Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
18UvB85
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009.07.12. 23:04:44
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

2009.07.31. 22:41:02

mezenga írta:
18UvB85 írta:nemrég értem haza és látom írtatok többen is... köszi szépen a segítséget és hát akkor muszáj lesz mégiscsak felüléseznem :( (de hát valamit valamiért :wink: ) szóval azért lenne még egy kérdésem (mezengához)... ez a youtube-os (8 perces) torna ami van ezen a videón, ezt napi hány alkalommal kell csinálni (illetve te meddig csináltad naponta)??? és ezt teljesen úgy kell ahogy a vidin van szal most gondolom nem másodpercre pontosan nem is erre gondoltam, hanem hogy ezt teljesen így kell csinálni mint a vidin, mert kipróbáltam (bár még tanulom a lépéseit :) ) de így hirtelen nem tűnt valami fárasztónak!?... bár azért a nyakfájásra gondolva megvárom a reggelt és nem kiabálom el :lol: ..
1,5 éve csinálom naponta, ma már mindegyik gyakorlatból 60at csinálok kb 20 perc alatt megvan. Én mikor elkezdtem egyből éreztem másnap sztem te is fogod. Naponta kell csinálni.
Egypár hétvégét kihagytam a bulik miatt, semmi erőm nem maradt de ennyi belefért.2 hét alatt lement annyi a hasamből h az ismerösök is észrevették, diétával együtt csináltam.
aham értem hát akkor elkezdem és hát lesz ami lesz :D ja és mégegyszer köszi szépen :wink: am diétával nekem az a baj, hogy 1 hét után megérzem, hogy sokkal nehezebben futok mint előtte.... egyrészt nincs erőm és kínlódom végig, másrészt pedig kevesebbet távot is birok, ha pedig erőltetem másnapra hulla vagyok és még annyi sem megy mint előtte való nap.. :? ...na de mind1 ezzel a felüléses cuccal meg a futással egy darabig elleszek 8)
Kép
No brain, no pain. No pain, no game.
Kép
Kép
Kép
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2009.07.31. 22:19:57

18UvB85 írta:nemrég értem haza és látom írtatok többen is... köszi szépen a segítséget és hát akkor muszáj lesz mégiscsak felüléseznem :( (de hát valamit valamiért :wink: ) szóval azért lenne még egy kérdésem (mezengához)... ez a youtube-os (8 perces) torna ami van ezen a videón, ezt napi hány alkalommal kell csinálni (illetve te meddig csináltad naponta)??? és ezt teljesen úgy kell ahogy a vidin van szal most gondolom nem másodpercre pontosan nem is erre gondoltam, hanem hogy ezt teljesen így kell csinálni mint a vidin, mert kipróbáltam (bár még tanulom a lépéseit :) ) de így hirtelen nem tűnt valami fárasztónak!?... bár azért a nyakfájásra gondolva megvárom a reggelt és nem kiabálom el :lol: ..
1,5 éve csinálom naponta, ma már mindegyik gyakorlatból 60at csinálok kb 20 perc alatt megvan. Én mikor elkezdtem egyből éreztem másnap sztem te is fogod. Naponta kell csinálni.
Egypár hétvégét kihagytam a bulik miatt, semmi erőm nem maradt de ennyi belefért.2 hét alatt lement annyi a hasamből h az ismerösök is észrevették, diétával együtt csináltam.
Avatar
18UvB85
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009.07.12. 23:04:44
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

2009.07.31. 21:59:24

nemrég értem haza és látom írtatok többen is... köszi szépen a segítséget és hát akkor muszáj lesz mégiscsak felüléseznem :( (de hát valamit valamiért :wink: ) szóval azért lenne még egy kérdésem (mezengához)... ez a youtube-os (8 perces) torna ami van ezen a videón, ezt napi hány alkalommal kell csinálni (illetve te meddig csináltad naponta)??? és ezt teljesen úgy kell ahogy a vidin van szal most gondolom nem másodpercre pontosan nem is erre gondoltam, hanem hogy ezt teljesen így kell csinálni mint a vidin, mert kipróbáltam (bár még tanulom a lépéseit :) ) de így hirtelen nem tűnt valami fárasztónak!?... bár azért a nyakfájásra gondolva megvárom a reggelt és nem kiabálom el :lol: ..
Kép
No brain, no pain. No pain, no game.
Kép
Kép
Kép
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2009.07.31. 18:41:50

FTorres9 írta:
mezenga írta:Nem kötekedni akarok de miért írod h ne fusson. Az égeti legjobban a zsírt.
A futás a legjobban izmot bont. Mégpedig azért mert a zsírégető tartomány 120-130as pulzusszám között a legideálisabb. Nah már most, ha egy edzetlen ember elakar kezdeni sportolni, mégpedig azért,mert fogyni szeretne, az közel sincs olyan állapotban, hogy bírja és a pulzusa az egekbe szökne, aminek ugyebár hiába izzadsz mint a dög, köze sincs a zsír bontásához hanem keringésrendszer, és állóképesség erősítő hatása van. Azt írtam, hogy lassan kocogjon, vagy gyors monoton séta, és ugyebár ez nem 5 km-ert takar naponta, hanem 30-40 percet egy huzamba, hidd el a végén ömleni fog a víz róla.
Ezzel most azt akarod mondani tegyük fel egy 180 cm magas 88 kg ember elkezd mindennap futni ugyhogy ameddig bírja, akkor nem fog fogyni? Ezt komolyan mondod?
Hát én 2 éve kezdtem el ezzel foglalkozni és a heti 5 edzés mellett 4 szer futottam napi 5 km-t. Persze az elején kb 2 km volt.
181 cm és 92 voltam amikor kezdtem, ma ugyanennyi cm és 78 kg vagyok. 100kg val nyomok fekve, egybe le tudok futni 12 km-t.
Sztem elég jól bevált de hát te biztos jobban tudod....
FTorres9
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2006.01.01. 19:01:06

2009.07.31. 18:30:32

mezenga írta:Nem kötekedni akarok de miért írod h ne fusson. Az égeti legjobban a zsírt.
A futás a legjobban izmot bont. Mégpedig azért mert a zsírégető tartomány 120-130as pulzusszám között a legideálisabb. Nah már most, ha egy edzetlen ember elakar kezdeni sportolni, mégpedig azért,mert fogyni szeretne, az közel sincs olyan állapotban, hogy bírja és a pulzusa az egekbe szökne, aminek ugyebár hiába izzadsz mint a dög, köze sincs a zsír bontásához hanem keringésrendszer, és állóképesség erősítő hatása van. Azt írtam, hogy lassan kocogjon, vagy gyors monoton séta, és ugyebár ez nem 5 km-ert takar naponta, hanem 30-40 percet egy huzamba, hidd el a végén ömleni fog a víz róla.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2009.07.31. 18:29:22

ezért kell úszni! az minden apró cseprő kis izmot megmozgat! :) nem kell itt gyorsúszás v bmi megerőltető, elég ha csak beleugrasz a 2-3 meteres vízbe és kapálózol kicsit :D de az mozgat minden :wink: :arrow: irány a strand 8)
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
kozod99
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.07.30. 15:03:45

2009.07.31. 18:29:03

mezenga írta:
FTorres9 írta:
kozod99 írta:Már fekve nyomok 50 kilóval, de a fenekem még hájas. Elől izmos vok, hátul puha. Nem tudja valaki mit kezdjek vele? Már mindenki ezzel szivatFiú vok
A fekve nyomás alapból nem fogyaszt, és olyan, hogy edzel és majd a zsír átalakul izomba felejtsd el :D Edzés után, vagy kora reggel éhgyomorra 30 perc aerob mozgás minimum kell, de ajánlott a több. Menj ki sétálni vagy lassan kocogni, vagy biciklizz, de ne fuss. Ha zsíros vagy, úgyse bírnád, csak a pulzusod menne fel és zsírt nem égetnél. De ha szivatnak, és nem bírod, akkor kell nagyobb motiváció a diétához? Éhen nem halsz tőle mert naponta sokszor ennél keveset, csak oda kell figyelni mit mivel eszel.
Nem kötekedni akarok de miért írod h ne fusson. Az égeti legjobban a zsírt. Ha nem bírja akkor fokazatosan kell csinálni. Nem kell egyből maratont lefutni. Lehet váltogatni is a futást meg a sétát.
A többivel egyetértek.
De csak hátul vok puha. Elől izom van, mert felülésezek, és erre figyeltem, hátulra nem. Most tűnik fel. De köszi
R.I.P Jarque and Puerta.
cobretti
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2008.01.01. 21:08:31
Tartózkodási hely: Szeged

2009.07.31. 18:23:31

mezenga írta:
Nem kötekedni akarok de miért írod h ne fusson. Az égeti legjobban a zsírt. Ha nem bírja akkor fokazatosan kell csinálni. Nem kell egyből maratont lefutni. Lehet váltogatni is a futást meg a sétát.
A többivel egyetértek.
talán azért írta mert tudja miről beszél. olvasd el miért ne fusson, leírta a hszében, vagy olvass vissza, ott is le van már többször írva ez a téma.
Messi--->egyszerűen a világ Legjobbja!!
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2009.07.31. 18:08:59

FTorres9 írta:
kozod99 írta:Már fekve nyomok 50 kilóval, de a fenekem még hájas. Elől izmos vok, hátul puha. Nem tudja valaki mit kezdjek vele? Már mindenki ezzel szivatFiú vok
A fekve nyomás alapból nem fogyaszt, és olyan, hogy edzel és majd a zsír átalakul izomba felejtsd el :D Edzés után, vagy kora reggel éhgyomorra 30 perc aerob mozgás minimum kell, de ajánlott a több. Menj ki sétálni vagy lassan kocogni, vagy biciklizz, de ne fuss. Ha zsíros vagy, úgyse bírnád, csak a pulzusod menne fel és zsírt nem égetnél. De ha szivatnak, és nem bírod, akkor kell nagyobb motiváció a diétához? Éhen nem halsz tőle mert naponta sokszor ennél keveset, csak oda kell figyelni mit mivel eszel.
Nem kötekedni akarok de miért írod h ne fusson. Az égeti legjobban a zsírt. Ha nem bírja akkor fokazatosan kell csinálni. Nem kell egyből maratont lefutni. Lehet váltogatni is a futást meg a sétát.
A többivel egyetértek.
FTorres9
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2006.01.01. 19:01:06

2009.07.31. 18:05:03

kozod99 írta:Már fekve nyomok 50 kilóval, de a fenekem még hájas. Elől izmos vok, hátul puha. Nem tudja valaki mit kezdjek vele? Már mindenki ezzel szivatFiú vok
A fekve nyomás alapból nem fogyaszt, és olyan, hogy edzel és majd a zsír átalakul izomba felejtsd el :D Edzés után, vagy kora reggel éhgyomorra 30 perc aerob mozgás minimum kell, de ajánlott a több. Menj ki sétálni vagy lassan kocogni, vagy biciklizz, de ne fuss. Ha zsíros vagy, úgyse bírnád, csak a pulzusod menne fel és zsírt nem égetnél. De ha szivatnak, és nem bírod, akkor kell nagyobb motiváció a diétához? Éhen nem halsz tőle mert naponta sokszor ennél keveset, csak oda kell figyelni mit mivel eszel.
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2009.07.31. 18:04:55

18UvB85 írta:sziasztok, segítsetek pls :roll:

egy hónapja kb elkezdtem rendszeresen futni olyan napi 5 km-eket (nem olyan sok de egyelőre éppen elég :wink: ) 175-180 cm között vagyok és közel 80 kg voltam (am 15 éves)... szóval 1 hónap alatt lement kb 5 kg, viszont nem onnan ahonnan szerettem volna :( ugyanis észrevettem, hogy főként a combjaim fogytak nagyon és a hasam alig-alig és hát ez nagyon bosszant :cry: azt kérdezném tőletek, hogy muszáj lesz-e elkezdenem felülésezni, vagy van vmi más módszer amivel úgymond a "pocak" menne le!? :oops: :) (remélem van valami, mert a felülést nem nagyon csípem :( :wink: ) előre is köszi 8)
Hello

Csak folytasd tovább a futást elindul majd lefelé mindenhonnan, persze az lenne az igazi ha diétával rásegítenél.

Youtube-on található 8 minute abs workout ami kevésbé megterhelő. Mindennap kell csinálni. Nekem használ(ezalatt azt értem h 1,5 éve csinálom és kockás a hasam). Első napokban a nyakad fájni fog de aztán ahogy erősödik sokkal jobb lesz. Sok sikert és kitartást!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mezenga 2009.07.31. 18:11:23-kor.
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2009.07.31. 18:00:37

geridoss írta:Jó reggelt vagy estét mindenkinek!
Lenne pár kérdésem. Mégpedig:

Melyik a hasznosabb, futás vagy szobabicikli? (comb izmot kell erősítenem, és fogyás céljából is használnám)
Vagy hogy a szobabringa mennyire helyettesíti a futást?
Minden nap tekerjek, vagy tartsak pihenőnapot? (20-30 km között szoktam biciklizni naponta)
És a last question :lol: : Mennyi idő alatt van ennek eredménye? Mind a combizmon mind a fogyás tekintetében ?;) (csak, hogy érdemes-e szenvedni annyit vele :roll: :lol: )
Hello

A futás sokkal jobban fogyaszt, több izmot mozgat meg. A biciklizés viszont sokkal jobban megdolgoztatja a combizmot. Te döntesz melyik a fontosabb.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2009.07.31. 17:59:27

18UvB85 írta:sziasztok, segítsetek pls :roll:

egy hónapja kb elkezdtem rendszeresen futni olyan napi 5 km-eket (nem olyan sok de egyelőre éppen elég :wink: ) 175-180 cm között vagyok és közel 80 kg voltam (am 15 éves)... szóval 1 hónap alatt lement kb 5 kg, viszont nem onnan ahonnan szerettem volna :( ugyanis észrevettem, hogy főként a combjaim fogytak nagyon és a hasam alig-alig és hát ez nagyon bosszant :cry: azt kérdezném tőletek, hogy muszáj lesz-e elkezdenem felülésezni, vagy van vmi más módszer amivel úgymond a "pocak" menne le!? :oops: :) (remélem van valami, mert a felülést nem nagyon csípem :( :wink: ) előre is köszi 8)
A felülés elég megterhelő, de szerintem igazi eredményt csak vele lehet elérni.
Ha okosan és szabélyszerűen csinálod akkor a derekad se bánja majd.
Ha csinálsz akkor a sorozatra fektesd a hangslyúlyt
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
mezenga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2006.10.07. 12:37:24

2009.07.31. 17:55:48

kozod99 írta:Már fekve nyomok 50 kilóval, de a fenekem még hájas. Elől izmos vok, hátul puha. Nem tudja valaki mit kezdjek vele? Már mindenki ezzel szivat

Fiú vok
Hello, már nem azért de ha csak 50kgval nyomsz fekve akkor erősen kétlem h izmos lehetsz elől.

Az én tippem 1 hónapig semmi szénhidrát(kenyér, krumpli,rizs,tészta stb)
Sok futás és edzés. Bár azon ne lepődj meg h az erőszinted csökkenni fog.

Én garantálom ha ezt betartod 1 hónapig akor meglátod az eredményt és senki sem fog szívatni.
kozod99
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.07.30. 15:03:45

2009.07.31. 17:49:18

bowlinggolyo írta:
kozod99 írta:Mi az a kitörés?
kitörés

Itt megnézheted h h kell csinálni és egy két tippet is elmond h h hatásosabb :wink:
Kösz, megfogadom
R.I.P Jarque and Puerta.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2009.07.31. 17:45:34

kozod99 írta:Mi az a kitörés?
kitörés

Itt megnézheted h h kell csinálni és egy két tippet is elmond h h hatásosabb :wink:
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
kozod99
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.07.30. 15:03:45

2009.07.31. 17:42:57

bowlinggolyo írta:
kozod99 írta:Már fekve nyomok 50 kilóval, de a fenekem még hájas. Elől izmos vok, hátul puha. Nem tudja valaki mit kezdjek vele? Már mindenki ezzel szivat

Fiú vok
Figyelj amit a legjobban tudok ajánlani az a kitörések valamint a lépcsőzés. Ez az ami azt az izomcsoportot a leginkább megdolgoztatja.
Mi az a kitörés?
R.I.P Jarque and Puerta.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2009.07.31. 17:41:13

kozod99 írta:Már fekve nyomok 50 kilóval, de a fenekem még hájas. Elől izmos vok, hátul puha. Nem tudja valaki mit kezdjek vele? Már mindenki ezzel szivat

Fiú vok
Figyelj amit a legjobban tudok ajánlani az a kitörések valamint a lépcsőzés. Ez az ami azt az izomcsoportot a leginkább megdolgoztatja.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
kozod99
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.07.30. 15:03:45

2009.07.31. 17:39:10

Már fekve nyomok 50 kilóval, de a fenekem még hájas. Elől izmos vok, hátul puha. Nem tudja valaki mit kezdjek vele? Már mindenki ezzel szivat

Fiú vok
R.I.P Jarque and Puerta.
Avatar
18UvB85
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009.07.12. 23:04:44
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

2009.07.31. 17:36:28

sziasztok, segítsetek pls :roll:

egy hónapja kb elkezdtem rendszeresen futni olyan napi 5 km-eket (nem olyan sok de egyelőre éppen elég :wink: ) 175-180 cm között vagyok és közel 80 kg voltam (am 15 éves)... szóval 1 hónap alatt lement kb 5 kg, viszont nem onnan ahonnan szerettem volna :( ugyanis észrevettem, hogy főként a combjaim fogytak nagyon és a hasam alig-alig és hát ez nagyon bosszant :cry: azt kérdezném tőletek, hogy muszáj lesz-e elkezdenem felülésezni, vagy van vmi más módszer amivel úgymond a "pocak" menne le!? :oops: :) (remélem van valami, mert a felülést nem nagyon csípem :( :wink: ) előre is köszi 8)
Kép
No brain, no pain. No pain, no game.
Kép
Kép
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2009.07.23. 08:24:46

köszi a gyors választ 8) akkor kicsit többet tekerek ;)
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2009.07.23. 07:16:49

geridoss.
Ha már adtál választási lehetőséget akkor jó reggelt :)
Véleményem szerint a futás komplettebb testmozgás a biciklizésnél, mivel több izomcsoportot mozgat meg. Ahhoz amit te szeretnél viszont abszolút megfelelő a biciklizés is. A pihenőnap leginkább tőled függ, hogy mennyire van rá szükséged, nincs igazán előírva.
A 20 km-t kicsit keveslem a 30-35 jobban hangzik. Bár függ az intenzitástól is ahogyan tekersz.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2009.07.23. 01:59:41

Jó reggelt vagy estét mindenkinek!
Lenne pár kérdésem. Mégpedig:

Melyik a hasznosabb, futás vagy szobabicikli? (comb izmot kell erősítenem, és fogyás céljából is használnám)
Vagy hogy a szobabringa mennyire helyettesíti a futást?
Minden nap tekerjek, vagy tartsak pihenőnapot? (20-30 km között szoktam biciklizni naponta)
És a last question :lol: : Mennyi idő alatt van ennek eredménye? Mind a combizmon mind a fogyás tekintetében ?;) (csak, hogy érdemes-e szenvedni annyit vele :roll: :lol: )
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.07.18. 20:03:52

zola8787 írta:Ma is megcsináltam a HIIT edzést. 20szor fél perc sprint 20szor 1 perc kocogás. Izomlázam van még mindig a tegnap előtti edzéstől :D
...ha már iramváltás...
Én egyszer a balassagyarmati Nagyligeti Sporttelep 400 méteres körén
csináltam olyan edzést, hogy az első 5 kör egyfajta bemelegítés volt,
majd ezután csináltam 2 darab 800 métert, majd ezután két 400 métert,
majd ezután 2 darab 200 méter következett, majd a végén 2 darab 100
méteres sprint következett.
Ezt az iramváltást egy 25 körös edzésbe sűrítettem, az utolsó kilométerrel
pedig levezettem a végén.
Altató nem kellett estére!
K.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2009.07.18. 19:33:12

Ma is megcsináltam a HIIT edzést. 20szor fél perc sprint 20szor 1 perc kocogás. Izomlázam van még mindig a tegnap előtti edzéstől :D
Válasz küldése