Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.05.31. 14:36:01

zola8787 írta:
Chino írta:Aki látta a DP 2-őt kíváncsi lennék a véleményére, leginkább az elsővel összevetve. Nagyon megosztó véleményeket hallottam.
Nem csípem a szuperhősös filmeket, viszont a Deadpool első részére behúztak ismerőseim a moziba, hogy "ez nem egy tipikus marvel film". Végigröhögtem, nagyon jó volt. A második rész pedig ugyanezt hozza. Egyedüli negatív az a vége, nagyon elhúzták és nagyon gyenge lett. Viszont ha mész, várd meg a stáblista közötti jeleneteket, ott nagyon röhögtem, pedig nem is láttam az X-men-es Deadpool-t például, mégis értettem.

"Szuperhősös leérkezés, ááááááááááááááááááááááááááááááááá, ki találta ezt ki, ááááááááááááááááááá" :lol:
Premier előtt néztem kritikát is írtam, csak tényleg kíváncsi voltam ki, hogyan vélekedik erről. Hogy azért jött be igazából a franchise az embereknek mert valami teljesen új volt vagy tényleg nagyon bejön a nézőknek.
A második post credit meg kötelező én csak amiatt is megvettem volbna a jegyet.
zola8787 írta:Solo meg nem érdekel. Sosem volt kedvenc karakterem, nálam a Star Wars mindig a jedikről szólt. Továbbra is ott van az a nyomorult Yoda, ha róla csinálának előzményt, elsőként foglalnék rá jegyet, de Han Solo, könyörgöm.
Ezzel kb. én is így vagyok. A Rogue One például pont ezért nem jött be. Gyakorlatilag nem is Star Wars univerzum. Mondjuk a Vaderes pár perc adta.
Ha minden igaz Kenobiból lesz majd egy spin-off, de még nem hivatalos.
Forca Barca!!!!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3257
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.05.31. 13:46:20

bowlinggolyo írta:
Szerintem azért nem érdemes összevetni az eggyel, mert az egy kuriózum volt az akkori filmes világban. A kettő hozza ugyanazt az életérzést, sőt sok esetben még nagyobbat is ütnek a poénok, de nem lesz az az érzésed mint az első után mert az akkor egy újdonság volt.
Ugyanezt érzem én is. Én nem követem a képregényeket,szóval nekem aztán tényleg újdonság volt az első film,kétszer is megnéztem a moziban akkor,meg azóta még itthon is. Ugyanakkor nekem a mostani is tetszik,de az elsőnél szerintem nem lett jobb. De abszolút jól szórakoztam rajta,szóval nem bántam meg hogy beültem.
Avatar
Balazsis
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2018.03.04. 11:51:48
Tartózkodási hely: Hódmezőlázárhely

2018.05.31. 13:00:47

Chino írta:Aki látta a DP 2-őt kíváncsi lennék a véleményére, leginkább az elsővel összevetve. Nagyon megosztó véleményeket hallottam.

Ha valakit érdekel:

http://cornandsoda.com/31198-2/" target="_blank
Furcsa, de nekem pont, hogy a 2. jött be jobban.

Az első rész jóval "véresebb" volt, ebbe meg több vicc került, amik szerintem jobban is működtek mint az 1-ben (bár azis igaz, hogy voltak olyan "poénok" is amik szó szerint fájtak, annyira blőd, bénák voltak, bár ebben lehet a magyar szinkron is közrejátszik).

A történet tetszett, meglepett, hogy milyen jó kis történetet összedobtak, pedig azthittem, hogy úgy mint a film magát, a készítők sem veszik majd komolyan az egészet. De az felvezetés, meg a történet lefolyása tetszett, a vége tényleg kicsit, erőltetett volt.
Összeségében szerintem bőven megéri megnézni :D
It's nice to be important but it's more important to be nice! -Scooter
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.05.31. 12:26:45

Chino írta:Aki látta a DP 2-őt kíváncsi lennék a véleményére, leginkább az elsővel összevetve. Nagyon megosztó véleményeket hallottam.
Nem csípem a szuperhősös filmeket, viszont a Deadpool első részére behúztak ismerőseim a moziba, hogy "ez nem egy tipikus marvel film". Végigröhögtem, nagyon jó volt. A második rész pedig ugyanezt hozza. Egyedüli negatív az a vége, nagyon elhúzták és nagyon gyenge lett. Viszont ha mész, várd meg a stáblista közötti jeleneteket, ott nagyon röhögtem, pedig nem is láttam az X-men-es Deadpool-t például, mégis értettem.

"Szuperhősös leérkezés, ááááááááááááááááááááááááááááááááá, ki találta ezt ki, ááááááááááááááááááá" :lol:

Solo meg nem érdekel. Sosem volt kedvenc karakterem, nálam a Star Wars mindig a jedikről szólt. Továbbra is ott van az a nyomorult Yoda, ha róla csinálának előzményt, elsőként foglalnék rá jegyet, de Han Solo, könyörgöm.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2018.05.31. 12:21:12

Chino írta:Aki látta a DP 2-őt kíváncsi lennék a véleményére, leginkább az elsővel összevetve. Nagyon megosztó véleményeket hallottam.
Szerintem azért nem érdemes összevetni az eggyel, mert az egy kuriózum volt az akkori filmes világban. A kettő hozza ugyanazt az életérzést, sőt sok esetben még nagyobbat is ütnek a poénok, de nem lesz az az érzésed mint az első után mert az akkor egy újdonság volt.

A film nekem nagyon tetszett és ha az egy tetszett ez tuti tetszeni fog. Az after craditek meg az egyhez hasonlóan királyak lettek :)
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2018.05.31. 11:50:24

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... BFFPpf8p_k" target="_blank
Botrányok kísérték, de kiváncsi vagyok mit hoznak ki belőle.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6639
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.31. 10:36:36

miro. írta:Valaki latta az uj SW-t?
Azt olvastam rola hogy mar-mar szokasosan [auto_cenzúra] lett..
Én végül beadom a derekam és pénteken megnézem, pedig én is a "bojkott" mellett voltam, de akkora bukta lett, hogy nyugodt szívvel veszek rá jegyet, tehát nem az én pénzemtől lesz kasszasiker.

Egyik haverom aki kb. semmit nem tud a Star Warsról, azt írt nekem, hogy az eddigi legjobb Star Wars film :D
De én is mindenhol azt olvasom, hogy gagyi lett, emellett a Disney-slepp nyilatkozatai se tették szimpatikusabbá a filmet. Pedig így interjúkon keresztül a főszereplő csávó is szimpatikusnak tűnik, csak nehogy a végén úgy járjon, mint Hayden Christensen, akit a világból is sikerült kiútálni.

Viszont azt olvastam, hogy Ő is 3 filmre szerződött, tehát mennek majd tovább az ifjú Han és a pánszexuális Lando kalandjai...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.31. 09:55:09

Én nem szoktam összevetni soha a több részes moviekat. Szerintem az első mindog jobbnak hat, mivel kuriózum.

Hozta a szokásosat, rengeteg poén van benne, ami ül is. Én végig élveztem.

Ráadásul szerintem összekötik majd a Bosszúállók folytatásával. Szerintem mindenképp érdemes megnézni.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.05.31. 08:42:04

Aki látta a DP 2-őt kíváncsi lennék a véleményére, leginkább az elsővel összevetve. Nagyon megosztó véleményeket hallottam.

Ha valakit érdekel:

http://cornandsoda.com/31198-2/" target="_blank
Forca Barca!!!!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.05.31. 06:24:42

Valaki latta az uj SW-t?
Azt olvastam rola hogy mar-mar szokasosan ... lett..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2018.05.31. 14:18:06-kor.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5159
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.05.24. 15:13:35

S.Agüero írta: Neked már csak a kézkrém és egy zsepi. :D
Kép
most mondd hogy nem néz ki jól. mármint a film [-X :mrgreen:
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.24. 15:00:05

soadroli írta:The Sisters Brothers Trailer
Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix. kell még valami? :D
Neked már csak a kézkrém és egy zsepi. :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5159
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.05.24. 14:55:51

The Sisters Brothers Trailer
Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix. kell még valami? :D
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.04. 14:06:53

davi10 írta: Annyit viszont elért a film, hogy valószínűleg ennek a folytatását is moziba nézem meg, míg a hozzám sokkal közelebb álló Star Wars univerzum folytatást már nem annyira biztos...
Ma te vagy a második akitől ezt hallom, és a legszentebb ünnepen nyilatkoztatod ki, hogy nem biztos, hogy elmész a templomba... :| May 4 be with you!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6639
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.04. 13:40:09

csababarca írta:iw

Lesz valami csavar, nem véletlen említetteStrange hogy 14millió lehetőségből csak egyszer nyerhetnek. Szerintem az fut, onnantól kezdve, hogy megkezdődik a harc a Titánon.
Valószínűleg Tony, Steve fűbe harap a végén, áldozatot kell majd hozniuk a csapatért,Pókért, TChalláért, stb.
Nekem is nagyon bejött, és várom a kövi részt, mert nagyon okosan kell megcsinálni a feltámasztásos dolgot, hogy ne vesszen kárba ez a film.

Akik nem a csettintéssel haltak meg (Heimdal,Loki,Gamora, Vízió,...) szerintem nekik kakukk van. Aki csettintés után haltak meg, őket vissza fogják hozni.

Igen ez a gondom amikor valami filmbe beleviszik az időmanipulációt meg a feltámasztást, hogy onnantól igazából bárkit bármikor vissza lehetne hozni.

Nekem az, hogy Strange aszonta, hogy csak 1 lehetőségbe nyertek az annak tűnt, amit csináltak, csak az Űrlord elcseszte. Bár az utolsó mondata valami utalás volt, hogy így kell történnie.

Így pár nappal később átgondolva felértékelődött benne a film, Thanos meg tök jó főgonosz, aki végülis lehet nem is gonosz :D

Nagyon szurkolok, hogy ne úgy oldják meg a folytatást,, hogy ugyan teljesen reménytelen a helyzet, de "itt vagyunk egymásnak" meg "a szeretet erejével győzünk" és egyéb közhelyek.
Annyit viszont elért a film, hogy valószínűleg ennek a folytatását is moziba nézem meg, míg a hozzám sokkal közelebb álló Star Wars univerzum folytatást már nem annyira biztos...

És ahogy olvastam, a nyitóhétvégén több bevételt hozott, mint a Star Wars 7, ezzel ez az új csúcstartó. Komoly...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.04. 12:29:09

iw

Lesz valami csavar, nem véletlen említetteStrange hogy 14millió lehetőségből csak egyszer nyerhetnek. Szerintem az fut, onnantól kezdve, hogy megkezdődik a harc a Titánon.
Valószínűleg Tony, Steve fűbe harap a végén, áldozatot kell majd hozniuk a csapatért,Pókért, TChalláért, stb.
Nekem is nagyon bejött, és várom a kövi részt, mert nagyon okosan kell megcsinálni a feltámasztásos dolgot, hogy ne vesszen kárba ez a film.

Akik nem a csettintéssel haltak meg (Heimdal,Loki,Gamora, Vízió,...) szerintem nekik kakukk van. Aki csettintés után haltak meg, őket vissza fogják hozni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3257
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.05.04. 09:12:38

Én is leírom a véleményem a Bosszuállókról.

Persze,hogy vissza fognak hozni kb mindenkit. "Meghaltak" olyan karaterek,akiknek még most volt az első szóló filmjük,ráadásul fiatalok,nyilván nem őket fogják kiírni. Ellenben a 2. rész nem hiszem,hogy szintén csupa boldogság lesz,visszamennek a múltba és mindenki megmenekül,simán el tudom képzelni, hogy a mentőakció alatt újabb,valós halálok történnek.
És lesznek új szereplői is a filmnek,Marvel Kapitány pl,de a Hangya is fel fog bukkanni,vagy éppen a Valkűr csaj a Ragnarökből :D

Én imádom a Marvelt,engem lenyűgözött ez a film is,főleg RDJ és Tom jelenete a végén,de poénok is voltak bőven szerintem,Drax vagy éppen Bruce is élen járt ebben,bár utóbbi poénkodása nekem már kicsit túlzás volt,de gyakorlatilag én ennyi negatívumot tudok mondani.

Nincs bajom a DC-vel,jó pár filmet láttam,de pl az Igazság Ligája ehhez képest sehol sincs. Kb mintha a magyar válogatottat akarnék egy némethez hasonlítani. Ugyanakkor ott is vannak karakterek,akiket szeretek,Flash pl kifejezetten a kedvenceim közé sorolható,és Wonder Women-t is csípem :P
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.04. 09:05:11

noname írta:

remélem nem hozzák vissza őket a következő részben, vagy legalábbis nem mindenkit
Nem tökéletes (nyilván túl sok a karakter), de kb kihozták a maximumot.
9/10

Hát ezzel mindössze annyi baj, hogy gyakorlatilag az alap, régi karakterek élték túl, akik már kifogytak. Felvezettek egy halom újat akikkel valószínűleg lesznek még önálló filmek. Pl: Pókmanus, Fekete párduc,a Galaxis örzői is baromi uncsi lenne ha csak Rocket lenne benne. Szóval ne valószínű hogy ez így marad. Loki halála biztos, illetve Gamorra (bár ez számomra elég kérdéses), ezenkívül szerintem senki. Aztán hullhatnak még a folytatásba, de szerintem régebbi karaktereket fog érinteni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.05.04. 08:47:04

Nah megvolt az Infinity war.

Tudom ajánlani mindenkinek. Szinte lehetetlen feladatnak tűnt elzsonglőrködni ennyi karakterrel, de nem okoztak csalódást a rendezők. Thanos pedig végre egy komplex karakter, akinek akár igazat is lehet adni. A vége is jó lett.

remélem nem hozzák vissza őket a következő részben, vagy legalábbis nem mindenkit
Nem tökéletes (nyilván túl sok a karakter), de kb kihozták a maximumot.
9/10
A Fifa egy szégyen
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6639
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.02. 22:05:31

davi10 írta:Én már kifejtettem, hogy miért nem vagyok oda a Marvel filmekért, de ez most felkeltette az érdeklődésemet.
Na most jöttem haza :D

Nekem valamiért nem ütött akkorát, az is lejött, hogy az utolsó kőnél vissza fogja tekerni az időt. Persze ütött, hogy végre nem a bosszuállók nyernek, és a Galaxis őrzőinél kicsit átjött, amit a Marvel fanok a többi karakternél érezhettek, mert az volt kb az egyeteln Disney-Marvel film, ami kifejezetten tetszett.

De 99%-ban biztos vagyok benne, hogy valahogy visszahozzák őket a következőbe.
Akinek tetszettek az eddigi Marvel filmek, annak ez is nagyon be fog jönni, de aki látott már elég filmet ebből az univerzumtól, de valahogy nem győzte meg, az valószínűleg nem fog elájulni.

Élvezhető film, a poénok nagyrésze jól működik, király a látvány is, de valahogy nekem még mindig súlytalan ez az univerzum, remélem az X-men jogokat nem viszi el a Disney ebbe az irányba.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.01. 16:58:16

visca el barca írta:
S.Agüero írta:Ha valaki tud ehhez hasonló filmet, ne habozzon.
ha esetleg nem láttad volna még a rendező másik két hasonló filmjét nézd meg azt is: el cuerpo, los ojos de julia
Utóbbit nem láttam még, úgyhogy köszi! :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.01. 15:03:08

S.Agüero írta:Ha valaki tud ehhez hasonló filmet, ne habozzon.
ha esetleg nem láttad volna még a rendező másik két hasonló filmjét nézd meg azt is: el cuerpo, los ojos de julia
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.01. 13:09:18

Na, végre megnéztem a Contratiempót, az ilyen misztikus krimiket nagyon szeretem, baromira tetszett, ez befér a top50-be. :D Ha valaki tud ehhez hasonló filmet, ne habozzon.

a csattanóra gondoltam a film közben, de csak kósza gondolat volt, úgyhogy még így is ütött rendesen
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.30. 00:45:54

visca el barca írta:remélem jobb lesz mint a get out, az is akkora hypeot kapott mint az állat, de sztem nagyobb volt a füstje mint a lángja...
Jó film volt az, de tény, hogy nagyobbat szólt, mint amilyen jó volt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.29. 20:15:11

remélem jobb lesz mint a get out, az is akkora hypeot kapott mint az állat, de sztem nagyobb volt a füstje mint a lángja...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése