Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.01.23. 16:15:58

Drigo írta:Közeledik az érettségi, felvételi, félév, évvége, vizsgaidőszak vége, új fél év eleje stb.

Ezért úgy gondoltuk, hogy mindannyiunk kedvenc időtöltése (ha most a kockulásra gondoltál ásd el magad :lol: ) hát persze, hogy a TANULÁS megérdemel egy önálló topicot.

Ezentúl, hogyha bármilyen kérdésed van az oktatást illetően ide írj. Ha megkaptad az utolsó esélyt, hogy ne bukj meg, ide írd be, hogy mit kell tennünk érted!
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2008.01.23. 16:04:26

Annyira nem durva a VIK. Simán belefér egy kis lustulás. A legnagyobb hátrány hogy alig vannak csajok. :(
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2008.01.23. 16:03:30

Van valakinek a középsulisok közül társadalomismeret tantárgya? Nem egyben a föcivel, hanem külön? Mert sztem ilyen nincs! A másodikos föci az nem?
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.01.23. 15:59:06

G-Jay írta:Hmm. Voltam nyilt napon, hát ott akkora kockák voltak, hogy az már nem is kocka, hanem valami 4 dimenziós test...haverokkal csak néztünk mint borjú az új kapura. Hülyének azért mi sem vagyunk hülyék (ha már a Kossuth gimibe felvettek, és nem buktunk meg...), de ellenük nehéz lesz az tuti! Más szakma annyira nem vonz amugy. Mérnöki meg ugyis nehéz mindegyik!

G.
Persze nem könnyű a mérnöki, én ezt tapasztalom, de a BME villamora ez hatványozottan igaz. Nem mondom, hogy a többiekhez képest Ti kevesebbet tudtok, vagy kevesebbek vagytok, hanem azt, hogy bennmaradni nehéz, ott már nem számít, hogy kik a riválisaid, ha akarod és eleget teszel érte, akkor persze menni fog. Amúgy ha már lehúztál egy félévet valamelyik egyetemen rájössz, hogy a gimi ehez képest semmi, ezt nem azért mondom, hogy hidd el, mert ez csak akkor tudod megérteni, hogyha átéled, mondhat Neked bárki bármit, de ez így van, de ha BME-re jössz, akkor legalább már többen leszünk. (Enrique, Rumig(?), HAnonymus, Én, valakit kihagytam?Többieket annyira nem vágom)

Ordog, tom, hogy régen volt a nyelvvizsga-érettségi, ezért is írtam, hogy valamikor régen, de azt már lusta voltam leírni, hogy valszeg akkor Cool még kicsi volt :lol:
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.01.23. 15:40:01

G-Jay:

Arányos lesz vmilyen szinten, viszont azt bele kell számítani, hogy most vmivel mégis kevesebbek lesznek, mivel a tényleges érettségi százalékokat számítják nem lehet kerekítgetni. Viszont még a pluszpontos bulival is lesznek kavarások az biztos.
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.01.23. 15:40:00

Drigo írta: G-Jay!

A villamosmérnökit nagyon gondold át, van egy haverom, aki harmadszorra kezdte, de akkor úgy döntött, hogy feladja végleg, és másoktól is hasonlót hallani, ezzel nem akarlak elrettenteni, de gondolom jó, hogyha tudod, ott amúgy is sok a kocka. Ha tolsz mondjuk matek emelt 85-100%-ot mondjuk infón középen egy 90-100-at, akkor simán felvesznek, ha van mellé, még egy nyelvvizsgád, akkor meg pláne, de még az is lehet, hogy ennyi sem kell.
Hmm. Voltam nyilt napon, hát ott akkora kockák voltak, hogy az már nem is kocka, hanem valami 4 dimenziós test...haverokkal csak néztünk mint borjú az új kapura. Hülyének azért mi sem vagyunk hülyék (ha már a Kossuth gimibe felvettek, és nem buktunk meg...), de ellenük nehéz lesz az tuti! Más szakma annyira nem vonz amugy. Mérnöki meg ugyis nehéz mindegyik!

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.01.23. 15:32:16

OKTV?? hmmm... Cool te ilyen penge srác vagy?? Minden tiszteletem a tiéd akkor:DD

Drigo tom hogy tejelnem kell, de nem mind1 hogy fixen 190-200 ezret félévente, vagy tanulmányi átlagnak megfelelően kevesebbet. Vagy neadjisten semmit ha naon penge lennék :D


2005-ben lehetett utóljára a nyelvvizsgáért 100%-os emeltet kapni. De nemhiszem hogy cool akkor nyelvvizsgázott:)
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.01.23. 15:26:47

Ordog írta:Cool neked hogy lehet 100-as angol emelted?? :shock:
OKTV, vagy még nagyon régen ki lehetett váltani nyelvvizsgával az érettségit, de már ezt is eltörölték.

G-Jay!

A villamosmérnökit nagyon gondold át, van egy haverom, aki harmadszorra kezdte, de akkor úgy döntött, hogy feladja végleg, és másoktól is hasonlót hallani, ezzel nem akarlak elrettenteni, de gondolom jó, hogyha tudod, ott amúgy is sok a kocka. Ha tolsz mondjuk matek emelt 85-100%-ot mondjuk infón középen egy 90-100-at, akkor simán felvesznek, ha van mellé, még egy nyelvvizsgád, akkor meg pláne, de még az is lehet, hogy ennyi sem kell.

Ordog!

Jövőre mindenképpen tejelned kell!
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.01.23. 15:23:47

Ordog írta: Már miért ne tudnád hogy mit kell teljesíteni... Ha logikusan belegondolsz, akkor vszeg ugyanazok lesznek a ponthatárok csak arányosan.

Cool neked hogy lehet 100-as angol emelted?? :shock:
Nem vagyok én abban olyan biztos hogy arányosan lesz, de majd meglátjuk (egyébként szerintem kevesebb lesz a ponthatár ha arányosan nézzük, de azért többet is kell tenni, szal kb ugyanott állhat majd...vagy nemtom)

Sztem OKTV-ről van neki! Legalábbis ott osztogatnak 100%-ot
De azért tenni is kell, szal ha igy van akkor gratulálok Cool!

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.01.23. 15:20:06

G-Jay írta:Mivel érettségi előtt állok, nekem is döntenem kell, valószínüleg a BME villanyosmérnöki karára megyek, tavaly 144-ből 120-at kellett elérni, idén fogalmam sincs mi lesz a 480 pontos rendszerben! Lehet hogy jobb rendszer, nemtom, de iszonyat rossz hogy még csak fogalmam sincs hogy mi kell teljesítenem...ugyhogy én nem örülök neki, hogy pont most behozták...

G.
Már miért ne tudnád hogy mit kell teljesíteni... Ha logikusan belegondolsz, akkor vszeg ugyanazok lesznek a ponthatárok csak arányosan. Én jó kis turizmus-vendéglátás szakra fogok felvételizni idén, ahova 134-130 pont között volt tavaly a ponthatár. Durva. Idén egy OKJ-s vizsgával meg nyelvizsgával meg miegymással a kezemben megcélzom azt a szakot. Imádkozom, hogy felvegyenek államilag finanszírozottra... ha nem jön össze marad a költségtérítéses--> ha ez lesz irány nyáron melózni és előre megkeresni rá a pénz egy részét. Pedig úgy elmennék nyaralni, de úgylátom megint nem lesz időm rá :( (hacsak nemjön össze a állami :roll: )
Cooltiszo írta:valszeg 95 körüli matek emelt kell hogy bekerüljek, úgy hogy van 100as angol emeltem.
Cool neked hogy lehet 100-as angol emelted?? :shock:
Avatar
bouba
Capitá del Barça
Hozzászólások: 968
Csatlakozott: 2007.02.04. 11:19:25

2008.01.23. 15:11:16

Szandi írta:Én gimibe mentem, de megbántam.
Mivel vagy előrébb? Mégtöbb felesleges dolgot paszíroznak a fejedbe, ugyanolyan suli, ugyanúgy kell majd felvételizned, semmi különbség, de ott legalább kapsz egy szakmát, és már annyival előrébb leszel. Szal semmi előnye sztem. Oké, vannak tagozatok, de kb ezt sem lehet érezni. Médiára járok (ezt is megbántam) és van heti 3 média? Húúde nagy tagozat, ezaztán. Jövőre meg 2 lesz, mert nem fér be több a faktok miatt. (ja és fizikából 3 lesz, az okosoknak kösz) Nabumm.
Ha tehetném, hogy visszamenjek, akkor tuti, h 0.-os spanyolba mennék. :?
én ha megint választhatnék biztos nem mennék 0.ba
vesztek 1 évet , és amit tanulok nyelvből azt köv évre úgyis elfelejtem
+ 9.ben nehéz visszaszokni a rendes tanulásra :?
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2008.01.23. 15:10:20

Slither írta:Tagozatos osztályoknak nincs fakultáció, legalább is nekünk nem volt anno.
Nekünk van. Osztályom másik fele humános, nekik is van. Vagyis lesz, de már kb most el kellene döntenem, miket veszek fel, ami szintén nehéz mert nem tudok dönteni, mik a legfontosabbak. Elv sokan azt mondják, h azt érdemes felvenni, amiből emeltet akarok, de viszont ha valamiből meg ugye kötelező, lásd matek, abból [auto_cenzúra] az oktatás, és nem is vagyok a legjobb, ok, nem bukok, de 3as vagyok, szal jól jönne belőle a rádolgozás, de viszont ha az felveszem, akkor valami mást dobon kell. Remélem, h ez így értelmes volt! :D
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2008.01.23. 15:05:07

Tagozatos osztályoknak nincs fakultáció, legalább is nekünk nem volt anno.
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.01.23. 15:03:54

Én nem bántam meg a gimit, de azzal egyetértek, hogy igy is sok a felesleges, és én pl elvileg real tagozatos vagyok (nem madrid...), de semmivel nincs több vagy kevesebb órám a humánosokkal vagy a nyelv tagozatosokkal szemben bizonyos tárgyakból! (és 12.ben berakták a kiba filozófiát, méghozzá két órában egy héten, és még elvárják h tanuljunk is rá...kész...3-as lettem am belőle félévkor)
Mivel érettségi előtt állok, nekem is döntenem kell, valószínüleg a BME villanyosmérnöki karára megyek, tavaly 144-ből 120-at kellett elérni, idén fogalmam sincs mi lesz a 480 pontos rendszerben! Lehet hogy jobb rendszer, nemtom, de iszonyat rossz hogy még csak fogalmam sincs hogy mi kell teljesítenem...ugyhogy én nem örülök neki, hogy pont most behozták...

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2008.01.23. 14:53:28

Én gimibe mentem, de megbántam.
Mivel vagy előrébb? Mégtöbb felesleges dolgot paszíroznak a fejedbe, ugyanolyan suli, ugyanúgy kell majd felvételizned, semmi különbség, de ott legalább kapsz egy szakmát, és már annyival előrébb leszel. Szal semmi előnye sztem. Oké, vannak tagozatok, de kb ezt sem lehet érezni. Médiára járok (ezt is megbántam) és van heti 3 média? Húúde nagy tagozat, ezaztán. Jövőre meg 2 lesz, mert nem fér be több a faktok miatt. (ja és fizikából 3 lesz, az okosoknak kösz) Nabumm.
Ha tehetném, hogy visszamenjek, akkor tuti, h 0.-os spanyolba mennék. :?
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.01.23. 13:24:06

Egyetemre minden hülye bekerül, még én is! Azok nem, akiknek nincs semmi realitás érzékük és megjelölnek max pontos helyeket a 60-70 pontjukkal és mikor kijönnek a ponthatárok akkor csalódottak lesznek. Igaz már új pontrendszer van, ami sztem jobb, mint a régi. De mivel ez az első év, így arról nem tudok nyilatkozni.

Cooltiszo!

Hova pályázol, hogy 95%-os matek emelttel számolsz? A tavalyi szóbeli tételeim megvannak kidolgozva, sokat nem fog változni az idén, ha gondolod elküldhetem.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
jimbeam027
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008.01.22. 11:30:22
Tartózkodási hely: Szentgotthárd / Veszprém

2008.01.23. 13:11:57

valóban nehezebb a benntmaradás. most is elvileg jogot + pszichot kéne tanulnom. de az egyetemi életnél nincs jobb sztem :D
Forca Barca!
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2008.01.23. 13:00:23

Hát én örülnék ha már bent lennék, én pont kivétel vagyok, valszeg 95 körüli matek emelt kell hogy bekerüljek, úgy hogy van 100as angol emeltem, így sok pontra számíthatok valszeg, de nem biztos hogy elég lesz. Meg a matek emelttel is az a baj, hogy azért benne van, hogy vmit elront az ember, akkor meg ugrott a 95%....
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2008.01.23. 12:50:44

Charlie írta:Tök mind1 hova mész. Egyetemre nem nehéz bekerülni, vannak kivételek persze. Bentmaradni, na az a nehéz.
C.
Második résszel egyetértek, de éppen amiatt nem mindegy hogy hová megy az ember középsuliba, mert jó suliban jobb alapozást adnak. Ha határozott elképzelése van az embernek akkor a szakközép jó, de én mindenképpen egy a gimit ajánlom. Ott is vannak tagozatos osztályok, én is olyanba jártam.
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2008.01.23. 12:37:20

Tök mind1 hova mész. Egyetemre nem nehéz bekerülni, vannak kivételek persze. Bentmaradni, na az a nehéz.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.01.23. 12:25:29

Chris0527 írta:
Vito írta:Sopronnál óránkénti 100 kilométeres szelet mértek

Saját bőrömön tapasztaltam hogy milyen is az a 100 kmph :? . Hát nem kellemes, Sopronban talán ezt az egyet nem szeretem.
Zalában sem volt barátságos idő
+
még hozzájött,hogy csilisbabot ettem,az is rátett a szélhatásokra :lol:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.01.23. 12:22:01

mypeter írta:gimnázium: kevésbé kötelezed el magad valami felé. Nekem ez egyértelmű
Én is ezt mondom. Én a gimnáziumot javaslom, hiszen ilyen korban Nekem lövésem sem volt, hogy mi akarok lenni, felsőoktatási jelentkezési határidő előtt kb 1 héttel találtam ki, hogy miket jelölök meg, a gépészt, meg az utolsó pillanatban raktam első helyre, szal sztem menj gimnáziumba.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2008.01.23. 11:54:44

gimnázium: kevésbé kötelezed el magad valami felé. Nekem ez egyértelmű
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2008.01.23. 11:48:20

Los: én gimibe járok. Én ezt is ajánlanám, bár tény hogy mindkettőnek meg vannak az előnyei. Sztem a legnagyobb előnye a giminek hogy széles látókört biztosít, amire később nagy szükséged lehet.
Lezárt