Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.25. 10:22:21

Így kell ezt gördülékenyen lezavarni kérem. HIdeg maradtál, és még ő örült neki, hogy adhatott érte ennyit. :twisted: :mrgreen:
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.08.25. 09:36:32

visca el barca írta:
PCsabi írta:Akkor már csak órák kérdése az üzlet? :-k
breaking news:
the szőlőprés was officialy sold today morning at 7:45. transfer fee 40000 HUF, no variables. szőlőprés signed a lifetime contract, no relelase clause or buy-back option [elmundoVEB]
A kövi elnök simán kampányolhatna veled a sportigazgatói posztra. :D
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.08.25. 09:35:14

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.25. 08:53:57

PCsabi írta:Akkor már csak órák kérdése az üzlet? :-k
breaking news:
the szőlőprés was officially sold today morning at 7:45. transfer fee 40000 HUF, no variables. szőlőprés signed a lifetime contract, no release clause or buy-back option [elmundoVEB]
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2017.08.25. 09:59:36-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.24. 23:17:59

visca el barca írta:
recrea írta:Várjál, a 40 az akkor lesz 40, mikor a kezedben lesz a pénz...ilyen ígéretek alapján nekem már két budai lakásom lenne, nemhogy két garázsom :D
korrekt palinak tűnt, nem hinném h nagyon földhöz vágja az összeg.... ha meg nem viszi el, rohadjon meg :lol: veszek 10-15 zsák irsait a szomszédtól és elkészítem életem első borát :lol:
20+változó lesz abból, valami olyasmi feltételekkel hogy ha 25 év múlva is működik, akkor megkapod a maradék 20-at... :lol:

Remélem gyorsan át is írtad a hirdetést 50-re, különben ha meglátja lehet lesz 1-2 kellemetlen szava :lol:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2017.08.24. 23:12:36

Titokban itt is a PSG tornászta fel az árat a háttérből :D
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.08.24. 23:02:15

30+variables lesz abból... :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.08.24. 21:04:20

Akkor már csak órák kérdése az üzlet? :-k
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.24. 20:53:39

recrea írta:Várjál, a 40 az akkor lesz 40, mikor a kezedben lesz a pénz...ilyen ígéretek alapján nekem már két budai lakásom lenne, nemhogy két garázsom :D
korrekt palinak tűnt, nem hinném h nagyon földhöz vágja az összeg.... ha meg nem viszi el, rohadjon meg :lol: veszek 10-15 zsák irsait a szomszédtól és elkészítem életem első borát :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.24. 20:37:28

Várjál, a 40 az akkor lesz 40, mikor a kezedben lesz a pénz...ilyen ígéretek alapján nekem már két budai lakásom lenne, nemhogy két garázsom :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.24. 20:36:56

Tim írta:
visca el barca írta:..van két garázsom,
Ó, te burzsuj :D Bezzeg nekünk egy nyavalyás bicikli tároló sincs a házban!
Valamiért erről a sztoriról az öreg "Kétfészeres" Jackson jutott eszembe:
https://www.youtube.com/watch?v=ludLp_STGmU
:mrgreen: sőt az egyik még aknás is és tele van boros hordókkal :mrgreen: igaz olyan bor van bennük, hogy apámon kívül senki nem tudja meginni :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2017.08.24. 20:29:35

visca el barca írta:..van két garázsom,
Ó, te burzsuj :D Bezzeg nekünk egy nyavalyás bicikli tároló sincs a házban!
Valamiért erről a sztoriról az öreg "Kétfészeres" Jackson jutott eszembe:
https://www.youtube.com/watch?v=ludLp_STGmU
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.24. 17:00:03

gyerekek mekkora troll vagyok :lol: nagy sztorikat tesz alám az élet :lol:

van két garázsom, az egyikben apám lomjai vannak, azt mondta adjam el, enyém a lóvé. sok érték nincs, de van egy aránylag jó állapotú szőlőprés. kérdeztem tőle, mibe fáj egy ilyen, azt mondta, 20.000 ft-ot biztos adnak érte de többet nem ér. még a nyár elején meghirdettem, gondoltam valami zugborász biztos elviszi. kutyának nem kellett, nem is foglalkoztam vele, aztán ma reggel felhívott egy pali, hogy megnézné (utólag kiderült, hogy nem látta a hirdetést, vhonnan máshonnan tudta meg, gondolom vmelyik garázsszomszédomtól). reggel kiszaladtam, láttam a pali már ott vár, épp pöffeszkedett egy zsír új skoda superb előtt. hű mondom 30-ért rátukmálom biztos van pénze. megnézte, mondta h pont jó, ekkora kellene neki, kisebbet-nagyobbat talált használtban de vagy túl drágák, vagy túl rossz állapotúak, ez lenne neki a jó méret meg sürgős is lenne neki. kérdezte mennyiért adom, aztán épp a hülye liverpoolon meg dortmundon gondolkodtam és úgy kicsúszott egy 50-es a számon :lol: mindketten tudtuk hogy nem ér annyit, de bepróbáltam. próbált alkudozni, hát mondom nagyon nem engedek belőle, aztán 10 perc után eljutottam 40-ig, azt mondta nem ad érte annyit. számot cseréltünk, elment, gondoltam este felhívom, hogy 30-ért viheti és akkor még így is +10-ben ahhoz képest amit apám mondott. 10 perce hívott a pali, hogy holnap jön érte és kifizeti a 40-et :lol:

tenkjú pool/dortmund :D ha kell, a nyereséget bedobom coutinho árába :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.22. 19:57:30

palesz77 írta:Hát ez valami brutál jó. :shock: Lehet tudni, hogy megnyerte-e?
nem tudom, olyat találtam ahol finalban tolta, de ott teljesen más volt az annyira nem tetszett.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.22. 19:26:05

Hát ez valami brutál jó. :shock: Lehet tudni, hogy megnyerte-e?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.22. 18:52:17

grúzia got talent :shock: embertelen milyen hangok jönnek ki a palinak a száján :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=Y2SGfMcemaM" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.08.21. 12:01:44

Ez kicsit régebbi történet amit most mondok, de leírom.

Szóval vannak ismerőseim akik próbálnak statokat vezetni a határokon beáramló migránsokról és ami megdöbbentett, mint volt katonát, hogy a beutazók nagyon nagy része (több, mint az normális lenne) 16-40 év közötti , azaz hadra fogható férfi volt. Kérdeztem már akkor magamtól és korábbi katona társaimtól is, hogy ez nem néz ki inváziónak ? Akkor vizionáltam egy olyan képet, hogy először szépen csak bejönnek aztán 1-2 év és osztanak nekik fegyvert is. Nos kéremszépen azt hiszem eljött az az idő, hogy félhetünk saját földünkön. Saját hazánkban. Meg kell nézni a francia fegyveres mészárlást a londoni, belga, holland ,német esetekete, barcelonait...
Késelések eddig is voltak, erőszak is.... de lassan már minden napossá válik ez és nem csak az amúgy is magas muszlim lakosságú városokban. Marseille már a migránsok előtt is ilyen volt, voltam ott 2003-ban ,már akkor inkább volt arab, mint francia.... Angliában London, Luton de kb egész Bedfordshire megye tömve pakikkal, akik között ritka de van normális is. De pl Lutonban fogtak el nem is egyszer komoly terroristákat is, pl akik belgiumban azthiszem a metróban robbantottak és így tovább...
Nagyon rossz felé halad európa és ezt a nép nem akarja, de a pénz ami a mozgatórugója ennek és az a pár ember aki ezt okozza az igen. Mert az ő családjaik nem károsulnak.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2017.08.21. 11:30:08

idén februárban kb 160ezren tüntettek azért barcelonában, hogy a spanyol kormány minél több migránst fogadjon be, és a barcelonai polgármester ment a brigád élén.
kiváncsi vagyok, hogy most végigjárták-e, akár a polgármester asszony is, az áldozatokat azzal, hogy nagyon sajnáljuk, de mi itt imádjuk ezeket a retkeket, színesítik az összképet és egyébként is, a terrorizmus sajnos mostanra hozzátartozik a nagyvárosok életéhez (ahogy londonisztán paki főnöke mondta nemrég).
megdöbbentő azt végignézni, ahogy konkrétan harcol azért az európai vezetők döntő többsége, hogy pontenciális gyilkosokból álló tömegeket eresszen rá az itt élőkre. és ne jöjjön senki sem azzal, hogy nem mind olyan, mert egy ilyen szemétláda is sok, pláne, ha mondjuk pont a családtagját szedi ki a rendszerből az embernek.
arról nem beszélve, hogy szociológusok már régen kimutatták, hogy ha egy település népességének a 20%-a muszlim, akkor ők rövid időn beül a saját képükre formálják az adott település arcát. pl marseille lakosságának már kb a 30-40 százaléka muszlim, oda például mostanság úgy érdemes menni, ha kb 15ezer haverod is veled megy, akiknek többsége készen áll a felmerülő kommunikációs blokkok lebontására.
és ha ez lesz az általános, akkor majd bejön az, amit a lentebbi posztban a kendős nő mondott a barcelonai közértben.
persze, akkor, ha nem változik valami a mostani öngyilkos európai hozzáálláson.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.08.19. 11:13:27

Náray Tamás:
"Barcelona-ban van egy élelmiszerlánc, a MERCADONA.
Ott vásárolok mindig. A pénztárnál előttem ketten állnak,
legelől egy kendőt viselő muszlim nő, (ez egyébként itt (is) gyakori látvány),
mögötte egy fiatal anyuka, egy hároméves körüli gyerekkel.
Az anyuka miniben, magassarkúban.
A kislány azt kérdezi tőle, hiszen gyerek, hogy a néni miért van így
felöltözve ebben a melegben. (37 fok van)
Persze nyilván mindenki hallja. Hiszen gyerek és kíváncsi...
Nincs ebben a kérdésben semmi rossz. Az anyuka nincs zavarban, valamit a szokásokról magyaráz, indulatmentesen, tök korrektül.
Mire a nő hátrafordul és a következőt mondja a kislánynak:
-Pár éven belül anyukád is fel lesz öltözve.
Mindnyájan jéggé dermedtünk.
Nem, nem a félelemtől. Hanem attól, hogy ezt merte.

És el se hinném, ha nem előttem történik meg, 2017. augusztus 17-én, este 19 óra 15 perckor...
Miközben a televízió a barcelonai terrortámadásról sugározza a fejünk fölött a riportot.
Ilyenkor az embernek nagyon nagy önuralomra van szüksége ahhoz,
hogy kordában és önmagához méltó mederben tudja tartani a gondolatait.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.19. 10:09:22

Nero. írta:
ultrasur írta:Hamarosan el fog fogyni a türelem....
Ez pontosan mit jelent? Csak mert a legutobbi terrortámadásnál is írták páran de senki nem válaszolt.

Az elhunytak nyugodjanak békében, a sérültekre pedig vigyázzon a Jóisten!
Nehéz feldolgozni hogy milyen elmebeteg "emberek" vannak...
Azt jelenti, amit. A két világ összeugrasztását. Előbb utóbb elfogy a bazinagy fogadjuk be, támogassuk, stb. Látszik, hogy nem lehet integrálni, vagy csak nagyon keveseket az Európai társadalmakban. Továbbra is fanatizálhatók, akár több éve is ott élő, vagy másod generációs iszlám vallású fiatalok. A jelenlegi 1 millió, egyesek szerint 2, menekült jelenléte Európában hosszútávra biztosítja az "alapanyagot" a fundamentalista iszlám terrorszervezeteknek. Mielőtt nekem esnének a liberális szócsövek, nem állítottam, hogy mindegyikük terrorista jelölt, de azt igen, hogy ennyi emberből jelentős mennyiséü fanatizálható lesz majd.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.08.18. 18:46:04

Tivornya írta:
zola8787 írta:[
Remekül megmondtad a való életet, de te is csak körülírod a probléma fő forrását, ami tulajdonképpen a kufárok jelenléte!
A felsőbb vezetők a legnagyobb hibásak, akik megadják a semmire a sokat, utána jöhetnek ők.

A megoldás? Radikális lenne, ez egyértelmű, de a mai világban ez elképzelhetetlen, mert ha egy kisebbségi elkövet valami nagyon rosszat, nem lehet ellene semmit sem tenni, mert egyből jönnének a rasszista dumával, ez van, elkell fogadni, szomorú ez a mai világ.

Amy-t idézvén: "Sheldonnal megbeszéltük, ha a kutyák átakarnák venni az uralmat, mi azonnal elárulnánk az emberiséget."

Majd elintézik az emberek egymást, ez csak idő kérdése, kár, hogy mi ilyenkor élünk.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.08.18. 18:32:05

zola8787 írta:[
Remekül megmondtad a való életet, de te is csak körülírod a probléma fő forrását, ami tulajdonképpen a kufárok jelenléte!
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.08.18. 18:27:42

Beszállnék én is ebbe a hatalmas problémába. Teljesen egyértelmű, hogy csakis azokat az embereket engedném be az országba, akiknek van papírjuk. Ha nincs, akkor nem és kész. A regisztráció értelmetlen.
Ezeket a terrorcselekményeket már nem lehet elhárítani, már itt vannak Európában, lehet, hogy már 20-30 éve. Ezeket csak így általánosságban írtam, minden faji hovatartozás végett.

A másik: Európa nem képes felfogni azt az életstílust, amit nagyon sok arab nép követ évszázadok óta. Alapból az, hogy sokan a nőt nem tekintik embernek. A nagy részük nem képes, nem is akar és nem is fogja átvenni az európai életstílust. Mondok egy példát: franciáknál volt az eset, hogy egy bankba ment be egy arab/francia nő ugye cuccal a fején, szólt a biztonsági őr, hogy így nem jöhet be, vegye le és a nő balhét csapott, hogy mit képzelnek.
Itt sajnos sok olyan vezető van (pl Merki), akik álomvilágban élnek és azt hiszik, hogy majd szépen rájuk mosolygunk, ők pedig visszamosolygnak ránk. EZ A VALÓSÁG. Lehet, hogy a Rózsadombon menő az élet, de szimplán jöjjenek le Miskolcra, menjenek be a sorokra, nézzék meg ők hogy élnek. És még több hasonló nép akarnak ide.
Megértem én az mszp meg a hasonló értékrendű ember mondandóját is, de ők még nem éltek át semmi olyat, amitől nem úgy látják a világot, ahogy tényleg lennie kellene, mert tényleg szép és jó ezeket leírni, hogy majd jön a kiváló munkaerő, hogy ők nem balhésak, stb, de nem ez a valóság.
Ez a mai világ, hogy különbséget kell tenni etnikumon között, ez van, elkell ezt fogadni, mert ez így működik. Akik a legrosszabbul járnak, azok tényleg a kisebbség egy olyan része, akik tényleg becsületes, normális értékrenddel működnek, mert ők is megvannak bélyegezve és ne mondjátok, hogy nem, mert de.

Tudom, hogy egy kicsit elkanyarodtam a témától, de "imádom", amikor a nap fővárosiak okoskodnak, hogy a kisebbéggel semmi baj sincs, jöjjenek keletre, Szegedtől Nyíregyházáig bárhova, itt nem csak 1-2 Hős utca létezik, itt 6 utcánként vannak Hős utcák. Aztán még jöjjenek az arabok is, hát mesés.

Ez a mai világ, itt meghal pár ember, ott meghal pár ember, ezt is arab követte el, azt is arab követte el, nem baj, ez teljesen véletlen, jöjjenek csak és igen, valaki nagyon jól leírta, hogy ennek az egyik legnagyobb bűnöse az az Amerikai Egyesült Államok.

Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.08.18. 18:24:32

crixus írta:
Tivornya írta:Azt viszont nem veszed figyelembe, hogy egy globális világban, ha egy ország szegény, akkor egyedül, segítség nélkül nem fog tudni felemelkedni. Hiába lóg minden sarkon plakát Budapest utcáin, hirdetve, hogy "Magyarország erős és büszke európai ország", ez ettől még nem lesz igaz.
Egyébként kezdjük ott, hogy Szíria, Irak és a többi feldúlt arab ország azért ilyen, mert pár nyugati ország, az USA-val, Obama-val és Hillary-vel (mint külügyminiszter) az élen felborították az ország egyensúlyát, káoszt idéztek elő. Első sorban az ő feladatuk(USA, Britek, Franciaország) lenne ezt elrendezni, az Oroszokkal megegyezni és visszaterelni az embereket - ami persze már lehetetlen. És miután rend van, azt akár katonailag is fenntartani, illetve pénzzel segíteni az országot.
Ezzel a véleményeddel viszont minden betűig teljes mértékben egyet értek! Ezért is átkozom a trianoni felelősöket ötödíziglen! A rabszolgatartó társadalom számolhatott volna azzal, hogy a rabszolgák fellázadnak, ebből kifolyólag a saját sorsukat ne erőltessék már rá egy rabszolgasorba taszított nemzetre, mint a magyarra! A történelmi Magyarország soha semmi külső segítségre nem szorult, a Kárpát-medence mindent javat biztosított népének, ezért is darabolták föl a kufárok! De ez ismét sokadik téma, ami a barcelonai hitvány muszlim disznókról tereli el a szót.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2017.08.18. 18:29:00-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.08.18. 18:03:38

Tivornya írta: crixus! A véleményeddel csak az a baj, hogy semmi szükség ezekre az eltérő kultúrájú emberekre kis hazánkban(sem!), ők gyarapítsák a saját kultúrkörükben lévő hazájukat, szívesebben mennek majd oda a túristák :) Itt is akad bőven megfelelő szakember munka nélkül, de ez a rész már egy más problémára mutat rá.
Azt viszont nem veszed figyelembe, hogy egy globális világban, ha egy ország szegény, akkor egyedül, segítség nélkül nem fog tudni felemelkedni. Hiába lóg minden sarkon plakát Budapest utcáin, hirdetve, hogy "Magyarország erős és büszke európai ország", ez ettől még nem lesz igaz.
Egyébként kezdjük ott, hogy Szíria, Irak és a többi feldúlt arab ország azért ilyen, mert pár nyugati ország, az USA-val, Obama-val és Hillary-vel (mint külügyminiszter) az élen felborították az ország egyensúlyát, káoszt idéztek elő. Első sorban az ő feladatuk(USA, Britek, Franciaország) lenne ezt elrendezni, az Oroszokkal megegyezni és visszaterelni az embereket - ami persze már lehetetlen. És miután rend van, azt akár katonailag is fenntartani, illetve pénzzel segíteni az országot.
Válasz küldése
cron