Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2009.07.16. 17:16:42

szedjél spiropentet. megemeli a testhőmérsékletet 1 fokkal anyagcsere gyorsaságát stb. bárhol feketén hozzájuthasz,ha kell segítség írj privit .elmondom mit h kell szedni!! edzés nélkül is 5 kg lemehet 100szemtől!! nem káros a szervezetre mellékhatásai vannak,de vitamint kell szedni vele és no problem!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2009.07.16. 17:06:13

Gyógyteák vannak, amik vízhajtók. Nézz utána a neten.
Nemrég értem haza futásból. HIIT edzés csináltam, 25 percig bírtam normálisan, ezalatt 4 km-t futottam. remélem kezdésnek elég :)
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2009.07.16. 15:38:44

redmiller írta:
bowlinggolyo írta: Csak az a baj h a felhalmozott víz nem távozik vele ami nekem a nagy problémám, hisz a hasam tele van vízzel és azt nem tudom h hogyan lehetne "leadni". Vki vmi tipp?
Ki kell pisálni! :lol:
Bocs! :oops:
Nem értek hozzá szal ha nagy butaságot írok szóljon valaki. Vannak vízhajtó gyógyszerek éppen arra ha nagyon vizesnek érzed magad. Beveszed és aznap többet jársz wc-re.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
18UvB85
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009.07.12. 23:04:44
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

2009.07.16. 15:35:57

ezt a HIIT-et kb mennyi ideig kell csinálni és napi hányszor kb, hogy legyen is valami eredménye?? ... mondjuk kb minusz 5 kilóra gondolok :)
Kép
No brain, no pain. No pain, no game.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2009.07.16. 14:28:20

Na ezt a HIIT edzést kipróbálom. Szóval futás: 30 mp sprint, 60 mp kocogás. Ezt 30 percen át. Tetszik :) És utána 1 kis levezető kocogás ugye nem gond? Mert sok helyen hallottam, hogy a sok futástól az izom is leépül.
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2009.07.16. 10:06:54

bowlinggolyo írta: Csak az a baj h a felhalmozott víz nem távozik vele ami nekem a nagy problémám, hisz a hasam tele van vízzel és azt nem tudom h hogyan lehetne "leadni". Vki vmi tipp?
Ki kell pisálni! :lol:
Bocs! :oops:
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2009.07.16. 09:53:21

Bojan Krkic írta:És hogy énis beszáljak, most jön az aratás,beállsz kubikolni hordhatod föl az utcába mindenkinek a teli búzászsákot a padlásra,ha ezt mind megcsináltad,kapsz sört :P :P ..
Na hogy én se maradjak ki a jóból itt a gyümölcs szezon mindenki szedeti le a gyümölcseit és a megrakott gyümölcsös ládákat vkinek a helyére kell rakni ettől tutira lesz combod sőt a csuklyás izmod is nőni fog.

Félre a hülyeséggel a HIIT amit előttem írnak tényleg nagyon hatékony én is csináltam egy rövid ideig meg is volta következménye. Csak az a baj h a felhalmozott víz nem távozik vele ami nekem a nagy problémám, hisz a hasam tele van vízzel és azt nem tudom h hogyan lehetne "leadni". Vki vmi tipp?
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.16. 08:55:12

Nagyatesz ha formálódni akarsz, akkor diéta és NO ALCOHOL.
Kép
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2009.07.16. 08:52:46

nagyatyesz írta:Sziasztok! Még új vagyok itt, de egyből a közepébe vágok! Mint minden férfi én is nagy sörrajongó vagyok, aminek ugye tudjuk van hátránya is! Nem vagyok kövér, de a hasam viszonylag nagy és akad itt-ott egy kis felesleg! Szóval kérdésem az lenne, hogy nem tud-e valaki nekem egy jól működő edzéstervet összelökni, amivel nem az izomtömeget növellném, csak átformálnám kicsit a testemet! Minden hasznos tanács jól jön! Kösz
Ha csak fogyni akarsz, akkor a HIIT. 2 hétig keményen csinálod (nagyon kemény... Most kezdte, el, még a perceket fel kell tornáznom...), akkor keményen el lehet veszíteni a súlyt. Fizikálisan megterhelő, nagy akarat kell hozzá.
Pl. 30-60 mp (erős!) futás, majd 60 mp gyaloglás, kocogás. Ezt (15-)20-25 percig (nem árt hozzá egy óra...) kell ismételni. Én biciklivel kezdtem el: 1 perc mindent bele (kb. 45 km/h), majd két perc (30 km/h), majd előről... Na ezt a sorozatot probálom felnyomni 20-25 percre. Kutya kemény... (Még csak a feléig bírtam, igaz, intenzív felsőtest edzés után.) Állítólag a HIIT 9-szer hatékonyabb, mint ha csak egyenletesen kerekeznél. Sőt! Az írják, hogy 24 órás - folyamatos égető - hatása van az edzés után.
EGyik ismerősöm haverja 2 hét alatt vagy 20 kilótól szabadult meg a HIIT-tel, de ő mindennap nyomta.
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Bojan Krkic
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2007.05.26. 21:27:37
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2009.07.16. 00:24:40

Kamarilla írta:
Krojf írta: ...vagy menjetek egy zsarnok kőműves mellé sifnyiknek, vagyis segédmunkásnak! Beton, tégla, malter és egyéb ínyencségek hordozgatása közben lehet combosodni!
Az izzadás is garantált, meg az alvás is a nap végén!
A reggeli izomlázról nem is beszélve!
K.
Abszolút egyet értek, én még a favágást tudnám ajánlani! :wink: Hát igen, sajnos a városi kölykök nem ismerik ezek csodák kapuit! :D El lehet merengeni, mitől 2 ajtós állatok a falusi srácok! :P Nem nagyon van kondibérletük, megsúgom.

off: valaki válaszoljon már az előző kérdésemre pls! Püt várok! :wink: Köszi előre is!
És hogy énis beszáljak, most jön az aratás,beállsz kubikolni hordhatod föl az utcába mindenkinek a teli búzászsákot a padlásra,ha ezt mind megcsináltad,kapsz sört :P :P ..
FC Barcelona!
ABIDAL!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2009.07.16. 00:09:20

Sziasztok! Még új vagyok itt, de egyből a közepébe vágok! Mint minden férfi én is nagy sörrajongó vagyok, aminek ugye tudjuk van hátránya is! Nem vagyok kövér, de a hasam viszonylag nagy és akad itt-ott egy kis felesleg! Szóval kérdésem az lenne, hogy nem tud-e valaki nekem egy jól működő edzéstervet összelökni, amivel nem az izomtömeget növellném, csak átformálnám kicsit a testemet! Minden hasznos tanács jól jön! Kösz
Avatar
Kamarilla
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2009.05.01. 22:10:24
Tartózkodási hely: a hátad mögött :)

2009.07.16. 00:00:58

Krojf írta:
kovinho írta:Legyetek raktárosok, srácok. Csodákra képes. :D
...vagy menjetek egy zsarnok kőműves mellé sifnyiknek, vagyis segédmunkásnak! Beton, tégla, malter és egyéb ínyencségek hordozgatása közben lehet combosodni!
Az izzadás is garantált, meg az alvás is a nap végén!
A reggeli izomlázról nem is beszélve!
K.
Abszolút egyet értek, én még a favágást tudnám ajánlani! :wink: Hát igen, sajnos a városi kölykök nem ismerik ezek csodák kapuit! :D El lehet merengeni, mitől 2 ajtós állatok a falusi srácok! :P Nem nagyon van kondibérletük, megsúgom.

off: valaki válaszoljon már az előző kérdésemre pls! Püt várok! :wink: Köszi előre is!
Kép
Kép
O:) [-o< KÖSZÖNÖM ISTENEM, HOGY BARCA DRUKKERNEK TEREMTETTÉL [-o< O:)
Pusztán cselekedni minden bugris suttyó tud; az igazi ízt az adja meg, AHOGYAN cselekszünk!
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.07.15. 23:37:15

kovinho írta:Legyetek raktárosok, srácok. Csodákra képes. :D
...vagy menjetek egy zsarnok kőműves mellé sifnyiknek, vagyis segédmunkásnak! Beton, tégla, malter és egyéb ínyencségek hordozgatása közben lehet combosodni!
Az izzadás is garantált, meg az alvás is a nap végén!
A reggeli izomlázról nem is beszélve!
K.
Avatar
Kamarilla
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2009.05.01. 22:10:24
Tartózkodási hely: a hátad mögött :)

2009.07.15. 23:27:47

Ínhüvelygyulladás van a jobb kezemben sajnos! :cry: A gyűrűs és a középs ujjamnál a tenyeremben érzem, hogy gond van... És nagyon fáj! :cry: Nem bírom kifeszíteni a tenyeremet, nem bírok tenyerelni se... Mennyi idő míg meggyógyul? Addig nem tudok fektővámaszozni, max egy kézzel, de úgy meg még nagyon nehéz! :?
Kép
Kép
O:) [-o< KÖSZÖNÖM ISTENEM, HOGY BARCA DRUKKERNEK TEREMTETTÉL [-o< O:)
Pusztán cselekedni minden bugris suttyó tud; az igazi ízt az adja meg, AHOGYAN cselekszünk!
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2009.07.15. 16:46:58

Legyetek raktárosok, srácok. Csodákra képes. :D
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2009.07.15. 16:02:17

Na, lassan 3. hete járok én is konditerembe, ezért gondoltam megosztom a tapasztalataimat.

Hétfő mell, kedd váll, szerda kar, péntek hát.

Eszerint a rendszer szerint megyünk.
Általában egy testrészhez úgy 4-5 súlyzós gyakorlat van, valamit egy-egy szabadsúlyos géppel.

Ezeken felül én minden alkalom után még lábazok is, mivel hiába focizok, a vékony testalkatom miatt szinte vádlim sincs.
Mostmár elég szépen alakul a vádlim, és a combos gyakorlatokat is 70 kg-al nyomom.

Felső testtel még nem vagyok ilyen jó, ott a mellnél még csak 20-25 kg-mal csináljuk.
Számomra a legnehezebb feladat a vállas, mivel az a gyengém, a bal vállam néha kiugrik, így kicsit tartok is tőle mindig :?

Továbbra is folytatom, hogy aztán később már egész pofás alakom legyen, ne maradjak ilyen vékony.

Ja és hozzátenném, hogy mióta gyúrok, már sikerült 2-3 kg-t felszednem, természetesen nem szedek semmilyen szert, nem is fogok, csak egyszerűen nőtt valahogy az étvágyam :lol:
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2009.07.15. 12:13:48

zola8787 írta:Köszi szépen mindenkinek:)
De ez: 30-60 perc intenzív futás, 60 perc gyaloglás, kocogás, ezt egyszerre, vagy külön-külön ? Csak azért kérdezem mert akkor így fogom csinálni, mert bírnám a 2 óra futást is. Ja és még annyi, hogy a futás is olyan mint a gyúrás, hogy érdekemes a regenerálódás miatt min 1 napot kihagyni az edzések között?
Bocs másodperc akart lenni... Munkahelyyen írtam és sietve küldtem el... Tehát 30-60 mp (erős!) futás, majd 60 mp gyaloglás, kocogás. Ezt (15-)20-25 percig (nem árt hozzá egy óra...) kell ismételni. Kemény és akkor jó, ha nagyon kimerít a végére. Regenerálódás mindenképpen kell, ezért heti 3-nál nem javasolnak többet.

Amúgy kicsit soknak tartom a hétfőtől-péntekig edzést felső testre! Nincs elég ideje pihenni az izomzatodnak, amihez idő kell. Amúgy a 2-3 órás kondi sok... 1-1,5 óra alatt kellene 8-10 szériát (pl. mell-bicepsz, vagy hát-tricepsz, váll-alkar, vagy egyéb kombinációk 2 felsőtestre menő edzéstípusból) megcsinálni a jó munkához. Nem az a lényeg, hogy egyszerre sok mindenre edzél, vagy hogy nagy tömegeket mozgatsz sok pihenővel. A gyakorlatok közt minél kevesebb pihenő legyen. Kb. annyi, mintha 2-2,5-en dolgoznátok felválltva a szeren.
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2009.07.14. 13:38:55

Köszi szépen mindenkinek:)
De ez: 30-60 perc intenzív futás, 60 perc gyaloglás, kocogás, ezt egyszerre, vagy külön-külön ? Csak azért kérdezem mert akkor így fogom csinálni, mert bírnám a 2 óra futást is. Ja és még annyi, hogy a futás is olyan mint a gyúrás, hogy érdekemes a regenerálódás miatt min 1 napot kihagyni az edzések között?
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2009.07.14. 12:44:48

zola8787 írta:Sziasztok! Itt biztos tudna/nak nekem segíteni valaki/k.
Kb. 1,5 hónapja elkezdtem kondizni, hétfő, kedd, csütörtök, péntek, átlagban 2-3 órát felsőtestre. Futbalozok is, szóval a futás nem gond, csak volt 1 fránya sérülésem, és valószínűleg hétfőtől kezdhetem ismét a futó edzéseket.
Vettem L-Carnitine-t, szóval aki ért hozzá már tudja mit szeretnék. Igen, fogyni. Kb 5 kilót.
Mit tegyek? igyam az L-Carnitine-t + kondi + foci ? Sokan azt mondták, hogy a sprintek nem csak a zsírt bontja, hanem az izmokkal kezdi, főleg a mell és bicepsz izmokkal. Szerintetek így van ez? Az mondták "okosok", hogy inkább csak kocogjak vagy gyorsabban fussak, de ne sprint.
Persze mivel focizok elengedhetetlen a sprint, de mivel edzésen kívül is fogok járni futni, olyankor nem tudom, hogy hogyan fussak.
Huhh ez hosszú volt és rövid válasz is elég lesz :)
Szóval, kevés izomvesztéssel sprintelljek a fogyás miatt, vagy csak kocogjak 2-3 órákat?
A hosszútávú futás csökkenti az izomzat méretét. A kondis oldalak szerint a HIIT edzés a legjobb rá. 15-25 percen át Pl. 200 méter sprint, 100 séta ezt váltogatva, vagy 30-60 perc intenzív futás, 60 perc gyaloglás, kocogás - már ahogy kivettem a legtöbből. A lényeg: ennek a legnagyobb a zsírégető hatása, mivel nem tud a szervezeted beállni - mint folyamtaos futásnál - a fokozott zsírégetésre.
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
cobretti
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2008.01.01. 21:08:31
Tartózkodási hely: Szeged

2009.07.09. 17:16:04

Badi írta:ez hülyeség, hogy a sprint bontja az izmokat..nézz meg egy 100 méteres síkfutót
amúgy meg bárhogy futsz, mindenképp lesz eredménye
ha edzett futó vagy nem bont izmot, mert nem megy töle fel annyira a pulzusod mint egy átlagembernek, de ha nem vagy az akkor izmot is bont sajnos
Messi--->egyszerűen a világ Legjobbja!!
Badi
Isten császár
Hozzászólások: 4611
Csatlakozott: 2004.10.08. 21:17:02
Kapcsolat:

2009.07.09. 17:06:34

ez hülyeség, hogy a sprint bontja az izmokat..nézz meg egy 100 méteres síkfutót
amúgy meg bárhogy futsz, mindenképp lesz eredménye
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2009.07.09. 16:53:07

Sziasztok! Itt biztos tudna/nak nekem segíteni valaki/k.
Kb. 1,5 hónapja elkezdtem kondizni, hétfő, kedd, csütörtök, péntek, átlagban 2-3 órát felsőtestre. Futbalozok is, szóval a futás nem gond, csak volt 1 fránya sérülésem, és valószínűleg hétfőtől kezdhetem ismét a futó edzéseket.
Vettem L-Carnitine-t, szóval aki ért hozzá már tudja mit szeretnék. Igen, fogyni. Kb 5 kilót.
Mit tegyek? igyam az L-Carnitine-t + kondi + foci ? Sokan azt mondták, hogy a sprintek nem csak a zsírt bontja, hanem az izmokkal kezdi, főleg a mell és bicepsz izmokkal. Szerintetek így van ez? Az mondták "okosok", hogy inkább csak kocogjak vagy gyorsabban fussak, de ne sprint.
Persze mivel focizok elengedhetetlen a sprint, de mivel edzésen kívül is fogok járni futni, olyankor nem tudom, hogy hogyan fussak.
Huhh ez hosszú volt és rövid válasz is elég lesz :)
Szóval, kevés izomvesztéssel sprintelljek a fogyás miatt, vagy csak kocogjak 2-3 órákat?
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.08. 01:57:36

Geryyyy írta:Szevasztok! 17 vagyok, 195 cm magas, 120 kg... Az a 120 kiló nem teljesen zsír, hiszen sokat kondiztam, és eleve volt rajtam egy-két kiló izom :) Persze nem tagadom, van rajtam egy-két kiló felesleg, legalább 10et még szeretnék leadni, hogy "jó legyen" minden:) Fociztam is 3 évig, de megsérültem, és ezért KÉT évet ki kellett hagynom (ebben két műtét is benne volt). Ez a két év nem arról szólt, hogy rendszeresen mozgok... Kondival is le kellett állnom a második műtét előtt (tél közepén). De érzem magamon, hogy annyira gallyra ment az erőnlétem, hogy csak na! Minden apró dologtól elfáradok, focizás közben is többet kapkodok levegőért mint ezelőtt. Nem tudnátok valami tippet, hogy tudnék valamivel nagyobb erőnléten előcsalogatni magamból? A kondit pár hét múlva elkezdem újra...Addigra szeretnék kicsit többet bírni:) Bármilyen ötlet jöhet. Köszi előre is!
Szerintem alapvetően egy dolgot kell csinálnod: futnod kell sokat, nem feltétlenül egyszerre, de legyen meg olyan 7-8 km, vagy még több, hidd el elég nagy csodákra képes a dolog. ( Am tudom milyen az a hosszú sérülés utáni időszak, épp most jövök ki belőle, gyógyul a bokám, már majdnem tökéletes. A módszer nekem bevált! :D )
socio66

2009.07.07. 22:22:14

Bányász írta: Hát nézd...én nem tudom.De tudod mit.Csináld szabályosan mondjuk ezt 2x 5 percig.Ha sikerül megtapsollak.Ha sikerül tuti izomlázad lesz.Figyeld meg. :)
nem azt mondtam,hogy könnyű.
de kétlem,hogy ez minden izomcsoportot megmozgatna és hogy pl. a csapattársad ettől lett szálkás és izmos.
talán volt némi költői túlzás ebben. :)
ennek ellenére ez egy hasznos és ténylegesen erősítő gyakorlat lehet,csak azért írtam le a véleményem,nehogy itt páran egy gyakorlatilag nehezített fekvőtámasztól várjanak csodákat.
szerk: közben látom,hogy alapból a 'kockásító brigádnak' címezted ezt, abban az esetben helytálló a dolog,hiszen a hasat kétségkívül keményen dolgoztatja a gyakorlat.
písz

Persze,h túloztam. :) Nem lesz senki Arnold ettől,de LM10-nek kifejezetten jól jöhet. :)
B.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.07.07. 22:15:58

socio66 írta:
Bányász írta: Féltem,h érthetetlen leszek. :)
Lehet egyszerűbb lett volna ha azt mondom alkar támasz.Mintha fekvőtámasz kiinduló helyzetében lennél csak itt könyökölsz.És így tartod magad.A könyöködön meg a lábujjadon.
és ettől lett tiszta izom? :)
nem semmi..
holnaptól kezdem 8) :lol:
Hát nézd...én nem tudom.De tudod mit.Csináld szabályosan mondjuk ezt 2x 5 percig.Ha sikerül megtapsollak.Ha sikerül tuti izomlázad lesz.Figyeld meg. :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Válasz küldése