Utazás Barcelonába

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Gogeta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.01.28. 16:54:36

2008.06.24. 14:00:59

Hali!

Mi augusztusban szeretnénk menni Barcelonába. Kocsival. :)
Jó lenne, ha mondanátok egy útvonalat(autópálya, stb.), sőt, az autópályadíjakról is kérnék egy írást. :)

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv. Gogeta. :)
Visça el Barça!
Avatar
Béci77
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006.01.05. 16:22:27
Tartózkodási hely: Nagyatád

2008.06.16. 18:35:47

Én úgy tudom mindenre fel lehet ülni a jeggyel, maximum sokat kell sorbaállni (akár másfél órát is).
Ami kűlön pénz az a dodzsem, céllövölde, stb. amikért egy búcsúban is fizetnél.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.06.16. 12:32:59

Béci77 írta:Remélem mindenre válaszolok.
Szóval:

- a Formentor tulajdonképpen egy társasház, helyiek laknak benne, általában idősebbek és egy-két lakás van kiadva.
- a ház kb 100-150 méterre van a tengertől egy a partra merőleges, nyugodt utcában
- a vasútállomás elég messze van kb 2 km
- bolt van egy saroknyira (50-100 m) talán michelangelo a neve de ez nem biztos, de mindent lehet benn kapni, friss pékárut is
- PortAventurába eddig mindig 1 napos jegyet vettünk, de most szerintem 2 naposat veszünk
- buliba már nem járok, így erről nem tudok nyilatkozni, csak annyit, hogy a környéken esténként sétálva én nem vettem észre egyet sem, de attól még lehet, hogy van
Bocs ha kimaradt valami. Szia
Nagyjából kielégítő volt a válaszod,köszi. :wink:

Még egy dolog azért lenne...
Valahol olvastam,h a Port Aventurás jeggyel nem lehet mindenre felülni van amiért külön is fizetni kell.
Ez tényleg így van,vagy mindenre érvényes a jegy?
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Béci77
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006.01.05. 16:22:27
Tartózkodási hely: Nagyatád

2008.06.13. 14:07:52

Remélem mindenre válaszolok.
Szóval:

- a Formentor tulajdonképpen egy társasház, helyiek laknak benne, általában idősebbek és egy-két lakás van kiadva.
- a ház kb 100-150 méterre van a tengertől egy a partra merőleges, nyugodt utcában
- a vasútállomás elég messze van kb 2 km
- bolt van egy saroknyira (50-100 m) talán michelangelo a neve de ez nem biztos, de mindent lehet benn kapni, friss pékárut is
- PortAventurába eddig mindig 1 napos jegyet vettünk, de most szerintem 2 naposat veszünk
- buliba már nem járok, így erről nem tudok nyilatkozni, csak annyit, hogy a környéken esténként sétálva én nem vettem észre egyet sem, de attól még lehet, hogy van
Bocs ha kimaradt valami. Szia
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.06.13. 13:36:14

Béci77 írta:Szia Bányász!

Nem kell aggódnod, a Formentor nagyon kultúrált szállás, mi ott voltunk tavaly is, és az idén is ott leszünk június 28-július 5-ig.
Ha valami konkrét dolog érdekel kérdezz csak!
Üdv!

Nem aggódok én...pár képet láttam a szállásról,jónak tűnt,meg leírás alapján is jó...és hát Te is azt állítod,h frankó.Ennyi talán elég.

Amúgy pár dolog érdekelne...
Pl,h milyen a környék?Télleg közel a tenger?Nyugodt környéken van vagy zajos részen?Esetleg vasútállomástól messze van e?Meg tavaly voltam spanyolba és mindig Mercadona nevű boltba vásároltunk és nagyon megtetszett,az van e a környéken esetleg? :D

Port Aventurába mindenki a kétnapos jegyet ajánlja....szted is olyat váltsunk majd?
Szórakozóhelyekről tudsz valamit a közelben?Ajánlani tudsz valamit?(Pachan kívül)

Amúgy mi 21-28ig megyünk szóval pont egymást váltjuk...
Sok magyar szokott lenni?Fiatalok?

Hát asszem ennyi így hírtelen,remélem megtisztelsz a válasszal.... :wink: Bocs a sok hülye kérdésér csak hát nagyon izgatottak vagyunk. :D
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Béci77
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006.01.05. 16:22:27
Tartózkodási hely: Nagyatád

2008.06.13. 12:59:04

Szia Bányász!

Nem kell aggódnod, a Formentor nagyon kultúrált szállás, mi ott voltunk tavaly is, és az idén is ott leszünk június 28-július 5-ig.
Ha valami konkrét dolog érdekel kérdezz csak!
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.06.10. 20:44:32

Etooka írta:Salou-n belül melyik Hotelbe mész?Én már voltam ott,2x is,nagyon faja!Egyébként ott még akár az utcán és a tengerparton is aludtam volna!Nagyon szép és rendezett! :lol:
Ez a kérdés nekem szól?
Csak mert visszaolvastam és nem nagyon említette más Salout...sőt mostanság csak én voltam aktív ebben a topicban...

Egyébként mi valami Formentor nevű apartmanszállóba megyünk.Nem a legjobb de legalább nem túl drága(bár lehetett volna sokkal olcsóbb is).Meh azt írják közel van a parthoz ami elég vagány,remélem igaz is.
Az meg mindegy mien a szállás,úgyis csak aludni leszünk ott vagy még azt se... :)
Egyébként úgy vagyok vele mint Te,ha ott a tenger akkor akár az utcán is elalszok...

Ha nem nekem jött a kérdés akkor bocs... :wink:

Egyébként Te már a "bulizós" korosztályt képviseled vagy még fiatalabb vagy?
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2008.06.09. 16:16:18

Salou-n belül melyik Hotelbe mész?Én már voltam ott,2x is,nagyon faja!Egyébként ott még akár az utcán és a tengerparton is aludtam volna!Nagyon szép és rendezett! :lol:
.
Avatar
fUtBoLiStA
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2008.05.23. 14:32:27
Tartózkodási hely: a kereszteződésnél balra

2008.06.09. 16:07:39

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyibe van egy hétvége Barcelonába? Repülő jeggyel, valami hotel félébe 4 személynek? Aki volt már esetleg Barca meccsen hová érdemes ülni? (ne is legyen túl drága, de azért lássunk is valamit) Előre is köszi!
„A Barcelona az a csapat, mely meg fogja nyerni a bajnokságot, az a gárda, melynek élvezni kell a játékát, mint rajongó, és szenvedni ellene a végsőkig, mint ellenfél.”

Miguel Angel Lotina
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.06.08. 13:56:27

Kép Kép Kép
Kép Kép
Pepe
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.02.12. 13:43:35

2008.06.07. 10:51:30

Sziasztok.
Vki jön barcelonába júni 22 től júli elejéig?
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.05.17. 22:59:40

De mi lenne, ha mennék veletek navigátornak?;)
Bármi megoldható :wink:

A tippjeiddel amúgy biztosan nem lesz gond,most csak azzal van a gond,h alig van hostel amibe még van hely :?
A jobbak mind tele vannak,ugyh most azt kell eldöntenünk,h a rosszabbak közül mégis meiket válaszzuk.
De ez már a mi bajunk.
Akartam még javasolni, h ha bevállalósak vagytok, mindenképp sokágyas koedukált szobát válasszatok, m úgy lehet ám jól haverkodni, de ha jól észlelem, jóformán csak aludni fogtok ott és azt is csak 1x, így ennek előnyeit vsz nem nagyon tapasztaljátok majd meg.:S
Hát azt most valóban nem tapasztaljuk meg,de én mindenképp tervezek majd a közeljövőben egy hosszabb barcelonai kiruccanást és akkor a haverkodásra is sort kerítek az biztos.

Köszönök amúgy minden tippet :wink: :D
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Barbibaba
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.11.28. 23:08:07

2008.05.15. 23:21:47

Én még hostelszűz vagyok,ugyh úgy járunk el nagyjából ahogy tanácsolod,így látatlanba is Rád hagyatkozunk.Szóval remélem beválnak majd a tippjeid
Hajjaj, nem is sejtettem, h ekkora felelősséget veszek a nyakamba.:) De mi lenne, ha mennék veletek navigátornak?;)
Na de komolyra fordítva: ha a hostelworldön megnézed a szállások szolgáltatásait, ahol felsorolja, az adott hostel miket nyújt, szinte mindnél ott van, h csomagmegőrzés. Simán magyarázzátok el a recepciósnak, h du. indulnátok tovább, addig itthagynátok a bőröndöket, és akkor biztos megmutatja, hol parkoltathatjátok a dolgaitokat. Valszeg nem ti lesztek az elsők, akik ilyen kéréssel fordulnak hozzá, és tényleg segítőkészek és jófejek szoktak lenni a személyzetis arcok, az se igaz, h csak akkor vesznek emberszámba, ha minimum spanyolul szólsz hozzájuk (ha már katalánul nem is), én Barcelonában mindenhol angolul nyomtam, és teljesen jól elboldogultam.
Akartam még javasolni, h ha bevállalósak vagytok, mindenképp sokágyas koedukált szobát válasszatok, m úgy lehet ám jól haverkodni, de ha jól észlelem, jóformán csak aludni fogtok ott és azt is csak 1x, így ennek előnyeit vsz nem nagyon tapasztaljátok majd meg.:S
Én is remélem, h beválnak a tippjeim, ha nem, akkor sorry...:)
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.05.14. 23:24:07

Csomagmegőrzéshez sajna nincs tippem minden egyéb nélkül, viszont a hostelekben simán megőrzik a cuccot, ha reggel a kulcsot már leadtátok, de még nem utaznátok egyből tovább.
Na végülis erre lettem volna kíváncsi. :D
Mert hát mi úgy megyünk,h pénteken kimegyünk délután csavargunk azt alvás valami hostelbe másnap meg olyan 3 körül mennénk tovább.
És hát a másnap volt a gond,h mi legyen addig a csomagokkal...

De akkor sztem úgy teszünk,h megpróbáljuk benthagyni mivel szerinted ez simán lehetséges.De nem tudom az h működik?:oops:

Én még hostelszűz vagyok,ugyh úgy járunk el nagyjából ahogy tanácsolod,így látatlanba is Rád hagyatkozunk.Szóval remélem beválnak majd a tippjeid :wink:
felcsaptam itt hostelfelelősnek;)
Jól teszed,valakinek annak is kell lenni....
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Barbibaba
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.11.28. 23:08:07

2008.05.14. 23:13:51

Szia Bányász,
felcsaptam itt hostelfelelősnek;), és aktuális kérdésedre azt mondanám, h eddigi tapasztalataim szerint általában a hostelekből is délelőtt 10-ig kell kicsekkolni. Ha meg esetleg korábban kidob az ágy, sok helyen a reggeli is benne van az árban (ezt viszont feltüntetik), ez feeling szokott lenni, mki ehet, amennyi jól esik neki, közben szól a jó kis spanyol zene.
Csomagmegőrzéshez sajna nincs tippem minden egyéb nélkül, viszont a hostelekben simán megőrzik a cuccot, ha reggel a kulcsot már leadtátok, de még nem utaznátok egyből tovább.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.05.14. 14:47:17

Megint youth hostelről érdeklődnék...
Meddig kell elhagyni?Mármint ha kiveszek egy éjszakára egy ágyat akkor az meddig az enyém?Mert erről nem írnak sehol... :roll:

A hoteleknél általában tízig enyém a szoba,itt is hasonlóan van?

Csomagmegőrzésről a reptéren kívül tud valaki valamit esteleg?
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.05.12. 16:40:14

Úgyis vízhiány volt, most megkapják. :)
socio66

2008.05.12. 16:39:23

Tényleg most volt a vizilabda Final Four,és nyitott usziba játszották a meccseket szakadó esőben,és szélben...szegény fiúk :) :)
hihetetlen hogy Barcelonában napokig tartó eső van... :)
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.05.12. 16:07:25

Most értem vissza Barcelonábol. Röviden: péppé áztam, de nagyon jó volt.
Majd később mesélek + képek.
farkasn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2005.01.27. 08:27:28

2008.05.11. 01:04:58

Sikeresen megerkeztunk Barcelonaba, holnap megzunk megnezni a meccset, meg a varost meg a storet. Minden rendben, bar a barm franciak kiakasztottak minket, de majd a besyamoloval egyutt...
Keressetek a zaszlot, egyebkent 3 napja szakad itt az eso. Most megyunk, mert rohadt faradtak vagyunk

ola....
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.05.08. 23:47:05

Jó utat skacok, várunk részletes beszámolót, képeket, mindent! :wink:
farkasn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2005.01.27. 08:27:28

2008.05.08. 23:37:43

Nah, sziasztok eurobarcások, most indulunk lassan Barcelonába, már csak órák kérdése. Oregem21 és még rajtam kívül 3 emberrel együtt megyünk, viszünk zsebit is, meg magyar zászlót, figyeljétek majd a 150 es szektorban, vagyis az egyik kapu mögött.

Minden jót.
Barbibaba
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.11.28. 23:08:07

2008.05.05. 18:23:51

oregem21!

Ha a hivatalos honlapon keresztül végigcsinálod a jegyfoglalós folyamatot, miután már minden megvan (kiválasztottad a szektort, a széket és átutaltad a jegyek árát is), megjelenik a képernyőn a bizonylat, ezen ott van, h sikeres volt az átutalás, és a többi részlet is (pl. milyen meccs, hány db. jegy, hova szólnak, foglalás dátuma, és vmi kártya-azonosító szám is). Erre rögtön felkínálja a nyomtatást, de ha nem akarod/tudod ott melegében kinyomtatni, akkor mentsd el (meg amúgy sem árt a biztonság kedvéért).
Hogy mailben küldenek-e vmit róla, azt sajna nem tudom megmondani, mert nem az én kártyámról intéztük a dolgokat, ergo nem is az én mailcímemet adtuk meg, de valószínűnek tűnik, hogy mailben is kapsz vmi visszaigazolást.
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2008.05.05. 14:11:51

senzu írta:
2009 tavaszán 8)
4-5 hónapnál előbbre úgysem tudsz jegyet foglalni, úgyhogy ráérsz majd ősszel. Akkorra meg már úgyis meglesz a sorsolás. Május eleje a legjobb választás az utazáshoz. Akkor már elég jó idő van városnézéshez is.
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2008.05.05. 14:08:27

Enrique21 írta:
senzu írta: tavasszal ki szeretnénk menni meccsre,
Most van tavasz! :lol: :shock: :lol:
2009 tavaszán 8)
Válasz küldése