nektek is, hogy nézzétek meg a videót. :wink:
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.18. 20:43:33

Lehet csak nekem volt új, de Dragon Ball Z Resurrection F már megtalálható a polcokon angolul is.

Október tizenötödikei az, amibe van angol hangsáv is.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.10.17. 12:17:39

Sose tartottam sokra ezeket a kategóriákat animéknél. Aki bátor, az kategorizálhatja a Madoka Magicát nyugodtan. :lol:

Egy újabb új cím: Gangsta.
Mivel lusta vagyok magyarul is írni róla, itt a véleményem angolul.

This was the anime I was waiting for the most this year. It looked like a more modern take of stories like Black Lagoon. These kinds on animes can be really good sometimes, other times they lack in many departments. So how was Gangsta?

Kind of a roller-coaster ride. One of the best intros ever, a very good atmosphere that combines darkness, hopelessness with the occasional humor. Some very well coreographed fights scenes and very strong pictures, but other times the fight scenes become mediocre slasher-scenes of the likes of Tokyo Ghoul and such.



Story: I have to compare it to Black Lagoon. Compared to that it actually made some strong improvements, for example we actualy get a decent amount of background story and we get to know the characters and their motivation(Balck Lagoon also improved in this department after season 1). I also like the fact that they took the time to present the city. A city full of darkness, sadness and depravity.
Its not complicated. The first few episodes show us the city from the viewpoint of the free-lance mercenaries. And these are the best episodes. The problems come when they really want to create a storyline. It becomes a simple slasher-flick instead of a character anime with great atmosphere. They somewhat redeemed themselves with the great last episode, but that wont make up for about 4 episodes of mindless bloodshed with the rare scenes that are actually good. So, starts out good, ends good, but they should not have included this stupid and bloody storyline.
To be honest if they hadnt included the whole super-strength fighters part it would have been way better. 6/10

Animation: I usually dont like this style much, but here, it suits the mood perfectly and I could not imagine a better animation style for Gangsta. Some fight scenes are very well coreographed, but others are just people getting chopped up like firewood. The last episode is a huge dose of what they can achieve if they actually put time into it with all around great visuals and strong scenes. 8/10

Sounds: I dont really remember the music, but the intro song is great. 7.5/10

Characters: I like them. Most of the main characetrs have a pretty decent background story and are interesting. I actually want things to turn out good for them, altough I kind of doubt it.
The thing I dont like(and I have the same complaint about Attack on Titans) is the body count. Ok, we understand, the Hunters are strong, but showing them kill people again and again and again is repetitive, it only adds some shock-value and its completely unnecessarry. (and I used the word "and" so much here just to demonstrate how repetitive it is to do something over AND over AND over again). 8/10



Overall: So, as I already said, I expected a lot from Gangsta(I expected it to be the anime of the year), so was it a disappointment? Well, yes and no. No, because I like it overall and it has very strong episodes and scenes, and yes, because they kind of ruined the whole thing with a few episdes that were just not needed. Im pretty sure that this huge body count is partially because of the success of animes like Attack on Titan, but I honestly feel that this is not the best way for anime to evolve.
Some anime were always bloody and dark, I actually like that aspect, but they are really going over the top. Watching a girl chop up people with an axe is cool and all, but watching it 1 time and 15 times doesnt really make a difference, it only demonstrates what the creators lack in storytelling skills. 7/10

I recommend Gangsta to fans of Black Lagoon, Requiem of Phantom, Cowboy Bebop and maybe Samurai Champloo, Gungrave.



If there wil be a second season, I will watch it, altough this time my expectation will be far lower.



Have fun!
A lényeg, jó hangulatú és egész jó anime, de beleestek abba a hibába, amibe az Attack on Titan: sztori helyett mészárlás nyakra-főre.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2015.10.17. 09:52:36

Kash írta: A one piece egy shounen manga, ami a férfi közönséget célozza meg leginkább, bár nemigazán tudom, hogy egy manga mi alapján shounen.
Bocsánat,nem akarok tudálékoskodni, de a shounen manga/anime nem a férfi közönségnek készül hanem a fiatal fiúknak( mint ahogy a shoujo meg a fiatal lánykáknak). Egyéb iránt a One Piece teljes mértékben megfelel a shounen jellemzőknek,sok harc,kalózok,stb..
Amire te gondolhattál az a seinen, ami felnőtt férfiaknak készül általában komplexebb történettel, sokszor kimondottan erőszakos, vagy töményebb erotikus tartalommal.

Régebben tettem egy próbát én is OP téren,de akkoriban három fansub csapat marakodott azon hogy ki csinálja a feliratokat,úgy hogy fel adtam. Most nem tudom hol tart az ügy. Ami viszont elriaszt az újra kezdéstől hogy több mint 700 résznél járnak :shock:
Szerencsére nálam a grafika nem elsődleges szempont,így nem maradok le olyan klasszikusokról
mint pld. Miyazaki mester korai filmjei,vagy mint ez a gyöngyszem:http://indavideo.hu/video/Jungle_wa_Its ... chi_Guu_01
Persze mindenkinek más az ízlése,nincs is ezzel gond.
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.10.17. 01:05:52

Elnézést, hogy mostanában nem nagyon írtam ide, nem volt túl sok időm, igazából most sincs, de mivel még régebben érdeklődtem a One Piece anime után, hogy milyen lehet, és ha jól emlékszem noname fórumtársunk mondta azt, hogy mivel nem szereti a régi tipusú animéket, így ez kimaradt neki, viszont én elkezdtem nézni, és most leírom a véleményemet.

Körülbelül az 50. résznél tarthatok, még mielőtt elkezdtem volna nézni nagyon filóztam rajta, hogy egyáltalán elkezdjem-e...Több okból kifolyólag is. Az egyik ugye az animáció, 1998 vagy 99-es az anime indulása, és ez sajnos a rajzoláson is látszik, ami eleinte nagyon zavart. A másik zavaró tényező a kalóz téma. Útálok minden olyan dolgot, ami a kalózokkal kapcsolatos, unalmasnak tartom a hajókázást, lövöldözést és a kardozást.

És most jön a csavar.
A one piece egy shounen manga, ami a férfi közönséget célozza meg leginkább, bár nemigazán tudom, hogy egy manga mi alapján shounen. Talán nem spoilerezek vele azzal, ha elmondom, hogy a történet szerint létezik egy kincs, amit "One piece"-nek neveznek, és minden kalóz ezt a kincset akarja megszerezni, így van ezzel Monkey D. Luffy is, az anime főszereplője. Ha egy szóban kellene jellemezni az animét akkor azt mondanám, hogy: Legjobb
A kalóz téma és a rajzolás ellenére állítom, hogy ez az anime nálam abszolút top3, egyáltalán nem csalódtam, sőt, nem tudok betelni vele, vannak benne földöntúli dolgok is, egyes kalózok és tengerészek különleges képességekkel rendelkeznek.

Luffy a kalózkirállyá válás útján társakat keres magamellé, akikkel közösen indulnak a Grand Line-ra, a legveszélyesebb ócenra. Minden új tag "felvétele" alaposan kivan úgymond "tárgyalva", nem úgy történik, hogy talál egy embert és az mellé szegődik, nem. Minden jövendőbeli társának segít, illetve megmenti az életét, így elkötelezik magukat mellette...Egyébként Luffy is rendelkezik különleges képeséggel
A harcok viszonylag jól megvannak csinálva, a hangefektek talán az állathangokon kívül tökéletes, a szinkron első rangú, rengeteg külömböző személyiség. A történések esetenként durván véresek és megrázóak, viszont ugyanúgy vannak benne lökött és vicces figurák.
Ami nekem különösen tetszik, hogy minden karakterről kapunk háttérinformációt, tehát nem csak úgy van egy karakter, betekintést nyerünk a múltjába, 4-5 részen keresztül is húzhatnak egy egyszerű emberi történetet, persze egyáltalán nem unalmasak.

Talán elkezdeni nehéz az animét, nehezen tudtam megbarátkozni vele, úgy 10-15 rész után viszont már éreztem azt, amit egy jó animénél, hogy ülni akarok és nézni.

10/10

Nem vagyok elfogult, viszont az új animációja, amivel feljavították az animét az valami elképesztően brutál, szép, nem is tudok rá mit mondani, egyrészt ez is motivált abban, hogy elkezdjem nézni. Mikor azt mondták, hogy a Narutot széjjel alázza, nem akartam elhinni, viszont 50 rész után kezdem kapizsgálni, hogy mi az a one piece-ben, ami a Narutoból hiányzik.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.10.14. 01:04:01

messideco írta:Kedden bedobom majd a szokásos helyre :)
Ott van egy, Timnek meglepetés :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.10.09. 11:56:11

Kedden bedobom majd a szokásos helyre :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.10.08. 15:16:10

Alszik a nép, szóval itt egy ajánló:
Arslan Senki, avagy The Heroic Legend of Arslan

Ez egy 2015-ös anime. 12 részen vagyok túl a 25-ből. Egy 1991-1993-as animére alapozták.
Középkorban játszódik, trónviszály, kaland, háború, minimális természetfeletti.
Hasonló címek: Magi(első szezon), FMA-FMAB, Berserk(amit amúgy utálok, de csak a teljesen elmeroggyant utolsó részek miatt, amúgy pofás kis középkori háborús anime lenne).

Eddig kimondottan tetszik az anime, érdekes és elég okos sztori, jó karakterek(vannak szélsőségesek, de azok sem rosszak). Néha talán kicsit nagy az idill, értsd a herceg az ideális középkori herceg mintapéldánya, de egyáltalán nem zavaró. Kiemelném még a látványt. A város, a karakterek, a harcok, minden fantasztikusan néz ki, ehhez hasonló minőséget kevesen tudtak eddig hozni: Kara no Kyoukai, Fate, SAO, FMA.
A látványban az egyedüli negatívum , hogy, mivel sokszor hatalmas seregek csatáját látjuk, ilyenkor néha átváltanak CGI-ra, ami egyből kitűnik a rossz értelemben. Az anime és a CGI számomra összeegyeztethetetlen. Szerencsére ritka az ilyen jelenet és bőven kárpótolnak érte.
Elég alulértékeltnek tartom, hiszen az eddig látottak közül nálam az év animéje is lehet.
A sztori remek, de nem különösen kreatív, nem egy Death Note vagy FMAB, így pár ember számára lehet nem imponáló, de akik a fentebb említett animékat szerették vagy úgy átalában a háborús filmeket, gondolok itt elsősorban a Kingdom of Heaven-re meg hasonlókra, annak erősen ajánlom!

UI: Hoppá, most látom h a mangaíró ugyanaz, mint az FMA esetében. Ez sok mindent megmagyaráz :wink:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.10.01. 19:08:51

Palesz77: Köszi a kérdést; Nem néztem meg és nem is fogom!
És most legalább leírhatom, hogy miért nem. Először is azért, amit te is említettél, hogy nem tudták a 3D manőverének manőverezését jól kiviteletzni, nagyon gagyin néz ki, ahogy "röpködnek" a levegőben, értsd: Állnak egy helyben, mögöttük meg megy a film.
Másik dolog: A japán szinkronba nem kötök bele, minden animét amit régen Magyarul néztem, azt most Japán szinkronnal, ennek az oka az, hogy sikítozni, sírni, örülni, ordibálni a szituációnak megfelelően tudnak, viszont maga a színészi teljesítménnyel óriási gondok vannak...És azokat a dolgokat, amiket az animékben a Japánok kifogástalanul csinálnak, azt filmekben nem tudják visszahozni, ezért nem örültem, hogy Japánok filmesítik meg -szentül hiszem, hogy ha mondjuk a Marvel karolta volna fel, vagy bármelyik másik neves amerikai stúdió, a manővrezéssel nem lennének gondok, gondoljunk vissza a csodálatos pókemberre, vagy a 2 avengers filmre-

De nem csak a manőverezéssel vannak gondok, az elején, mikor az óriás berúgja a falat, az az animében egy óriási robbanást idéz elő, röpküdnek a faldarabok, sokan megmurdelnek, a filmben viszont pukkan egyet a fal és kb ennyi., ezt onnan tudom, hogy megnéztem a trailert. Szóval, nem tetszik. Tualjdonképpen semmi, nameg láttam az animét, még1x ugyanazt rosszabb kivitelezésben nem fogom megnézni.

Viszont ami abszolút kiverte nálam a biztosítékot, az a leg badass-szabb főszereplő kihagyása a komplett filmből...Rivaill Ackerman. Nem is értem, hogyan gondolhatták ezt komolyan, egyszerűen felfoghatatlan, már az anime történetének szinte a legelejétől fontos láncszem, mivel őt tartják az emberiség legerősebb katonájának, arról nem is beszélve, hogy később meghatározó alakja az animének és az egész történetnek, erre a filmből teljesen kihagyják.

Palesz, nézd meg nyugodtan, és döntsd el te, hogy milyen a film, én nem vagyok hajlandó megnézni, ha készül egyszer egy reboot amerikából, megnézem, addig hanyagolom.
Aki pedig még nem látta az animét, annak üzenem, hogy minél előbb pótolja, és a filmet messziről kerülje el.
Mindig azt szoktam mondani, hogy ha egy 18+ éves ember nem szereti az animét, az biztos nem a Fairy tail után fogja megszeretni ( :mrgreen: ), így most is azt mondom, hogy aki nem komálja a Japán produktumokat, annak nem fog tetszeni a film.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.10.01. 14:40:49

"And my heart will leave you never."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.01. 14:40:24

Remélem belefér ebbe a topicba.. Kash, Attack on Titan filmet megnézted már? Mennyire lett katasztrófa? Mennyire adják át a karakterek meg a sztori a sorozat feelingjét? Trailer alapján nekem szörnyűnek tűnt, kb mint az "Avatar, az utolsó léghajlító" filmváltozata - pedig az anime nagyon jó lett belőle, ajánlom mindenkinek.

Plusz, van aki elkezdte már nézni a Dragon Ball Supert? Az mennyire jó? :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.10.01. 14:33:18

Egy kis rövid-anime ajánlás.

Eve no Jikan: a nem túl távoli jövőben játszódik, a robotok igen elterjedtek. Alárendelt szerepük van és a különböző robotok ellen(nevelő, takarító, hasonlók) intenzív propaganda folyik. Van egy kávéház, ahol viszont az a szabály h mindenki egyenrangú. Ez egy tipikusan művészi anime rengeteg mondanivalóval és drámai tartalommal. 6 rész, darabja kb 15 perces. Ugyan az első 2 rész után még nem tartottam nagy számnak, de a végére nagyon megkedveltem. Ajánlom mindenkinek. Osztályzásom: 8/10

Mnemosyne: ez egy érdekes eset. Nevezzük erotikus tartalmú animének. Az alapsztorija rettenet, de az első 4 részben alig foglalkoznak az alapsztorival. Ezek 40 perces detektívsztorik, melyekben erős hangsúly van azon h merre tart a világ, jövőképek, stb. Először is rutinosabb rajongóknak ajánlom, tehát aki az Elfen Lied meztelenségén szörnyülködik, az bele se nézzen. Kiemelném a remekül koreografált harcjeleneteket. A gond az h az utolsó 2 részben elkezdenek feldolgozni egy nagy sztoriszálat, ami kb a vízvezetékszerelő pornónak a japán hentai megfelelője és azzal rendes pofára esik az egész. Furcsasága ellenére az első 4 rész, mitn érdekesség nem rossz. De ha valaki belefog, nem ajánlom az 5-6. részt.

Rint ledarálja a repülő, de túléli, mivel halhatatlan, csak évek telnek el, továbbá elveszti az emlékeit.
UI: Messideco, kiraksz egy linket az ajánlóhoz?
A Fifa egy szégyen
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2015.09.30. 19:45:13

Feast4 írta:A God Bless Dancougar (Az Űrrepülőszázad) zárófilmjét megelőzően a sorozatot nem tudja valako honnan lehetne megszerezni?
ITT próbáltad már?
Bár ha jól látom 44 giga,és 2 seeder van jelenleg..
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.09.30. 11:35:25

A God Bless Dancougar (Az Űrrepülőszázad) zárófilmjét megelőzően a sorozatot nem tudja valako honnan lehetne megszerezni?
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.09.30. 10:48:34

Nézzetek rá a magon az ajánlóra :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.09.26. 12:33:32

Áh, köszi szépen. :D
Felírtam úgy 3-4-et, meglesem őket.
A Hakushou-t, inuyasha-t láttam, a többit még nem, úgy 6-7 hónapja kezdtem el bővíteni az érdeklődési körömet, régebben csak azokat néztem, amelyek az animaxon is futottak, illetve amelyeknek jóhíre eljutott hozzám (AOT, T. Ghoul..stb)
Így most igyekszem minél többet megnézni, tervezem a One Piece-t ugye, bár nekem is vannak előítéleteim az animációval kapcsolatban, viszont a Naruto, Bleach és Fairy tail után ez az úgymond leghíresebb, sokan nézik és szeretik, szóval kíváncsi vagyok.
Kép
Lezárt